RIJSSEN IN TEKEN VAN RIJL1TO J Ds De Groot deed intrede bij de Ger. Gemeente ssenaar was ooggetuige van bezetting en verzet in Aan de grens besprongen door horde journalisten Krijgt Rij ssen geen carillon? Feestelijk „sluitstuk van gevarieerd vakantieprogramma EEN STIL GEBED de H00IPLUKKERS 't OVERSCHOTJE Bertus v. d. Berg: „Ik ben diep getroffen Predikbeurten AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. AGENDA Bouw nieuwe kerk start september Ds jongerden bezocht Rijssen Vrydag 30 augustus 1968 51ste jaargang no, 35 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting Mi® \K. v ill ."TV--- A - Vt; U -A-Ac AA lil- Blik op de Rijlito zoals die in 1966 was opgebouwd op het Driehoeksplein. Heftige discussies Praag is prachtig Rustig afwachten Beveiligde overweg WEEKBLAD VOOR RUSSEN De mooie plannen van het carillon-comité •chijnen moeilijker realiseerbaar te zijn dan men aanvankelijk heeft gedacht. Zoals men weet zal de toren van de Hervormde Kerk aan het Schild worden vernieuwd naar «aanleiding waarvan de gedachte naar voren kwam een carillon in deze nieuwe toren t.e doen aanbrengen. Op initiatief van het colle ge van B. en W. werd een comité opgericht dat zich zou inspannen de nodige gelden bij «en te brengen. De reacties in Rijssen waren verdeeld. Er werd gepraat en gediscussieerd, waarbij bleek dat er in de bevolking enige tegenstand tegen het plan van het comité aanwezig was. Een ingezonden stuk in het Weekblad Rijs sen van de hand van de heer G. Colmjon te Deventer, waarin deze zich een heftige te genstander van een carillon op de Rijssense toren verklaarde, wakkerde wellicht de tegen stand nog aan. Het comité verzond enkele honderden brie ven aan bedrijven, instellingen en particu lieren, waarvan verondersteld werd dat de ze sympathiek tegenover het plan zouden staan, met verzoek om een bijdrage ter be schikking te stellen. In dit schrijven werd de hoop uit gesproken dat op deze wijze voorlo pig f 30.000 van de geschatte benodigde f 50.000 bijeen zou komen. Dat is kennelijk tegengevallen. Er werd als reactie op deze brieven slechts enkele duizenden guldens toegezegd, hetgeen geen basis is geweest om aan het plan te kunnen doorwerken. Deze week kwam het comité bijeen om zich over de situatie te be raden waarbij besloten werd van verdere actie af te zien. Althans voorlopig. Als de toren gereed is zal men wellicht alsnog een poging wagen. Maar of het dan beter zal gaan blijft natuurlijk een open vraag. Met de bouw van de nieuwe hervormde kerk in plan Zuid zal in september worden begonnen. De goedkeuring voor de bouw is inmiddels verleend door het Provinciaal Col lege van Toezicht. Om belangstellenden te tonen hoe er gebouwd zal worden, is een maquette van het gebouw tentoongesteld in de etalage van de firma Wolters aan de Haarstraat. Door diverse gemeenteleden werd in de afgelopen week een bedrag van f 21.000,- aan de kerkvoordij geleend voor de bouw van de nieuwe kerk. Hiervan was f 1.000,- renteloos. In totaal werd bijeengebracht ruim f 41.000,- De extra collecte van zondag j.l. bracht i 1.475,60 op. Rijssen staat in het teken van de Rijlito, die van 4 tot en met 7 september wordt ge houden. Het heeft er de schijn van dat door de jongere jeugd (Swiebertje) en de oudere jeugd (The Buffoons) meer over de attracties dan over de tentoonstelling wordt gepraat. Dat hier door de bijzaken