De Raejze noar Ruslaand (1) Juryrapport Koorfestival Hilversum STERK RENNERSVELD IN DE RONDE VAN RIJSSEN Diploma-uitreiking L.T.S. Rijssens Mannenkoor Wielercomité selecteerde BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Münchhausen Concourshippique op de „Eschhorst* Het Luchtvermaak De Koerbelt boekte 100.000ste bezoeker Engelse renners Kampioenen Streekrenners Veel premies Verkeersmaatregelen nu van kracht J. Ier Harmsel heropende boekhandel Vrijdag 17 juli 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Aa de hoed ha'k neet mear metenümn as ^■a'k mearm nuereg te wean, mer dat gung miej stoan, wo veardr a'k 't noorn in küm. Toch wa'k *n ennegsn neet den't küelte lee. In nen ieskooln skaorpn weend oarns in Polen, zag ik nen óoln kea'l ligng an de kaante van nen'laandweg vear boetnof en hee ha nüwkes loompn genog um zik te dekng. Onrustige Zenuwen? Umdat lange op ééne stea bliewn miej nog wa rap nern keer veveelt, besleut ik op raejze te goan noar Sint Petersburg in 't noorn van Ruslaand. 't Was hatjen weentr en zoo zoln de weage dee 't naor de leu dee't 'r ewes hebt nog slimr zeent as de akrs en 't veald dr nües, non stief bevrüern wean, wat miej good te passé küm. Ik gung as ruutr te peare, wat de plezeeregste maneere van raejzen eneumd mag worn, tenminsn as ruutr en peard baejde good zeent. De poskoetse woer 't gewoone leu gei broek van maakt, kon miej neet be koom. A'j veskel kriengt met nen eengwiezn duutsn posmaejstr zo'j t'r gewoapndrhaand met um oet munn dreenkn of iej munn biej iedre hoarboarge nen zet stille stoan umdat 'n koetsier zonnen onmeujnegen dus hef. Neet da k dat in 'n meanske of wi strafn - daor- vuur gebuurt 't miej zeis te vaake - mer oew woark of wa'j oe vuurenümn hebt, m»t 'r neet oondr lien, doar hooi ik neet van. Toew'k 't zag, leupn de griln miej ouwr de hoed en skoonwal 't blood miej van küelte haoste vaste vrüer in de oarn, goojn ik den man toch minnen maantl too. Met breuk dr ne zuimestraole duur de wolken hen, skeen op miej en ik huern ne stemme: ..Zonnen doad mag neet onbeloond bliewn!" En de woarmte van dat skiensl bleef op miej tot da'k in ne groote stad küm, woer'k miej nen niejn maantl koopm kon. Walgemood ree'k vedan, al ■was 't ook slim begunn te sniejn zooda'k 'n weg hoaste neet lengr zag in 't les, mer ik wus woer 'k hen mos an 'n weend, den 't miej van achtr um de hoed hen weejn en ik hüel vol tot 't te duust.r wür. Noarns ha'k lengr 'n hoes of 'n lechtjen ezeen en zoo wus ik ook neet woer'k was, mer gelukkeg vuen ik aorns 'n iezrn kruus, van ne óole grafpllase zol 't wal wean, woer'k tenminsn min peard an vaste kon beenn. Ik lear minnen raejsdekn oet op 'n snee en met minne pistolle nües miej um op alls vuurberaejd te wean, roln ik meij darin, laankoet en was rap vetrükn, meu a'k was van 't rien. Toew'k de oong wier lüs deer, was 't healdr lech, mer ik lear tusken huuze en vuur miej ne kaorke. Min peard zag ik ook neet, mer op eenmaol huern ik um freanskn hoog' in de loch. Ik kieke en doar heenk minnen vos an 't kruus bouwn op 't tüp- ken van 'n toom. 't Drung voort tot miej duur wodoaneg 't dr too gung. 