Kampweken van „Clubhuiswerk De Zweef won toernooi van Sportclub Rijssen VERJONGING BIJ RIVO Sportclub-voorhoede mist stootkracht Excelsior oefende legen Borne I Excelsior- meuws /wem tal ent Sleking in Rijssen gehuldigd Mors-successen op de langebaanwedstrij den mm SSSE zagkwam en overwon (0-3) Opbrengst van de Anjerfonds- collecte Excelsior 1 ontvangt Sallandia om de Dollenkamp- bokaal Nutsspaarbank Rijssen Duivenberichten Twenthezangers met Shepherds temm? 'b Vrftdsf 21 augustus 1970 Jeugdkamp Gezinskamp Burgerlijke Stand Teenagerkamp MM IPS' Jeugdvoetbal 10-jarig bestaan RIJSSEN De jeugdcommissie van de S.V. Sportclub Rijssen organiseerde zaterdagmiddag op haar terreinen op De Koerbelt een jeugdvoetbaltoernooi in verband met het 10-jarig bestaan der vereniging. SC Rijssen verloor RUSSEN In aanwezigheid van enkele bestuursleden van De s overhandigde voorzitter G. Roelofs dinsdagavond in het zwembad De Koerbelt een zilveren herinneringsvaas aan de 12-jarige Tineke Sleking voor haar uitstekende prestaties tijdens de kring- en nationale kampioenschappen in het afgelopen zomer seizoen. f In de periode van 18 juli tot en wet 15 augustus 1970 hield de Stich ting Clubhuiswerk Rijssen een vier tal kampweken in de prachtige ac commodatie van Het Troephuis van de Zeeverkenners te Noordwijk aan Zee. Mede door het gunstige somer- weer genoten 112 deelnemers van etn heerlijke vakantie. Op zaterdag 18 juli vertrokken 22 deelnemers per trein om deel te ne men aan het jeugdkamp voor jeugd van zestien jaar en ouder. Die be wuste zaterdag was het redelijk weer «n nadat een ieder zijn slaapplaats had ingericht en het dagverblijf door de meegenomen spullen gezellig was aangekleed en bij de broodmaaltijd een heerlijk bord soep hadden veror berd, mochten de deelnemers op eigen gelegenheid Noordwijk aan Zee verkennen. De zondagmorgen werd besteed aan kerkbezoek. Zondagmiddags was er een buitenprogramma en gs avonds had iedereen weer vrij ar. Het weer werkte niet al te best mee en dat drukte de stemming in het begin van de week wel een beetje. Maar het minder gunstige weer. werd aanleiding om in Den Haag de film Woodstock Three days of peace and love" te gaan zien. De ze eigentijdse documentaire over het pop-festival was het bekijken waard. Tijdens de discussie over de film na derhand. bleek dat vooral de inhoud van de film grote indruk achterliet. Dinsdags trad een weersverbete- ring in. dusdanig dat alle hens aan dek geblazen werd voor strandbe- zoek. Tot en met donderdag was het goed strandweer. Op de donderdag avond was er een binnenprogramma met een goed in elkaar gezette quiz. "Vrijdags werd een bezoek gebracht aan Rotterdam, met o.a. een bezoek aan het Bouwcentrum, een rond vaart door 's werelds grootste haven en 's avonds werd een uitvoering bijgewoond van De Kleine Parade, een musical van Wim Sonneveld in de Rotterdamse Schouwburg. Op de ze wijze kreeg het kamp een waar dige afsluiting. Zaterdagmiddag vertrok de groep weer naar Rijssen na een goed ge slaagde kampweek. die onder leiding stond van de hoofdleider G. J. Bal last. Zijn vrouw zorgde ervoor, dat de magen op uitstekende wijze ge vuld werden. Voor het eerst in de geschiedenis van het clubhuiswerk Rijssen werd als een experiment een gezinskamp gehouden. Toen iedereen aanwezig was, bleken er 19 deelnemers te zijn, omdat door familie-omstandigheden een gezin moest afvallen. Dit expe riment mag als volkomen geslaagd beschouwd worden. De deelnemers waren erg geestdriftig over de wijze, waarop alles in zijn werk ging. Zo konden ze 's morgens ontbijten van 8.00 tot 9.30 uur. Men kon met hel gehele gezin wegtrekken met al of niet meenemen van een lunchpak ket. De ouders konden hun kinderen achterlaten als ze daar behoefte gevoelden. Na de gezamenlijke warme maal tijd konden de ouders alleen of sa men uitgaan of thuis blijven