Excelsior leed een verdiende nederlaag doch liet moed niet schoenwaarts zakken PIM Het clubhuiswerk heeft geen zomerslaap genoten Excelsior komt uit tegen nieuwe derde klasser WZC PHILIPS MEISJES Vijf spelers geblesseerd in ruwe wedstrijd SVV-Sportclub Gemeente Rijssen TOESLAGEN OP PERCELEN Aldolem houdt een dia-avond Excelsior teams speelden met een wisselend succes: le elftal verloor De Mors wijzigt trainingstijden Annemieke Elzinga won lees wedstrijd Coöp. Raiffeisenbank „Notter-Rijssen" Snuif en wrfjl Nieuwe nederlaag voor Sportclub 2 Vrijdag 4 oktober 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina i Kans gegrepen en kans gemist betere thee?... Moed niet in de voe tbalsclioenen Goed voor de huid het gehele jaar door SPORTCLUB LIET OOSTLOORN ZEGE a-o. RKSV MAAKTE EEN VERGEEFSE REIS: VELD AFGEKEURD ZWAKKE LEIDING FORMATIE KORFBAL Velen, vooral jongeren zullen zich afgevraagd hebben: „Hoe zit dat nu toch met het clubhuiswerk? We ho ren of zien er niets meer van?" Zien is niet meer mogelijk vanwege het feit, dat daar waar eens de drie lokalen van het clubhuis stonden nu een buldozer staat op een open zan derige vlakte. Horen is wel mogelijk als de oren goed ter luister gelegd worden. De moeilijkheid daarbij is echter: Waar kan er gehoord wor den? Vandaar dat wij het clubhuiswerk „als het ware" uit haar zomerslaap willen doen ontwaken. „Als het wa re" omdat het clubhuiswerk geens zins in een zomerslaap is gevallen. Integendeel zelfs. Ouderavond Studiereis Programma Sportclub de alvervloot: jong gespaard, jong verdiend! Hutten wal 31 SI MCA 1000 Garage Schuppert Adverteren doet verkopen PHILIPS Wij vragen Dit werk bestaat uit Enkele bijzonderheden voor lichte montagewerkzaamheden INLICHTINGEN kunt u dagelijks krijgen aan ons bedrijf tussen 8.30 uur v.m. en 17.00 uur n.m. bovendien zijn wij op: Maandagavond 7 oktober a.s. van 18.30 19.30 uur in: NIJVERDAL, bij hotel Buursink. Grotestraat 53. Dinsdag 8 oktober a.s. van 18.30 19.30 uur in RIJSSEN, bij hotel rest. Gijsbers, Enterstraat 7. (Vanaf Enter, Rijssen en Nijverdal hebben wij eigen recht streeks personeelsvervoer naar ons bedrijf). Excelsior trok zaterdagmiddag met 4 inval lers voor Dangremond, Bruggink, Van Losser en Leusink naar VVOG in Harderwijk en leed daar een geflatteerde maar verdiende nederlaag, al kan niet worden gezegd dat de invallers geheel onvoldoende waren. J. Vene klaas op de plaats van Dangremond kan zelfs terug zien op een goede wedstrijd, terwijl zijn broer Jac Veneklaas in de middenlinie wel goed verdedigend werk verrichtte maar niet voldoende felheid kon opbrengen om zich met de aanval te bemoeien. In de rust moest Kreykes, die geblesseerd was geraakt, zich nog laten vervangen door Bozendom. Het begin was niet bemoedigend voor Ex celsior want reeds na 3 minuten nam VVOG de leiding, toen Beunk terugspeelde op Gerrit sen die echter uit zijn doel was gekomen waardoor de bal over hem heenging en de snelle H. Hoeve een niet te missen kans kreeg. Exeelsior, niet ontmoedigd viel fel aan en kreeg een licht overwicht maar door te weinig stootkracht in de voorhoede kon de verdedi ging van de thuisclub telkens tijdig ingrijpen en ernstig gevaar voorkomen. Toch kwam Excelsior na een half uur spe len gelijk toen W. C. Wold een slechte uit trap van doelman Hoeve opving en hard in het net knalde 1-1. Direct hierna kreeg Ex celsior de kans om de leiding te nemen toen H. C. Wold listig over een lage voorzet van zijn broer J. Wold heen stapte maar Eertink was zo verbluft van deze unieke vrije