40 JAAR GELEDEN schreej het Weekblad voor Rijssen Resultaten TBC- onderzoek JUI augustus oktober december september Verkoop woonhuis WAAROM novem ber DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 i|| De geboorte van de 16000ste liet het ge meentebestuur niet onopgemerkt voor bijgaan. Zowel bur gemeester Landweer als wethouder Goos- sen gaven van hun belangstelling blijk. De schietwedstrijden georganiseerd door di reserve Rijkspolitie werden een groot succes Door 10 korpsen werd hieraan deelgenomen Het Veiligverkeersexamen had 13 foutloze deelnemers tot resultaat. 11 Weense kinderen brachten hun vakantie dit jaar in Rijssc hij pleeggezinnen door. De Rijssense raad stel. de tijdens haar zitting van 9 juli bijna f 700 000 beschikbaar voor de verbetering van de rio lering in de binnenstad De muziekver .Wilhel mina' gaf een openlucht concert in het Volks park. In deze maand werd ook de Markt- commissie geïnstalleerd. In het Volkspark trad het kindercircus „Santelli" op tijdens de tex tiel vakantie. Bij een zeer ernstig verkeersonS lu' bij Delden werden 5 personen gedood, w >nder 4 Rijssenaren. Een historisch mo rn! t voor het jeugdwerk te Rijssen was de benoeming van de heer R. van Heerde, uit Amsterdam tot leider van het Clubhuiswerk. De heer G. W. Ruiterkamp kreeg vergunning tot het exploiteren van een kampeerterrein aan de Tichelweg. De poening van de windhondenrenbaan De Koerbelt trok zelfs, de camera's van de NTS naar Rijssen. Burgemeester Landweer opende het starthok, waarmee de Windhondenrenver- eniging „Riessen" een mijlpaal bereikte. Dr D. Oosthoek, wel de voetballende dokter ge noemd nam de leiding van de in een impasse geraakte voetbalvereniging „Sportclub Rijssen" op zijn schouders. In de Raad stelde de heer Averesch de Gemeente aansprakelijk voor de wateroverlast ter plaatse. De 100.000e bezoe ker van de Koerbelt wordt, ondanks het slechte seizoen genoteerd, n.l. Mevr. Nijhuis-Smit. Ds. J. W. Slager deed bevestiging en intrede in de stampvolle kerk van de Oud Geref. Ge meente in Nederland aan de Oranjestraat. Hij volgde hiermede Ds. W. van Dijk op, die op 19 maart 1963 overleden was. Katholiek Rijssen heeft haar grijze zieleherder gehuldigd bij zijn 65-jarig Priesterfeest, tijden^ vierde haar 10-jarig bestaan met een feest- avond in café Hegeman De heei .1 Giesbers 40 jaar in dienst als ambtenaar afd. G.E.B. ontving een Koninklij ke onderscheiding Zuster Eeftink van het Groene Kruis over kwam met haar personenauto een vrij ernstig ongeluk Zij is gelukkig aan de beterende hand. De gemeenteraad bracht een tegenbezoek aan Borghorst in Westfalen De vroede vade ren van Rijssen hebben een goede indruk van deze plaats meegenomen Dat bleek uit de woorden van burgemeester Landweer aan het afscheidsdiner „Wij hebben grote bewon- dering voor Uw plaats. U bent in vele opzich ten verder dan wij Rijssenaren". Burgemees. ter .lessing hoopte op een duurzame vriend schap. De Coöp Boerenleenbank. Notter passeer de een inleg van 9 miljoen. Burgemeester Landweer vierde zijn 60e ver jaardag. Sportclub Rijssen schreef het 300e toto lid in. Broeder J. Heering waagde de stap terug naar de Kongo. verongelukte bij de uitoefening van zijn functie op de Holter str aat. Ds J de Lange deed zijn intrede als 4e predikant bi.i de Ned. herv. gemeente te Rijs sen. C.H U. voelt er niets voor bij de komende