de hoofdzaken zouden gaan overheersen. Maar dat lijkt een gezond ver schijnsel. De organisatoren zijn van mening geweest, dat aan de Rijlito attracties verbon den moesten worden waardoor het gebeuren op zich attractief en belangrijk zou worden. Allie tekenen wijzen er op dat men in de opzet zal slagen. Al dagenlang is men bezig de ten ten op het Driehoeksplein op te bouwen. De deelnemers aan de tentoonstelling krijgen nog enkele drukke dagen. Iedereen wil zo goed mo gelijk voor cle dag komen. Dat is de bedoeling van de Rijlito. Dat de deelnemers daar de kans krijgen te laten zien wat zij kunnen bren ger/. Dit zal de 5e Rijlito worden. De voorgaan de ten-toonstellingen zijn alle geslaagde evene menten1 geworden. De «eerste Rijlito ha-d als bijzondere attractie een fraaie verlichting in Rijssen en (vooral) van het Volkspark. Nu staat men met de tentoonstelling in het hard van Rijssen. Ieder jaar hebben de organisa toren getracht de tentoonstelling zo attractief mogelijk te maken. De ene keer is tfaen daar in beter geslaagd dan een andere. De verwachting is, dat de Rijlito dit jaar een groot succes zal worden. Dat leidt men o.a. af uit de belangstelling die er blijkt te be staan voor de evenementen, die in een der ten ten wordt georganiseerd, maar ook uit het feit, dat er veel over het evenement wordt ge praat. Wie zal straks de tentoonstelling niet willen zien? Dit jaar wordt de Rijlito georganiseerd door vier verenigingen n.l. de beide middenstands verenigingen, de VVV en de Horeca. Deze ver enigingen hebben ook gezamenlijk het vakan- tiepogramma georganiseerd, dat zeer geslaagd mag worden genoemd. Men heeft al het moge lijke gedaan de aandacht te vestigen op Rijs sen als touristenplaats, op Rijssen dat zulk teen fraaie omgeving heeft, en waar men in het va kantieseizoen als vakantieganger op allerlei manieren wordt bezig gehouden. Dat is zeer ge waardeerd en Rijssen heeft hiermee al? vakan- tiieplaats een goede indruk gemaakt. Het moet belangrijk werk worden genoemd wat de zo juist vermelde verenigingen in dit verband hebben gedaan De RijlilO ka.,'ï'nm i uieer «ai» aiuittsluk vair het gevarieerde vakantieprogramma worden gezien. Vele middenstanders zulten laten zien, dat Rijssen ook als koopcentrum veel kan pres teren. De aandacht voor Rijssen wordt tot in verre omgeving gevraagd en het lijdt geen twijfel of van alle kanten zullen velen naar Rijssen komen om de Rijlito te bezoeken. Dat er velen ook afkomen op de attracties is een vanzelfsprekende zaak. Dit jaar zullen o.a. verschillende behendigheidsspelen mogelijk ijn en de Driehoek zal baden in een fees telijk licht. In het licht van de Rijlito, die een groot suc ces belooft te worden. Voor vele bezoekers van de Rijlito in Rijs sen zal zonder twijfel de schietstand, ingericht door de schietvereniging Tubantia zijn. De vereniging', die met deze schietstand tweeëer- lei doel beoogt en wel op de eerste paatls pro paganda te maken en op de tweede plaats met deze schiietstand geld hoopt te „verdienen" is n.l. vertegenwoordigd op de Rijlito en wel op een aantrekkelijk punt in de nabijheid van de andere „behendigheidsspelen". Zonder twij fel zal deze schietstand een goede presentatie zijn voor „Tubantia", die de laatste tijd ern grote activiteit ontplooit Tubantia bestaat b-t .ia 5u .