'n Vuuregen aownd ha disse heele boerskop oondr 'n snee eleang alleeneg 't huegste van 'n toorn was dr nog bouwn oet ekümn. 's Naches was 't doowear ewurn en oondr wiel da'k sleup wa'k heaneg ezakket tot op de groond. Mer ik prakkezeern neet lange en nüm minne pistolle, mikn op 't buewnste van 'n teugl en zoo kree'k min peard wierumme en kon'k vedan. Alls gung veadr good tot da'k in Ruslaand kum, woer 'j dr 's weentrs gineene lengr op 'n peard zeet zitn; dan züelt de weage wa te glad wean. En umda'k miej aaltied richte naor de gewoontn en 't inzich van de leu in 't laand woer 'k zin, he'k miej ne arreslee anesteald, met 'n peard en daor voarn ik met de kaante oet van Sint Petersburg. Of 't in Lieflaand was of woer, zo'k neet lengr dürvn te zegng en in zon geval loa'k meij der ook leewr neet ouwr oet umdat leeng een van de dinge is, dee'k in 'n meanske 't mees verache - mer ik was in 'n dannbos woer 't gin eane an leek te komm. En doar wor ik miej op éénmoal gewoar dat nen onmeujneg grootn zwatn wolf, den 't duur 'n honger nog hatr leup as gewoon, achtr miej an kuemp. 't Doem eggee 't n't lange, daor was e a kot biej. Met 't ingeboorn instinct van nen jaagr doek ik miej in de arre en loat 't an 't peard ouwr um nog te prebeern dr oet te komm. Wat meuglek ne ingeewege was van min vestaand, dat ook in 't sli mste gevaor nog good waorkt, mer woer'k meij op dat oong- blik neet van bewus har ewes, dat gebuurn. 'n Wolf ha gin ooge vuur minne minne- gaejd oondr in de arre, hee num zik op, met nen grootn sproonk bouwn ouwr miej hen en greep zik vaste an 't peard dat. e in nen ummezeen van achtr luseskuurd GEBOREN: Willemina dv J Nijkamp en J Koedijk Lent- fersweg 62, 6 juli; Hermannus zv J Baan en H Tijhuis Holter- straatweg 127, 9 juli; Manna dv D J ten Hove en B Kosters de Bleijdestraat 27, 9 juli; Hendrika dv P Meijerink en J Nijkamp van den Broekestraat 16, 12 juli; Hendrika Willemina dv W Paalman en D J Bruinshorst, Borkeld 1, 2 juli te Almelo. GETROUWD: Jannes Harbers 22 j en Mar- lien Meulenbelt 25 j Almelo, Troelstralaan 31, 7 juli; Otto Voortman, 25 j en Hendrika Johanna Wilmink, 21 j Rijssen, Elsenerstraat 51, 9 juli; Gerrit Hendrik Lohuis 40 jaar en Egbertdina Langkamp 36 jr Rijssen de Steege 8, 10 juli OVERLEDEN Maria Giesbers 66 jaar, echtgenote van J. H. van der Stouw, Rijssen Hangerad 33, 8 juli te Deventer. NED. HERV. GEMEENTE. GROTE KERK: 9.00 uur en 10.45 uur. Ds. J. Vos. 19.00 uur. ds. T. J. Kamerbeek van Poederooyen. WESTERKERK: 9.30 uur ds. T. J. Kamer beek. 15.00 uur. ds. A. Kool. GEREF. GEMEENTE. NOORDERKERK: 9.30 uur en 19.00 uur ds. J. van Haaren. 15.00 uur leesdienst. GEREF. KERK. BOOMKAMP: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brink man. GER. GEM. IN NEDERLAND. ESKERK 9.30 uur. en 19.00 uur ds. Aangeen- brug 14.30 uur. leesdienst. OUD. GER. GEMEENTE. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur ds. Vosman. 14.30 uur leesdienst. OUD GER. GEM IN NEDERLAND. ORANJEKERK 9.30 uur. ds. Wiltink (H.A.). 