Dokter de Moi van Otterloo gaat Rijssen verlaten m RAADSAGENDA Aj liooge stoat, kuej leege valn Geen vlagvertoon Zware beslissing Opvolger: dokter Kunst Gastvrijheid BURGERLIJKE STAND Afscheidsrecep lie AGENDA Excelsior speelt nederlaagwedstrijden Zondagsdienst dierenartsen PREDIKBEURTEN Opnieuw auto in de marktverloting 25 jaar bij Smits Co. Verhuur sportterreinen Ten Hove-Smit wil uitbreiden NUTSSPAARBANK Aanschaf leermiddelen OLS Ruiling bouwterrein Aanleg trottoirs Holterweg Vrijdag 7 augustus 1964 42e jaargang no. 32 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.65 per kwartaal voor postabonnees f 1.95 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen Telefoon 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting HÉS Als een donderslag bij heldere hemel ont vingen alle patiënten van dokter De Mol van Otterloo een schrijven, waarin de Rijssense huisarts mededeling deed van het feit, dat hij met ingang van 15 augustuss iijn praktijk heeft overgedragen aan dokter L. Kunst tot nu toe huisarts te Bodegraven. Dokter De Mol van Otterloo kwam op 18 juni 1956, als opvolger van dr. R. A. Olden- stam in Rijssen en heeft zich gedurende deze 8 jaar doen kennen als een serieus medicus, die ook door de wijze waarop hij meeleefde met het wel en wee van zijn patiënten een geliefd huisarts is geworden. Het aanstaande vertrek van dokter De Mol van Otterloo was maandag, toen dit bekend werd het gesprek van de dag, en duidelijk was, dat de plannen daartoe, volkomen onbe kend zijn gebleven, tot het moment waarop de vertrekkende arts zijn patiënten inlichtte. Staat vast, dat de patiënten van dokter De Mol van Otterloo hem met spijt zien vertrek ken, ook voor de dokter en zijn echtgenote is het besluit te vertrekken een zware be slissing geweest. Het besluit is genomen, „na jarenlange ern stige overwegingen en in de wetenschap een zwaar offer te moeten brengen", aldus de aan hef van het schrijven, dat de patiënten ont vingen. Het grote medeleven met zijn patiën ten maakte, dat de vraag, wie zijn opvolger zou worden, een zeer intigrerende is gewor den. Thans is dokter De Mol van Otterloo er van overtuigd, dat dokter L. Kunst (4 jaar geleden afgestudeerd) de medische verzorging van zijn patiënten in zijn geest kan voort zetten en aldus het schrijven aan zijn patiënten gericht „Ik ben dan ook zeer dankbaar in dokter Kunst een serieus en kundig arts te hebben gevonden aan wie ik mijn patiënten ten volle toevertrouw". Het valt mij bijzonder zwaar zo maar af scheid van u te moeten nemen, maar ik zal mij altijd door vele banden aan u verbanden blijven voelen" zo staat verder in het schrij ven. Dat het afscheid van Rijssen en in het bij zonder van zijn patiënten voor hem en ook voor zijn vrouw uitermate moeilijk zal zijn, werd nog eens benadrukt, toen wij een kort gesprek hadden met het doktersechtpaar. Dokter en mevrouw De Mol van Otterloo trachten in hun leven de weg te zoeken, die hen door God gewezen wordt. Diepgelovig als beiden zijn, volgen ze ook de weg als die moeilijk en zwaar te bewandelen is. Thans is kennelijk zulk een moment aan gebroken. Beiden zijn er van overtuigd, dat ze naar Hilversum zullen moeten gaan. Voor alle twee betekent dit een grote en een zware stap. Mevrouw De Mol van Otterloo: Wij hebben hier prachtige hierinneringen, we vonden hier een prettige gemeenschap en we hebben hier veel gastvrijheid ondervonden. De mensen zijn hier gemoedelijk en hartelijk, kortom wij hebben hier een prachtige tijd gehad". Daar van afstand te moeten doen is vanzelfspre kend niet gemakkelijk, maar nu legt het dok- terseohtpaar zich er bij neer. Eigenlijk willen noch de dokter noch zijn vrouw spreken over een afscheid. Ze zijn van GEBOREN Gerritdina Albertdina dv W. Pijffers en M. Rutterkamp Bloemstraat 29, 28 juli. Teuntje dv J. W. Nijkamp en E. G. Baan, Esstraat 97, 28 juli. Janna d.v. W. Witten en A. Jansen, Banis- weg 9 29 juli. Gerhard z.v. J. Baan en H. Markvoort, Hol- tentorensweg 