Grote zege voor Excelsior op debutant Fit Boys: 7-2 Wedstrijden van zaterdag voor de Excelsior-teams Verrassende slotfase in wedstrijd RKSV-RV; 3-3 i Rivo in aan top van nieuwgevormd e de ranglijst promotieklas en Twentse bleken aan Gelderse elkaar d gewaa Sportclub 2 verloor weer Resultaten van de Excelsior-teams (assette V eiden werden van Sportclub Rijssen vakkundig stukgeprikt T. GEERLING WERD NA EEN SPANNENDE RACE GENERAAL KAMPIOEN PlJi'Olkrengfr Bronchileffen Twee debutanten bij Sportclub ËÊ1 Mi Formatie van het Noordelijk elftal Slot seizoen van Luchtvermaak pwisfiü Op Vrijdag 25 oktober 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagin» 2 Tweemaal naast Eenmaal raak Van Vondel en Van Vondel Sportclub 1 - Lcmcle ft pfifjglip SIlM zaterdagmiddagen thuiswedstrijden Gelijkmaker na half uur Verrassend 200 PCT. SCHORSINGEN ERBIJ VERJAARDAGSFONDS Ondanks de grote zege (7-2) die Excel sior zaterdagmiddag op debutant Fit Boys uit Beilen behaalde, hadden de Rijssenaren toch meer moeite dan de cijfers doen ver moeden. Tot halverwee de tweede helft wogen beide ploegen tegen elkaar op en toen Fit Boys de stand naar 2-2 wist te brengen leek alles nog mogelijk. De rood- witten gingen toen uit een ander vaatje tap pen en probeerden met lange passes hun voorhoedespelers in kansrijke posities te brengen, hetgeen bijzonder goed gelukte. Binnen twintig minuten hadden de rood witte voorhoedespelers vijf keer doel ge troffen. Fit Boys begon echter goed, want de wedstrijd was nog maar nauwelijks 3 minu ten begonnen, toen Beilen reeds de leiding kon nemen. Scheidsrechter Wijma kende de Beilenaars een strafschop toe na een sli ding van Dannenberg. Stopper Dijkstra had weinig moeite vanaf de elfmeterstip doel te tteffen. Excelsior, dat door die vroege treffer enigszins was gedeprimeerd, probeerde terug te slaan. Van Vondel, die vier treffers op zijn naam bracht, schoot na een combinatie over rechts via de handen van doelman Ludwig naast. De rood-witten bleven echter aan zienlijk slechter spelen dan in het begin van de competitie en hadden aan Fit Boys, die in de tweede klasse A toch heus geen grote indruk maken, beide handen vol. Eerst in de 20e minuut kwamen de Rijssenaren heel dicht bij een treffer. Kappert brak door de Fit Boys-defensie, maar schoot tegen de paal. De terugspringende bal werd door Wolt echter naast geschoten. Een minuut later was het dan toch raak. Kappert wist op de rechtervleugel zijn be lagers van zich af te schudden, zette de bal voor doel, doch iedereen miste. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm 95c+ Excelsior 3 beleefde aan haar bezoek aan DETO 2 in Vriezenveeen niet veel plezier, want het werd een 3-2 nederlaag. Beter deed het Excelsior 4 dat bij de Poppe geen par don gaf aan Blauw-Wit 2, want het werd een 7-1 overwinning voor de rood-witten, die daardoor in de running bleven voor de bo venste plaats. Het vijfde elftal verloor op eigen terrein met de oneven goal 3-2 van DES 5. De wedstrijden van het zesde en ze vende elftal gingen door terrein-afkeuringen niet door. Excelsior 8 kreeg in Vriezenveen tegen DOS 5 een grote nederlaag 11-0 te in casseren. Bij de junioren verloor voor de hoofdklas se Excelsior Al in Almelo met 3-2 van het Al elftal van de club van die naam. A2 hield de punten thuis door met 4-1 te winnen van Al van SDOL. Excelsior B2 en de BI junioren van DES deelden op de Koerbelt broederluk.de punten,, want,geen van. beide elftallen wist te scoren Een goed resultaat behaalde ook Excelsior B3 dat op eigen ter rein de zweef B2 