n Goede belangstelling voor prestatieloop van De Mors Sportclub versloeg Voorwaarts met 4-0 Sportclub Rijssen werd tweede in eigen Paastoernooi Excelsior zaterdag naar DOSK Sportclub Rijssen nam revanche Excelsior leed onfortuinlijke nederlaag VVOG won met 3-0 Vrijdag 19 april I960 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Het laat zich aanzien dat de v.v. Sportclub Rijssen in 1969 opnieuw een Paastoernooi gaat organiseren. Een en ander naar aanleiding van het prachtige succes dat de club v an voorzitter Oosthoek maan dagmiddag boekte. En hierbij doelen wij dan niet op de tweede plaats die Sportclub bereikte in zijn eigen toernooi. Het is het succes van het geslaagde voetbaltoernooi waaraan maanden van hard werken zijn voorafgegaan. Met glunderende gezichten konden voorzitter Oosthoek en secretaris Kamp ons maandagmiddag mede delen dat organisatorisch alles uitstekend was verlopen. De wed strijden waren alle redelijk op tijd begonnen, het scheidsrechters- korps had zich uitstekend van zijn taak gekweten en financieel is de club er best uitgesprongen. Vooral in de kantine zijn er goede zaken gedaan. Sportclub Rijssen ontvangt SYZW Mors-heren spelen in vierde klasse H Alle Mors-teams zaterdag naar Deventer Atletiekclub kreeg nieuwe trainer Drie Excelsiorspelers bij Twentse selectie Interessante dia's op „Rasbora""-avond Zo speelden de Excelsior-elftalleii Ingezonden EEN CARILLON FILMNIEUWS Zaterdag en woensdag BIZARRO A Een uitstekend Sportclub Rijssen heeft met 4-0 revanche genomen voor de indertijd te Vriezenveensewijk-Westerhaar geleden 2-1 nederlaag. Door het ontbreken van Geert van Brussel en M. Rutter- kamp verscheen Sportclub in een geheel gewijzigde opstelling. Zo was Ligtenberg naar de verdediging gedirigeerd, speelde Nijzink (tot aan de rust) rechtsbuiten en toonde Van de Keuken op de linkshalfplaats heel wat in zijn mars te hebben. Daar ook Eertink op de linksbuitenplaats voor de pauze een sublieme partij speelde (hij verrichtte een hattrick) was de wedstrijd het aanzien alleszins waard. Uitstekende wedstrijd Solo van Eertink Geen doelpunten na rust Excelsior speelt lichtwedstrijd tegen Twents KNVB-elftal Opstelling SC Rijssen Er is door het bestuur echter hard, zeer hard gewerkt eer het zover was dat V.V.V.- voorzitter G. Kappert, na de openingsceremo nie, de aftrap kon verrichten van de wed strijd Sportclub Rijssen-Skaldervikens, de Zweedse vierdeklasser die momenteel in Arn hem in «en trainingskamp verblijft. De Rijs senaren kwamen uitstekend voor de dag en ga ren goed voetbal te zien. Via een strafschop kwam Sportclub op 1-0. Deze voorsprong werd niet weer prijsgegeven en toen de arbiter voor het einde floot hadden Ruiterkamp c.s. een verdiende 4-3 zege in de wacht gesleept. Op het tweede terrein speelden inmiddels de Engelse amateur-eersteklasser Fifa uit Lon den en de Duitse amateur tweedeklasser Ber gensdorff '85 een wedstrijd waarin de Engel sen beter voetbal lieten zien doch hun over wicht niet in winst wisten om te zetten. Wel namen zij de leiding doch de enthousiaste Duitsers kwamen spoedig terug, scoorden eerst de gelijkmaker en uiteindelijk het win nende doelpunt (2-1). Wedstrijd van de dag De ontmoeting Sportclub Rijssen Fifa werd de wedstrijd van de dag. Ongeveer 500 toe schouwers zagen hoe Sportclub door een be ter ploegverband en hard werken de Engel sen naar een 2-0 nederlaag speelden. Op het andere veld won Bergensdorff gemakkelijk van het Zweedse Skaldervikens (3-0), Sportclub Rijssen en Bergensdorff moesten hierna onderling uitmaken wie winnaar zou worden in het door Sportclub georganiseer de Paastoernooi. en de door Heineken geschon ken beker mee naar huis zou mogen nemen. Gezien het spel