Gemeenteraad sterk verdeeld over aankoop van perceel grond Eenrichtingverkeer i Huttenwal en Maarstraat Vier mannen en een meisje werd kostelijk blijspel Burgemeester 40 jaar in dienst van overheid ,Mens niet als middelpunt in heilstaat op aarde Kandidaat hield zijn L. Oosthoek proefpreek Predikbeurten P.v.d.A.-fractie stemde tegen voorgestelde prijs van B en W II I B.L.O.-school op De Weijerd AGENDA Toneeluitvoering „De Gong Contactavond van Aldolem De Boll n Peetrs hielden prinsenbal H. Slettenaar was 40 jaar bij Ter Horst Geen feest bij jubileum D. de Bruin voor studiever. S.G.P. Sportclub gaat naar Hulzen POLITIE GREEP AANRANDER VEEMARKT Olifant woog wel wat zwaar Drie jubilarissen bij N.V. Ter Horst Geen dienst bij Ned. Prol. bond Krijgt R.K.S.V. andere naam? D. Smit nam afscheid bij N.V. Ter Horst Pff.j Snuif en wrijf j Vrijdag 2 febuari 1968 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagtoa S Een perceel grond aan de Parkstraat, eigendom van de heer L. Pluimers, gaf vrijdagavond stof tot felle discussie in de raad. Het voorstel van B. en W. de grond de kopen voor de prijs van f 20.000, die flink wat hoger ligt, dan de prijs die de taxateurs vaststellen, was vooral de P.v.d.A.-fractie een doorn in het oog. Fel trokken de vertegenwoordigers van deze partij hiertegen dan ook van leer, beseffende vaste grond ohder de voeten te hebben. Het betreft hier een perceel van 1850 m2 in bovengenoemde straat, waar naar alle waarschijnlijk een school zal worden gerealiseerd, voor het chr. nat. onderwijs. Ook aan de Holtentorenseweg zal waarschijnlijk een school worden gebouwd voor het chr. onderwijs in de plaats voor de afgekeurde Oranjeschool. 14 1 - f Afwikkeling BURGERLIJKE STAND i »y I - X Duitse prins carnaval was op gemeentehuis Smit administrateur van A.Z.A. overleden kerk, waarin de b.l.o.-school momenteel ge huisvest is, werd afgebroken. Dit in verband met een parallelweg achter de Wierdense- straat (Grotestraat). De in aanbouw zijnde openbare lagere school aan de Lentfertsweg. ontlokte het PvdA-raadslid Jansen de vraag. hoe het stond met de oversteekplaats op de Markelo- seweg, voor de schoolgaande kinderen die van plan-Zuid moeten komen. Hij kreeg ten antwoord, dat hier aandacht aan wordt geschonken. Bij de bestuursverkiezing van de Grietje en Jan ter Horststichting werd de heer J. ter Horst, die aftredend was herkozen. De heren J. H. F. Brand en B. J. Kappert werden her kozen in de commissie tot schoolverzuim. wering van pW 'Jf- T H Na een-felle discussie tussen enkele raads leden en het college van B. en W. werd het voorstel in stemming gebracht. De heren Jansen, De Lange en Pluimers (allen PvdA) stomden alleen tegen het voorstel van B. en W., zodat de grond toch voor bovengenoem de prijs wordt aangekocht. De mening van de PvdA-fractie was, on danks alle moeilijkheden, die eventueel kun nen voortvloeien uit de aankoop, geen uitzon deringen te moeten maken en de getaxeerde pr-ijs aan te houden. Ook het college was deze mening wel toe gedaan, maar in verband met het feit, dat deze aankoop zeer snel dient te worden afge wikkeld, omdat anders de mogelijkheid be staat, dat de geplande school op dit terrein sal worden afgewezen, stelde het anderzijds dat voor deze keer een uitzondering moest worden gemaakt. Het raadslid Jansen was met deze gang van zaken beslist niet con