Fel debat over verkiezing van leden in Twenteraad SPIONAGEFILM IN DE RIJSSENSE BIOSCOOP Gekostumeerd festijn zwemclub „De Mors' Robert Stolz negentig jaar Ketting: kleinere ploeg Geen oppositie, Rijssen is rechts Koers in zicht belangrijk Duiven berichten Jan Lenferink imponeert Storings- en chequereclit TWfSig 4 september 1970 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN P&gtna „DOLLE DRIES' Nieuwkamp vierde Het peloton in de achtervolging. Jansen (PvdA RIJSSEN Voor de verkiezing van de wethouders legden zes tien van de zeventien Rijssense raadsleden de zg. zuiverings- en ambtseed af. De heer H. Zwaag van de partij DSR was gistermid dag voor zijn eerste raadsvergadering in het gemeentehuis wegens ziekte niet aanwezig. Nieuw in de raad zijn: J. ten Hove, die de SGP-fractie tot acht man heeft versterkt, H. Zwaag en G. J. Kien- huis van DSR, R. Borghuis en Th. Smit (oorspronkelijk CHU, nu Prot. Chr.) Gebleven zijn de zeven SGP-leden. Jansen en Pluimers van de PvdA, G. W. Borghuis en J. A. Scholman van de vroegere" AR, Commissies VOETGANGERSACTIE 1970 Wolterink (SGP) „DOLLE DRIES" VAN WIJIIE NAAR ZEGE IN RONDE VAN RIJSSEN RIJSSEN ..Dole Dries'' van W'vjhe is 'n ondoorgrondelijke wielrenner. De ene week kan hij ,,geen nieter" fietse>. tnaar de volgende week zet hij iedereen op grote achterstand. Zaterdag in Rijssen had de man uit Oosterwolde weer eens 'n „gekke" bui. Op waarlijk grandioze wijze bracht hij de Ronde van Rijssen op zijn naam, nadat hij in zijn eentje het hele peloton op een ronde achterstand had gefietst. Dries heeft een van de meest noodzakelijke eigenschappen voor een wielrenner, het koersinzieht, iets waaraan het het overgrote deel van de renners in de Rijssense ronde entbrak. Iedereen die ook maar iets met wielrennen te maken heeft, weet dat Dries levensgevaarlijk is, als hij •Heen aan de haal gaat. Het is daarom onbegrijpelijk dat de andere renners hem zo maar lieten gaan. De enigen die op de „coupe" van Van Wijhe reageerden waren Evert Dickhof en Basje" Nijhof uit Den Ham, maar hun poging de sterke Dries van Wijhe te achterhalen kwam veel te laat. Al kort na het begin ontstond een Vopgroepje van zeven man, Gezinus Hoven, Tjalling Udding, Evert Dick hof, Henk Poppe, Dries van-Wijhe en Wim Nooren. De samenwerking in die groep liet maar veel te wensen over, waardoor de voorsprong maar zeer langzaam steeg. Toen het peloton de zaken wat steviger aanpakte, was het met de leiders snel gedaan en werd een hergroepering een feit. Dries van Wijhe rook toen zijn kans. Hij stak zijn kin vooruit en de insi ders weten wat dat betekent: hij heeft grote plannen. Dries ging in zijn een tje aan de haal en hoe. Binnen zeer korte tijd had de sterke man uit Oos terwolde een grote voorsprong opge bouwd. Hoe Evert Dickhof en Bas- je" Nijhof ook reden, er was geen houden aan. Tegen deze Van Wijhe is niet te rij den. Dickhof en Nijhof moesten hun pogingen al snel staken. Echter niet Dries van Wijhe, die het peloton bin nen enkele ronden een „lap" bezorg de. De manier waarop Dries daarna de koers kontroleerde was zonder meer grandioos. Elke renner die op avontuur ging, werd persoonlijk door hem teruggepakt. Ontsnappingen tegen het einde van Neeskens (reed sterk), de winnaar van de Ronde van Overijssel Johnny Cornelissen, Bas- je" Nijhof en Gerrit Leferink bleven RIJSSEN. Het rayon Berg en Dal organiseerde zaterdag een wedvlucht vanaf Parkestone (Engeland) met 230 duiven uit