tegen Fifa hadden de Sport- elubsupporters goede hoop dat de beker in Rijssen zou blijven. De praktijk wees echter •rider# uit. Bergensdorff. niet zonder geluk, Het eerste elftal van Sportclub Rijssen ont vangt zaterdagmiddag om drie uur op haar terrein op de Koerbelt de tweede editie van SVZW uit Wierden. In het begin van de com petitie werd indertijd in Wierden met 3-3 ge lijkgespeeld tegen de in zwart-wit gestoken Zwaluwen. Een uitslag die tot stand kwam door onvakkundige leiding en die het begin was van een serie nederlagen voor de ploeg die reeds als kampioen was gedoodverfd. Van zelfsprekend is Sportclub Rijssen gebrand op revanche en spelend als vorige week tegen Voorwaarts en tegen de buitenlandse gasten op Paasmaandag moet deze revanche er dik inzetten. Of het er ook uitkomt ligt helemaal san de mannen van aanvoerder Ruiterkamp. Sportclub 2 krijgt in Goor een zware dob ber tegen het standaardteam van G.F.C. De ploeg van Paul Müller heeft nog steeds, met PSV uit Almelo, de leiding. Wanneer deze elf spelers hun zenuwen de baas kunnen blijven moet men met twee pun ten rijker uit Goor kunnen terugkeren. Sportclub 3 gaat op bezoek bij SVZW 3 en ja geenszins kansloos. Of Sportclub 4 met een zege uit Mellendoorn terugkeert menen we te mogen betwijfelen. Vesos 3 zal wel te sterk zijn voor de Rijssenaren. Sportclub 5 gaat naar Daarle om het op te nemen tegen Sport club Daarle 2. Sportclub 6 speelt uit tegen SVVN 5 en Sportlust 7 gaat eveneens naar Nij- verdal om daar te spelen tegen DES 5. Voor de komend* zomercompetitie van de KNZB is het eerste herenzevental van de Mors dat uitkomt in de vierde klasse H., ingedeeld samen met BZPC (Borculo). Heidelberg (Bor ne). NZC (Neede) en het Ravijn (Nijverdal). Heidelberg en het Ravijn zijn oude bekenden van de Mors. De andere twee ploegen zijn nieuwe tegenstanders. Voor de kring Twenthe- IJsselstreek is de indeling nog niet bekend. Voor hét spelen van wedstrijden voor de wintercompetitie van de kring Twenthe-IJs- selstreek gaan zaterdagavond alle teams van de zwem- en poloclub de Mors naar Deven ter. Voor de heren-, jóngens- en fneisjesze- ventallen betekent dit meteen de afsluiting van de wintercompetitie. De dames spelen hun laatste wedstrijden op zaterdag 27 april. Voor zaterdag a.s. ziet het programma er als volgt uit: De meisjes spelen tegen de IJs- sel A an de IJsselmeeuwen A. De jongens komen in het water tegen IJs selmeeuwen A, de dames tegen de IJsselda- mes 2 en de heren ontmoeten De Berkel (Lochem). scoorde twee maal, waartegen Sportclub geen enkel doelpunt kon stellen (2-0). Bergensdorff werd dus eerstelen won de Hei- nekenbeker. Sportclub Rijssen werd dt geluk kige bezitter van de VVV beker, beschikbaar geteld door de VVV Rijssen. De derde prijs was voor P'ifa terwijl Skaldervikens als vier de eindigde. Tussen de bedrijven door werd nog ten ge- costumeerde voetbalwedstrijd gespeeld en ge korfbald, zodat men een vrij compleet beeld kreeg van de mogelijkheden van Sportclub Rijssen. Kantine te klein De enige moeilijkheid ontstond na afloop van het toernooi toen bleek dat de kantine veel te klein was. Binnen afzienbare tijd zal hier echter verandering in komen, aldus sport- club's secretaris, de heer Kamp. Het wach ten is op vrijwilligers die een gedeelte van hun vrije tijd beschikbaar willen stellen om de accommodatie van het clubhuis uit te brei den. Melden kan men zich dagelijks bij de heer Kamp aan de Piet Heinstraat of bij de heer De Jong, de penningmeester van Sport- De atletiekafdeling van de sportvereniging Sportclub Rijssen heeft met ingang van he den als nieuwe trainer aangesteld de heer J. J. Pegels. De heer Pegels die vroeger in Hen gelo woonde is thans leraar Lichamelijke