AGENDA Ronde van Rijssen belooft spanning en sportiviteit Herv. Centrum vaat 800.000 kosten Geen gebruik recht van er AUTOVERZEKERING VOORTMAN N.V. Morgen breekt de grote dag aan Raadsvergadering In de Eschstraat: nieuwe riolering en gasbuizen Gasvoorziening voor zwembad en sportkantines Kleuterschool tijdelijk grote school Ook First Move naar Rijssen KERKELIJKE BIJDRAGEN Doar warn eens acht halve haann in BURGERLIJKE STAND li Vrijdag 16 augustus 1968 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal, voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en redactie Enterstraat 10 - Telefoon 2303 (05480) - Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting - «fc, WEEKBLAD VOOR RUSSEN Hedenmiddag (vrijdag) om drie uur wordt »en openbare raadsvergadering gehouden op het stadhuis. De agenda telt twintig punten. Binnenkort zal d.e Esstraat worden voorzien van een nieuw rioleringsstelsel. Het oude gietijzeren gasbuizennet zal gelijktijdig wor den voorzien van nieuwe gasbuizen. Omdat de leidingen aan beide zijden van de straat sullen worden gelegd, behoeft bij eventuele reparaties het wegdek in de toekomst niet te worden opgebroken. De kosten van deze voor ziening worden geraamd op f 24.000, B. en W. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Door de besturen van de beide sportvereni gingen en van het zwembad de Koerbelt is aansluiting verzocht op het gasdistributienet. Hiervoor moet op het terrein van het zwem bad een gasdistrictsregelaar worden geplaatst die gevoed kan worden door een middendruk- leiding die aangelegd moet worden in d Arend Baanstraat. "Vanuit deze regelaar kunnen worden ge voed de ketelinstallatie van het zwembad, de woning van de badmeester en de beide kanti nes op de sportvelden. De totale kosten wor den begroot op f 22.500,welk bedrag B. en W. adviseren beschikbaar te stellen. Door de raad is enige tijd geleden aan de heer S. K. de Bruin te Rijssen recht van erf pacht verleend op een terrein nabij het sport veldencomplex. Het plan was dat hier een restaurant zou worden gebouwd. Aangezien de heer De Bruin inmiddels andere plannen heeft, deelde hij mede van het verleende recht geen gebruik te zullen maken. B. en W, stellen de raad voor het destijds genomen besluit in te trekken. Het aantal leerlingen van de kleuterschool aan de Margrietlaan (Gereformeerd schoolbe stuur) is zo groot, dat het schoolbestuur voor nemens is in de lagere school aan de Prins Bernhardstraat een tijdelijke dependance te vestigen van bovengenoemde kleuterschool. De inspecteur van het lager onderwijs als ook de inspecteur van het kleuteronderwijs gaan met dit voornemen akkoord. Het college van B. en W. stelt de raad voor ode inrichtingskosten voor rekening van de ge meente te nemen. Zoals bekend worden, voorafgaande aan de Rijlito-tentoonstelling van 4-7 september a.s., enkele voorstellingen gegeven in de grote Rijlito-tent op het Driehoekplein, op 30 en 31 augustus. Voor de voorstelling op 30 augustus het optreden van The Buffoons is de belang stelling dermate groot, dat het bestuur beslo ten heeft een tweede groep te engageren, na melijk The First Move. Eveneens wordt overwogen om de uitvoe ring van Swiebertje en Bromsnor op zaterdag middag 31 augustus niet 1 ke<er, maar 2 keer te doen plaatsvinden. Voor de voorstelling van Swiebertje en Bromsnor worden gratis bonnen afgeleverd door winkeliers, die deelnemen aan de Swie- bertje-actie. Met de opbouw van de tentoonstellingsten ten zal reeds een aanvang worden gemaakt op woensdag 21 augustus. Zaterdag 31 augustus zal door middel van luchtreclame boven Twente en Salland de aandacht op de Rijlito worden gevestigd. Bij de Nederlands hervormde kerk te Rijs sen is tijdens de maand juli aan kerkelijke bijdragen binnengekomen een bedrag van f 9.325,75. Op 31 juli was de