Vrijdagavond aan de raad verstrekt Begroting 1968 sluit met een post onvoorzien van f. 410.656 Goede ruimte over voor meer kapitaalswerken KERKELIJK CENTRUM IN PLAN ZUID Hervormde leden bezichtigden maquette nieuw dienstgebouw Lange lijst van financiële hulp VOORTMAN N.V. PRESENTIEGELD RAADSLEDEN BLIJFT F. 17,- BRANDWEER VOOR HET EERST Wel kosterswoning nog geen pastorie zélf? MEDISCHE DIENST Vrijdag 2 febuari 1968 51ste Jaargang no. 3 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.75 per kwartaal voor postabonnees 2.35 per kwartaal. Administratie en Redactie Enterstraat 10 Telefoon 2303 (05480) Giro 1036135 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting De begroting voor 1968, die de raadsleden vrijdagavond na de raadsvergadering kregen verstrekt, sluit met een post onvoorzien van f 410.656, op een totaal van f 8.760.057,85. Dit houdt in dat er voor onze gemeente behoorlijk wat ruimte zit, om nieuwe kapi taalswerken aan te vangen en leningen aan te gaan. Overigens be vat de begroting tal van posten die hoger moesten worden geraamd in verband met stijging van de kosten. Zo zijn de jaarwedden van de beide wethouders gestegen tot f 17.400. Dit is f 1.200 meer dan in 1967, De gelden voor de leden van de raadscommissie zijn iets gestegen, n.l. van f 3.280 tot f 3.680. Dit naar alle waarschijnlijkheid in verband met het groter aantal vergaderingen. De commissie openbare werken zal acht keer (het meest) vergaderen. De ge meente kost dit f 816. De presentatiegeldcn voor de raadsleden zijn het zelfde gebleven. Voor dit jaar werd een bedrag geraamd van f7.650,-. Verlichting Leermiddelen Sport en kunst - Schoolartsendienst Betuining de Weijerd en aanbrengen van slijtlagen achterwege ZIEKENHUISKOSTENVERZEKERING Tel. 2269 b.g.g. 2892 of 05704-257 Uitbreiding graven Scholen L/o neet aan oons Donderdagavond hebben talrijke leden van de Ned.-hervormde keik uit onze woonplaats, de maquette bezichtigd van het nieuw te bouwen kerkelijk centrum, in plan Zuid. Het dienstgebouw, dat niet alleen als kerk moet worden gezien, maar tevens als een toe vluchtsoord voor de jeugd, zal ongeveer f 800.000,— gaan kosten. Het geheel werd ontworpen door het architectenbureau Jorissen. In het kerkgebouw komen 575 zitplaatsen, bijna 200 zitplaatsen telt de zaal die door middel van een houten wand van het kerkgebouw is gescheiden. Deze zaal kan in geval van nood bij de kerkzaaTwor den aangetrokken. Onmiddellijk in de nabijheid van de kerk is ruim te gecreëerd voor een klein klokkenstoeltje. Een toren zal niet wor den bijgebouwd. Ook zal voorlopig geen pastorie worden gebouwd. Een kosterswoning is wel in het project opgenomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal over enkele maanden met de bouw worden begonnen. ENTHOUSIAST ZESHOEKIG Zeeln mear det een meanske zeg: 'k Heb 't verkeerd edoan, Alle skoold dee lig biej miej Det 't is mis egoan. Meestied plaejt een meanske zik Vuile leever vriej, Vuile earder zal hee zeg'n Het lear neet an miej. Is er oarns oneeneghaejd, Dan wordt mees ezeg 'k Kon 't neet helpn, ik heb eur niks In de weg eleg. Bruer en zuster kiekt mekoar Joarn al neet mear an, Hee zegzee en zee zeg hee Is de skoold doar van. 