Nabeschouwing over kraken van zwembad Uitvoering van muziekschool Bevestiging en kand. H. J. v. d intrede Stouw Bezetting van ssense bad Weinig interesse van bedrijf voor vorming 21 juni Vaderdag Toestand van gemeente secretaris verslechterd L. Kunst, arts AFWEZIG TV -uitzending SF Vrijdag 19 juni 1970 53ste jaargang - no. 21 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 Advertenties 12 cent per mm - Bij contract kortinf Ziekte- en ongevallen verzekering Arbeidsongeschiktheids verzekering Ass.kantoor V00RTMAN N.V. Vragen aan B. en W. van (le P.v.cLA. JAARVERSLAG VORMINGSWERK Burgerlijke stand VOOR Nauwelijks waren de emoties, rond de verkiezing van de gemeenteraad in verschillende kringen losgeslagen, tot rust gekomen of Rijssen stond weer in het middelpunt van de (lan delijke) belangstelling. Ook dit keer weer op negatieve wijze. De zondag een tere zaak een dag, die door het overgrote deel van de bevolking als de dag wordt gezien, die geheiligd dient te worden, werd verstoord op een wijze dat nog nim mer in de historie van het meer dan zeven eeuwen oude stadje het geval is geweest. Rond het middaguur verzamelden vorige week zondag een groot aan tal jongeren, die demonstratief een spandoek meevoerden met de tekst: waarom wij hier lopen? het zwem bad moet open. Een pijnlijke zaak voor zeer veel Ryssenaren. Onthutst keken de mensen, die de stoet zagen passeren toe. Verbijsterd vroeg men zich af hoe het mogelijk was dat zo n demonstratie op zondag in Rijs- sen plaats kon hebben. De demonstra tie kreeg een min of meer onsmake lijk karakter toen een persoonlijke kreet de zondagmiddagrust verstoor de en bijna was er een ongeluk ge beurd toen een Rijssenaar zijn woe de over het storende optreden van de demonstranten niet kon bedwingen en pardoes met zijn auto op een groep deelnemers aan de demonstratie in reed. Op het nipperttje werd groot onheil voorkomen. Aangekomen bij het zwembad de Koerbelt, doel van de mars, klommen tientallen zwem- lustigen over de toegangspoort, die later geforceerd werj waarna de toegang tot het zwembad was ge baand. De belangstelling voor de be zetting van het zwembad was in kor te tijd aangegroeid van 200 tot naar schatting zes tot zeven honderd per soden. Sommige sprongen gekleed te water geen geduld meer hebbend om zich in badkleding te steken. Het werd een gebeurtenis die ook van de zijde van zo maar toeschou wers veel belangstelling trok. Het on mogelijke was gebeurd, het zwemba ■de Koerbelt in Rijssen was bestormd was gekraakt, zoals dat tegenwoor dig heet. Hoewel bij geruchte al enige tijd bekend was, dat het zwembad zou worden bezet, werd van de zijde van de politie geen tegenstand onder vonden. Burgemeester Landweer heeft zon dag tegen de avond met een aantal deelnemers, die ontkenden de orga nisatoren te zijn een gesprek gehad. De burgemeester betreurde aeze zon dagsverstoring zeer en hij vroeg de jongelui begrip te hebben voor een meerderheidsbesluit van de gemeen teraad dat inhoudt, dat het zwembad in Rijssen op zondag gesloten moet zijn. De demonstranten wierpen hier tegen in dat zij het gevoel hadden dat hun tekort wordt gedaan. Na enig heen en weer gepraat verzocht de burgemeester de jongelui verdere acties te staken. Toegezegd werd dat hiertoe een poging zou worden gedaan. Zo zit Rijssen dan met een moei lijk probleem. Dat kan het althans zijn. Niet voor hen, die zeggen dat het gezag gehandhaafd moet worden. Onder alle