onder het genot van een lekker kopje kof fie. Ze konden gezelschapsspelen doen of oppervlakkige of diepgaande gesprekken voeren, ledereen trok •met iedereen op en in feite was het één harmonisch gezond gezin. Het weer werkte uitstekend mee en tij dens de gezellige avond op de vrij dag bleek hoe snel nu eigenlijk zo'n week wel voorbijgaat. De keukenstaf bestaande uit mevrouw J. Ballast- Pellewever en mej. D. Tijhuis, zorg de er op bekwame wijze voor, dat de te gebruiken maaltijden goed tot hun recht kwamen. Doordat de deel nemers hun beste zijde lieten zien door steeds te helpen bij het corvée de mannen wasten zelfs helemaal alleen af werden de werkzaamhe den van de keukenstaf verlicht. De aanwezige leiding in de oer- soon van de hoofdleider en de heer Tijhuis, had een niet al te zware week, daar de ouders blijmoedig mé de het programma verzorgden. Al met al een zeer goed geslaagd go- zinskamp. Het is de moeite van het overwegen waard, het volgende zo merseizoen weer een dergelijk gezins kamp te plannen. Een ware invasie beleefd aan het GEBOREN: Grada Jennekén, dv Z. L. Schippers en G. B. Dijkerman, Johan Willem Frisostraat 30, 10 aug. 70; Gerrit Jan, zv J. Rolleman en G. van de Willige, Welleweg 26, 10 aug. 1970; Willem, zv G. Timmerman en G. BI Frm. Haarstraat 94, 11 augustus '70; Jan, zv W. Dommerholt en A. Goo- sen, Graaf Ottostraat 185, 12 aug. 70; Francisca Bianca, dv G. Wesseis en J. Nijzink, Hogepad 45, 13 aug. '70; Johan, zv A. J. Heuten en A. Bouw huis, Esstraat 126, 14 aug. '70; Ajub Armus Saleman, zv J. Masela en S. I. Dasmaselij, Gr. Ottostraat 167, 17 aug. '70; Everhardus, zv A. Groenink en J. J. Kramer, Graaf Willem Lodewijkstr. 30, 14 aug. 1970; Jan Evert Johan, zv J. Agieresch n H. B. Hoevink, H.J. van Opstall- stra-at 44, 16 aug. 1970; Johanna Wilhelmina. dv H. van Brus sel en J. F. Averesch, Vennekesgaar- den 54, 6 aug. '70 te Almelo. ONDERTROUWD: F. M. Voge, 20 jaar, Almelo, Duin doornstraat 73 en H. Dangremond. 23 jaar, Nassaustraat 17, 12 aug. 1970; A. Nijsink, 23 jaar, Blinde Banisweg 23a en J. R. Pijffers, 24 jaar, Nij- verdalseweg 39, 14 aug. 1970; A. Altena, 22 jaar, Ede, Zwelinck- laan 13 en J. A .H. Overweg, 20 Jaar, Jacob Ruysdaelstraat 3, 17 aug. 1970. GETROUWD: B. W. Wansink. 25 jaar en G. Jan sen, 23 jaar, Deventer, Brinkpoort straat 16. 13 aug. 1970; J. Lu'hulima, 34 jaar en S. Basaur, 19 jaar, Hellendoorn, Nijverdal, Pau- lus Potterstraat 8, 14 aug. 1970; J. A. Weijn, 22 jaar en A. G. van de Burgt 22 jaar Eesp, Buitenveer 15. 14 aug. 1970; D. J. Baan. 22 jaar en G. J. Vinkers. 18 jaar. Wilhelminastraat 17, 14 aug. 1970: H. Wolterink: 23 jaar en S. H. Goor- man, 20 jaar, Tabaksgaarden 42, 14 aug. 1970; J. Haan, 23 jaar en H. Ligtenberg, 21 jaar, Elburg, Havenkade 14. 14 aug. 1970: G. H. Brinks. 21 jaar en E. Bakker, tl .iaar, Prinsenstraat 2. 14 aug. 1970; J. H. A. Franken. 28 jaar en T. Sche- fpel 23 jaar, Dordrecht, Sluisweg 17, rt »Ug. 1970. Troephuis toen op zaterdag 1 augus tus een groot aantal jeugdige Rijsse- n-aren te Noordwijk aan Zee arri veerde voor de deelname aan het kinderkamp. Gelukkig was daarbij het gezin vertegenwoordigd, dat van deelname aan het gezinskamp moest afzien. Toen tijdens de broodmaaltijd de neuzen geteld werden, bleken er 61 mensen aanwezig te zijn. Daar de accommodatie berekend was op 50 personen moest op efficiënte manier gebruik gemaakt worden van de aanwezige ruimte. Toen iedereen een plaatsje had gevonden, bleek alles nogal mee te vallen: een ieder had voldoende ruimte zowel in het dag verblijf, de eetzaal als in de slaap zaal. Dit kinderkamp betekende weer een nieuwe mijlpaal voor het clubhuiswerk, namelijk: het grootste kamp tot dusverre. Op de zondagmorgen werd er een kampdienst gehouden, waarvan de liturgie in handen was van een ge deelte van de leiding. Op de zondag middag werd een wandeling langs