Rijssen, Nijverdal, En ter en Holten. De afstand van 365 km. moest onder worden overbrugd. De duiven wer den om 8 uur 's morgens gelost met noordoosten wind. Toen 's avonds om 7 uur de klokken werden afgeslagen bleken nog slechts weinig duiven bij r hun baas te zijn teruggekeerd. eerste prijs was voor de heer Leloux in Nijverdal die om drie uur zijn eer ste duif binnen kreeg. Tweede werd de heer H. Beverdam uit Rijssen en derde de heer A. J. ter Steege, eveneens uit Rijssen. De PDV De Zwaluw organiseerde een wedvlucht vanaf Breda, afstand 14-3 km. Bij noordoostenwind werden de duiven om 8 gelost. De vlucht had een behoorlijk snel verloop. De eerste du'iven bleken een snelheid van plusminus 60 km. per uur te hebben ontwikkeld.Eerste werd de heer G. Slagers wiens duif zich meld de om 10.17.42 uur. De uitslagen waren: 1. G. Slagers, 2. H. Braamhaar, 3. G. Slagers, 4. G. Slagers. 5. J. Pijffers, 6. J. Pijffers, 7. H. Nijland. 8. J. Pijffers, 9. H. Nijland, 10. Joh. Otten. RIJSSEN. De PDV het Lucht- vermaak hield een wedvlucht vanaf 's Hertogenbosch over een afstand van 108 km. met in totaal 1554 dui ven. Bij kalme zuidoosten wind wer den de vogels om acht uur gelost. De eerstaankomende duif was van Joh. ter Harmsel en meldde zich om 9.32.10 u. De volgende uitslagen zijn: 2. W. van Brussel 9.31.44. 3. A. Lang kamp 9.32.23. 4. T. Geerling 9.32.30: S. T. Gererling 9.32.40:6. J. Tijhof, 9,32.19; 7. G. D. Slagman, 933.03; 8. A. Langkamp 9.33.21; 9. D. J. Aver- esch 9.33.48; 10. Joh. Seppenwoolde 9.34.17. Aankomst laatste prijswinnende duif 9.46.30 uur. Ook de vlucht bij de PDV De Zwa luw had een zeer snel verloop. J. Pijf fers had de snelste duif en klokte de ze om 9.34.25 uur. De laatste prijswin nende duif kwam binnen om 9.50.21 uur. De belangrijkste uitslagen: 1. J. Pijffers, 2. H. Braamhaar, 3. J. Pijf fers, 4. H. Braamhaar. 5. H. A. Koedijk 6. H. A.Koedijk 7. H. Ligten- berg, 8. H. Nijland, 9. H. A. Koedijk. 10. H. Nieuwenhuis. Voor zaterdag staat de 2e natour- vlucht vanaf Breda op het program ma en de jaarlijkse terugkerende En- gelandvlucht, dit keer vanaf Fili- stone. RIJSSEN. De postduivenvereni ging ,,het Luchtvermaak" hield een wedvlucht vanaf Breda, afstand 142 km. met in totaal 1387 duiven. De vo gels, die om 8 uur werden gelost hadden de (noordoosten) w'ind tegen en hadden meer dan twee uur nodig voor het afleggen van deze. afstand. De belangrijkste uitslagen waren: 1. B. van Losser 10.19.37. 2. H. Koster 10.18.57, 3. T. Geerling 10.21.42, 4. Joh. Ier Harmsel 10.22.05, 5. Joh. ter Harm sel 10.22.08. 6. C. Boerman. 10.23.08. A. Langkamp 10.23,02. 8. D. Dek kers 10.23.03, 9 B. J. Averesch 10.23.03 It. H, van Pijkeren 10.23.00. ook zonder resultaat, zodat een mas sale eindsprint moest uitmaken wie voor de plaatsen achter Dries van Wijhe in aanmerking kwamen. Piet Kleine uit Hollandscheveld toonde zich in de spurt de rapste vóór de veelbelovende Jan Huisjes uit Kloosterhaar, Tonny Wissink (Olden zaal) en Wim Neeskens uit Borne, die tot op honderd meter voor de fi nish aan de leiding reed. De uitslag: 1 Dries van Wijhe (Oosterwolde) 80 kilometer in 1.58.12; 2 Piet Kleine (Hollandseveld) op 1 ronde; 3 Jan Huisjes (Kloosterhaar); 4 Tonnie Wissink (Oldenzaal); 5 Wim Nees kens (Borne); 6 Jan Nijhof (Den Ham)7 Johnny Cornelissen (Nijme- Johan Hup (Kampen; 10 Reinier Has- gen) 8 Evert Dickhof (Oldebroek) 9 sink (Neede)11 W. Nooren (Tolle- beek)12 T. Udding (Smilde); 13 T. va-n Dam (Zwolle); 14 LI. Poppe (Nij verdal) 15 F. Boertien (Hollandsche veld); 16 G. Leferink (Haaksbergen), 17 M. Sprakel (Rijssen); 18 A. de Wit (Meppel)19 J. van Zeist (Velp)20 J. Dickhog (Oosterwolde), 21 J. Boo- de (Nijverdal); 22 A. Hazewinkel (Enschede) In de Vierstromenland-ronde, die na 174 km gewonnen werd door de Amsterdammer Cor Leomis door de eindsprint van een kopgroep van tien te winnen, excelleerden ook enkele renners uit deze contreien. De Heuge- loër Fred Niemeyer werd zestiende. Jan Lenferink uit Geesteren, die na een imponerende solo vanuit de ach terhoede oprukte, werd goede 2lste en Arie Hassink 27e. Herman Snoeijink uit Denekamp werd 33ste. In de - nieuwelingenkoers won Jan Zuidweg uit Rotterdam. De Wierdenaar Wim Alberse werd e'fde. Henk Boom uit Markelo die als der tiende over de streep ging werd door de jury van aankomst over het hoofd gezien De Ronde van Grouw werd gewon nen door Popke Oosterhof, althans dat was de mening van aankomst- rechter Jan Charisius, die Oosterhof in een vlijmscherp sprintduel als eer ste over de streep zag gaan voor Bart Solaro en Wim van Dok. die als tweede en derde werden geklasseerd. In de Friese Ronde van Ried ging Wicher Vlot uit Wanneperveen met «en ronde voorsprong als eerste over de streep na 80 km. Jan Aling uit Bunne won dë sprint van een volg- groep. Derde werd Wiebe Pool, ter wijl Dick Middelveld uit Hoogeveen als vierde finishte. De Hengeioër Fred Niëmeijer werd achtste, terwijl Tonny Wissink uit Oldenzaal als vijf tiende over de streep ging. Henk Nieuwkamp uit Borne greep in de sterk bezette Ronde van Sint Anthonis een vierde plaats toen het op een eindsprint uitdraaide van een groep van twintig renners. Winnaar werd Klaas Kok uit Valkenswaard. Jan Kees Stiggelbout uit Wierden leverde in de semi-klassieker voor nieuwelingen, de 8 van Bladel, een goede prestatie door als tiende te fi nishen,. Winnaar werd hier Jos Dec kers uit Udenhout, die over de 109 km een tijd van 2.42,18 maakte. De veelbelovende Kampenaar Jan Spijker boekte zijn achttiende zege van dit seizoen bij de adspiranten. Ketting Didam heelt te kennen ge geven, dat men het komend seizoen niet meer met zo'n grote groep ama teurs aan de Wedstrijden gaat deel nemen. ,,Iiet afgelopen seizoen het ik veel Vanaf 1 september zal P.T.T. voor het storten van geld op een post rekening 50 cent in rekening brengen in plaats van 25 cent. Het storten van bedragen op de eigen girorekening blijft kosteloos. Voorts wordt vanaf diezelfde datum de vergoeding voor het uitbetalen van gewone cheques van 50 op 75 cent gebracht en voor z.g. wzichtcheque^ van 35 op 60 cent. De kascheques blijven gratis. De verhoging van de rechten is nood zakelijk 'wegens de voortdurende -stij ging van kosten, verbonden aan het aannemen van stortingen en het uit betalen van cheques. geleerd. Het komend seizoen, gaan we met een ploeg van veertien renners van start in de klassieke wegwedstrij den eri in de criteria", aldus gaf dé heer T. Ketting ons te kennen na af loop van de Vierstromenland-ronde. De jongens die zeker zijn van een plaats in de Ketting-ploeg zijn: Frits Schür, Klaas Balk, Fred Niemeyer, Jan Lenferink, Peter Remijn, Aad v. d. Hoek, Lierman, Snoeijink, Cees Stam, Hennie Kuiper en Henk Nieuw kamp, wanneer de laatste niet defini tief 'n punt achtèr zijn wielercarrié* re zet, zoals hij voornemens is te doen. Terloops vernamen we, dat cr in het seizoen 1971 ook een Ketting-Ba- tavusploeg van