Huisslachtingen niet afgeschaft; debat over ongevallendienst Raad trok en bloc van leer tegen voortvarende besluiten van B en W HOARFS Trekkingslijsten Rijssense fokkers behaalden successen op Ornithophelia Agenda AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. groot oktobersmoark ponni- en pearemoark Voortaan openheid inzake aankopen Kerkdiensten WEEKENDDIENSTEN Hervormd Centrum zal „Sion heten Programma Startschot Veilig Verkeer Gespreksavonden voor leden van het gezinnenwerk yrijdag 4 oktober 1968 51ste jaargang no. 40 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting In een betrekkelijk kort tijdsbe stek zag de gemeenteraad van Rijs- sen vrijdagmiddag kans een 26 pun ten tellende agenda af te werken waarbij gezegd dient te worden dat een groot deel van de agenda hamer stukken bleken te zijn. De heer Jansen (PvdA) vestigde bij het punt ingekomen stukken de SSfel WOLTERINK .slechts verbod in 2 van 19 gemeenten. aandacht op een belangrijk probleem n.l. het goed functioneren van de on- gevallendienst, die kennelijk voor verbetering vatbaar is. JANSEN vrijwillige ongevallendienst G. PLUIMERS Rijk en Provincie ook niet zo economisch VOORTMAN eigenaardig Fusie tussen drukkerij en Van der Stouw WETHOUDER GOOSEN proefschot Enige leden van de Rijssense pluimvee- en konijnenfokkersver- eniging ..De Eendracht" behaalden met hun ingezonden dieren op de grote nationale jongdierententoonstelling in de Bernhardhal in Utrecht fraaie successen. Vooral succesvol was de combinatie H. Preuter met hun witte Rex-ram. want zij behaalden liefst viei' ereprijzen op dit dier, waaronder een Ornithophilia ere-certificaat met daaraan verbonden een prijs van f 25.voor de mooiste Rex. WEEKBLAD VOOR RUSSEN Dg fractie van de PvdA had zich tot het college van B. en W. gewend met het ver zoek met spoed contact op te nemen met om liggende gemeenten teneinde te onderzoeken op welke wijze een effectieve ongevallen- dienst zou kunnen worden gerealiseerd. Het antwoord op dit schrijven had de heer Jansen niet bevredigd. Vooral niet waar B. en W. daarin spraken over het feit, dat een ongevallendienst toch niet kan worden gerealiseerd zonder dat er misverstanden mo gelijk zijn. Dat is geen goed uitgangspunt, was de me ning van de heer Jansen. De mededeling, dat besprekingen gaande zijn over deze ma terie commentarieerde de heer Jansen met de opmerking: ,,Laat deze niet te lang duren. Rijssen is een bijzondere plaats: wij hebben hier geen ziekenhuis, noch een medisch cen trum. Slachtoffers moeten over een betrekke lijk grote afstand worden vervoerd". Hij gaf in overweging of hier niet een vrijwillige on gevallendienst kon worden georganiseerd, waar bij hij vergelijkingen trok met de vrijwillige brandweer, die „uitstekend functioneert". Burgemeester Landweer, gaf voor het ant woord op deze opmerkingen van de heer Jansen tet woord aan wethouder Scholman, die enkele dagen geleden een vergadering over de reorganisatie van de ongevallendienst had bijgewoond. „Het resultaat van deze vergadering is ge weest", aldus de heer Scholman. ..dat in no vember «en bespreking zal worden gehou den met een lid van Ged. Staten en met de inspecteur van de Volksgezondheid. Gebleken NED. HERV. GEMEENTE. &ROTE KERK. 9.30 u. Ds. J. de Lange. 15.00 u. Ds. W. van Tuyl. WESTERKERK. 9.00 u. en 10.45 u. Ds. W. van Tuyl. 1900 u. Ds. J. de Lange. ELSEN. 10.00 u. leesdienst. ELTHETO. zaterdagavond: Weeksluiting Ds. W. van Tuyl. GEREF. GEMEENTE. NOORDERKERK. 9.30 u. Ds. A. Bregman. 15.00 u. Ds. A. Bregman (Bed. H.D). 19.00 u Ds. P. Honkoop van Kampen. ZUIDERKERK. 9.30 u. en 15.00 u. Ds. P. Honkoop. 