het strand en door de duinen ge maakt. Vanwege het fraaie strand weer werd er van maandag tot en met woensdag de gehele dag aan zee doorgebracht. Op de dinsdag middag veroorzaakten de jeugdige Rijssenaren nogal wat hilariteit aan het strand. Gewapend met schoppen. Randen en een emmertje werd er een fort bestaande uit. zand ge bouwd op een zandbank. Toen de vloed het gebouwde fort trachtte aan te tasten, werd dit met veel over leg verdedigd. Honderden strandbe- zoekers vermaakten zich met dit on verwachte tafereel. Toen de vloed het fort deed verzinken, schalde plotseling het Wilhelmus over het strand. Daar stonden ze: de jeugdi ge Rijssenaren met. opgeheven schoppen het volkslied te zingen om ringd door personen van allerlei na tionaliteiten, terwijl de golven om hen heen spoelden. Dit was natuurlijk een herhaling waard. Op de woensdag werd er een ontzaglijk groot fort gebouwd met bijzonder zware wallen. De Rijsse naren kregen al gauw de hulp van een Duitse jonge man, die al gauw de nodige aanwijzingen gaf: ..Sie mussen Wellenbrechers machen". Natuurlijk werden deze golfbrekers aangebracht. In het fort was plaats voor alle Rijssenaren, die eerst nog een moddergevecht hielden, voordat de vloed zijn eerste aanval inleidde. Het fort bleek met veel vakmanschap gebouwd, want toen de vloed de vloedlijn bijna bereikt had, was het fort nog steeds intact en was een eilandje in zee geworden met daar omheen honderden toeschouwers, die niets van het spektakel wilden mis- en. Ten lange leste moesten de Rijs senaren en de Duitse jonge man toe geven, dat de zee uiteindelijk toch de sterkste is, nadat ze ruim een uur lang het fort met hun lichamen ver dedigd hadden. Terwijl de golven de laatste resten sloopten van de wallen klonk over de zee het Twentse volks lied. De volgende dag de donder dagwas het minder mooi weer en werd er een bezoek gebracht aan Rottei*dam. Daar werd een rond vaart gemaakt door de haven, het Botlek-gebied en de Europoort. Vrij dagmorgen werden er souvenirs ge haald. De vrijdagmiddag stond het teken van een speurtocht in de nabije omgeving van hét. Troep huis. De kampweek werd afgesloten met een groots kampvuur, waaraan de verschillende ingedeelde groepen meededen met leuke spelletjes, schetsjes, spelen op de blokfluit en het zingen van kampliederen. Na het kampvuur was er nog een ver jaardagsfeest, omdat één van de deelnemers jarig was. Zaterdag, op de vertrekdag, was het bijzonder slecht weer en dat le verde nogal wat problemen op bij het opbreken en het schoonmaken van het gebouw. Door een perfecte organisatie verliep alles echter op rolletjes en voor het middageten was alles geklaard en kón men zich ge reed maken voor vertrek. Om zes minuten over zes kwamen de deel nemers met veel geestdrift in Rijs sen aan. Op het stationsplein speel den zich ontroerende taferelen af. Iedereen was blij iedereen weer te zien na een reusachtig geslaagd kin derkamp. Dit betekende een compli ment voor de tienkoppige leiding, die alles heeft moeten geven wat ze te geven had. In stromende regen arriveerden de 14 deelnemers voor het teenager- kamp te Noordwijk. Ze werden ont haald op de .Hallo Yell" van de nog aanwezigen van het kinderkamp. Na de broodmaaltijd genuttigd te heb ben en de kampregels aangehoord, gingen de deelnemers naar Noord wijk aan Zee voor een verkennings tocht. Op de zondagmorgen was er een discussie over ..groepsvormen in het clubhuis". De maandag werd ge vuld met een binnenprogramma, welke 's avonds werd afgesloten met een quiz. 's Middags was de hoofd leider betrokken bij een auto-onge luk. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor, maar de auto kwam zwaar gehavend uit de bot sing tevoorschijn. Gelukkig had dit geen invloed op de goede stemming in het kamp. al moest men het zon der auto doen. Dinsdag en woensdag was het prachtig strandweer en vanzelfspre kend ging men toen naar zee. Don derdag vertrok iedereen naar Rot terdam. waar de C 70-manifestatie werd gehouden. Er werd een bezoek gebracht, aan het Philips paviljoen -De andere Philips", 's Avonds ging men naar de film Woodstock", waarover op de volgende ochtend 'n discussie plaats vond. Vrijdagmiddag werd er een uitge breide speurtocht per kano gehou den. 's Avonds werd er genoten van een gezellig afscheidsdiner. De vol gende ochtend was het opbreken ge blazen en voor de laatste keer werd de vrachtauto geladen van de firma Groteboer, die vier zaterdagen lang het vervoer van fietsen, bagage en kampmiddelen voor zijn rekening nam. De heer H. Siegerink leidde op bekwame manier dit teenagerkamp. De hoofdleider hoefde slechts een oogje in het zeilv>te houdem De keu kenstaf, bestaande uit. mevrouw Bal last en mej. H&rma- Beltman, kre gen een klaterend applaus s voor 'dé verzorging van de keüken. Zo kwam het einde van vier geslaagde kamp- weken te Noordwijk aan Zee. ■■■i-A'.r-.l Behalve de organiserende vereni ging werd hieraan deelgenomen door plaatsgenote Excelsior, De Zweef uit Nijverdal, Eversberg (Nij verdal) en SSSE (Eibergen). De clubs, die elk met een A- en B- juniorenteam aan de strijd deelna men, waren verdeeld in 2 poules. In poule A werd winnaar het Nijverdal- se De Zweef A door een beter doel- gemiddelde. De Zweef B toonde zich de sterkste ploeg in poule B. De uitslagen waren: Poule A: Sportclub A Excelsior A 0-1 Eversberg Al De Zweef A 0-3; SSSE A Excelsior A 0-1; Sport club A Eversberg A 0-4; De Zweef A SSSE A 3-0: Excelsior A Eversberg A 3-0: SSSE A Sportclub A 2-1De Zweef A Ex celsior A 2-2; Eversberg A SSSE De volleybalvereniging Rivo te Rijs sen bestaat al sinds 1951 en heeft vanaf die tijd vele ups en downs ge had. Verleden jaar werd het 2e heren team kampioen van de le klasse (afd. Almelo) en promoveerde naar de promotieklasse. Nu zitten heren 1 en 2 in de promo tieklasse dames 1 hebben het verle den jaar ook tot een mooie plaats in de promotieklasse gébracht en wel tot de vierde plaats. Dinsdag 18 aug. werd de training weer hervat in de zaal aan de Karei Doormanstraat. Geïnteresseerden mo gen ten allen tijden komen kijken en 2 maal gratis meetrainen. Voor degenen die willen komen trai nen bij Rivo zijn hier de tijden: Jon gens van 12-16 trainen op dinsdag avond van 7-8 en van 8-9 uur. Heren 1 en 2 van 9-10.30 uur. De jeugd van 8-12 jaar kan deze sport leren onder leiding van twee trainers op woensdagavond van 7-8 uur. Van ^-9; uur trainen Dames 1 en 2. Er wordt dit jaar bij de heren een verjonging doorgevoerd, die verband houdt met een meerjarenplan: a. Ri vo uit te bouwen in ledenaantal. b. De teams in een hogere klasse te brengen. Dit. winterseizoen komen er 3 teams in de promotieklasse te spelen: nl. he ren 1 en 2 en de dames I. Eén damesteam in de eerste klasse (atd. Almelo) twee jeugdteams .in de NijVerdalse jeugdcompetitie. Be gin september houdt Rivo haar le denvergadering; waarin nieuwe be stuursleden moeten worden gekozen. Het bestuur bestaat uit de voorzitter Van Echten (tegen kandidaat de heer Veldhuis) Secretaris de heer D. Reidsma., pen- ningmeesteresse mej. L. Voortman RIJSSEN. De collecte voor het Anjerfondscomité heeft in Rijssen op gebracht een totaalbedrag van f 1.221.86. Vergeleken bij het vorige jaar is djt een meeropbrengst van 20 procent, in dat jaar werd n.l. een be drag van f 986.31 opgehaald. Dit jaar werd gecollecteerd door leden van de Chr. Oratoriumvereni ging ..Hosanna", de Twente Zangers en de N.V.V. Vrouwenbond. 