omstandigheden. Op straf fe van arrestaties. Van gevangenis straffen of hoge geldboetes. Vooral in een zaak als de verstoring van de zondag. Toch is het niet helemaal zo gemak- gelijk. We leven in 'n tijd van stroom versnellingen op allerlei geb'ied. Van democratisering en medezeggenschap op vele terreinen van het maatschap pelijk leven. De aanwijzingen gegeven van hogerhand worden niet altijd meer zo gemakkelijk geslikt. Enke le jaren geleden veroorzaakten de provo's in Amsterdam veel narighe den voor de gevestigde macht. Nu zijn het de kabouters, die op z.g. ludieke wijze blijk geven van hun ontevre denheid over de inrichting v«an de hui dige maatschappij. Hoe kort is het nog maar geleden dat in Amsterdam het Maagdenhuis werd bezet en hoe sterk trokken de protesten van de Tilburgse en Nij meegse studenten niet de aandacht. Dan was er nog de affaire Beverwijk om maar enkele voorbeelden te noe men van protesten tegen de bestaan de situatie die een aantal jaren ge leden gewoon ondenkbaar waren. En nu protesteert 'n deel van de Rijs- sense jeugd tegen de sluiting van "t zwembad op zondag. Praktisch ie der jaar is dit punt bij de behande ling van de begroting van Rijssen aan de orde gesteld en steeds weer bleek dat hiervoor geen meerderheid kon worden gevonden. Of dat de gemeenteraad in de nieuwe samenstelling wel zal lukken is een moeilijk te beantwoorden vraag. Maar de jeugd is en blijft ongedul dig. Ook in deze zaak. Op de teach- in met vertegenwoordigers van alle partijen die aan de raadsverkiezing deel namen werd de leden van het fo rum rechtstreeks gevraagd of hun partij nu voor of tegen openstelling van het zwembad was. Als iemand er omheen draaide werd de vraag her haald. Tot men tevreden was. De jeugd wil duidelijkheid. Dat is nu 'eenmaal zo in deze tijd. De SGP verklaarde bij monde van de heer H. Pluimers dat deze partij er vier kant tegen was. Hij maakte duidelijk dat zijn partij geen ander standpunt kon innemen. De wijze waarop deze SGP vertegenwoordiger het stand punt van zijn partij verkondigde oogstte in zeker opzicht het respect van een groot aantal jongeren. Het standpunt van de vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid is be kend evenals dat van de KVP ver tegenwoordiger. Benieuwd was men over het standpunt van de DSR-ver- tegenwoordigers. Deze partij wenste er niet zo'n groot punt van te ma ken, hoewel men zich toch voorstan der van openstelling verklaarde. De vertegenwoordiger van de CHU liet een vrij progressief geluid horen. Persoonlijk kon hij een voorstander van openstelling verklaarde. De ver tegenwoordig van de CHU liet een vrij progressief geluid horen. Persoon lijk kon hij een voorstander zijn van openstelling van het bad op zondag, hij had nog moeite met de vraag rond de zondagsarbeid van het baö- personeel. Ook de vertegenwoordiger van de AR kon zich een moment voor stellen dat het volgens hem beter zou zijn voor de zondagsrust dat het bad geopend zou zijn dan dat de poorten gesloten zouden blijven. De volgende dag werd een jeugdverkiezing gehou den. De uitslag is bekend. Waarschijn lijk sterk beïnvloed door de zwem- badkwest'ie. Op basis van de uitge brachte stemmen zou de Partij van de Arbeid zeven zetels, de DSR, vijf zetels de KVP twee, de CH één en de KVP twee zetels worden toege wezen. Een verbijsterende onthutsende uit slag als men deze althans vergelijkt met de uitslag van de echte gemeen teraadsverkiezing in Rijssen. Er