kans. dat hij hoog over schoot. Twee minuten voor de rust nam VVOG opnieuw een voorsprong toen de geblesseerde Kreijkes een aanval van de thuisclub niet voldoende kon onderschep pen waardoor rechtsbinnen Posthumes van dichtbij kon raak schieten 2-1. De thee had de Harderwijkers blijkbaar be ter gedaan dan Excelsior want de eerste vijf minuten werden de Rijssenaren fataal. Eerst kopte rechtsbinnen Posthumes raak uit een corner van linksbuiten De Groot, en even la ter moest Gerritsen weer de gang naar het net maken, als A. Klaasen na een mooie VVOG aanval de bal voor de vierde maal in de touwen schoot. Het pleit voor de geest in de Excelaiorploeg dat zij de moed niet lieten zakken, maar een fel tegenoffensief inzetten. VVOG werd in de verdediging gedrongen, maar haar achterhoe de wist ,met de onsamenhangend van opbouw zijnde aanvallen wel raad, zodat deze geen gevaar opleverden. Wel moest doelman Hoeve een keer al zijn talenten tonen bij een hard schot van Van ADVERTENTIE Het reserveteam van de korfbalvereniging Sportclub Rijssen speelde zaterdag in Heem- se tegen de reserves van Oostloorn en verlo ren met 4-0. Direct na het fluitsignaal toonde Oostloorn zÊch.de betere ploeg en na 15 minu ten spglen openden de gastheren de score (1-0). Met goed en opbouwend spel trachtte Sportclub terug te komen doch de thuis club verdedigde zeer sterk. Toen Oostloorn opnieuw de aanval over nam duurde het niet lang of Sportclub ke>ek tegen een 2-0 achter stand op. Na de wisseling nam Sportclub het initiatief doch het bleef bij vruchteloze pogin gen. Voor de Sportclubaanval was er geen doorkomen aan. Oostloorn lukte dit beter en na een snelle aanval bracht de thuisclub de stand op 3-0. Hiermee werd gerust. Na de pau se werd de wedstrijd harder doch beide ploe- fen bleven zeer sportief spelen. De Rijsse naren gaven de toon aan doch met kunst en vliegwerk hield de Oostloornverdediging stand. cVa een uitval scoorde Oostloorn zijn laatste doelpunt en bepaalde hiermee de eindstand op RKSV heeft afgelopen zondag een vergeef se reis gemaakt naar Buurse. Om een uur of elf kreeg ze een telefoontje van de voorzitter van de voetbalvereniging „Buurse", dat het terrein was afgekeurd en de wedstrijd daar om geen doorgang vond. Aangezien op dat ment de zon scheen en het goed voetbalweer leek kwam dit bericht onverwacht. Op het af keuringsadres, Magazijn de Sport was ech ter geen bericht gekomen van de consul uit Buurse. De Bond werd daarom opgebeld. De ze informeerde te Buurse. De consul al daar verklaarde het terrein niet te hebben af gekeurd. Voorzitter te Riet gaf de R.K.S.V.- es dan ook opdracht dat de Rijssenaren naar Buurse moesten reizen. In allerijl toog men hier heen. De scheidsrechter en de Rijssena ren troffen er een verlaten, maar prima veld aan. E waren echter geen speles uit Buur se om tegen te voetballen. Er zat niks anders op. dan maar weer huiswaarts te gaan. On getwijfeld een onbevredigde geschiedenis. Voor a.s. zondag staat een thuiswedstrijd op het lrogramma. Hoeve Vooruit komt haar op wachting maken aan de Enterweg. Voor de RKSV-ers een onbekende tegenstander. Zenderen Vooruit, dat momenteel de leiding heeft kon op eigen terrein slechts e.en moei zame 1-0 zege op deze club behalen, onge twijfeld een waarschuwing voor de Oranje- witten. Het overig programma luidt als volgt. Rijssen Vooruit 3 RKSV 2; Hector 4 RKSV 3; RKSV 4 Hector 5; RKSV al DES. al; RKSV cl R.V. cl. Vondel, wat hem goed afging, maar verder kwamen de Excelsiorvoorwa artsen niet, Ook de Rood-Witte verdediging wist