Opvoeding aan de Lagere Technische school te Rijssen. Hij is een all round atleet, kent alle onderdelen van de atletieksport en heeft zich ten doel gesteld de atletieksport in Rijs sen op een hoger plan te brengen. De nieuwe Sportclubtrainer is thans 26 jaar oud. Na de gehouden selectie wedstrijden op het SVVN terrein van Nijverdal zijn door de tech nische commissie van de KNVB afdeling Twente van het zaterdagvoetbal 15 spelers uitgenodigd om deel te nemen aan selectie training in Nijverdal. Onder deze 15 spelers bevinden zich 3 Ex celsior leden t.w. de heren J. Bakker, J. H. Nijzink en J. G. Zwiers. De spelers zullen getramd worden door de heer Thilippo uit Hengelo de trainer van Ex celsior. Een statiefotov,an de gekostu meerde voetballers. De wedstrijd stond onder leiding van de heer A. J. Bargmans (rechts), die voor deze gelegenheid was verkleed als „Dik ke Deur". club. Mocht Sportclub Rijssen het volgend jaar dan weer een toernooi organiseren, dan zal men de bezoekers in een ruime kantine kunnen ontvangen en bedienen, wat de om zet zeer zeker ten goede zal komen. Vrijwil ligers voor! Oe Rijssenst aquarium vereniging Rash* ra" is nog steeds zo gezond als een eis. Dat bleek op de dia-avond die het bestuur bad ge organiseerd in de Iunchreom Voertman en waarvoor bijzonder grote belangstelling be stond. Het was ook een interessant idee ean het bestuur geweest een lesing te deen beH- den door een deskundige ais de heer Wigle ven. aan de hand van gemaakte dia's, die on langs van de aquaria van de leden van Ras- bora sijn gemaakt. Hoewel het overgrote deel van Rastoora's leden over een goed verzorgd en fraai inge richt aquarium beschikt, was de bespreking door de heer Wigleven bijzonder leerzaam. Hij gaf tal van aanwijzingen en tips waarmee de eigenaren hun voordeel konden doen en boeiend was de wijze waarop de heer Wigle ven over de verschillende soorten vissen en planten wist te vertellen. Besloten werd op 29 aprH weer een bijeen komst te beleggen. Het eerste elftal van Excelsior moest za terdag de eer van VVOG laten en verloor op eigen terrein met 3-0. Ook Excelsior 4 stelde teleur door in Enschede met 3-1 te verlie zen van het laag geplaatste Sparta 5. Het vijfde elftal deed het heel wat beter door in Enter met 6-1 te winnen van Enter Vooruit 5. Voor een onaangename verrassing zorgde Excelsior 6 dat in Enter spelend, door En ter Vooruit 6 weer met een 2-1 nederlaag naar huis werd gestuurd. De plaatselijke ont moeting Sportclub Rijssen 7 Excelsior 7 eindigde in een 7-1 overwinning voor Excel sior 7. In een doelpunten rijke wedstrijd speel de Excelsior Al op eigen terrein met 4-4 ge lijk tegen de Al junioren van P. H. (Almelo). Het A2 elftal moest thuis spelend met 1-0 haar meerdere erkennen in IA van RKSV. De C elftallen verloren alle drie. Dit was voor Cl de eerste nederlaag en wel met 2-1 tegen Rijssen Vooruit Cl. Excelsior C2 kon het in Enter tegen Cl van Enter niet bolwer- 'ken en moest met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. Zoals te verwachten was verloor ook C3 in Enter van Enter Vooruit Cl. Hier wa ren de cijfers 11-1. Excelsior Dl liet zich in Goor tegen Hector Dl niet verrassen en won met 6-0. Als oud-Riessenaar, en nog steeds belang stellend in de ontwikkeling van de stad, zij het mij vergund enkele punten inzake de aan schaf van een klokkenspel voor de nieuwe to ren onder de aandacht te brengen. Wij hier in Deventer hebben een carillon op de toren van de Grote Kerk, dat ieder kwartier automatisch speelt. Op het halve uur klinkt er n-u zo een jaar lang ,,In een blauwgeruite kiel"; dat is 12 maal per dag 84 keer in de week, 4200 keer in een jaar (met de kermis wordt het programma telken jare veranderd) Met