Sportclub Rijssen vierde groots 10-jarig bestaan School zonder zitten blij ven Gezins- verzorging Nieuw winkelcenlr. in Rijssens plan-Zuid Bioscoop Rijssen Zwemmen vuur so n sesteg jour Wat is er te doen M Competitie- indeling Excelsior Nooit goed Voetgangers- actie Grote supermarkt en seven winkels mmgr. KERKDIENSTEN HOOFD ERBIJ. ISINGVRIüL - 4 Opstellingen G. J. WOUTERS OVERLEDEN Vrijdag 10 jali 1»^ I Een lid van het pupillenelftal, Manfred Korhl, voerde hel ope ningswoord voor de jeugd. Te vens boden de jongeren een bal aan de voorzitter aan RIJSSEN Op de hoek van de Wilhelminastraat-Hendrik Jan van Opstalstraat in Rijssen zal een nieuw winkelcentrum worden gebouwd. Dit winkel centrum zal bestaan uit 'n grote supermarkt en zeven winkels. Deze winkels naast de super markt worden onder één dak ge bouwd. Tegenover het centrum aan de Wilhelminastraat zullen twaalf woningen verrijzen. Met deze woningen en het winkel centrum zal de bouw in het be stemmingsplan Zuid voltooid zijn. Het project iS opgezet door het bureau Bemar N.V. in Aal ten. Niet blokvormig Snelle bouw De westelijke zijgevel van het winkelcomplex, waaruit duide lijk het „ingebouwde" hoogte' verschil blijkt. PW V ..v;.,-.,; - w.<> - ,S - -*■ y«* I v\._. s.v v ;.w. v>A:-x¥:> mm mm ifit Vrijdagavond herdacht de spon vereniging Sportclub Ryssen haar tienjarig oestaan met 'n goedbezoch te feestavond in het Parkgebouw. Voorzitter G. Peters, sedert enige we ken de eerste man in de Sportclubfa milie sprak een woord van welkom, waarna het pupillenelftal dat dit jaar ais enig elftal Kampioen werd, op ae planken verscheen, in dichtvorm liet Manfred Körbi het wel en wee van Sportclub over de afgelopen tien jaar de revue passeren. Het jeugdteam bood de nieuwe voorzitter een le ren bal aan met de hantekening van alle spelertjes. De heer Peter aanvaardde het leer in dank en sprak de wens uit dat met deze bal nog vaak gespeeld zou mogen worden en dat men met ze zgn. jubileumbal de KNVB zou mogen beréiken. De avond werd gevuld met muziek door het vier man sterke orkest ,,De Musketiers", waarbij uiteraard druk gebruik werd gemaakt van de dans vloer. Tussen de bedrijven door trad de heer Dieperink uit Enschede op ais confe rencier onder de naam ..Dieks van *n Siepel". Met zijn grappen en grol len oogstte deze een enorm succes bij de aanwezigen. Ook het optreden van de Eleonora's, een zangduo dat Tiroler liedjes brengt en al eens voor de T.V. op trad, werd zeer gewaardeerd. In de pauze werd een verloting gehouden ónder leiding van de heer Bargmans, voorzitter van de supportersvereni ging. Tijdens deze feestavond werden de heren Dangremond en Rozendom sr., met hun dames in de bloemetjes ge zet. Beide heren hebben zich in de loop der jaren zeer verdienstelijk ge maakt voor Sportclub Rijssen en wer den door oud-voorzitter Oosthoek, na mens het bestuur van Sportclub, be noemd tot erelid van de vereniging. Een kist sigaren vergezelde de ge lukwensen. De dames ontvingen bloe men. Als oud-voorzitter kost het me de grootste moeite mijn mond dicht te houden, _aldus de heer Oosthoek. Vijf jaar lang heb ik achter allerlei din gen moeten aanhollen, maar ik had dit nooit gekund als ik niet de mede werking had gehad van vele Sport clubleden, die de rotkarweitjes voor me opknapten. Het waren de functio narissen die men op ieder uur van de dag bereid kon vinden de dingen te doen die nodig waren, om 'n voet balvereniging draaiende te houden. Deze mensen hebben recht op een onderscheiding. Er zijn natuurlijk meer leden dan de