32, 29 juli. Willemina d.v. J. Ligtenberg en H. Koedijk, Haarstraat 68a, 29 juli. Gerrit Arthur z.v. J. ter Harmsel en J. ten Berge Esstraat 4, 31 juli. Dina d.v. M. Ligtenberg en A. Janssen, Prins Bernhardstraat 25, 31 juli ONDERTROUWD: Arend Jan Hendrik Vrugteman 24 jr Wier den Enter Bornebroekseweg 2 en Hendrika Agteresch, 24 jr Rijssen Willem de Zwijger straat 15, 30 juli. Herman Vrugteveen 29 jr Rijssen Marijke- straat 23 en Janna Assink 23 jr Marijkestraat 23 31 juli. GETROUWD: Franciscus Hendricus Bernardus Koedijk 23 jr en Grada Hendrika Johanna van den Heu vel 19 jr Enschede, Burg. van Veenlaan 49 29 juli. Alexander Wessel 26 jr en Engelina Hendri ka Maria Nijland 24 jr Rijssen Enterstraat 90, 31 juli. OVERLEDEN: Bartus ter Harmsel, 77 jaar weduwnaar van J. Jansen, Prins Bernhardstraat 23, 29 juli. Hendrikus Dijkgraaf, 80 jr echtgenoot van G. M. Jonker, Gravenstraat 8, 2 augustus. Bernardus Marinus Velterop, 3 dagen z.v. J. F. Velterop en Janna Reterink, Opbroekweg 21, 27 juli te Deventer. Janna Lammers 63 jr echtgenote van G. J. fuller Enterstraat 68, 29 juli te Deventer. plan op geregelde tijden naar Rijssen te gaan, want ze zullen zich met vele banden aan Rijssen verbonden blijven voelen. Voor de beide kinderen van de heer en mevréuw Van Otterloo zal het vertrek naar Hilversum natuurlijk ook een grote overscha keling zijn en noch Willemien (16 jaar, 4e klas MMS Almelo) en Rik 14 jaar 3e klas gymnasium te Deventer) zijn enthousiast over de verhuizing. Omdat het voor dokter de Mol van Otterloo onmogelijk is alle patiënten, vrienden ken nissen en relaties persoonlijk te bezoeken zullen zij op dinsdag 11 augustus in hotel „De Rijsserberg" een afscheidsreceptie houden, bij welke gelegenheid tevens kennis kan worden gemaakt met de opvolgèr van dokter De Mol van Otterloo, en met diens echtgenote. 19 augustus Orgelbespeling Jan Brilman, Al melo 8 uur Schildkerk. 29 augustus Speurtocht speeltuinvereniging „Irene" Speeltuin Vennekesgaarden. 18 september Volksuniversiteit J. P. Strijbos over Nieuw Zeeland, Jeruel 8 uur. 23 t.m. 26 sept. Rijlito III Europaplein. 23 oktober Volksuniversiteit drs. De Lange van de Rekkense Inrichtingen over „De No zems en de hedendaagse santekraam" Je ruel 8 uur. 20 november Volksuniversiteit Jan Kamper man Olst met „Kunde der Kosmos" Jeruel 8 uur. 4 en 5 december Vogeltentoonstelling Eerste Rijssense Kanarievereniging café de Bakker 18 en 19 dec. Vogeltentoonstelling „Zang- lust" café de Bakker. 15 januari 1965 Volksuniversiteit Shell Neder land film „Van plankton tot plastic" Jeruel 8 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen ge schieden op het gemeentehuis, afdeling Al gemene Zaken, kamer 7 (boven). Ter voorbereiding voor de a.s. competitie heeft het bestuur van Excelsior een drietal sterke tegenstanders weten aan te trekken, n.l. A. G. O. V. V. 2 (Apeldoorn), Tubantia 2 (Hengelo) en Zwolse Boys 2, voor het eerste elftal. Voor Excelsior 2 de vierde klassers Hul- zense Boys I, A.S.V. I (Aadorp) O.N. (Alme lo) en Sportclub Markelo. De besturen van de uitgenodigde elftallen hebben de toezegging gedaan dat men op vol le sterkte zal uitkomen zodat de bezoe kers van de Mors interessante ontmoetingen te wachten staan. Het schema voor de oefenwedstrijden ziet er als volgt uit: Zaterdag 8 augustus Excelsior I - A.G.O.V.V. 2 Apeldoorn, Excelsior 2 - Hulzense Boys I Het derde en vierde elftal gaan deze zater dag op bezoek bij SVVN 2 en 3 in Nij ver dal. Zaterdag 15 augustus Excelsior I - Tubantia. 2, Excelsior 2 - ASV I. Zaterdag 22 augustus Excelsior I - Zwolse Boys 2, Excelsior 2 - O.N. I. Zaterdag 29 augustus Excelsior 2 - Sportclub Markelo. Op deze dag begint voor het eerste elftal de nieuwe competitie. Voor wat de eerste helft hiervan betreft ziet het programma van de Rood-Witten (die met de andere Twentse clubs en die uit het Noorden zijn ingedeeld in de 2e klasse O), r uit als volgt: 29 augustus DETO Vriezenveen - Excelsior 5 september Excelsior - WHC Wezep. 