'n Heel gezin lig oet mekoar, Woerumm' zol iej buung As gin meanske toch van skoold Oe kan ouwertuung. Buurleu loopt mekoar verbiej Zoonder wat te zeg'n, Aj gin skoold hebt ziej toch gek Um 't wier biej te leg'n. Joa, aj noarns gin skoold an hebt, Heelmoa niks, joa dan, Mear zin iej doar, dëankt eens noa, Heel, heel zeeker van. Oongeliek det is een woord Wat oons heel slach lig, Det, aww' 't toopast op oons zelf, Groote wearde krig. J. Rozendom Rijssen Inkomsten Op deze foto een afbeelding van de mar quette die de architect Jorissen ontwierp Zo zal straks het nieuwe kerkelijk cen trum van de Ned. hervormde fcerlc er uit zien in plan-Zuid. WEEKBLAD VOOR ADVERTENTIE De bode van het gemeentehuis heeft ken nelijk een versleten uniform aan, want b. en ramen f 400 voor een nieuw kostuum. Het aantal jubilea van gemeente-ambtenaren zal dit begrotingsjaar groot wordeen, want het college stelt voor maar liefst f. 3000 beschik baar te stellen voor gratificaties. Dat is bijna het dubbele van het bedrag van vorig jaar. Het gemeentebestuur en een aantal ambte naren zijn weliswaar niet zo erg reislustig, maar toch is op de begroting nog een be drag van f. 5500 uitgetrokken, voor reis- en verblijfkosten. Voor niet minder dan f 18.000 is geraamd, het aanschaffen van schrijf- en bureaube hoeften op het gemeentehuis, evenals het aan kopen van een elektrische schrijfmachine en een rekenmachine, samen voor f. 3000.-. Zonder nadere specificatie is in de begro ting een bedrag van overige aankopen" voor f. 1000 opgenomen ten behoeve van aankoop meubelen in de Kerkstraat. De aanplakborden moeten worden onderhou den en dat kost de gemeente f. 60 per jaar. Ook dienen advertenties te worden geplaatst en met f. 700 denkt men het dit jaar te red den, al is dat f. 200 méér dan vorig jaar. De kosten voor representatie namen gere geld toe. B. en w. moeten nog al eens ge zelschappen ontvangen, bezoekers trakteren op koffie enz. en voor dit jaar rekent men een bedrag van f. 6000 nodig te hebben. Dat Is f. 1000 meer dan in 1967 en bijna f. 1500 meer dan in 1966. Het gemeentebestuur rekent er op, dat in 1968 150 Rijssense paartjes in het huwelijk zullen treden. Dat is althans op te maken uit het bezoldigingsbedrag voor de ambtenaren van de burgerlijke stand, die f. 1,50 per hu welijk ontvangen, alsmede een vaste ver-goe- drng van f. 250,- per jaar. De premies en de beloning voor de brand weer zijn geraamd op f. 9.729,- tegen vorig jaar f. 8.079. De brandweer krijgt voorts twee voor f. 1000. Het., onderhoud van lantaarns^ en verdere kosten van de verlichting is geraamd op f. 61.930. Dat Xs een drastische verhoging in vergelijking met. vorig jaar. toen nog met f 47.812 kon worden volstaan en meer dan een verdubbeling ten opzichten van 1966. Bevordert ee.n goede verlichting de verkeers veiligheid, ook op andere wijze wil het ge meentebestuur meewerken aan een verbete ring van de veiligheid. Zo krijgt de vereni- 1 ging voor veilig verkeer een projector met benodigdheden voor f. 350. Voor het verkeersexamen is f. 6Ö0 uitge trokken en voor de verkeersbrigadiertjes bij de Haar- en Delleschool f. 100,-. De ratten vormen kennelijk een plaag, want op de begroting is niet minder dan bijna f. 8000 uitgetrokken voor de bestrijding van dit ongedierte. Dat was vorig jaar slechts f. 5400. Het Welstandstoezicht vraagt dit jaar meer geld, namelijk f. 1000 meer dan vorig jaar toen, met f. 2500 kon worden volstaan, Voor slechts f. 260 per jaar kan iedere in woner in onze woonplaats elke minuut van de dag zien hoe laat het is en van tijd tot tijd de klokken horen slaan. Die f. 260 is namelijk de prijs, die de gemeente moet neertellen voor het opwinden, registreren en nazien van het torenuurwerk. Voorts is in dit bedrag begre pen een bedrag van f. 30 voor stroomver bruik en onderhoud van klokken en instal laties. De Schildschool krijgt in het nieuwe jaar voor f. 3476 nieuwe leermiddelen, zo blijkt uit de begroting voor 1968. Bepaalde leermidde len zijn zo verouderd, dat ze vervangen moe ten worden, aldus de toelichting op deze post. In het hoofdstuk onderwijs, is tevens op genomen het bedrag per leerling voor de bij zondere lagere scholen. B. en w. stellen de raad voor het bedrag op 102.90 te bepalen. In totaal is beschikbaar f. 209.916 dat is f. 37000 meer dan vorig jaar en een verdub- beleing ten opzichte van 1966, al is dat laatste niet helemaal zeker, omdat er altijd nog een kans bestaat op een na-uitkering. Het bedrag voor de bijzondere uloschool willen b. en w. vaststellen op f. 145,- per leer ling. Dat betekent dat de beide uloscholen samen f. 76.850 ontvangen. Voor het kleuter onderwijs komt beschikaar f. 1200 per lokaal en f. 22 per kleuter. In totaal komt er voor de Rijssense kleuterscholen beschikbaar f 26.400.