Excelsior won streekderby Een vrolijke rouwdag te Rijssen ALLE LOF VOOR DE VIS KLAPROOSCOLLECTE DAMP© Strijd der gemiste kansen verkouden 1 november 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 7 Verrassende openingstreffer Gemiste kansen De Tukkers-RKSV (1-0) Zware wedstrijd De lagere Rood-witte elftallen De jeugdige Vondel (Exc.) ziet toe hoe de bal veilig belandt in handen van doelman Lubbelinkhof. mm INGEZONDEN i Vij Na een bijzonder spannende wedstrijd heeft Excelsior zaterdag jlt ooic het Vriezenveense Voorwaarts aan de zegekar gebonden, waar door de roodbaadjes tot in de kopgroep op klommen en naar 't lijkt zich gaan bezig hou den met de strijd om de ere-plaats. Aanvankelijk leek het er op, dat Excelsior een nederlaag zou lijden tegen de Vriezen- veners, die over een enorm hard werkende ploeg beschikken. Reeds in het begin stadium der match kon de openingstreffer genoteerd worden. Over links werd de bal voor 't heilig dom van Excelsior getrokken en na een han dige „overstap" was het linksbinnen Vos, die keihard over de grond inknalde. De roodwitten waren volkomen verrast door deze achterstand en het leek er op, dat zij geen vat konden krijgen op het open spel der bezoekers. Langzaam aan werden evenwel de bakens verzet en kon Excelsior gelegenheid en ruim te vinden om aan aanval te denken. Was het eerst nog een beetje aftasten, naderhand wer den de acties feller en de Voorwaarts-achter- hoede moest om assistentie hunner voorwaart- sen vragen. Deze versterking mocht niet baten, want nadat Beunk door Harbers keurig was vrij gemaakt, schoot hij hard op doel, waarbij de bal van richting werd veranderd en in de touwen verdween (1-1). Excelsior bleef aanvallen en dacht een voor sprong binnen haar bereik. Dit resultaat werd dan ook geboekt, toen routiné Sprakel met een harde kopstoot het leer in de touwen joeg via de binnenkant van de paal (2-1). In de tweede helft was Voorwaarts welis waar het meest aanvallend, doch hun spel was totaal van raffinement ontbloot en de fan tasie ontbrak om de hechte Excelsiordefen- sie, waarin na de thee doelman Gerritsen was opgenomen wegens een in de eerste helft op gelopen blessure van Leijendekker, voor pro blemen te plaatsen. De roodbaadjes daarentegen waren gevaar lijk voor de Vriezenveense oranjehemden. Legio kansen heben zich voor gedaan voor In de laatste minuut werd het voor Excel- Advertentie Een hard werkend RKSV is er niet in ge slaagd om ook maar één puntje uit Albergen mee te brengen. 50 minuten lang is de stand dubbelblank geweest. Pas tien minuten voor afloop konden de gastheren scoren. De middenlinie en keeper kunnen op een goede wedstrijd terugzien. De voorhoede stel de teleur, vooral het binnentrio wist zich weinig kansen te scheppen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en was er van een overwicht der thuis club geen sprake. Er deden zich in deze pe riode weinig opgelegde kansen voor. Na de rust waren de Tukkers meer in de aanval en kreeg de achterhoede der Rijsse- naren het vaak zwaar te verduren. Doelman Geuzendam bleek deze middag uitstekend in vorm. Het was daarom sneu voor hem dat hij tien minuten voor afloop gepasseerd werd, toen hij de bal na eerst ge stopt te hebben, moest laten gaan. Voor zondag staat de thuiswedstrijd tegen het pasgepromoveerde Reutum op het pro gramma. Tegen deze ploeg werd nog niet eerder ge speeld. De voorhoede zal veel beter voor de dag moeten komen, wil er tenminste nog een puntje in Rijssen blijven. Excelsior om de score op te voeren. We za gen Kappert en Sprakel enkele keren alleen voor de keeper komen, doch hun schoten wa ren dan zo onbeheerst, dat de roos niet ge troffen kon worden. Vondel en Sprakel scho ten twee keer tegen de paal en Kappert raak te de lat nog een keer. sior nog even warm, toen net buiten het straf schop gebied 'n „directe" genomen kon wor den door Voorwaarts. Gerritsen