de VVOG uit vallen schadeloos te maken zodat de tijd ver streek en er niet meer gedoelpunt werd, waar mee een gehavend Excelsior een geflatteer de maar wel verdiende nederlaag leed door gebrek aan stootkracht van haar voorhoede. Vijf geblesseerde spelers, waarvan er enke len maandag als gevolg hiervan niet op hun werk konden verschijnen, en twee verliespun- ten was de rente die Sportclub Rijs-sen *a- terdagniiddag trok in Sibculo na een bikkel harde wedstrijd, die af en toe meer weg had van rugby. Een der eerste slachtoffers was de rechts buiten Potgieter die reeds na enkele minu ten in de heupzwaai werd genomen en hier na op halve kracht verder speelde. Alkema moest het eveneens ontgelden. Hij kreeg zon der reden van de SVV-doelman een harde trap tegen zijn schenen. Lohuis moest het veld verlaten na enige harde tackels van zijn directe tegenstander en Kamphuis kon de wedstrijd nog met een ontwrichte schouder uit spelen. Alsof dit nog niet genoeg was kreeg Van Brussel een officiële waarschuwing toen hij en grensrechter Dannenberg protesteer den tegen een toegekend buitenspeldoelpunt. Sportclub Rijssen begon in een zeer hoog tempo en de SVV-verdediging trachtte met alle middelen de Rijssense aanvallers tegen te houden. Dit lukte hen uitstekend. Potgie ter ging het „eerst voor de bijl", doch ar biter Veldhuis (zeer, zeer zwak) zag er geen reden in om een vrije trap toe te kennen. Hij gaf evenmin een waarschuwing toen Pot gieter even later werd nagetrapt. Dit alles knauwde aan het moreel der Rijssense voetballers, die ondanks alles heer trachten te blijven. SVV kende echter ook zijn goede momenten. Na 25 min. spelen kreeg Luis man een goede kans doch zijn harde schot ging rakelings naast. In een periode van groot Sportcluboverwicht brak Luisman door en na treuzelen in de Sportclubverdediging scoorde hij de openingstreffer. (1-0). Direcht hierop was het rechtsbuiten Hek man! die van een aarzeling in de Rijssense verdediging goed gebruik maakte (2-0). Sportclub trachtte terug te komen en toen Potgieter zijn linksbuiten Alkema lan ceerde dacht de Sportclub-aanhang te kunnen Zaterdagmiddag komt op De Koerbelt bij Excelsior op bezoek de nieuwe tweede klasser W.Z.C. uit Wapenveld-, De Veluwe bewoners' die na 3 wedstrijden nog ongeslagen zijn heb ben een hardwerkende en enthousiaste ploeg waarvan moeilijk te winnen moet zijn. Het is te hopen dat Excelsior zaterdag weer volledig binnen de lijnen kan komen wat de rust in het elftal ten goede komt. Wordt dan gevoetbald met de volle inzet dan zijn de Rood Witten niet bijvoorbaat kansloos en kan een spannende wedstrijd worden verwacht. Het tweede elftal gaat naar Vriezenveen en heeft DETO 2 als tegenstander. Indien de spelers deze tegenstanders niet onderschatten dan kan er gewonnen worden. Dit kan niet gezegd wor den van Excelsior 3 dat vorige week teleurstel de en nu in Nijverdal DES 2 als tegenstander heeft. Het vierde gaat naar Almelo en ontmoet daar ON 5. Excelsior 5 treedt als gastheer op van het tweede elftal van Daarlerveen. De zesde editie van Excelsior heeft in Borne B.C.S.V. 5 als tegenstander terwijl Excelsior 8 de reis maakt naar S.V.V, 2 in Sibculo. .