15.00 uur ds. Wiltink (Dankz.). Umdat in de Riesndrs nog wa vwlle jaagnblood struemt en ze 's zomrsoawns in de plagnhuepe an de Hoar en biej de weentr. dag in de kükne um n heard nog wa gearne Ivstrn noar wat de keals in t vealdan woondr. boarleke dinge beleawd hadn en ook vandaage an n dag zeent'r nog wat, dee't on&luef- leke dingn meamaakt dee't toch woar gebuurd munn wean doarumme hef de redaktie van oewe kraante 'meand de ge- leangnhaejd neet vuur biej te munn loatn goan um de ver- haaln van n grütsn jachjiear van alle tiedn, n Baron van Münch hausen, in t Riesns ouwrezat, of te künn drukng. Hee leawn wal lange'leen en oarns in de Pruus- se, mer viej hopt da'j zinne avon- tuurn nog net zo de müejte van t leaznweard acht as de keals dee't'r in zinnen tied met groote oong en n moond mangs lüs noar zatn te lustrn. En non loa'w dan t woord an n Hear Baron. ha. Oet angs en van zearte deer 't oarme deer wat 't kon met de beene. Ik woangn 't um ouwr 'n raand hen te kiekng en zag wo't 'n wolf zik veadr en veardr in min peard in vrat. Skoonwal 't hatte miej ummedreejn in 't lief, begreep ik wonnen kaans miej doar ebüen wür. Ik wochn tot 'n wolf 't heele peard ve- neeld ha en wat'r ouwr bleef, op de groond evüln, was, mer toew zat hee in 't tuug. Zoondr da'k miej één oongblik bedeanke, griep ik de zwüppe en begin um doarmet van achter te bedeenn, al wa'k houwn kon. Dat noagerechte kon um neet bekoom en maakn, um zoo skikkereg dat e zik nog mear in 't tuug vaste workn zoo'k dr 'n peard neet batr vuur har künn spann. Met alle krach dee 't in miej was, in 't vuuroetzich da'k dr mueglek good of zol brengn, hüw ik vedan en hee leup da'w weejn duur de buske. Vuile ear a'k edach ha, küm ik in Sint Petersburg, mer dee't miej vuurbiej hebt zeen goan züelt wa verwoondrd hebn stoan te kiekng. Door de Rijssense ponyclub „De Oosterhof- ruitertjes" en de Land Rijv. „Bergruiters" t.e Holten wordt woensdag 22 juli op de „Esch horst" aan de Enterweg een groot concours hippique georganiseerd waaraan zal worden deelgenomen door de Landelijke Rijverenigin- gen te Almelo, Vriezenveen, Wierden, Hel- lendoorn. Holten, Diepenheim, Delden en Mar- kelo. Voormiddag zullen de dressuurproeven (in dividueel, acht en viertallen) worden ge houden terwijl 's morgens een rijk gevarieerd programma zal worden afgewerkt met niet minder dan 15 nummers. Het middagprogram ma opent met een grote parade waaraan door alle verenigingen zal worden deelgeno men. Deze parade staat o.l.v. de voorzitter- instructeur van de Bergruiters de heer H. beldman. 't Programma vermeld verder spring concours voor de jeugd, springen klasse L en Z en demonstraties van de Oosterhofrui- tertjes, die hun kleine viervoetertjes te slapen zuilen leggen op het grastapijt. Al met al een hippisch evenement dat ongetwijfeld een zeer groot aantal bezoekers zal trekken. Advertentie Mfjnhardt'c 2*nirwtabl«tt«n De postduivenvereniging Het Luchtvermaak nam deel aati een wedvlucht op Tours met in concours in groep A 82, in groep B 83 en in groep C 87 duiven. Een deel van de uitslag luidt als volgt: Groep A: 1 J. Harmsen, 2 W. Sikkelbein, 3 A. D. Lig- tenberg, 4 J. W. Baan, 5 en 6 J. Seppen- woolde, 7 H. Lankamp, 8 J. Nijland, 9 G. D. Sprakel, 10 A. Jansen. Groep B: 1 H. J. Wilmink, 2 H. Koster, 3. A. Lankamp, 4 G. J. Waggeveld, 5 A. J. v.d. Willige, 6 A. Lankamp, 7 G. Kreijkes 8 A. J. v.d. Willige, 9 J. Tijhof 10 A. J. v.d. Willige. Groep