- voor 22 lokalen en f 15.136.- yoor 688 kleuters. De kosten voor sport, kunst en tentoonstel lingen worden voor 1968 geraamd op f. 11,000 dat is meer dan drie maal zoveel als vorig jaar, en meer dan vijf maal zoveel als in 1966, In de toelichting schrijven b. en w. dat steeds vaker gevraagd wordt bekers, prijzen en medailles beschikbaar te stellen en het college acht dat zeker een taak voor de over heid. Ook het aanbieden van huldeblijken ho ren daarbij, terwijl bovendien nogal wat kos ten gemaakt worden voor sportevenementen. Tesamen met de dienstverlening door het be drijf gemeentewerken, is een bedrag van f. 11.000 noodzakelijk, aldus het college. De christelijke ulo krijgt een brug ongelijk voor de gymnastiekzaal en die brug kost maar liefst f. 1650,-. De gemeente bezit een groot aantal eigen dommen als gebouwen en opstallen, woningen scholen en andere interessante huizen. De waar die er van wordt geraamd op ruim vijftien miljoen gulden. De begroting voor 1968 van de distncts- schoolartsendienst geeft een totaal aan uitga ven en inkomsten aan van f. 171.000. Dat is f. 14.000 meer dan vorig jaar, maar weer on geveer f. 39.000 minder dan het jaar daarvoor. Behalve de bedragen voor sociale lasten en salarissen, is voor het aanschaffen van instru mentarium voor de schoolartsen geraamd een bedrag van f. 150, voor chemicaliën en geneesmiddelen f. 600 en voor bureaubehoef ten f. 1450. Het jaarverslag met enveloppen kost de gemeente f. 700, het drukken van de begroting en de rekening f. 200, en voor di versen is dan nog f. 150 gereserveerd. Voor contributies en abonnementen, alsmede de aan koop van boeken en tijdschriften is f. 225,- beschikbaar. Aan vergader- en reiskosten raamt men f. 500,-. Volgens de begroting voor het jaar 1968 van ,;e Gemeentelijke Sociale Werkvoorzienings regeling rekent men er op 45 handarbeiders in dienst te hebben. De loonkosten zullen uim f. 400.000 bedragen. Voor onderhoud schuilketen, aanschaffing gereedschap, ver warming en recreatie wordt een bedrag van f. 2500 uitgetrokken. Elk jaar moeten de financiën en de boeken van de gemeente worden gecontroleerd. Dat gebeurt door het Centraal Bureau voor verificatie van de Vereniging van Nederland se gemeenten, de kosten van die controle wor den geraamd op f. 16.000,-. Do dijk- en polderlasten van de gemeente verschuldigd aan het waterschap De Regge te Almelo, zullen naar schatting over 1968 ruim f. 15.000 bedragen. Op het bedrijf van gemeentewerken ver- ALLES ONBEPERKT ASSURANTIEKANTOOR wacht het college van burgemeester en wet houders, dat er voor minstens duizend gul den aan koffie, thee en rookartikelen nodig zal zijn. Dat blijkt uit de begroting voor 1968. Voor bureaubehoeften heeft men f. 22000 nodig en voor telefoonkosten f. 3150. Aan reis- en verblijfkosten is een bedrag van f. 4700 ge raamd. Op de post gereedschappen, is een bedrag van f. 2600 uitgetrokken voor aanschaffing van nieuwe gereedschappen. Voorts hopen b. en w. dat de betonnen loods dit jaar toch vrij kan worden gemaakt. De kosten er van wor den begroot op f. 1500,-. Het gemeentehuis en het noodgebouw aan de Kerkstraat, kost de gemeente een hele boel geld. Voor schoonhouden is in totaal geraamd een bedrag van f. 5656. Het onderhoud van