met 2-1 klopte. Het Cl elf tal bleef niet achter en won ook op de Koerbelt spelend met 2-0 van de Cl junioren van NEO Borne SOS Cl. Hellendoorn en Excelsior C2 speelden met 1-1 gelijk op het terrein van eerst genoemde, terwijl het C4 elftal met 2-1 haar meerdere moest erken nen in Eversberg Cl. De pupillen, het Dl elftal, toonden hun kracht en bleven onge slagen door thuis met 6-3 te zegevieren over de pupillen van DES. Over links trok Wolt het leer opnieuw voor het doel, waarbij Van Vondel op be heerste wijze Ludwig wist te passeren, 1-1. Fit Boys bleef echter de aandacht van de Rijssense defensie, met Beunk als uitblin ker, eisen. Een corner op links genomen en gevaarlijk indraaiend werd door doelman Kreykes weggeslagen, opnieuw ingeschoten, maar Bolink wist op de doellijn nog redding te brengen. Aan de andere kant kon doelman Ludwig een als voorzet bedoeld schot van rechts buiten Smit nog juist naast slaan. Na de rust een zelfde spelbeeld. Een ver krampt Excelsior dat zonder schotvaardig heid telkens dood liep op de sterke Fit Boys-defensie. Toch had men na 5 minuten reeds succes. Van Vondel trok de bal hoog voor doel; Kappert kopte door naar J. Wolt die van dichtbij hard raak schoot. Fit Boys leek nu in elkaar te klappen en Excelsior scheen een gewonnen wedstrijd te spelen. Doch de tegenstander gaf de moed nog niet op, want na 12 minuten loste Polman een fraai en hard schot, dat doel man Kreykes niet voldoende onder controle kon krijgen. Linksbinnen G. Ludwig was er toen als de kippen bij om de bal alsnog langs de Rijssense keeper te werken. Toen gooide Excelsior het over een ande re boeg. Speciaal de combinaties tussen Van Vondel en Smit op de rechtervleugel bleken gevaarlijk voor de Fit Boys. Van Vondel trok in de 27e minuut de bal voor doel, doch Smit zag zijn schot op de lat be landen. In de volgende minuut op voorzet ten van Kappert loste Van Losser een hard schot, waarop keeper Ludwig het antwoord schuldig moest blijven (3-2). Nu was voor de rood-witten het hek van de dam. Vier minuten later bracht Kappert Van Vondel in de vrije ruimte. Doelman Ludwig kon slechts een doelpunt voorkomen door de Excelsior-rechtsbinnen ten val te brengen, doch dit betekende uitstel van executie. Van Vondel scoorde zelf vanaf de elfmeterstip (4-2). Fit Boys trachtte nog terug te komen. De snelle linksbuiten der gasten Bakker ontdeed zich van de Excel- sior-defensie, maar doelman Kreykes kon erger voorkomen. Van toen af aan was het alles Excelsior wat de klok sloeg. Een uittrap van doel man Kreykes werd door Smit meteen door getrokken naar de op volle snelheid lopende Van Vondel, die nu Ludwig voor de vijfde keer wist te passeren. Een hattrick voor Van Vondel, die vooral in het begin van de wedstrijd slecht ut de voeten kon komen. Maar dit was nog niet genoeg. Een pass uit de achterhoede bereikte weer Van Vondel, die de Fit Boys doelman beheerst omspeel de, zijn vierde en Excelsiors zesde doelpunt waar maakte. J. Wolt had echter het laatste woord. Drie minuten voor het eindsignaal, wist de ze speler met een onhoudbaar schot de stand op 7-2 te brengen. Door blessures en verhinderingen ver schijnt Sport Rijssen 1 zaterdagmiddag met een geheel gewijzigd elftal binnen de lijnen. Zo fungeert Alkema zaterdag als linksbin nen, gaat rechtshalf Vincent het als rechts buiten proberen en debuteren de neven A. Heuten en G. Heuten. De opstelling ziet er als volgt ui: Doel: H. Smit, achter: A. Heu ten, J. Lohuis, A. J. Ruiterkamp en A. Lig- tenberg. Midden: B. Kamphuis en W. ter Harmsel, Voor: J. Vincent, A. J. Rutter- kamp, M. Alkema en G. Heuten. Excelsior I heeft zaterdag een vrije dag, en komt niet binnen de lijnen. Het is te ho pen dat Excelsior 2 een beter resultaat behaalt dan het derde elftal vorige week want zij krijgt de zelfde tegenstander zater dag te bekampe n.l. DETO 2 in Vriezenveen. Wil Excelsior 2 blijven meedoen om de bo venste plaats dan moet er gewonnen worden. Excelsior 3 heeft een moeilijke uitwed strijd nu zij in Nijverdal op bezoek gaat bij DES 2. Het vierde elftal gaat naar Almelo en heeft als gastheer de vijfde editie van ON. Excelsior 5 heeft weer een thuiswed strijd en ontvangt nu het tweede elftal van Daarlerveen. Excelsior 6 zal zeker proberen om ongeslagen te blijven en daarop heeft zij de kans nu een bezoek gebracht wordt aan BCSV 5 in Borne. Ook Excelsior 8 speelt uit en gaat naar SVV 2 in Sibculo. Het Al elf tal van de junioren brengt een bezoek aan Enschede waar zij Emos Al ontmoet. Alle Zondagmiddag vond op het RKSV-terrein drongen nog geen minuut later door de R.V. de plaatselijke derby plaats tussen de bei de zondagverenigingen RKSV en Rijssen Vooruit. Over het geheel stond het treffen niet op erg hoog peil. Het was een vrij vlakke wed strijd, die onverwacht nog een spannend slot kreeg. De eerste aanvallen waren voor R.V., die echter de overtuiging misten om tot succes te leiden. Geleidelijk aan werden de oran- jewitten sterker. De R.V.-defensie kreeg dan ook handen vol werk. Na ca. 20 minu ten drukte V.d. Burgt de veldmeerderheid der thuisclub in een doelpunt uit. Van dicht bij passeerde hij keeper Thyink met een goed gerichte bal 1-0 RKSV bleef tot de rust in de meerderheid Dat er toch nog een wijziging in de stand kwam vond zijn oor zaak door 't feit, dat d> RKSV-defensie voor buitenspel bleef staan en Jansen daardoor alle tijd kreeg te scoren 1-1. Na de rust opnieuw een wedstrijd, waarin de derbysfeer, zoals die vroeger deze plaatse lijke treffers kenmerkte geheel ontbrak. Ook nu waren de Oranjewitten over alle li nies een tikkeltje beter. Toen dan ook mid- voor Geuzendam een voorzet van rechts hoog springend inkopte gaf dit de verhou ding goed weer. 2-1. Velen dachten dan ook dat met deze stand het einde zou komen Maar het liep anders uit. Toen het linker- Verdedigingsblok der thuisclub verzuimde in te grijpen her' kte de bal Zwoferink, die doelman Nijland kansloos passeerde 2-2. De Rijssense doelman was hierna de kluts geheel kwijt. Toen even later Zwoferink een ver schot loste stak hij geen vinger uit en gelukkig voor hem kwam de bal tegen de lat terecht. Tien minuten voor afloop loste Steen vanaf het middenveld een ver schot, dat over de RKSV-doelman doel trof. 2-3. R.V. scheen tegen de verwachting in met de zege nog te gaan strijken. De gebr. Holtkamp Indien de weersomstandigheden niet weer een spaak in het (voetbal) v steken ont vangt Sportclub Rijssen zaterdag om kwart over drie bezoek van Sport' b Lemele 1. Sportclub 2 heeft een vrije dag. Sportclub 3 gaat naar DES 4 in Nijverdal. Sportclu' 4 is gastheer bij de wedstrud tegen Hulzen- se Boys 3. Sportclub 5 speelt in Daarlerveen tegen het derde elftal van de club van die naam. Sportclub 6 ontvangt Vesos 4. Sport club D 1 tenslotte speelt om tien min. over teree tegen Enter Vooruit D 1. defensie die als vastgenageld op hun plaats bleven staan. Van dichtbij schoot Holtkamp sen. onhoudbaar langs de vertwijfeld sprin gende R.V. doelman 3-3., Voor zondag staat er opnieuw een thuiswed strijd voor RKSV op het programma. De voetbalvereniging Bentelo komt haar op wachting maken