stond even wel goed achter 't muurtje opgesteld en maak te de „knal" beheerst onschadelijk. Voor zaterdag a.s. staat voor de Rijssena- ren de zware en verre uitwedstrijd tegen het Katwijkse Quick op het programma. De Kat wij kers beschikken over een tech nisch zeer goede ploeg, terwijl zij aan de andere kant ook van wanten weten, zodat het ongetwijfeld een uiterst zware wedstrijd voor de roodbaadjes zal worden. Gelet op de stand op de ranglijst ontlopen de ploegen elkaar niet veel. Uiteraard is het bijzonder moeilijk een prognose te lanceren, doch wij menen ook weer niet te pessimistisch te mogen zijn en rekenen in ieder geval op een gelijkspel. Wij doen de Excelsioren van onze beste wen sen vergezellen en tot alle spelers het ad vies: Goede wacht en behouden vaart. Het was zaterdag wel een bijzonder goede dag voor de lagere Excelsior elftallen. Van de te veroveren 8 punten werden er liefst 7 bin nengehaald. Excelsior herstelde zich keurig van haar misstap van vorige week, en stuur de Vesos I met een 6-1 nederlaag weer naar Heiendoorn. Door dit resultaat en mede door dat Daarlerveen I met 2-0 verloor behoudt zij haar kans op de bovenste plaats. De stand in de 1ste klasse T.V.B. zaterdagcompetitie is 1. Daarlerveen 7 gespeeld 9 punten. 2. Excel sior 2. 5 gespeeld 8 punten. Excelsior 3 bleef bij het tweede elftal niet achter en won ver diend op eigen terrein met 6-2 van Vesos 2. De A-junioren beginnen zich in hun afd. iets beter thuis te gevoelen want in Haarle werd tegen het sterke Haarler Boys A een verdienstelijk gelijk spel 1-1. behaald. Excelsior B bleef aan de leiding en schud de een lastige tegenstander, De Zweef B, no 2 van de ranglijst van zich af, en won met ruime cijfers 5-2. A.s. zaterdag komen alle elftallen in het veld. Excelsior 2 heeft weer een thuiswedstrijd en kan winnen van Vroomshoopse Boys 2. Moeilijker krijgt Excelsior 3 het op eigen terrein tegen Hulzense Boys 2. Het vierde elftal gaat op bezoek bij plaatsgenoot Sport club Rijssen 2. Hier ontmoeten de nummers 1 en 2 van de afdeling elkaar zodat van de uitslag weinig te zeggen valt. Van de junioren gaan het A en het B elftal naar Nijverdal en ontmoeten daar DES a en b wat beide lastige tegenstanders zijn. Ex celsior C gaat het in Wierden opnemen tegen Omhoog B en moet kunnen winnen. De D-ju- nioren spelen een uitwedstrijd tegen het on geslagen RV a. met weinig kans op succes, terwijl Excelsior E th3p' een grote kans op 7 2 winstpuntjes heeft tegen Haarler Boys D. RIJSSEN buiten de wallen Plotseling was de drost van Twente overle den. De Aap vertelde het in Rijssen, dus van bezoek kwam niets. Dat was een hele opluchting voor vele Rijssenaren en voor de boeren uit de buurtschappen. Dros ien-Willem de drostenbode ging de dood bekend ma ken bij de edelen in Twente. En Boer Gat Jan in de kleine steden. Beiden reden ze te paard. Maar drosten Willem was een veel beter ruiter dan Boer Gat Jan. En dus wisten vele edelen het al gauw. De oude vrouwe van de Grimberg werd er misselijk van. De drost was zo'n vroom heer geweest en nu dit. Apen Wil lem haastte zich om 't in de Walstraat te vertellen Allé! Ga mee daar drinken wij een borrel op! Riep Pot Dieks Drosten Willem kwam ook bij freule Nachtegaal. En deed mededeling van het verscheiden van de drost. De freule stelde zich hevig aan. Maar dat was maar voor het fatsoen. Zij dacht dadelijk aan Apen Willem die kon nu niet meer door deze drost voor het gerecht gesleept worden. 