12 september VVT Twijzelerheide - Excelsior 19 september Excelsior - DES Nijverdal. 26 september ONS Sneek - Excelsior. 3 oktober Excelsior - Be Quick Zwolle 10 oktober Excelsior - Voorwaarts Vriezen veen 31 oktober Oranje Nassau Groningen - Excel sior 7 november Excelsior - Urk 14 november Excelsior - Heeg 21 november Blauw-Wit Leeuwarden - Excel sior 28 november Excelsior - SVZW Wierden. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel, 05496-1298. NED. HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 9 uur en 10.45 u ds. J. van 't Ende van Onstwedde. 19.00 u ds. W. L. Tukker van Katwijk. Westerkerk: 9.30 u ds W. L. Tukker, 15.00 u ds J. van 't Ende. Eisen: 10.00 u Eerw. heer J. Maris van Wier den. GEREF. GEM. NOORDERKERK. 9.30 u, 15.00 u en 19.00 u leesdienst. 9.30 u en 19.00 u ds. Aangeenbrug 14.30 u leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 u en 15.00 u ds. Brinkman. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 u ds. Vosman (H.A.) 14.30 u leesdienst 19.00 Ds. Vosman. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK. 9.30 u ds. Toes van Kinderdijk, 15.00 u leesdienst, 19.00 u ds. Toes. De vereniging Marktwezen, Plaatselijke Be langen en VVV ontvi ig van het Ministerie van Justitie toestemming ook dit jaar de zgn. Grote Marktverloting te houden, welke traditionele verloting dan voor de 41e keer zal worden gehouden. Ook dit jaar zal de hoofdprijs een auto zijn, waarvoor het ministerie eveneens toestem ming verleende. Een deel van de opbrengst zal door Markt wezen worden afgedn gen aan een culturele raad, die zal beslisse i aan welke culturele verenigingen jaarlijks financiële steun zal worden verleend. Op booensLauiide joi'ö „ligt" ae auto, die vorig jaar gewonnen werd door de heer Jan van Losser uit Nijverdal, „aan de ketting". Nog enkele dagen en de loten voor de 41ste marktverloting komen in circulatie. Bij de Kledingindustrie H. Smits Co te Almelo werd het feit gevierd dat onze plaats genoot de heer H. Goorman, Nijverdalseweg 7a, een kwart eeuw in dienst was. De jubilaris en zijn echtgenote werden 's morgens ontvangen door de directie, waar hij werd toegesproken door de heer H. Smits. Deze mérkte op dat dit jubileum niet alleen een feest betekende voor de jubilaris, maar ook voor het bedrijf. Hij vertelde verder dat de heer Goorman in deze 25 jaar zijn beste krachten gaf voor het bedrijf. Gedu rende korte tijd was de heer Goorman werk zaam in de naaizaal, maar voor het overgrote deel in de Perszaal. De heer Smits wenste de jubilaris nog vele jaren in goede gezondheid toe. Mevrouw Goorman ontving bloemen, de jubilaris een prachtig radiotoestel. Van zijn collega's uit de Perszaal ont ving de heer Goorman een schemerlamp. „De uitvoering der werkzaamheden aan de le fase van het aan te leggen sportvelden- complex, is. thans voor wat de terreinen betreft, zover gevorderd, dat deze met ingang van het komende competitieseizoen gereed, zijn. In verband hiermee zal er een regeling moeten worden getroffen voor de verhuur van de terreinen" aldus het college van b. en w. in een nota aan de raad. Omtrent de wijze van beheer van het sport park hebben b. en w. geïnformeerd bij andere gemeentes. De antwoorden hierop, heeft het college van b. en w. in handen gesteld van de sport en culturele commissie, welke hier omtrent advies zal uitbrengen. B. en w. zijn van mening, dat het zeer moeilijk is om een definitieve regeling vast te stellen „aangezien er hier sprake is van ingebruikgeving van een gedeelte van het complex". B. en w. kunnen zich verenigen met het advies van de sport en culturele commissie om de terreinen voor het seizoen 1964-1965 te verhuren aan Sportclub Rijssen, en gelet op het feit, dat de verdere accommodatie der terreinen nog niet gereed is, de huurprijs voor dit seizoen te bepalen op 100,- per terrein, (waarbij het oefenveld ook als ter rein wordt beschouwd), vermeerderd met 5 pet van de recette. De eventuele