het meubilair kost dan nog eens f. 92,-. In het nieuwe jaar zullen nieuwe borden in verband met het gewijzigde verkeersreglement moeten worden aangeschaft. De kosten wor den geraamd op f. 2500. In totaal heeft men voor verkeersborden en wegwijzers een be drag nodig van f. 16.480,-. Het is voorts de bedoeling het aantal gra ven op de begraafplaats Het Lentfert uit te breiden. De kosten schatten b. en w. op f. 3000,-. Voorts zullen de muren van de aula en de toegangspoorten opnieuw van een verf je worden voorzien. De kosten bedragen f. 2500. Voor het onderhoud van de Israëlische begraafplaats en een bedrag van f.346 uit getrokken. De toren van de Schildkerk vraagt aan on derhoud een bedrag van f. 8753, maar in dit grote bedrag is begrepen de vernieuwing van de balustrade ten bedrage van f. 6000,-. Voor ijsbestrijding en sneeuwruimen is voor 1968 28.916 uitgetrokken. Twee posten zijn pro memorie geraamd, zodat aangenomen kan wrden, dat het aanbrengen van slijtlagen op de paden Weijerd en het aanbrengen van een betuining rondom de kom (bron Weijerd) achterwege zullen blijven. Ook aan diverse scholen zullen enige voor zieningen worden getroffen. Zo wordt de b.l.o. school van een nieuw verfje voorzien. De kosten bedragen f. 850. Het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat krijgt een gedeeltelijk nieuwe dakconstructie ten bedrage Vctn f. 825. De boerderij De Verdeling krijgt een ge heel nieuw pannendak en dat gaat de ge meente rond f. 1500 kosten. De dienst gemeentewerken, verleent heel wat medewerking aan verschillende instellin gen, diensten en bedrijven. Zo blijkt uit de begroting, dat de kosten voor de ronde van Overijssel maar liefst f. 984 bedragen en voor de Ronde van Rijssen f. 1967,-. In het nieuwe begrotingsjaar zullen en kele werken niet worden uitgevoerd zoals uit de begroting 1968 van de dienst gemeente werken blijkt. De vervanging van urinoirs op het Schild en Hagen door Betonnen uri- n De medische dienst voor het komende week einde wordt waargenomen door dokter D. Oosthoek, Stationsdwarsweg 63, telef. 2606. De veeartsennijkundige dienst wordt waar genomen door dokter H. Picard, Eikenlaan 10 te Wierden telef. 05496-1298. De lijst van subsidies, die het college van burgemeester en wethouders voorstelt te verlenen in het nieuwe begrotingsjaar 1968 is weer bijzonder lang. Zo zal de Ko ninklijke Brandweervereniging voor de eerste maal een bijdrage ontvangen van 170,De afdeling Rijssen van de Ned. Ver. ter bescherming van dieren krijgt f 500,De Kruisverenigingen gaan er dit jaar op vooruit. Zo ontvangt het. Groene Kruis f 24.165,dat is ongeveer f 5.000,— meer dan vorig jaar. Het Wit-Gele Kruis ontvangt ruim f 5.000,dat is ongeveer f 100 meer dan er voor. De bijdrage aan de Ned. Vereniging voor reumatiekbestrijding krijgt een dubele bijdrage, namelijk f 334,- tegen vorig jaar f 164,De Oranjevereniging ontvangt f 500,hetzelfde bedrag als in 1967. Een beetje merkwaardig is het voorstel een subsidie te verlenen aan de Ver eniging ter bevordering van de zondagsrust. In het college bestaat verdeeldheid over de subsidie van f 25.maar de meerderheid is er voor, en in de adviescommissie voor culturele zaken heerst evenmin eenstemmigheid, want de meerderheid er van is tegen. De raad zal dus een beslissing moeten nemen. Voor de aankoop c.q. inrichting van een Oudheidkamer is opnieuw f 1.200,uit getrokken. De Stichting Clubhuis Rijssen krijgt ongeveer f 12.000,meer subsidie, tot een totaal bedrag van ruim f 20.000,maar de voorwaarden lijken ongunstiger te zijn geworedn. Immers, de gemeente eist thans van de Stichting, dat minstens 30 pro cent uit eigen middelen word gefinancierd tegen vorig jaar een percentage van 28 procent. De maximale bijdrage, die de