'Hét duurde, nu nbgLro^eöL tieiTweken- vóor de Zahk van de Glirftworm' vodï 'kwam. Menig gastronoom heeft de lof van de ha ring al bezongen. Maar niet alleen de haring, ook andere vis komt een lofzang toe. Er zijn mensen, die zeggen dat ze niet van vis hou den. Maar deze geringe waardering is dik wijls een gevolg van het niet smakelijk be reiden van de vis of van het kopen van vis, die niet zó vers is. De ware visliefhebbers zullen de vis waarschijnlijk het liefst „puur" eten. Maar als zij, die minder gesteld zijn op de specifieke vissmaak, de vis een wat pikan ter klaar maakten? Hoe men de vis ook koken of stoven wil, belangrijk is dat men hem: Kort na ontvangst, in ieder geval nog de dag van aankoop, verwerkt. Niet te lang en niet te hard kookt; het ver dient aanbeveling de vis tegen de kook aan te houden. Met niet meer water kookt dan nodig is, dus zo, dat hij ten hoogste juist onder staat. Recepten voor 4 personen. Gestoofde panharing of makreel. 4 verse panharingen of makrelen mosterd plm. 50 gr (3V2 eetlepel) boter of margarine, Toen na de oorlog in 1945 de Canadese, En gelse en Amerikaanse troepen, die onze vrij heid bevochten, naar huis terugkeerden, lie ten zij in ons land 30.000 graven van hun strijdmakkers achter. In de gezinnen van dezen heerste geen vreug de, slechts was daar de lege plaats, die niet meer bezet werd. In die naoorlogse dagen is het Nederlands Oorlogsgraven Comité geboren uit het besef dat het Nederlandse Volk op geen zinvolle re wijze zijn dankbaarheid voor de herkre gen vrijheid zou kunnen tonen, dan door de ideële zorg op zich te nemen voor het oor logsgraf, dat in Nederland was achtergeble ven. Nu reeds 18 jaar heeft het Nederlands Oor logsgraven Comité zijn taak aldus opgevat, dat het de minder draagkrachtige nabestaanden van de in ons land gevallen en begraven ge allieerde soldaten in de gelegenheid wil stel len dit graf te bezoeken. Duizenden nabestaanden hebben sedertdien op kosten van ons Comité het graf van hen die zij hebben moeten verliezen, in Nederland bezocht. Het blijkt ons telkens weer, dat dit graf- bezoek rijke troost schenkt aan hen die daar voor naar Nederland komen. Door de opbrengst van de Klaprooscollecte en door giften uit het bedrijfs- en zakenleven, hebben wij dit oorlogsgravenwerk nu reeds al die jaren kunnen volbrengen. Ook 18 jaren na de oorlog hebben wij nog steeds niet allen kunnen ontvangen, die zo gaarne 't graf van hun zoon, vader of echtge noot zouden willen bezoeken. In tegendeel ons werk ten aanzien van de Canadese nabe staanden is eerst sedert 1962 op gang kunnen komen, In Canada wachten nog duizenden vaders, moeders en echtgenoten om naar Nederland te komen. Juist de Canadezen, die wel in de eerste plaats onze bevrijders zijn, hebben in onze ogen het morele recht in de gelegenheid ge steld te worden, tenminste eenmaal het graf van hun gevallene te bezoeken. Wij willen en moeten voortgaan met ons werk, maar wij kunnen dit alleen wanneer het Nederlandse Volk, wanneer het bedrijfs en zakenleven, ons daartoe de fondsen ter be schikking stelt. Tot nu toe mochten wij telkenj are een grote offervaardigheid voor dit doel bij het Neder landse Volk constateren. Dientengevolge kon den wij elk jaar weer vele graf bezoekers ont vangen. Wij moeten echter snel ons doel trachten te bereiken, opdat het mogelijk wordt, dat vader, moeder of echtgenote althans éénmaal kan staan aan het graf van hem, die hij of zij in zijn hart gesloten had. Deze ouders toch, komen op een leeftijd, waarop grafbezoek weldra niet meer moge lijk zal zijn. Het zij ons daarom vergund een dringend beroep op u te mogen doen om ons werk, dat reeds zovelen troost bracht, financieel te willen blijven steunen, door de jaarlijkse col lecte goed te willen bedenken. Wij verzoeken u dan ook, indien de collectebus u niet mocht worden aangeboden, uw bij drage te willen storten op postrekening 416.000, ten name van het Nederlands Oor logsgraven Comité te Amsterdam, of op on ze rekening bij de Hollandse Bank Unie N.V. te Amsterdam. U/2 dl (1 kopje) water, stukje laurierblad, i/t ui, peper, zout, peterselie, plm. 1 eetlepel azijn of citroensap, 1 eetlepel bloem. De vissen schoonmaken, van graten ont doen en wassen. De vissen inwrijven met zout en ze plm 15 minuten gezouten laten staan. De