start zal gaan. De heer Ketting kon ons dit nog niet be vestigen. Hij ontkende echter niet, d# deze plannen er waren. In het noorden der lands is Kroon voornemens ook met een sterke ama- teurploeg van start te gaan. Gerrie Heeringa heeft reeds toegezegd en de kansen zijn groot, dat ook de gebrs. Wicher en Jans Vlot, Albert Huize bosch en Jan Aling naar Kroon over zullen gaan. Na de beëdiging van ie raadsleden en de verkiezing van de wethouders ging men over tot het kiezen van le den in de diverse commissies. Dit ging niet zonder herstemmingen en lange discussies gepaard. Vooral toen twee leden en twee plaatsvervangen de leden in de Twenteraad werden gekozen, laaiden de emoties fel op. Uiteindelijk namen burgemeester C. J. B. Landweer en W. Haase (SGP) als lid en als plaatsvervangend lid wethouder J. Goose* (SGP) en R. Borghuis (Prot.clv^.) in de Twente raad zitting. H. W. Jansen had overigens graag gezien dat er ook rekenschap was Zaterdag draait in de Rijssense bioscoop de film Topaz" van Alfred Hitchcock naar het gelijknamige boek van Leon Uris. De hoofdrollen wor den vertolkt door Frederick Stafford Danv Robin, John Vernon, Michel Piccoli, Philippe Noiret, John For- svthe, Claude Jade en vele anderen. De inhoud van deze spionnagefilm komt op het volgende neer: Op een gewone werkdag in 1962 be sluit de in Kopenhagen werkzame Russische hoge ambtenaar Boris Ku- senov de vrijheid te kiezen, samen met zijn vrouw en dochter. Geholpen door de mannen van de Amerikaan se inlichtingendienst weten zij te ont komen aan hun Russische bewakers en worden door dè zorgen van de Amerikaan Michael Nordstrom aan boord van 'n vliegtuig gebracht, dat hen naar Washington brengt. Daar aangekomen, worden zij snel naar 'n .veilig" huis gebracht, in Viginia, waar zij ontvangen worden door een hoge ambtenaar van CIA, Marshall Mc Kittrick. Liet nieuws van de Russische overlo per naar de Amerikanen wordt ont huld op het bureau van de Franse le1- gatie-te Washington aan André Devereaux. die onder 'het mom van Franse handelsattaché een der beste en meest uitgebreide inlichtingenor- ganisaties opbouwde. Liet verontrust Devereaux dat deze inlichting uit eigen kring kwam en niet van zijn Amerikaanse vrienden. Vertelde de Rus zijn plannen aan de Fransen? Zal Parijs de gegevens over de verblijfplaats van de overloper doorgeven aan Moskou? André besluit bij zijn Amerikaanse vrienden te rade te gaan en nodigt Nordstrom bij zich thuis te dineren. Dit tot ongenoegen van zijn vrouw. Nicole, die niet wenst dat hij zich als Fransman met Amerikaanse za ken bemoeit en hem niet graag ge dood zou willen zien wórden. Na het diner hebben André en Nor- strom die al jarenlang beste vrien den zijn, een lang gesprek. Nord strom vertelt André alles over Ku- senov Intussen begint Kusenov onder zachte drang te praten. Hij onthult gegevens over de aantallen Russische techni ci en electronische experts op Cuba. Wat de Russen precies aan Cuba le veren, weet hij niet, maar wel dat de leider van de Russische delega tie bij de Ver. Naties de aide-me moire in zijn bezit heeft. In New York verschijnt Nordstrom onverwacht in de suite van het St. Regis Hotel, waar Nicole en André Devereaux verblijven om enige tijd met hun dochter door te brengen, die met haar man Francois Piccard, van Parijs naar Amerika is gekomen voor de opening van de vergadering van de Ver. Naties. Nordstrom vraagt André Contact op te nemen met een Cubaanse se cretaris, die