tent. „,Het gevolg van deze transactie is dat we moeilijkheden scheppen bij eventuele volgen de aankopen en dat betreur ik", zei hij. Wethouder Goossen (SGP) antwoordde hem dat de eigenaar van het perceel van een particulier een hoger bod had gekregen, dan de getaxeerde prijs. Het zwaarst woog de wethouder echter de school, die naar zijn mening ten koste van alles moet worden ver wezenlijkt. Ook zijn partijgenoot Voortman was dit van mening en stelde voor het niet op ont eigenen te laten aankomen. ,,Dat duurt veel t® lang en dan kunnen we de school wel vaar wel zeggen", .zei hij: Waarop het PvdA- WETHOUDER GOOSSEN (SGP) school moet er komen *aadslid De Lange antwoordde: ,,Dat kan wel waar zijn, maar we moeten niet incon sequent zijn en de taxatiecommissië aan de laars lappen, daar ben ik tegen". Na lang heen en weer gepraat, hakte het AR-raadslid Borghuis tenslotte de knoop door en stelde voor het voorstel in stemming te brengen. Het voorstel van B. en W. werd dus aanvaard, met de tegenstemmen van de PvdA-fr actie. Pompstation Het schrijven van de heer J. J. Collet, waarin hij de raad verzoekt een benzinesta tion met garage te mogen bouwen aan de Enterstraat, werd bij de leden van de raad met gemengde gevoelens ontvangen. Het col lege van B. en W. was van mening, dat dit plan niet in het bestemmingsplan thuishoort en adviseerde de raad dan ook geen toestem ming te verlenen. Het college meende dat 2 februari 1968, Kruisjasavond 8 uur, Excelsi or clubhuis. 8 februari 1968. Concert „Wilhelmina" met medewerking van de muziekver. Excelsior uit Eibergen en H.M.V. uit Holten, 8 uur Parkgebouw. 9 februari 1968 Ledencontactavond, Veilig Verkeer. 8 uur Café Struik. 13 februari 1968. \,Stem des Volks". Uitvoe ring met medewerking van de Twente Zangers 8 uur Parkgebouw. 17 februari 1968. Holland Schwarzwald wan deltocht Sportclub Rijssen, 13.30 uur Club gebouw. 23 februari 1968, Dropping. 7.30 uur Excelsi or Clubhuis. 27 februari 1968, Verkeersavond Ned. Ver. van Huisvrouwen 8 uur Parkgebouw. 28 februari 1968 Volksuniversiteit N.V. Philips, draagbare expositie van eerstelingen op het gebied van licht en radio met films, 8 uur L.T.S. 29 februari 1968. Lezing kleuterleidsters van het Verbond voor Veilig Verkeer, 7 uur. Gymn. lokaal Gr. Adolfstraat. 4 en 5 maart 1968, Uitvoering V.E.K, 7.30 uur Parkgebouw. 7 maart 1968, Uitvoering Ned. Kamerkoor, 8 uur L.T.S. 15 maart 1968, Kruisjasavond, 8 uur Excelsior Clubhuis. 5 april 1968. Twente Zangers met The Shep herds, 8 uur Parkgebouw. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken kamer 7, boven, vóór maandag 5 uur. een dergelijk plan uitgevoerd dient te worden op het industrieterrein. Het PvdA-raadslid De Lange pleitte echter voor de heer Collet en stelde voor laatstge noemde een andere plaats aan te wijzen in de stad. Ook het CHU-raadslid De Ridder vond het onlogische gang van zaken om de heer Collet naar het industrieterrein te verwijzen. Wethouder Goossen repliceerde hem, dat de reparatie van het zware verkeer, beter in JANSEN (PvdA) niet content de industrie kon plaatshebben. Ook wethou der Scholman (AR) was dit van mening en zag bij verwezenlijking van een garage aan de Ent'erstraat het gevaar van een belemme ring voor het verkeer over deze weg. Over dit voorstel dreigde weer een discussie te ontstaan, totdat de heer Paauwe voorstelde om de heer Collet uit te nodigen voor een bespreking. B.I. O.