*3N»t A 1 jSStdren elftal brengt een bezoek "aan Enschede waar zij'Emos A 1 ontmoet. De B-elftallen spelen thuis en hebben de volgen de tegenstanders. B 1 de B 1 junioren van P H Almelo. B 2 heeft een plaatselijke ontmoeting tegen de B 1 junioren van Rijssen Vooruit, en B 3 moeten het opnemen tegen het B 2 elf tal van G.F.C. Goor. Excelsior C 1 ontvangt een Hengelose vereniging n.l. Achilles '12 C 1. De C 2 junioren gaan naar Haarlese Boys C 1. Het C 3 elftal moet het in Enter opnemen tegen Enter Vooruit C 2 en Excelsior C 4 ont vangt De Zweef C 2 uit Nijverdal, terwijl de pupillen moeten proberen haar uitwedstrijd tegen de D 2 pupillen van SDOL te winnen. juichen. Het schot van Alkema ging echter rakelings over. Na de rust trad een geladen Sportclub Rijs sen binnen de lijnen. SVV werd in de verd- diging gedrongen en na vijf min. spelen knal de Van Brussel het leer hard langs doel man Van Nuil, (2-1). Sportclub ging door en Van Nuil kreeg handen vol werk. Na een uitval scoorde Kivits in buitenspelpositie, hetgeen de scheidsrechter blijkbaar ontging (3-1). Ondanks protesten van grensrechter Dannenberg en enkele Sportclubspelers ken de Veldhuis het doelpunt toe. Bennie Kamp huis die inmiddels van plaats was verwis seld met Potgieter, knalde hard in. Van Nuil kon het leer niet onder controle krijgen, Nog twee maal werd het leer daarop inge schoten doch steeds was het een SW-verde^ diger die redding bracht. Zeer onverwacht kwam SVVV op 4-1 door een doelpunt van Van Dijk, opnieuw gescoord in buitenspel- positie. Daarna gaf Sportclub er de brui aan. Wel bracht Potgieter nog eerst de stand op 4-2 doch toen SVV bleef volharden in te hard spel, waartegen arbiter Veldhuis niet optrad was het met de ploeg uit Rijssen gedaan De verdediging stapelde fout op fout en Ligtenberg werd in de achterhoede node ge mist, Door doelpunten van A. van Dijk en R. Kivits bepaalde SVV de eindstand op 6-2. Voor Sportclub was het een zeer onplezie rige wedstrijd en het staat nog niet vast of alle thans geblesseerde spelers zaterdag te gen Lemele wel van de partij zullen kun nen zijn. De stand is thans; Eversberg 5-9. Sportclub Rijssen 5-8, Vesos 4-6, Daarlerveen 4-6, Leme le 5-6, SVV 5-4, PSV 4-4, Boswinkel 5-4, Dene kamp 4-3, Daarle 5-2, Blauw Wit 4-1, Drie- nerlo 5-0. Zaterdag speelt het eerste twaalftal van de korfbalclub Sportclub Rijssen uit te gen Sportlust in Vriezenveen. Sportclub ver schijnt in de volgende opstelling: Aanval; mej. Z. ter Beest H. Wegaelink; mej. D. Timpers H. Lubbèrts; midden; mej. J. W. Eertink J. Troost; mej. A. Niks A. Vrugteveen. Verdediging; mej. M. Pa» J. Nieuwenuis, mej. A. Langkamp J. Ruiterkamp. Reserves mej. S. Goossen H. Verbeek. (sportclub Rijssen 1 (korfbal) speelt" zater dag uit tegen UNI 2 lh Kloosterhaar. Hier is de opstelling als volgt: Aanval; Mej. H. ter Maat J. Ehrenhard, mej. P, Langkamp G. Heuten. Midden; mej. J. Nieuwenhuis J. van Fijkderen, J. Beldman H. Altink. Verdediging; mej. L. Verbeek D. Olde Reu ver of Briel, mej M. ter Maat A. J. Visser. Reserve; mej. J. Agteresch G. Bruins. De heer H. J. Nijkamp ambtenaar op de gemeentesecretarie slaagde te Den Haag voor het eerste gedeelte van het examen Ge meente-Administratie 2. Na de vier geslaagde kampweken van Us- selo en Hoenderlo werd onmiddellijk een begin gemaakt met de overbrenging van de inventaris van het clubhuis naar de oude ULO-school aan de J. J. ter Horststraat, om dat de Schildschool moet verdwijnen. Voor lopig werd daar de inventaris opgeslagen en werd een begin gemaakt met een plan om het clubhuiswerk zo geleidelijk mogelijk te doen starten. Door allerlei omstandigheden werd deze start vertraagd. Momenteel zijn twee activiteiten gestart, n.l.: de judo en de tafeltennis. Na veel zoeken vond men daar voor twee geschikte ruimtes in het Gemeen telijk Gymnastieklokaal aan de Welleweg. Daarbij was het een gelukkige omstandigheid, dat de beide