volgens Kusenov wel bereid is inlichtingen te geven om hét belangrijke handelsverdrag met Rus land in zijn bezit te krijgen. André stemt hierin toe en begeeft zich onmiddellijk naar een van zijn relaties in Harlem, de Martiniquaan Dubois bloemist en geroutineerd spion. Deze weet door te dringen tot de leider van de Russische UNO-delega- tie, Rico Parra en in het bezit te komen van het handelsverdrag. An dré staat buiten tussen de menigte te wachtenDubois wordt ontdekt maar weet in het gedrang te ontko men. nadat hij ongemerkt André de gemaakte microfoto's van 't han delsverdrag in handen weet te spe len. Vervolgens begeeft André zich naar RIJSSEN De zwem- en poloclub de Mors. die deze week in de Koer- belt haar clubkampioenschappen or ganiseerde, besloot deze wedstrijden donderdagavond met de 50 en 100 m vrije slag. Na afloop werd door de Morsleden een gekostumeerd zwem festijn georganiseerd, waarin ook het talrijke publiek, al dan niet vrijwillig, werd betrokken. Uitgedost in de meest vreemdsoortige kledij begaf de jeugd zich te water, waarna ook het bestuur min of meer gedwongen werd mee te doen. Tegen het eind van de avond had van de toeschou wers eveneens niemand meer droge kleren aan, zodat de jeugd in alle opzichten tevreden was over de af loop. De uitslagen van de vrije slag wa ren: 50 m vrije slag jongens onder 10: 1 H. Sleking 41.2. 50 m vrije slag jongens onder 12: 1 Dik Wolters 41.1; 2 A. Koedijk. 100 m vrije slag jongens onder 14: 1 G. Wessels 1.23.8; 2 J. Preuter. 100 m vrije slag jongens onder 12: 1 D. Wolters 1.37.5; 2 J. Kamphuis. 100 m vrije slag jongens onder 16: 1 Jan Wolterink 1.12.4; 2 D. Boeve. 100 m heren: 1 H. Landeweerd 1.12.7; '2 W. Wessels. 50 m vrije slag meisjes onder 10: 1 Jostie Richardson 1.11.2. 50 m vrije slag meisjes onder 12: I M. Schreuder 39.4; 2 L. Markvoort. 100 m vrije slag meisjes onder 14: 1 Tineke Sleking 1.16.0 nieuw club record; 2 Truus v.d. Maat. 100 m vrije slag meisjes onder 12: 1 M. Schreuder 1.37.6; 2 R. Nijkamp. 100 m vrije slag meisjes onder 16: 1 R. KI. Ligtenberg 1.32.2. 100 m vrije slag dames: 1 M. Boer man 1.47.0. Cuba om te zien wat de Russen daar precies aan het uitvoeren zijn. Daar schakelt hij weer zijn medewerkers in, die onder leiding staan van Juani- ta de Cordoba, een „heldin der re volutie" van Castro, maar in werke lijkheid hoofd van een Cubaanse ver zetsbeweging tegen Castro. Reeds jaren hebben André en Jua- nita een verhouding.... en haar liefde voor hem maakt 't haar onmogelijk hem ook maar iets te weigeren. Zij belooft hem alle gegevens en foto's te verstrekken over de belangrijke havt#n Viriel, waar de Russische vrachtschepen worden gelost. Maar een van Juanita's medewer kers wordt door mannen van Castro ontdekt en gevangen genomen. Na onmenselijke martelingen noemt de ze de naam van zijn opdrachtgeef sters: Juanita de Cordoba. Er wordt huiszoeking bij haar ver richt en haar hele spionage-bedrijf wordt gevonden. Juanita wordt ter plaatse doodgeschoten.... André weet te ontkomen, maar wordt door een van Parra's mede werkers herkend als de man, lie in New Yonk bij 't hotel was, toen het handelsverdrag werd gestolen. Terug in Amerika verneemt André van zijn vriend René D'Arcy ddt de L'ranse regering herri naar Parijs te ruggeroepen heeft, omdat de Cubaan se regering bij de Franse regering had geprotesteerd wegens André's handelingen op Cuba. Intussen onthult Kusenov dat er een ..lek" is in de Franse