totaalstand ge stegen tot f 66.907,50. Eind juli van het vorige jaar was de stand f 68.722,85. dus bijna twee duizend gulden hoger. De kerkvoogdij ver wacht echter dat de achterstand in de ko mende maanden zal worden ingehaald. De •tand voor het orgelfonds was op 31 juli ge- ategen lot f 11.814, COÖPERATIE BOUWT NIEUWE SUPERMARKT De leden van de Coöperatieve Winkel vereniging Rijssen namen gisteren in een daarvoor speciaal belegde verga dering in Hotel Gijsbers een belangrijk besluit. Op een bouwterrein aan de Haarstraat tegenover het postkantoor zal een mo dern riant winkelpand worden gebouwd onder architectuur van de Rijssense ar chitect H. Jorissen. De grote zaak annex bakkerij aan de Haarstraat sinds mensenheugenis ,,'n Ween- kel" genoemd, die valt in het saneringsplan van de gemeente Rijssen zal worden afgebro ken. Kennelijk was het bestuur accoord met het gemeentebestuur hieromtrent, hoewel door de voorzitter de heer H. Nieuwenhuis geen cijfers werden genoemd, ook niet toen hij door enkele leden hiernaar uitdrukkelijk werd gevraagd. Het bestuur heeft enkele moeilijke weken achter de rug zei de heer Nieuwenhuis in zijn openingswoord. Wij hebben ons laten voor lichten over allerlei aspecten wat betreft de gang van zaken in onze vereniging. Het be stuur heeft besloten de zaken in de Grote straat (naast de fa. Dollekamp) en de textiel- meubelzaak aan het Schild van de hand te doen. Wij moeten economisch werken en het opgaan van deze zaken in de nieuwe super markt lijkt economisch de beste oplossing, een oplossing ook die ons door deskundigen is geadvieerd. De heer Nieuwenhuis besefte dat dit be stuursbesluit een ingrijpende beslissing is geweest, maar met nadruk wees hij de leden erop dat ook in de coöperatie economisch en verantwoord moet worden gewerkt. Het be stuur had naar de voorzitter mededeelde di verse excursies gemaakt o.a. naar Almelo, Lochem en Winterswijk, had zich laten voor lichten over de mogelijkheden waarna men opdracht had gegeven aan de heer Jorissen een ontwerp te maken. Het is de bedoeling, dat in de nieuwe zaak een supermarkt in levensmiddelen' zal worden gevestigd, een bakkerij, een slagerij, terwijl op de bovenverdieping de afdeling textiel en meubelen zal worden gevestigd. Een aantal leden wilde graag weten wat of het nieuwe plan zou gaan kosten, hoe de begroting er uit zag, want als we een beslis sing nemen, moeten w.e toch weten of deze verantwoord is. De heer Nieuwenhuis liet zich hierover ech ter niet uit. Kennelijk had hij hiermee zijn bedoeling en toen hij op dat standpunt bleef staan gingen de leden met het plan (zonder cijfers) accoord. Wel liet hij zich ontvallen, dat de nieuwe zaak aan de Haarstraat kan worden gefinancieerd met de middelen die verkregen worden uit de verkoop aan de ge meente van de oude zaak aan de Haarstraat- hoek-Walstraat vermeerderd met die van de ontvangsten uit de verkoop van het pand in de Grotestraat en die aan het Schild. Het schijnt dat voor deze panden al liefhebbers op de nominatie staan, zodat dit geen moei lijkheid zal vormen. Mét de mededeling, dat in oktober een af gerond plan ter bespreking in de ledenverga dering zal worden gebracht gingen de leden van de Coöperatieve Winkelvereniging met de bestuursplannen accoord. De heer Nieuwenhuis is van menig, dat de Coöperatie straks de beschikking zal hebben p;V T, 'KG over een schitterend pand, dat aan de eisen des tijds voldoet. Het zal een open bedrijf word.en met veel glas, de ruimte zal zo doel matig mogelijk worden benut en in overwe ging is het aanbrengen van een roltrap naar de eerste etage. Van de zijde van Bevervoorde zal het ma gazijn gemakkelijk kunnen worden ber.eikt, terwijl ook de bezoekers van de zaak van de parkeerruimte op Bevervoorde gebruik kun nen maken. Bovendien zal de plaats waar nu de oude