(aai maar m aeze ïntiru-KweKkenae pe x riode kenmerkte de vereniging zich door de bekende „ups «en downs". Sedert een drietal ja ren is er echter door het bestuur onder leiding van de actieve voorzitter G. Roeterdink een andere geest gaan varen in de vereniging. Er is veel gebeurd, en nog steeds is men be zig met de opbouw, beter kan worden gezegd met de afwerking, van de interne organisatie van de vereniging. Dat de activiteiten vruch ten hebben afgeworpen kan blijken uit het feit, dat het aantal leden de laatste drie jaar meer dan verdubbeld is. Er heerst een goede geest in de vereniging en vooral de schietavonden in de winter en de schietmiddag in de zomer kenmerken zich door een prettige sfeer. Tubantia beschikt oVer een prachtige buiten baan op de Biesterij. Daar is de laatste tijd met medewerking van verschillende leden heel wat gebeurd. Er mankeerde nogal wat aan de situatie, maar de heer Roeterdink vertelde ons dat men thans zover is gevorderd dat de 50 meter buksbaan bijna klaar is, in die zin, dat deze voldoet aam alle eisen die hieraan door de bevoegde instanties worden giesteld. Het vol gend jaar hoopt men de 100 meter geweerbaan gereed te maken, een onderneming waarmee veel geld is gemoeid. Zoals zoveel venendgin- gen zit ook de penningmeester van' Tubantia niet dik in de „slappe was", zodat men hoopt in de naaste toekomst subsidie van de gemeente Rijssen te ontvangen. Een van de redenen om aanwezig te zijn op de Rijlito met een schietstand is dan ook de mogelijkheid van het spekken van de kas geweest. Dat is naar het schijnt een goede gedachte geweest. In Rijssen zijn zo is vaak gebleken op fan cy-fairs e.d. veel schutters, die graag een schot naar de hoofdprijs willen wagen'. Die hoofdprijs is niet onbelangrijk. Tubantia stelt iedere Rijlito-dag een fraaie luchtbuks als hoofdprijs ter beschikking terwijl vele an dere prijzen kunnen worden gewonnen. Er zullen) op de schietstand, waarvoor zon der enige twijfel veel belangstelling zal be staan 4 banen worden ingericht, waaronder een z.g. reebaan (bewegend doel). Op de schietstand zal ook gelegenheid zijn zich als lid van de vereniging aan te melden. Begin september zal weer worden begonnen miet de schietavonden in de kelder van het Parkgebouw (op maandagavonden). Er wordt een hoofdcompetitie georganiseerd en een z.g. na-competitie. Weer toont het briesend, rode paard, Zijn eigenlijke, valse aard, Een beest dat geen genade kent, Dat moordt «en rooft en vrijheid schendt. Een volk dat slechts om vrijheid vraagt, Wordt door een horde opgejaagd, Een vreedzaam volk wordt onverwacht Geknecht door brute overmacht. Nu toont de vijand zijn gelaat Van moordlust, razernij en haat, De ganse wereld staat ontsteld Door dit meedogenloos geweld. Een leven wordt ni«et meer geteld, Zelfs kind'ren worden neergeveld, De vijand duldt geen) tegenstand, Vertrapt de vrijheid van dit land. Er stijgt tot God een stil gebed, O help dit arme volk, o red, Verlos het van die dwinglandij, Maak toch dit arme volk weer vrij. Alleen Gij hebt een arm met macht, Van U alleen wordt hulp verwacht, De vijand, nog zo zeer geducht. Gaat voor Uw almacht op de vlucht. J. ROZENDOM, Rijssen. Het wordt morgenavdnd reuze gezellig in de Rijlitotent. MEDEWERKENDEN: BOERENKAPEL FOLKLORISTISCHE DANSGROEP CONFERENCE: HENNIK. AANVANG 7.30 UUR. Een stampvolle kerk (zowel woensdagmid- .iK vv«en«dagav'onti) was er getuige dat ds De Groot als predikant werd