Sportclub in eindfase naar debacle gespeeld Goede resultaten De Mors zwemdriekamp ijverdal Winst en verlies voor Morsjongens ADVERTEER IN DIT BLAD! De Morsleden braken records in Twello Excelsior naar de 500 leden Mors jongens verloren van W enst li ag Succes voor de heer \V. de Jong Atleten van Sportclub in veldloop Excelsior I verloor van DETO Nieuw succes Tineke Sleking Polo-programma De Mors AlsjeeenCertina voor je verjaardag krijgt, hoefje nooit meer 002 te draaien. CERTINAÖ commercieel administratief medewerker BOEKHOUDER Voor schoonmaken van... Eerste Rijssense Schoonmaakbedriif 'lekker f Zwem-examens door 475 leerlingen „De Mors" verloor A. F. PIERIK N.V. vloeren - stoffering Want met een Certina hebt u het meest accurate tijdsein aan uw pols. In een oogopslag weet u weer hoe laat het is. Altijd. En op de seconde secuur. Fa. J. W. A. Dollekamp A. F. Pierik Bouwmaterialen n.v. Vrgdag 19 juni 19"O RIJSSEN. Een hossende en jui chende P.S.V.-supportersschare be stormde zaterdagmiddag om half zes het voetbalterrein van de R.K.S.V. Enter" aan de Krompatte, na het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter Havinga uit Enschede. Met niet minder dan 6-1 had hun club de ge doodverfde kampioen van de laatste twee seizoenen, het sterker geachte Sportclub Rijssen, van zijn voetstuk gestoten. En terecht, zeer verdiend. Met uitzondering van de eerste drie kwartier hadden de Almeloërs gedo mineerd en toen eindelijk de verdedi ging van Sportclub Rijssen in elkaar plofte, kon het schuttersfestijn be ginnen. TRAAG BEGIN. Traag zette zich de Rijssense aan- valslinie om drie uur, bij het eer ste fluitsignaal van Havinga in bewe ging. Men liep als het ware met lood in de schoenen en daar ook P.S.V. blijkbaar geen moeite deed om het tempo (nu al) op te voeren ontwik kelde zich op beide fronten een strijd die het aanzien nauwelijks waard was. De verdedigingen konden het dan ook gemakkelijk klaren in het begin. Zoals bij elke belangrijke wedstrijd deden ook hier de zenuwen zich gel den en toen PSV na ongeveer tien minuten spelen een lichte veldmeer- derheid had verworven moesten Rui terkamp c.s. drie keer redding bren gen ten koste van evenzovele hoek schoppen.. Doelman Smit gre.ep ech ter goed in en gaf hiermee zijn me deverdedigers de nodige rust. De 6-1 nederlaag is dan ook geenzins te wij-; ten aan de Sportclubdoelman die bij schoten van Hollink en Krol vaak op miraculeuze wijze redding bracht. Sportclub dat voor de rust de wind mee had kwam enkele keren dicht bij een doelpunt. Uit een over Alke- ma geleide aanval schoot Westerhof keihard in handen van doelman Maat- veld. De verre trap die Lozeman even later afvuurde onderging hetzelfde lot. Na 27 min. spelen kreeg PSV dat een klein overwicht had, weer een cor ner te nemen. Ten Hove plaatste het leer naar Jonker die in vrije posi tie stond, maar keihard naast schoot. Sportclub kwam terug via Alkema en deze schoot van zeker 30 meter op het PSV-doel. Maathuis wist het leer nog juist uit de hoek te grabbelen. Na een afgeslagen PSV-hoekschop in de 31ste minuut plaatste Hendriks een vrije trap door het muurtje, echter precies in handen van doelman Maat huis. Na 35 minuten spelen viel onverwacht een Rijssens doelpunt. Pijffers die in het stuk nog niet was voorgekomen en gedurende de gehe le wedstrijd onder de maat bleef plaatste het leer naar