de drie andere wijsjes mee gerekend horen we dus jaarlijks zestienduizend achthonderd keer dezelfde deuntjes. Kunt u zich voorstellen dat dit vele gevoelige mensen irriteert? (anderen zeggen dat ze het niet meer horen; maar dient carillonspel om de mensen zo af te stompen dat ze niets meer vernemen Lange jaren speelde deze muziekfabriek de hele nacht door. Sommige lieden in de buurt van het Grote Kerkhof konden alleen slapen met watjes in de oren, en denkt u eens in wat dit betekende voor oude mensen die een lichte slaap hebben en voor zieken die wak ker liggen. Tenslotte is er een comité opge treden waarin o.a. hotelhouders zitting had den, daar gasten soms na éen nacht van slapeloosheid boos wegliepen en waarmee dok toren uit naam van hun patiënten hun instem ming betuigden welk comité van B. en W. gedaan heeft gekregen dat dit nachtelijk tu mult, waar niemand mee gebaat was, einde lijk gestaakt werd, door het aanbrengen van een eenvoudig automatisch werkend apparaat. Zou er in Riessen een carillon komen, dan kan men zijn voordeel doen met deze ervaringen. Bovendien zal men er niet opgesteld zijn dat er ook gedurende de zondag (en onder kerk tijd!) wereldse deuntjes over het Schild klin ken; het klokkenspel zal dan op zaterdagavond moeten worden afgezet en op maandagmor gen weer op gang gebracht. Er dient aan een speciale ambtenaar van de gem. elektriciteitsvoorziening te worden op gedragen zulk een carillon te controleren. De praktijk leert namelijk dat het nogal eens ku ren heeft. Bij behoorlijke vorst bijvoorbeeld blijft het stilstaan. Ook wiL het wel eens de hele nacht doorspelen (als het extra-apparaat je uitvalt), of dat het alle vier wijsjes elk kwartier achter elkaar speelt, of dat het niet van ophouden weet (dol geworden) en dan maar doortingelt, soms uren achtereen, en dan afknapt, defect. Die met het klokkenspel be kende ambtenaar moet dus dag en nacht be schikbaar zijn om in te grijpen. (Dat er nog al reparatiekosten zullen komen, moge blij ken uit de ervaringen, in Deventer opgedaan: nadat het carillon alhier na 1945 al twee keer ingrijpend verbouwd is, telkens een zaak van vele maanden, is er pas door deskundigen een rapport uitgebracht dat het opnieuw grondig gerepareerd moet worden, voor een hoog bedrag). Nu is er een andere en betere oplossing mogelijk; dat men het alleen maar laat be spelen bij bijzondere gelegenheden. Inder daad geeft dit iets feestelijks in de atmosfeer. Maar goede beiaardiers zijn zeldzaam en duur. Naar mijn mening zijn carillons nog aan vaardbaar in stille stadjes, buiten het drukke verkeer (ik denk aan Enkhuizen en Zaltbom- mel), waar men ze sedert de 17de eeuw in speciale speeltorens heeft gehad, en dan nog met een zacht geluid. (Al hebben ook daar allerlei mensen er nog last van). De sedert 1945 opgekomen mode om klokkespelen aan Excelsior 1 speelt zaterdag haar laatste uitwedstrijd en brengt daarvoor een bezoek aan het kampense DOSK. Dit elftal pres teerde het zaterdag in Utrecht met 1-0 te winnen van SSVU en hoeft nu uit de resteren de twee wedstrijden nog maar één puntje te halen om zich definitief in veiligheid te stel len. Excelsior 2 gaat naar Hellendoorn en ont moet daar Vesos I nummer laatst van de ranglijst. Door te winnen zou Excelsior 2 het derde elftal een grote dienst bewijzen. Het der de elftal zelf ontvangt het Vriezenveense Voor waarts 2, ook een gegadigde voor een van de onderste plaatsen. Door dat hier de krachten elkaar niet veel zullen ontlopen kan een span nende ontmoeting verwacht worden. Het vier de elftal heeft ook een Vriezenveense tegen stander n.l. DOS 4 op het terrein van laatstge noemde. Excelsior 5 speelt thuis en krijgt be zoek van Sportclub Lemele 2, evenals