heren Dangre mond en Rozendom die veel. heel veel I voor de vereniging hebben gedaan. Maar deze twee hebben niet alleen achter het huidige Sportclub aange hold, maar ook toen wij nog bij de zaterdagafdeling van Rijssen Voor uit waren, toen wij nog v.v. Rijssen heetten en zelfs nog het oude Spar ta waren. Daarom is door het be stuur dat toen nog onder mijn leiding stond, indertijd besloten deze twee heren te benoemen tot erelid van Sportclub Rijssen. Mede namens zijn collega erelid sprak de heer Dangremond enige woorden van dank en zei dankbaar" te zijn voor dé onderscheiding. Hij had ech ter liever het eerste elftal op het po dium gezien i.v.m. met een promotie. Uit handen van tweede voorzitter A. Bruggeman ontving mevrouw Oost hoek bloemen als compensatie voor de vele avonden dat zij alleen thuis had gezeten als haar man achter Sportclub Rijssen aan holde. RECEPTIE. Zaterdagmiddag hield het bestuur van Sportclub Rijssen een receptie in het parkgebouw, waarvoor even eens grote belangstelling bestond. Namens de scheidsrechtervereniging Almelo voerde de heer Beverdam uit Almelo het woord. Onder aanbieding van een geschenk onder couvert fe liciteerde hij het jubilerende Sport club en sprak de hoop uit dat de vereniging spoedig zou promoveren naar de KNVB. Namens de afdeling Twenthe van de KNVB sprak de heer Te Riet uit En schede. Sportclub 'Rijssen* staat in Enschede min of meer bekend als 'n club die nogal wat noten op haar zang heeft, aldus dé heer Të Rief. Nochtans had hij veel waardering voor alles wat deze vereniging voor een gedeelte van Rijssens jeugd had gedaan in de loop der jaren. Hij herinnerde aan de uitwisselings wedstrijden en aan de verre reizen die hiervan een gevolg waren. Een en ander was echter voor een groot deel te danken aan de nimmer afla tende activiteit van dokter Oosthoek, aldus spreker die de wens uitsprak dat het met Sportclub Rijssen goed mocht gaan in- de toekomst en dat zij nog veel werk zou mogen verrich ten in het belang van een verant woorde vrijetijdbesteding ten dienste van de Rijssense jeugd. Hij bood de jubilerende vereniging een leren bal aan. Cadeaus onder couvert werden hierna aangeboden door de voetbal ver. Rijssen Vooruit, Excelsior en R.K.S.V., namens Plaatselijk belang en Marktwezen, namens de honden- dressuimclüb Riessen en namens de Op een ouderavond van de openba re basisschool te Rijssen, d? Lage Ës, werd door het hoofd, de heer S. Kranenborg, de structuur van de school zonder zittenblijven, in het ka der van de onderwijsvernieuwing bin nen het klassikale systeem bespro ken. Door middel van het werken met niveaugroepen, in eerste instantie een a. en b. groep, wil men trachten, het ons allen bekende zittenblijverspro- bleem uit de weg te ruimen. De opzet is deze: Een leerling, die bijvoorbeeld van wege de minder goede prestaties op het gebied van rekenen, taal of le zen zwak is, zal door middel van een andere onderwijskundige aanpaK op het normale niveau van de klas ge bracht worden. Het voornaamste principe is het wer ken met zogenaamde kern- en keuze- taken, waaraan al meerdere metho des zijn aangepast. Voor iedere leerling wordt binnen dit systeem een gedegen kennis van een bepaalde basisleerstof geëist. Z^- »ls een ieder weet, zijn er echter ook leerlingen, die wat betreft hun intel ligentie; in dat vak. meer kunnen fnesteren dan de vereiste kerntaak oor die leerlingen is nu de moge lijkheid aanwezig om zich via de keu- zetaak beter in de stof te verdiepen. Later op de avond, tijdens een dis cussie