gemeente kan verlenen van 40 procent wordt niet benut, want de bijdrage is bepaald op 30 procent. Voor het maatschappelijk werk van de hervormde gemeente zal waarschijnlijk een tweede medewerkster worden aangetrokken. De subsidie bedraagt thans nog f 5.000, maar B. en W. delen mee dat in de loop van het jaar een verhoging waarschijnlijk moet worden geacht. Voor het nieuw te realiseren dienstgebouw, zijn zowel een bouwcommissie, als een finan ciële commissie gesticht. In de bouwcommis sie hebben zifting de heren: C. B. J. Land weer (voorzitter), P. T. de Ridder (secreta ris), de kerkvoogden H. 'er Stecge en G. J. Nijhuis, de ouderling H. Vinkers en als le den J. van de Berg en W. Beunk. De financiële commissie ziet er als volgt uit: voorzitter F. van Schooten, diaken H. J. Nijland, notabelen A. J. Mensink en W. Dom- merholt en de leden G. J. Schuitemaker, H. J. Vinkers, K. J. van Dijk, B. J. Nijhuis en G. Dangremond. In het najaar van 1964, gaf de kerkvoogdij aan het architectenbureau Jorissen een op dracht een voorlopig schetsontwerp te ma ken voor een nieuwe kerk in plan Zuid. Bij het gereedkomen hiervan, werd het plan enthousiast begroet door de plaatselijke ker kelijke instanties als kerkvoogdij en predi kanten. Onmiddellijk werd een opdracht ge geven tot een definitief ontwerp. Maar in 1966 wijzigde de kerkvoogdij haar plannen, vlak voordat het plan aanbestedingsklaar werd gemaakt. De oude opdracht werd ingetrokken en het architectenbureau kreeg het verzoek een nieuw schetsplan te maken voor een te stich ten kerkelijk centrum, dit in verband met een koppeling van functies als kerk, catechi saties, jeugdwerk, lezingen, begrafenissen en dergelijke. Vandaar dat in het gebouw, vier lokalitei ten zijn ontworpen voor allerlei doeleinden. De zalen beschikken over een zitplaatsenca paciteit voor respect. 40, 90 en 140 personen. Daarbij is ruimte gecreëerd voor twee predi kantenspreekkamers met een kerkeraads- zaal. In het souterrain is een fietsenstalling ont worpen, met ruimte voor jeugdactiviteiten. Het eigenlijke thema waarop het hele ge bouw is afgestemd, is duidelijk voelbaar door een grote spanning van open- en gesloten heid. Van buiten gezien heeft het complex een sterk open karakter terwijl het tegenoverge stelde, van binnen is waar te nemen en een intieme sfeer schept. Via de hoofdentree, die gecombineerd is met een flinke garderobe, komt men vervol gens in de ontmoetingshal, die zoals boven reeds is vermeld, zondags dienst kan doen als reserveruimte bij een kerkdienst. Direct aan de hal, die verlicht wordt door een in het complex ontworpen binhentuin, is een keuken geprojecteerd met koffiebar. De ze hal kan vanzelfsprekend ook worden be nut voor vergaderingen e.d. De grote kerkzaal heeft de vu rut van een gerekte ongelijkzijdige zeshoek, met aan de noordkant het liturgisch centrum. Een lange zijwand met veel glas zal een indirecte ver lichting geven in dit gedeelte. De kansel zal hierdoor op suggestieve wij ze door het daglicht worden verlicht. Het zit plaatsenplan is op een dermate manier ont worpen dat geen blinde plaatsen in het ge bouw aanwezig zijn. Alle ruimtes zullen zo veel mogelijk worden gemetseld in schoon metselwerk. De zalen van de bijgebouwen zijn gegroe peerd rond de grote ontmoetingshal, die af gedekt is met een plat dak. Deze zalen vor men een grote eenheid, waarop de kerkzaal met zijn as, loodrecht is geplaatst. De kerk zaal krijgt alléén een dynamisch tentvormig dak met een lichtgeknikte noklijn, dat op de maquette duidelijk is waar te nemen. De laagbouw wordt uitgevoerd in gele steen, terwijl de hoogbouw in paars-rode steen zal worden verwezenlijkt. Het geheel kan worden gezien als een prachtige verwezenlijking van de ideeën van de