RAAD RUSSEN w< G. v.d. Stouw maakte van zijn kantoorboekhandel ^zelfbediening' Raad maakte rondrit door Plan Zuid Subsidiebeleid komt in bespreking Zomerhuisjes liggen raadslid Janssen zwaar op de maag De aula is een „ongelukkig geval In plan Zuid komen twee kerken Wat doen we met de Kroon? Op de Dannenberg komt een AHOB Kwalijke geruchten doen in Rijssen de ronde Op 't postkantoor Verkiezing ouderlingen Noorderkerk ScliooJ concert in c?r. ulo Schaakclub Rijssen verloor van Almelo BENOEMD Fraai succc Zondagsdienst voor huisartsen Vrijdag 13 november 1964 42e jaargang no. 45 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.65 per kwartaal Administratie en RedactieInzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur voor postabonnees f 1.95 per kwartaal Enterstraat 10 Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting Zomerhuisjes Strakke lijn? Onder geen beding 3 S •joooooooooooooooooooooooooooool Afbraak gekritiseerd Aula wordt niet gebruikt Tragisch Laster Ondoelmatig Wat gebeurt met de Kroon? (Vervolg op pagina 5) h t. T 1 VOOR RUSSEN Het was wel een zeer bijzondere verga dering, die woensdagmiddag in Rijssen werd gehouden. Het is n.l. geen gewoonte om 's mid dags te vergaderen, en het is evenmin nor maal, dat men voor slechts 2 agendapunten de raad in vergadering bijeen laten komen. Dat de burgemeester deze vergadering toch had uitgeschreven vond zijn oorzaak in het feit, dat het college van b. en w. de raad graag in de gelegenheid stelde diverse in aanbouw zijnde projecten te bezichtigen. Het is zonder enige twijfel een goede ge dachte geweest van het college van b. en w. en de raadsleden hebben dit zeker op prijs ge steld. Rijssen heeft de laatste jaren een grote ont wikkeling doorgemaakt en hef gemeentebestuur is op verschillend terrein voortvarend geweest. Zich daarvan te kunnen overtuigen moet ook dc raad veel voldoening hebben gegeven. Het eerste agendapunt in de vergadering was 'n voorstel van b. en w. tot aanwijzing van een lid van het alg. bestuur der Stichting Vor ming Bedrijfsjcugd te Rijssen. B. en w. stelden de raad voor de heer H. ter Avest te benoemen, met welk voorstel de raadsleden kennelijk akkoord gingen. Een aantal raadsleden had het stembriefje reeds Ingevuld, toen de heer Ter Avest (met wie kennelijk geen overleg was gepleegd) n:.vde~ deelde, dat hij de benoeming moeilijk kon ui- nemen. „De nodige tijd ontbreekt mij", aldus de heer Ter Avest. Op advies van burgemeester Landweer werd toen als lid van het Alge meen bestuur der Stichting Vorming Be- drijfsjeugd gekozen de gemeentesecretaris de heer H. J. Nijland. De raad besloot enkele straatgedeelten in Plan Zuid de bestemming van openbare weg te gewen, n.l. gedeelten van de H. J. van Op- stallstraat, de Wijnand Zeeuwstraat, de Teu- nis Lodderstraat, de Zuiderstraat, De Wilhel- minastraat, de Jacob van Ruysdaelstraat, de Paulus Potterstraat, de Johannes Ver meerstraat, de Schoolstraat en de Karei Door manstraat. Verschillende raadsleden maakten gebruik van de rondvraag, waartoe in deze middag zitting gelegenheid werd gegeven. De heer Pluimers meende dat in de laatst gehouden vergadering van de sport- en cultu rele commissie door weth. Scholman een toe zegging was gedaan, omtrent medewerking aan de stichting Club- en buurthuiswerk. In dit verband dacht de heer Pluimers aan beschikbaarstelling van de voormalige