moet nog worden vermeld, dat toen de jeugdverkiezing gehouden werd de centrale kerkeraad van de Herv. Gemeente nog geen kanselboodschap aan de gemeenteleden had doen uit gaan. Hoewel niet duidelijk is in hoever re staat het wel vast dat de kansel- boodschap de uitslag van de raads verkiezing in Rijssen heeft be'invloed. De lijstaanvoerder van de SGP de heer J. H. Wolterink maakte van zijn overtuiging in dezen geen geheim toen hij aan een verslaggever van een gewestelijk dagblad verklaarde dat de Hervormde kiezers de kansel- boodschap goed hadden begrepen. En nu zijn wij dan weer aangeland op het tere punt van de zondagsrust en de zondagsheiliging in Rijssen. De opvatting van zeer vele Rijsse- naren zijn duidelijk komen te lig gen. De uitslag van de raadsverkie zing spreekt boekdelen. Anderszins blijkt ook duidelijk dat een zeer groot aantal Rijssenaren er andere opvat tingen op na houden. Naar aanlei ding van hetgeen vorige week zondag is gebeurd zou men geneigd zijn te zeggen dat de heer Markvoort van de ARP een vooruitziende uitlating heeft gedaan toen hij op de teach-in als zijn mening gaf dat er best een tijd zou kunnen komen waarin het be ter was het zwembad op zondag open te stellen dan deze gemeente lijke accommodatie gesloten te hou den. Maar daarmee zijn we er niet vanaf. Het probleem van de zondags rustverstoring blijft. Dat kan men in Rijssen moeilijk verwerken. Zonder twijfel komen daartegen hevige pro testen. Protesten die begrijpelijk en terecht zijn. Men zal zonder meer eisen dat tegen deze ordeverstoorders wordt opgetreden. Hardhandig en grondig. Men zal stellen dat in een democratie nu eenmaal de minder heid zich heeft neer te leggen bij de meerderheid. Buitenparlementai re acties zijn in strijd met de demo cratische gevoelens van velen. Anderszins kan men zich ook onge rust maken over het protest dat in Rijssen heeft plaats gehad. Want alles zal moeten worden ge daan om acties en demonstraties zo als die vorige week zondag plaats hebben gehad te voorkomen. Deze zijn nergens te tolereren. Maar zij zijn specifiek in Rijssen niet tolerabel, omdat daar de zondag bij een zeer groot deel van de bevolking een zaak is die te maken heeft met een hoge opvatting omtrent het doorbrengen deze rustdag. Daarom dient de overheid te trach ten dit probleem op te lossen. Er is misschien grote wijsheid voor nodig. Maar hoe dan ook men zal of door overtuigingskracht of door maatrege len de jeugd die geneigd is in protest te komen tegen de Rijssense situatie tot rust moeten brengen. Want nog maals buitenparlementaire aktïes kunnen de levenssfeer in Rijssen ver troebelen, zodat men het tegendeel bereikt van hetgeen men beoogt. Oosterhofweg 16 - Rijssen b.g.g. 2892 of 3308 of (05407) 257 telefoon 2269, RIJSSEN De toestand van de gemeentesecretaris van Rijssen, de heer H. J. Nijland, die onlangs met een hartinfarct werd opgenomen in een ziekenhuis in de Duitse plaats Eisenstein is in de loop van dinsdag verslechterd. Gisteravond vertrok ken een broer en een zuster van de heer Nijland in verband met de ern stige toestand, naar de Zuidduitse plaats. De vrouw en een dochter van de gemeentesecretaris verblijven daar al geruime tijd. De kantine van de Technische School te Rijssen was grotendeels be zet met ouders en belangstellenden, die kwamen luisteren naar de vorde ringen van de muziekschool-leerlin gen. De voorzitter van het Stichtings bestuur de heer P. J. Otte memo reerde