C: 1 J. Spenkelink, 2 C. Boerman, 3 J. Spenkelink, 4 J. ter Harmsel, 5 J. Dan- neberg, 6 J. Danneberg, 7 G. Scheppink, 8 G. J. v. d. Willige, 9. J. Nijkamp, 10. D. Pas. Hoe groot de belangstelling voor het bos- bad de Koerbelt dit seizoen is, kan niet be ter worden bewezen dan door het feit, dat woensdag de 100.000ste bezoeker kon worden begroet. Dat gebeurde door de voorzitter van „De Koerbelt" de heer F. van Schooten, die de da me uit Hengelo die deze mijlpaal voor de Koerbelt volmaakte een waardebon aanbood. Nog vers in het geheugen ligt de uitsteken de prestatie dat het Rijssens Mannenkoor be haalde op het onlangs door de AVRO geor ganiseerde KOORFESTIVAL 1964. Uitkomend in de ere-afdeling behaalde het Mannenkoor indertijd een puntentotaal van 371, wat het hoogste puntenaantal in deze afdeling bete kende. Uit Hilversum bereikte ons het Juryrap port, met de afzonderlijke puntenwaardering van de hren De Nobel, Van Ammelsvoort en van de Linden. Aantekeningen: 'n Uitstekende vertolking. De tempi in hun schakeringen zijn natuurlijk en mooi. De overgangen gelukken bijna al tijd. De inzet op blz. 7 gelukt vanavond aan dit koor voor 't eerst. Mijn compliment aan Met spanning zién velen uit naar de Ronde van RUssen, die dinsdagavond op een par cours in plan Zuid (over een afstand van 80 km) wordt verreden. Het is het wielercomité Rijssen, dat de ron de organiseert in samenwerking met de VVV Rijssen en enkele deskundigen ln de wieler sport gelukt een grote belangstelling voor deze grote wielerwedstrijd te wekken. Het aantal aanmeldingen dat binnenkwam overtrof de stoutste verwachtingen en het comité heeft een strenge selectie toegepast, omdat een te groot aantal deelnemers nu eenmaa ongewenst is. Hierdoor staat vast dat een groot deel van de mateurrennerselite in Rijssen aan de start zal verschijnen. Niet minder dan 60 renners zullen elkaar de overwinning betwisten, waarbij een zege in dit sterk bezette veld een grote eer is. Veel belangstelling gaat uit naar de 3 Engel se renners, die hun krachten met de Neder landers willen meten op het Rijssense par cours. Dit trio heeft in Engeland reeds tal van wedstrijden gewonnen en er wordt van hen een sportieve prestatie verwacht. Het zijn Jack Anderson, Mick Duffy en Vic Rowe. Of zij tenslotte met de bloemen zullen rijden betwijfelen we want er prijken tal van renners van naam op het programma! Al die namen te noemen zou te ver voeren. We bepalen ons daarom tot de cracks. Zo noemen we de gebroeders Cees en Jan van Amsterdam uit Leiderdorp, de Drentse kam pioen Henk Benjamins (Hollandscheveld), de sterke Jan Boode uit Nijverdal, die onlangs van zich deed spreken in de Internationale ie tweedaagse van Wierden, Gep Cuvelier uit Nw. Vennep de gebrs. C. en P. Fontijn, Won- mer, C. v.d. Leek Enkhuizen, de winnaar van de ronde van Twente 1964. Gijs Oudshoorn uit Vinkeveen, Harm Rutgers uit Gieten, Cees Smouter uit Nw Amsterdam, de Amsterdam mer L. Schutte (een neef van Gerrit Schul- te!) en Ad Veenendaal uit Zeist. Van de kampioenen noemden we reeds de Drentse kampioen Benjamins, ook de kampioen van de 3 noordelijke provincies, Piet Schreur uit Wolvega zal starten, evfenals de