Land- bouwhuishoudschool De Halte aan de Dokter Stokkersstraat „die nog 5 jaar zou kunnen blij ven staan". Nu hoor ik aldus de heer Pluimei-s, „uit betrouwbare bron", dat de Halte zal worden afgebroken. Ook heb ik gepleit voor een ho gere subsidie voor deze stichting aldus spr. Weth. Scholman antwoordde de heer Plui mers met te zeggen; De heer Pluimers be gint met iets verkeerd te stellen. In de cultu rele commissie heb ik gezegd, dat ik zou ad viseren om De Halte 5 jaar te laten staan. Adviseren herhaalde spr., ik heb niets toege zegd. Het college van b. en w. aldus weth. Scholman heeft dit advies niet opgevolgd. Wat betreft de subsidiëring aldus spr. dit is be sproken met een. ambtenaar van het ministe rie van O, K. en W. Gevraagd is of de gemeen te in principe bereid was dit werk te subsidi ëren. Ik heb gezegd dat aan deze stichting reeds een subsidie is gegeven. Of we bereid zijn een subsidie van 40 pet te geven als het Rijk een zelfde steun geeft, dat moet nog wor den besproken. Binnenkort aldus weth. Scholman wordt in de sport en culturele commissie het gehele subsidiebeleid aan de orde gesteld. Dit is o.m. nodig, omdat de huur van verschillende ge meentelijks localiteiten hoger zijn geworden. Wat betreft de medewerking aan de stichting club en buurthuiswerk „we zullen dat nader moeten bespeken", aldus weth. Scholman. De heer Janssen stelde voor de zoveelste maal nog eens weer het zomerhuisjesvraag- stuk aan de orde. Er is een rapport uitgekomen over de zomer huisjes, wordt dit nu nog hehandeld of wordt dit stuk zomaar voor kennisgeving aan genomen? vroeg de heer Janssen. We nemen nog nader contact op met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die ons kan adviseren, omtrent 't nemen van steek houdende maatregelen aldus de voorzitter. De heer Janssen was er niet van overtuigd, dat de strakkere lijn die door b. en w. was toe gezegd, nu ook werd getrokken. Er is aan de Markeloseweg weer een garage gebouwd, die ook weer wordt bewoond. De voorzitter was daar „enkele weken ge leden" van op de hoogte gesteld. Maar nog maals we willen nadere inlichtingen van de Ver. van Nederlandse gemeenten. Bij het nemen van maatregelen willen we stevig staan, aldus de voorzitter. Weth. Goosen was ook op de hoogte met het door de heer Janssen genoemde geval. Door de eigenaar is toegezegd, dat dit ge bouwtje niet als zomerhuisje verhuurd zou wor den. Enkele weken geleden is ons gerapporteerd dat het gebouwtje toch bewoond wordt. Is het dan hier zo gegaan, dat toen de een er uit de ander er m ging? vroeg de heer Haase. De heer Janssen was van mening, dat in zo'n gieval de bewoners van zo'n zomerhuisje „er uit" zouden kunnen worden gezet. En waar moeten die mensen dan blijven", dat is de moeilijkheid meende weth. Scholman. De gemeente zal dan moeten zorgen voor an dere woonruimte. Dat kon de heer Janssen „niet begrijpen". Deze mensen hebben geen enkele econo mische binding me!. Rijssen. De heer Hodes was naar aanleiding van 1 de gemaakte opmerkingen van mening, dat het hoog tijd werd dat een verordening in het leven zou worden geroepen, tengevolge .waar van het „zomaar" betrekken van zomerhuisjes voor permanente bewoning uit de wereld zou kunnen worden geholpen. Niet inwonendan van Rijssen moeten onder geen enkel beding woonruimte in Rijssen in Advertentie 0000000000000000000000000000006 3 C ACCOUNTANTSKANTOOR POUW G O