Lozeman, de ze omspeelde Roelofs en schoot toen raak. (1-0). De verblufte Maathuis reageerde niet eens. Drie minuten voor rust had Sport club in feite de zege veilig kunnen stellen, maar het. schot dat Pijffers toen afvuurde vond geen genade in de ogen van Maathuis. Na rust moest P.S.V. aanvallen en deed dit dan ook. Met goede passes wisten de Almeloërs elkaar steeds te bereiken en de vermoeide Rijssena- ren konden er vaak geen been tus sen krijgen. De enigen die het hoofd koel hielden waren keeper Smit en zijn achterste vier. Op deze linie strandden alle PSV-aanvallen. Voor de Almeloërs die telkens weer hun kanon Hollink in stelling wilden bren gen was geen succes weggelegd om dat de PSV midvoor degelijk werd bewaakt door Vincent. Een vrije trap van Lensen in de tiende minuut werd door Smit keu rig over de lat getikt. Uit een hoek schop van links kwam het. leer bij Hollink die, dwarsgezeten door Vin cent. het leer ver naast schoot. In de 19e minuut scoorde PSV eindelijk de. overigens zeer verdiende gelijkma ker. Een verdwaalde bal kwam bij RIJSSEN Het jongens A-team van de poloclub de Mors speelde maandagavond in Hengelo een com petitiewedstrijd tegen het A-zevental van Weusthag en verloor op het nip pertje met 3-2. De Hengeloërs namen hiermee revanche op de vorige week in Rijssen geleden 2-1 neredaag. Uit 'n pass van Hartman bracht Dick Boeve met een prachtig doelpunt de stand op 1-0 voor de Mors. Thijert van Weusthag zorgde vlak voor de pauze voor een 1-1 ruststand. Midvoor Wennink gaf na rust zijn ploeg de leiding, maar- Jan Wolterink tilde de partijen al spoedig in even wicht (2-2). De scheidsrechter die di rect hierop Boeve uit het water stuur de, wegens blokkeren bij een vrije worp, gaf Weusthag een penalty ca deau. Wennink richtte onzuiver en Rchoot tegen de lat. Even voor het #nde kwam het iets beter spelende Weusthag toch nog op winst toen Trap Ifcelman Richardson verschalkte en eindstand op 3-12 bracht. rechtsbinnen Krol die enige meters met het leer liep en daarna een voor zet wilde afgeven. Hoog verdween de bal in de doelmond, over de vinger toppen van Smit en dankzij de wind draaide het leer in het Sportclubdoel (1-1). Vanaf dat moment was elke Sport clubsupporter er van overtuigd dat zijn club een verloren wedstrijd speel de. De zeer vermoeide Rijssenaren hadden niet meer de kracht terug te komen en lieten zich geheel in de ver dediging drukken. Ter Harmsel liet zich vervangen door Ni jzink en good- old Alkema maakte plaats voor Hen- nie van de Keuken. Het was allemaal lood om oud ijzer. PSV rook de winst en speelde alsof er geen zomerse temperatuur heerste. De Almeloërs bezetten het middenveld, met als ge volg dat Pijffers c.s. nog maar nau welijks meer over hun eigen helft kwamen. De laatste serieuze kans kreeg Pijffers in de 43ste minuut, maar ook nu werd zijn te zachte schot gestopt door Mathuis. Even la ter floot arbiter Havinga voor het ein de van de officiële speeltijd. EERSTE VERLENGING. Tn de eerste verlenging beging Sportclub de grote fout door de ge vaarlijke Hollink die vrijheid te ge ven die deze speler nodig had voor het beslissende doelpunt. Vincent, die even mee naar voren ging om alsnog een goed resultaat uit het vuur te slepen was niet snel genoeg terug bij een tegenaanval van PSV. In de 12e minuut van de eerste verlenging. Op de middellijn kreeg Hollink de bal