in zijn welkomstwoord de groeiende belangstelling voor het al gemeen vormend muziekonderwijs. Rijssen telt momenteel 107 leerlingen en Holten 73 leerlingen, verdeeld over blokfuit- en gitaargroepen, pia no, harmonium, electr. orgel, viool en accordeon. Ee negental leraren Onze oud-plaatsgenoot G. J. van der Stouw Hzn. deed zondagmiddag zijn intrede als predikant van de her vormde kapelgemeente van Ter Apel als opvolger van ds. G. Gulmans, thans te Vianen. Tijdens dezelfde dienst vond de be vestiging plaats. Als bevestiger trad op ds. W. L. Jens, predikant van de Mattheuskerkgemeente in de Utrcht- se stadswijk Oog in Al, waar de heer Van der Stouw gedurende 2Vs jaar jeugdv'icaris is geweest. De hervormde kapel was geheel be zet toen ds. Jens naar de kansel werd geleid. Na votum en groet werd gezonden gezang 90 „Den hogen God alleen zij eer" Hierna las de beves tiger het daartoe bestemde formu lier uit het dienstboek van de Neder lands hervormde kerk. Daarbij maak te hij enkele opmerkingen over de wijze waarop vicaris van der Stouw zijn taak in Utrecht heeft opgevat. Aan de handoplegging na de beves tiging werd mede deelgenomen door de consulent ds. H. E. Sterringa, pre dikant van de Kloosterkerkgemeente in Ter Apel, de ouderling van dienst, verder ds. M. J. Kalvenhaar te Vlagtwedde (afkomstig uit Wierden) en ds. D. Driebergen uit Sellingen. Na deze plechtigheid werd gezongen uit de bundel 102 gezangen ,,God heeft het eerste woord". Ds. Van der Stouw hield zijn Intree- preek naar aanleiding van 1 Corinthe 15: 15 en 20 „En indien Christus niet van 22 tot en met 28 juni a.s. Waarneming: A t/m K L t/'m Z J. Bijleveld J. Slofstra RIJSSEN Naar aanleiding van de bezetting van het zwembad vorige week zondag door een aantal jon geren, heeft de fractie van de PvdA een brief gericht aan het college van B. en W. van de volgende inhoud. De meerderheid van het college ver toeft op het ogenblik in het buiten land. Hierdoor is o.a de beantwoor ding van de vragen die wij gesfe!d fcebben in verband met de bezetting tan het zwembad deze week niet feo&elijk. Als fractie van de P v d A willen wij u de volgende vragen stellen: 1 Vindt uw collge het juist, gezien hetgeen hier zondag jl. gebeurd is, dat de meerderheid van het college daarna op vakantie gaal. 2 Bent u met ons van mening dat door afwezigheid van de meerder heid van het college de gemeente on bestuurbaar is. Zoals nu blijkt kun nen belangrijke beslissingen niet ge nomen worden. 3 Was het niet beter geweest in deze situatie, dat het college deze reis had uitgesteld en de raad had geinfor- meerd over de kwestie het zwem bad' is opgewekt, dan is immers onze prediking zonder inhoud, en zonder inhoud is ook uw geloof. Maar nu, Christus is opgewekt uit de doden, als eersteling van hen, die ontslapen zijn." Na de preek werd de nieuwe predikant verwelkomd door ds. Ster ringa namens de provinciale kerkver gadering, de classis en de ring. De ze sprak de hoop uit, dat ds. en me vrouw Van der Stouw z'ich spoedig thuis zouden voelen in hun nieuwe omgeving. Namens de plaatselijke raad van ker ken werd het woord gevoerd door pastoor Van der Molen, die zijn er kentelijkheid betuigde voor het ken nismakingsbezoek, dat de predikant en zijn echtgenote hem hadden ge bracht. Spreker wenste de gemeente geluk met de komst van deze jonge enthousiaste predikant. Ouderling Meenderink, die namens de kerkeraad sprak, zegde ds. Van der Stouw de medewerking