Goed georganiseerde clubmatch van R.E.O. Ifö&Dampo Frans Tusveld hield Oostelijke eer hoog bij biljartkampioenschappen U leesi toch ook het Weekblad voor Rijssen Jeugdpuistjes Successen voor Holt kamp en Kamphuis Een derde plaats als eindresultaat Nog niet, vul dan onderstaande strook in Abonnementsprijs f 1.50 per kwartaal. Vrijdag 20 maart 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Zeldzame hond Ere-keuring De belangrijkste uitslagen Gemeente wil takel-hijsblok aanschaffen en lever deze bon in bij de administratie Enterstraat 10. U kunt ook bellen nummer 2303. Naam Adres Woonplaats Eerste dag aan kop Alleman (Haanstra) in Parkgebouw Niet gepromoveerd De uitslagen Ook gymnastiekles voor kinderen van 4-8 Schaakclub Rijssen leed eerste nederlaag A.F.V. Aldolem organiseert filmavond Het bestuur van de kynologencllub REO heeft zaterdagmiddag in het Volkspark een uit stekende clubmatch georganiseerd en daardoor de reputatie, die zij in dezen heeft opgebouwd zeer goed weten te handhaven. Wij hadden de indruk, dat de publieke be langstelling voor dit evenement wel eens gro ter is geweest, maar toch werden de keurin gen in de zaal van het Parkgebouw en ook in de 2 ringen op het grote grasveld door velen met grote interesse gevolgd. De groep keurmeesters, ieder op zijn gebied erkende deskundigen, heeft een moeilijke taak gehad, omdat er- en dat was de una nieme mening van de jury - uitstekend mate riaal werd voorgebracht. Door de interessante en deskundige voorlich ting van de explicateur de heer M. v.d. Weijer uit Haarlem werd de clubmatch ook voor niet- kynologen een interessant gebeuren en vast staat dat door deze explicaties een goede pro paganda voor de kynologie is gemaakt. Duidelijk is geworden dat in Rijssen en om geving vele kynologen op actieve wijze hun sport beoefenen. In de ring op 't toneel keurde de heer J. v.d. Zanden uit Tilburg de terriers, pinchers en schnauzers en de heer v.d. Weijer uit Haarlem de teckels, poedels, whippets en pekingees. In de zaal (ring 2) keurde de heer Alofs uit Wassenaar alle jachthonden behalve die in ring 1 moesten verschijnen. De heer Fransen uit Brummer had tot taak de collies, shelties en Belgische herders onder de loep te nemen, in ring 3 (buiten) keurde de heer Meutstege uit Rottterdam de St. Bernhards en de Berner Sennenhonden en de heer Knape uit Haarlem de boxers. De heer Kieftenbelt uit Almelo keurde '~i ring 4 de Duitse Herders. Grote belangstelling ging uit naar de Schwei- zer Laufhund genaamd Gilda von Dorfberg van mevr. Pesman v.d. Zoo de Jong uit Henge lo, omdat deze hond het enige exemplaar is, van dit ras, dat in Nederland voorkomt. De jachtbrak zoals deze hond wordt ge noemd, kreeg een le U. De beide bèstuursleden van REO de heren Holtkamp en Kamphuis zullen aangename herinneringen bewaren aan deze clubmatch. De dwergkees Charlie v.d. Petershoeve in gezonden door de heer Joh. Holtkamp be haalde in de kampioensklasse de eerste prijs. In de erekeuring (waarin de beste honden uitkomen, met uitzondering van die ingedeeld in de kampioensklasse) behaalde de Engelse cockerspaniel Argon van 't Driene van de heer 6. Kamphuis de le plaats. In de erekeuring, die onder grote spanning van de verschillende eigenaren en supporters werd gevolgd werd de 2e plaats behaald door Bucko van Rahmbach (herder) eig. de heer H. Groenewoud Enschede, 3e werd de boxer Astrid van Bellopark eig. A. Th. Fleer Hel- lendoorn, 4e de whippet Simca v.d. Enteres eig. J. ten Brinke, Enter, 5e de foxterrier Don Juan van de Zwikshoek eig. G. B. Kuiper Enschede, 6e de dwergpoedel Arlettis de Sé- nancole eig. J. Dannenberg Rijssen, 7e de Schweizer Laufhund Gilda von Dorfberg van mevr. Pesman-v.d. Zoo de Jong uit Hengelo, 8e de Schnauzer Aldo eig. M. A. Lunding Goor. In de kampioensklasse behaalde de dwerg kees Charlie v.d. Petershoeve van J. Holtkamp Rijssen het plaatsingscijfer 1. 