Dertigjarige zal in Tennisclub april over 3 banen beschikken Alclolemleden. gaan Benser-dia's zien VEEMARKT Voltallige B. en W. bij begrafenis van H. Haase Mevrouw De Bruin is weer bruin, blauw en blij terug - f AGENDA lien Walter Predikbeurten i AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. Mooie prijzen bij verloting van Sportclub Bazaar in Eltheto W eekenddiensten Bewoners houden JEltheto' een bazar Motor van vele verenigingen zal gaan haperen door vertrek van P.T.T.-directeur M. G. A. Elzinga pilli Burgerlijke stand FILMAVOND OVER ZUID-AMERIKA Geestelijk gehandicapt kind krijgt week de aandacht a.s. |V éi Vrijdag 25 oktober 1968 51ste jaargang no. 43 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting np <1, Van der Stouw Rijssen voor kantoormachines B.S.R. introduceert de k11 nt tijdens discobal Ren I einze leningen voor nieuwe kerk Van der Stouw Rijssen voor kantoormeubelen J-Èm 1 WEEKBUD VOOR RUSSEN Dezer dagen is de firma Alteveer uit Zwolle begonnen met de aanleg van twee nieuwe tennisbanen voor de Rijs- sense tennisclub. Achter het bestaande veld (achter de woning van tandarts Witkop) heeft men een groot aantal bomen gerooid, nadat de grond was ge kocht van Ter Horst en Co N.V. De grond is geëgaliseerd, daarna wordt hij opgehoogd, vervolgens komt er een laag zand over heen, gevolgd door lava- brokken en tenslotte door gravel. Men hoopt nog dit jaar gereed te komen, zo dat men met ingang van het volgend sei zoen - dat 1 april aanvangt - over drie banen kan beschikken. De oude beton- baan blijft namelijk nog gehandhaafd. Op het nieuwe complex zal ook nog een oefengelegenheid worden gemaakt. Liefheb bers kunnen in een speciaal afgeschutte hoek, van boven door gaas afgedekt, nog tegen een muurtje oefenen of inspelen. En in een heel optimistische bui denkt het be stuur ook nog aan een nieuwe kleedgelegen heid ter vervanging van het erg oude en niet bijster solide gebouwtje, dat men thans voor deze doeleinden gebruikt. De tennisclub telt momenteel ongeveer 120 leden, een aanwas van circa 50 procent vergeleken met enkele jaren geleden. Er spelen twee teams in competitieverband, in de tweede klasse van het district Overijssel. Niet zo bijster hoog dus, maar er zit in elk geval wel groei in. JUBILEUM De club, die in januari 1938 is opgericht, bestaat nu dus dertig jaar. Dat jubileum is niet nadrukkelijk gevierd, maar er kan geen twijfel over bestaan, dat de nieuwe banen gewoon een geschenk van de leden aan de vereniging zijn. Want hoewel men hoopt op een provinciale subsidie en een uitkering van de sporttoto is er ook nog geld beschikbaar gekomen uit de actie ..bouwsteentjes''. Bij de leden is namelijk een obligatielening afgesloten, waarbij men vijftig, honderd of meer gulden aan de club kon lenen bij wijze van renteloos voorschot met een looptijd van maximaal 15 jaar. BLOEI. Dit alles moet de financiën verschaffen voor deze verdriedubbeling van de speel accommodatie en daardoor eigenlijk tot een ADVERTENTIE Aangevoerd: Runderen 21, Varkens 632, totaal 653. Prijzen: 10 melk- en kalfkoeien van f 1000.- tot f 1200. per stuk. 11 pinken van f 725.- tot f 900.- per stuk. 15 drachtige zeugen van f350.- tot f 450.- per stuk. 617 biggen van f 72.- tot f 85.