bevestigd in de gereformeerde gemeente in Nederland waarbij hij tevens zijn intrede deed als predi kant van de Eskerk in Rijssen. Het was voor de talrijke aanwezigen in het kerkgebouw een bijzonder plechtig moment toen de predikanten Malan, Van de Woestij ne, Pannekoek. Verbeek en ouderling F. Meijerink (van de Eskerk) de neerknielende ds De Groot de bijbel boven het hoofd hiel Rij ,,Ik heb diep respect voor het Tsjechoslo- waakse volk. grote bewondering voor de moe dige wijze waarop vooral de jeugdige Tsje chen en Slowaken met de blote handen het verzet tegen de invasie van de Russen en van de soldaten van de satellietlanden levendig weten te houden. Die invasie is een totaal onbegrijpelijke zaak. Het is in de verste verte niet te voorspellen wat uit de noodsituatie die er in Tsjechoslowakije heerst zal voort- groeien. De beste Oost-Europa kenners geven als antwoord: Wij weten het niet, wij zijn geen profeten. Het is onbegrijpelijk dat de Sovjet-Unie op deze brute wijze optreedt te gen een socialistisch land, dat een klein beet je vrijheid, een klein beetje zelfstandigheid nastreefde." Dat zegt Bertus v.d. Berg, een jeugdige Rijssenaar, die sinds 14 mei in het thans zo beproefde land als reisleider van het Alk- maarse reisbureau De Magneet in Tsjechoslo wakije doorbracht. De heer v.d. Berg, die de spanning, de teleurstelling en het verdriet van de Tsjechen en Slowaken heelt meegemaakt en meege- voeld, zou nog twee maanden in dit „onuit sprekelijk mooie land" zoals hij Tsjechoslo wakije betitelt, doorbrengen. Hij werd door de ontwikkelingen verrast en hij keerde met het laatste gezelschap van zijn reisbureau (voorlopig het laatste, benadrukte hij) naar huis terug. Samen met zijn vader en zijn moeder, die in dit gezelschap als vakantie gangers waren opgenomen. Zaterdagavond is de familie v.d. Berg teruggekeerd van déze onvergetelijke reis, die een diepe indruk op hen heeft gemaakt. Het is een kwestie van totale overrompeling geweest. Het gezelschap, dat onder leiding van Bertus v.d. Berg een prachtige tijd had gehad, hoorde woensdagmorgen dat Praag door de Russen was bezet. Bertus v.d. Berg, die in de 4 maanden die hij in Tsjechoslowakije doorbracht, vele relaties heeft weten op te bouwen, kreeg de duidelijke verzekering, dat als hij met zijn gezelschap naar Praag zou reizen hem en zijn gezel schap niets zou overkomen. Hij moest persé die dag een bezoek brengen aan het toeristen bureau Cedok en met de verzekering dat de toeristen niets zou overkomen reisde men naar Praag en wat men niet kon geloven was waarheid: talrijke Russische tanks stonden opgesteld in het centrum van Praag. Tsjechen en Slowaken, waarvan de jongeren onder hen goed Russisch spreken, waren in heftige dis cussies gewikkeld met de invasiesoldaten. Duidelijk was er sprake van eenheid in het verzet. Overal stonden groepen mensen, die „Leve Svoboda, leve Dubcek" riepen. Bertus v.d. Berg maakte het eerste uur van het verzet mee. Ik werd er diep door ge troffen. En dat is zo gebleven tot wij vrijdag avond de grens naar West-Duitsland over schreden, waar de bus met toeristen, in het bijzonder de reisleider als het ware werd be sprongen door journalisten uit alle delen van Europa. Hier waren mensen, die misschien nieuws meebrachten, die misschien wat ach tergrond-informatie konden verschaffen om dat dezen hét uur der beproeving hadden