2e werd de Duitse Herder Waldo van de Boomplaats van de heer G. J. Slagman Rijssen, 3e de boxer Bucko van de Schapenmarkt van de heer E. A. Slag te Enter, 4e de Dalmatische hond Rolan do van B. J. Asbroek Nijverdal 5e de Berner Sennenhond Aldo van 't Wachtersheim van de heer B. J. van Heek Rijssen, 6e de Belg Groenendaeler: Bonny eveneens van de heer B. J. van Heek Rijssen en 7e de Duitse staande draadhai'ige Lijda v.d. Huisstede van G. Wessels Rijssen. Tot slot vermelden wij de belangrijkste uit slagen: Klasse langh. st. bernhards: Jedermanns Freund eig. J. P. A. v.d. Belt Rijssen le U, IJnka eig. W. H. Bartels Enter le U, Arko eig. J. P. A. v.d. Belt Rijssen 2e U, Barrijd eig. A. J. Bakhuis Markelo 2e ZG. Boxers: Barry v.d. Schapenmarkt eig. A. Th. Fleer Hellendoorn le U, Astrid van Bellopark eig. A. Th. Fleer Hellendoorn le U Alan van Bellopark eig. G. J. Nekkers Hellendoorn 2e U, Armindij eig. R. Bults Rijssen 3e U, Bea van de Schapenmarkt eig. G. J. Wiege- rink Nijverdal 3e U, Adelheid van Bellopark eig G. J. Nekkers Hellendoorn 2e U. Duitse Herdershonden: Frico van Kanaalzicht eig. J. Compagnjen Wierden 2e U, Nutz van Gravenburg eig. G. J. ten Brinke Enter 3e ZG, Frank van Ka naalzicht eig. B. Ebeltjes Wierden 4e ZG. Fero van Kanaalzicht eig B. Arendshorst Nij verdal 5e ZG, Brucko van Rahmbach eig. H. Groenewoud Enschede le U (en beste). Ro land van Enterveen eig. H. Rikkert Enter 6e ZG, Cita van het Brekeltsveld eig. F. J. Goos- sen Rijssen 8e ZG, Nancy van Gravenburg eig. G. ten Brinke Enter, 3e U, Bianca van Pathmospark eig. H. Bijkerk Enschede le U, Asta v.d. Portlandsweg eig. C. Goossen, Nij verdal, 5e U, Serwie van Enterveen eig H. Rikkert Enter 6e ZG, Hanka van Twente- bloed eig. B. Arendshorst Nijverdal 2e U, Carmen vom Monte Casino eig. D. Bolke- steijn Enschede 4e U. Schotse herdershonden: Angelica of the East Gardens le ZG. Schetlands Sheepdog: Blackborn of Wijtchfield eig. M. A. Hadders Emmen le U. Belg. Herder Groenendaeler: Hajo van 't Skepershoes eig. B. J. van Heek Rijssen le U, Hettij van 't Skepershoes eig B. J. van Heek le ZG, Gonnij van 't Skepershoes 2e ZG, Copine van 't Skepershoes eig B. J. van Heek le U (en beste), Dingkij van 't Skepershoes eig. B. J. van Heek 2e ZG Ruwh. Belg. Herders. Duco van de Verdediger eig. G. D. Vrug- teveen Rijssen le ZG Berner sennenhonden: Arjos van 't Skepershoes eig. B. J. van Heek Rijssen le ZG. Airedale Terrier Astor van de Riessenseheide eig. Mevr. v.d. Meer-Bruins Enschede. Draadharige foxterriers: Bactos Naughty Boy eig. T. Heering Enter 2e ZG, Don Juan van de Zwikshoek eig. G. B. Kuiper Enschede le U. Welsh Terriers: Zitha van de Hunnerberg eig. G. Ruiterkamp Rijssen le U. Dobermann pinchers: Buco van Backenhagen eig. G. Holtkamp Rijssen le ZG. D wergschauzers Aldo eig. M. A. Lunding Goor le ZG Langharige Dashonden: Adamca van Malnbergh eig. H. Gerritsen- Redeker Goor, Plaatse 1, Alice van Rhoden- stal eig. H. J. Bergman, Nijverdal, plaatse 1, Abeltje van Malnbergh eig H. Gerritsen- Redeker Goor, plaatse 2, Imme von der HoheleiJ eig. A. G. v.d. Houwen Mennink Wier- den plaatse. 3., Elli van Rhodenstal eig. H. J. Bergman Nijverdal plaatse 2. Korth. dashonden: Ferdinand van Twilhaar eig. C. Vlaardin- gerbroek Rijssen le (en beste) Elsje van Bos- zicht eig. M. Pijffers Rijssen 2. Schweizer Laufhund: Gilda von Dorfberg, eig. Mevr. Pesman v.d. Zoo de Jong Hengelo le U. Duits Staande Draadh: Astraa eig. J. A. Hodes Rijssen le ZG. Duits Staande Korth.: Sonja eig. G Kremer Wierden le ZG, Bian- caah eig F. J. Dreijer Rijssen 2e ZG. Drentse patrijshond: Rino eig. C. B. Bouwman Hoogeveen le U Engelse cocker spaniels: Argon van 't Driene eig. G. Kamphuis Rijssen le U, Aktaion eig. H. F. O. Bouwman Een- schoten, Hoogeveen 