op de Enterweg. Er zal met wat meer inzet moeten worden gespeeld om tot succes te komen. Het overig programma luidt als volgt G.F.C.5 RKSV. 2; RKSV. 3 Holten 4 Holten 5 RKSV 4; RKSV a DES a: RKSV c R.V. c. B elftallen hebben thuis wedstrijden en krij gen de volgende tegenstanders op bezoek. BI ontvangt het BI elftal van PH uit Alme lo. B2 heeft een plaatselijke tegenstander en ontmoet BI van Rijssen Vooruit en B3 moet proberen een goed resultaat te behalen te gen het B2 elftal van het Goorse GFC. De Cl junioren ontvangen op de Koerbelt -Cl van Achilles'12 uit Hengelo. De C2 junioren gaan naar Haarlese Boys Cl. Excelsior C3 komt in Enter tegen Enter Vooruit C2 binnen de lijnen terwijl Excelsior C4 als gastheer op treedt van het Nijverdalse De Zweef C2. De pupillen tenslotte moeten proberen ongesla gen te blijven tegen de D2 pupillen van SDOL bij wie zij op bezoek gaan. |§a| Kav PPÉIpg Na drie wedstrijden staat het eerste herenzestal van de Rijssense volleybal vereniging RIVO ongeslagen aan de kop in de promotieklasse. Een leidersplaats dus voor de Rijssenaren, die de laatste jaren deze weelde amper meer hebben gekend. Want in vier overgangsklasse jaren was het steeds de ene keer minder, de andere keer meer, knokken voor het pure lijfsbehoud. Onder leiding echter van trainer Lefeu uit Almelo zijn de Rijssenaren dit seizoen de degradatie uit de overgangsklasse niet bij de pakken gaan neerzitten in de nieuwgevormde promotieklasse. Overwin ningen op Sparta Wilhelmina, RAC en Holl. Signaal brachten de RIVO-spelers aan de top van de ranglijst. .Het spelpeil in de promotieklasse ligt echt wel iets lager dan in de overgansklas- se", is na drie wedstrijden 't oordeel van se cretaris-speler P. Smit. „Maar we zijn dit seizoen begonnen met het penetratiesysteem (waarbij telkens een verdediger naar het net komt om een set-up te geven, zodat er drie aanvallers beschikbaar zijn in plaats van twee) en daarmee zijn we de andere ploegen net iets voor". Na zeventien jaar van ups en downs MVO is een der oudste volleybalverenigin gen van Oost-Nederland telt de club ruim Vijftig leden, verdeeld over twee dames- en twee herenteams. De herenteams spelen in ADVERTENTIE alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFCESLOTENj Het Noordelijk KNVB-elftal dat maandag avond om acht uur op het verlichte ter rein van de v.v. Sportclub Rijssen op de Koerbelt zal aantreden tegen de eerste divi sieclub Heracles is als volgt samengesteld: Doel: G. Koers (CSVB). Achter: S. Plat (ONS), E. Schoonbeek (Eemster Boys), F. Blom, (Workum) en B. Smit (ONS). Midden: E. Blokzijl, (Pelikaan), H. Schievink, (Har- kemase Boys), Voor: G. Hoekstra (Harke- mase Boys), W. Haitsma (Oever Zwaluwen) H. Ludwig (Minjak) en A. Gritter (ACV). Schuitema (ONS) en H. van Dijk (Blauw Wit.). de promotieklasse en eerste klasse afdeling Almelo, de dames komen uit in de promo tieklasse en de tweede klasse afd. Almelo. De heren-reserves en het eerste dameszes tal doen het nog niet zo goed, maar het tweede dameszestal staat ongeslagen boven aan. De twee vlaggeploegen, dames en heren I bestaan uit de dames Pijffers, Stoker, Dijk stra, De Ridder, Voortman, Huls en Tijhuis en de heren Reitsma, Van Echten, Ten Dolle, Smit, Roosink, Brouwer en Van de Weerd. Nog een paar namen: voorzitter is de heer Van Echten, sr., secretaris de heer Smit, penningmeesteresse mej. Stoker, alg. adj. mj. Dijkstra en leden van de sport- commissie mej. Voortman, en de heren Van Echten jr. en Van de Weerd. De promotieklasse-ploegen spelen hun thuis wedstrijden