maart mei januari februari DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 4 PssPHP Terugblik op plaatselijk gebeuren in 19(»5 M IK In deze maand concerteerde de zangvereniging „Stem des Volks" met medewerking van een drietal Gemengde Koren uit Almelo, Goor en Nijverda! in het Parkgebouw o.l.v. de heer Johan Bril uit Hengelo. Ook de toneelvereniging „Kunst naar Kracht" had succes met de opvoering van het toneel stuk „Poespas" eveneens in het Parkgebouw Nu 1965 bijna voorbij is en het nieuwe jaar voor de deur staat wilier we even stil staan bij het wel en wee van Rijssen in het afgelopen jaar Ook het wee is Rijssen niet gespaard gebleven We denken b v aar het vreselijk verkeersongeluk bij Delden. waarbij 4 Rijssenaren om kwamen. Aan postbode Willem Plas die bij de uitoefening van zijl functie het leven liet. Verder staan we even stil bij de vele andere sterf gevallen en treurige gebeurtenissen, die ons persoonlijk troffen of waar bij we zijdelings betrokken waren. Minder prettig was ook een tweeta branden n.l. die van het garagebedrijf van de fa. Van 'tOever et Markvoort en de miljoenenbrand bij de firma W Stempher. Het gasbedrijf ter plaatse veroorzaakte enig ongerief op die zaterde in oktober, toen heel Rijssen zonder gas zat Vreugdevolle dagen beleefde Rijssen bij de verloving van prinsi Beatrix en de viering van de bevrijdingsdag. De Oranjevereniging todn de ook toen weer haar grote activiteiten. De vieting van „20 jaar bevri; ding" te Rijssen stak zeer gunstig af bij andere plaatsen. De 16.000e inwoner werd met grote vreugde begroet. Al gaat het goed met de woningbouw ter plaatse, toch blijkt e vooral in de sector ..betere woningen" nog een vacuum te zijn. D< nieuwe adjudant der rijkspolitie te Rijssen, de heer Van Weerd, wee- er van mee te praten. Een goede woning is zijn hartewens voor 1966 Dagelijks moet hij op en neer naar Tubbergen Het gasbedrijf kwam nog één keer in het nieuws bij de fabrieksbrain in de Mors. De firma Stempher. althans de verzekeringsmaatschap!) van dit bedrijf, heeft de plaatselijke GEB op het mat gezeten. Gas zoi n.l. de oorzaak van de brand zijn, aldus de assurantiemaatschappij. De Marktcommissie werd geïnstalleerd in 1965. De gekozen heren Het bleek later min of meer op de storm in een glas water. Maart leverde nog meer gespreksstof en nieuws op. De Kynologenclub hield de beste clubmatch tijdens haar 20-jarig bestaan. De gemeenteraad stelde een krediet van f 350.000 beschikbaar voor de bouw van een industrie hal. De Gymnastiekvereniging D.O.S. hield een ge slaagde uitvoering in het Parkgebouw. Weinig belangstelling kreeg de populaire Rijssense muziekvereniging „Wilhelmina" tij dens haar concert in het Parkgebouw. Zwaar werd er woensdag 24 maart in de Rijssense raadszaal gedebatteerd. Dit naar aanleiding van het agendapunt het garanderen van even tuele tekorten in verband met de herdenking van de bevrijding op 5 mei. De Oranjevereni ging had met het oog op de openluchtuit voering van „De Bazuinen »p Jericho", waar door de kans op een tekort kon ontstaan hierom gevraagd Met 8 tegen 6 stemmen ging het feest toen wel door, althans werd dit voor stel toen aangenomen. De liefdadigheidstoneelvereniging ..De Gong' welk een opvoering gaf van het toneelstuk „Route Kopenhagen" kreeg niet die belang stelling. die ze verdiende. Met ingang van 1 juni werd het nieuwe poli tiebureau aan de Graaf Ottostraat in gebruik genomen. Tot een officiële ingebruikname is het nog steeds niet gekomen. Het Rijssens Mannenkoor bracht een bezoek aan Bendorf in Duitsland, men maakte een 2 daagse trip. De voetbalvereniging „Excelsior" ontving bij haar kampioenschap van de 2e klasse van haar supportersvereniging een envelop met liefst 1.000.