gemeenteraadsverkiezingen samen met de ARP met èèn lijst uit te komen De leden der CHU waren van mening met een eigen lijst uit te moeten komen De Twente Zangers, een nieuw vocaal en semble werd opgericht Ds. Aangeenbrug nam een beroep naar Edei veen aan Het aantal bezoekers aan de „Koerbelt' bedroeg ondanks de natte zomer 137.000. „Kunst naar Kracht" voerde het blijspel „Daar moet je vrouw voor zijn" op in ver band met 't toneeljubileum van mej. A. Koe dijk. De postduivenvereniging „De Zwaluw" show de met uitstekend materiaal. Gemeentesecretaris H. J. Nijland vierde zijn zilveren jubileum. Oud-badmeester Jan Ti.jhof ontving een ko ninklijke onderscheiding Het voormalige politiebureau en het woon- Op dnnderdaa 4 maart werd door burgemeester Landweer de eer ste woning in Plan Zuid offici eel geopend. Het huig wordt be woond door de f am Eertin k en staat aan de Wij nand Zeeuwstr. 28 iXT' Tijdens een zware storm sneuvelde het wacht huisje op het perron, waarvan een vrij ernsti ge stagnatie in het treinenloop het gevolg was De oprichting van een kerkkoor (mannen koor) vond plaats bij de Noorderkerk, De Stokmansveldweg werd gedeeltelijk aan het openbaar verkeer onttrokken. Springmeester Roeterdink liet een waterto ren in Dalfsen op vakkundige wijze vallen. Het Streekplan Twente verscheen onder gro te belangstelling. Ook Rijssen bleek bij dit plan ten naaste betrokken. De 42e Marktverloting bracht de kerstkoe bij de heer J. Voortman aan de Brekeldlaan De Tentoonstel ling 1940-'4ü trok veel belangstel ling. De inderdaad magnifieke verza meling trok ook bij de schoolkin deren veel bekijks. i-i. - - f - - PASTOOR PETERS 65 jaar priester een receptie op het voetbalveld aan de Enter we§- Dit jaar werd Pastoor R. W. J. Peters 90 jaar. Het saneringsplan Oost, dat deze maand be kendheid kreeg had nogal reacties tengevolge, vooral van de bewoners van Enterstraat en Oranjestraat De heer G. J S Strijker vierde zijn 25-jarig ambtsjubileum. Adjudant K. van de Weerd werd te Rijssen lot Groepscommandant, benoemd als opvol ger van Adjudant D. van de Veght, die in 1964 met pensioen ging. Excelsior boekte het 400e lid. Aldolem kreeg bijna een geheel nieuw bestuur. In de raadsvergadering van 3 september was het de heer Averesch, die van zich deed spreken. Hij spuide een hoop kritiek en poneer de de stelling, dat een wethouder overal mee op de hoogte diende te zijn, waarop wethou der Goossen uit zijn slof school: „U houdt het werkvolk van het werk af, U bemoeit zich met zaken die U niet aangaan" aldus de hoer Goossen. De jeugddrumband „Irene" werd opgehe ven, wegens te kort aan leden. Badmeester Jan Tijhof sloot zijn loopbaan als badmeester af. „Wilhelmina' behaalde de le prijs op het muziekconcours te Voorst De schapenfokdag frok veel belangstelling.^ De Vrouwenafd. van het N.V.V, te Rijssen Veel werd van het kunnen van de Rijssense j Brandweer geëist bij de brand, die uitbrak bij fa. W. Stempher rji Zonen CV. De schade was meer dan eén miljoen gulden. De oorzaak is nog niet aangetoond. 