meegemaakt. Bertus v.d. Berg werd geïnterviewd door de Westduitse televisie, hoewel hij niet het idee heeft dat hij zo erg veel nieuws heeft kunnen vertellen. Want dankzij de geheime zenders is tamelijk goed bekend geworden wat in Tsjechoslowakije is geschied. Nadat Bertus v.d. Berg zijn eerste indruk ken over de overrompeling heeft verteld, blijkt, dat hij een prachtige tijd in het thans door de Warschaupact-landen bezette land heeft meegemaakt. Nadat hij vorige jaren als specialist-reislei der veel in Joegoslavië doorgebracht heeft, werd hij dit jaar voor het eerst aangewezen als reisleider voor Tsjechoslowakije. Op 14 mei vertrok hij daar per vliegtuig naar toe, nadat hij zich over het land vooral over de geschiedenis had georiënteerd, waarna hij ongeveer een maand het land doortrok om er later van te kunnen vertellen en te kunnen doorgeven. Hij weet veel van de geschiedenis van dit beproefde volk, kan duidelijk en gedecideerd bepaalde toestanden verklaren. Hij heeft wat studie van de Tsjechische taal gemaakt en grote delen van het land bereisd. Over de stad Praag is Bertus v.d. Berg verrukt. Onder leiding van zeer deskundige gidsen van Cedok dwaalde hij dagenlang door deze „gouden stad". Deze stad is zo mooi, al dus de bereisde Rijssenaar, dat je de schoon heid, de gevarieerdheid en de mogelijkheden die daar voor de toerist liggen, nooit leert kennen. Hij bezocht musea, bewonderde het oude stadsgedeelte, bezichtigde vele kerken (er zijn er alleen in Praag 300), hoorde het concertgebouworkest onder leiding van Ber nard Haitink concerteren in het nationaal theater. Je kunt eigenlijk niet anders zeggen dan dat Praag één groot cultureel monument is. Ongelooflijk, aldus de heer v.d. Berg. Niet alleen de hoofdstad Praag is de moeite waard. Prachtige excursies maakte de heer v.d. Berg met zijn gezelschappen door de vele natuurrijke gebieden, vooral door het zoge naamde Chodenland, dat is gelegen langs de grens met West-Duitsland. Ongemerkt komt het gesprek weer op de politieke situatie. Zoals dat volk naar vrijheid heeft gesnakt, de vrijheid bevochten door Dubcek, Svoboda, Smrkovsky, Cernik en zo vele anderen zo'n korte tijd heeft geproefd en nu verpletterd ziet, dat is volgens Bertus v.d. Berg een tragedie waarvan de draag wijdte niet te overzien is. Er heeft de afgelopen tijd een grote mate van spanning geheerst. De conferenties van Warschau, van Bratislava, van Cierna: het volk maakte de ontwikkelingen zeer geëner veerd mee. Het leek erop, dat de juiste krachtige mannen aan het roer stonden. Steeds wisten ze het vrijheidsschip in veilige haven te laveren. Als één man stond het volk achter Dubcek, dat hem wilde steunen en hel pen de goede koers te behouden. Onzekerheid, achterdocht en onrust bleef lange tijd voel baar, maar de laatste dagen kregen ook de pessimisten hoop. dat alles goed zou komen. En nu plotseling de overval, die men als ver raad en als een misdaad beschouwt. Onbe grijpelijk is het, dat dit heeft kunnen gebeu ren. AA 'Omdat Bertus v.d Berg de zekerheid had ^kregen, dat de toeristen niets zou overko ken, besloot hij niet halsoverkop af te reizen kaar een paar dagen rustig af te wachten. Mede om het gezelschap wat afleiding te lipzorgen, werd er gewoon rondgetourd. Over ig waar onze Nederlandse bus kwam, werden «ij begroet als waren wij bevrijders. Hier Varen mensen uit het vrije