activiteiten op dezelfde dag (vrijdag) konden onder brengen. Voor de ta feltennis kwam deze prachtige ruimte juist op tijd, zodat we op het allerlaatste nippertje toch nog konden gaan deelnemen aan de ta- feltenniscompetitie afd. Twente. We zullen daarin voorlopig uitkomen met vijf teams: één team in de derde en twee teams in de vier de klasse en twee teams in de juniorenklas- st. Voor dit laatste heeft de tafeltennisclub „Rijssen" een werkzaam aandeel gehad door een gezamenlijk initiatief van de tafeltennis clubs Poing (Diepenheim) en Matchpoint (Nij verdal). De tafeltennissport wordt hoe langer hoe meer ,,in". Zowel dames en heren als meisjes en jongens vanaf 12 jaar zijn van harte welkom. Wat betreft de judosport zij opgemerkt dat het een sport is waarbij alle spieren van het lichaam gebruikt moeten worden. Voor de dames en meisjes is deze sport daarbij van het grootste belang met het oog op zelfverdediging. NieuvVe deelnemers zijn dan ook van harte welkom! Op vrijdagmid dag 4 oktober hopen we te kunnen starten met de jongste groep „De Pinokkio's" in een van de lokalen van de oude ulo-school. Meis jes van 5-7 jaar zijn hier van harte welkom. Als gastheer zal de afd. Jeugdzaken van de gemeente („Jugendbehörder") optreden. Als studieobjecten worden gekozen „Hauser der Jugend", Kinderspielplatze, ein Haus von Ju- gendarbeid (opleidingsinstituut). Verder zal een lezing aangehoord worden over „Sozial Ar beit und Jugend Beförderung" (sociaal werk en jeugdzorg). Ongetwijfeld zal deze uitwis seling (volgend voorjaar komt een delegatie naar Nederland) ook het clubhuiswerk in Rijs sen ten goede komen. Hoe het nu precies zit met het clubhuis werk in Rijssen? Een afdoend antwoord kun nen we op dit moment niet geven. Eén ding is echter zeker: Het Bestuur van de Stichting Clubhuiswerk Rijssen" is niet in slaap geval len. Integendeel! In alle stilte is er veel werk verricht in het belang van het grote aantal inwoners van Rijssen. Hopelijk is al le werk niet tevergeefs geweest! Dinsdagavond vond in Hotel Gijsbers ten overstaan van notaris F. van Schooten de toe slag plaats van het v.m. politiebureau aan de Grotestraat, dat voor 2 weken was ingezet door de heer A. Baan voor f. 40.000,- van de eigenaar de heer G. Voortman. Het perceel Molendijk 14, werd gemijnd door de heer G. J. Eshuis op f. 12.000,-. De beide percelen bouwterrein aan de Wier- densestraat, eigendom van resp de heer G. J. Nijhuis en mej. J. Nijhuis, ingezet door de heer G. J. Bakker resp op f 11.000.- #n f 11.600.- werden niet verhoogd, ook niet toen deze beide terreinen in combinatie in veiling werden gebracht. Een weiland aan de Norkerij, groot 1.04.90 ha. ingezet door de heer G. Voortman, Haarstr. 37 werd niet verhoogd. Dit laatste perceel werd ter plaatse gegund. Voor het v.m. poli tiebureau geldt een bedenktermijn van 2 da gen. Op vrijdagavond 25 oktober zal vermoede lijk een ouderavond gehouden worden voor de genen, die nauw betrokken zijn geweest bij de kampweken. De hoofdleider heeft daarvoor een groot aantal dia's gerangschikt. Ook zijn er nogal wat foto's gemaakt, die op deze avond te zien zullen zijn. Als alles meeloopt hopen we op dinsdag 29 oktober te starten met die clubs, die tij delijk ondergebracht kunnen worden in de drie lokaliteiten van de oude ULO-school. Een onvolledig Excelsior I kon in Harder wijk tegen VVOG niet tot een overwinning komen en leed een verdiende 4-1 nederlaag. Excelsior 2 deed het op eigen terrein heel wat beter en won met liefst 7-0 van ASV 2 uit Aadorp. Excelsior 3 stelde