- per stuk. Overzicht handel: Runderen: Handel kalm prijzen iets gezakt. Zeugen: Handel redelijk, prijzen staande. Biggen: Handel vlot, prijzen iets hoger. De bekende Duitse beroepsfotograaf Wal ter Denser die met zijn kleurendia-show een tournee maakte door de V.S., Engeland, Duitsland, Italië, Zwitserland, België, Dene marken, Zweden en Frankrijk, komt nu naar Nederland. Op maandag 4 november zal hij in de Twentsehe Schouwburg in En schede zijn fantastische opnamen vertonen die hij o.a. maakte vanuit een kamer op de 42ste verdieping van een hotel in New York, in de donkere sloppen van Hongkong, de achterbuurten van Bangkok en op Haïti. Zijn ruim 150 dia's worden met be hulp van 5 projectoren op een reuzenscherm. geprojecteerd. In een puntig en geestig com mentaar dat door hem helemaal in het Ne derlands wordt gesproken, vertelt hij hoe hij zijn opnamen heeft gemaakt. Hij besluit zijn show met de projectie van een serie 6x12 dia's op een scherm van 32 vierkante roeter. (4x8 mtr.) Voor tien leden van de A.F.V. Aldolem bestaat de gelegenheid op 4 november deze diashow te bezoeken. De heer Nico Brou wer aan de Haarstraat heeft het Aldolem- bestuur te kennen gegeven bereid te zijn de entreekosten voor 10 leden voor zijn reke ning te willen nemen. Het Aldolembestuur heeft dit gebaar uiteraard zeer op prijs ge steld en de uitnodiging in dank aanvaard. Scrible is van mening dat er in Rijssen te weinig gelegenheid is om de kunst te be leven. Hierin moet naar inzicht van de or ganisatoren verandering worden gebracht. De gedachten gaan uit naar een schilde rijenexpositie in combinatie met een disco bal. Voor a s. zaterdag heeft de BSR de beat- group ..The Gang" uit Nijmegen gecontrac teerd. Een uit zeven personen bestaande band, „Blaze" uit Oss benevens de nieuwste formatie van H2.W.A.B heeft Scrible nog voor het publiek in petto. nog grotere bloei van de vereniging. De contributie ligt namelijk niet bijzonder hoog (f 60,per jaar) wanneer men in acht neemt dat men tussen begin april en medio september op elk uur van de dag terecht kan. Zo heeft zich al langzamerhand uitge wezen, dat in de ochtenduren nogal wat huisvrouwen een balletje komen slaan, wanneer kroost en huishouden hen daartoe in de gelegenheid stellen. Tussen zes en acht 's avonds was het in het afgelopen seizoen het drukst, met als gevolg dat ei voor elke tennisser maar weinig tijd be- j schikbaar was. Wanneer volgend jaar drie j banen beschikbaar zijn, zal men hier dus minder mee te stellen hebben. ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 of 0 5704 - 257 Ten overstaan van notaris F. van Schooten vond vrijdag 18 okt. in de kantine op het Sportpark de Koerbelt de door Sport club Rijssen georganiseerde verloting plaats, waarvan de netto-opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk. De hoofdprijs, een bromfiets viel op lot nummer 1764. Een jongensrijwiel werd ge wonnen door de bezitter van lot nr. 1655. Het horloge viel op nr. 376, de koffiemolen op nr. 377, een koperen kan op nr. 825. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar een advertentie elders in dit nummer. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer H. Kamp, Piet Heinstraat 33 te Rijssen. Daage laank wür in Eltheto, Ook al wür 't neet zoo emaorkt, Duur de keals en duur de vrouwleu, Drok vuur de bazar ewoarkt. 