bleek, dat bij verschillende ©uders het idee gewekt was, als zou den de kinderen het stempel mee krijgen van de eerder genoemde a. ef b groep. Dit misverstand werd uit de weg geruimd, doordat men in ging zien, dat deze groepen per vak ver schillend waren samengesteld. In dit systeem kan dus een leerling uit een b-groep voor rekenen, bij taal, aard rijkskunde of geschiedenis in een a. groep zitten. Wisseling binnen het systeem kan dus zeer goed moge lijk zijn. Ook het opklimmen van een b. naar een a.groep is mogelijk. Door extra hulp en de vele audio-visue- le hulpmiddelen en methodes, waar mee de Lage Es is uitgerust, kan dit verwezenlijkt worden. Uit hel bovenstaande is gebleken, ook tijdens de vergadering, dat deze manier van werken voor het onder wijzend personeel een extra belasting van haar taak met zich mee zal gaan brengen. Dit werd door de toehoorders zeer gewaardeerd, omdat men met deze manier van werken zich van een optimale aandacht voor hun kinderen \erzekerd zag. voetbalvereniging Eversberg te Nij- verdal. Als bewijs van waardering voor het werk van de jubilerende vereniging mocht het bestuur nog vele lraaié bloemstukken in ontvangst nemen. Voorzitter Peters sprak tenslotte een dankwoord. Voor de competitie 1970 - 1971, die start op zaterdag 29 augustus, is Ex- selsior I ingedeeld in de tweede klasse D met de volgende noorde lijke en oostelijke elftallen: ACV As sen. Blauw-Wit Leeuwarden, DES Nij- verdal, DOSK Kampen, HZVV Hooge- veen, Klazinaveen, ONS Sneek, Oran- je-Nassau Groningen, Schoonoord, WZC Wapenvelde. Op zaterdag 18 juli vindt op het ter rein van Rijssen Vooruit een sport- treffen plaats tussen twee Rijssen se en Enterse elftallen. Om 2 uur spe len de B-junioren en om 4 uur de se nioren. Van 3 tot 4 uur geven de Rijssense gymnastiekverenigingen een demon stratie. Het Rijssense seniorenelftal is hiervoor als volgt geformeerd: doel A. J. Egberts (R.V.); achter J. Lo- huis (Sportelf.) G. Kreykes (Excel sior)E. Rutgers (R.K.S.V.) J. Vin cent (Sportcl.); J. Koedijk (R.K.S.V.) en G. Kappert (Excelsi or); voor H. Geuzendam (R.KS.V.) H. Vondel (Excelsior), M. Pijffers (Sportcl.) en D. Sasmargum (R.V.) reserve: J. Bakker (Exc.); A. Smit (Sportcl.); G. Bolink (Exc.); E. Bor- kent (R.V.). B-JUNIOREN. doel: J. Witten (R.V.); B. Schulte (R.K.S.V.); D. Markvoort (Excelsi or); A. Nijsin'k (Sportcl.); J. Wes- selink (R.V.)S. Jansen (Sportcl.) en J, Dijkgraaf (R.V.),. Voor A. Meyer (R.K.S.V); J. Hanstede (R.K.S.V); A Lobobar (R.V.) en H. Kwintenberg (Excelsior). Reserve: A. J. Nijland (Exc,); H. Goosen (R.V.) G. Dangermond (Sport cl.) en B. Braamhaar (R.K.S.V.). Dan is het te warhi, Dan te koud of te nat, 't Is nooit zo hèt. siijn m»êt, Steeds hapert er wat. De een die wil warrhte, Een andere zegt: Wat droogt het weer lang, Wat groeit alles sleófof. De een die wil morgen op reis, dus hij hoopt Dat hém niet de règén tot thuis blijven noopt. De boer kijkt naar 't land dat zo droog is én zuóht, Hij zoekt vol verlangen Een donkere lucht. Het is daarom góed Dat. men niemand éérst vraagt Wat of hem vandaag En wat morgen béhaajjft. We weten bij voorbaat., Het weer van vandaag Wil d'ene gewis niet, De andere graag. En of nu de boer ook al moppert en klaagt, En hij die wil reizen Om zonneschijn vraagt, Gelukkig dét hierin Er Een slechts beslist, En Hij hééft zich imihers Nog nirnmér vergist. J. ÉÓZSNTiÓM. In het kader van dé voetgangera- actie '70 werd zaterdag ih hét cen trum van RijSêen een actiè mét als thema: Mensen maken fouten... Hou daar rekening