2e ZG. Floortje eig J. P. A. v.d. Belt Rijssen le U, Heidih eig. J. P. A. v.d. Belt Rijssen le U. Gordon Setter: Arncohco eig A. op den Dries Nijverdal le U. Engelse Setter: Arno eig H Lohuis Rijssen le U. Ierse setter: Lex eig. D. F. van Doorn Holten 2e ZG, Rodieh eig. W H Kienhuis Rijssen le U. Golden Retriever: Toika van Twilhaar eig. D. Teunis Harden- berg le ZG Dalmatische honden: Fernandel v.d. Bonte Vrienden eig. G. J. Vos- sebelt Rijssen 2e ZG, Castorij eig. A. Bloemen dal Markelo 3e ZG, Nobilia eig. H. Boerman Rijssen le U. Whippets: Simca v.d. Enteres eig. J. ten Brinke Enter plaatse 1. Dwergpoedels: Aubreij de Senancole eig. H. Schulenburg Rijs sen: 1, Zilvergrijs dwergpoedel: Alexander van Wol- veen eig. G. Wolthuis Aadorp: 2. Zwart dwergpoedel: Duette of High Societij eig. G. Wolthuis Aadorp: 3, Woefje eig. J. Seppenwoolde Rijssen: 2., Arlettis de Senanco le eig. J. Dannenberg Rijssen: 1. Pekingees: Christo's Meij-Loe eig. J. H. Jansen Enter: 1 •ss?r v De Engelse Cocker spaniel van de heer G. Kamphuis, Ar gon van 't Driene" werd de winnaar van de clubmatch van R.E.O. o S N N V Advertentie B. en w. stellen de raad voor over te gaan tot aanschaffing van een eenvoudig takel- en hijsblok, waarvan de kosten worden begroot op 600,-. Wekelijks moeten de rioolwaterpompen van de rioolgemalen aan de Karei Doormanstraat en de Nijverheidsstraat worden schoonge maakt en gecontroleerd. De pompen moeten daartoe worden opgehe sen. Het is niet doenlijk aldus b. en w. in een nota aan de raad dit hijswerk met de hand uit te voeren. Daarom geschiedt dit werk thans met behulp van de hydraulische kraan van één der vrachtauto's. Bij regenval van enige betekenis zijn de rioolgemalen voor de vracht auto's moeilijk of niet. bereikbaar. Voorts is het - aldus b. en w. - bezwaarlijk om de vracht auto met chauffeur geruime tijd aan het be drijf gemeentewerken te onttrekken. In verband hiermede achten b. en w. het wenselijk 'n takel- en hijsblok als bovenge noemde aan te schaffen. Advertentie Onze plaatsgenoot de heer Frans Tusveld die heeft deelgenomen aan de Nederlandse kampioenschappen biljarten kader 38-2 in café Concordia te Zierikzee heeft de oostelijke eer op voortreffelijke wijze verdedigd en uiteinde lijk de 3e plaats bemachtigd. Als Frans Tus veld de 2e dag (vrijdag) beter in conditie was geweest (de bijna ondragelijke spanning en het grote enthousiasme van het publiek in Zierikzee hebben hem duidelijk parten ge speeld) had de Rijssense onderwijzer het kam pioenschap wellicht behaald. De eerste wedstrijddag verliep bijzonder gunstig en Tusveld werd algemeen beschouwd als de grote favoriet. Hij wist beide wed strijden te winnen en pronkte op de erelijst bovenaan met een moijenne van 16.87. Als gezegd de 2e dag was Tusveld niet „in" en faalde in beide wedstrijden. Zaterdag zette Tusveld alles op alles. Toen hij zijn eerste stoot deed in de wedstrijden tegen Hendriks uit Helmond en Van Reste ren uit Den Haag had hij de juiste more le instelling en was vast besloten zijn huid zo duur mogelijk te verkopen. Zowel Hendriks als Van Resteren moesten in de slanke Rijssenaar duidelijk hun meer dere erkennen. Zondag was nog van alles mogelijk. Onder grote spanning verliepen de laatste wedstrijden en het publiek was zeer enthousiast Frans Tusveld slaagde er "niet in de ere plaats, die hij de le dag had veroverd terug te winnen en moest tevreden zijn met de 3e plaats, zij het, dat hij slechts 1 matchpunt De bekende film van Bert Haanstra Alleman" zal in het Parkgebouw te Rijssen draaien op de 30e maart (2e paasdag) en op dinsdag 31 maart en woensdag 1 april. minder had dan de winnaar Hendriks en dan de 2e man Van Resteren. Hoe minimaal de krachtsverschillen zijn ge weest blijkt uit het behaalde moijenne van de eerste 3 geplaatsten. Hendriks liet een gemid delde noteren van 14.54, Van Resteren v. 14.53 en Tusveld van 14.52. Geen van de deelnemers aan het toernooi slaagde er in te promoveren naar de le klas se. De voorwaarde hiertoe is een gemiddelde van 16. De uitslagen luiden als volgt: 1. Hendriks Helmond 10 matchpunten, mo ijenne 14,54. 