-. De oud-Rijssenaar Gerrit Jan Assink bracht na 14 jaar in Amerika te zijn geweest zijn vakantie te Rijssen door. De gymnastiekvereni ging „Dos" gaf op 2e Pinksterdag in het Volks park een geslaagde uitvoering. De Raad praat te weer eens over een kampeercentrum, wel lang, maar zonder resultaat. Het echtpaar G. H. Kasteflberg-M. Klein Ligtenberg vierde het gouden huwelijksfeest. De Oudheidkamer maak te een uitstapje. In de buurtschap Notter kwam één persoon om het leven en werden er 5 gewond tijdens een botsing tussen twee personenauto's. De Aan- en Verkoopvereniging Wierijco bleek erg succesvol blijkens haar le boekjaar. R. Boerman werd winnaar van onze fotopuzzel „Uw eigen oude stad". De accommodatie Vreem delingenverkeer blijkt nog steeds onvoldoende, dit bleek tijdens de jaarvergadering van de afd. van de plaatselijke V.V.V. Op vrijdaa 5 maart metselde ds J. Vos. voorzitter van het Hervormde Bejaar dencentrum „Elthe- to" de witte steen met de naam van het centrum in. Inmid dels zijn zowel de huizen als het hoofd gebouw geheel be woond. Met de kwestie tot afbraak van zomerhuis jes hield de raad zich op de 2e april bezig Vooral de P v.d.A stak naai misnoegen ovei handelwijze dienaangaande niet onder stoelen ol banken De gróótste-Gymnastiekvereniging ter plaatse „V.È.K gaf 2 uitvoeringen in hel Parkgebouw, die zeei in de smaak vielen bij de vele belangstellenden Het voormalige lid van het Rijssense politiekorps de heer G Roeter- dink vestigde weei de aandacht op zich bij het laten springen van de kerktoren van Irnsum Uit het jaarverslag van „De Koerbelt" bleek, dat het aantal bezoekers in 1964 180 000 had be dragen. De afd Rijssen van do Dierenbeschei ming herdacht het 10-jarig bestaan De raad van. Borghorst bracht een bezoek aan Rijssen en be zocht o m het zwembad Koerbelt, een plaat, selijke steenfabriek en de nieuwbouw van Riis- se'n. Het echtpaar Kolenbrander-De Jong vier de haar 50-jarig huwelijksfeest. DS. J DE LANGE ...vierde predikant... Laten we echter niet alleen aan ons zelf denken. Laten we ieder an- ier, onverschillig welke „overtuiging" hij heeft, het beste toewensen liet alleen met de mond. maar met het hart. Alleen vrienden het goede wensen is niet moeilijk Maar voor gij uw gedachten in die richting laat gaan. willen we u attenderen op een vrij summiere weergave van „RIJSSEN IN VOGELVI,ECHT IN 1965" dat hieronder volgt. schouders. de firma Ter Horst de heer J. J. ter Horst op de leeftijd van 82 jaar. Hij heeft een groot aan- deel gehad in de ontwikkeling van de Jute- fabriek. Hij was officier in de Orde van Oran je Nassau. Van 1918 tot 1941 was de overledene lid van de Rijssense gemeenteraad, waarvan 14 jaar als wethouder. Indrukwekkend was de begrafenis De bij vele Rijssenaren bekendi Evert Schreurs verwisselde het tijdelijke me' het eeuwige leven. Blinde Evertje, ook wel d< kluizenaar van Enter genoemd heeft jarenlang in min of meer kommervolle omstandighedi geleefd in een bos van de familie Rohaan aan de Rijssensestraat te Enter. Hij bereikte de leeftijd van 85 jaar. van het Bejaardencentrum Eltheto. (symbolisch, want het gebouw was al bijna gereed), 11 werk nemers overhandigde hij een pakket met ■en gratificatie. De Luniks behaalden de le prijs op het Jeenagerfestival in het Parkgebouw. Burge- neester Landweer opende de eerste woning n plan Zuid. In totaal zullen hier 900 wonin- .en verrijzen. Met de bouw van ruim 200 wo- ingen was men toen bezig. Een uitlating van eth. J. A. Scholman tijdens een bijeenkomst an de kiesvereniging van de A.R.P. deed eel stof opwaaien. De heer Scholman had oen n.l. gezegd, dat bij de tot standkoming van een recreatiecentrum door de Rijssense Middenstand meer activiteit diende te worden ontplooid. .acht in het komende jaar de moeilijke taak de Rijssense markt uit het lop te halen. Ook het bestuur van Philadelphia, dat perceel Enterstraat 133 aan pcht voor de geestelijk gehandicapte kinderen heeft het oog op I9fi<; lericht. Met het doen bouwen van een nieuwe toren op de Ned herv verk op het Schild zal het gemeentebestuur zich waarschijnlijk in 1966 >ezighouden. Het saneringsplan en het uitbreidingsplan Nieuw West zal n de komende jaren worden uitgevoerd Wat 1966. wat dit plan betreft, al brengen, zal de toekomst leren De voetbalvereniging Excelsior pas gereed met de kantine heeft voor 166 plannen tot bouw van een tribune op de Koerbelt. Grote plannen oor het komende jaar heeft haar zustervereniging „Sportclub Rijssen" at een terreinverlichting wil aanbrengen om liehtwedstrijden te kunnen pelen <a propos zou dit plan niet gecombineerd kunnen worden?) Zo somden we enkele wensen op en releveerden plannen voor 1966. Vis we ons oor overal te luisteren zonden leggen, zouden onze oren on- (etwijfeld tuiten van de verlangens en wensen, die vrijwel iedereen