Enterstraat 33, Rijssen, telefoon 2737 G Behai't.N: Balansen beslag kunnen nemen meende de heer Hodes. De heer Janssen li nam nog even terug op zijn uitgangspunt. Wn; gaat er nu gebeuren. We moeten er een punt achter zetten. We moeten de vraag ben w woorden. Wat doen we met de clandestien gebouwde huisjes. We kunnen niet de éér afbreken, de ander tolere ren en weer een ander oogluikend toestaan om te blijven wonen. We moeten wachten op het advies van de Ver. van Nederl. gemeenten meende de heer Hodes, hoewel het er de schijn van heeft, dat niet een ieder gelijk behandeld wordt. We volgen voor iedereen dezelfde lijn aldus de voorzitter tot slotMaar we moeten weten waar we aan toe zi,]iV'. De heer Haase had kritiek op 't voornemen van het college van o. en w. een woning aan de Lentfersweg te slopen. Er zijn tal van ande re woningen in Rijssen, die er veel slechter aan toe zijn en die bovendien nog een gevaar voor het verkeer vormen. De woning, die het col lege wil afbreken is goed onderhouden, en staat bovendien niemand in de weg. Ik wil u voorstellen deze woning af te breken, aldus de heer Haase. Weth. Scholman gaf als achtergrond van het voornemen van b en w het feit, dat mensen die in de omgeving bouwterrein gekocht heb ban, gezegd is, dat deze woning zou worden gesloopt. Deze is ook voor dit doel door de gemeente aangekocht, Omwonenden klagen, dat dit huis hun het uit zicht beneemt en dat volgens het uitbreidings plan hier een plantsoen zou worden aangelegd. Toegezegd werd, dar deze kwestie door b. en w. nog nader zou worden besproken. De heer Haase v as teleurgesteld over het feit dat de aula pp .te Alg. Begraafplaats door de Rijssenaren pi -;iseh niet werd gebruikt. De aula is een du;:; gè'oouw, ze wordt prach tig onderhoud «a Het gemeentebestuur heeft gemeend de be volking met 't bouwen van deze aula 'n dienst te bewijzen. Thans zien we, dat het gebouw niet wordt ge bruikt. De heer Haase wilde graag weten of het ge bouw zodanig kon worden gewijzigd, dat het voor het doel waarvoor het gebouwd is kon worden gebruikt, of dat aan de Lentfersweg een ander gebouw zou kunnen worden ge bouwd, waar rouwdiensten kunnen worden gehouden. Reeds enkele weken doen in Rijssen voor betrokkenen (en ouders) zeer onprettige ge ruchten de ronde, al zouden een aantal minderjarige meisjes op wel zeer oneerba re wijze in Rijsesen zijn aangetroffen. Het steeds weer opnieuw opduikende ge rucht vermeldt, dat aangifte bij de politie zou zijn gedaan, en dat deze meisjes dooi de politie zouden zijn aangehouden. Het meest tragische van dit zeer te laken gerucht is, dat zelfs namen van meisjes wor den genoemd, die in deze affaire zouden zijn betrokken, met het gevolg, dat deze meisjes en zelfs de familie op deze kwestie worden aangekeken. De politie heeft medegedeeld, dat de geruch ten volkomen ongegrond zijn en dat alles wat hieromtrent wordt gezegd niet anders dan fantasie en lasterpraat moet worden ge noemd. Van de zijde der politie wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat het verspreiden van lasterpraat onaangename gevolgen voor betrokkenen kan hebben. Niet alleen tengevolge hiervan maar uit een oogpunt van algemene menselijke beschaafd heid dient ieder weldenkend mens deze voor betrokkenen, ouders en familieleden, zeer on prettige geruchten onmiddellijk de kop in te drukken. De heer Hodes kantte zich tegen een