rappe Henk Hoekstra uit Ureterp, welk tweetal meerdere malen van zich heeft doen spreken in Twentse ronden. Vei-der noemen we de Friezen H. Epema uit Zwaagwesteinde, H. Ottema uit Tolbert en de grote favoriet Anne Koster uit Leeuwarden. Niet te vergeten Wie- be Boonstra uit Opende en de fietsende onder wijzer Roel Hendriks uit De Wijk, de gebroe- door S. en W. van Dok uit Enkhuizen en Evert Hup uit Kampen. Henk Eijkelboom uit Zutfen, Jan Brink uit Lutjebroek, die onlangs verrassend won in Wolvega en Piet van Diemen uit Uithoorn behoren ook tot de kanshebbers evenals de sterke Haxm Smit uit Groningen en Ko Zo mers uit Halfweg! Van de streekrenners noemden we reeds de talentvolle Jan Boode uit Nijverdal, die wel eens voor „vuurwerk", kan zorgen. Ook de gebroeders Korrie en Fred Niemeijer uit Hengelo en hun plaatsgenoten Wim Derkink, Jan Fransen en J. Leusink draaien mee in de voorste gelederen. We zijn voorts benieuwd hoe Gerrit vd. Berg het er voor eigen pu bliek zal afbrengen! Tot de plaatselijke favorieten behoort ook Gert Zwienenberg, die tegenwoordig in Alme lo woont. Verder Dick Bossink uit Den Ham, de gebroeders Hennie en Tonny ten Thije Boonkamp uit Haaksbergen, Dieks ten Berge uit Enter, Bennie Groen uit Steenwijk, Jan Koster uit Hoogeveen, Jan Olthof uit Vrie zenveen, Gerard Sabting uit De Wijk en de En- de muzikale dirigent en zijn mooi homogeen koor. Dit is gezonde mannenzang. Uitstekend van stemvoering, van dynamiek en frasering, uitstekend van toon. Met bijzonder genoegen naar dit mooie koor en zijn artistieke dirigent geluisterd, w.g. F. v. Amelsvoort. Voortreffelijk! (Als schoolmeester moet ik even wijzen op de te hoge intonatie van de Bas op pag. 6, maar dit kwam gelukkig op zijn pootjes terecht. Ook op pag. 9 paste B. I niet in de harmonieën). Ook uitstekend! Bravo! w.g. F. de Nobel. Uitstekend en zeer vakkundig gerealiseerd door deze leider met artistieke instelling. En kele schommelingen zijn daarom volledig te accepteren, vooral door de vele expressieve fragmenten en de voornaam gehouden klank in het forte. Onze hulde deze keer. Evenzeer een voorbeeldige verrichting, ex cellerend door kloeke, beschaafde toon en dui delijke belichting der stemvoering. Zeer goed de toon gehandhaafd en ook ritmisch viel veel te genieten. Leiding is toch alles, al wordt dit. te weinig beseft, w.g. Nico v.d. Linden. schedeërs G. Libbers, M. v. d. Meulen en H. Wiering. Het Wielercomité „Rijssen" heeft tal van premies weiten te charteren van de plaatselij ke middenstand, zodat het ongetwijfeld tal rijke publiek, vele premiesprints te zien zal krijgen. Dick van Berkum uit Zwolle zal als wielercommentator optreden. Afdeling SCHILDEREN: Rijssen: D. ten Hove, A. G. ter Keurst, J. Hilbers. Holten: P. H. Doorn (le prijs). Nijverdal: B. H. Buren, A. Hallink (3e prijs)^ G. J. KI. Staarman, B. v.d. Kolk. J. C. F. Meenhuis (2e prijs). Enter: G. A. Heering. Wierden: B. J. Steyn. H'doorn: H. Hartgers. Geplaatst uit het algemeen le leerjaar in afdeling: TIMMEREN: H. J. M. Antonissen, H. J. Beldman, K. ter Kate, J. Egbers, H. Fransen, H. L. Huis man, G. Jurriëns, H. ter Keurst, H. J. Korf, B. J. Kreykes, J. H. Meerman, A. J. J. van