Veeft. De meeste verlangens zullen ongetwijfeld het komende jaar nog liet in vervulling gaan, maar toch blijft een ieder hopen dat aan zijn >f haar) wensen za' voldaan worden In mei opende de heer J. Grünhauer, directeur der N.V. Kroon van Twenthe officieel de nieuwe fabriek op de Mors. Wethouder J. A. Scholman werd op 10 april van dit jaar benoemd tot ridder in de orde van Oran je Nassau. Burge meester Landweer speldde de heer Scholman de hoge onderscheiding op Deze maand stond in 't teken van de be vrijding. Bevrijdingsdag werd op zeer stijlvolle wijze gevierd. Het actieve bestuur van de Oranjevereniging had voor een programma ge zorgd. dat klonk als een klok We noemen de mooie optocht en de opvoering door leden van de beide plaatselijke toneelverenigingen van het spel „De Bazuinen om Jericho" Voor de jeugd was er een opstelwedstrijd, die door Willem- ke Wieringa werd gewonnen Vooral dient genoemd de Tentoonstelling 1940-1945, welk in de Schil dschool werd gehouden Wethouder Scholman, die meer dan 25 jaar deel heeft uitgemaakt van de Rijssense raad, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, ongetwijfeld een verdiende beloning. De winkeliers, bleven ook niet achter; zij organiseerden n.l. een z.g. weegactie. Aan het raden van het gewicht van een aantal B S ers werd door ongelooflijk velen deelgenomen. Fri da Voortman werd winnares De winkeliers uit de Grotestraat hadden een eigen actie. De speeltuinvereniging „Irene" organiseerde een schoolwandeltocht. Het echtpaar G. J. Buur- sink-Top vierde haar 60-jarig huwelijksfeest. De Nederlandse Blindenbond maakte een film over Rijssen We zijn benieuwd naar de re sultaten. De officiële opening van de Kroon van Twenthe vond in mei plaats. De directeur de heer Grünbauer verrichtte met het doorknippen van het iint de opening vat haar bedrijf op het industrieterrein in dé Mors. Gemeentesecretaris J. NIJLAND zilveren jubileum Op 10 juli werd Ex celsior na een ener verende strijd tegen Zwart Wit '28. kam pioen van Nederland. Om precies half vijf scoorde linksbuiten Jan Wold het win nende doelpunt. Na het eindsignaal gin gen de spelers op de bijna gereed Snel ingrijpen van de brandweer voorkwam erger. Verzekeringsmoeilijkheden zijn oorzaak, dat het pand nog niet weer is op gebouwd. Gestart werd met een Vormingsinstituut, dat beoogt jongens, die vanuit de school bedrij ven en ondernemingen zijn binnengestapt een meer uitgebreide vorming te geven. In de Huishoudschool van de firma Ter Horst werd De jeugd van Rijssen zette het nieuwe jaar niet op voorbeeldige wijze in. De jaarwisseling verliep erg rumoerig, 't Afsteken van vuurwerk had dikwijls een gevaarlijk karakter, terwijl het slepen van roerende goederen een vorm aannam van ordeverstoring. Marktkooplieden toonden zich verbolgen over de verhoging van de marktgelden, zonder resul taat overigens. Woensdag 20 januari was een belangrijke dag voor de Kerkeraad en Ge meenteleden van de Gereformeerde Gemeen te, want Ds. Aangeenbrug metselde die avond de eerste steen van de nieuwe Eskerk. In Urecht overleed de oud-Rijssenaar Ds. H. Lichtenberg, predikant bij de Ger. Gem. al daar. Voor het eerst in dat jaar sloeg de rode haan toe. Vrijdagmiddag 22 jan. verwoestte een kor te, maar hevige brand de garage van de fa. Van 't Oever en Markvoort. De garage was met 60 jongens onder leiding van de heer Smit gestart. Dinsdag 23 februari overleed in het P.I ziekenhuis te Almelo de oudste directeur van In deze maand overleed de heer A. J Men- sink, de oudste inwoner van Rijssen, op 95-jari-" ge leeftijd. Tijdens de Raadszitting deelde de voorzitter mede. dat het college van B en W het voornemen heeft een nieuwe toren te bou wen op de Hervormde Kerk op het Schild. Dit zal dan gebeuren naar het idee van de oude toren, die in 1826 door brand werd verwoest Het gemeentebestuur deed in deze maand ook een beroep op de omwonenden van de Weijerd in verband met vernielingen van gazons. De Carnavalsvereniging vierde haar eerste lustrum met Arno II als prins. Een bekende figuur uit de Ondergrondse J. W. Markvoort Jans Geerling, geëmigreerd naar Canada kwam voor een korte vakantie met zijn gezin naar Rijssen. Ds. Vos legde de eerste steen voor de bouw

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 4