Westen. Een oor- 'fi dovend gejuich steeds weer opnieuw, ^reemd, het was symbolisch, Een groet aan tfet. vrije Westen. Hoop, dat wij de vrijheids- (pdachte in de vrije wereld uit zouden dra- in. Wij zagen in Pilsen tientallen jonge mannen een vrachtwagen de vlag in top scande- Leve Dubcek, leve Svoboda. In Do- arzlic, het centrum van het Chodenland, (as donderdag een staking. Het volkslied werd gezongen. Wij hoorden die vrijheids- lemonstratie met eerbied aan. De Tsjechen ïébben dat zeer gewaardeerd, jVrijdagmiddag om 1 uur in de namiddag 'ertrok het gezelschap uit Tsjechoslowakije, Rep onder de indruk van alles wat zich daar n enkele dagen heeft afgespeeld. Bertus v.d. Serg, zijn vader en zijn moeder waren er Iftog.)getuige van. den. waarmee zijn bevestiging als predikant een feit werd. Bij deze bevestiging, die werd geieid door ds F. Malan van Gouda, had genoemde pre dikant als tekst gekozen, Jesaja 62: 6 en die luidt: ,,lk zal de goedertierenheden des Heeren vermelden, den veelvuldigen lof des Heeren, naar alles wat de Heere ons heeft be wezen, en de grote goedigheid aan het huis van Israel, die Hij hun heeft bewezen, naar Zijne barmhartigheden, en naar de veelheid Zijner goedertierenheden. Want Hij zeide: Zij zijn immers Mijn volk, kinderen die niet zul len liegen? Alzo is Hij geworden tot een Hei land." Ds Malan sprak woorden van bemoediging tot ds De Groot in zijn taak als herder en ie raar van de gemeente van Rijssen. Ds De Groot, die 's avonds bij de intrede- dienst door ds F. Malan naar de kansel werd gebracht, koos als tekst voor zijn intrede Handelingen 10: 42 en 43: „En heeft ons ge boden den volke te prediken en te betuigen dat Hij is Degene, Die van God verordend is tot een Rechter over levenden en doden. De zen geven getuigenis al de profeten, dien Hem gelooft vergeving der zonden ontvangen zal door Zijnen Naam." Ds De Groot zag deze tekst als Petrus prediking te Cesarea en had de tekst verdeeld in drie punten t.w.: 1. Bevel tot de prediking, 2. Voorwerp van de prediking en 3 Het doel van de prediking. Ds De Groot maakte er geen geheim van dat hij bij zijn eerste preek in de Eskerk (toen hij nog student was), reeds banden had gekregen met de gemeente van Rijssen, die hem niet los hadden gelaten. Bij de toespraken werd eerst het woord ge geven aan ds C. van de Woestijne (van Bar- neveld), waar ds De Groot lid was van de kerkeraad, voordat hij predikant werd. Ds Van de Woestijne sprak namens het curato rium, en wees zijn collega erop dat hij in tij den- van moeilijkheden altijd zijn oog op God gericht moest houden. Ook ds Verbeek (van Opheusden) drong er ernstig op aan Gods Woord naar recht te ver kondigen in Rijssen. Ds Pannekoek (van Terneuzen) wenste ds De Groot eveneens Gods zegen toe in zijn moeilijke arbeid. Namens de plaatselijke predikanten sprak ds J. Slagers die wenste dat men niet tegen elkaar, maar met elkaar Gods Woord zou verkondigen, waarbij de lasten gezamenlijk veel lichter zouden zijn. Ais laatste sprak ouderling F. Meijerink woorden van welkom tot ds De Groot met zijn huisgezin. Ouderling Meijerink sprak de hoop uit, dat ds De Groot met Gods hulp en de NED. HERV. GEMEENTE Grote kerk 9.00 en 10.45 u.: ds. W. van Tuyl; 19.00 uur ds. J. Jongerden van IJsselmuiden. Westerkerk 9.30 uur Eerw. heer Mulder van Amersfoort; 15.00 uur ds. W. van Tuyl. Eisen 10.00 uur ds. D. H. Bosman