i 1 f Viswedstrijd aan de waddenzee Riessen vuur so n zestig s euwntig jaor De Mors opnieuw winnaar zwemvijfkamp Clubkampioenschappen De leverden veel e lub records Mors [>p FILMNIEUWS Sporcl. Rijssen versloeg SDOL Geslaagde Provinciale Jongdierendag VEEMARKT Weekenddienst Schaaknieuws BURGERLIJKE STAND Vrijdag 30 augustus 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN p*gï*a i Fraaiste duif van Jac. ten Hove Atletickafdeling houdt clu bkampioenschappen De provinciale jongdierendag die de Rijs sense pluimvee- en konijnenfokkersvereniging De Eendracht zaterdag hieid in het Parkge bouw is bijzonder goed geslaagd, mede door het groot aantal ingezonden dieren, alsook door de belangstelling van de kleindierfokkers uit de omgeving voor de show. De keurmeesters, de heren C. Dol voor gro te en dwerghoenders, L. J. W. M. Maas voor sierduiven en J. Broekhuis en Js. Voortman waren vol lof over de kwaliteit van de dieren en moesten dan ook tal van ZZG en ZG toe kennen. Volgens deze deskundigen zouden straks vele van deze toppers hoge ogen gooien op de grote tentoonstellingen, zoals bijvoor beeld Ornithophila, Oneto, Avicultura en an dere grote shows. Door de organiserende vereniging waren een zestal fraaie bekers uitgeloofd voor de mooiste in elke diergroep. Winnaars hiervan werden: G. Pijffers uit Rijssen met Maleier haan bij de grote hoenders. H. Haverkort uit Goor met Maleierhen bij de dwerghoenders. Jac. ten Hove uit Rijssen met Pommerse Kropper Wit doffer bij de sierduiven. A. Va gevuur met Lotharinger zwart voedster bij de konijnen grote rassen. J. Mensink uit Wierden met Belgian Hares voedster bij de konijnen middenrassen en Arjan Baan uit Rijssen met Hollander Madagascar ram bij de kleine ras sen. Voor ieder ras bij 3 inzendingen waren standaards uitgeloofd voor de mooiste in dat ras. Winnaars hiervan werden: Afdeling gr ote hoenders: G. Pijffers uit Rijssen met Maleierhaan. H. J. ter Harmsel uit Rijssen met Langshans zwart hen en G. v.d. Beid, Wierden met Aseelhaan. Afdeling grote hoenders: G. Pijffers uit Rijssen met Barnevelder gezoomd hen. J. Waanders, Nijverdal met Antwerpse Baard- krielhen. J. Sietses uit Nijverdal met Wan king krielhen. C. Arends uit Mariënheem met zilver Sebright krielhen. F. Dannenberg met De atletiekafdeling van Sportclub Rijssen houdt op maandagavond 2 september en op donderdagavond 5 september haar clubkam pioenschappen op het verlichte terrein van het sportpark de Koerbelt. Er zal een vijfkamp worden gehouden, be staande uit verspringen, hoogspringen, kogel stoten, 100 meter en 400 meter hardlopen. Er zullen punten worden gegeven volgens de of ficiële puntentelling. Hij of zij die de meeste punten verzamelt, kan zich clubkampioen-1968 noemen. De winnaar ontvangt een wisselbeker en een gouden medaille. De nummers twee en drie krijgen respectievelijk een zilveren en bronzen medaille. De prijsuitreiking zal plaats vinden op don derdag 5 september direct na afloop van de kampioenschappen. Leghorn krielhen zwart. C. Arends uit Ma riënheem met Oud Engelse Vechtkriel Spang led hen. J. Ekkel uit Vroomshoop met Java kriel porselein haan. C. Arends uit Mariën heem met Modern Engelse Vechtkriel birchen hen en H. Haverkort uit Goor met Maleier kriel tarwekleurig hen. Afdeling sierduiven: J. Steenbergen uit Rijs sen met Hollandse kropper duif donker getij gerd. Jac. ten Hove uit Rijssen met Pommer se kropper doffer wit. D. Jansen uit Rijssen met Norwich kropper blauw duif. H. Schep pink uit Rijssen met Brünner kropper geel duif. D. Jansen uit Rijssen met Pauwstaart wit duif. A. J. Marsman uit Nijverdal met Tunnische Meeuw lavendel kleur doffer. G. Kreijkes uit Wierden met Oud Hollandse Meeuw blauw doffer. G. Nijland uit Nijverdal met Duitse schoonheidspostduif