winkel staat gedeeltelijk als parkeer ruimte kunnen worden benut, zodat in dit opzicht sprake is van een gunstige ligging. Ook is het zo aldus de voorzitter dat het in de bedoeling ligt gekochte boodschappen boven een bepaald bedrag (b.v. 25 a 30 gul den) te doen bezorgen in de toekomst. Het pand zal een aanwinst worden voor Rijssen zo was de heer Nieuwenhuis van mening. Bij bestudering van het plan, dat kan wor den betiteld als een rigoureus modernise ringsplan blijkt dat architect Jorissen duide lijk rekening heeft gehouden met de moderne eisen te stellen aan een zaak van het for maat zoals de Coöperatie die gaat bouwen. Het pand heeft een frontlijn van 18 meter en het heeft een di.epte op de benedengrond van 40 meter. Van de oppervlakte van 700 m2 (begane grond) kan 300 m2 als verkoop ruimte worden benut. Op de begane grond zullen diverse afdelingen worden ingericht, zoals drogisterij artikelen, slagerij, parfume rieën, kruidenierswaren enz. terwijl de in te richten koffiebar een noviteit voor Rijssen kan worden genoemd. Achter de winkelruimte zijn diverse be- drijfsgedeelten gepland, zoals een vriesin- richting, de centrale bakkerij en magazijnen. Bij de ingang zal naar alle waarschijnlijkheid een roltrap worden aangebracht, zodat op gemakkelijke wijze de eerste etage waar de afdeling confectie en de woniginrichting zal worden gevestigd kan worden bereikt. Boven het front, zijnde een grote glaspar tij, wordt een luifel aangebracht. Het geheel is gebouwd rekening houdende met de mo derne opvatting, dat veel goederen in de win kel voorhanden moeten zijn en minder in de magazijnen. Met de mogelijkheid dat een 2e etage in de toekomst kan worden gebouwd is rekening gehouden. De mogelijkheid be staat nog dat het pand onderkelderd zal worden. Al met al is er sprake van een bedrijfsorganisatorische concentratie waar door de Coöperatieve Winkelvereniging een geheel nieuwe weg inslaat. Acht halve haann har zee ebroan, Dee zoln eur moarn wal smaakng, Moarn was ze joarg, doar wol Meriej Nen heeln mooin dag van maakng. Dan kümm ook alle wichter etn, Dieks, Jannuekn en Getjan, Dus met zin achten harn ze krék Nen halven haan per man. In 'n keelder bleewn ze 't beste good, En dan, zoo dach Meriej, As ik ze in de kükn loat stoan, Dan zit ze miej dr bi>ej. Mear det de haann in 'n keelder ook Neet vaejleg stunn, det bleek Toen zee ze wier oet 'n keelder haaln En in de panne keek. Het warn nog krék veer halv.e haann Dee ouwer warn ebleewn, Mear wee det har edoan det stun Dr ech neet biej eskreewn. Har 't Jannuekn of har het Getjan, Of har Goajt 't zelf edoan, 't Zal aajt wal 'n roadsel bliewn, doar kuej Alleerie mear noar roan. Het zal wal nooit an 't lechte komm Wee ze héf vot enümn, Mear woer dan ook, de haann dee zeent Beslist wal op ekümn. Meriej en Goajt, de wichter ook, Dee hebt hiervuur munn bloon, Ze monn het met d.e helfte van Nen halven haan non doon. 17 aug.: Ronde van Rijssen, plan-Zuid, aan vang 15 uur. 24 aug.: E.R.K.V. ledenvergadering, café Jan Kuper. 30 aug.: Rijlito-tent, 20 uur The Buffoons en The First Move. 31 aug.: Rijlito-tent, 14 uur Swiebertje en Bromsnor. 31 aug.: Rijlito-tent, 19.30 uur Boerenkapel d® Hooiplukkers, folkloristische dansgroep 't Overschotje. 31 aug.: Nationale windhondenrennen om de Grote ter Horst Ankerprijs en opening van nieuwe kantine, Sportcomplex de Koerbelt. 4-7 sept.: Rijlito, Driehoeksplein. 17 sept.: R.M.C.-rit, Veemarkt, half 8. 25 okt.: E.R.K.V. voorlichtingsavond. Deze avond wordt verzorgd door De Witte Molen. Vrije toegang. 29 en 30 nov.: Vogelshow Zanglust, café Ter Harmsel, Boomkamp. 5, 6 en 7 dec.: Tentoonstelling Eerste Rijs sense Kanarie-Vereniging, café Ter Harm sel, Boomkamp. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7, boven, vóór maandag 5 uur. J. Rozendom, Rijssen. ASSURANTIEKANTOOR telefoon 2269, b.g.g. 2892 of 0 5704 - 257 Als sportief hoogtepunt op het Rijs sense vakantieprogramma staat ver- neld: De Ronde van Rijssen, die zater dagmiddag wordt gehouden op een fraai parkoers gelegen in plan-Zuid. Dit wielerevenement wordt dit jaar voor de 4e keer georganiseerd door het rondecomité, dat bestaat uit de heren H. en G. v. d. Berg, F. Dommerholt en J. Het Hervormd Centrum dat in Plan Zuid zal verrijzen en waaraan binnen- GEBOREN: Manna, dv J. Ligtenberg en H. Koedijk, Haarstraat 68a, 5 aug.; Karin Liesbeth Mirjam, dv G. Nijland en A. Pijffers, Arend Baanstraat 16, 6 aug.; Geertruida Johanna, dv F. J. Goossen en en G. J. ten Bolscher, Molendijk 38. 6 aug.; Berendina Wflhelmina, dv G. D. Beunk en G. Bolhoeve, Bloemstraat 25, 7 aug.; Johan, zv J. Kastenberg en P. de Vries, Graaf Ottostraat 129, 8 aug.; Gerrit Dinant, zv T. Schuitert en A. Nijland, Esstraat 184, 7 aug.; Willemina, dv G. Pieffers en B. Ligtenberg, Dannenberg 75, 12 aug.; Berend, zv H. Ligtenberg en H. Ligtenberg, Holterstraatweg 88a, 11 aug. ONDERTROUWD: Albert Tuitert, 20 jaar, Holten, H. J. Wan- sinkstraat 12 en Arendina Brinks, 22 jaar, Esstraat 161, 9 aug.; Gerrit Jan Assink, 23 jaar, Smitjesdijk 5 en Willie Kreijkes, 21 jaar, Beatrixstraat 13, 9 aug. GETROUWD: Gerrit Broekmaat. 25 jaar en Geertruida Schellevis, 22 jaar, Holten, Dorpsstraat 45, 8aug. Albertus Cornelis Meijerink, 24 jaar en Geer truida Henriëtte Christine Geerdink, 20 jaar, Enschede. Herculesstraat 108, 9 aug.; Gerrit Jan Nijkamp, 25 jaar en Hermina Kiers, 26 jaar, Wierden, Hexelseweg 97, 9 aug. OVERLEDEN: Gerritdina Margaretha Wessels, 64 jaar, on gehuwd, Lentfersweg 40, 11 aug.; Jannes Harbers, 78 jaar, ev. J. Bruins, Arend Baanstraat 27, 11 aug.; Anta Hendrika van den Noort, 61 jaar, ev. E. J. ter Keurst, Tuinstraat 6, 3 aug. te Almelo. kort een begin zal worden gemaakt, gaat ongeveer 800.000 gulden kosten. Aldus een mededeling van de president kerkvoogd der Ned. herv. gemeente te Rijssen in „Ons Kerkblad", het officieel orgaan der Ned. herv. kerk. De kerk voogdij zal, aldus de heer Van Schooten, ondanks het feit dat er reeds geruime tijd is gespaard, een lening gaan afslui ten van f 500.000.—. De rente hiervoor bedraagt 6'/< procent per jaar. Dit be drag zal aanmerkelijk gedrukt kunnen worden indien er gemeenteleden zijn die de kerk geld zouden willen lenen tegen een kleiner percentage rente. De kerkvoogdij heeft inmiddels een bedrag van f 20.000,kunnen lenen tegen 4 procent. De aanbesteding van de kerk die naar ver wacht wordt, volgend jaar geopend zal wor den, heeft op 11 juli plaatsgehad. De verga dering van kerkvoogden en notabelen, waarin de gunning plaats vond was op 2 augustus. De bouwcommissie adviseerde het werk aan de laagste inschrijvers te gunnen. Perceel 1, het metsel- en timmerwerk werd gegund aan de fa. B. en H. Jansen, Markelo- seweg 21 voor f 629.615, Perceel 2, het glas- en schilderwerk aan de fa. G. Wolters, Haarstraat 52 voor f 33.483, Perceel 3, het loodgieterswerk aan de fa. G. J. ter Harmsel, Boomkamp 33 voor f 31.748,—. Perceel 4, het elektriciteitswerk aan de fa. G. van Dam, Elsenerstraat 47 voor f 36.355, Het wachten is thans op de goedkeuring van het Provinciaal College van Toezicht. Met de bouw van de nieuwe kerk is dus een bedrag gemoeid van f 731.201,Hier komt uiteraard nog een flink bedrag bij voor o.a. tuinaanleg, straatwerk paden, vloerbedekking, meubilair, geluidsinstallatie, orgel etc., zodat na aftrek van de te verwachten subsidie de bouwkosten circa de som van f 800.000.zuilen gaan be dragen. ANNE KOSTER Lichtenberg. Het comité dat altijd heeft gezorgd voor een perfecte organisatie had de eerste keer (in 1964) groot suc ces. Er was veel belangstelling en het werd een sportieve wedstrijd, die op fraaie wijze werd