eventueel voox-nemen dit gebouw te slopen. Misschien kan met een kleine wijziging dit gebouw toch nog voor begrafenisplechtigheden worden ge bruikt. Wat is eigenlijk de reden, dat het gebouw met woi'dt gebruikt wilde de heer Geuzen dam graag weten. De voorzitter erkende dat het gebouw vrij ondoelmatig was gebouwd. Het is wel zeer duur geweest, maar het is min of meer „een vloei-oppervlak onder 'n veel te hoge ruimte". Het is natuurlijk jammer, maar het is niet an ders. De heer Nijland informeerde naar de plan nen die er bestaan omti-ent de bestemming van het v.m. Hotel de Kroon. De gemeente heeft dit toch niet gekocht om het als pension te laten exploiteren. Als de huur is opgezegd, moet de exploitant 't gebouw binnen 'n paar maan den ontx-uimen aldus de voorzitter. i»IW Mos iej ees op 't postketoor Vaake uurne laank Wochen ear iej wurn ehulpn, Non is 't net de gaank. Zeent oe non ne hoop leu vuur, Det is gin bezwoar, 't Geet teengswoordig oo zoo i-ap, In ne wip ziej kloar. Het lüp 'n heeln dag doar vedan, 't Kuemp doar en het geet, Mear woer drok of het ook is, Wochen hoof iej neet. Hebt ze non dan meender woark? Aj det deankt hej 't mis, 't Is toch zoo det 't rechtevoort Vuile di-okker is. Ze hebt jums op 't postketoor Non ook nog te maakng, -Miskien wus iej det nog neet- Met belastingzaakng. Mear al hebt zedet dr biej, Het is neet te moarkng, Wat ze ktient nog met gemak Al dee leu verwoarkng. En dan hebt ze op de Pos Ook heel klook edean Det ze non ook vrouwleuvolk An 't loket hebt stoan. Want aj toch ees wochen munn, 't Zal neet vaake mear Vuurkomm, mear dan nem iej det Toch van vrouwleu ear. J. ROZENDOM, RIJSSEN, iniiliilHUilillllllilniiuiiHiiiiiiKiiii'iiiiiiliiliiliiiinniiiliiliTiniiiinllil'iliW Tijdens een ledenvergadering van de Geft Gem. (Noorderkerk) werden tot ouderling herkozen de heren: H. J. Agteresch, B. Aver- esch, H. Haase, J. Knol en J. C. Meeuse Tot ouderling werden gekozen de heren H. van Dam, A. Haase, J. Ligtenberg en H. Jffijveld. *ft§ <v Maandagmiddag werd in de kantine van de Chr. Ulo school een school concert gegeven door Anton Eldering bas-bariton en Janny El- dering-Plas, sopraan. De jeugd heeft aandachtig geluisterd naar duetten van Henry Pureell en Wolfgang.Ama- dexxs Mozart. De bas zong met pianobegeleiding ne grospirituals, waarvan voor „Nebody knows the trouble I've seen" erg wist te boeien. De sopraanzangeres gaf 2 soli, nl. liederen van Catharina van Rennes. Het bekende „Zie hoe 't vriendelijk zonnelicht" werd met gul applaus beloond. De leerlingen zongen samen enkele christe lijke liederen, geschreven in deze tijd. Het was een buitengewoon plezierige middag, zo dat na afloop het hoofd der school de heer P. J. Otte, de heer en mevr. Eldering hartelijk dankte voor hun optreden, dat ze ker voor herhaling in aanmerking komt. Voor de solisten waren er bloemen en op het ap plaus volgde een toegift nL het mooie duet „Bede" 0p woorden van Adama van Schelte- ma en muziek van Zwaan. Tot besluit zong men samen het nieuwe gees telijk lied: „Dank U o God ik wil U danken, dank U voor muziek". Dinsdagavond kreeg de Rijssense schaak club bezoek van het 2e tiental van de schaak club Almelo. Almelo zegevierde met 7-3. De uitslagen waren als volgt: G. J. G. Keulemans - H. J .Geesink Vs-Vs, H. Waanders - L. B. Bootsma 0-1, J. ter Harmsel - J. Feenstra '/a-Va, M. H. Woltus - G. J. v. Eldink 