Schooten, G. Tempert, B. H. D. Verver, J. Beunk, H. Gerritsen, H. W. H. Heuvink, J. W. Immink, B. H. Kwintenberg, M. Nijzink, J. A. Ooms, A. J. Pluimers, J. G. Schut ten, H. ter Weel, A. M. Wijnen, J. G. B. Wool- derink, D. Hazebroek, J. W. Kerkdijk, W. Mei link, B. A. M. Nijhof, G. F. Scholten, J. Tij hof, B. J. Toeters, R. Wijnen. METSELEN: J. W. Jansen, J. W. KI. Spenkelink, W. H, Pas, H. Pluimers, A. M. Westerink, J. Lan- deweerd, G. Langkamp, J. H. Scherphof, J. H. Borkent, J, Brinkman, H. J. Evers, A. A. G. Kiestra, G. J. Paalman, J. Scholten, S. Scholten, G. Slooyer, A. Tijhuis. METAALBEWERKEN B. J. E. Bentert, E. J. Beunk, S. van Leu- sen, B. J. J. Lubbers, B. G. J. Mengering, J. R. Mensing, D. J. Voortman, J. Eelderink, J. Ehrenhard, G. Goossen, J. Harbers, J. Katenberg. G. J. Scholten, W. Tuitert, G. J. Knol, A. D. Baan, H. Baan, W. D. Berg man, G. v.d. Berge, J. W. v.d. Merwe, W. J. Steenbergen, H. Strokap, P. J. M. ter Eist, H. Baan. SCHILDERS: G. E. J. Braamhaar, J. W. Brinkman, J. H. Ligtenberg, M. v.d. Stouw. Bevorderd van 2 naar 3 Afdeling Timmeren: J. Bakker, H. Essink, D. J. Gerritsen, J. Haase, A. Hammers, G. Imhof, J. Kerkdijk, J. Kwintenberg, J. H. Oosterveen, G. J. Plomp, H. Scheppink, J. Scheppink, H. Scherphof, J. W. Seppenwoolde, T. Smit, J. Spenkelink, M. Tijhof, G. J. ten Voorden. H. J. Wansink, T. H. Wijnberg, G. Zandvoort, H. Achter kamp, J. H. L. Albers, G. Dannenbeig, J. Dannenberg, G. Grob, M. E. Kappert, G. J. B. Keppelink, B. J. Ligtenberg, P. Lijnsveld, J. Morsink, P. K. Nieboer, W. Nieuwenhuis, H. Nijland, W. H. Pas, J. M. Pelupessy, G. W. Poorte, H. Reitsma, J. G. Rolleman, G. J. Scholten. Afdeling metselen: H. Achterkamp, H. Bakker, M. Danneberg, H. J. Geertigs, A. J. ten Hove, D. Krommen dijk, J. van Losser, H. Nijland, J. Nijland, J. H. Nijmeyer, H. J. Puitrum, H. Reterink, J. W. Schuitemaker, G. D. Seppenwoolde, A. J. H. Slot, G. de Vos, A. G. M. Westerink, J. A. J. Westerink, M. ter Harmsel. Metaalbewerken: H. J. van Aartsen, G. J. Averink, G. D. Bak ker, G. Beverdam, J. de Bree, J. ten Brinke, J. Bruins, M. van Duiven, G. A. Haarman, H. H. ter Halle, B. A. Hilgerink, T. A. ten Hove, B. M. G. Kappert, D. Kelder, F. M. Kuipers, J. ter Maat, H. Malchus, G. D. J. Mui- hof, J. C. van Nijen, F. F. Nunumcte, J. Pariama, F. Rada, J. G. Rouweler, F. J. Staman, G. D M. Wennemers, J. Wijnberg. H. J. Zandvoort, H. Engberts, E. Akihari, H. J. Bekhuis, A. ten Boischer, H. J. Bos, H. D. Buursink, T. H. Engberts, H. J. Ger- rits, J. H. Hofman, J. A. G. Huis in 't Veld, F. J, Imhof, J. Laarman, A. Ligtenberg, F. C. Manuhua, J. M. H. Middelkamp, G. A. P. Offenberg, A. Picanussa, J. H. Poorte, G. H. Scholman, H. Schreurs, C. B. Stam, B. J. Steenbergen, H. L. Titahena, A. Twilhaar, D. Wolters, J. ter Harmsel, H. Baan. SCHILDEREN: H. Altink, J. Broekmaat, K. de Heer, G. J. Keizer, B. Konijnenbeld, P. Kreykes, F. J. Lammertink, H. Leusink, J. Ligtenberg, E. G. Muihof, G. H. Nitert, M. J. Often, S. Pas, W. Tijhof, G. J. Wensirik, J. A. Westerink, J. Wijnen, J. A. M. Wijnen, J. Jansen, J. Baan. Diplomauitreiking TEL 2. In gebouw „Jeruël" vond de diplomauit reiking plaats van de leerlingen van de La