toe van de kerkeraad om hem de vervulling van zijn op dracht, voorzover het van dat colle ge afhangt, mogelijk te maken. De kerkeraad is gaarne bereid tot team work, aldus deze spreker. Ds. Van der Stouw bracht hierna dank aan de sprekers voor de tot hem gerichte woorden. Hij sprak zijn bijzondere erkentelijkheid uit jegens allen, die op enigerlei wijze betrok ken zijn geweest bij het in orde ma ken van de pastorie. Na de dienst was er gelegenheid om met de jonge predikant en zijn vrouw voor het eerst of opnieuw kennis te maken. Daarvan maakten alle aan wezigen gebruik. De heer Van der Stouw bezocht het gymnasium te Almelo en studeerde theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Gedurende een jaar was hij in dienst van de Nederlandse gemeen te van West-Berlijn. Ook heeft hij meermalen kerkdiensten geleid te La- rochette in Luxemburg. RIJSSEN. Het vormingswerk voor de bedrijfsjeugd van Rijssen en omgeving kon in het seizoen 1968-'69 alle aandacht krijgen, aldus het jaarverslag van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd Rijssen en omgeving. Het aantal cursisten bleef constant evenals het aantal bedrijven dat cur sisten liet deelnemen. Een poging om met het meisjeswerk te starten had dit jaar (nog) geen succes. Ontevreden is men over het aanta' bedrijven dat interesse heeft voor dit vormingswerk. Het jaarverslag ver meldt ,,dat er niet voldoende bedrij ven geïnteresseerd konden worden." De ontwikkeling, regionaal tot een grotere samenwerking te komen zet zich voort. Vooral wordt gezocht naar samenwerkingsvormen op het vlak van de public relations. Ook zal er een regionaal overlegorgaan worden geformeerd, dat deze ontwikkelingen zal stimuleren en coördineren. Een voor Rijssen minder prettige omstandigheid deed zich voor van dc zijde van het part-time technisch on derwijs. Vooruitlopend op de ontwik kelingen rond de streekscholen, gaat men het onderwijs georganiseerd door de leerlingenstelsels nu reeds con centreren op één dag per week, het geen tot op heden plaats vond middag en een avond. Dit houdt in. zo wordt in het jaarverslag geconclu deerd. dat de cursisten die tot nu toe een halve dag vorming en een halv dag technisch onderwijs ontvingen het komende jaar niet terugkeren, daar zij nu de hele dag naar de tech nische school gaan. Dit vindt zijn oor zaak in het feit, dat de werkgever een periode van eventueel anderhalve dag verzuim teveel vindt. Voor de cursis geldt in sterke mate het vakdiploma. Opgemerkt wordt in het jaar- vtislag dat in het vooroverleg vond deze wijzigingen het vormingswerk niet is betrokken, hetgeen in hoge mate wordt betreurd. Zou het onder wijs dat nu overdag wordt geconcen treerd meer ruimte krijgen voor de vorming, dan hadden we van een goe de ontwikkeling kunnen spreken. Wij menen, zo stelt het bestuur van het vormingswerk, vast, dat dit echter niet het geval is, zodat hier tot op ze kere hoogte van een stap terug moet rorden gesproken ten aanzien van de vorming van de jonge werk nemer. Het vormingscentrum van de Jan ter Horststraat begint door het veelvul dig gebruik van de talrijke cursisten een goed bewoonbaar uiterlijk te ver krijgen. Omdat de kleinere bedrijven en met name de middenstand de jeug dige werknemers niet aan enige scho ling of vorming laat deelnemen blijft een vrij groot gedeelte van de jon gere werknemers verstoken van mo gelijkheden tot verdere ontwikkelin gen zo wordt met spijt geconstateerd