méel! gehouden. De actiè werd georganiseerd door de afdeling Rijssen van het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwer king met de plaatselijke politie. On der leiding van de wachtmeester L. Kroeze werden door éen aantal Rijs sense Verkeersbr gadiers. leerlingen van de Lage Esschool. een 2000 druk werkjes met verschillende aanwij zingen voor de weggebruikers uit gereikt. Op de folders stonden aanwijzingen voor de voetganger en aanwijzingéh voor de bestuurder vermeld. Speci aal werd aandacht van de weggebrui ker gevraagd voor het kind d&t vaak ondoordacht dé rijweg oprent. Voor al in woonstraten, aldus de tekst van het drukwerk, kunt U ze door ge parkeerde auto's niet- zien aankomen. Ook werd benadrukt dat het lopen op wegen zonder voet- en fietspad gevaren met zich ;fneebrengt. Lichte kleren en reflectëténdé armbanden maken U in het donker beter zicht baar, deze verhogen èuS Uw veilig heid als voetganger. In donkere kle ding bent U slecht zichtbaar. I, Reeds meerdere Jaren werken d». diaconieën van de Ned. Herv. **- méente en de Geref. Gemeente (Noor- derUerk) samen op het gëbied van de gezinsverzorging. In verband met de subsidieregeling is van overheidswe ge drang uitgeoefend om tot schaal vergroting te kómen. Daar ook de dia conieën van beide kerken het w-en- selijk vonden de samenwerking een hechtere basis te geven werd besle ien een stichting in hel leven te roepen die de naam draagt: „Diaco nale Stichting voor Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk", gevestigd te Rijssen. Inmiddels zijn ook de Oud Geref. Gemeente (Bevervoorde) eri de Oud Geref. Gemeente in Nederland (Oran jekerk) tot de stichting toegétredem. In het bestuur hebben zitting 5 dia kenen van de Ned. Herv. Gemeente, 3 diakenen van de gerf. gém. (Nbor- derkerk), terwijl de Oud Gèréf. Ge meenten ieder door 1 diaken worden vertegenwoordigd, dit in overeenstem ming met het zielental dér gemëên- te. Voor haar dagelijkse arbeid is de slichting gehuisvest in hét voorma lig speèltuingebouw Lentfersweg dt. dat voor dit doel een verbouwing heeft ondergaan. De taak van de stichting bestaat uit 3 hoofddelen t.w. 1 Gezinsverzorging, 2. Gezinshulp én Bejaardenhulp, 3. Maatschappelijk Werk. Met de bouw van het winkelcen trum, dat evenals de twaalf wonin gen wordt uitgevoerd door Wessels Bouwbedrijf uit Rijssen, zal binnen kort worden begonnen. Dé grote supermarkt, door de ont werper, het architectenbureau Van der Linden uit Raalte K-markt ge noemd, zal een oppervlakte krijgen van 600 vierkante meter. De heer J. W. Poortman zal deze supermarkt huren. Dé huidige noodwinkel van de heer Poortman, tegenover de Zuider- kerk zal, als de bouw van het nieu we winkelcentrum voltooid is, ver dwijnen. Het projectbureau Bemar is op het ogenblik bezig huurders te zoeken voor de winkelunits. Waarschijnlijk zullen hier ondermeer een wasserette een drogisterij, een cafetaria, een da meskapper en een textielzaak worden gevestigd. Ook de Raiffeisenbank, die thans nog een noodgebouwtje heeft tegenover de noodwinkel van de heer Poortman, zal naar verwachting in een van deze winkelunits komen. De zeven winkels krijgen ieder een opervlakte van 105 vierkante meter. Het winkelcentrum zal geen blokvor mig geheel worden. De supermarkt staat los van de overige winkels. Drie winkelunits naast de z.g. K-markt worden negen meter naar achteren gebouwd, dan komen twéé winkels enkele meters naar voren en weer twee winkels een paar mét er naar achteren te staan. Aan de voorkant van zowel de supermarkt als