gere Technische school. In zijn openingswoord wenste de 2e voorzit ter de heer H. Janssen de geslaagden geluk met het behaalde diploma. Hij gaf de jeug dige aspirant-arbeiders enkele wijze raadge vingen, nu ze het volle leven ingaan. Hij wees op de taak in de maatschappij en de ver antwoordelijkheid voor 'het werk. De directeur de heer P. T. de Ridder wees vooral op de nascholing, het nodige aanpas singsvermogen en ook de wereldwijsheid, die velen al spoedig menen in pacht te hebben. Voor de metaalbewerkers, die niet naar een bedrij fsschool gaan begint -op 1 oktober de avondschool, zo deelde spreker mede. Bij de afd. timmeren was de le prijs voor H. A. Schrijver te Nijverdal, 2e pr. voor J. toekomst alle succes toe. G. Nijland uit Rijssen en 3e prijs voor H. Slooyer uit Nijverdal. Bij de afd. Metselen le pr. H. de Heer uit In de afgelopen weken zijn door de gemeente, ter uitvoering van de raadsbesluiten, waarbij 0.a. wacht- en stopverboden voor diverse straten werden vastgesteld, de betreffende ver keersborden geplaatst. Hierdoor zijn ontsta ne verkeersmaatregelen van kracht geworden: 1. Het instellen van éénrichtingsverkeer in het gedeelte van de Walstraat tussen Haarstraat en Bouwstraat. Dit geldt niet voor wielrijders. Deze moeten echter 10 meter vóór de Haar straat afstappen. Hier komt dus dezelfde situa tie als bij het kruispunt Huttenwal-Haarstrgat. 2. Wielrijders is het verboden om de Juliana- straat in de richting van het Schild uit te rij den Voor motorrijtuigen en wagens gold dit verbod reeds sedert 1955. 3 de wachtverboden voor: a. de noordzijde van de Graaf Ottostraat, vanaf Schoolstraat tot Oranjestraat, b. de zuidzijde van de Lentfertsweg vanaf Elsenerstraat tot Schoolstraat. c. de noord westzijde van de Oranjestraat d. de westzijde van de Enterstraat vanaf Wierdensestraat tot Oranjestraat. e. de noordzijde van de Enterstraat vanaf Enterstr. 27 tot prov. gedeelte. f. de oostzijde van de Elsenerstraat vanaf Rozengaarde tot Markeloseweg g. de westzijde van de Elsenerstraat vanaf Bouwstraat tot Arend Baanstraat. h. de zuid-westzijde van de Nijverdalseweg vanaf spoorwegovergang tot provinciaal ge deelte. i. de zijden van de bedieningswegen van de Haarstraat, gelegen aan het plantsoen. j. de zuidzijde van de Dannenberg. k. de zuidzijde van de Watermolen. 1. de eerste 40 meter van de Noord-oostzijde van de Watermolen, gementen vanaf de Wierdensestraat. m. de zuidzijde van de Stationsdwarsweg vanaf Wierdensestraat tot aan Molendijk, n. de noordzijd van de Stationsdwarsweg. 4. het stopverbod voor de oostzijde van de Enterstraat vanaf Wierdensestraat tot de wo ning Enterstraat 25. Onder grote belangstelling opende de heer J ter Harmsel aan de Grotestraat zaterdag zijn geheel gemoderniseerde en uitgebreide boek- en kantoorboekhandel. Met voldoening kan de heer Ter Harmsel terug zien op zijn initiatief, dat tot resultaat heeft gehad, dat Rijssen een prachtige boek handel rijker is geworden. Het heeft heel wat voeten in de aarde ge had voor de verbouwing een feit was, maar zaterdag waren de narigheden en ongemakken - mede door de vele bloemstukken die de heer Ter Harmsel van vele zijden mocht ontvangen- vergeten. Het