enigszins te leur door thuis spelend met 1-0 te verliezen van het Enschedese Sparta 2. Het vierde elf tal verrichtte ook goed werk door Juliana 5 met een 7-2 nederlaag naar Hengelo terug te sturen. Excelsior 5 behaalde nog een grote De zwem- en poloclub De Mors startte twee weken geleden met haar conditietraining die o.l.v. de heer Sleking jaarlijks gedurende de wintermaanden worden gehouden. De trai- wingstijden waren indertijd gepland in de «liddaguren van de zaterdag. Hiertegen zijn tan verschillende zijden bezwaren gerezen, Vooral van de zijde der oudere jeugd. Om «»an deze bezwaren tegemoet te komen heeft Set Morsbestuur de trainingstijden van de jeugd boven 14 jaar verplaatst naar de /norgenuren en wel van 11 uur tot half een. De jeugd beneden 14 jaar volgt de conditie- h-aining van half twee tot drie uur. De plaats tan verzamelen is, evenals voorgaande jaren tip de parkeerplaats van het sportpark De Koerbelt. Zaterdagmiddag ontvangt het standaardteam van Sportclub Rijssen om vier uur op de Koer belt bezoek van Sportclub Lemele 1. Sport club Rijssen 3 gaat naar Nijverdal om te gen DES 4 te trachten twee punten rijker te worden. Sportclub 4 ontvangt Hulsense Boys 3. Sportclub 5 gaat naar Daarlerveen 3 en Sportclub 6 is gastheer bij de ontmoeting Sp. club 6 - Vesos 4. Sportclub Dl tenslotte speelt thuis tegen Enter Vooruit Dl. De ove rige elftallen hebben een vrije dag. opstelling Indien de geblesseerde spelers uit de „slag in Sibculo" zaterdagmiddag tegen Lemele weer van de partij kunnen zijn, zal Sportclub Rijs sen in de volgende opstelling verschijnen. Doel: A. Smit, Achter: W. ter Harmsel. A. J. Lohuis, A. J. Ruiterkamp en M. Rutter- kamp (of A. Ligtenberg), Midden: J. Vincent «n B. Kamphuis. Voor: J. Potgieter, G. van fcrussel, A. J. Rutterkamp en M. Alkema. re zege en klopte in Hulsen Hulsense Boys 3 met korfbalcijfers 10-0. Het zesde was te sterk voor het op bezoek zijnde Blauw-Wit 2 en won met 9-1. Het achtste elftal tenslotte kon de punten niet thuishouden en moest met het kleinst mogelijke verschil 4-3 haar meer dere thuis erkennen in Voorwaarts 5 uit Vrie- zenveense Wijk. Bij de junioren de volgende uitslagen. Excelsior Al kon haar prestatie van vorige week niet herhalen en verloor op eigen ter rein van het sterke DOS Denekamp Al met 5-0. Ook A2 leed een nederlaag en wel in Nij verdal tegen Nijverdal Al met 3-0. Excelsior BI verrichtte een keurige prestatie door in Hengelo met 3-1 te winnen van Tubantia BI. Het B2 elftal van de Rood Witten behaalde haar eerste overwinning ten koste van Vesos BI in Hellendoorn met 3-1. Minder goed ging het B3 dat bij Sportclub Rijssen BI op be zoek was en met 9-0 verloor. Het Cl elftal kon in Hengelo niet tot winst komen tegen Henge lo Cl en kreeg een 5-0 nederlaag te incasse ren. Excelsior C2 bleef ongeslagen en behaal de haar derde overwinning door het op be zoek zijnde Hulsense Boys Cl met 2-1 te klop pen. De ontmoeting tussen het C3 en het C4 elftal werd een ruime 5-1 overwinning voor C3. Het pupillen elftal bleef de goede weg bewandelen en won weer, nu van Nijverdal Dl met 3-1 op de Koerbelt. Op Uitnodiging van de Landelijke Vereni ging voor Clubhuiswerk maakt de hoofdleider G. J. Ballast deel uit van een delegatie, die van 13-19 oktober een studiereis gaat maken naar Duitsland met als standplaats Hamburg, De amateurfotografenvereniging Aidolem organiseert voor haar leden op maandag 7 oktober in café-rest. Royal aan de Haarstraat een dia-avond van eigen wérk. Deze avond zou oorspronkelijk worden gehouden op woens