Wat betreft het programma is er naar gestreefd een stuk overleg en be sluitvorming in te bouwen; de cursis ten dienden zelfstandig tot een be slissing te komen om plannen uit t voeren, projecten op te zetten of ac tiviteiten uit te voeren. Het begrip samenwerking staat in deze werkwij ze centraal. Enkele voorbeelden van activiteiten: Er gingen cursisten op stap met de bandrecorder om intervieuws af te nemen. Binnen het programma werd informatie gegeven over uiteenlopen de maatschappelijke ontwikkelingen, waarvoor meermalen deskundigen op een bepaald gebied werden uitgeno digd. In de handvaardigheid werden verschillende individuele technieken en groepstechnieken beoefend. Ook o.l.v. directeur G. Kaspersma is mo menteel aan de muziekschool verbon den. Het uit 20 nummers bestaande programma werd in een vlot tempo op tijd afgewerkt. De blokfluitgroepen van de heer H. Brouwer zetten uitstekend in met een bourrée en Menuet van Mozart en Beethoven. De grote groep speelde gelijkmatig met goede toonvorming. Josan en Mirjam Tielen voerden een duet uit voor blokfluit, spits van toon en muzikaal. Alex Braakhekke speel de een gitaarsolo van Carulli met behoorlijke techniek. Jan Strijker wist zijn ^ccordeon aardig te hante ren in een bekend volksliedje terwijl Gert Hoff en Hans Smit goed op dreef waren in het accordeon-duet met een bekende Engelse wals. Van de orgelleerlingen waren Jan, Ina en Bert v.d. Laan paraat op het electr. orgel, met prestaties in stijgende lijn. Gonda van Weerd was technisch uit stekend in het Menuet, terwijl Dick Sanderman een goede beurt maakte met Finale uit het Concerto grosso van Handel, waarin de virtuoze pas sages correct werden genomen. Wie- be van der Veen had een muzikale toon in de vioolsolo Martial Steps Eventide van Carse, begeleid door zijn lerares mevr. A. M. van Schoo- ten-de Wit. Van de pianoleerlingen was Gerrit Markvoort flink gevor derd, zodat de etude zonder fouten werd gespeeld. Janneke Gerritsen vertolkte op de piano een Sonatine van Kuhlau, mooi van aanslag en rit miek. Liane Banga deed het prima in een Rondino van Folk Dean. Wim Borghuis maakte van twee etudes mu zikale werkjes, beheerst uitgevoerd. Jacqueline Capelle besloot de rij van pianisten met een vaardig gespeeld Solfeggio van Ph. E. Bach. Na afloop sprak de heer P. T. de Ridder, se cretaris van het Stichtingsbestuur een bemoedigend woord aan het adres van de leerlingen voor hun getoonde vorderingen en werd dank gebracht aan directeur en leraren voor de mu zikale vorming van de Rijssense jeugd. De verwachting is gewettigd, dat een groep leerlingen van de blok fluiten zullen overgaan naar indivi duele lessen op verschillende Instru menten. GEBOREN: Bernardus Johannes Clemens, zv J. G. H. Blokhorst en H. B. Geerdink, Paulus Potterstraat 6, 9 juni 1970; Maarten, zv W. Otten en J. ter Stee- ge, Nassaustraat 102, 12 juni 1970; Renate, dv T. G. Koedijk en H. A. Jannink Haarstraat 15, 13 juni 1970; Hermanna Gerritdina, dv H. G. Deijk en G. J. Jansen, Wijnand Zeeuwstraat 60, 4 juni 1970 te Deventer. ONDERTROUWD W. Linde, 24 jaar, Holten, Bushof straat 3 en F .van de Maat, 22 jaar, Esstraat 34, 9 juni 1970; M. C. Colstein, 21 jaar, Almelo Laan van Kortrijk 59 en M. Bruins, 20 jr. Enterstraat 176a, 10 jun'i 1970; G. J. W. Meenks, 23 jaar, Parkstraat 9 en A. Eshuis, 22 jaar Wierdense- straat 6. 