vissen aan de binnenkant bestrij ken met mosterd en weer dicht slaan. Het water met de boter of margarine, laurierblad peper, azijn, de in de ringen gesneden ui en wat peterselie aan de kook brengen. De vis sen erin leggen en zachtjes gaarstoven in plm. 10 minuten. Ze halverwege de kooktijd even omleggen. De vissen uit de pan nemen. Het vocht binden met een papje van water en bloem. Het larierblad verwijderen. De saus afmaken met fijngehakte peterselie en over de vissen gieten of apart erbij geven. Desge wenst de vissen garneren met plakjes ba naan of plakjes banaan enkele minuten mee- verwarmen. Gebakken stokvis. 400 gr. geweekte stokvis, zout, bloem, fri tuurvet. De stokvis in 4 of meer stukken snijden of knippen en zouten. Is de stokvis niet vrij van graten, dan de vis in weinig water tegen de kook aanbrengen, laten uitlekken en voor zichtig ontgraden. De stukken vis door bloem wentelen en lichtbruin bakken in heet fri tuurvet. Baktijd plm. 3 a 5 minuten. De vis laten uitlekken en b.v. opdienen met sla, ge kookte aardappelen of rijst en een tomaten- paprikasaus. Ook is heerlijk bij deze gebakken stokvis een gerecht van in dune plakjes gesneden rauw gebakken aardappelen met uien, (to maten) en peterselie. Visballetjes met tomatensaus (en garnalen) Va a 3U kg schelvis of wijting (is plm. 300 gr vis zonder graat), 2Vs dl (bijna 2 kopjes) water, plm 50 gr (4 eetlepels) boter of margarine, 1 theelepel zout, peper, Va laurierblad (tijm) stukje ui, peterselie, nootmuskaat, 1 eetlepel bloem, 1 ei, plm. IV2 eetlepel tomatenpuree, 15 gr (2 eetlepels) bloem (100 gr. garnalen). De vis schoonmaken en -wassen. Het water met de boter of margarine, zout, peper, lau rierblad (tijm) uit en peterselie aan de kook brengen. De schelvis of wijting erin leggen en in plm 5 minuten zachtjes gaarstoven. De vis uit de pan nemen en van graten en vellen ont doen. Het visvlees met een vork fijndrukken. Het ei scheiden in dooier en wit. De eidooi er, peper, zout, nootmuskaat en 1 eetlepel bloem door de vis mengen. Het mengsel mag vrij pittig smaken. Het eiwit stijfslaan en door het vis-„gehakt" mengen. Van het gehakt losjes plm. 12 balletjes vormen (niet draaien, omdat ze dan minder glad worden). De krui den uit het vis-kooknat nemen. De tomaten puree door het kooknat roeren en de bouillon binden met een papje van bloem en water. De balletjes in de saus leggen en plm. 10 minuten laten trekken. De saus mag niet ko ken. (Op het laatst de garnalen toevoegen en even mee verwarmen). Het gerecht afma ken met fijngehakte peterselie. Een lekker hapje voor een feestje of een voorgerechtje bij de maaltijd. Gekookte mosselen met een „stip-sausje". plm. 200 gr gekookte mosselen, 50 gr bacon, 4 volle eetlepels mayonaise, ldl (6V2 eetlepel) In die tijd zo dacht de freule, kreeg zij de gelegenheid om Apen Willen terecht te zetten. Die vrijerij met Mientje daar moest een eind aan komen. Mientje zou de Aa p niet hebben. Kon zij hem niet krijgen. Mientje zou hem in geen geval tot man hebben. De burge meesters herdachten de drost. Daar moest een volle fles bij komen. Minder kon het al moeilijk. Want hij was de eerste edelman uit Twente. De Glimworm was nog steeds onder doktershanden. Wanneer je door een mens gebeten werd, genas dat slecht. De stad be taalde de dokterskosten. Want hij was in en door de dienst gesneden en gebeten. De jon ker van de Grimberg schreef voor Rijssen een rouwdag uit. De burgemeesters waren van mening, dat zulks machtsaanmatiging was. Maar zij gehoorzaamden. Intussen gebeurde er iets bij de (Volle Fles) een herberg op de hoek van de Wal straat. Daar zaten vele Walstraters te pimpe len en haalden de overleden drost over de he kel. Apen Willem de herenknecht vond dit geen werk. Want een drost was toch de hoogste gezagsdrager in den lande. Maar Pot Dieks trakteerde. Prost riep hij na dissen weer een frissen! De