de 7 winkels komt een brede ononder broken luifel. Het nieuwe centrum zal achter de noodwinkel van de heer Poortman verrijzen. Met de bouw zal worden begonnen zodra de zandheuvel hier weg gegraven is. Er blijft echter nog een klein niveauverschil aan de kant van de Wilhelminastraat. Van hieruit zal 't winkelcentrum te bereiken zijn via enkele trappen. De twaalf eensgezinswoningen aan de Wilhelminastraat worden gebouwd in de premiesector. Dit worden zoge naamde drive-in woningen met drie etages. De onderste etage zal be staan uit een grote hal met een ga rage. De gehele nieuwbouw zal een op pervlakte van 7300 vierkante meter beslaan, waarvan het winkelcentrum 135 vierkante meter groot, zal zijn. Deze bouw zal snel gaan (in 90 werk dagen) dankzij speciale staalcon structies. Naast de huidige noodwinkel be staat reeds een parkeerterrein aan de H.J. van Opstalstraat voor zo'n hon derd auto's. Het grote terrein aan de overkant, dat waarschijnlijk een hertenkamp wordt, is in de toekomst bestemd voor parkeergelegenheid. Op dit terrein kunnen dan naar schat ting nog eens 600 auto's geparkeerd worden. De gemeente heeft ook plannen om voor de nieuwe supermarkt nog een speelsrelegenheid aan te leggen. Dit zal dan een zogenaamde .stille" speeltuin" worden met ondermeer klimrekken en een zandbak, in ieder geval geen draaibare toestellen. In dé bioscoop te Rijssen draa'it zaterdag de film ,De folterkamer van dr. Fu. Manchu" (toegang 14 j.). Dé inhoud van de film komt op het volgende neer: 'Een luxueuze oceaanstomer vaart door de tropische Caraïbische Zee. Plotseling komt er een melding van een uitkijkpost: „IJsberg in zicht!" De kapitein kan deze melding niet geloven, maar reeds enkele seconden later loopt het schip op de ijsberg. Dé zijkant wordt opengescheurd en enkele minuten later vergaat het eens trotse schip met man en muis. Het mysterie van de ijsberg wordt al gauw opgelost. Over een geheime zender deelt dr. Fu Manchu de we reld mee, dat hij een nieuwe uitvin ding heeft gedaan, waardoor hij de mensheid in zijn macht heeft. De re geringen zullen aan bepaalde eisen moeten voldoen. Indien dit niet ge beurt, zal hij Fu Manchu de mensheid vernietigen. Commissaris Nayland Smith, de oudé vijand van Fu Manchu, brengt zijn vakantie door in een afgelegen dèel van Schotland. Hij weèt van niets van het gebeurde tot een drin gend telegram hem terugroept naar Londen. Op het ministerie wordt hij ingelicht over de nieuwe activiteit van Fu Manchu en krijgt hij op dracht opnieuw de strijd tegen deze geniale, gewetenloze misdadiger aan te binden. Nayland Smith bestudeert de atlas. Hij weet niet wat de nieuwe vinding van Fu Manchu is, maar het lijkt hem wel zeker, dat Fu Manchu hier voor over veel water moet beschik ken. Zijn hoofdkwartier bevindt zich iej kuent rechtevoort ginnen oawnd de kraante in de haane krieng of doar steet wa 't een of 't aander in oawer de zwembaan. Is 't neet hier in Riessen dan is 't wa ?n aan der wéggens in oons laand, woer at- ter trammelant oawer is. Neet det ik doar wat van wil zegn of oawer wil skriewn. O nee, doar woag ik miej neet an en hoole miej leever tusken hen. want ik hebbe genog an miejzelf. en roet genog in 'n eege hof, zo at de vrouwe miej aalt vuur hooit. Echter ik veee 't wa jammer détter hier zo'n drokte umme wordt e'maakt, en ik zin 't volkomm eens met .Jann van de Waander den at skrif in zin versjen det Riessen duur al dét gedoo te vaake de vuurste pagina's haalt van de groote blaan in oons laand. Nee. woer ik het disse keer oawer