-school Dé bouw van een b.l.o.-school op de Weijerd was voor het CHU-raadslid De Rid der aanleiding te vragen wanneer hiermee kan worden begonnen. Ook wilde hij weten of hiervoor grond moest worden aangekocht. Hij kreeg ten antwoord dat de taxateurs opdracht hadden ontvangen enkele panden te taxeren, die plaats moeten maken voor speelruimtes e.d. Voor het SGP-raadslid Voortman (die des tijds eens adviseerde om op het plantsoen De Weijerd een hertenpark te creëren) gaf dit aanleiding te vragen of De Weijerd niet werd ontsierd. Het antwoord van voorzitter Landweer was: ,,De Weijerd blijft De Weijerd, maar zonder hertenkamp". Het KVP-raadslid Paauwe zag graag dat de oude pastorie van de Ned. hervormde Aanvaard De raad gai verder zijn fiat aan de volgen de voorstellen: De aanschaf van drie huiste lefoons in de noodlokalen bij de uloschool, medewerking bij het aanbrengen van 'n af rastering rond de kleuterschool aan de H. J. van Opstalstraat, verhoging van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs met f 12,46 en voor het uitgebreid lager on derwijs met f 1,per leerling, wegverbre- ding van de Molenstalweg in verband met het in aanbouw zijnde ahob-overwegsysteem en kredietverlening hiervoor ten bedrage van f 24.000,—. Verder ging de raad akkoord met het voor stel eenrichtingsverkeer in te stellen op een gedeelte van de Huttenwal (tussen de J. ter Horststraat en de Haarstraat) en Walstraat (gelegen tussen Bouwstraat en Haarstraat), een rechtsgeding aan te gaan over de aan koop van zestien percelen grond in plan-Zuid, de aankoop van enkele percelen grond. Be sloten werd de Bouwstraat in de richting van de Elsenerstraat op marktdagen gesloten te verklaren voor alle verkeer. Dit laatste geldt ook voor de Walstraat in de richting van de Bouwstraat. Voor een bijna uitverkocht Parkgebouw heeft de toneelvereniging „De Gong" maandagavond het toneelminded publiek bezig gehouden met het kostelijke blijspel „Vier mannen en een meisje". Een blijspel in drie bedrijven, dat welis waar niet op vlekkeloze, maar wel op amusante wijze door de toneelamateurs werd gebracht. De rollen waren goed verdeeld en uitstekend ingestudeerd, wel hadden enkele actrices nog last van plankenkoorts. Dit kwam vooral in het eerste bedrijf tot uiting. Het meisje is „juffrouw Gerry". de bedrijfsleidster van het hotel Triton in Scheveningen, de vier mannen zijn de hotelknecht Antoon Vleugelaars <H. Agteres), de hotelkok Hendrik Kuiper (H. Roosink), de zoon van de hotel- eigenaresse Michel (B. Bloemendal) en een jonker, Otto (D. Wolterink). De twee personeelsleden, beiden mannen van tegen de vijftig, koesteren een soort vaderlijke liefde voor „juffrouw Gerry", een knappe rol van mej. G. Roosink. Ze gaan-gedrieën op vakantie in Zwitserland, waar een soort liefdesstrijd ontbrandt tussen Michel en de jonker, maar, een beetje onverwacht, ook tussen de twee anderen. De hele zaak komt natuurlijk weer op zijn pootjes teigcht, zoals dat in een blijspel te doen gebruikelijk is. „De Gong" leverde, in zijn algemeenheid, een redelijk goede prestatie. H. Agteres, de clown van de club, legde het er wel eens wat te dik op, maar in een blijspel mag dat wel. Kok Hendrik gaf hem waardig tegenspel. Er zaten enkele zwakke plekken in de rolbezetting, maar we zijn er van overtuigd, dat die