19.00 u. Ds. A. Bregman (Bed. H.D) GEREF. GEM. IN NED. ESKERK. 9.30 u. en 18.30 u. Ds. J. de Groot. 14.30 u. leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP. 9.30 u. en 15.00 u. ds. H. Brinkman. OUD GEREF. GEM. BEVERVOORDE. 9.30 u. Ds. H A Vosman (voorber H.A). 14.30 u. leesdienst. 19.00 u. Ds. H. A. Vosman. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 930 u. 15.00 u. en 1900 u Ds J. W Sla ger. fv-K. KERK. Zaterdag 19.00 u. Avondmis. Zondag 8.30 u. H. Mis. 10.30 u. Hoogmis. is dat de inzichten op deze vergadering nog al verschillend waren. Met name was men niet voor 100 pet. tevreden met de situatie van de hulpverlening' door het Roode Kruis. Er worden althans verschillende kanttekenin gen gemaakt. Wat onze opmerking betreft, dat er altijd misverstanden mogelijk zijn; dat betekent niet dat het college van B. en W. er niet naar zou streven deze zaak zo perfect mogelijk te organiseren. Maar inderdaad er zal er al tijd wel een mogelijkheid blijven dat er iets misloopt", aldus wethouder Scholman. Ook de heer Haase was van mening dat het goed zou zijn dat er plaatselijk een goede organisatie zou zijn. Als de hulpverlening rayongewijs wordt georganiseerd wordt dat lichaam misschien te log en te lomp. Weth. Scholman: ,,Ik heb juist in Almelo onze vrijwillige brandweer ten voorbeeld ge steld". De heer Smeyers steunde de suggesties door de heren Jans#\o er» Haase gedaan en eer» ploeg EHBO mensen in te schakelen voor hulpverlening bij ongevallen. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening groot f. 413.000,- ten behoe ve van de bouw van een 6-klassige lagere school aan de Enterstraat (hoek Parkstraat) leek een hamerstuk te zijn, maar het was het toch niet helemaal. Immers de gemeenteraad moest toestem ming voor deze geldlening geven, maar de heer Pluimers (PvdA) wees op de eigenaar dige gang van zaken omdat met de bouw van de lagere school reeds begonnen is. De heer Pluimers betoogde tevens, dat hij meer dere malen de wens had geuit op deze plaats een medisch centrum te doen bouwen. Dat was wel bekend deelde wethouder Goosen mede. „Angezien wij wisten, dat de meerderheid van de raad van dit voorstel voorstander zou zijn is het college van B. en W. maar voortvarend geweest. De bouw van een medisch centrum blijft intussen mogelijk". De heer Paauwe (KVP) informeerde naai de juridische aspecten van deze bouw, waar op weth. Goosen ten antwoord gaf. dat inder daad in eerste instantie op deze plaats een medisch centrum was gepland. Het bestemmingsplan is niet goedgekeurd en hij erkende: „Wij bouwen in strijd met het bestemmingsplan, waarbij wij uitgegaan zijn van de gedachte, dat de meerderheid van de besloot het voorstel terug te nemen. Het mo tief dat het voorstel werd gedaan op econo mische en hygiënische gronden sprak de raad kennelijk niet aan. Alle raadsleden vroe-gen hierover ongeveer tegelijk het woord. De heer G. Pluimers (SGP) mocht het debat openen. „Ik ben ertegen om deze mooie traditie te verbieden. Dat huisslachtingen niet hygiënisch heb nooit van ongelukken op dit gebied ge- zouden gebeuren wees hij van de hand. „Ik heb nooit van ongelukken op dit gebied ge hoord. Er stond in het voorstel iets over eco nomie. Bij het rijk en de provincie wer ken ze ook niet zo economisch". De voorzitter betoogde dat de hygiëne toch zoveel mogelijk bevorderd moest worden „en aangezien het aantal huisslachtingen toch ge ring is, dachten wij dat het in een modern beleid passend was dat slachtingen geconcen treerd moesten worden in goedgekeurde slach terijen". Deze poging om het voorstel over de streep te halen strandde op de vasthoudendheid van andere raadsleden. De heer Wolterink (SGP) wees erop, dat in de nieuwe vleeskeuringswet de mogelijk heid van huisslachtingen open ia gehouden. raad hiervan een voorstander zou zijn".... Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en vlees, wat betekende dat het verboden zou zijn huisslachtingen te verrich ten ontmoette veel tegenstand van de raads leden. Zoveel, dat het college van B. en W. Van de 19 Twentse gemeenten zijn er slechts 2 die huisslachtingen verbieden. De heer Bruggink (CHU) kon niet goed be grijpen dat hier een verbod moest worden uitgevaardigd, temeer niet omdat erover ge sproken is dat huisslachtingen een aflopende zaak zou zijn. ,Laat de mensen, die dat willen toch hun gang gaan". Voor wat betreft de economische motieven, die in dit voorstel waren aangevoerd, dacht de heer Bruggink, dat deze alleen konden gel- j den voor „de man, die de keuringen moet j verrichten". De heer Paauwe begreep niet veel van de standpunten van verschillende raadsleden. „Ik kan er geen traditie in zien. Een overwe gend aantal mensen gaat naar de slager". Maar deze opmerking kon niet verhinde ren dat de voorzitter besloot het voorstel terug te nemen. Het was niet haalbaar. Zo zal het Het mooie greun Wordt wier beteun. De bloomn in 'n hof Stoarft laankzaam of. De hoarfsweend blus, De blaan loat lus. De daage wordt Al moarkboar kort. 's Oawnds goat a vroo De veansters too. Dag in dag oet Ne natte hoed. Nog eawn en dan Mut 'n bostrok an. Ne moand of wat Wordt 't koold of nat. Mear och neetwoar Zoo is 't elk joar. Aajt 't zelfde leed, Het kuemp en 't geet. En zol det ooit Veraandern? nooit. 'k Kan rusteg skriewn Det 't zoo zal bliewn. J. ROZENDOM, RUSSEN. ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 of 0 5704 - 257 Huisarts: L. Kunst, Wierdensestraat 77c, Rijs- sen. Tel 2204. Tandarts: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen tel. 3104, spreekuren voor spoedgeval len op zaterdag en zondag van 18.00 tot 19.00 uur. Dierenarts: J. P. van Nouhuys, Dr. Stok- kerstraat 37, Rijssen tel. 2487. Op 1 oktober is een bedrijfssamenwerking ontstaan tussen de v.o.f. kantoorboekhandel Vander Stouw en Rijssense Drukkerij v.h. G. ten Cate Hzn. Bij Van der Stouw heeft de di rectie zich grotendeels uit het bedrijf terugge trokken om de leiding over te dragen aan de heer Chr. van der Stouw. De Rijssens Drukke rij v.h. ten Cate kan deze fusie als een mijl- paar beschouwen van haar 50-jarig bestaan. De directeur, de heer F.H. Krommendijk Pzn, hoopt met de nu grotere mogelijkheden het bedrijf door een tweede halve eeuw te lei den. toch nog mogelijk blijven dat deze winter de varkens thuis geslacht worden. Hoewel de die ren niet veel voorkeur zullen hebben of ze nu op de boerderij of in de slagerij gekeeld wor den. Protesteren zullen ze toch blijven. Net als de meerderheid van de raad tegen het voorstel van B. en W. Bij het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond van mevrouw J. van Pijkeren-Wer- mink, informeerde de heer Jansen naar de stand van zaken betreffende de „bouwterrein- exploitatieverordening". Spr. constateerde hier een duidelijk geval van het feit, dat men kan profiteren van de uitbreiding van de stad. De voorzitter deelde mede, dat de bedoelde verordening binnenkort in de financiële commissie zou worden be handeld. Met het voorstel tot aankoop van het win kelpand van de fa. Kappert aan de Enterstraat was het college van B. en W. zo geheimzin nig, dat in het voorstel niet eens wordt gespro ken waar het over ging. De agenda vermeldde: voorstel tot aankoop van het perceel sectie F„ nr. 1064. Er werd ook geen prijs genoemd. Verslaggevers moesten het doen met de me dedeling, dat dit perceel zou worden