in de zaal van de chr. MAVO- school aan de Karei Doormanstraat, 's za terdagsmiddags. De andere zestallen spelen hun wedstrij den in de centrale zalen in Almelo. Vrijwel wekelijks is de Rijssense gymnastiekzaal toneel van goede wedstrijden, die de laatste tijd ook nogal wat publiek trekken. „Nog niet genoeg publiek", aldus de heer Smit „maar toch is het al een enorme steun wan neer er een stel supporters langs de kans staat". De trainingen worden dinsdags en woens dags gehouden. Dinsdagsavonds traint de heer Lefeu de heren, woensdags oefenen de dames onder supervisie van de heer Van Echten jr. Behalve voor de competitie wordt er ook voor toernooien getraind. Over enkele maan den, de datum staat nog niet vast, zal waar schijnlijk het langzamerhand traditie gewor den midwintertoernooi worden gehouden. Voor dit toernooi zal RIVO, wanneer men de oude gewoonte tenminste blijft volgen, zo mogelijk enkele zeer sterke ploegen uit nodigen. „Een zwarte donderdag" noemde voorzit ter Oosthoek van Sportclub Rijssen in het onlangs uitgekomen 42 pagina's tellende clubblad de Koerbelt de dertiende septem ber. Op die dag werden de velden op de pe kampioenen van de duivenvereniging „Het Luchtvermaak" zijn nu officieel bekend. De spanning is er tot aan de la atste wedvlucht in gebleven wie zich generaal kampioen kon noemen aan het eind van het seizoen. De nek-aan-nek- race tussen T. Geerlmg en A. Lankamp die bijna duizend punten voorsprong hadden op nummer drie J. W. van Brussel, 'werd met belangstelling door alle liefhebbers gevolgd. Ondanks het feit dat A. Lankamp in de laatste wedvlucht vanaf Maastricht (natour) nog met de eerste prijs ging strijken werd toch T. Geerling generaal kampioen van het Luchtvermaak, met vijftig punten voor sprong. De uitslag van de kampioenen luidt als volgt: Generaal kampioen: 1 T. Geerling, 2 A. Lankamp, 3 J. W. Nieuwenhuis, 4. J. Harm- sen en 5 F. J. Temmink. Generaal kampioen aangewezen: 1 T. Geer ling, 2 Joh. ter Harmsel en 5 O. Voort man. Kampioen Vitesse: Aangewezen: 1 A. Lan- In een spannende en snelle wedstrijd heb ben de Twentse en Gelderse zondagmiddag- jeugd beneden de 18 jaar, elkaar de punten betwist in het Sportpark „De Koerbelt". Beide elftallen, die elkaar met veel elan be streden hadden diverse goede spelers in hun midden. Gelderland bleek in het algemeen iets sterker maar voerde de combinaties te ver door. De Twentse achterhoede met doelman Ol- de Rengerink (Quick '20) als betrouwbaar sluitstuk had er weinig moeite mee. Twen te stelde daar snel en open spel tegenover. De Gelderse jeugd had reeds vroeg succes: Steenvoort, klein beweeglijk, ontdeed zich handig van de Twentse linksback Wesselink (Achilles '12) en gaf een afgemeten pass aan middenvoor Thelouse die doelman Olde Rengerink geen schijn van kans gaf. Gel derland bleef doorgaan en door goed spel van de middenlinie B. Hulshof en Konijnen berg werden de buitenspelers aan het werk zet, waarbij Steenvoort over bijzondere kwaliteiten bleek te beschikken. Dankzij voortreffelijk keeperswerk van Ol- ADVERTENTIE in de huid gezondheid en zuiverheid de Rengerink bleef de Twentse formatie overeind en kreeg geleidelijk meer vat op het spel van hun tegenstanders. Een corner op rechts door linksbuiten Thidding genomen draaide gevaarlijk in en werd door midden voor Thelouse fraai ingekopt, maar Olde Rengerink wist met een prachtige safe de bal naast het doel te werken. In de 30ste minuut kwam Twente dan toch aan de gelijkmaker. Rikhof van K.S.C.V. liep door op een koubal van Siemerink (Quick 20) en