Excel sior 6 dat als gastheer optreedt van het vete ranen elftal van DES (Nijverdal) DES 6 dat ongeslagen bovenaan troont. Excelsior 7 is vrij. Voor de hoofdklasse speelt Excelsior Al in Enschede tegen Rigterableek A1. Het A2 elftal van de junioren komt bij de Poppe tegen Blauw-Wit Al binnen de lijnen. Ook de B-elftallen spelen weer na 3 weken rust. Ex celsior BI brengt een bezoek aan Hector BI in Goor, terwijl de B2 junioren als gastheren optreden van Holten BI. Excelsior Cl kan Met als uitrusting een 1000 mm lens, een te- ledynamische microfoon met een bereik van 3 km. en duizenden meters film reisden twee cameraploegen totaal 51.000 luchtmijlen rond de wereld, om thuis i* Los Angelos uit hun verbazingwekkende materiaal de film HON DO BIZARRO samen te stellen. Een van de gevaarlijkste karweien was wel het vastleggen van een geheime slavenkeu- ring en -markt in Syrië. Onder het zwaar be wapende oog van scherp uitkijkende wachten, filmden zij de verkoop van naakte blanke slaven, maar vooral slavinnen, die voor 1750 dollar tot 4000,- dollar van de hand gingen. Op de Bahama's komen afstammelingen van negerslaven bijeen om hun 2000 jaar oude VOO-DOO ritueel te vieren. Waar vroeger een blanke baby werd geofferd, door het hoofd en de ledematen van het lichaam te scheiden, valt heden ten dage deze eer ten deel aan een kip. Haar bloed, samen met dat van een slang wordt door leden van de in extase geraakte groep gedronken als het fluïdum van het leven". zich na de nederlaag van vorige week geen misstappen meer veroorloven en moet win nen van het op bezoek komende Nijverdalse De Zweef Cl. Het C2 elftal gaat evenals vori ge week naar Enter en speelt nu tegen En ter Vooruit Cl. Ook de C3 junioren hebben weer een uitwedstrijd en gaan in Holten te gast bij Holten C2. De pupillen tenslotte (het D 1 elftal) zuilen op de Koerbelt wel winnen van Enter Vooruit D2. Zaterdag organiseerde het bestuur van de zwem- en poloclub da Mors een zgn. prestatie loop voor alle leden. Op het terrein van het zwembad de Koerbelt startte om half tien de jeugd beneden 12 jaar voor een veldloop van 2Vt km. De deelnemers waren verplicht de ze afstand af te leggen binnen 35 minuten. Dank zij de wekelijkse conditietraining onder lei ding van de heer Sleking meldden de eerste lopers zich reeds na negen minuten weer op het punt van uitgang. Het waren Henk Jan sen en Herman ten Wolthuis die bijna tegelijk binnenkwamen. Beide kregen behalve een vaantje een medaille voor hun goede prestatie. te brengen in torens die deze nooit hebben ge had, lijkt mij (ook historisch) misplaatst. Het is me bekend, dat menigeen in steden waar men voor veel geld zulk een muziek"-ap- paraat heeft gekregen, kort daarna al spijt als haren op zijn hoofd had over wat ze aan rustverstoring hadden binnengehaald. Mogen deze bedenkingen ertoe leiden dat de initiatiefnemers (plu» de autoriteiten) in Ries sen de zaak goed overwegen, alvorens tot da den over te gaan. DEVENTER - G COLMJON. ïfc .5M1 V A. Gosewitch werd derde, Henk Richardson vierde en B. Schreurs vijfde. Bij d« jongens beneden 10 jaar werd D. F. Wolters eerst» en H. Sleking tweede. Winnares bij de meis jes beneden 12 jaar werd Gerda Baan. Ti neke Sleking finishte als tweede. Dri» werd H. ter Hamsel, vier F. Bruggink, S. H. ten Wolthuis, 6. B. Roeterdink en 7. Tr. van de Maat. Be wat oudere jeugd startte om half eK precies voor een tocht van vijf km. Alice ter Horst werd eerste bij de meisjes van 14 en IS jaar. Eerste bij de damee werd Gerda Klein Horsman. Bij de jongens van 12 en 13 jaar werd Jan Wolterink eerste in een tijd van 15 minuten. Tweede werd Anton Jansen,, 3. H. van de Noort, 4. J. Hartman, 5. J. W, van Dijk en 6. J. Smit. Bij de jongens van 14 en 15 jaar finishte Henk ten Cate als eeaete. Tweede was Eg- bert Klein Horsman. 