bij een eventuele volgende uitvoering zullen zijn versterkt. Maandag 5 februari houdt de amateurfoto- grafenvereniging Aldolem haar contactavond in café-restaurant Royal aan de Haarstraat. De avond zal staan in het teken der zelf werkzaamheid. Besproken zullen worden de nachtopnamen", waarvoor de leden enige maanden geleden opdracht kregen en die, naar mag worden verondersteld deze avond, opgeplakt en op minimum formaat 18/24 zul len worden ingeleverd. Ook dia's, zowel kleur als zwart-wit zijn uiteraard van harte welkom, evenals introducé's. Voorts zal er dezelfde avond nog een bondscollectie wor den vertoond en besproken. De Carnavalsvereniging ,,De Boll'n Peet'rs hieden zondagavond het Prinsenbal in het Jozefgebouw. Het was een gezellige avond, waarbij de jool hoogtij vierde. Tijdens deze avond vond op officiële wijze de bekendmaking plaats van de nieuwe Prins Carnaval met zijn Prinses. De Carna valsvereniging ,.De Windbuul'n" uit Hellen- doorri met de Tanz Marietjes waren aanwe zig om de feestvreugde te verhogen. Met groot gejuich werd de nieuwe Prins Charles 1 (Harrie Koedijk) en de Prinses (Carla Mensink) in het tjokvolle Jozefge bouw verwelkomt. Na het uitreiken van de versierselen werd de nieuwe carnavalsschlager: ,.Mien, waar is mijn feestneus" ingezet. Nadat Prins Pdul van de Windbuul'n de Rijssense Prins Carna val een ,,hoge" onderscheiding had uitge reikt, begon de jool pas goed. In verband met zijn 40-jarig dienstverband bij de N.V. Ter Horst werd de heer H. Slet- tenhaar (portier), ten kantore van de direc tie ontvangen. De heer A. H. ter Horst richt te woorden van waardering tot de jubilaris en zijn echtgenote. Hij bood een enveloppe en het gebruikelijke insigne aan. Mevrouw Slettenhaar kreeg bloemen aangeboden. Burgemeester C. B. J. Landweer herdacht giste ren het feit dat hij 40 jaar in dienst was hij de over heid. Op verzoek van on ze burgervader ging het jubileum ongemerkt voorbij. Dit om persoon lijke redenen. Wel zal het gemeentepersoneel op 'n nog bekend te maken avond hun gelukwensen aanbieden in de raadzaal zal worden gevierd. Onze van het gemeentehuis, sympathieke burgervader waar het jubileum intern begon zijn loopbaan op 1 februari 1928 als ambte naar van de secretarie in Linschoten (N.-B.). In april 1932 werd hij be noemd als burgemeester van Veen, Wijk en Aal burg eveneens in Noord- Brabant. In 1957 werd de heer Landweer benoemd als burgemeester van on ze woonplaats, waar hij zo als het lijkt zijn tijd wel zal uitdienen. Over enkele jaren zal de bur gemeester met pensioen gaan. Voor de studievereniging van de SGP sprak dinsdagavond de heer D. de Bruin in de Haar- sohool over: ,,De zin van de geschiedenis". Hij wees in zijn inleiding op het verschil dat de mens aan de zin van de geschiedenis geeft en wat de bijbel zegt. De mens streeft naar een maatschappij met een heilstaat op aarde, door middel van cultuurontwikkeling, waarin hij zich zelf als middelpunt stelt en God buiten sluit, wat fou tief is, aldus de heer De Bruin, die de geschie denis in zijn totaliteit zag als een strijd tus sen God en de duivel. De twee belangrijkste gebeurtenissen in de Geboren: Hendrika Maria Karin, d.v. A. Zwoferink en H. Rutterkamp, Jan Steenstr. 22, 22 jan. Hendrika, d.v. H. ten Berge en H. Rolleman, Rembrandt van Rijnstraat 14, 23 jan.; Schoppink en A. J.Roggeveen, Roggestr. 