regering. ..Topaz" is de code-naam van de groep Franse verraders, die voor de Sovjet-Unie werken. André begeeft zich naar Parijs en belegt een conferentie met zijn „vrienden" aan de verschillende de partementen. Hij vertelt hun van Ku- senovs onthullingen. Een zekere Jarré verklaart echter dat Kusenov al jaren dood is en dat de man. die zich in Amerika bevindt, kennelijk een dubbelspion is. André, die wel beter weet, is daar- schoonzoon Piccard, de journalist, op Jarré af om deze aan de tand te voe len. Jarré wordt kort daarop vermoord aangetroffen... Francois Piccard wordt door onbekenden neergesla gen.... kennelijk de moordenaars van Jarré. Hij hoort hen nog éen tele foonnummer aanvragen en verliest dan het bewustzijn. Als zijn wonden door Nicole en André worden verzorgd, weet hij zich dat nummer te herinneren. Liet blijkt het nummer te zijn van Granville, een der hoogstgeplaatste ambtena ren en oud strijdmakker van André in de Résistance. Het. kan niet an ders of Granville moet het hoofd van Topaz ?ijn.... Wanneer er een Amerikaanse delega te naar Parijs komt voor Nato-be- sprekingen met de Fransen, staan de Amerikann er op, dat Granville de kamer verlaat. Asgrauw verlaat het hoofd van To- naz de vergaderzaal en het gebouw. Te voet begeeft hij zich naar huis.... Er klinkt een schot... en de volgende dag leest de Parijzenaar in zijn krant dat de Cubaanse crisis is bezworen.. Toegang 14 jaar. gehouden met de andere groeperin gen, zoals de PvdA, DSR en KVP. „Kan hier geen verandering in ko men?", vroeg hy. G. J. Kienhuis van DSR sprong hier direct op in: ,,In de Twenteraad hebben vertegenwoordigers van de gemeente zitting. Ik kan me niet voorstellen dat de SGP de gehele Rijssense gemeenschap kan en moet vertegenwoordigen". Namens de SGP-fractie voerde J. H. Wolterink het waord. Hij stelde dat de Twenteraad als een» politiek lichaam gezien moet worden. En de politieke kleur van Rijssen is duide lijk rechts. Waarom dan iemand van de PvdA, KVP of DSR benoemen?" J. A. Scholman zei het te betreuren dat men in de Twenteraad fractiege- wijs wil gaan zitten en niet hls ver tegenwoordigers van de gemeente. Na de eerste stemming moest op nieuw gestemd worden doordat G. Pluimers (SGP) geen meerderheid op J. A. Scholman (Prot.chr.) be haalde. Bij twee herstemmingen nog maals dezelfde uitslag, waarop de SGP-fractie in beraad ging. J. H. Wolterink stelde na deze kor te pauze namens zijn SGP-fractie W. Haase voor, waarna Scholman nog slechts twee stimmen kreeg. Ook de verkiezing van vijf leden in de sport- en culturele commissie le verde genoeg stof tot discussie op. Vooral G. J. Kienhuis was van me ning dat er van „discriminatie" spra ke was. ..Ook wij hadden graag zit ting willen nemen in deze commis sie, maar hebben hiertoe geen kans gekregen. Ik vind het belangrijk dat iedere fractie in deze commissie ver tegenwoordigd is".- Hij vroeg daar om aan de SGP. één van haar twee plaatsen hierin af te staan, hierin ge steund door de PvdA-er Jansen. Wolterink was niet bereid één ze tel in de sport- en culturele commis sie af te staan. „Liet is wel een ver schil of je met acht of met twee ze tels in de raad zit", zei hij fel tegen Kienhuis, „we hebben al genoeg con cessies in de andere commissies ge daan". In de sport- en culturele commis sie hebben zitting genomen: A. F. M. Paauwe. J. H. Pluimers. H. Rosman, Th. Smit. J. H. Wolterink. De benoeming van een gedelegeer de in het bestuur van de stichting