20 procent van deze collecte komt ten goede van deze plaatselijke vere nigingen. Het overige bedrag n.l. f 977,50 is overgemaakt aan het Provinciaal An jerfonds. Dit Provinciaal fonds subsidieert daaruit diverse verenigingen, die een of meer belangrijke plaatselijke of regionale evenementen organise ren. (tegen kandidaat de heer Roosir.x). Verder bestaat het bestuur uit een sportcommissie nl.: de heer J. Web bing. de heer G. van de Weert af treden (tegen kandidaat de heer Pe gels) en mej. R. de Ridder. Na de verkiezing is er voor de bef- hebbers van deze sport een prachti ge volleybalfilm te zien. Het bestuur hoopt Rivo de komende jaren op een hoog peil te brengen. RIJSSEN. Met de komst van trainer Hammers en enkele nieuwe spelers heeft Sportclub Rijssen niet in één handomdraai een standaard- team dat in het komende voetbalsei zoen opnieuw hoge ogen zal gooien. I-Iet team dat zaterdagmiddag in de oefenwedstrijd tegen SSSE uit Eiber gen in het veld kwam was slechts een schaduw van het elftal dat vo rig jaar aan de competitie deelnam. Jammer genoeg kon trainer Ham mers niet over het volledige eerste elftal beschikken. Misschien zou 't volledige standaardteam, waarin nu ontbraken Smit, Ruiterkamp en Berg man meer succes hebben geboekt, maar een feit is dat het vooral de voorhoede en middenlinie waren die het deze middag lieten afweten. Midvoor Van de Kammen bleef ver beneden de maat al probeerde hij met enkele verre schoten succes te boeken. De ijverige Pijffers on dervond weinig steun van zijn ploeg maats en Bennie Kamphuis, na an derhalf jaar weer present, miste op de vleugel nog snelheid. Ongetwijfeld zal de heer Hammers in de komende weken vóór de com petitie grote aandacht gaan schenken aan voorhoede en middenlinie. In doel toonde Stegeman zich een uit stekende vervanger van Smit al wa ren zijn uittrappen niet altijd juist ge plaatst. Ondanks het feit, dat hij drie keer moest vissen, maakte hij een betrouwbare indruk. SSSE. dat speelt in de vierde klas se KNVB, was vooral voor rust de betere ploeg maar kwam vooreerst niet tot doelpunten. Het trio Ligten- berg. Ruiterkamp en Lohuis sr. vorm de een hechte verdediging en gaf vooreerst geen kansen weg. Enke le malen kwam de thuisclub tot te genaanvallen en in de 24ste minuut kwam Pijffers heel dicht bij een doelpunt. Zijn harde schot werd door de SSSE-doejman nog juist tot cor ner getikt. Kamphuis schoot even la ter uit een moeilijke hoek goed in, maar weer was het de doelman die redding bracht. Nog onverwacht kwam SSSE aan zijn eerste doelpunt. Na een afgesla gen Sportclubaanval kwam het leer voor de voeten van de rechtsbuiten der gasten die zijn linkshalf lanceer de. Even aarzelde de Sportclubver dediging en dit was voldoende voor de SSSE-er om Stegeman kansloos te slaan (0-1). Meteen was Sportclub van slag. 'n Volgende aanval die over rechts liep betekende meteen een nieuw doelpunt. Ook nu had Stegeman geen antwoord op het schot van de rechts buiten (0-2). Vlak voor rust bepaalde de linkshalf van SSSE de stand op 0-3. Na de pauze gaf Sportclub beter par tij. De verdediging sloot beter en zet te haar voorhoede aan het werk. Pijf fers liet zich vervangen door Nijkamp die het echter niet lang vol hield en op zijn beurt weer werd vervangen door Pijffers. Ook Kamphuis raakte geblesseerd zodat Sportclub een lan ge periode met 10 man moest spe len omdat er niet voldoende reser ves aanwezig waren. Sportclub dat nu meer aanviel dan voor rust probeerde het met schoten uit de tweede linie. Zowel Vincent als Westerhof zochten het. doel echter te hoog. In de 22ste minuut was het Kamphuis die na een goede door braak rakelings overschoot. De laat ste kans was voor Pijffers, maar z'n tamme schot vond geen genade in de ogen van de SSSE-keeper. Zo ver- RIJSSEN. Excelsior I speelt za terdagmiddag haar laatste oefen wedstrijd voor de nieuwe competitie dje zaterdag 29 augustus aanvangt. De Koerbelt bewoners krijgen bezoek van de Deventer derde klasser Sal landia I. Ook Excelsior 2 oefent en ontvangt de reserves van de Deventenaren. RIJSSEN Op vrijdag 21 augus tus zal in het zwembad Het Ravijn te Nijverdal voor de achtste