wil hemm, det is woer wiej vrooger hen gungn aw zwemm woln, en oons vemaakn at 't zommers heety was. Mooje groote zwemmbaan. met 't 't mut woarm water, kleedhuks. ne bad- maester en ne groote spülwajde woer aj oew broen konn loat.n braann in de zunne en mear van dee dinge dee atter biej te passé komt, dee mowj ttoe neet zeukng. Wiej be- hulpen oons toen aw zwemm woln met 'n Moatgraawn of met 't baagat in de Oa, det doar was achter de Pelmülle. Non mur ik ter oew voort biej veteln det 't water van de Oa toen ter tied nog zoo heelder was as 'n kluentjen, woer at ook nog volop vis in zat. 'n Heel veskil met teegns- woordeg nen atte zoo steenkt dej ne minsens 'n keteer in de vearte küent roekn atter de weend noa steet, en woer at gin deer mear in kan leawn. Oet trekng deej oew gewoon in de twieg buske achter 'n Oawal. Haj nen eanklen har der eene met nen ginne zwembokse zoo at de meesen haanddook. gin nood behelpen was gin zat etn. met nen noaske dook redn iej oew ook en ofdruengn gung bes met 't boezeroen. De gennegen dee at heel good zwem konn, en a wat ooider warn, woln tusken det jongs gedoo in 't baagat aalt neet zitn en gungn dan noa Boer- kaamps dreej. det was nen ooln bol van de Oa. Dan moej echter wa heel good künn zwemm want 't was doar froaj deepe en dus vuile gevóarlèker. Nee, aj neet zwefrim konn, dan moei doar neet komm. Ook in déè leem- geater, deè at doar warn ah 'n Éah- terweg 'n eankén vearder at de Róo- haane, koej ook wa eens Riéèsen- ders zeen zwemm, mear doar was 't ook lelk deepe. Toch zeenter in de Oa doar in de buurte van 't baagat. ook wal eené wat vedruenkn want doar zatri 'n poa van dee dreejkulke in, woer aj monn oppassen um der neét in té komm want dan wur 't gevoaiiek. Veskaejn oolders gaffen de jongs dan ook de boskop mét, at, ze wussen det ze hen zwemm gungn. dat ze good onn oetkiekn woerbiej dan de naams würn e'neumt van de gennegen dèe atter vedruenkn warn. Jan huel ook van water en van zwemm én at 't. mear eawn wol dan koej ne an de Oa veenn met zinne kamerue. Zin moo har echter noarns nen hekel an, en wol 't met gin ge- weald hemm dette iri 't water kwarm ,.Tk zil", zea ze, ..neet met skrik in 't. hoes zitn a'k weete dej der hen zeent.. Doar kan oéw zoo ga&w wat oawer komm, en wee mutter oew dan oethaaln". Jan treukter zi'k échter niks van an. ook nin toen zin va opspreuk, Hee luet de oole leu bek ken en klaang en gung gewoon zin gaank. Wa zeare in 't hoese dette der neet hen gung. mear de moo kon an veskilnde dinge wa moarken atte 's oawns in ft hóes kwam, dette Wat dee .Tenne toen? Hee neëjn um wier in 't water har e'was. zoaterdaangs oawnd met 'tvèskuenn 't hemd. iej harn toen nog neet van de hemde zoo at non. tot boawh ah 'n haals dichte met, wit neejgoérm zoo dette 't. neet oawer 'n kop en oët kon krieng. Jan noarkén wa. en zear dette 't wier lus zol trëkng. mèar doar treuk Jenne zi'k niks van an en gaf um de boskop mét: ..Dét moej eens woagn. Ik heb oew iederbod e' zeg dej neet in 't water magt komm en dè'k oew neét noa det baagat wil hemm mear iej trekt oew gewoon weg noars wat van an. en doar um me muw't mear eens op disse me neeré prebeern". Zin moo har um mét de wuerre good de bokse op e'buénn. én 'n pö*r da age bleefe oet 't water. Toen zinne kammerue der hen fung luept wa niet, mear hee bleef op 'n wal zitn. Det vêveeln um echter gaaw, wa pré- bèérn 'n moal óf wat eene van zinne muege in 't water te raakn met nen tossen, mear toen ze met mekoar op um ofkwamm hunge 't veloop oet en sloffen op thoes an. Oonderweg prak- kézeerne echter wat oet, en 's aan- ders moarns wat 't eerste watte dee, toen de moo eawn neet in de kukne was, het klusken met wit goarn oet de la van de neejmesiene haaln. Doar wuenne nen bessen eane of, watte biej zi'k steuk met ne noale. 