Excelsior de grootste Rijssense voetbalvereniging telt momenteel 497 leden. Daar elk moment het 500ste lid verwacht kan worden, kun nen nieuwe leden zich alleen opge ven bij de secretaris J. F. Smit, Pau- lus Potterstraat 2. Daar dit een be langrijke gebeurtenis in het bestaan van Excelsior is wacht 't 500 ste lid een aardige verrassing, n.l. een com plete voetbaluitrust'ïng. De grote ledenaanwas. Excelsior heeft nog nooit zoveel leden gehad, brengt met zich mee dat men het volgend seizoen met minstens 30 elf tallen zal moeten uitkomen in de nieu- RIJSSEN Op het zangconcours te Diepenveen behaalde de heer W. de Jong uit Deventer twee eerste prijzen met het kinderkoor en ge mengd koor uit Welsum. Het kin derkoor kreeg 334 punten, het ge mengd koor in de ere-afdeling 332 punten. Dirigent De Jong die zes zangko- koor van de Noorderkerk te Rijssen. ren onder zijn hoede heeft, dirigeert ook het grote kinder- en gemengd Tijdens de door de zwemclub Pro- teus in Twello georganiseerde kring zwemwedstrijden, waaraan werd deel genomen door de IJssel (Deventer), de Mors (Rijssen), WZC (Wijhe), ZVV (Vaassen) en ZPC (Brummen) be haalden enkele leden van de Mors uit stekende resultaten. De belangrijkste uitslagen voor de Mors waren: 50 m. rugslag meisjes o. 12 jr. M. Schreu- der (46.3 sec), Rita Baas (51.7 sec) 50 m. rugslag meisjes o. 12 jaar. Jan Kamphuis (52.5 sec.), Harry Sleking 48.1 (nieuw clubrec. j.o. 10 ja<ar) 100 m. vrije sl. m. o. 14 jaar Hen drina ten Wolthuis (1.37 min.) Jannie Baan (1.29). 100 m. vrije slag j.o. 14 jaar Jan Preuter (1.33.4) Gerrit Baan 1.32.9. 100 m. vrije slag m. 14-16 jaar: Truus van de Maat 1.J8.4, Gerda Baan 1.38.7. De stand na 5 nummers was 1. IJs sel, 84 pnt. 2. de Mors 82 pnt. 3. Pro teus 77 pt. 4. Vassen 32 pt. 5. Brummen 19 pt; 6. Wijhe 10 pt. 100 m. schoolslag j. 14-16 jaar H. ten Wolthuis 1.38.1; Luuk Markvoort 1.37.8. 50 m. schoolslag m. 10-12 jaar: Rita Baas 45.5, Marianne Schreuder 56.4 50 m. schoolslag j. 10-12 jaar Bert Buiten 54.6 sec. Gerrit MaTkvoort 52.3 sec. 50 m. vlinderslag" m. 12-14 jr. Jannie Baan 46.2 Hendrina ten Wolthuis 47.9. 50 m. vlinderslag j. 12-14 jaar Ger rit Wessels 43.2 Jan Preuter 45,4 200 m* vrije slag m, 14-16 jr. Her- te pakken, ondernam een ren of hij pas in de wei stond, liet hiermee al le Sportclubverdedigers de hakken zien en plaatste precies op tijd naar de vrijstaande Lucas. Deze schoot keihard in. (1-2). Wie had verwacht dat Sportclub nu eindelijk eens een vuist zou maken kwam bedrogen uit. Men miste een voudig de kracht om iets terug te doen en dit was koren op de molen van PSV. Een keer kwam Hennie van de Kenten dicht in de buurt van doel man Maathuis, maar zijn schot ging over. Dit was het laatste wapenfeit van de Rijssenaren. Sportclub ver waarloosde de dekking en daardoor kreeg Hollink zijn kans. In de vier de minuut kogelde hij uit een onmo gelijke hoek hard in en toen was de zaak bekeken (1-3). Sportclub kon al leen nog maar trachten de score zo laag mogelijk te houden, maar dat was de Rijssenaren zelfs niet gegund. Als lammetjes dartelden de PSV- ers over de wei en plaatsten de bal steeds daar wa^ar ze hem hebben Wii- den. Uit een pass van rechts kreeg de ge heel vrijstaande Hollink in de zesde minuut opnieuw zijn kans en weer was Smit geslagen. (1-4). Twee minu ten later ondernam Hollink een so lo, nadat hij Westerhof van