dag 2 oktober, doch in verband met de uitzen ding van de voetbalwedstrijd Ajax-Neurenberg heeft het bestuur (terecht) gemeend de eigen werk-avond te moeten verschuiven naar een andere datum. Vertoond zullen worden vakantie-dia'a, in kleur en zwart-wit doch ook andere dia's zijn van harte welkom, aldus de convocatie die het Aldolembestuur zijn leden deze week deed toekomen. In de openbare leeszaal van de Platte landsbibliotheek vond een voorleeswedstrijd plaats met deelnemers van verschillende Rijs sense scholen. De kandidaten mochten alle maal enkele vriendinnetjes of supporters mee brengen. Vooral de luisteraars hebben een prachtige middag gehad, omdat iedere deel nemer zijn of haar uiterste best deed zo goed mogelijk voor de dag te komen. De eerste prijs werd gewonnen door An nemieke Elzinga, die later in het jaar mag deelnemen aan de provinciale voorleeswed strijd te Zwolle. Zoals bekend mogen de bes ten uit de provinciale wedstrijden deelnemen aan de landelijke wedstrijd. Als je tuseen de 15 en 21 jaar bant, sta je er financieel goed voorl Want ja kunt dan sparen tegen een aantrekkelijke rente PLUS 10% extra spaarpremie. Tien procent, zomaar, cadeau! Dat is het jeugd- 8paarpian "De Zilvervloot". Doe er aan mee, dan sta je er goed voor. Ons advies: even langskomen, informaties inwinnen en dan meteen beginnen. Hoe jónger je begint, hoe méér je verdient! ADVERTENTIE Uw verkoudheid van oei», keel of borst weg met Sportclub Rijssen 2 kan blijkbaar nog steeds niet wennen in de nieuwe omgeving. Tot nog toe werden alle wedstrijden zowel uit als thuis verloren. Zaterdag was het Hulsense Boys 2 dat in Hulsen Müller c.s. een ver pletterende 9-1 nederlaag toebracht. Sportclub blijft het beter doen en won zaterdagmid dag op de Koerbelt' met 3-1 van het Nijver- dalse SVVN 4. Alle overige vastgestelde wed strijden werden afgelast in verband met weers- en terreinomstandigheden. Maak een proefrit bij Oranjestr. 28-30 HOLTEN Tel. 05483-1363 Burgemeester en Wethouders der gemeente Rijssen ma ken bekend: dat keuringen van huisslachtigen in 1968 en in het le kwartaal van 1969. in de hieronder genoemde delen van de gemeente Rijssen op de daarachter ge noemde dagen zal plaats vinden: a. Banis, Middelveen, Borkeld, Ligtenberg, Leiding, Holterstraatweg, de Steege, N'ijver- dalseweg, Middeldijk, Geskesdijk, Smitjesdijk Akkerdijk, Telgendijk. Veendijk. Keieersdijk «p de dinsdagen. b. Overig Rjjssén: op de woensdagen. Het keurloon bedraagt f 5,voor een varken, f 9,voor een koe, f 6,— voor een kalf, f 3,— voor een achaap of een geit. Verder gelden hiervoor de volgende bepalingen: Het 1 keurloon moet vooraf worden betaald tef, kantore van de gemeente-ontvanger (Kerkstraat 5). Hierna moet aangifte worden gedaan van het voorne- men tot slachten ten gemeentehuize, onder overlegging der kwitantie welke bij de ontvanger is ontvangen. Deze aangifte moet minstens 4 dagen voor de datum van de slachtdag der wijk geschieden. Nadien worden voor di» slachtdag geen aangiften meer aangenomen. Honfdindustriegroep Produkten voor Industriële Toepassing LELYYVEG I ALMELO. het samenstellen van bedradingen voor elek tronische apparaten het monteren van kleine onderdelen en het wikkelen van spoelen zittend en schoon werk in een rustige werk omgeving geen bandwerk, goed loon (Philips C. A O.) jeugdspaarregeling, gratis bedrijfs kleding. personeelsvervoer of vergoeding van reiskosten, deelname aan cursus van een der plaatselijke Vormingsinstituten, etc

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3