blauw doffer en C. J. Vlaardingerbroek uit Rijssen met Stettinner Tuimelaar kras doffer. Afdeling konijnen: J. Bennink uit Wierden met Vlaamse Reus konijngrijs ram. A. Vage vuur uit Nijverdal met Lotharinger zwart voedster. J. Bennink uit Wierden met Franse Hangoor ijzergrauw ram. Js. Voortman uit Rijssen met Wener wit ram. J. Pongers uit Rijssen met Rijnlander geel zwart voedster. J. Wunderink uit Wierden met Nieuw-Zeelan- der wit voedster. J. Mensink uit Wierden met Belgian Hares voedster. J. Bennink uit Wier den met Alaska zwart voedster. Combinatie Ter Harmsel-Pluimers uit Rijssen met Papil- Ion blauw voedster. B. J. Schreurs uit Rijs sen met Klein Chinchilla zwart ram. H. Be- verdam uit Rijssen met Tan voedster. Arjan Baan uit Rijssen met Hollander Madagascar ram. A. Schipper uit Wierden met Klein Zil- Zaterdagmorgen heel vroeg zijn leden van de Personeelsvereniging van NV Nijhuis en Zn. uit Rijssen vertrokken voor een visdag aan de Waddenzee. 40 tal personen arri veerden reeds om 6.15 uur 's morgens aan de kust bij Wieringen. Een tweetal boten lag gereed toen ze aankwamen. Na eerst 'n kop koffie en van 't nodige aas te zijn voorzien kon de viswedstrijd begin nen. Het weer was ideaal, maar de vis wilde niet erg bijten. Toch werd de dag een groot succes. Op de terugweg via de Afsluitdijk werd in Lemmer nog even aangedaan". Om half acht was het gezelschap weer in Rijssen te rug. ver ram en combinatie Preuter uit Rijssen met Rex ram zwart. De prachtige medailles alleen te winnen door jeugdleden werden toegekend aan: grote hoenders Ben Pijffers uit Rijssen met Maleier hen. Sierduiven G. Berkhof uit Nijverdal, J. Steenbergen uit Rijssen, G. Voortman uit Rijssen en A. J. Marsman uit Nijverdal. Konijnen Arjan Baan uit Rijssen, H. J. Vage vuur uit Nijverdal, H. Spekenbrink uit Enter en H. Beverdam uit Rijssen. De voorzitter van de Rijssense pluimvee en konijnenfokkersvereniging, de heer A. J. Tij hof, reikte aan het slot van de keuring de prijzen uit aan de winnaars van deze geslaag de en goed georganiseerde provinciale jong dierendag, die door de vereniging voor het eerst in haar bestaan werd gehouden. Wat aj ook neet mear zeet biej de leu teegns- woordig in teegnstelling met vrooger det is det ze allemoale grote skilderiejn an de muurn hebt hangn. Biej sommegen zag iej ook mooie letterdeuke, dee at de meeste vrouwleu a harn e'maakt vuur at ze trouwn. Wat harn der vuurstellingen oet 'n biebel op e'letterd, mear ook wat, van alle soortn deers en bloomn. Ook vuen iej vuile, vuural in grote kökne 's ne rieje langs de muurn woer at allemoale gekluurde teelder op stunn en wee at ginne rieje har den har de wa n' stuk of zesse van dee teelders vuur n 'skosteen stoan. Op nen hoop van dee teelders zag iej ook wat oet n' biebel stoan zoo as Boas en Ruth. In n' boozem achter de plaate en der boawn warn oaweral mooie gekluurde teegelkes e' metseld met van alle soortn tafreeln oet 'n bie bel. Wier aandren harnder wat met bloomn- pütjes derop en vuurstellingen oet de natuur. Joa doar warn der zelfs wat, wier at op n' stuk of veer teegelkes dee at in mekoar passen, n'peerd ne koo, ne katte en nen hoond of ne vuegelkouwe met nen vogel der in stünn. Ook zag iej in nen hoop huuze biej de Riessen- ders van alle soorten kopperwoark. Det warn mees dinge dee at in 't daagelijks leawn te passe kwamn, zooas berrepann woer at ze 's weenters koknt water in deenn, en dan met duur 't berre gongen urn 't een betje woarm te maakn vuur at ze hen sloapn gongen. Vear- der koppren pufkes pann, ne pannekooks- panne, nen kopperen skuumer woer at de leu at ze slachet harn de skroamn met van ge- smeulnt vet ofhaaln, kopperen kettels nen doof pot en mear van zuk geraj. Biej dissen of gen- nengen koej ook n'rek met