zich had afgeschud, plaatste het leer naar Stee kamp die de bal meteen terugspeel de. Met een fraaie kopbal noteerde Ho'llink daarna nummer 5 (1-5). En om de schade helemaal compleet te maken bepaalde Ten Hove, met nog een minuut te spelen de eindstand op 1-6 en maakte hiermee het halve do zijn vol. we competitie. Dit afgelopen seizoen waren het 24 elftallen. Jammer genoeg beschikt men maar over drie speelvelden, reden waarom het bestuur met alle mogelijke mid delen zoekt naar een noodoplossing. Zou men hierin niet slagen dan overweegt het bestuur een ledenstop in te stellen, wat jammer zou zijn voor de Rijssense jeugd, die bij Ex celsior wil voetballen. In een soms keiharde maar niet temin fair gespeelde wedstrijd pres teerden de A-jongens van de zwem- en poloclub de Mors het donderdagavond het sterke Weusthag met een 2-1 ne derlaag naar huis terug te sturen. Beide ploegen gaven elkaar niets toe en na de eerste speelperiode leek het dat dit keer de gelukkigste ploeg zou winnen. De thuisclub was voor rust iets meer in de aanval maar miste mannie ter Harmsel 1.25.6, Gerda Baan 1.28.6. 100 m. vrije slag j. 14-16 jaar Jan Wolterink 1.12.4 (nw. record) Luuk Markvoort 1,19.0. 50 m. vrije slag m 19 10-12 jaar: Maria Schreuder 43.0, Rita Baas 53.8 sec. 50 m. vrije slag j. 10-12 jaar: Dick Wolters 43.3 sec. Harry Sleking 40.5 (nw. ree. j .onder 10 jaar). 100 m. schoolslag meisjes 12-14 jaar: Janneke Gerritsen 1.45.8 Alide Mark voort 1.50.6. 100 m. schoolslag j. 12-14 jaar Jan Preuter 1.42.4 Gerrit Wessels 1.38.8 100 m. rugslag m. 14-16 jaar Her- mannie ter Harmsel 1.43.8 Gerda Baan 1.33.9. 100 m. rugslag j. 14-16 jaar Jan Wol terink 1.36.6 Anton Janssen 1.39.6. 50 m. rugslag m. 12-14 jaar: Jan nie Baan 46.3 Alie Middellesch 52.6. 50 m. rugslag j. 12-14 jr Gerrit Wes sels 44.5; Jan Stegeman 51.8. 100 m. vlinderslag m. 14-16 jaar Her- mannie ter Harmsel 1.59.8 Truus van de Maat 1.35.7. 100 m. vlinderslag j. 14-16 jaiar An ton Jansen 1.36.9; Herman ten Wolt huis 1.45.7. Op de 10x50 m. vrije slag estafette werd de Mors derde achter Proteus en de IJssel. De eindstand van deze interessante zeskamp was: 1. IJssel 364 pt. 2. Pro teus 361 pt. 3. Mors 241 pt. 4. Vaas sen 237 pt. 5» Wijhe 98 pt. 6, Bruin* men 97 pt fUJ9SRW Twee atleten va« SP Rijssen tret.se#r<ten zaterdagmiddag de hitte en namen deel aan een 6 km lange veldloop op de Lochemse berg. Door de organiser-ende vereniging was hier een heuvelachtig parcours uitge zet dat door de vele bomen groten deels aan de zon onttrokken was. ïn het sterke rennersveld liepen verschillende grote atleten mee. De marathonloper Ad Stijlen passeerde als eerste de finishlijn. H. Wolterink van SP Rijssen werd zevende en J. van Pijkeren bereikte een tiende plaats. Excelsior I speelde zaterdagmiddag in Vriezenveen een nederlaag-wed strijd tegen DETO in het door de ze derde klasser georganiseerde ne derlaag toernooi. Ondanks dat de Koerbelt-bewoners niet de minderen waren van de Vr'iezenveners ging de wedstrijd toch met 3-2 voor hen verloren. Excelsior 4 en Juliana 3 uit Henge lo speelden zaterdag op de Koerbelt een beslissingswedstrijd wie van bei- de elftallen met Sportlust 3 most degraderen naar de derde klasse. In deze ontmoeting toonden de Hen geloërs zich de sterksten en won nen verdiend met. 3-1. Door deze uit slag keert Excelsior 4 rva een eenja rig verblijf in de tweede