buurt- en clubhuiswerk zal in de vol gende raadsvergadering besproken worden Dit op voorstel van de PvdA. DSR en KVP. De oppositie vond het nl. niet juist dat deze stichting door iemand van de SGP vertegenwoor digd zou worden ..omdat deze hele fractie altijd tegen het club- en buurthuiswerk heeft verzet". In de vaste raadscommissies wer den de volgende leden gekozen: Financiële commissie: R. Borg huis, W. Haase. LI. W. Jansen, J. A Scholman. J. H Wolterink. Energie commissie: W. Haase, A. F. M. Paauwe, J. A. Scholman, J. Voort man, J. H. Wolterink. Openbare wer- ken: ,H. W. Jansen, H, Zwaag, G. Pluimers, Th. Smit, G. J. Smeijers. Landbouw: R. Borghuis, A. F. M. Paauwe, G. Pluimers, J. A. Schol man, ,T. Voortman. Intergemeentelij ke samenwerking: G. J. Kienhuis. R. Borghuis, J. H. Pluimers, W. Haase, J. ten Hove. Verkeer: G. Pluimers, A. Rosman, J. A. Schol man, H. Zwaag, J. ten Hove. Indus trie: J. ten Hove, J. Voortman. Th. Smit, H. Zwaag, J. H. Pluimers. In de ledencommissie stadhuis bouw namen zitting: H. W. Jansen. G. J. Smeijers en Th. Smit, terwijl in de commissie Algemene Politie verordening werden gekozen H. W. Jansen, J. H. Wolterink. G. W. Borg huis. Commissie Georganiseerd Overleg: W. Haase, H. W. Jansen. G. J. Kien huis (vaste leden) en J. Voortman, J. H. Pluimers en R. Borghuis (plaatsvervangers) In het Recreatieschap werden ge kozen Th. Smit, J. Goosen met als plaatsvervangers R. Borghuis én G. W. Borghuis plaats, terwijl voorts Burgemeester Candweer en J. Goo- seh'namen "zitting ifi hèD'algemeerf bestuur van de TOG, terwijl als plaatsvervangende leden G. W. Borg huis en J. ten Hove werden gekozen. De burgemeester neemt eveneens zitting in het algemeen bestuur van de Bestuursschool Overijssel, plaats vervanger G. W. Borghuis. Als ge- dèW'leertié ih het bestuur van de muziekschool Rijssen e.o. neemt G. W, tfBrghihs plaats, terwijl voort» de heren W. Haase en J. H. Plui mers als gedelegeerde werden geko zen in respectievelijk zwem- en po lovereniging De Koerbelt en de dri* speeltuinverenigingen. Robert Stolz is 25 augustus negentig jaar geworden. Op die dag zond de „Sender Freies Berlin" een lëestcon- cert uil, waaraan medewerkten An- liese Rothenberger, Margit Schramm Brigitte Faasbaender, Isy Orén, Hei- ga Papuschek, Peter Minich, Harry Friedauer, Heintje. James King, Gun- ter Pfitzmann en Wolfgang Anheisser. Zij werden begeleid door de „Berli ner Symphoniker" oj.v. Werner Eis- brenner en het dansorkest van de SFB o.l.v. Paul Kuhn. Ook het bal let en het koor van de „Deutsche Oper Berlin" verleenden hun mede- ewrking. Zaterdag 5 september zal de KRO-teevee om 20.20 uur een relais van dit feestconcert geven. Dit jaar neemt Robert Stolz met een serie „Abend in Wien"-concerlen af scheid van het dirigentenpodium. Ne derland en België zullen de laatste landen zijn, waarin hij als dirigent optreedt. Solisten zijn bij deze con certen: Margit Schram en Heinz Hop per. Hel orkest is het Limburgs Svm- phonie Orkest. De concerten worden in ons land gegeven in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Den Haag en in België in Kortrijk en Antwerpen. Behalve ongeveer 35 operettes com poneerde Stolz de muziek voor meer dan honderd films. Ook schreef hij de muziek voor alle Weense ijsrevuet en componeerde hij walsen, marsen en een opera „Die Rosen der Marion* na". Tenslotte heeft hij duizencten li** deren geschreven.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 2