roone tinne pap- lèppels antraffen. Det ze an de muure harn hangn, en biej wat zag iej ook wa tinne teel* ders en aandre tinne dinge zoo as ne pepper- eneumd neet mear zeukng in de busse en zoo. Non muuj al dee dinge dee at ik op hebbe Riessense huuze. Nen eanklen hef nog wat dette oarvet hef van zinne oole leu, en den at 't, oole nog wa mooi veend of umdat een oarf- stukke is. Um te gebroekn echter zoo at det eers worn e'doane, det is ter neet mear biej. Zoo att in de huuze veraanderd is, zo is 't ook um de huuze hen aanders e'worn biej vrooger vergelekn. Eers zag iej oaweral ne putte ach ter of nues 't hoes biej de leu. Wat met nen zwengel met nen ooln emmer op n'eane met steender vuur teegn gewechte, aandren wier met ne rolle der boawn met ne katne woer at ze 'n emmer an konn hangn. De meesen van dee putn warn gewoon e'messeld. Behalve nen eankelen den at van Bentummersteen was. Op n' poar plaatsen in Riessen, zo as in de Oran- jestroate doar teegn oawer de Kap Gaeje en op n' hook van de Tabaksgeurne en n' Hoogn pad biej 't Oarmenhuis haj putn stoan vuur gemeenskappelijk gebroek, net aj dej weg en ne poompe wier ham stoan. woer ook ieder- eene den atter um hen woonn water van haaln. Vuural 's moandaagns wat 't vaake drok biej dee poompn, umdat de meeste wiewe dan was- ken in Riessen. Van nen hoop putn was 't wa ter neet good um te wasken. en dan haaln zoo wat de heele stroate 't water van de poompe in de buurte. Dan zag iej de wiewe met de kruuwaage woer in ze 'n waske kettelken of ne busse harn. water haaln. Harn ze tuug dan kloar dan gongn ze der met, wier met de kruuwaage non met de tuugmaane der in woer 't wasgood inzat, Op 'n Wiejerd an um te speuln en te bleekn. As ze 't dan ham lign um te bleekn. smangs was ter zoo vol det ze hoaste gin plaatse konn veenn um too te legn, dan hüeln n'poar wiewe dee at det geregeld deenn, heur 't tuug nat, wat ze deenn met nen ooln kloomp wier at nen steln in zat en woer ze met gütn. Det neumn ze n' geetekloomp. De wiewe of vrouwleu dee at det deern kreegn doar dan ne klaeneghaejd van. 's Naches bleef ter ook nen hoop lign en 's aanders moarns haaln ze 't wier op. Van gemeentewea- ge was tep dan eene an e'steeld den atter in de nach op passen. Duurdet de leu non zoowat allemoale wa terleiding hebt, zeej spoorradies nog ne putte biej de huuze. De meesen zeent dichte maakt. Ook de poompn in de stroatn dee atter n' les sen oorlog nog warn hebt ze vot e'haald. Het Riessense beeld van waskewater haaln, en det met 't tuug noa 'n Wiejerd goan, is wat dej non neet mear zeet. 't Is aans wa jammer, det al det oole vot geet, en ook detter gin oold hoes, met als wat ter in was en biej heurn. be- woard is e'bleewn, en dan met zonne putte van Bentummer steen der achter met ter boawn zonnen oolderwetsen zwengel. De leu van rechtevoort konn dan nog eens zeen, woer of heur groffa, of zoo as ze aalt zeann detta, en heur beppe vrooger e'woont en e'leawd harn. En ook woer of ze zik met nen hoop din ge behelpen mossen, dee at wiej non gebroekt als oft van zelfs spreuk en nooit aanders e'was hebt. Mear jè, at zelfs n' gemeenteroad neet met woarken wil, en 't eene mooiy oolderwetse hoes noa 't aander, mear lüt ofbrekgn. Joa, doar zelfs in vuur geet, zoo detter van det oole mooie in Riessen waejneg oawer blif, en de leu oawer ennege joarn zi'k neet mear küent vuursteln woer at 't vrooger hef e'was, wat muuj dan? Vuur, dat ofbrekgn hebt ze dan nog ver skillende vuurweansels en smoesjes. Oondet aander det 't noadeeleg is vuur de bewooners, mear 't gekste is, det n' poar vrümden in n' road det at gin geboorn Riessenders zeent, der vuur warn detter wat van det oole be- woard blif, oonderwiel de eegenlijke ras een- te Riessenders der stael vuur zeent det al» mear