's Nomdaangs noa skooltied gungt met zinne muege wier op 't baagat an. Jan leen'n mes van eene, en peutern 'n droad lus van 't hemd, zoo dëtte 't oawer 'n kop kon krieng, 'n noaske dook was gaaw genoeg om e' knupt as zwembokse en toen was 't mear eawn of hee lea met de aandre in 't water té spatteln. Toen at 't tièd wur um op te stapn, neejn een van de kammerue um 't hemd wier dichte zoo at e'ws was en det op 't hoes an. 't Waé echter net of de moo kon roékn dètter wat gebuurd was, want met 't noa berre goan, wur hee ek- stra bekekn en joa wa, toen har Jen ne gaaw genog in de gaate detter met 'n droad in 't hemd e'knoojd was en detter nen aandren in zat. dan de at zee der 's zoaterdaangs in har e'neejd. Jan wol eers nog wa ontkénn det ter niks met gebuurd was, mear op 't lessen mos ter 't hoge woord oet dette wier hen baan har e'was. Non toen weejn der wat vuur um. Jenne kreeg de muule van 't oeen en doar kreeg oonze Jantjen met, net woér zee um mear raakn kon, en neet zuèneg. De va maakn 't later op 'n oawnd nog slummer duur um te vebeén dette veerteen daage lank nóa skooltied neet mear vot mog wit ?t slimste nog was. en nog bet ter duurkneep at 't moal klappe det te van de moo har e'had. Gelukkeg vuur um veraandern nen dag of wat later 't wear zoo det toch te koold wur in 't water en zinne muege der ook neet mear hen gungn. IV]èj zeent non wa zesteg ioar vear der mear iej küent zeen. toen haj der óók a wat dee at neet in 't water moggen, en was 't wa um aandre r*an at rechtevoort. GETJAN. dus vermoedelijk op een punt, dat niet ver is van de plaats waar de grote oceanen samenkomen. In Istanboel heeft Fu Manchu's dochter Ling Teng een ontmoeting met Lisa, de vriendin van de mach tige gangster Abdoel. Lisa zorgt hierna voor een bespreking tussen Ling Teng en Abdoel. waarbij Ling Abdoel vraagt om zijn medewerking voor het veroveren van het afgele gen kasteel van de goevernéur van de provincie. In ruil voor zijn hulp zal Fu Manchu ervoor zorgen, dat hij het monopolie van de op'iumsmok- kel in Turkije krijgt. Abdoel gaat op dit voorstel in en laat het kasteel aanvallen door zijn bende. Als de be waking van het kasteel bijna uitge schakeld is, overvallen Fu Manchu en de zijnen onverhoeds de mannen van Abdoel, schakelen hen uit en ne men het kasteel in bezit. Lisa wordt in een onderaardse kerker opgeslo ten. Kort hierna raakt Fu Manchu zelf in moeilijkheden. De uitvinding waarvan hij zich bedient, is van de Engelse geleerde prof. Heracles, dié door Fu Manchu ontvoerd is. Dooi de dwang, die Fu Manchu op Hera cles heeft uitgeoefend is diens hart kwaal in een acuut stadium gekomen en Heracles ligt nu op sterven. Fu Manchu heeft hem echter nog nodig voor het verdere uitwerken van de uitvinding. Om het leven van Hera cles te redden laat Fu Manchu nu de vernaai-de Londfmsp hartcn^H- alist Curt en zijn assistente Marie ontvoeren en naar Turkije brengen. Hierdoor vindt Navlancl Smith het spoor, dat naar Fu Manchu leidt. Fu Manchu dwingt Curt intussen tot een harttransplantatie, die het leven van Heracles moet redden. De operatie lukt en Fu Manchu zal He racles nu kunnen dwingen cle uitvin ding te voltooien. On dat moment verschijnt echter Nayland Smith ten tonele. .Nogmaals is hij Fu Manchu te slim af. Hiï