12, 24 jan.; Frederik, z.v. F. H. Smit en Ph. Giesbers, Lentfersweg 13, 25 jan.; Maatje Johanna, d.v. B. Pongers erf A. ter Haar, Brekeldlaan 8, 29 jan.; Mariët, d.v. B. Kroes en A. J. C. Kappert, De Ruyterstraat 25, 12 jan. te Deventer; Ewout, z.v. B. Kroes en A. J. C. Kappert, De Ruyterstraat 25, 12 jan. te Deventer; Johanna, d.v. G. J. Schuttevaar en A. Wol terink. Tabaksgaarden 42, 25 jan. te Almelo. Ondertrouwd: Lammert Dinant Ligtenberg, 21 jaar, Rijssen, Dannenberg 34 en Johanna van de Maat, 21 jaar, Rijssen, Graaf Otto- traat 11. 26 jan. Getrouwd: Gerrit Jan ter Maat. 26 jaar erl Willemina Janna ter Harmsel, 19 jaar, Rijssen. Oosterhofweg 51, 25 jan.; Johannes Gerhardus Maria Kole, 23 jaar on Gerharda Antonia Maria Hodes, 22 jaar, Rijssen, Elsenerstraat 31. 25 jan.: Mnrinus Hermannes Burger. 23 jaar en Wil- holmina Klumpers, 23 jaar. Rijssen, Telgen- dijk 2. 26 jan. Jan Baan. 24 jaar en Janna Ligtenberg, 20 jaar, Rijssen. Boekweitstraat 10, 26 jan. Overleden: Wilhelmina Valk. 66 jaar. w.v. H. Bruggink, Molendijk 26. 26 jan.; Jan Smit, 54 jaar, ongehuwd, Oosterhofweg 22. 28 jan.; Lepndert Weltevrede. 84 jaar, w.v. M. Kool hof, Jan Steenstraat 1, 20 jan. te Almelo; Jan Hendrik Geerling, 77 jaar, w.v. G. W. Bouwhuis, Bleekstraat 20. 24 jan. te Marke- lo. de re- loop van de geschiedenis, noemde hij, omwandeling van Jezus op aarde, en de formatie ten tijde van Luther en Calvijn. Het hoogtepunt uit de geschiedenis stelde de heer De Bruin, de verlossing van Gods Volk op aarde. Na de pauze werden een aantal vragen be treffende dit onderwerp op correcte wijze be antwoord. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de vereniging die nog maar een jaar be staat in ledental steeds vooruit gaat. De penningmeester kon een batig saldo la ter horen. Besloten werd de eerstkomende vergadering te houden in samenwerking met de kiesvereniging van de S.G.P., in de trouw zaal van de Noorderkerk. Dit in verband met het 50-jarig'bestaan van de S.G.P. Als offici euze datum werd 21 maart genoemd. Als sprekers zijn uitgenodigd de heren P. v.d. Meulen uit IJsselmuiden lid provinciale staten en M. Golvendinger uit Amersfoort secretaris van het land. Verband met S.G.P. studieverenigigen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. de Rooy, aftredend, herkozen terwijl het be stuur werd uitgebreid met de Heren H. J. Harbers en G. Ligtenberg. Met invallers voor Eertink. Ruiterkamp en Van de Keuken zal Sportclub Rijssen zater dag. na een lange rustperiode, opnieuw aan de competitie beginnen. De mannen van trai ner Alkema gaan naar Hulzen om te trach ten tegen Hulzense Boys 2 twee punten rij ker te worden. Sportclub 2 ontvangt BCSV 3 uit Borne om drie uur op de Koerbelt. Op de zelfde tijd speelt Sportclub 3 thuis tegen Sportclub Lemele 1. Sportclub 4 gaat naar Eversberg 1 (Nijverdal). Ook Sportclub 6 en Sportclub 7 gaan naar Nijverdal om het op te nemen tegen resp. DES 6 en SVVN 7. ADVERTENTIE Uw verkoudheid van neus, 1 keel of horst weg met NED. HERV. GEMEENT.E Grote kerk 9.00 u. en 10.45 - land van Wierden. 