vot geet. Roaroabosjager. Miej duch zoo, dee poar man in 'n road zeent toch ook gen klommege jongs, en dee kuent toch ook wa bekiekn of ter noadeeln an ve- buenn zeent, det wat van det oole blif bestoan vuur 't noageslachte. Dee hoowt dan neet, as ze wat zeen weelt, noa Arnhem te goan, zoo atter eene ezeg hef. Want doar is gin Riessen» hoes te bekiekn, zoo as ze miej veteelt hebt. Tookn wekke vearder, Getjan. Onder enorme belangstelling vond zaterdag middag in het prachtige zwembad de Koer belt de vierde zwemvijfkamp plaats tussen de Mors (Rijssen), het Ravijn (Nijverdal), de Zandstuve (Vroomshoop) de Aa en Z.P.A. (Al melo). Evenals in de drie voorafgaande zwem- vijfkampen was het ook nu weer de Mors uit Rijssen die met ruim verschil zegevierde. De Rijssense zwemclub werd deze middag win naar met een puntentotaal van 1778.7. Op de tweede plaats eindigde het Ravijn met 1826.9 punten. Drie werd de Aa met 1835.5 punten, vier Z.P.A. met 1841.9 punten en vijf de Zand stuve met 1945.9 punten. Na vier wedstrijden leidt nog steeds de Mors met 6846.9 punten. Met een achterstand van 260.3 seconden volgt het Ravijn op de tweede plaats met 7107.2 punten. Drie is de Aa met 7112.4 punten. Vier Z.P.A. met 72.00.fi punten en de Zandstuve sluit de rij met een puntentotaal van 7531.0. Ondanks het prachtige zomerweer en een toch redelijk snel bad, werden geen zeer snel le tijden gemaakt. Er waren dan ook maar heel weinig jongens en meisjes die een clubre cord of hun eigen record scherper stelden. Evenals vorige week in Vroomshoop nam de Mors reeds bij de 50 m. schoolslag voor meisjes beneden 12 jaar meteen de leiding en stond deze niet weer af. Truus van de Maat (De Mors) finishte als eerste in een tijd van 45.8 sec. Tweede werd Tineke Sleking in 46.3 en derde Y Waanders (De Aa) in 47.0 sec Op dit nummer startten niet minder dan 60 deelneemsters. Aan de 50 m. schoolslag voor jongens bene den 12 jaar namen 13 jeugdige zwemmers deel. Eerste werd A. Roelofs van ZPA in 48.6 sec. 2. Harry Kremer (Zandstuve) in 51.0 en 3. Van de Maat (Ravijn) 51.7 sec. De 50 m schoolslag meisjes beneden 14 jaar werd een zege voor Ria Harmsen van het Ra vijn (45.1 sec.) Henriëtte Heinen van de Aa werd tweede in 45.8 sec. en Dirkje Poortman van het Ravijn derde in 46.9 sec. De Zandstuve triomfeerde bij de 50 m. schoolslag voor jongens beneden 14 jaar door K. van de Hoek die deze afstand zwom in 41.4 sec. Tweede werd Dick Boeve in 44.3 en 3. L. Markvoort in 47.0 (beide lid van de Mors) Alice ter Horst van de Mors won in 43.4 sec. de 50 m. schoolslag voor meisjes beneden 16 jr. Twee werd A. Turzijnski van ZPA in 45.0 en drie H. Smienk van het Ravijn (49.6 sec). Ook de 50 m. schoolslag voor jongens onder 16 jaar werd gewonnen door de Mors. Her man Landeweerd tikte als eerste aan in 40.5 sec. Tweede werd Ludi Mannot van de Zand stuve (42.4 sec). Drie P. Westdijk van de Aa in 43.1 sec. Aan de 100 m schoolslag voor dames nam de 11-jarige Tineke Sleking deel buiten mede dinging. Zij werd eerste in 101.3 sec. Voor de puntentelling werd T. Brieze van ZPA eerste in 103.6 sec. Tweede M. Lorié van de Aa in 114.4 en drie Andri Siemerink (De Mors) 120.0 sec. De 100 m. schoolslag heren werd gewonnen door J. Voshaar van ZPA in 84.1 sec. P. Struik v;in de Mors werd tweede in 90.0 sec. en drie Rijkker yanaZPA in 90. L i#«Jp de 50 m. borstcrawl "zegevierde Truus" van de' Maat (de Mors) in 39'.sec. 2. E. ïfazéwfn- kel (ZPA) in 39.5 en 3. Hannie ter Harmsel (de Mors) in 41.0 sec. rond. .Ji, Heerdink en H. van de Werf (beiden van het Ravijn) werden op de 50 m. borstcrawl voor jongens onder 12 jaar eerste en tweede in 41.3 en 41.7 sec. Derde werd H. Jansen van de Mors in 43.3 sec. De 50 m. borstcrawl voor meisjes van 12 en 13 jaar werd een