'n Eénn den braejn, nen aandern timmero. Wier nen aander was an 't haakng Um nen heeln hoop mooie dinge Vuur 't bazarfees kloar te maakng. Wat ik dr van heb ezeene Is nog mear ne kleaneghaejd, Mear doaroet bleek al heel duulek, Det het good wordt vuurberaejd. Doarum zol ik iedereene Non van hatte al wiln roan Eéne van de baejde daage. Eawn noar de bazar te goan. En verget dan neet de knippe, Mear det sprek vanzelf, of neet, Want wiej weet toch allemoale Woer of het hier umme geet. Vriejdag kuej dr al terechte, Heb iej miskien dan gin tied. Goat dan zoaterdag, 'k weet zeker, Doarvan krieg iej ech gin spiet. Tandarts: L. J. Lenstra, Karei Doorman straat 28, Wierden. Telefoon 1765. Huisarts: G. H. Huisman, Boomkamp 23, Rijssen. Telefoon 2563. Dierenarts: J. P. van Nouhuys, Dr. Stok- kerstraat 37, Rijssen. Telefoon 2487. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK >.30 u. Ds. E. M. Bakker. 15.00 u. Ds. A.M. v.d. Neut van Nijverdal WESTERKERK. 9.00 u en 1045 u Ds W van Tuyl 1900 u. Ds. E. M. Bakker. GEREF. GEMEENTE. NOORDERKERK. 9.30 u. en 15.00 u. Ds. A. Bregman. 19.00 u. leesdienst. ZUIDERKERK. 9.30 u. en 15.00 u. leesdienst. 19.00 u. Ds. A. Bregman. GEREF. GEM. IN NED. ESKERK. 9.30 u. en 18.30 u. Ds. J. de Groot. 1430 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. BEVERVOORDE. 9.30 u. en 19.00 u. Ds. H. A. Vosman. 14.30 u. leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 9.30 u., 15.00 u. en 19.00 u. Ds. J. W. Sla ger NED. PROTESTANTENBOND. 10.45 u. Dr. J. W. Samberg van Delden. GEREF. KERK BOOMKAMP. 9.30 u. en 15.00 u. Ds. K. A. Schippers van Amersfoort RK KERK zaterdag 19.00 u. Avondmis zondag 8.30 u. H. Mis en 10.30 Hoogmis. Bij de kerkvoogdij der Ned. herv. gemeen te van Rijssen werden afgelopen week op nieuw twee renteloze leningen aangeboden t.b.v. de nieuwe kerk in plan Zuid. respec tievelijk van f 2000.- en f 1500,- Voorts kwam f 1000,- binnen tegen rente. De collecten van zondag jongstleden bevatten resp. f 25,- en f 75,-. De giften en leningen zijn thans gestegen tot f 61.500,-. Ds. C. P. Lam van Putten die door de Ned. herv. gemeente van Rijssen was be roepen in de vacature van ds. J. van t Ende, heeft voor dit beroep bedankt. J. Rozendom, Rijssen. ADVERTENTIE Al vele weken lang zijn de bewoners het hervormd bejaardencentrum Eltheto naarstig bezig met het vervaardigen van allerlei artikelen. Op vrijdag 25 okt. en za terdag 26 okt. zullen alle artikelen, door het houden van een grote bazaar, aan de man (of vrouw) worden gebracht. Voor bezoe kende kinderen zijn er speciale attracties. De bazaar is vrijdags geopend van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds. Zaterdags is dit van 10 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. De opbrengst komt volle dig ten goede voor de ontspanning ten be hoeve van de bewoners van Eltheto. Alle maal dus een kijkje nemenen ook iets kopen. De heer M. G. A. Elzinga, directeur van het postkantoor Rijssen is met ingang van 1 maart benoemd tot directeur van het post kantoor te Doorn, welke benoeming een aan zienlijke promotie voor de heer Elzinga be tekent. Zijn vertrek zal voor het Rijssense ver enigingsleven een verlies betekenen omdat de heer Elzinga in verschillende verenigin gen een stuwende kracht is geweest sinds 1962, toen hij in Rijssen werd benoemd. Zo wist hij de Oranjevereniging, waarvan hij een actief voorzitter is, nieuw leven in te blazen. De festiviteiten onder zijn leiding georganiseerd waren van een allure, waar bij duidelijk was dat achter de schermen veel werk was verricht. Zo