194)0 u. van Hilversum. ds. G. West- ds. G. v.d. .Wal De afgelopen week heeft de politie de vijf tienjarige Vriezenvener B. K. aangehouden. Hij werd er van verdacht een zesjarige jon gen te hebben aangerand op 16 januari in het Hollands Schwarzwald. K. werd reeds eer der betrapt met een achtjarig jongetje óp dezelfde plaats, door een passerende wande laar. Hij nam hierbij de vlucht. Ook het jongetje liep hard weg. De politie verzoekt de ouders van deze jongen, zich in verbin ding te stellen met het bureau aan de Graaf Ottostraat. De dader die werd ingesloten in het politiebureau heeft inmiddels een volledi ge bekentenis afgelegd. Aangevoerd: Runderen 21, Varkens 367, To taal 388. Prijzen: 7 koeien van f 900.- tot 1125.- per stuk, 9 kalveren van f 475.- tot f 625.- per stuk, 5 pinken van f 725.- tot f 900.- per stuk. 354 biggen van f 64.- tot f 75.- per stuk. 13 zeugen van f 325.- tot f 375.- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel matig, prijzen staande, Zeugen: Handel redelijk, prij zen staande tot iets hogere .Biggen: Handel vlug. prijzen staande. ,,Nou, eh... ,,ze" maken mij de kachel niet aan", zei bedrijfsleider Lambertus Radema van Ouwehands Dierenpark op wat vervelen de toon tot zijn vrouw, toen hij tot driemaal toe binnen een half uur iemand aan de tele foon had gehad met de vraag: Meneer, een olifant is 17 jaar en 3 maanden oud, 2.35 m. hoog, hoe zwaar weegt ie dan?" De heer Radema had bij de derde keer woest de hoorn op de haak gesmeten. Toen hij echter de volgende ochtend op het directiekan toor kwam, was daar de olifantsvraag aan de orde van de dag. De heer Ouwehand zelf had de ganse avond van zijn stoel naar de telefoon gerend, op antoor stond de telefoon zelfs roodgloeiend. En de heer Radema is er intus sen achter, dat men hem niet bij de neus heeft willen nemen. Want de vraag over de olifant was gesteld in het kader van een prijsvraag van een of andere zeepfabriek, bij iedere kruidenier verkrijgbaar.... Westerkerk 9.30 u. ds. C. van de Wal. 15.00 u. Ds. C. J. v.d. Graaf van Putten. Eltheto, 9.00 u. Ds. C. J. v.d. Graaf Eisen, 10.15 u. ds. C. J. v.d. Graaf. GER. GEM. NOORDERKERK, 9.30 u. Ds. A. Bregman, 15.00 u. Ds. A. Bregman (Bed. H.D.), 19.00 u. leesdienst. GER. GEM. IN NED. ESKERK, 9.30 u, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. £gEREF. KERK BOOMKAMP, 9.30 u. en 15.00 u. Ds. H. Brinkman, OUD GER. GEM. BEVERVÖORDE, 9.30 u. en 19.00 u. Ds. H, A. Vosman, 14.30 u. lees dienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK, 9.30 u. 15.00 u. en 19.00 u. Ds. J. W. Slager. NED. PROTESTANTENBOND. Wegens ziek te dr. Samberg geen dienst. WOENSDAG 7 FEBR. 1968. Westerkerk 19.30 u. ds. J. de Lange. Noorderkerk 19.30 u. ds. A. Bregman. Bevervoorde 19.30 u. ds. H. A. Vosman. Oranjekerk 19.30 u. ds. J. W. Slager. Eskerk 19.30 u. leesdienst. herdachten drie en Co., dat ze werknemers bij 40 jaar in dienst Dinsdag Ter Horst waren. Het zijn A. J. Vruggink, Molendijk 58, werkzaam in de batchingkamer, H. Nijkamp, Dr. Stokkerstraat 15, eveneens werkzaam in de batchingkamer en G. J. Poortman, Dan nenberg 79, baas in de spinnerij. Namens de directie werden de jubilarissen toegesproken en ontvingen alle drie een en veloppe met inhoud met het bedrijfsinsigne. De dames Nijkamp en Poortman, die ook aanwezig waren ontvingen bloemen. De secretaris van de Ned. Protestantenbond afd. Rijssen verzoekt ons mede te delen dat in verband met ziek»è van dr. J. W. Sam berg van Delden zondagmorgen geen dienst zal worden gehouden. De eerstvolgende dienst zal worden gehouden op zondag 18 februari a.s. waarin zal voorgaan ds. P. W. van Ar- kel. Woensdagmiddag had