zege voor H. H. Heinen van de Aa in 36.3 sec. Tweede werd I. Dollenkamp v.h. Ravijn in 36.8 den derde R. KI. Legten- berg van de Mors in 37.1 sec. op dezelfde af stand voor jongens van 12 en 13 jaar zegevier de J. Oostendorp van de Aa (35.6 sec) Tweede werd W. Beldman (Ravijn) 36.3 sec. en 3. J. Wolterink (de Mors) 36.4 sec. J. Schrier van de Aa werd eerste bij de 50 m borstcrawl voor meisjes van 14 en 15 jaar in 35.1 Tweede P. Snoeyenbos (de Aa) 37.1 sec. en 3. A. Turzijnski (ZPA) 37.7 sec. Op de 50 m. borstcrawl voor jongens 14 er, 15 jaar was het P. Klaver die als eerste fi nishte in 31.3 sec. Tweede werd J. Tijink in 32.0 en derde T. Bakker, eveneens van het Ra vijn (32.1 sec). De 100 m. borstcrawl dames werd een me zege voor Anjo Stutterheim van het Ra- (74.6 sec). S. Broeze van ZPA werd twee- In het prachtig verlichte zwembad de Koer belt startte de zwem- en poloclub de Mors maandagavond met het verzwemmen van de jaarlijks terugkerende clubkampioenschap pen. Diverse omstandigheden, o.a. een veel grotere deelname, noopten het Morsbestuur de kampioenschappen dit jaar over vier avon den te verdelen. Begonnen werd met de 50 m vlinderslag en de 4x50 wisselslag persoon lijk. De animo om te vlinderen bleek bijzon der groot. Op dit zeer zware nummer start ten 35 deelnemers. Er werden niet minder dan negen nieuwe clubrecords gevestigd. Dinsdagavond op de 50, 100 en 200 m school slag werd er eveneens fel gestreden om de ereplaatsen. Dit keer verschenen niet minder dan 114 deelnemers aan de start. Zes nieuwe clubre cords was het resultaat van deze avond. De 50 m en 100 m rugslag trok woensdagavond opnieuw veel geestdriftige zwemmers en zwemsters naar de Koerbelt. Ook nu bleven nieuwe clubrecords niet uit. De drie besten in elke leeftijdsgroep en op elk nummer ontvingen na afloop het felbe geerde diploma uit handen van voorzitter Dick van de Kamp. De resultaten tot en met woensdagavond zijn als volgt. (Door omstandigheden kunnen wij u helaas pas volgende week de resulta ten van donderdagavond (vrije slag) mede delen.) 50 m vlinderslag meisjes onder 12 jaar: 1. Truus van de Maat 43.0 sec; 2. Tineke Sleking 47.5 sec: 3. Jannie van Brussel 49.9 sec. Jongens onder 12 jaar: 1. Gerrit Wessels 59.6 sec (nieuw clubrecord); 2. Harrij Sle king 60.5 sec; 3. J. Stegeman 1.10.0 sec. Meisjes onder 14 jaar: 1. Ria Kleinlegten- boer 46.7 sec; 2. Dirkje Poortman 47.0 sec; 3. H. Kastenberg 59,5 sec. Meisjes onder 16 jaar: 1. Alice ter Horst 44.3 sec; 2. M. Boerman 55.7 sec; 3. Eva de Lang» 68.3 sec. Jongens onder 14 jaar: 1. Dick Boeve 40.9 sec (nieuw clubrecord); 2. Anton Jan sen 47.6 sec; 3. H. ten Wolthuis 57.5 sec. Jongens onder 16 jaar: 1. Herman Lande weerd 40.0 sec; 2. Gradus van de Noort 45.1 sec; 3. H. ten Cate 48.0 sec. 1. Dirkje Baan 46.4 sec; 2. Jacque- Benthem 51.3 sec; 3. L. Markvoort Dames line van 53.9 sec. Heren: cord)2. 45.5 sec. 1. G. Wessles 37.8 sec (nieuw re- G. Schreuder 42.6 sec; 3. P. Struik Op de 4x50 m wisselslag startten 32 zwem mers en zwemsters. De ereplaatsen werdeii opgeëist door: Meisjes onder 12 jaar: 1. Truus van de Maat 3.33.0 sec (nieuw record); 2. Tineke Sleking 3.41.0 sec; 3. Harmannie ter Harm sel 3.51.2 sec. Jongens onder 12 jaar: 1. G. Wèssels 4.17.3 sec (nieuw record); 2. H. Sleking 4.28.1 sec; 3. J. Stegeman 5.19.3 sec. Meisjes onder 14 jaar: 1. D. Poortman 3.30.2 sec (nieuw record); 2. R. Kleinlegten- berg 3.38.9 sec; 3. H. Kastenberg 4.01.7 sec. Jongens onder 14 jaar: 1. D. Boeve 3.32.7 sec (nieuw record); 2. J. Wolterink 3.39.4 sec; 3. Anton Jansen 3.48.0 sec. Meisjes onder 16 jaar: 1. H. Boerman 4.30.5 sec (nieuw record); 2. A. ter Horst (gediskw.); 3. Eva de Lange (gediskw.); Jongens onder 16 jaar: 1. H. Landeweerd 3.13.5 sec (nieuw record); 2. H. ten Catex 