achter eenvolgende maal de ontmoeting plaatsvinden om de zgn. Dollékamp- bokaal tussen de zwemploegen van Het Ravijn en de Mors. Het meest succesvol in deze strijd was tot nu toe de Mors, dat in totaal zes maal won en in 1968 de Dolle- kampbeker definitief in haar bezit kreeg. Ook vorig jaar, toen voor het eerst werd gestreden om de nieuwe Dollekampbokaal, trok de Mors aan het langste eind. Vrijdagavond wordt verzwommen de 50 m schoolslag, rugslag en vrije slag onder 12 jr., onder 14 jr. en onder 16 jaar en dames en heren. Voorts aan het eind de 8 x 50 m estafette gemengd. Per vereniging tellen de {.wee snel- sten per nummer voor de puntentel ling (dus 5, 3, 2, 1 (punt). De wedstrijden, waaraan ook de nieuwe Morsleden kunnen meedoen, beginnen om zeven uur. De Mors vertrekt met auto's (zodat vooral de jongeren weer op tijd thuis kunnen zijn) óm kwart ovèr zes vanaf de parkeerplaats bij slagerij Hofman. streek de tijd en daar ook de Sport clubverdediging potdicht zat kwam 't einde met een verdiende 3-0 zege voor het bezoekende SSSE. Zaterdag gaan het eerste en tweede elftal van Sportclub Rijssen naar Markelo om daar deel te nemen aan een door de v.v. Markelo uitgeschre ven tournooi. RIJSSEN zwem- en poloclub De IJssel organiseerde vorige week za terdag langebaanwedstrijden in cte Riclerkolk te Deventer. In totaal na men hieraan 37 verenigingen deel. Van De Mors hadden zich 16 deelne mers gemeld. De Morsleden behaalden de vol gende resultaten. Op de 500 m. pres- tateitocht onder 12 jaar behaalde Gerrit Markvoort een medaille. De 1200 m. prestatietocht werd uitge- zwommen door Jannie Baan, Alie Middelesch, Janneke Geritsen. Anne- mieke Harbers, Alide Markvoort en Jan Stegeman. Ook deze deelnemers konden allen hun medaille na afloop in ontvangst nemen. Bij de 1200 m. prestatietocht voor jongens onder 14 jaar eindigde Ger rit Wesseis op de 5e plaats in 23 min. 55.6 sec., 'n uitstekende presta tie. De 1000 m. vrije slag voor meisjes onder 14 jaar werd wat De Mors be treft een zege voor Truus van de Maat in 21 min. 5.8 sec. Tweede werd Iiermannie ter Harmsel in 22 min. 38.1 sec. Derde Iiendrina ten Wolthuis in 23 min. 57.9 sec. en vier de Gerda Baan in 24.10.0 min. Herman Landeweerd startte op de 200 m. schoolslag heren. Op deze af- RIJSSEN. Met in het doel de doel man van de A-junioren Nieuwenhuis, speelde Excelsior I zaterdagmiddag op de Koerbelt een oefenwedstrijd te- Borne I en wonnen met 4-3. In een aardige wedstrijd waarin bei de ploegen weinig voor elkaar onder deden, al was Excelsior aanvallend wel iets sterker, namen de gasten in een kwartier spelen het eerst de leiding. De Bornse rechtsbuiten gaf bij een aanval een goede dieptepass aan zijn sprintende rechtsbinnen die op volle snelheid de bal beheerst langs de Excelsior doelman in de uiterste hoek schoot. Het duurde tot de 32e minuut voor Excelsior zijn lichte meerderheid in een doelpun: kon uitdrukken en de stand op 1-1 kon brengen. Deze gelijkmaker kwam op naam van Bolink die een hoge bal via de handen van doelman Baas hard inkogelde. Enige minuten la ter nam Excelsior reeds een voor sprong toen de Bornse achterhoede een corner moest, weggeven. Ligten berg trok deze scherp voor doel, waar andermaal Bolink klaar stond en fraai inkopte 2-1. Met deze stand ging ook de rust in. Na de hervatting hetzelfde spe'beeld, waarbij beide doelen beurtelings in gevaar kwamen maar waarbij de ver dedigers de situatie meester bleven. Er was ongeveer 25 minuten in de tweede helft gespeeld toen Excelsior de score opvoerde tot 3-1. Ligten berg trok bij een Rood Witte aanval de bal scherp voor het doel der gas ten, waar G. J. Ba>an klaar stond zijn harde kogel ging via een Borne speler onbereikbaar voor doelman n de touwen. Vijf minuten later lie pen de Bornsen hun achterstand enigszins in toen hun midvoor dank baar gebruik maakte