vrouw van Pot Dieks maakte zich on gerust waar haar man toch bleef. Miene van Knienen Frans nieuwsgierig van aard, had Pot Dieks in de Volle Fles zien zitten, met een zeer rood hoofd. En de hele Bouwstraat luisterde naar hem. Zij drinken borrels op al le drosten die er geweest zijn en nog komen zullen. Apen Willem de herenknecht met de goede vooruitzichten was dronken geworden. De vrouw van Pot Dieks schoot in de slof fen en dat naar de herberg De Volle Fles. Smerige zoeplappe! Wil iej wal ees maken dat ie nao hoes komt? Schobbers! kreet vrouw Pot Dieks. De mannen lieten het vrouwmens razen. Zij overlegden met elkaar, wie er nou drost zou worden. Het liefst hadden zij de jonker van de Oosterhof. Dat zou nog eens fleur aan Rijssen geven. De freule Nachtegaal gaf in Rijssen het voorbeeld. Zij haalde de gordijnen dicht ten teken van rouw. Knienen Frans kwam thuis lekker in de pekel. De freu le Nachtegaal vroeg waar hij in deze toe stand vandaan kwam. Ja dat kon Frans zo niet zgggen. Maar wel wist hij dat Apen Wil lem op de Schild in de goot lag met de heren klederen aan. Zij stuurde haar daghuurder naar de Schild. Maar deze was te laat. De jonker van de Grimberg had Willem al laten halen, 't Was voor de edelen een schandaal, dat men op deze dag zich te Rijssen zo ver gat. De freule Nachtegaal kleedde zich na de middag aan en wandelde naar de Grimberg ze liep stevig door en in drie kwartier was zij er. Zij wilde weten wat er met Apen Willem aan de hand was. En meteen wilde zij een boekje open doen over het gedrag van Mien tje. Op de Grimberg was de aap opgesloten wegens ins ebordinatie. Mientje huilde tranen met tuiten en dat om zo'n landloperachtige huisbediende. De huismeesteres van de Grim berg sprak van pruttel, de Grimberg onwaar dig. De freule Nachtegaal blies de jonker wat in de oren, daar had zij slag van. En waarachtig zij wist Willem brandschoon te pra ten. Willem had zich laten overhalen door dat God vergeten canallie. Zoals de Wezelboom. Pot Dieks, De Fluite en zovele anderen. Nee, Willem was best bruikbaar. En daarom blijft hij voorlopig hier! Besliste de generaal ma joor. Maar als ik hem als man wil. Besliste de freule. Daar valt hier niks te begeren, riep de baron en wees haar de deur. Freule je moet je houden bij je eigen stand. Het was op de dag van de begrafenis van de drost. Het was zware betrokken lucht. Een aantal Rijssenaren ging naar de plechtigheid. Want je kon nooit weten, waar je voor kwam te staan, een drost was een drost. En Pot melk, zout, peper, suiker, plm. 2 theelepels tomatneketchup, plm. 1 theelepel mosterd, 1 eetlepel citroensap, stukje ui, peterselie. De plakjes bacon in de droge koekepan langzaam bakken tot ze krokant zijn. De bacon enigszins laten afkoelen, fijnkruime len of- snijden en met het vet door de mayo naise mengen. De uit en peterselie zeer fijn snijden en met de melk, tomatenketchup, mos terd, citroensap en een weinig zout, peper en suiker door de mayonaise roeren. Het saus je goed koud laten worden. De mosselen aan houten prikkers steken en met het sausje en desgewenst toost of geroosterd brood pre senteren. Dieks de man die de mensen het meest had opgeruid ging ook mee. Van iedere kleine Twentse stad waren er wat. En de hofhouding van de drost keek nauwkeurig toe wie er waren. Na drie dagen dacht niemand meer aan de gestorven drost. In Rijssen was men zeer benieuwd of de jonker van de Oosterhof het zou halen. Maar hij haalde het niet. De heer van de Grim berg kon zijn emotie niet verbergen toen hij te paard naar Rijssen reed en de heugelijke tijding bracht, dat er weer een nieuwe drost was. Het was de jonke- van de Stoevelaar. Nou dat was voor Rijssen in ieder geval een meevaller. Maar niet voor de Glimworm. Daar had de nieuwe drost een hekel aan. En hij had in Rijssen verteld, dat het de Glim worm zijn eigen schuld was dat hem de duim was afgebeten. Dan