3.24.4 sec; 3. G. van de Noort 3.44.3 sec. Dames: 1. J. van Bethem 3.44.7 sec; 2. D Baan 4.03.0 sec; 3. L. Markvoort 4.30.5 sec. Heren: 1. W. Wessels 3.11.7 sec (nieuw re cord); 2. P. Struik 3.18.5 sec; 3. G. Schreu der 3.36.6 sec. 50 m schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1. Tineke Sleking 44.8 sec; 2. Truus van de Maat 45.2 sec; 3. Jannie van Brussel 46.7 •ec. 50 m schoolslag jongens onder 12 jaar: 1. G. Wessels 54.0 sec; 2. Henk Jansen 55.8 sec; 3. Harry Sleking 56.8 sec. 100 m schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. Dirkje Poortman 1.42.1 sec (nieuw record); 2. Jennie Baan 1.45.2 sec; 3. Rita Bruggink 1.46.2 sec. Jongens 12 en 13 jaar: 1. Dick Boeve 1.40.9 sec; 2. Anton Jansen 1.44.9 sec; 3. Luuk Markvoort 1.46.0 sec. Meisjes 14 en 15 jaar: 1. Alice ter Horst 1.39.0 sec (nieuw record); 2. Jannie Beunk 1.56.7 sec; 3. Miene Boerman 2.01.0 sec. Jongens 14 en 15 jaar: 1. H. Landeweerd 1.29.7 sec; 2. H. ten Cate en H. Dannenberg (ged.) 1.40.3 sec; 3. F. Baan 1.48.6 sec. Meisjes 16 en 17 jaar: 1. Derkje Baan 1.43.2 sec; 2. Jacqueline van Benthem 1.52.5 sec; 3. Andrie Siemerink 2.00.3 sec. Jongens 16 en 17 jaar: 1. Peter Struik 1.30.8 sec; 2. Wim Waanders 1.37.5 sec; 3. Wim Wessels 1.40.2 sec. Meisjes onder 12 jaar: 1. T. Sleking 1.38.9 sec (nieuw record); 2. T. van de Maat 1.43.0 sec; 3. Gerda Baan 1.45.0 sec. Jongens onder 12 jaar: 1. G. Wessels 2.00.0 sec (nieuw record); 2. H. Sleming 2.04.3 sec; 3. H. Jansen 2.09.8 sec. 200 m schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. D. Poortman 3.41.3 sec (nieuw record); 2. J. Baan 3.43.8 sec; 3. R. Kleinlegtenberg 3.56.7 sec. Jongens 12 en 13 jaar: 1. D. Boeve 3.41.4 sec; 2. A. Jansen 3.45.0 sec; 3. J. Wolterink en L. Markvoort 3.58.8 sec. Meisjes 14 en 15 jaar: 1. A. 3.40.8 sec; 2. A. Baan 4.30.9 sec; Lange 4.35.3 sec. Dames 16 en 17 jaar: 1. Derkje 3.51.7 sec; 2. Jacqueline van Benthem sec; 3. Lucy Markvoort 4.44.5 sec. Jongens onder 16 jaar: 1. Herman Lande- »werd 3.17.2 mc (nieuw record); X H- ten Ca e W< ?sels se' e derde avond van de clubkampioenschap- georganiseerd door de zwem- en poloclub Mors, waarop de 50 en 100 m rugslag werd ve '.wommen, leverde drie nieuwe clubrecords ter Horst 3. E. de Baan 4.02.5 Ste f 46, Ha 1 nel1 1.2! de^ 1 sec Lui We li ma 2 kin; 3.53.7 sec; 3. T. Homan 4.15.9 sec. eren: 1. Peter Struik 3.53.7 sec; 2. Wim 3.41.7 sec; 3. Gert Schreuder 4.08.8 Bij de meisjes onder 12 jaar was het Truus de Maat die de 50 m in 46,8 sec zwom. Wolterink zwom bij de jongens onder 14 de 100 m in 1.38.3, terwijl Gerrit Wessels de jongens onder 12 jaar de 100 m aflegde 02 sec. belangrijkste uitslagen waren: m rugslag jongens onder 12 jaar: 1 G. H. W($sels 55,1 sec; 2 H. Sleking 57,4 sec; 3 J. eman 59,2 sec. elsjes onder 12 jaar: 1 Truus van de Maat sec (nieuw record); 2 Hermannie ter msel 48.6 sec; 3 Tineke Sleking 52,5 sec. 0 m rugslag meisjes ondev 14 jaar: 1 Ria Kl^nlegtenberg 1.45,1 sec; 2 Derkje Poortman 7 sec; 3 Hendrika Kastenberg 1.49,2 sec ngens onder 14 jaar: 1 Jan Wolterink 3 sec (nieuw record); 2 Jan Smit 1.42 8 3 Jan Hartman 1.46 sec. eisjes onder 16 jaar: 1 Eva de Lange I.5J3 sec; 2 Alice ter Horst 2.01.8 sec; 3 Mie- Boerman 2.13.9 sec. ngens onder 16 jaar: 1 G. van de Noort 2 sec; 2 H. ten Cate 1.31.3 sec; 3 H. Lan- eerd 1.39,5 sec. luimes: 1 Gerdien Klein Horsman 1.48.1 Jacqueline van Benthem 1.56,1 sec; 3 Markvoort 2.06.5 sec. lieren: 1 Mans Ligtenberg 1.20.9 sec; 2 Wim ?els 1.34.2 sec; 3 Peter Struik 1.42.2 sec m rugslag meisjes onder 12 jaar: 1 Her- nie van Brussel 1.47,5 sec (nieuw record); uus van de Maat 1.52,3 sec; 3 Tineke Sle- 1.56,5 sec. lil m rugslag jongens onder 12 jaar: 1 Ger rit Vessels 2.02 sec (nieuw record); 2 Harry Slcjng 2.05,3 sec; I Jan