klasse terug naar de derde klasse. RIJSSEN I® het afgelopen week einde organiseerde de zwemver. Ziar in Den Haag nationale zwemwedstrij den waaraan ook het jeugdige Mors lid Tineke Sleking deelnam. Op de 100 m. schoolslag voor dames w o' de l'Vjarige Tineke /eede in een prachtige tijd van 1.29.6 Op de 20') meter schoolslag voor dames be reikte zij een derde plaats i» de tijd van 3.08.9. De waterpoipcompetitie voor de zevntallen voor de Mors ziet er voor de komende weken als volgt uit: Op donderdag 18 juni wordt een volledig Morsprogramma afgewerkt. Om half acht spelen de heren 1 in Wijhe te gen WZC1. De jongens A spelen op de Koerbelt om act# uur tegen WZC A. Om tien voor half negen ontvan gen de jongens B het team van de IJssel B. Om tien over half negen speelt het A-team van de meisjes tegen het A-team van het Ravijn uit Nij verdal. Op maandag 22 juni gaa.n de jon gens B naar de Berkfcl A in Lochem en spelen daar om half acht. De meisjes A spelen om kwart over ze ven uit tegen VZPC. Op vrijdag 26 juni gaan de beren 1 naar Weusthag (Hengelo) aanvang: acht uur. Op diezelfde tijd ontvangen de jongens A bezoek van de IJssel- meeuwenA. Om vijf voor half negen ontvangen de meisjes A bezoek van ZCe b. Op donderdag 2 juli speelen de he ren 1 uit tegen Natando 1 (Arnhem) en ontvangen de meisjes A om acht uur bezoek van de ZandstuveA. Op donderdag 9 juli spelen de heren 1 thuis tegen de Rijn 1. een afwerkèr. Wolterink schoot in goede positie rakelings over en Jan sen zag zijn worp net naast. gaan. Uit een 4-meter worp bracht Dick Boeve de stand op 1-0 voor de thuis club. De gevaarlijke Wennink. aan voerder van het kringjeugdteam, werd de gehele wedstrijd goed in be dwang gehouden door de midachter van de Mors. Direct na de hervatting probeerde hij het daarom maar met een verre worp vanaf het midden veld. En met succes. Doelman Ri chardson verkeek zich op deze worp en de stand was weer in evenwicht. (1-1). Fel kwam de Mors terug, maar doelman Koks toonde zijn klasse bij schoten van Markvoort ën Wolterink. Eindelijk kreeg de Mors loon naar werken. Uit een goede aanval over rechts bracht Dick Markvoort met 'n uitstekende worp de eindstand op 2- 1 en gaf hiermee zijn ploeg de alles zins verdiende zege. Maandagavond namen de Hengelo ërs revanche in eigen huis. In een wedstrijd waarin Weusthag iets be ter was moesten de Morsjongens een 3-2 nederlaag incasseren. Ondanks de minder goede leiding was het ook nu een faire wedstrijd waarin de ploe gen elkaar weinig toegaven. De Mors kwam goed uit de startblokken. Een pass van Jan Hartman bereikte de vrij liggende Dick Boeve en met een prachtig schot opende hij de score (0-1). Vlak voor de pauze 'was hel Thijers van Weusthag die de par tijen weer in evenwicht tilde (1-1). Na rust gaf midvoor Wennink zijn ploeg de leiding, maar Jan Wolterink scoorde voor de Mors de gelijkma ker. (2-2). Wegens blokkeren bij een vrije worp werd Dick Boeve uit het water ge stuurd en gaf scheidsrechter Weust- had een penalty. Deze werd door Wennink onbenut gelaten door tegen de lat. te schieten. Niettemin kwam Weusthag toch nog op winst toen Trap doelman Richardson voor de derde maal verschalkte en de eind stand op 3-2 bracht. De meisjes Am verloren hun thuis wedstrijd tegen de Groene Jamer met 8-3. Gerda Baan scoorde twee keer tegen maar miste enkele opge legde kansen. Het andere tegenpunt van de Mors werd gescoord door Ria Klein-legtenberg. Keepster Herman- nie ter Harmsel had deze avond be paald haar dag niet en liet rieh t poseren. RIJSSEN ln het zwembad te Nijverdal organiseerde de zwemver- eniging Het Ravijn zaterdag een zwemdriekamp tussen de AA (Alme lo), de Mors (Rijssen) en Het Ra- vij;*. In tegenstelling met voorgaan de jaren hield men dit keer geen pun tentelling bij zodat het wedstrijdele ment ontbrak. De belangstelling van de zijde van de Mors was mi.