kosten voor gebruik van stroom en gas, komen voor rekening van de huur der. Het onderhoud van de grasmat en de beplan ting zal dit seizoen van gemeentewege geschie den. B. en w. stellen nadrukkelijk dat dit een tij delijke regeling is, en dat de vereniging hieraan geen enkel recht kan ontlenen ten opzichte van de huurprijs voor de volgende seizoe nen. Als in 1965 de resterende aan te leggen vel den eveneens gereed zijn, zullen b. en w. een nader voorstel bij de raad aanhangig maken omtrent de beheersvorm en Jiuurprijzen van het gehele complex. B. en w. stellen de raad voor omtrent de verhuur en de huurprijzen te beslissen zoals boven is omschreven. De gemeenteraad van Rijssen komt heden (vrijdagavond) in openbare vergadering bij een ter behandeling van de volgende agenda. 1. Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 10 juli 1964 2. Ingekomen stukken (voorstel van burge meester en wethouders d.d. 28 juli 1964(. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 juli 1964 nr 142, tot definitieve vast stelling van het „Onteigeningsplan Driehoek 1964". 4. Alsvoren betreffende riolering van de Holterstraatweg. 5. Alsvoren tot 11e wijziging van de be groting 1961 Stratenbedrijf. 6. Alsvoren tot het beschikbaarstellen van een crediet voor aanschaffing van een twee de auto en een kabelhaspelwagen voor het energiebedrijf. 7. Alsvoren tot het nemen van verkeers maatregelen in verband met de markt. 8. Alsvoren tot het beschikbaarstellen van een crediet voor buitenschilderwerk aan di verse woningen en gebouwen. 9. Alsvoren tot het geven van toestemming voor het gebruik van gemeentegrond aan M. ten Hove en J. Bökkerink. 10 Alsvoren tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanleg van trottoirs langs de Holterstraatweg. 11. Alsvoren tot aan- en verkoop van grond van-aan J. Schulenburg. 12. Alsvoren tot het beschikbaarstellen van een crediet voor het aanschaffen van reken- dozen ten behoeve van de openbare lagere school. Van de heer M. ten Hove, wonende te Rijs sen Wierdensestraat 9, is een verzoek binnen gekomen hem mede te delen of er bezwaar tegen bestaat, dat hij zijn winkel aan de ach terzijde uitbreidt en op zijn achtererf een garage bouwt. Bij ons college bestaat in principe geen bezwaar tegen uitvoering van bovengenoemde plannen, aldus b. en w. aan de raad. Om op het achtererf van zijn perceel te ko men heeft de heer Ten Hove recht van over pad over het terrein van zijn buurman, de fir ma Dijkink, Wierdensestraat 9a, om te komen van en te gaan naar de weg tussen de per celen Wierdensestraat 9a en 11. De heer J. Bökkerink, Wierdensestraat 7a heeft eveneens recht van overpad over het terrein van de firma Dijkink en het terrein van de heer Ten Hove. Door de voorgenomen uitbreiding van de winkel van de heer Ten Hove, kan van het recht van overpad geen gebruik meer worden gemaakt, omdat de strook wordt bebouwd, zodat hiervoor een andere oplossing gezocht dient te worden. Zij menen dit gevonden te hebben door gebruik te maken van het terrein van de BLO-school. Door betrokkene is namelijk verzocht hem mede te delen of er bezwaar tegen bestaat, dat voor zijn rekening het toegangshek naar de BLO-school zodanig wordt verplaats, dat hij tussen het verplaatste hek en de ga rageberging van de firma Dijkink, via het achtererf van laatstgenoemde zijn eigen ter rein kan bereiken. De heer Bökkerink voornoemd zou hier van eveneens gebruik willen maken. Ons college heeft geen bezwaar tegen deze oplossing onder bepaalde voorwaarden. B. en w. stellen de raad voor toestem ming te verlenen tot het in gebruik nemen van gemeentegrond door de heren ten Hove en Bökkerink onder beding, dat de toestemming ten allen tijde kan worden ingetrokken. Heel wat leu dee weelt zoo gearne Op de heugste sporte stoan, Joa doar hebt ze alns vuur ouwer, Doar wordt alles vuur edoan. Hueger op, nog al mear hueger, Ear hebt disse leu gin vrea, Ook al kost het vuile müejte, Noar de allerheugste trea. Geet 't ten