Stegeman 2.28,4 sec. de in 84.9 en derde D. Poortman (de Mors) in 87.2 sec. (buiten mededinging). M. van de Ham (de Aa zegevierde in 67.7 sec. op de 100 m. borstcrawl heren, gevolgd door Wim Wessels (de Mors) in 68.8 sec. en W. Slooyer (de Aa) 72.6 sec. De 50 m. vlinderslag voor meisjes 12 en 13 jaar werd (buiten mededinging) in 44.0 sec. gewonnen door Truus van de Maat (de Mors) Ria KI. Legtenberg zegevierde echter op dit nummer in 45.0 sec. Tweede werd J. Hummels van de Aa (50.5 sec) en drie A. van de Werff (Ravijn) 57.3 sec. Dirk Boeve van de Mors zegevierde op de 50 m. vlinderslag voor jongens 12 en 13 jr in 42.5 sec. Tweede werd K. van de Hoek (Zand stuve) in 45.3 en 3. A. Jansen (de Mors) in 47.6 sec. De 50 m. vlinderslag meisjes 14 en 15 jaar werd een zege voor Alice ter Horst (de Mors) in 43.5 sec. Twee en drie werden G. Jansen en H. Smienk van het Ravijn i» resp. 48.9 en *54.0 sèc. De 50 m. vlinderslag voor jongens 14 en )5 jaar eindigde in een zege voor P. Westdijk (de Aa) in 42.3 sec. Tweede werd J. Tijïnk (ra vijn) 42.2 sec. en 3. H. Noltes (Ravijn) 45.0 sec. Aan de 100 m. vlinderslag voor dames nam slechts een dame deel S. Broeze van ZPA deed er 119.6 sec. over. De 100 m. vlinderslag heren werd gewon nen door J. Voshaar (ZPA) in 99.6. 2. A. Smit (de Aa) 102.0 sec. en 3. G. Schreuder (de Mors) 107.2 sec. De 50 m. rugslag meisjes t.m. 11 jaar lever de een zege op voor Hannie ter Harmsel in een tijd van 47.6 sec. E. Hazewinkel van ZPA werd tweede in 49.5 en Tineke Sleking (Mors) derde in 52.9. De 50 m rugslag jongens t.m. 11 jaar werd een Rijvijn-aangelegenheid. G. Geurts, DJ van de Maat en J. Heerdink werden resp. 1, 2 en 3 in 54.6, 56.9 en 57.1 sec. Anjo Stutterheim van het Ravijn finishte als eerste in 43.4 bij de 50 m. rugslag meisjes 12 en 13 jaar. H. Samsen (de Aa) werd tweede in 45.9 en G. Klunder derde in 46.9 sec. Bij de 50 m. rugslag jongens werd Jan Wol terink (de Mors) winnaar in 43.7 sec. hetgeen een nieuw clubrecord betekende. Henk Gorte maker (Ravijn) werd tweede in 45.1 sec. en E. Mulder (Zandstuve) derde in 45.4 J. Schrier van de Aa won de 50 m. rug slag meisjes 14 en 15 jaar in 41.6 2. P. Snoe yenbos (de Aa) 44.7 en 3. G. Stutterheim (Ra vijn) 48.0 sec. De 50 m. rugslag jongens 14 en 15 jaar was voor J. Blind (de Aa) in 39.8 Hij moest zijn plaats delen met G. van de Noort (de Mors) 39.8. Drie werd H. ten Cate (de Mors) 39.9 sec. De 100 m. rugslag dames won T. Broeze van ZPA in 97.3 sec. J. van Benthem finishte als tweede in 108.3 sec. De 100 m. rugslag heren werd gewonnen door W. Slooyer van de Aa in 83.1 Hans Vos (Ravijn) werd tweede in 86.2 sec. en J. Pijp- ker (ZPA) derde in 90.8 sec. De estafette die niet meetelde voor de pun ten werd door het Ravijn gewonnen in 294.8 sec, op de hielen gevolgd door de Aa (295.4) Oo 8 seconden achterstand finishte de Mors als derde (303.3 sec). ZPA werd vierde in 318.5 en de Zandstuve vijfde in 372.2 sec. Aangevoerd 27 runderen; 551 varkens; totaal 578 stuks. Prijzen per stuk: 11 melk- en kalfkoeien 975 1300; 17 drachtige zeugen 350400; 534 big gen 70—82. Huisarts: D. Oosthoek, Boomkamp 2, tele foon 2234. Tandarts: J. v. d. Enk, Burg v. d. Bergplei» 33. Wierden, telefoon 1634. Dierenarts: J. P. v. Nouhuis, Dr. Stokker»- straat 37, Rijssen, telefoon 2487. Geboren: Jan Willem zv. L. B. ten Klooster en J. G. Barfcels, Kattenhaar^weg 5, 20 aug. Ondertrouwd: Johan de Boer, 26 jaar, Rijssen, Haarstraat 6 en Dina Janneke ter Avest, 21 jaar, Hellen- doorn, Nijverdal, Wilhelminastraat 78 bv., 20 aug.; Jan Geerling, 24 jaar, Wierden, Enter, Dis- sielsweg 32 en Gerri Dannenberg, 21 jaar, Rijssen, Haarstraat 141, 22 aug.; Jan Zandvoort, 22 jaar, Rijssen, Dannenberg 24a en Gerritdina Willemina Kreijkes, 22 jaar, Wierden, Klokkendijk 