van een misver stand in de Excelsior verdediging en deze fout met een doelpunt afstrafte 3-2. In de 33e minuut werd de voor sprong van Excelsior echter weer 2 doelpunten door middel van Beunk die, het leer kalm en zuiver langs de Bornse goalie in het doel plaatste, Borne gaf zich echter nog niet ge wonnen, en haar attente middenvoor bleef loeren op een kansje .Deze kwam toen er weer een misverstand ontstond in de Excelsior defensie waarvan hij gretig gebruik maakte door zijn tweede doelpunt te laten aantekenen waardoor de stand op 4-3 kwam, wat ook de einduitslag werd. stand werd winnaar Hans Elzema van Zian (Den Haag). Landeweerd eindigde in de middenmoot. De 12-ja- rige Tineke Sleking die startte op de 3000 m. schoolslag dames bereikte 'n uitstekende zesde plaats. Winnaar werd hier Petra Bul van VZC Vlaar- dingen (Ned. kampioen). Herman ten Wolthuis dwong alle respect af door de 3000 m. vrije slag uit te zwem men in 55 min. 14.8 sec. Dick Boeve moest helaas opgeven wegens kramp, na ongeveer 1500 meter. RIJSSEN Sportclub Rijssen dat zaterdagmiddag haar eerste oefen wedstrijd speelde moest het tegen SSSE uit Eibergen stellen zonder doelman Smit, rechtsback Rutter- kamp en zijn nieuwe aanwinst Berg man die wegens ziekte verstek moest laten gaan. Wel van de partij waren de nieuwelingen Wilmink, Lohuis jr. en Van der Kammen. Duidelijk kwam naar voren dat de voorhoede niet aan kracht had gewonnen. Doelman Ste geman die drie keer moest vissen, maakte een betrouwbare indruk. Voor rust was SSSE ongetwijfeld de betere ploeg en drukte zijn technische meerderheid uit in een 0-3 ruststand. Oök de thuisclub had zich enkele goede kansen geschapen, waarin de ijverige Pijffers een groot aandeel had, maar tot scoren kwam de Sport club voorhoede niet. Na de rust ging het wat beter met de thuisclub. Bennie Kamphuis die na anderhalf jaar weer present was kwam dicht bij een doelpunt. Zijn schot scheerde de la' en toen de op nieuw ingevallen Pijffers even later goed doorbrak stond de SSSE-doelman succes in de weg. RIJSSEN. In de maand juli werd bij de Nutsspaarbank te Rijssèn inge legd een bedrag van f 1.110.745,07 en terugbetaald f 921.144,58. In deze maand werden 57 nieuwe rekeningen geopend. A 0-0; Sportclub A De Zweef A 0-6. Eindstand: 1. De Zweef 7 punten'; 2. Excelsior 7 punten; 3. Eversberg Sportclub Rijssen 0 punten. Uitslagen in poule B; Sportclub B Excelsior B 0-5; Eversberg B De Zweef B 0-3; SSSE B Excelsior B 1-1; Sport club B Eversberg B 0-1; De Zweef B SSSE B 2-0; Excelsior B Eversberg B 0-0; SSSE B Sport club B 2-2; De Zweef B Excelsior B 0-0; Eversberg B SSSE B 5-0; Sportclub B De Zweef B 0-2. Eindstand: De Zweef 7 punten; 2. Excelsior B 5 punten; 3. Eversberg 5 punten: 4. SSSE 2 punten; 5. Sp.- club 1 punt. RIJSSEN. Ds P.D.V. het Lueht- vermaak hield zaterdag een wed vlucht vanaf Quivrain, met in to taal 1088 duiven. Het werd een zeèr snelle vlucht met winnaar de heer W. Scherphof, die zijn duif klokte om 12.34.08 uur. De volgende uitslagen waren: 2. D. J. ten Hove, 3. C. Boer man. 4. G, Tijhuis, 5. J. Nijkamp, 6. H. Averesch, 7. J. W. Nijkamp, 8. J. H. Kappert, 9. Joh. Slagman, 10. J. Harmsen. De laatste prijswinnende duif meld de zich om 12.51.07 uur. RIJSSEN. De postduivenvereni ging de Zwluw hield zaterdag de laatste wedvlucht van het seizoen voor jonge duiven vanaf Quivrain een afstand van 289 km. De duiven werden om 8.45 uur gelost met zuid westenwind en de vlucht had een zeer snel verloop. De uitslagen waren: A. H. A. Struik, 2. H. A. Koedijk, 3. H. A. Koedijk, 4. H. Nijland, 5. H. A. Struik, 6. H. Nijland, 7. M. Geuzendam, 8. M. Geu zendam, 9. G. Slagers, 10. H. Ligten berg. Voor zaterdag staat de eerste na- tourvlucht op het programma vanaf 's Hertogenbosch. Op 29 aug. volgt Breda, met tegelijkertijd wedvlucht het jaar n.l. Felixtone (Engeland) afstand 365 km. Op 