3. G. J. Huyben, 4. M. Prins en 5. G. van de Noort. Bij de heren werd Peter Struik nummer één. Gerrit Dannenberg en Wim Wessels kwa men gelijktijdig over de eindstreep en wer den tweede. Drie werd D. van de Kamp, 4. J. Eshuis en G. ten Brink*. De trainer, d» heer Sleking liep zowel de 2'/s als de 5 km. mee, uiteraard buiten mededinging. Driehonderd meter na de start had ziek reeds deze kopgroep gevormd. De ontmoeting, waarvoor van de zijde der Fifa-spelers grote belangstelling bestond, be gon overigens twintig minuten later dan ge pland was. De arbiter had verstek laten gaan en scheidsrechter Brake uit Almelo die even te voren de ontmoeting Sportclub 4 SVVN 5 geleid had, toonde zich bereid ook het eerste elftal tegen Voorwaarts te leiden. Goede Sportclub-aanvallen, gedirigeerd van uit de verdediging waar Ruiterkamp en Lig tenberg elkaar goed bleken te begrijpen, hielden direct al een groot gevaar in voor het doel der gasten. Voorlopig misten de schoten der voorwaartsen echter nog de goede rich ting. Zo schoot Kamphuis tegen de lat, Nij zink probeerde de stevigheid van de staander en Jan Ruiterkamp zag zijn harde schuiver rakelings over gaan. Ondanks 't feit dat doel punten voorlopig nog uitbleven werd er goed gevoetbald. Eertink. Kamphuis en Van de Keuken vonden elkaar steeds en de passes die Vincent deze middag lanceerde waren soms zeer zuiver. Slechts zelden kwamen de gasten over hun eigen helft en de enkele ke ren dat dit gebeurde vonden zij een goed ver dedigende Ruiterkamp die met zijn secondan ten Lohuis en Ligtenberg de werkzaamheden van doelman Smit tot een minimum beperk ten. Een zeer gevaarlijke situatie ontstond voor het Voorwaartsdoel na ongeveer 10 min. spelen. Het keiharde schot van Kamphuis le verde een hoekschop op waar de Voorwaarts- verdediging wel raad mee wist. In, de achttiende minuut was het echter raak. Nijzink schoot tegen de Voorwaartskeeper op, het terugspringende leer kwam voor dë voeten van Jan Rutterkamp die Eertink in vrije positie zag staan. Tegen diéns schot was de Voorwaartsdoelman machteloos. (1-0). Een solo van Jan Rutterkamp leverde niets op doordat hij even buiten het strafschopge bied ten val kwam. Even later schoot Eertink rakelings over de lat. Sportclub bleef domi neren en na 27 minuten spelen drukte de thuis club zijn overwicht uit in een tweede doelpunt. Weer was Eertink de maker er van. De Sportclub linksbuiten ondernam een prach tige solo vanaf de zijlijn en schoot in moei lijke positie hard en onhoudbaar raak. (2-0). Drie minuten later was het opnieuw raak. Bennie Kamphuis, afgezwenkt naar de réch ten waar Rutterkamp klaar stond om met een tervleugel trok het leer voor het doel der gas- harde kopstoot de Voorwaartskeeper geen schijn van kans te geven. (3-0). Sportclub bleef doorgaan en indien de voorhoede der thuisclub de helft van dt kansen benut had zou Voorwaarts met een nederlaag naar huis zijn gestuurd die in de dubbele cijfers liep. In de 38ste minuut kreeg Eertink zijn hat trick. Op links mocht Jan Rutterkamp zijn zo veelste corner nemen. Hij plaatste hierbij de bal laag over de grond, twee verdedigers misten waardoor het leer voor de voeten van Eertink kwam die buiten bereik van de keeper de bal in de ui terste rechterbenedenhoek deponeerde (4-0). Een onschuldige botsing tussen de Voor waartsdoelman en Jan Ruiterkamp leidde bijna tot een incident doordat een der Voor- waartsspelers handtastelijk werd. Arbiter Brake bezwoer het gevaar direct. Na rust bleek Nijzink vervangen door Van Brussel. Veel verschil maakte dit niet. Sport club bleef sterker en speelde aanvallend even goed als voor