herinneren ve len in Rijssen de opvoering van een open luchtspel, .Bazuinen om Jericho", dat ener zijds een groot succes is geworden, ander zijds door de titel nogal stof deed opwaaien. Dit jaar werd op succesvolle wijze een grootse taptoe georganiseerd op het Schild, terwijl op Oranjedagen steevast sprake was van een verantwoord en goed georganiseerd feest V U De toneelvereniging Kunst naar Kracnt zal in de heer Elzinga een actief voorzitter en een verdienstelijk toneelspeler verliezen. Enkele maanden geleden werd de heer Elzinga benoemd als lid van het R.K. Kerk bestuur welke functie hij uiteraard, even als de andere, bij zijn vertrek naar Doorn Bal moeten neerleggen. Ook in de sportwereld is de heer Elzin ga opgevallen. Enige jaren geleden leidde hij (vooral) jeugdwedstrijdenn, maakte en- Onder zeer grote belangstelling is gis termiddag op de begraafplaats t Len- fert te Rijssen het stoffelijk overschot begraven van H. Haase, in leven ouder ling van de Gereforemeerde Gemeente. De rouwdienst in de kerk werd geleid door ds. A. Brugman. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. J. van Haaren uit Amersfoort. Onder de velen, die de overledene de laatste eer bewezen, was het voltallige kele seizoenen deel uit van de scheidsrech- tercommissie van de afdeling Twenthe, ter wijl hij momenteel nog deel uitmaakt van de technische commissie. Betekent het vertrek van de heer Elzin ga voor het verenigingsleven een groot ver lies, vooral het personeel van het postkan toor Rijssen en dat van Enter (dat tot zijn ambtsgebied behoort) zal zijn vertrek zeer betreuren, omdat de heer Elzinga door zijn wijze van optreden door het personeel „op de handen werd gedragen". Mevrouw de Bruin was bij de buren. Naar later bleek moest ze daar even een misver stand uit de wereld helpen. „Ja, ziet u, ik had de buurvrouw vanuit Californië een an sichtkaartje gestuurd en sindsdien vertelt ze overal rond dat ze een kaart van de Cali- fornia-soepen heeft gekregen met mevrouw de Bruin achterop. Nou en dat kan toch niet? Neen, dit kan zeker niet, want de 73-jari- ge mevrouw De Bruin, bewoonster van het bejaardencentrum „Eltheto", is wel dege lijk in het zuiden van Amerika geweest. Vier maanden geleden pakte zij haar kof fers en stapte welgemoed en in haar een tje het vliegtuig in. Zaterdagmiddag jl. is zij weer teruggekomen, gebruind en ge blauwd", want ze heeft in Amerika 'n flesje blauwe spoeling aan haar haar besteed, waarvan ze de inhoud een ietsje had onder schat. „Het staat me óók nog", glundert ze. De bejaarde reizigster heeft tijdens haar verblijf in Californië bij haar dochter ge woond in het plaatsje Marina. „Dat is vlak bij de oceaan en bij Fort Ord". In dat fort worden jongens opgeleid voor Vietnam. Zodoende hoorde ik het 's nachts aan alle kanten bulderen; geweren en golven! Oh, de Stille Oceaan is prachtig! Ik ben er op handen en voeten in geweest. Jazeker, op handen en voeten; het water likte zo langs mijn mond en ik kon proeven dat het zout was". Mevrouw De Bruin vertelt geanimeerd over haar belevenissen. Voor haar op tafel ligt een hippe wintertrui uit Korea, geflan keerd door een voorraad Amerikaanse par- fumflessen, foto's en Amerikaanse sigaret ten. Zeven jaar geleden was ze ook al eens in de States geweest, in New Yersey. Of ze niet moe was van de lange reis? „Een beetje wel", zegt ze, „maar die reis is