aange kocht tegen de „door de taxatiecommissie vast gestelde prijs". Het ging echter over het winkelpand van de heer Kappert. Bij informatie is ons gebleken dat de taxa tiecommissie heeft voorgesteld voor dit pand te betalen de som van f. 271.000,-. De raad ging hiermee akkoord. De heer Wolterink was het opgevallen dat in het concept voorstel voorwaarden zijn op genomen, die voorheen nooit mogelijk zijn ge weest n.l. de rentevergoeding. „Kan dat nu ineens wel?" vroeg hij. Wethouder Goosen antwoordde dat „van ta melijk recente datum gebleken is dat dat in an dere gemeenten wel gebruikelijk is. Dit is voor ons een proefschot". De heer Berghuis dacht dat de genoemde datum 1 januari 1971 „ris kant" zou kunnen zijn, een gedachte, die ook de heer Wolterink was toegedaan. De voorzitter: Als Ged. Staten dit niet slik ken, dan horen we het wel. De heer Jansen had bezwaar tegen de ge heimhouding, die als een sluier over deze aankoop was gelegd. „Dat is toch niet juist! We kopen van gemeenschapsgelden dit be langrijke perceel. De agenda vermeldt: sectie F., nr. 1064. Elders aldus de heer Jansen wor den de bedragen gewoon genoemd. De bewo ners van Rijssen hebben er recht op te we ten wat de gemeenteraad doet". Overigens had hij er in het algemeen be zwaar tegen dat de bedragen van de aanko pen niet worden genoemd. Weth. Scholman betoogde dat dit vaak (in het geval Kappert niet) was gebeurd op verzoek van de verkopers. Vaak is het bezwaar geopperd dat de pers alles vermeldde en ver zocht werd vaak te bewerkstelligen dat de verkoop niet in de krant kwam. Dat over tuigde de heer Jansen niet. „Dan beslist dus de minderheid over zaken, die de meer derheid interesseren. De voorzitter was het met de heer Jansen eens, zodat aangenomen kan worden, dat de poging de toekomstige aankopen en de weg lating van de prijzen tot het verleden zal be horen. De heer Jansen was overigens van mening Tuat hij móést wijzen op de ongewenstheid dat besluiten die in een besloten vergadering zijn genomen soms een andere dag op straat worden verteld. De heer Paauwe reageerde hierop met de mededeling dat dit niet kan gelden voor het pand van de heer Kappert. Deze heeft het de volgende dag zelf bekend gemaakt. Bij het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de heer H. W. M. Brand constateerde de heer Jac. Voortman de eigen aardigheid „dat hier grond verkocht wordt, die geen eigendom van de gemeente is". Wethouder Goosen: „Dat is zo, maar dat is geen reden om dit raadsbesluit niet te nemen. We ho pen binnenkort tot onteigening te kunnen over gaan". Tot hoofd van de openbare lagere school werd door de gemeenteraad benoemd de heer S. Kranenborg te Westernieland, zulks ter voor ziening in de vacature ontstaan door het ver leende eervol ontslag aan de heer W. J. Kalk man. ADVERTENTIE van de RIJSSENSE MARKTVERLOTING zijn maandagavond om 8 uur ver krijgbaar bij IJSSALON VOORT MAN, Enterstraat 34, Rijssen. Deze show, waar meer dan 5000 nummers waren ingezonden wordt ieder jaar georgani seerd door de Kon. Ned. Ver. Ornithophilia, waarmee het tentoonstellingsseizoen officieel is geopend. De prijzen en predikaten door de Rijssense kleindierfokkers behaald waren: B. Pijffers met Maleier groothaan rood 1 GG, idem hen tarwe kleurig 1 ZZG en O prijs en ere prijs, idem hen 2 ZG en O prijs. G. Smit met Javakriel zwart hen G. H. Klein-Nagelvoort met Maleier krielhaan rood 3 GG, idem hen tarwekleurig 4 GG. H. Scheppink met Brünner Kropper rood doffer 3 ZZG, idem duif GG, idem geel duif 1 ZZG en O prijs en ere prijs. A. J. Pluimers met Wener blauw voedster 4 ZG en O prijs. Js. Voortman met Wener Wit ram ZG en O prijs, idem