koste ook van aandern, Och zoo nuw nemmt zee det neet, Zee deankt in de eerste plaase, Hueger op, het geet woer 't geet. Ook al munn zee dr dan weage Dee 't gin lech kuent zeen, vuur goan, 't Kan neet skaeln, wonear zee rt\ear wier 'n Trapken hueger komt te stoan. Dit soort leu is nooit tevreane, Nee, dee leu komt nooit zoo vear Det ze zeg'nt, miej duch non kan 't wal. Zee velangt nog aajt naor mear. Zeent dee leu gin groote bleute, Ik beklaag ze, earlke woar, Want ze loopt toch allemoale, Zoln ze det neet zeen, gevoar. Want wiej weet toch det zon trèpke Zoo inees kan ummesloan, En kuej dan neet vuile better C ne leege sporte stoan. 3. ROZENDOM, RIJSSEN. In de maand juli werd bij de nutsspaar- bank Almelo bijkantoor Rijssen ingelegd een bedrag van 301.221,73 en terugbetaald een bedrag van 242.173,98. In deze maand werden 65 nieuwe spaarre keningen geopend. Het hoofd van de openbare lagere school heeft om medewerking verzocht voor het aan schaffen van 30 rekendozen a 8.90 per stuk voor het rekenonderwijs in de eerste klas. De aanschaffing van rekendozen bevordert het individueel onderwijs in de eerste klas sterk. Door de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Deventer is een goedkeu rend advies verstrekt. In de begroting 1964 is onder volgnum mer 616, aankoop van schoolmeubelen, leer middelen inbegrepen, geen bedrag geraamd waaruit de eventueel tc maken kosten van de aan te schaffen leermiddelen kunnen worden bestreden. Aangezien wij ons met deze aanschaffing ten behoeve van de openbare lagere school kunnen verenigen, stellen wij u voor het nodige crediet ad 267,- beschikbaar te stel len aldus b. en w. aan de raad. J Voor de verwezenlijking van de 3e fase van plan Zuid is nodig het perceel kadastraal bekend gemeente Rijssen, sectie G nr 650, gelegen aan de Arend Baanstraat, in eigen dom toebehorend aan de heer J. Schulen burg, wonende te Rijssen Arend Baanstraat 63 aldus b. en w. aan de raad. Betrokkene is niet genegen het gehele per ceel aan de gemeente te verkopen. Hij wenst het gedeelte, van dit perceel hetwel als bouw terrein gebruikt kan worden, zelf te houden. Na overleg met hem, is de volgende over eenstemming bereikt. Hij staat aan de gemeente af een weste lijk een oostelijk en zuidelijk deel, samen groot plm. 635 m.2, van genoemd perceel. Hij ontvangt hiervoor in totaal f 830,- berekend naar 205 m2 a 3,- en 430 m2 a 0,50. Voorts ontvangt hij voor het verplaatsen van afrastering een vergoeding van 109,-. De gemeente staat aan hem af een zuide lijk deel, groot plm. 105 m2 van het perceel sectie G nr 923. Hij betaalt hiervoor 315,- berekend naar f 3,- per m2. Het resterende gedeelte van het perceel sectie G nr 650, kan samen met het van de gemeente te ontvangen gedeelte van per ceel sectie G nr 923 verkaveld worden in drie bouwterreinen. B. en w. stellen de raad voor met de heer Schulenburg de bovengenoemde ruiling van grond aan te gaan. Bij de 19e wijziging van de begroting 1963 van het bedrijf gemeentewerken, werd voor het aanleggen van trottoirs langs de Holterstraatweg een bedrag geraamd van 61.800,-. Het werk is in 1963 niet uitgevord. De raming kan dus worden afgevoerd. Door de dienst gemeentewerken is een nieu we raming gemaakt. De kosten worden thans begroot als volgt: AANNEEMSOM 7 59.215,-, door gemeente te leveren materiaal f 14.430,- onvoorzien 355,- kosten directie en administratie 11.000,-. to taal 85.000,-. Dit bedrag is ruim ƒ23.000,- hoger dan in 1963. B. en w. adviseren de raad dit crediet beschikbaar te stellen. Evenals in enkele andere steden in Ne derland was de vlag woensdag niet aan het gemeentehuis noch aan andere gemeente lijke gebouwen uitgehangen op de verjaar dag van H. K. H. Prinses Irene. Hoewel in andere gemeenten de gemeenteraad hierover beslist heeft, achtte het college van b. en w. van Rijssen dit kennelijk niet nodig en beslis te het dagelijks bestuur van de gemeente hierover.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 1