100 woningwetwoningen werden overgedra gen aan particulieren door het gemeentebe stuur in het afgelopen jaar. De heer H. Richardson werd benoemd tot nieuwe badmeester in de vacature Jan Tij- hof. Een 3e Postduivenvereniging „De Post duif" genaamd zag het levenslicht. Ds. Aangeenbrug opende, ondanks anders luidende berichten de nieuwe Eskerk. Een nieuw uitbreidingsplan „Plan Nieuw West" kwam ter inzage op het gemeente huis. Liefst 1400 woningen zullen in Rijssen West verschijnen. Rond 70 woningen zullen moeten verdwijnen. Het echtpaar Zwoferink-van Losser vierde haar gouden huwelijksfeest. Het korps Rijkspolitie werd op 16 man ge bracht RAADSLID iVERESCH gemeente tnsprakelijk voor iteroverlast Zaterdag 23 oktober heeft Ri.issen tot 4 uur zonder gas gezeten, velen hebben hel 's middags zonder warme maaltijd moeten stellen. huis van de oud adjudant gingen onder de hamer. De plattelandsbibliotheek noteerde één maand vroeger dan vorig jaar het 100.000 ste uitgeleende boek. De chr. zangvereniging „Hosanna" gaf een geslaagde uitvoering van het oratorium „De Messias" van Handel. De zangvogelvereniging E. R. K. V. en Zanglust exposeerden beiden in café Jan Ku- per. De vele Rijssense vogelliefhebbers kwa men hier weer aan hun trekken. Woensdag 15 december werd de 1600e in woonster van Rijssen geboren. Het was Hen- drika Zwoferink. Dinsdagavond vond in hotel Gijsbers de toe slag plaats (althans zou plaatsvinden) van een woonhuis met 2 schuurtjes, erf en tuin Ësstraat 70 voor de fam. D. J. Nijland ten overstaan van notaris F. van Schooten. Het woonhuis, dat door de heer Wessels op f 16.200 was ingezet voor 14 dagen terug, werd echter niet weer gemijnd. Hierdoor werd de heer Wessels eigenaar. Waarom gaan vele kinderen slecht en ar moedig gekleed langs de straat? Waarom staat niets dan ellende te lezen op menig kindergezicht? Waarom zijn vele kinderen dom, achterlijk, soms zelfs idioot? Waarom is het in menig huisgezin ook op Zon- en feestdagen steeds ongezellig? Waarom vreezen vele kinderen hun vader meer. dan zij hem beminnen? Waarom gaan sommige gezinnen nooit in maat schappelijke welvaart vooruit, ofschoon wer keloosheid onbekend is? Waarom raken velen, jong nog, reeds op den verkeerden weg, een liederlijk leven leidend? Waarom zakt menig gezin tot steeds lager peil van godsdienstigheid en zedelijkheid? Waarom wordt menig kind een slaaf der ge notzucht, opgroeiend zonder vorming van ka rakter en wil? Het antwoord is meestal: OMDAT DE VADER DRINKT! Helpt uit liefde tot uw evenmensch den drank bestrijden. R. K Drankbestrijders-vereen. „Het Kruis- verbond". De opkomst van de Rijssense ingezetenen voor het in het begin van dit jaar gehouden TBC-onderzoek was aanmerkelijk beter, dan bij het vorige onderzoek in 1962. Verheugend was voorts, dat er geen nieuwe gevallen aan het licht zijn getreden. 3748 personen boven de 15 jaar hebben ge hoor gegeven aan de ontvangen oproep. Dit betekende een percentage van bijna 36 pet. 348 personen bleken drager van inactieve tuberculoseresten, een persentage van ruim 10 pet van alle onderzochte personen. 100 personen werden voor een nader onder zoek opgeroepen. De Overijsselse vereniging tot Bestrijding van T.B.C. die bovenstaande gegevens heeft verstrekt geeft het gemeentebe stuur in overweging in 1968 opnieuw een der gelijk bevolkingsonderzoek te doen plaatsvin den. Ds. Kool heeft een beroep door de Ned. herv. gemeente te Utrecht aangenomen. De 41-jarige Rijssense postbode J. W. Plas Op 20 oktober ging ds. D. L. Aangeen brug voor in de ope- ningsdienst in de nieuwe Eskerk. Hiermede werd de Eskerk officieel ge opend en was Rijs sen weer een fraai gebouw rijker.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5