b^vrnd* T.ic-* rs»»-* Heracles en Marie, maar kan niet verhinderen dat kasteel door een explosie in dp lucht vliegt Hoe men daarna ook zoekt: van'Fu Manchu is geen snoor meer te vinden. T"= h'i bii de exolosie omgekomen, of is bii in de verwarring verdwenen naar een andere plaai'c. waar hn ziin duivelse nlannen verder uit zal kunnen wer ken? NED. HERV GEMEENTE GROTE KERK. 9.30 uur ds. E. M. Bakker, 19.00 uur ds. J. de Lange. WESTERKERK 9.00 uur ds. J de Lange, 15.00 uur ds. J. Vos. SION. 10.45 uur ds. J. Vos, 17.00 uur ds. E. M. Bakker. ELSEN geen dienst. ELTHETO (Zaterdag) 19.00 uur ds. J. de Lange (weeksluiting) GEREF. KERK BOOMKAMP. 9.30 uur en 19.00 uur ds. A. Groenewegen van Oen- kerk (Fr.). GEREFORMEERDE GEMEENTE NOORDERKERK. 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst, 19.00 uur ds. A. Bregman. ZUIDERKERK. 9.30 uur en 15.00 uur ds. A. Bregman, 19.00 uur leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. ESKERK. 10.00 uur en 17.00 uur kandidaat Wink van Gouda. OUD GEREF GEM. RE VER VOOR OF 9 30 uur en 19.00 uur ds, H. A Vosman. 14.30 uur leesdienst OUD GEREF. GEM IN NED. ORANJEKERK, 9.30 uur en 19.00 uur ds. .J. W. Slager. 15.00 uur leesdienst. NED. PROTESTANTENBOND 10.45 uur dr J W Sambevg van Del den. B K. KERK Zaterdag 19.00 uur Avondmis: Zondag 8.30 uur H. Mis; 10.30 uur Hoogmis. RIJSSEN Op 73-jarige leeftijd is woensdag de heer G. J. Wolters uit Rijssen overleden. Hij was ruim vijf tig jaar brandweercommandant. In deze periode hield wijlen de heer Wolters zich veel bezig met de op leiding van jonge brandweerlieden, zowel in Rijssen als in Vriezenveen. In verband hiermee werd hij twee jaar geleden nog gehuldigd. 10 juli. Oriënteringsrit R.M.C. 19 uur Veemarkt; 10 juli. Hengelwedstrijd voor de gepensioneerden van de Hengelsport- ver. „Ons Vermaak", oude zwem bad 7 uur; 11 juJi. Uitvoering Muziekver. „Wilhelmina", 8 uur Volkspark; 11 juli. Hengelwedstrijd voor de jeugd t.m. 16 jaar; georganiseerd door de Hengelsportver. „Ons Ver maak". Schipbeek Roudalenbrug, 2.30 uur. 11 juli. Clubshow REO, 12 uur Sportpark de Koerbelt windhonden renbaan; 13 juli. Uitvoering Noorderman nenkoor 20 uur Zuiderkerk; 14 juli. Stadsrondrit met bezoek aan kasteel .,De Oosterhoff". Opga ve VVV 19.30 uur. 16 juli. 5 uur voormiddag Wild- speurtocht. Opgave VVV. 18 juli. Viswedstrijd. 18 juli. Hengelwedstrijd ,.Ons Vermaak" Schipbeek Roudalenbrug 2.30 uur; 20 juli. Voetbalwedstrijd dam garen". 20 juli. Hengelwedstrijd „Ons Vermaak", 7 uur; 21 juli. Stadsrondrit met bezoek aan kasteel ,De Oosterhoff" Opga ve VVV 19.30 uur; 23, 30, juli en 13 augustus 5 uur voor- ve VVV. 13 aug. Voetbalwedstrijd „Kamga- ren". 13 t.m. 17 juli. Jeugdronde plan Zuid, 19.15 uur; 14 aug. Puzzelrit. 15 aug. Nederl. kampioenschap Whippets. Sportpark; 18 aug. Oriënteringsrit R.M.C. 19 uur Veemarkt; 22 aug. Viswedstrijd. 29 aug. Ronde van Rijssen, 16.30 uur; 12 sept. Vissen op de Noordzee. 16 sept. Oriënteringsrit R.M.C. 19 uur Veemarkt. 17 sept. Voetbalwedstrijd „Kam- garen"; 25 sept -- Toneeluitvoering Parkge bouw Blijspel ..Welkom Binnen" Toneelver. „Cheerio" Amersfoort 26 sept. Nationale ren Windhon- denrenver Sportpark: 26 sept. Jubileumconcert Chr. Gem. Zangver Mot ter m.m.v Urker Mannenkoor .Halleluja". 7.30 uur Schildkerk 6 en 7 nov Landelijke tentoonstel ling Ver E'v-'racht. hoenders, ko nijnen en c'erduiven. Parkgebomv; 1? en 13 nov Uitvoering C O V. Hncanna. 8 UUT Poi-lrrrnJ-inuwr; l9. °0 r.V) 91 nov - V V 7an?lust ter Harmsel.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3