ram ZG, idem voedster GG, idem voed- Vele maanden geleden deed de kerkeraad en de kerkvoogdij van de Ned. hervormde gemeente van Rijssen een beroep op haar leden een naam in te sturen voor het nieuw te bouwen hervormd centrum in plan Zuid. Veel suggesties kwamen binnen waaronder de naam Hervormd Centrum „Sion". Omdat zowel ker keraad als kerkvoogdij deze naam zeer ge schikt vonden, zal straks het centrum de naam „Sion" dragen. De architect heeft de opdracht gekregen met deze naam rekening te houden en de symbolen in de gevel aan die naam aan te passen. ADVERTENTIE MOANDAG: DE VETTE KQO WORDT VELOOT Het bestuur van het district Overijssel Zuid heeft in overleg met de districtsconsu- lente van het Verbond voor Veilig Verkeer en de afdeling Rijssen een aantrekkelijk pro gramma opgesteld ter opening van de bezin- ningsweek. Op 14 oktober 1968 zal in hotel Weitering te Rijssen het startschot worden gegeven. Na een welkomstwoord door de burgemees ter van Rijssen, zal de voorzitter van het dis trict de heer Th. H. de Meester een uiteen zetting geven over de betekenis van deze be- zinningsweek. Daarbij zal door een verkeers- brigadiertje de Verbondsvlag worden gehesen ten teken dat het startschot is gegeven. Daar na zal Majoor Zijp van de rijkspolitie een uit eenzetting geven over het Verkeer. Dé techni sche patrouillewagen van de rijkspolitie zal ook aanwezig zijn voor het geven van een demonstratie. Voor dit officiële gebeuren zijn uitgenodigd de Colleges van Burgemeester en Wethouders van de diverse gemeenten, de inspecteurs van het onderwijs, de rechterlijke macht, de auto riteiten van rijks- en gemeentepolitie en de dagelijkse besturen van de afdelingen. Om dit officiële gedeelte heeft de afdeling Rijssen een aantal activiteiten gepland. Zo zal op maandagmorgen worden begonnen met een fietsenkeuring. De fietsen van de leerlingen van de lagere scholen zullen door een team van leerlingen van de technische school worden gekeurd of zij voldoen aan alle technische eisen. b.v. bel, stuur en rem. Aan een van hen die bij de keuring de fiets wel in orde hebben, zal een aardige attentie worden aangeboden. Het bestuur vertrouwt dat hiervan een grote preventieve werking zal uitgaan. De fietsen op het Schild zullen ook alle worden gekeurd en het keuringsrapport zal aan de fiets worden gehangen. Op deze maandagmorgen zal in het bejaar dentehuis Eltheto een voorlichting worden gegeven aan de ouden van dagen. Deze bij eenkomst is ook toegankelijk voor de beiaar den uit de beide andere bejaardencentra. Ver der zullen een aantal jongeren het publiek bewerken met folders. Dinsdag 15 oktober zal er een ledenvergadering plaats vinden. Op woensdag daarop zal de fietsencontróle wor den voortgezet. Voor donderdag 17 oktober probeert men te komen tot het keuren van auto's speciaal wat de verlichting betreft. Het bestuur is daartoe n^g in bespreking met en kele garagebedrijven. Aan de plaatselijke middenstand is verzocht in hun etalages een of meer offiches op te han gen van Veilig Verkeer. Op deze wijze zal Rijssen in de week van 14-19 oktober in het licht staan van Veilig Ver keer. Het „Jonge gezinnenwerk" van de Ned. herv. kerk te Rijssen zal in het komende win terseizoen een aantal interessante gespreks avonden organiseren. Als gespreksleider zal optreden de heer P. J. Otte, directeur van de Chr. MAVO. Op vrijdag 4 oktober zal de heer Altena, hoofd van de Wilhelminaschool, iets vertellen over de nieuwe psalmberijming. In november, op een nog nader te bepalen da tum, zal ds. W. van Tuyl het onderwerp Kerk en Maatschappij bespreken, dit naar aanlei ding van een artikel getiteld „Groeiend Onbe