hei-vormde kerk, die van het standpunt uitgaat, de jeugd iets te moeten bieden zo dat de tijd niet in doelloze ledigheid behoeft te worden doorgebracht. nous blijft achterwege. Evenals het maken '.an bergruimte voor machines en gereed schappen, die worden gebruikt voor het onder houd van de sportvelden. Zoals bekend maakt men voor het opbergen van de gereedschap pen gebruik van de tribune van Excelsior.' Als alles volgens plan verloopt zullen de Leyerweerdsdijk (1200 m),.de Witmoesdijk van af de bebouwing (750 m.), de Wethouder H. H. Korteboslaan tussen Witmoesdijk en Enter straat (950 m), de zuidelijke lus van de Bre- keldlaan (400 m.) en de Morsweg tussen Maatgraven en gemeentegrens (1000 m) van een nieuwe slijtlaag worden voorzien, terwijl bovendien tot een breedte van één meter de bermen worden verwijderd. De kosten daar van bedragen in totaal f. 32.565,-. B. en W. verwachten in het nieuwe jaar grond te verkopen tot in totaal f. 1.234.939. Dat betreft gronden in de verschillende uit- bretdings- en bestemmingsplannen. In totaal is nog beschikbaar, zo blijkt uit de begroting van het grondbedrijf voor 1968, 66977 vier kante meter grond. In 1968 zal opnieuw een bevolkingsonderzoek op tuberculose plaatshebben. Dat blijkt uit de begroting voor 1968. B. en w. hebben een post van f. 12.000 opgenomen ter bestrijding van de kosten, al zal van de bevolking een bijdra ge worden gevraagd. In 1966 bedroegen de kosten slechts f. 5288,12. De grootste kasaanvulling voor de gemeente is de verhoging van de uitkering die zij ont vangt uit het gemeentefonds. Dit jaar zal f. 500.000,- meer worden uitgekeerd dan het vorige jaar. De uitkering van bet gemeente fonds, inzake het onderwijs werd eveneens drastisch verhoogd en steeg van f. 5.94.750,- (1967) tot f. 722.410,-. Dus een stijging van f. 117.000.-. Bedragen die vanzelfsprekend van harte welkom zijn. De belastinguitkeringen ook uit het ge meentefonds zijn verhoogd met een bedrag van f. 17.000,-. De te verwachten rente van financieringen van de kapitaalsuitgaven is ge stegen van f. 73.590,- (1967) tot f. 193.017,-. Ruim f. J1.000,- zal het rijk dit jaar aan pre mie meer verstrekken aan de gemeente voor woningverbetering en splitsing. Van het gem. energiebedrijf wordt dit jaar een inkomen van f. 150.096,- verwacht. Dit is bijna f. 4T.000,- meer dan in 1967. Ook de ge raamde opbrengst aan personele belasting is sterk gestegen in verhouding tot het afgelo pen jaar. Hier van wordt een opbrengst ver vracht die f. 12.500,- hoger ligt. De van het rijk te ontvangen bijdrage voor het verlenen van bijstand aan in 'nrichtingen verblijvende personen is gedaald van f. 30.243 tot f. 13.250,-. Ook het te ontvangen markt en weekgeld is met f. 2.000,- verminderd. In vergelijking tot het vorige jaar, blijkt het aantal honden in onze plaats achteruit te zijn gegaan. Voor de inkomsten van honden belasting is een begroting geraamd van f. 10000 Het vorig jaar was dit bedrag f. 11.000. De tarieven voor een luxe hond is f. 15,- per jaar en voor een bedrijfshond f. 12,-. Ook het bedrag voor het heffen van ver makelijkheidsbelasting is gedaald met f. 1.000 Geraamd wordt een inkomen van f. 13.000,- voor 1968. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de oorzaak ligt in de achteruitgang van het bioscoopbezoek in het Parkgebouw. Daartegen stijgt nog elk jaar het bedrag van de post vergunningsrecht wegens verkoop van sterke drank in het klein. De geraamde post kan worden gekenmerkt als groot n.l. f. 5.900, in 1967 was dit f. 5876.-. Het inkorrstenbedrag van het verlofrecht wegens verkoop van alcoholische dranken steeg dit jaar niet in verhouding tot vorig jaar. Het bedrag wordt geraamd op f. 375.-. i

Weekblad voor Rijssen | 1968 | | pagina 1