*der groot dan anders, mede doordat nog niet iedereen een startkaart heeft. De resultaten van de Morsleden waren als volgt: Op de 100 m school slag jongens beneden 12 jaar werd Dick Wolters eerste in 1.59.4. Her man Smalbrugge werd tweede in 2.02.3 en Johan Schulte derde in 2.22.4. De 100 m schoolslag meisjes bene den 14 jaar was voor Truus van de Maat in 1.39.4, Gerda Baan werd tweede in 1.40.3. De derde plaats was voor Jannie Baan in 1.43.0. Num mer vier werd Jannekie Gerrits in 1.44.3. 5 Hermannie ter Harmsel in o RIJSSEN Deze week werd in het zwembad De Koerbelt, onder het toe ziend oog van chef-badmeester Ri chardson door 475 leerlingen van de diverse Rijssense scholen zwem- examen afgelegd voor de diploma's A en B. De heer Richardson werd geassisteerd door de sportleraren die de kinderen hadden opgelèid. In to taal slaagden 466 leerlingen. Van de Prins Mauritsschool ontvingen 7 leer lingen het A-diploma. De O.L. school De Lage Es leverde 1 geslaagde leer ling op. de Oranjeschool 7, Wilhelmi- naschool 11, Julianaschool 17, Delle- school 2, RK lagere school 14, Banis- school 15, Willem Alexanderschool 10. Voor het A- en B-diploma slaagden 385 leerlingen t.w. 73 van de Lagere Technische School, 46 van de RK MAVO, 112 van de Huitshoudschool en 154 van de Chr. MAVO. 1.47.5, 6 Hendrina ten Wolthuis in 1.49.5, 7 Alide Markvoort in 1.53.8, 8 Alie Middelesch in 1.54.8. Op de 100 m schoolslag voor jongens beneden 14 jaar werd Gerrit Wessels eerste in 1.43.4. De tweede plaats was voor Joop Wolters in 1.51.8. Dick Boeve zegevierde bij de Mors op de 100 m schoolslag voor jongens bene den 16 jaar in een tijd van 1.36.1. De overige Morsuitslagen waren 2 Anton Jansen 1.36.3, 3 Luuk Markvoort in 1.39.1, 4 Herman ten Wolthuis in 1.43.5, 5 Henk van den Noort 1.49.7. De 100 m schoolslag voor heren was voor Herman Landeweerd in de goe de tijd van 1.28.7, bijna drie secon den sneller dan zijn rivaal Dick op den Dries van het Ravijn. Harry Sle king werd als enig Morslid op de 50 m vrije slag voor jongens onder 10 jaar nummer twee in 43.5 sec. Op de 100 m vrije slag voor jongens onder 12 jaar werd Dik Wolters eerste bij RIJSSEN Het jongens A-team van de poloclub De Mors speelde maan dagavond in Hengelo een competitie wedstrijd tegen het A-zevental van Weusthag en verloor op het nippertje met 3-2. De Hengeloërs namen hier mee revanche op de vorige week in Rijssen geleden 2-1 nederlaag. Uit een pass van Hartman bracht Dick Boeve met een prachtig doel punt de stand op 1-0 voor De Mors. Thijert van Weusthag zorgde vlak voor de pauze voor een 1-1 ruststand. Midvoor Wennink gaf na rust zijn ploeg de leiding, maar Jan Wolterink tilde de partijen spoedig in even wicht f2-2) De scheidsrechter die direct hierop Boeve uit het water stuurde wegens blokkeren bij een vrije worp, gaf Weusthag een penalty cadeau. Wen nink richtte onzuiver en