zette vanaf de rechtervleugel hoog voor. Middenvoor Duzzel (Heracles) die het bijzonder moeilijk had tegen de Gelderse de tentie kopte hoog in. Doenman Epping kon het gladde leder niet onder controle krijgen en via zijn li chaam verdween de bal in het doel, Beide elftallen die het 4-2-4 systeem bijzonder goed toepasten gingen nu tegen elkaar opwegen al kreeg een stevig doordrukkend Twente nog de beste kansen de score te verhogen Een vrije schop werd door Siemerink hoog in de Gelderse doelmond gezonden, door de Almeloër Duzzel fraai ingekopt, maar de doelman kon de bal nog uit linkerbene denhoek grabbelen. Ka de hervatting ging Gelderland meteen weer in de aanval en Twente moest alle zeilen bijzetten om een achterstand te oor- komen. Doelman Olde Rengerink stopte op schitterende wijze een hard schot van Gelderse linksbinnen Dekker. de Twente nam echter na 8 minuten verras send de leiding. Een corner op rechts door iedereen in eerste instantie gemist werd door Declerq (Sportclub Enschede) hard langs doelman Epping geschoten 2-1. Gelderland kwam na deze onverwachte tegenslag sterk opzetten en eiste alle aandacht van de Twent se achterhoede waarin Gerrits (Heracles) or rechts een groot struikelblok bleek te zijn. Een kopbal van Dekker belandde ria Olde Rengerink tegen de paal, werd op nieuw ingeschoten, doch nu wist de Twentse doelman de bal over de lat te werken. In de 27e minuut kwam Gelderland dan toch aan de verdiende gelijkmaker. Een corner van rechts werd door Thiddink voorgetrokken en ingekopt door Thelouse. van richting ver anderd verdween de bal via het lichaam van Olde Rengerink in de touwen 2-2. On danks felle Gelderse aanvallen kwam in de ze stand geen verandering meer. Na het nemen van een enerverende serie van 25 strafschoppen per ploeg kon Gelder land zich eindelijk winnaar noemen. kamp, 2 T. Geerling, 3 H. J. Nieuwenhuis, 4 W. Scherphof en 5 A. J. ter Steege. Kampioen midfond (aangewezen): 1 J. W. van Brussel, 2 G. D. Slagman, 3 Joh. Slag man, 4 O. Voortman en 5 J. Tijhuis. Kampioen fond (aangewezen): 1 J. Nij land, 2 T. Geerling, 3 J. H. Kappert, 4 A. Willems en 5 J. Harmsen. Kampioen jonge duiven aangewezen: 1 Joh. ter Harmsel, 2 W. Scherphof, 3 H. Nieuwen huis, 4 G. D. Slagman en 5 H. Prins. Kampioen Natour Aangewezen: 1 J. Harm sen, 2 H. Nieuwenhuis, 3 O. Voortman, 4 Schuttevaer-Pape en 5 A. J. Slagman. Kampioen Midfond: IA. Lankamp, 2 F. J. Temmink, 3 G. J. Harbers, 4. O. Voort man en 5 J. Seppenwoolde. Kampioen Fond: 1 T. Geerling, 2 A. J. Harbers, 3 A. Lankamp, 4 J. W. van Brus sel en 5 F. J. Temmink. Kampioen Jonge Duiven: 1 G. D. Slag man, 2 A. Lankamp, 3 W. Sikkelbein. 4 Joh. Ter Harmsel, 5 (gedeelde plaats) T. Geerling en W. Scherphof. Kampioen natour: 1 Geerling, 2 J. Harm sen, 3 F. J. Temmink, 4 G. D. Slagman, (zelfde aantal punten) en 5 A. Lankamp. De eindstand van het tandem (bestaan de uit drie liefhebbers die het meeste aan tal punten behaalde, over alle wedvluchten) is 1 O. Voortman-J. Smit-H. Prins, 2 J. Harmsen-Joh. Seppenwoolde, W. J. Warmink, 3 T. Geerling-J. Goossen-H. Kreijkes. In een zeer slecht gespeelde wedstrijd heeft Sportclub 2 opnieuw met grote cijfers verloren. Oranje Nassau 3 zegevierde op de Koerbelt met 7-2 over de Sportclub-reserves. Sportclub 3 ging op de goede weg voort en versloeg in Vroomshoop de derde editie van Vroomshoopse Boys. Het werd een 6-3 zege voor Kosterbok en zijn mannen. Sportclub 4 leed een 7-2 nederlaag tegen het bezoe kende SVZW 4. Sportclub 5 dat op bezoek was bij SVVN 4 werd een puntje rijker en sp»elde