5 sept, volgt dan nog Roermond en de laatste vlucht wordt gehouden op 12 september van af Maastricht. RUSSEN Dc Twenthe-zangers gaaa na het succes van twee jaar geleden opnieuw met 'The Sepherds' optreden. Begin december wordt ill de Parkzaal een gezamenlijk pro gramma geboden, waarbij o.a. ope rette- en musical-fragmenten en ne gro-spirituals ten gehore worden ge bracht. Op 18 en 19 september bren gen de Twenthe-zangers een bezoek aan Steinfisehbach in Duitsland. Hier zal een tweedaags concert wor den verzorgd. RIJSSEN. Een met enige invallers spelend Excelsior kreeg woensdagavond een 3-0 nederlaag te incasseren in haar nederlaag wed strijd in Hardenberg tegen HHC I. Excelsior dat veel sterker was dan de gastheren, en de hele wedstrijd een veldoverwicht had, kon doordat haar voorhoede faalde tegen de ver sterkte HHC-verdediging. niet tot doel punten komen. De uitvallen van de thuisclub waren veel gevaarlijker wat drie keer een doelpunt oplever de. Zaterdag speelde Excelsior op de Koerbeld een oefenwed strijd tegen Borne en won met 4-3. Excelsior 3 had Borne 2 op bezoek en speelde met 2-2 gelijk. Excelsior 2 bracht een bezoek aan HHC 2 in Hardenberg in het kader van de nederlaagwedstrijden door de ze vereniging uitgeschreven. De Rood witte reserves speelden een goede wedstrijd en namen voor de rust, met 1-0 de leiding door een doelpunt van B. Wolterink. Na de hervatting was het overwicht van de Rijssena ren nog groter en voerden zij de sco re door doelpunten van Smit 2x, en Dannenberg lx op tot 4-0. Door deze uitslag heeft Excelsior tot nu te HHC 2, dat. nog een wedstrijd moet spelen, de grootste nederlaag toegebracht. De Excelsior junioren AI en BI na men deel aan het Jeugdtournooi uit geschreven door mede-Sportparkbé- Excelsior AI bleef ongeslagen en be haalde uit 4 wedstrijden 7 punten in haar groep, evenals De Zweef AL Door een beter doelgemiddelde kreeg De Zweef de eerste prijs toegewe zen, terwijl Excelsior de tweede prijs ontving. Ook Excelsior BI behaalde de twee de prijs in haar afdeling. Door een overwinning en drie gelijke spelen bleef ook dit Excelsior team ongesla gen. Op de kringkampioenschappen be haalde zij op de 100 meter schoolslag voor meisjes beneden 14 jaar eer eerste plaats. Bij de nationale kam pioenschappen werd zij vierde op di 200 meter schoolslag voor meisjes onder 14 jaar. Tineke, die reeds meer dan twmtif medailles bezit, zijn deze successer niet zo mam komen aanwaaien. On der leiding van haar vader begon zij vorige winter met een intensieve training in het overdekte Rijssense bad. Dit werd haar mogelijk ge maakt dank zij de medewerking van het zwembadbestuur en -personeel. Dokter D. Oosthoek, erevoorzitter van de Mors zorgde voor de medi sche begeleiding. Hij was het ook die haar in contact bracht met de heer Viola, trainer van ZCE en bonds trainer. Door dit contact werd de mogelijk heid geschapen enkele malen pei week naar Enschede uit te wijken waar zij trainde met de bekende Ad- dy Nijhuis. destijds kandidaat voor Barcelona Behalve in net buitenbad te Rijssen en Enschede weid even eens getraind jn het sportparkbad te Almelo, waar 's morgens en 's avonds van 6 tot 8 uur speciaal een baan werd vrijgehouden voor Tineke en andere specialisten. Het Morsbestuur hoopt dat, mede dankzij de prachtige resultaten van Tineke Sleking. in de nabije toekomst ook in het Rijssense bad de mogelijk heid zal worden geschapen om zijn leden, die op een bepaalde zwemslag uitblinken, intensiever te kunnen la ten trainen. Intussen gaat Tineke door met haar training en werkt nü reeds toe naar de winterkampioenschappen dié in Den Haag zullen worden gehouden. Hiervoor krijgt zij twee uur per dag conditietraining en anderhalf uur zwemtraining, alles ondet leiding van haar vader die tevens haar coach i».

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3