op het stadhuis een niet alledaagse gebeurtenis plaats. Het ge meentebestuur had de Raad van Elf, met Prins en Prinses in - vol ornaat op bezoek, van het Duitse Borghorst. Het werd een hele gezellige middag. De Duitse gasten kwamen met een uitnodiging voor de sleuteloverdracht aan de burgerva der voor zondag 18 februari. Die dag vindt n.l. in Borghorst, evenals dat in diverse ste den in het zuiden van ons land gebruikelijk is, de overdracht plaats van het wettelijk be stuur aan Prins Carnaval voor drie dagen. Het gemeentebestuur van Rijssen werd hier bij verzocht aanwezig te zijn. Tijdens de gezellige bijeenkomst werd aan burgemeester C. B. J. Landweer en enige an dere ftijisefiaren geschenken aangeboden Sincte srocig ajaar heeft ."Rijssen ^contact met Borghorst. Komende zomer gaat Borghorst haar 700-jarig bestaan vieren. Diverse Rijs sense verenigingen hebben hiervoor reeda een uitnodiging ontvangen. O,, woensdag 7 februari houdt de voetbal vereniging R.K.S.V." een halfjaarlijkse ver gadering. Als voornaamste punt op de agen da staat de wijziging van het huishoudelijke reglement. Het predikaat r.k. wordt voorge steld te laten vallen. Daarnaast krijgt de vergadering het voorstel de naam te wijzi gen. Zondagmiddag overleed, nog vrij plotse ling, de administrateur van het AJL.A. Zie kenfonds in Almelo, de heer J. Smit, op 54- jarige leeftijd. Wijlen de heer Smit zou met ingang van 1 april met vervroegd pensioen gaan, in verband met zijn gezondheidstoe stand. In Rijssen en Almelo, was de heer Smit een geziene figuur. Hij was juist een week met ziekteverlof thuis. Woensdag nam de heer D. Smit, Holterto- rensweg 30 afscheid bij Ter Horst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werd toegesproken door de heer H. Jor- daan, namens de directie en dank gebracht voor de 51 jaren, die hij bij de N.V. Ter Horst gewerkt had. Bij het afscheid kreeg d« heer Smit een wandbord aangeboden. In café Spekhorst vond dinsdagavond ten overstaan van notaris F. van Schooten de in- zate plaats van een woonhuis met erf en tuin voor de Gemeente Rijssen. groot 4,20 are. Het pand werd door Abraham ten Hove, Kei- zersdijk ingezet op f 23.800, Het Rijssens Mannenkoor geeft op 24 fe bruari te Nijverdal een concert o.l.v. de heer G. Hulsink en met medewerking van de mu ziekvereniging „Advendo" te Nijverdal. ADVERTENTIE MUNHAROT In de Utrechtse Leeu- wenberghkerk hield zaterdagmiddag de heer L. Oosthoek the- ol. kandid. zijn proef preek ten overstaan van prof. dr. S. van Linde. Voor deze proefpreek waren veel familieleden vrienden en bekenden, o.vv. ds. J. Vos en ds. A. Kool naar dit eeuwenoude kerkje op 't Servaes- bolwerk gekomen. De prediking had tot onderwerp Lucas 4:42 en 43, ,,En toen het dag geworden was, ver trok Hij en ging naar een eenzame plaats..." De heer Oosthoek stelde in zijn preek de op dracht van Jezus Christus centraal. Na de ge nezingen in Kapernaüm, die slechts ten doel hadden de Evangelieverkondiging kracht bij te zetten, zagen de inwoners in hem veel meer een genezer, dan een brengen van de Heilsboodschap. Dit betrekkend op de kerk van nu, die, actief op velerlei terreinen, op het horizontale vlak, dus in de wereld, een grote taak heeft, zei kandidaat Oosthoek, dat zij de verticale lijn van het Evangelie uit het oog zou verliezen.

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 3