schoot tegen de lat. Even voor het einde kwam het iets beter spelende Weusthag toch nog op winst toen Trap doelman Richardson verschalkte en de eind stand op 3-2 bracht. T 4 de Mors in 1.47.2, 2 Jan Kamphuis in 2 minuten rond en 3 Johan Schulz m 2.21.3. Truus van der Maat toonde zich het snelst op de 100 m vrije slag voor meisjes beneden 14 jaar. Haar tijd was 1.23.5, Gerda Baan werd tweede in 1.26.9, 3 Jannie Baan 1.29,9 en 4 Hendrina ten Wolthuis in 1.42.6. Gerrit Wessels die als enig Mors lid deelnarn op de 100 m vrije .slag voor jongens beneden 14 jaar werd in deze serie zesde in een tijd van 1.28.5. Jan Wolterink finishte bij de Mors als eerste op de 100 m vrije slag voor jongens beneden 16 jaar- Zijn tijd was 1.13.7. De overige uit slagen waren: 2 Luuk Markvoort (1.24.3), 3 Jan Hartman (1.27.5), 4 Jan Smit (1.30.0) en 5 Henk van den Noort (1.39.5). Hermannie ter Harm sel toonde zich de beste van deze middag op de 100 m vrije slag voor dames. Zij werd glansrijk eerste in een tijd van 1.23.7. Op de 100 m vrije slag voor heren passeerde Ger Schreuder favoriet Wim Wessels. De tijd van Schreuder was 1.10.9. Wes sels deed er bijna drie seconden lan ger over (1.13.3). Herman Lande weerd werd op deze afstand vierde in 1.17.2. Harry Sleking zegevierde bij de jongens onder 10 jaar op de 50 m rugslag in een tijd van 49.4. Op de 100 m rugslag zwom Jan Kamphuis zich in 2.07.6 naar de zes de plaats in 2.07.6, gevolgd door Jo han Schultz in 2.31.0. Een uitsteken de prestatie leverde Truus van de Maat op de 100 m rugslag voor meis jes beneden 14 jaar: In een tijd van 1.34.6 werd zij glansrijk eerste, ge volgd door Inge Ballast van de Aa in 1.39.5. Gerda Baan werd derde op dit nummer in 1.42.8 en Hermannie ter Harmsel vierde in 1.43.8. De 10Q m rugslag voor jongens onder 16 jaar was een bekeken zaak. Drie Morsleden deelden de eerste drie plaatsen, t.w. 1 Jan Wolterink (1.32.3) 2 Jan Smit (1.38.5), 3 Herman ten Wolthuis (1.45.0). De 100 m vlinder slag dkmes was voor Jannie Baan in 1.56.2. Dick Boeve zwom de 200 m wisselslag persoonlijk in 3.11.7 en werd tweede. Anton Jansen volgde als vierde in 3.24.4. Ons bedrijf specialiseert zich in verkoop van vloerbedekking en gordijnstoffen etc. aan particulieren, doch in het bijzonder in het verzorgen van objekten. Gegadigde zal in het bezit moeten zijn van het praktijk-diploma boekhouden en bij voorkeur MBA, terwijl van hem verwacht wordt na een inwerkperiode geheel zelfstandig de administratie te kunnen voeren. Sollicitaties schriftelijk of na telefonische afspraak. Enterstraat 190 Rijssen telefoon 05480 - 3044 Certina. Waterking. Waterdicht. In chroom f. 145.-. In edelstaal v.a. 1.160.-. In doublé v.a. f. 170.-. Grotestraat 36, Rijssen Wij vragen voor de binnendienst een Gegadigde zal naast middelbare schoolopleiding over praktijk-ervaring moeten beschikken bij voorkeur opgedaan in de bouwsektor. Naast de te voeren correspondentie zal zijn taak zowel op de in- als het verkoopvlak liggen. Sollicitaties^schriftelijk of na telefonische afspraak. Enterstraat 190, Rijssen telefoon 05480 - 3044. Wij vragen op korte termijn een KANTOREN EN FABRIEKEN GLAZENWASSEN ONDERHOUDSWERK naar sportclub Rijssen heeft zaterdagmiddag van PSV verloren. De Almelose ploeg promoveert naar de KNVB. Op de foto is Rijssen in de aanval.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 2