hagen", in het Kerkblad. Het onderwerp „oecumene" zal in december aan de beurt komen. Hiervoor wordt een theoloog-plaatsgenoot uitgenodigd. In januari zal een afgevaardigde van de kerkeraad iets vertellen over het werk van de Hervormde kerkeraad. De eerste bijeenkomst, die op vrij dag 4 oktober zal worden gehouden ten huize van de heer JRoosink, Parkstraat 6. ster G. Dezelfde met Rex Wit ram 2 ZZG en 2 ereprijzen, idem ram 3 ZZG en O prijs, idem voedster 3 ZZG en O prijs. Combinatie H. Preuter met Rex wit ram 1 ZZG en 4 ere prijzen, idem ram ZG, idem ram zwart 1 ZG en O prijs en 2 ereprijzen, idem ram blauw 1 ZG, idem blauw voedster 1 ZZG en 2 ereprij zen, idem marter midden sepia voedster 1 ZG en O prijs. G. Baan met Hollanders zwart voedster GG, idem blauw voedster ZG. B. J. Schreurs met Klein-chinchilla zwart ram ZG en O prijs, idem voedster 2 ZG en O prijs en ere prijs, idem voedster GG. Combinatie Ter Harmsel-Vos met Klein-chinchilla zwart ram GG, idem voedster 1 ZZG en O prijs en 3 ere prijzen, idem voedster GG. Combinatie Ter Harmsel-Pluimers met Papillon zwart ram GG, idem voedster 1 ZG en ereprijs, idem Madagascar ram 2 ZG en O prijs en ereprijs idem Isabel ram 2 ZG en O prijs en ere prijs, idem voedster 1 ZG. 4 oktober, Volksuniversiteit. De heer Bosnia vertelt over een „vijf-daagse tocht door Nieuw-Zeeland", 8.00 uur aula LTS. 7 oktober A.F.V. Aldolem. Dia-avond eigen werk 8.00 uur Café Royal. 7 oktober Slotrit R.M.C. 7.00 uur Veemarkt. 9 oktober Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Lezing Mevr. Zaal-Siegers over „Woord en Spel" 8.00 uur Parkgebouw. 12 oktober Beatclub Scrible. The First Move uit Enschede, 7.30 uur St. Jozefgeb. 12 oktober Windhondenrennen om de grote Rijsserbergprijs 12.00 uur De Koerbelt. 14 oktober Start Nationale Verkeersweek, 10.00 uur Weitering. 18 oktober Lezing met dia's Aquariumvereni ging Rasbora, Hotel Tijhuis. 21 oktober Filmclub Rijssen. Vertonen en ba- spreken div. bijz. films, 8 uur. kantine Omefa. 24 oktober A.F.V. Aldolem Zwart-wit foto's eigen werk 8.00 uur Café Royal. 25 oktober E.R.K.V. Voorlichtingsavond. Deze avond wordt verzorgd door „De Witte Mo len". Vrije toegang. 7.30 uur Café ter Harm- sei, Boomkamp. 26 oktober, Beatclub Scrible. Sensationele Groep uit Nijmegen 7.30 uur St. Jozefgeb. 28 oktober. Volksuniversiteit. Filmavond over Zuid-Amerika, 8.00 uur aula L.T.S. 11 november Aldolem Bondscollectie, 8.00 uur café Royal. 18 november. Ver. v. Huisvrouwen. Lezing met kleurenfilms over wildparken in Afrika 8.00 uur Parkgebouw. 22 november Lezing met dia's Aquariumver eniging Rasbora, Hotel Tijhuis. 25 november, Filmclub Rijssen, Lezing en instructie over het maken van binnenopna men, 8.Ö0 uur kantine Omefa. 26 november. Volksuniversiteit. Kaarsen van ambacht tot industrie 20.00 uur aula LTS. 29-30 november, Vogelshow Zanglust. Café Ter Harmsel. Boomkamp. 5, 6. 7 december Tentoonstelling Eerste Rijs sense Kanarievereniging idem. 13 december. Concert C.O.V. Hosanna m.m.v. O.Ph.O. en solisten Weihnachtoratorium. J. S. Bach o.lv dirigent W Mesdag 8.00 uur Parkgebouw. 17 december. Ned. ver. v. Huisvrouwen, Kerst avond m.m.v. mevr. Aaf v. Gestel. 8.00 uur Parkgebouw. 24 januari Volksuniversiteit „Vietnam en Ko rea" door majoor W. van der Meer 20.00 uur aula LTS. 14 februari Volksuniversiteit. Liesbeth Veen- dorp vertelt volksverhalen. 20.00 uur aula LTS. 7. maart Johan van Dijck uit Ant werpen met „Noorwegen, het land der fjor den". 20.00 uur aula LTS. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling algemene zaken, kamer 7 boven, vóór 5 uur 's middags,

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1