prachtig. Ik heb anderhalve dag en een nacht in het vliegtuig gezeten. Helemaal bo ven de wolken. Boven Los Angeles dacht ik en hierbij werpt ze een verachtelijke blik op haar overigens brandschone vloerkleed wat zijn die wolken toch smérig! maar dat komt natuurlijk door de rook van die grote steden. De Amerikaanse vliegtuigen zijn wonderen. De Engelse niet. In Londen moest ik in een klein snertvliegtuigje stappen. Maar ja, concludeert ze beslist, „Engeland is arm". Mevrouw De Bruin had eigenlijk langer willen blijven, maar ze wil tijdens de win- W/y*7 t w k -v w 'iÊm f mm. college van B. en W. van Rijssen, even als predikanten en ouderlingen uit an dere gemeenten. GEBOREN: Janne Hendrika, dv J. W. Veneklaas en H. Dangremond, Lentfersweg 59, 14 okt.; Jan Derk, z.v. H. ter Keurst en G. T. ter Harmsel, Graaf Ottostraat 82, 15 okt.; Hendrik, zv. J. Lankamp en J. H. Wolthuis, Hagweg 8, 16 okt.; Erica, dv H. Ezendam en F. Kalter, Bea- trixplein 8, 18 okt.: Albertha. dv L. Nijland en P. K. Volaart, Holterstraatweg 78, 18 okt.: Janna Hendrika, dv. G. Nijzink en H. J. Mensink, Paulus Potterstraat 39, 19 okt.; Frederik Jan, zv. G. Temmink en N. H. Vreeman, Holtentorensweg 11, 12 okt. te De venter; Hubrecht Andries Jan zv. A. Murre en J. Nijland, Bl'eekstraat 31, 16 okt. te Almelo Geertruida, dv. G. van Brussel en W. Zand bergen, Molenstalweg 3, 17 okt. te Almelo. ONDERTROUWD: Gerrit Jan Dannenberg, 23 jaar, Rijssen, Zuiderstraat 58 en Janna Ooms, 24 jaar, Wierden, Ypelosehoolweg 13, 17 okt.; Hendrik van Riessen, 58 jaar, Renkum, Oos terbeek, Jan van Riebeekweg 96 en Jan na Borkent, 58 jaar, Rijssen, Arend Baan straat 47, 18 okt.; Arie Dinant Nijkamp, 23 jaar, Rijssen, Graaf Ottostraat 18 en Maria Poortman, 22 jaar, Rijssen, Zuiderstraat 13, 18 okt. GETROUWD: Derk Jan Getkate, 23 jaar en Hanna Dan nenberg, 21 jaar. Wierden, Enter, Putman Cramerstraat 53, 17 okt.; Gerrit Drent, 23 jaar en Jannie Rozendom 22 jaar, Vriezenveen, Hammerweg 18, 18 okt.; Arend Jan Lichtenberg, 25 jaar en Geertrui Brinkman, 20 jaar, Rijssen, Haarstraat 18 okt. OVERLEDEN; Jan Slagman, 71 jaar, ev. H. Beldman, Mar keloseweg 5, 18 okt. ter voor geen geld in een vliegtuig zitten. „Je zal net zien", huivert ze, „dat er boven de oceaan een vleugel afvriest en dan wordt je nat". Mevrouw De Bruin vertelt en vertelt. Ze heeft zich weer helemaal verplaatst naar Californië, „waar het vol zit van de sherifs want ze gappen daar als raven; waar, in de omgeving van het fort, niets anders van Vietnam te merken is dan af en toe een groot bord met „Welcome home" voor een of ander huis; waar alles zo wonderbaar lijk goedkoop is en waar waarschijnlijk me de om die reden zoveel Duitse vrouwen wonen". Californië tenslotte, waarheen deze vita le bejaarde beslist nog eens zegt te gaan, „al wordt ik dan ook 80 jaar!" 28 oktober Filmclub Rijssen. Vertonen en bespreken div. bijzondere films 8 uur kan tine Omefa. 22 oktober. Ouderavond. Stichting Vorming Bedrijfsjeugd. 24 oktober A.F.V. Aldolem. Zwart-wit fo to's eigen werk 8 uur café Royal. 25 oktober. ERKV. Voorlichtingsavond. De ze avond wordt verzorgd door „De Witte Molen". Vrije toegang. 7.30 uur café ter Harmsel, Boomkamp. 25 okt. Spelregelavond Sportclub Rijssen. 7.30 uur clubhuis, Sportclub Rijssen. 26 oktober Beatclub Scrible. Sensationele groep uit Nijmegen „The Gang" 7.30 u. St. Jozefgebouw. 