10 juni 1970; G. J. Hietbrink, 23 jaar, Apeldoorn, Loenen hoofdweg 63 en J. F. Kark- dijk, 24 jaar, Nijverdalseweg 96, 11 juni 1970; GETROUWD: J. ten Hove. 26 jaar en G. ten Hove, 24 jaar, Johan Willem Frisostraat 15, 11 juni 1970; A. J. Zwoferink, 21 jaar en W. Kreij- kes. 19 jaar, Weijerdstraat 11, 12 ju ni 1970; G. Fiks, 26 ja-ar en D. Langkamp, 24 jaar, Deventer, Lange Zandstraat 40, 12 juni 1970; OVERLEDEN: F. Pais, 95 jaar, wv W. Hulst, Station dwarsweg 55, 9 juni 1970; G. G. Kamphuis, 70 jaar, ev F. A. Pfeiffer, Enterstraat 101. 11 juni 1970; A. Wilts, 6 maanden, dv G. S. Wilts en J. R. van Hoorn, Prins Maurits- straat 18. 7 juni 1970 te Deventer; W. H. Altena, 21 jaar ongehuwd, Smitjesdijk lb. 11 juni 1970 te Deven ter. werd aandacht besteed aan sport, in welk kader enkele sportontmoetingen plaats hadden met vormingscentra uit de regio Overijssel. Het bestuur van de stichting onder ging geen wijziging en bestaat uit de heren V. K. Pavlicek, P. T. de Rid der, J. Walstra, H. J. Vlogtman, G. J. Bredenoord, H. J. Nijland, J. Waanders, M, N, van Scherpenzeel. In de maand me'i werd bij de Nuts- spaarbank te Rijssen ingelegd een bedrag van f 1040.414,98 en terugbe taald f 992.889.93. In deze maand werden 69 nieuwe rekeningen geopend. 't Lik miej 't beste disse wekke Ouwer vaderdag te zwieng, Want aans zol ik vast en zeker Met de vrouwleu drokte krieng. Want met moederdag toen hef er Neet wat in de kraante stoan, 't Weet neet woer of 't kum, me«r 't is e* Miej toen earlke duur egoan. Kiek, as ik non wal een varsja Ouwer vaderdag zol skriewn, Zoln ze miej det vroo of laate Vaste oonder 'n neuze vriewn. En det kon iej, zeg'nt eens ear!k« Eur neet kwoalek nemmn neetwoar, Mear och keals, ook zoonder varsj« Kuemp het zuendag vuur mekoar» Ik weet vaste det de vrouwleu Zik non zuendag neet loat kenn, Let mear eens op minne wure Det ze oons wal zuet verwenn. O nee, het is niks te vuile Det ze oons almoa zo eart, Want wiej keals dee zeent het earïk# Woar of neet, toch ook wal weard. J. Rozendom. Hedenavond om 19.09 uur wordt door de NOS in het programma „Vrij uit" op Nederland 2, aandacht ge schonken aan de 8-daagse vakantie reis Twente, waarvan de gasten zijn ondergebracht 'in de Rijssense hotels Het maandag-programma van dit arrangement werd met een camera ploeg opgenomen, terwijl de deelne mers werd geinterviewd. Zondag is het ader dag, een dag die misschien minder aan' spreekt dan de Moederdag. De Vaderdag kwam trouwens ook na de Moederdag. Mag men ook Vaderdag een bepaald com mercieel tintje niet ontzeggen, het is goed, dat ook Vader eens per jaar het middelpunt van de belangstelling is. Hij is het immers, diezoals men dat pleegt te noemen „de kost moet verdienen", er voor moet zorgen, dat moeder iedere week of iedere maand de nodige centjes heeft voor de hap-hap en het vele dat er verder in een gezin nodig is. Vaak moet vader vroeg uit bed, blijft de hele dag weg om 's avonds moe weer in het gezin terug te keren. Het komt er in de sleur van alle dag zo weinig van, dat hij echt vader kan zijn. Zaterdag is meestal de „klusjesdag" voor vader, al was het alleen maar, dat hij de boodschappentassen voor moeder moet dragen Maar op de zondag kan hij zich echt met zijn spruiten be moeien, zoals de vader op deze foto. Vaderdag heet een „dassendag" en „sokkendag" te zijn. Laten we het dit jaar eens wat anders doen. Mogelijk heeft vader een hobby en misschien is er nog wel iets waarmee men hem een plezier kan doen.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 1