gewonnen door Harm Smit. Natuurlijk maakten de organisatoren het plan het volgende jaar weer een ronde in Rijssen te doen verrijden. Hoewel een sterk rennersveld aan de start verscheen, viel de publieke belangstelling vanwege het slechte weer tegen. Een situatie die het vorige jaar, maar dan in heviger mate, werd herhaald. Tijdens de ronde was het compleet noodweer en het comité kon natuurlijk niet van een fi nancieel succes spreken. Dat is het enige wat we niet in de hand hebben, aldus één van de comitéleden. Overi gens wijzen alle tekenen erop, dat er zater dag sprake zal zijn van een sportieve maar vooral van een spannende wedstrijd. Dankzij de medewerking van de directeur van Ge meentewerken, de heer Hollander, dankzij de steun, die men ook dit jaar weer heeft gehad van de VVV en van de Rijssense middenstand is het comité ervan overtuigd, dat de ronde organisatorisch een succes kan worden. Al leen dat weer: Daar moet je het beste van hopen. Aan de start zullen ongeveer 100 renners verschijnen. De belangstelling van de cou reurs voor Rijssen was zo groot, dat om te voorkomen dat de wedstrijd overbevolkt zou worden een aantal renners moesten worden afgeschreven. Tussen de 100 renners bevindt zich een aantal prominenten en een aantal jongere coureurs, die allen gebrand zullen zijn om als eerste over de finish aan de Steenakkersweg te gaan. Er zal zonder twijfel een felle strijd ontbranden en het lijkt verantwoord een uiterst spannend wielerevenement te voorspel len. In het tableau de la troupe zien we Lefe- rink uit Borne, die zich o.a. in Olympia's VERRIT LEF ERIN K JOHAN PLUIMERS Tour door Nederland een zeer verdienstelijk renner heeft getoond. Zaterdag was Leferink in de Ronde van Borne een groot animator en hij ging achter Solaro als tweede over de finish. Deskundigen verwachten ook veel van de winnaar van de Ronde van Rijssen van het vorige jaar, Cees Smouter, die ook dit seizoen fraaie prestaties op zijn naam heeft weten te brengen. Ook zal zich in de strijd werpen Evert (Tarzan) Dickhoff uit Oosterwolde, de ama teur-kampioen van Overijssel. Veel wordt er ook verwacht van Bennie Groen, die evenals Leferink in Olympia's Tour door Nederland steeds „van voren" reed. De bekende Anne Koster uit Leeuwarden, die veel overwinnin gen op zijn naam heeft staan, zal al zijn krachten inspannen om te pogen de ereronde door het Rijssense plan-Zuid te rijden. Op de lange lijst van deelnemers zien we voorts o.a. Wim Neeskens (de fietsende re porter) van de Dagblad van het Oosten-Sinal- co-groep; Kuiper uit Denekamp, winnaar van ■:?.w GERT PLUIMERS de Ronde van Almelo; Theo F. Meyer, één van de beste crossers van Nederland, die za terdag in de Ronde van Borne een uitsteken de indruk maakte; de grote vechtjas Palland uit Nasselt en niet te vergeten de gebr. Plui- mers uit Enter, die zonder twijfel, aangemoe digd door een groot aantal Enterse suppor ters in Riessen graag zullen willen winnen. Het belooft een sportief evenement te wor den, waarvan uiteraard niet te voorspellen valt wie op het erepodium zal komen te staan. Spannend zal de ronde zijn van de eerste tot de laatste minuut. De amateurs zullen 80 kilometer rijden over een parcours in plan- Zuid, namelijk Steenakkersweg, Teunis Lod derstraat, Eschstraat, Wijnand Zeeuwstraat. De amateur-wedstrijd begint om 4 uur (za terdagmiddag). Voorafgaande hieraan wordt de Ronde van Rijssen verreden over 20 km door de aspiran ten, die zullen starten om 3 uur. Het zal de moeite waard zijn de jonge renners in hun strijd te volgen. Ingeschreven hebben o.a. onze plaatsgenoot Lex Barnaart, Stiggelbout uit Wierden, Aal- bers uit Haaksbergen en Scherphof uit Goor. Ook hier verwachten wij een spannende strijd. BENNIE GROEN 3* v WIM NEESKENS i

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1