open karakter geeft de nieuwe zaak een zeer bijzonder cachet. Staande voor de etalages krijgt men een zeer gunstige in druk van de inrichting van de zaak, waarin door bijzondere opstelling en door bijzondere attributen met de ruimte nog gewoekerd is. Het is daardoor, dat men in de zaak te kust en te keur kan gaan in de rijke voorraad die de heer Ter Harmsel in zijn zaak voor handen heeft. De grote verscheidenheid van boeken, sys tematisch opgesteld en variërende van pockets, romans, kinderboeken, populair wetenschappe lijke en vooraanstaande standaardwerken, geeft de zaak een feestelijk aanzien, mede door de zorgvuldige afwerking, die bij de verbou wing heeft plaats gehad. Vooral de stalen winkelpui geeft de zaak een zeer bijzondere indruk, die bewaarheid wordt als men „binnen" is gegaan. De afdeling kantoorboekhandel die vooral een grote uitbreiding heeft ondergaan, is met grote zorg ingericht en ook mede hierdoor is er sprake van een belangrijke vooruitgang. Wij wensen de heer Ter Harmsel voor de toekomst alle succes toe. Hellendoom, 2e pr. G. D. Schipper, Hellen- doorn. Bij de afd. Metaal was de le pr. voor J. W. Jansen te Nijverdal en J. W. ten Hove Rijs sen, 2e pr. voor M. Scholten, Nijverdal en G. Karsten, Nijverdal, 3e pr. voor E. Schui temaker, Enter en J. J. F. Brouwer, Almelo. Bij de afd. Schilderen was de le pr. voor P. H. Doorn, Rijssen, 2e pr. J. C. F. Meen huis, Nijverdal en 3e prijs voor A. Hallink, Nijverdal. De prestatieprijs was voor Aloüis Kosters uit Enter. Afdeling TIMMEREN: Ljjst van gediplomeerde leerlingen. Rijssen: B. A. Meyer, J. G. Nijland (2e pr), M. Schreurs, G. Averesch, A. J. Boer man, G. J. Pongers, H. Scholten, H. Schulen- burg, J. Visser, J. Zwoferink. Wierden: M. H. M. Berkel, J. H. Smalbrug- ge. Holten: T. Beldman. Nijverdal: G. W. Brinkhuis, P. Jozef, H. G. Meyer, J. W. Middag, J. H. Ooink o.d. Dijk, F. Pelupessy, H. A. Schrijver (le prijs), H. Slooyer (3e prijs), J. Valk, J. Bos, H. Stok vis. H'doorn: J. J. S. Heetkamp. Enter: C. v.d. Hoeven, A. G. M. Kosters (prest, prijs). Afdeling METSELEN. Rijssen: G. J. Baan, S. S. Baan, J. Lang kamp, A. Otten, J. Slagman. Nijverdal: F. ter Halle. H'doorn: H. de Heer (le prijs), G. D. Schippers (2e prijs). Holten: J. KI. Teeselink. Wierden: A. J. Lohuis. Afdeling METAAL. Rijssen: A. J. Lodeweges, H. Smalbrugge, G. J. Baan, A. Broekhuis, C. Dommerholt, J. Harbers, J. W. ten Hove (le prijs), J. W. Immink, H. Olthof, A. R. Timmerman, J. Tijs- selink, J. Voortman, J. Vosman, G. H. Wol bink. Nijverdal: J. Aaltink, J. N. Broekmate, H. J. Dekkers, L. F. J. Ekelenkamp, E. Ekkelkamp, J. B. C. Gorter, J. W. Jansen (le prijs), G. Karsten (2e prijs), J. H. Mane schijn, A. J. Nijerfhuis, W. Nussy, C. J. Patia- sina, E. N. Picanusa, J. Sopacuna, E. J. Ste- gink, A. S. Wennemers, C. Zwoferink, J. A. Gewald, E. Latuk, F. Patiluhu, L. A. Riribe- na, M. Scholten (2e prijs), J. Sourbach, G. A. Bartels, J. M. Bremmer, M. K. Timmerman. Enter: J. Welink," G. F. Herink, E. Schul- temaker (3e prijs). Haarle: J. H. Nijenhuis. Almelo: J. J. F. Brouwers (3e prijs). Holten: H. Paalman, E. J. Stam, H. F. Aalders.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3