2 v. Resteren Den Haag 10 match- punten 14.53, 3 F. Tusveld Rijssen 9 match- punten moijenne 14.52. 4. Peters Arnhem, 5 Toeken Egmond aan Zee, 6 Van Zoelen Amsterdam, 7 Meijer Assen, 8 Römgers Kerkrade. Als bijzonderheid moet nog worden ver meld, dat Tusveld tegen de laagst geplaatste (Römgers) tijdens de 2e wedstrijddag heeft verloren. Gezien de grote aanleg van de Rijssenaar en zijn grote enthousiasme voor de biljartsport zal hij in de toekomst nog wel meer van zich laten horen. De gymnastiekvereniging DOS heeft een ver heugend initiatief genomen. In het clublo kaal van de speeltuinvereniging Irene zullen op maandagmiddag (te beginnen op 6 april) door Mevr. ten Dolle gymnastieklessen worden gegeven aan kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Opgave voor deze lessen kan geschieden bij de heer A Nijkamp, W de Zwijgerstraat 22. aan de speeltuin of bij het begin van de les sen. Maandag 6 april om 16.30 uur). De dwergkees van de heer Joh. Holt kamp „Charlie v. d. Petershoeve" was de beste hond in de kampioensklasse. Op de speciale club dag van de Neder landse Keeshonden club onlangs gehou den, behaalde de heer Holtkamp met zijn dwergkees een 2u in de kampioens- kldsse. Deze hond was op één na de beste dwergkees van Nederland. i u i l i i i i i milium:.niiiiiiiiiftiiiiii i mu 11 i i i i i i De Schaakclub Rijssen die uitkomt in de 3e klasse van de Twentse Schaakbond heeft tegen de schaakclub De Pioniers uit Holten een nederlaag geleden, de eerste van dit sei zoen. Hierdoor is Rijssen op de 2e plaats gekomen met 10 punten achter de schaakclub Stork uit Hengelo, die 11 punten heeft weten te ver zamelen. Op 3 april moet in deze klasse de beslissing vallen, als Rijssen tegen Stork (in Hengelo) de laatste wedstrijd zal spelen. Als de Hengelose club wint is deze kampioen als Rijssen wint, dan gaat het kampioen schap naar Rijssen. De gedetailleerde uitslag van Rijssen tegen de Pioniers luidt als volgt: Rijssen pnt. C. J. G. Keulemans Va J. ter Harmsel o H. Waanders o G. J. Koedijk Va F. Krommendijk 0 K. Munneke 0 G. Troost 1 M. H. Baltus 1 H. J. Fidder lVa W. ter Harmsel 1 De Pioniers P. M. van Walraven F. J. Hol W. D. Koopman H. Roelofs G. J. Hoeve H. H. J. Stukker A. J. C. Brands A. Stukker H. J. Hol-Groothof J. Steenbergen 4'/a Va 1 1 Va 1 1 0 0 Va 0 5Vi Advertentie drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenfi.- Op de contactavond die de A.F.V. Aldolem vrijdag j.l. organiseerde, werd het werk (foto-'s) van eigen leden besproken. Er waren ettelij ke foto's ingezonden, waarvan er 24 het predi- caat „goed" haalden. De juryleden, de heren Schouten, Verschoor en De Goeyen, hebben on getwijfeld een zware taak gehad, doch hebben tevens met genoegen mogen constateren dat de „vergadering" het over het algemeen met hun beoordeling eens was. Dit experiment van de foto-club verdient zeer zeker nog eens her haald te worden. Op vrijdag 20 maart (hedenavond) organi seert de A.F.V. Aldolem een filmavond in de leeszaal van het Parkgebouw. Aldolem heeft beslag kunnen leggen op een aantal bekroonde amateurfilmpjes (8 mm) die welwillend ter beschikking zijn gesteld door de NOVA (het Ned. Orgaan van Amateurfilm clubs). Het betreft hier enige speelfilmpjes, een docu mentaire, een genre-film, een tekenfilm en een poppenfilm. Het belooft een interessante avond te worden en behalve haar leden, ver wacht het bestuur van Aldolem ook de Rijssen se amateurfilmers die geen lid van Aldolem zijn.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5