8, 22 aug.; Jannes Nijsink, 23 jaar, Rijssen, Hagweg 17 en Gezina Elizabeth Brinks, 21 jaar, Rijssen, Nijverdalseweg 8, 22 aug. Getrouwd Gerrit Jan Assink, 23 jaar en Willie Kreijkes, 21 jaar, Hilversum, Loosdrechtseweg 139, 23 aug.; Albert Tuitert, 20 jaar en Arendina Brinks, 22 jaar, Rijssen, Molendijk 4, 23 aug. Overleden: Dina Hofman, 63 jaar, wv G. H. Janssen, Lentfersweg 44, 18 aug. te Almelo. Vrijdag en zaterdag: ,,Een dokter vertelt". Woensdag zal de film: ,,ln de klauwen va» de mummie" worden vertoond. De Schaakclub Rijssen wil in de naast.» toekomst meer propaganda maken voor de schaaksport en het bestuur hoopt, dat dit seizoen een aantal nieuwe leden zal kunnen worden ingeschreven. De schaaksport is een mooie denksport, die met ere kan worden vermeld als verant woorde vrijetijdsbesteding. Bij velen in Rijs sen is deze sport onbekend. De Rijssens® vereniging heeft ongeveer 25 leden maar door de onbekendheid is de sport teveel on bemind. Teveel wordt gedacht dat schaken zo moeilijk is, dat het alleen voor grote den kers is uitgevonden. Natuurlijk moet er bij worden gedacht. Het schaken moet ook wor den geleerd» Het bestuur van de schaakclub, dat ook graag zou zien, dat jongere leden zouden toetreden wil hier iets aan doen. Degenen die belangstelling hebben voor de schaaksport kunnen zich vervoegen op de schaakavonden, (dinsdags), die in café Royal wordt gehouden. Op dinsdag 3 september houdt de schaak club een gecombineerde schaakavond-leden vergadering. Na de korte vergadering wordt een snelschaakwedstrijd gehouden, waaraan ook door niet-leden kan worden deelgenomen en waarvoor aantrekkelijke prijzen beschik baar zijn gesteld. Op 10 september zal een bekende schaker naar Rijssen komen om een simultaanwed- strijd te spelen, terwijl op 14 september door de schaakclub uit Borghorst een bezoek aan Rijssen zal worden gebracht. Nadat het gezelschap een deel van Rijssen zal bezichtigen, zal 's avonds in Royal een wedstrijd worden gespeeld. Sportclub Rijssen benutte zijn laatste vrije zaterdagmiddag vóór de competitie voor het spelen van een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen SDOI. uit Luttenherg. Beide clubs worden getraind door de heer Stokken- treef die deze wedstrijd ook georganiseerd had. De thuisclub begon in een hoog tempo, on danks het warme zomerweer. Na 5 min. knal de de actieve Alkema tegen de paal en even later was het Van Brussel die het houtwerk beproefde. In de tiende minuut was het echter raak. Toen SDOL-keeper de bal niet onder voldoen de controle kon krijgen was Rutterkamp er als de kippen bij om Sportclub naar een 1-0 voorsprong te schieten. Een fout in de Sport clubverdediging werd door midvoor Blum in de 25ste minuut afgestraft. (1-1) Tien minuten voor de rust gaf Rutterkamp zijn club opnieuw de leiding (2-1), uit een pass van Van Bruasel. Een minuut later zorgde Van Brussel, dit keer uit een voorzet van Alkema, voor een 3-1 ruststand. Tien minuten na de pauze scoorde rechts buiten Potgieter, uit een goed aangegèven bal van Alkema, (4-1). Sportclub verslapie hierna even en midvoor Blum van SDOL re duceerde binnen een kwartier de achterstand tot 4-3. Van Brussel miste een goede kans toen hij, alleen voor de keeper, tegen de staander schoot. In de 27ste minuut bracht hij echter de stand op 5-3, na een goede voorzet van Pot gieter. Midvoor Blum scoorde vlak voor het einde zijn vierde doelpunt en bepaalde daarmee de eindstand op 5-4. Sportclub 2 verloor met 2-1 van SVVN 2. Sportclub Rijssen 3 won zijn oefenwedstrijd tegen SVVN 3 met 6-2 en Sportclub 5 zegevierde over Sportclub 7 met 4-3. Het C.-elftal behaalde in een toernooi, ge organiseerd door Twenthe in Goor, de twee de prijs.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 2