28 okt. Volksuniversiteit. Filmavond over Zuid-Amerika. 8 uur aula LTS. november, Ledenvergadering VV Zanglust 4 uur café ter Harmsel, Boomkamp. 11 november. Aldolem Bondscoliectie, 8 uur café Royal. 18 november. Ver. v. Huisvrouwen. Lezing met kleurenfilms over wildparken in Afri ka .800 uur Parkgebouw. 22 november, Lezing met dia's Aquarium vereniging Rasbora Hotel Tijhuis. 25 november. Volksuniversiteit. Kaarsen, van ambacht tot industrie 8.00 uur aula LTS. 25 november. Filmclub Rijssen. Lezing en instructie over het maken van binnenop namen. 8.00 uur kantine Omefa. 29-30 november, Vogelshow Zanglust, café ter Harmsel, Boomkamp. 6, 7 dec. Tentoonstelling Eerste Rijs sense Kanarievereniging, idem. 13 dec. Concert C.O.V. Hosanna, m.m.v. O.Ph.O. en solisten, Weihnachtsoratorium J. S. Bach, o.l.v. dirigent W. Mesdag. 8.00 uur Parkgebouw. 17 december. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, Kerstavond m.m.v. Mevr. Aaf v. Gestel 00 uur Parkgebouw. 24 januari Volksuniversiteit „Vietnam en Korea" door majoor W. van der Meer. 8.00 uur aula LTS. 14 febr. Volksuniversiteit. Liesbeth Veen- dorp vertelt volksverhalen. 8.00 uur aula LTS. 7 maart, Johan van Dijck uit Antwerpen met „Noorwegen, het land der fjorden", 8.00 uur aula LTS. Opgaven voor deze rubriek kunnen ge schieden op het gemeentehuis, afdeling al gemene zaken, kamer 7 boven, voor maan dagsmiddags 5 uur. De Volksuniversiteit afd. Rijssen organi seert op maandag 28 oktober in de kantine van de LTS aan de Wierdensestraat een filmavond over Zuid-Amerika. In een drie tal kleurenfilms worden enkele aspecten van het moderne Zuid-Amerika behandeld. Van Brazilië wordt een film gewijd aan de nieuwe hoofdstad van het land, Brasilia. Verder de opkomst van Peru in de twin tigste eeuw onder de invloed van de olie industrie. En tenslotte een sfeerbeeld van Mexico, het land waar momenteel de Olym pische Spelen plaatsvinden. De aanvang van deze film is gesteld op 8 uur. In bovengenoemde week zal weer de jaar lijkse collecte gehouden worden voor het gehandicapte kind, het zogenaamde „zor genkind". Dit jaar mogen wij weer een lijsteollee- te houden. Onze zorgenkinderen vereisen een bijzon dere zorg. Deze zorg gaat mede via des kundige hulp. Ook het oprichten van gezinsvervangen de tehuizen voor hen die nog werken kun nen en alleen zijn komen te staan of waar voor de verzorging door ouders of verzor gers op moeilijkheden gaat stuiten. Zulk een tehuis hoopt Philadelphia in het komende jaar in plan Zuid te gaan bouwen. Verder strekt de zorg zich uit naar kleuterschool tjes, dagverblijven, internaten, centra voor observatie enz. Hiervoor is echter veel geld nodig. U kunt ons hierbij helpen door te geven, door uw hart en uw beurs te openen. Van de opbrengst van deze collecte blijft de helft in eigen plaats en de andere helft wordt landelijk benut. Wij werken als ouderverenigingen nauw met elkaar same, getuige ook dat dit jaar het collectecomité is samengesteld uit de 3 ouderverenigingen. Mogen wij eeen broep doen op uw naasten liefde voor ons zorgenkind. Geeft met mil de hand en stelt ons niet teleur. Wij danken u hartelijk voor uw hulp. Het collectecomité: Prot. Chr. ouderver. „Philadelphia": G. L. Brouwer, W. Bekkernens, H. v. Vondel. R. K. Ouderver. „Het Zorgenkind": H. Nitert. Neutrale ouderver. „Helpt Eikander": A. Ditsel.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1