met 2-2 gelijk. De ontmoeting Sportclub 7 tegen SVVN 5 eindigde met de zelfde cijfers. Sportclub 1 zag voor de derde achtereenvolgende maal zijn wedstrijd af gelast wegens de slechte gesteldheid van de terreinen. Koerbelt „deskundig" geprikt. Zo deskun dig dat er de volgende dag overal gaten en gleuven te zien waren en vier weken later telijke beheerder niet direct heeft ingegre pen, na de verwoesting van één veld. Te meer daar Sportclub bij herhaling van de beheerder te horen kreeg dat men dan dit en dan dat weer fout deed en er promt na eike „overtreding" een brief van het ge meentebestuur kwam. Hij vraagt zich af waarom nu de gemeen te niet direc' werd gewaarschuwd, waar door de terreinknechten veel werk bespaard zou zijn gebleven. Voorzitter Oosthoek vindt het vervelend dat door dit alles de verhou ding met de gemeentelijke beheerder niet optimaal is, doch is er van overtuigd dat dit keer de schuld niet bij Sportclub ligt. Het lijkt hem gewenst dat de gemeente de beide voetbalverenigingen Excelsior en Sportclub Rijssen en de beheerder, de heer Richardson weer bij elkaar brengt, want een gespannen verhouding als er nu op de velden is, geeft niemand voldoening. Ondertussen is de laatste loot aan de Sportclubstam ook geboren en het lijkt een welvarend kind te worden. Voor de jeugd- handbalafdeling schijnt een grote animo te bestaan. Twee teams hebben inmiddels hun eerste oefenwedstrijden gespeeld en zijn reeds ingedeeld. Door terrein- en weersom standigheden kon er echter nog geen com petitiewedstrijd worden gespeeld. Bij de juniorenafdeling ontbreekt tot nog toe ieder ka-' - en ook iedere volwassene. Het zal het hoofdbestuur dan ook nog wel de nodige problemen geven. Ook de velden- verdeling kost nog hoofdbrekens. De korf- balbond kan voorlopig iedere eerste en der de zaterdag van de maand de gehele dag over het veld beschikken. De tweede en vier de zaterdag is voor de handbalafdeling, zij het dat deze met een halve zaterdag genoe gen moet nemen. Een pluspunt hierbij is dat de juniorenwedstrijden slechts 40 minu ten duren. Inmiddels draaien alle afdelingen naar behoren. Helaas, aldus voorzitter Oosthoek heeft de voetbalafdeling al twee schorsin gen, dat is 200 procent meer dan in de twee voorafgaande jaren tesamen Het bestuur is daar geenszins trots op en Sportclubs voorzitter verzoekt zijn spelers dan ook om uiterste beheersing Zichzelf beheersen, zich zelf overwinnen, is belangrijker dan een ze ge op het sportveld Wij hebben een goede naam in de omgeving en willen die niet ver liezen door enkele heethoofden, aldus de heer Oosthoek. Door intensieve lichamelijke training versterkt men ook zijn eigen geest en alleen op die wijze kan Sportclub Rijssen promotie maken. Op de laatst gehouden jaarvergadering, werd door de heer Bargmans het voorstel gelanceerd om het geld dat na een verjaardag werd opgehaald niet in de gewone kas te doen, doch er een "temming voor te geven. Dit geld moest dan beschikbaar komen voor de jeugd Met algemene stemmen werd dit voorste] aanganomen. Op een vraag aan de penningmeester van het Centraal Bestuur hoe hoco de contribu tie zou zijn voor de leden van de pasopge richte handbalclub. deelde deze mede dat dit voor de leden van 10 t/m 14 jaar 75 ct. per maand zou bedragen en voor oudere leden f 1,25. Voor de Hollands Schwarzwald Cross zijn inmiddels de eerste voorbereidingen weer getroffen. Hierop zal de Mexicoganger Ad Steijlen zijn beker die hij vorig jaar in d» wacht sleepte, moeten verdedigen.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2