moest hij de mensen ook de vingers maar niet te ver in de bek steken. De drosten spraken toen nog dagelijks het dialect der streek. Het Hollands was toen voor het oosten des lands nog niet uitgevonden. Begin september, zou de nieuwe drost of ficieel zijn opwachting maken. De oude Göt- te beleefde gouden dagen. De drost kwam naar de duiven kijken. De jonkers van de Stoeve laar hadden op hun havezate het recht van duiventil. Dit tot groot ongerief der Heriker boeren, die er grote schade van hadden. Maar het was nu eenmaal zo, wat de een recht noemde werd door een ander als een groot on recht gevoeld. Maar de Götte had de goede duiven. Knienen Frans had tortelduiven die wa ren wel aardig maar heer droste vond die van Gotten Graads, de duiven waar je veel aan had. De drost vroeg naar de prijs. Toen wist Graads niet wat hij zeggen moest. Wat bint ze heer droste weerd? De drost keek naar de duiven en bood twintig cent. Ik harre dach twee cent meer, heer droste. Nou dat kon ook. Maar dan wilde hij uitzoeken. Dat wilde de Götte liever niet. En dus kreeg de drost twintig duiven voor twintig cent het stuk. De Götte zou ze zelf brengen. De volgende mor gen zouden de duiven gebracht worden. Knie nen Frans zou voor gezelschap mee lopen. Daar ging het heen, de mars op de rug. In Eisen gingen ze in de herberg aan, en dronken er vast een borrel op. Elsener schooljongens die in de buurtschap naar de pas nieuwe school gingen zagen de mars met duiven staan. Zij lichten stie- kum het deksel op en roets, daar kozen de duiven de vrijheid. De jongens gingen ér van schrik vandoor En de knecht van de kaste lein een grapjes die een nest vol late jonge katten moest verzorgen, deponeerde ze in de lage mars. De vertering was betaald en de mannen uitgerust. De kastelein een zwaarbui- kig man wenste hen het beste. De Götte en Frans hadden het er alvast goed van geno men. Graads sloeg de mars voor de rug en in de beste stemming togen de mannen op de Stoevelaar aan. Bij de Götte thuis keken de zonen verwonderd op. Ook de buren vonden het vreemd dat de duiven al zo vroeg terug waren. Derk Götte de oudste zoon die bij de Götte ingetrouwd was en zelf al jongens had. De oudste van de jongens, de zesjarige Graads een uitgekookte duivenlie fhebber, riep Opa, hef ze los elaatn! Groot was de constre- natie op het plein voor de Stoevelaar. Slots Fre- rik zou de duiven naar de til brengen. Maar er verzamelde zich veel dienstvolk op de plas bij 't huis van de Stoevelaar, zodat de drost die voor het raam stond een pi.ip te roken, tegen de drostinne zei Amelia, daar is wat aan de hand! Met uitpuilende ogen keek Graads in de mars, daar krouvelden jonge katten maar de duiven waren foetsie. De drost kwam naar buiten. Hij was een schalk, ze'j hebt good opepast Frerik, ik hebl.e doeven e' koch meer gin katten. De Götte deed een knieval voor de drost en vroeg om vergiffe nis. Nou die kreeg hij. Maar in Rijssen maak te men zich ongerust vooral de Knolvoet, die nog twee honderd gulden voorgeschoten geld van de Götte moest hebben maakte zich zor gen. De jonker van de Stoevelaar hield de mannen aan het lijntje. De jonge katten mochten niet verzopen worden. En Slots Fre rik moest de mannen de duiventil lati n zien en daarna moesten zij in de kelderkeuken een maaltijd gebruiken en toen konden ze gaan. De mannen uit de Walstraat gingen zoeken Frans en de oude Götte moest vast wat over komen zijn. De schele Apen Evert dacht aan een overval, maar daar was de Pietse het niet mee eens. De vrouwen uit de Walstraat voegden zich bij elkaar en keken naar de duiven. Tegen een uur in de middag kwa men de mannen weer opdagen. Van hun be zoek aan de herberg vertelden ze niets. Maar zuivere koffie was het in ieder geval niet want gedurende de tocht waren de dui ven verwisseld voor katten. VAN COEVERDEN.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 7