van Nij- verdal. GEREF. GEMEENTE Noorderkerk 9.30 en 15.00 uur ds. A. W. Ver hoef van Barneveld; 15.00 uur leesdienst. Zuiderkerk 9.30 en 15.00 uur leesdienst; 15.00 uur ds. A. W. Verhoef. GEREF. GEM IN NED. Eskerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. de Groot; 14.30 uur leesdienst. Geret'. kerk Boomkamp 9.30 en 19.00 uur ds. Willems van Hengelo (Ov.). OUD GEREF. GEMEENTE Bevervoorde 9.30 en 19.00 uur ds. H. A. Vos man; 14.30 uur leesdienst. OUD GEREF. GEM IN NED. Oranjekerk 9.30, 15.00 en 19.00 uur ds. J. W Slager. Ned. Protestantenbond 10.45 uur dr. J. W Samberg van Delden. R.-K. Kerk zaterdag 19.00 uur Avondmis' ■»odag 8.30 uur H. Mis; 10.30 uur Hoogmis. medewerking van de gemeenteleden de kerk weer mocht opbouwen. die", 7.031? hif ?«f. „bijna tot aan de afgrond was gekomén." Ouderling Meijerink drong er bij de gemeen te op aan, alle hulp te verlenen bij de op bouw. Op verzoek van de kerkeraad zongen d« aanwezigen hun pas beroepen dominee Psalm 89: 10 staande toe. Ds. J. Jongerden van IJsselmuiden, die eni ge weken geleden werd beroepen door de Ne derlands hervormde gemeente van Rijssen, bracht dinsdag een bezoek aan Rijssen. Hij had o.a. een ontmoeting met kerkvoogden, le den van de wijkkerkeraad en ambtsdrager. Zondag 1 september zal ds. Jongerden voor aan in de avonddienst, die zal worden gehou den in de Schildkerk. ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 of 0 5704 - 257 Het werkhuisje van de Nederlandse Spoor wegen staande aan de Moienstalweg, is dezer dagen afgebroken, waardoor een hinderlijk object is verdwenen. Komende van de Dan- nenberg belette dit huisje totaal het uitzicht op het verkeer dat zich op de Moienstalweg bevond, zodat hier sprake was van een ge vaarlijke situatie. Deze maatregel is genomen in verband met de komende automatische overwegbeveiliging op de Dannenberg. Het is de bedoeling dat in de nacht van 14 op 15 september deze AHOB-beveiliging zal worden doorgevoerd, zodat het wachten voor de overweg in de Dannenberg tot het verle- den zal behoren. Van de zijde der Nederlandse Spoorwegen zal voldoende voorlichting over deze nieuwe situatie worden gegeven. De scholen zullen worden ingelicht, terwijl een negental dagen zal worden gezorgd voor extra beveiliging om de mensen die regelma tig van deze overweg gebruik maken in t« lichten over de nieuwe situatie. 31 augustus: Nationale windhondenrennen om de Grote ter Horst Ankerprijs en opening nieuwe kantine, sportcomplex de Koerbelt. 4-7 september: Rijlito, Driehoeksplein. 13 september: Jaarvergadering fotoclub Aldo- lem, café Royal, 8 uur. 17 september: RMC-rit, Veemarkt, half acht. 20 september: Vergadering aquariumvereni ging Rasbora, hotel Tijhuis. 25 oktober: ERKV-voorlichtingsavond. Deze avond wordt verzorgd door „De Witte Mo len". Vrije toegang. 18 oktober: Lezing met dia's aquariumvereni ging Rasbora, hotel Tijhuis. 11 november: Aldolem Bondscollectie, café Royal, 8 uur. 22 november: Lezing met dia's aquariumver eniging Rasbora, hotel Tijhuis. 29 en 30 november: Vogelshow Zanglust, café Ter Harmsel, Boomkamp. 5, 6 en 7 december: Tentoonstelling Eerste Rijssense Kanarievereniging, café Ter Harmsel, Boomkamp. Opgaven voor deze rubriek kunnen ges*-hie- den op het gemeentehuis, afdeling algemen» zaken, kamer 7, boven, vóór 5 uur maan dags.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1