0-1, K. Munneke - A. Lubeck 0-1, H. J. Fidder - F. Kuiper 0-1, J. Leverink - J. F. Lulof Va-'/a, F. Krommendijk - W. Nooi-dik 1-0, C. J. Koedijk - B. Jansen Va-'/a, H. P. Stoker - J. H. Neurink 0-1. De fa. v. d. Stouw, kantoorboekhandel aan de Haarstraat, opende zaterdag j.l. haar uitge breide en gemoderniseerde zaak. Het resultaat van de verbouwing, die in ruim 3 maanden haar beslag heeft gekregen, is verrassend. Zeer vermeldenswaardig is het feit, dat in de ze zaak het systeem van de zelfbediening is ingevoerd; in de levensmiddelenbranche in middels heel gewoon geworden, maar voor de kantoorboekhandel in nog slechts weinig zaken in Nederland ingevoerd een bewijs van de vooruitstrevendheid die de heer v.d. Stouw jr. de laatste jaren heeft weten te ont plooien. Voorbeeldig is in de nieuwe zaak van de fa. v.d. Stouw dc wijze van opstelling van dc diverse artikelen op het gebied van kantoor- en schoolbehoeften. De stellingen in de 18 meter lange zaak maken een zeer georden de indruk en de veelheid van artikelen is op zeer overzichtelijke wijze opgesteld. Via de etalage krijgt men een zeer goede indruk van de totale zaak. Het achterste deel van de nieuwe winkel, is ingericht spe ciaal voor de technische artikelen en kantoor meubelen, terwijl men daar ook een goede indruk kan krijgen van de mogelijkheden van de moderne machinale en administi-atieve sys temen, terwijl hier ook verschillende kantoor machines kunnen worden gedemonstreerd. (De heer v.d. Stouw jr. is ook op dit texrein gediplomeei-d). Aan dc zaak is ten ruim kantoor gebouwd waar o.a. het stencilwerk wordt verricht. De volautomatische stencilmachine neemt hier natuurlijk een belangrijke plaats in. De grote belangstelling, die de fa. v.d. Stouw mocht ondervinden, bewijst dat deze firma een goede naam heeft en de ontwikke ling die deze zaak heeft doorgemaakt was een hartelijke felicitatie waard. Het moet ook voor de heer H. v.d. Stouw (sr.) een grote voldoening zijn geweest dit te mogen mee maken, en met overgave heeft hij meege werkt aan de verbouwing en inrichting. De heer v.d. Stouw begon in 1939 te „win kelen" in het pand aan de Haarstraat, waar thans de kruidenierszaak van de heer Lankamp is gevestigd. In 1945 kreeg hij de beschikking over het huidige pand. Hij verkocht rookartikelen, ga- lanterieën lederwaren schrijfgereedschap etc., maar de laatste jaren specialiseerde men zich vooral door het inzicht van de heer v.d. Stouw jr. op kantoormeubelen, ma chines etc. De redactie van dit blad wenst de fa. v.d. Stouw met de opening van haar fraaie nieuwe zaak veel succes toe voor de toe- i komst. Onze oud-plaatsgenoot de heer W. Otten, re ferendaris in algemene dienst van de gemeen te Hilversum, is ingaande 1 januari 1965 benoemd tot hoofd van de afdeling algemene zaken daar. Op de internationale slagersvaktentoonstel ling „Slavakto" behaalde Huiskes' Vleeswa- renbedrijf te Rijssen de volgende pi-ijzen: Rookworst, le prijs, Boerenmetworst le prijs Hausmacher leverworst 2e prijs. Met ingang van 29 november zal een rege ling van kracht worden, tengevolge waai-van 1 huisarts de dienst voor al zijn andere col lega's zal waarnemen, de z.g. „Zondagsdienst" voor huisartsen. Welke arts de zondagsdienst zal waarnemen zal tijdig worden bekend ge maakt in verschillende dagbladen en in het Weekblad oor Rijssen.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 1