de pauze. Dank zij de medewer king van Vrouwe Fortuna hield de voor waartsdoelman zijn heiligdom na rust echter schoon. Bij herhaling trachtte de Sportclub voorhoede de voorsprong te vergroten. Niets wilde echter lukken. Kamphuis zocht het doel te hoog. Rutterkamp en Vincent schoten naast en een doorbraak van rechtsback Lo- huis(!) leverde evenmin iets op. Eerst na twin tig min. spelen mocht Voorwaarts zijn eer ste hoekschop nemen. Het resultaat was ni hil. Rutterkamp school even later tegen de paal. Een schot van Van Brussel ging voor langs en het harde schot van Bennie Kamp huis vond een roemloos einde in de handen van de Voorwaartskeeper. Rutterkamp pro beerde het nogeens met een solo die echter ook niets opleverde en zo kwam het einde met een alleszins verdiende 4-0 zege voor Sportclub Rijssen. Van de overige elftallen speelde Sportclub 4 met 5-5 gelijk tegen SVVN 3 en eindigde de wedstrijd Sportclub 5 Den Ham 4 even eens in een gelijkspel (1-1). RIJSSEN. Op verzoek ven de K.N.V.B. speelt het eerste elftal van de v.v. Excelsior op donderdagavond 25 april a.s. een voetbal wedstrijd tegen een K.N.V.B.-elftal bestaande uit Twentse voetballers. Deze wedstrijd die geldt als oefenwedstrijd voor het KNVB-team begint om half acht en wordt gespeeld op het verlichte terrein van de v.v. Sportclub Rijssen. Het eerste elftal van Sportclub Rijssen dat zaterdag thuis speelt tegen SVZW 2 uit Wier den verschijnt in de volgende opstelling. A. Smit, M. Rutterkamp, A. Ligtenberg, W. ter Harmsèl, A. J. Ruiterkamp, J, Vincent, J. Eertink, G. van Brussel, B, Kamphuis, J. Lo huis en A. J. Rutterkamp, Excelsior heeft r.aterdagmiddag tegen het bezoekende V.V.O.G. uit Harderwijk een on fortuinlijke 0-3 nederlaag geleden. De Rijsse naren hadden tijdens de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht, maar waren weinig gelukkig met hun schoten. De gasten hadden reeds spoedig succes. De V.V.O.G.-er Hoeve snelde ïn de 4e minuut door een levensgroot gat in de Excelsior ach terhoede. Langs de uit zijn doel komende Kreijkes verdween met de bal in de touwen. Een terugspeelbal van de ver terug gekomen linksbuiten Ten Hove werd door de VVOG rechtsbinnen onderschept, de paal stond ech ter een tweede treffer in de weg. Ondanks het betere veldspel van de roodwitten moe3t men toch in de achterhoed^ alle zeilen bij zetten. Bolink en Dangremond brachten bij schoten, op de doellijn, redding. Aanvallend was de rood-witte formatie niét bijzonder sterk en er kwamen voor het WOG doel dan ook weinig gevaarlijke momenten voor. Toch kwamen de Harderwijkers voor de thee nog aan een tweede treffer. In da 40» minuut wist d« linksbuiten der gasten zich van zijn tegenstanders te ent- doen. De uit zijn doel komende Kreijkes werd voor de tweede keer gepasseerd (2-0). Na de her vatting brachten dé Rijssenaren er aanval lend niets meer van terecht. Direct reeds moest de scheidsrechter een buitenspel doel punt der Harderwijkers annuleren; een doel punt van Leusink onderging hetzelfde lot. Dc roodwitten bleken nu duidelijk sterker, en er kwam wat meer lijn in de Excelsior aan val, al bleef het opletten bij de VVOG aanval len en moest doelman Kreijkes nogal eens de handen uit de mouwen steken. Schoten van B. Wolterink (tegen de paal) en van Kappert hadden zeker beter lot ver dient. De Harderwijkers kwamen zelfs nog op 3-9, toen doelman Krijkes een hoge voor zet van rechts probeerde te onderscheppen, maar de bal juist voor zijn handen in het doel werd gekopt. Een ietwat onfortuinlijke nederlaag voor de rood-witten, doch niettemin wel verdiend voor de Harderwijkers, die meer slagvaardigheid op het veld ten Loon Hadden gespreid.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3