Grote najaarsmarkt trok veel belangstelling De stichting Oog en Bril opent zes ogentest-stations Piiifa* VEEMARKT RUSSEN BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Gemeente wil rechtsgeding GESLAAGD W erkzaamheden Enterstraat gestagneerd Eerste prijs mark [verloting naar Nijver dal AUTO IN BRAND DIE JAHRESZEITEN DAAMP ALDOLEM VORMT DISCUSSIEGROEPEN Zondagdienst dierenartsen Rijssen-W ierden DUBBEL JUBILEUM AGENDA Vrijdag 1 november 1963 41e jaargang no. 43 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Administratie en Redactie voor postabonnees f 1.65 per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting De heer en mevrouw Van Losser «f j poseren hier Jy glunderlachend voor hun pasverworven bezit. 000OOOO0000OO00000O0OOOOOOOOOO WEEKBLAD VOOR Maandag stond Rijssen in het teken van de Grote Najaarsmarkt. Reeds vroeg waren de eerste bezoekers van de markt op de Ha gen, waar de Varkensmarkt werd gehouden. Vele omwonenden werden vroeger dan hun lief was gewekt door het geluid van knorren de en schreeuwende varkens. De aanvoer liep in de loop van de maandagmorgen op tot liefst 1040 stuks. Maar ook het bezoek aan de goederenmarkt was op deze mistige, vrij kou de dag aanmerkelijk groter dan verwacht werd. Het is nog steeds een traditie van velen in en vooral rond Rijssen een bezoek te bren gen aan de Rijssense Najaarsmarkt. 's Mid dags vond de trekking plaats van de Markt- verloting, die dit jaar voor de 40e keer werd gehouden. Loten, waren deze morgen niet meer te koop. Nog nooit zijn de loten zo vlot van de hand gegaan als dit jaar.. Natuurlijk het feit, dat dit keer de hoofdrpijs uit een auto bestond is hieraan niet vreemd uiteraard. De koe was thans naar het tweede plan verhuisd. Voor het eerst sedert het bestaan van de Vereniging tot Bevordering van het Marktwezen vond de trekking plaats in café de Goeijen. aan deWierdensestraat. Door om standigheden moest met deze traditie gebro ken worden. De trekking werd door notaris F. van Schooten verricht ten overstaan van het voltallige jubilerende bestuur, en een af gevaardigde van het plaatselijke Politie Corps. Onder grote spanning werden de hoofdprij zen getrokken. Deze vielen op l.e prijs Aangevoerd: Runderen 34. Varkens 1040. To taal 1074. Prijzen: 3 vette koeien .van 2,90 tot 3,20 per kg. slachtgewicht. 23 melk- en kalfkoeien van 850.- tot 1.000 per stuk. 6 pinken van 450.- tot 725.- per stuk. 2 graskalveren van f 350.- tot f 450 per stuk. 12 drachtige zeugen van f 400.- tot f 475 per stuk. 1028 biggen van 68.- tot f 85 per stuk. Overzicht Handel: Rundvee: Handel gewillig, prijzen goed. Zeugen: Handel kalm, prijzen staande. Biggen: Handel vlot, prijzen hoog. Zoals de verwachting was een geringe aan voer op de rundermarkt tengevolge van de koude markt te Deventer. GEBOREN: Geertruida Johanna Maria d.v. J. E. Slag- hekke en G. J. M. Broeks, Rozengaarde 20 23 oktober; Hermannus z.v. J. Zwoferink en A. van Heek, Oranjestraat 38, 25 oktober. ONDERTROUWD: Pauwel Flik 36 jaar Om men Lemelerveld, Dorpsstraat 03, en Gerrit- dina Janna Agteresch, 24 jaar Rijssen Bieste- rij 2, 23 okt. Willem Gerrit Tijhof, 24 jaar Rijssen Oranje straat 32 en Berendina Wilhelmina Hendrika Bruil 21 jaar, Rijssen, Prins Bernhardstraat 15, 24 okt; GETROUWD: Arend Heuten 24 jaar en Janna Domerholt 22 jaar Rijssen Nijver- dalseweg 92 24 okt. Albert ter Weel 22 jr en Gerritdina Nijland 19 jaar Nijverdalseweg 30, 25 okt; Arie van der Ploeg 24 jaar en Hendrika Mark voort, 25 jaar Eindhoven Hagenkampweg 64 25 oktober. OVERLEDEN: Arendina Gerritdina Nij land, 27 dagen d.v. A. Nijland en J. Nijkamp, Hangerad 24 23 okt. te Almelo. GROTE KERK: 9.30 uur Ds. A. Kool. 15.00 uur Ds. J. Vos (Bed. H.D.). WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds. W. van Tuyl. 19.00 uur Ds. A. Kool. ELSEN 10.00 uur Ds. J. Vos. GEREF. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. J. van Haaren. 15.00 uur lees- dienst. GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman. GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. Aangeenbrug. 14.30 uur lees- dienst. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur Ds. Vosman 14.30 uur lees- dienst. OUD GER. GEM. IN NEDERLAND ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 uur lees- dienst. NED. PROTESTANTEBOND 10.45 uur Dr. J. W. Samberg van Delden. GROTE KERK 9.30 uur Ds. J. Vos. WESTERKERK 19.30 uur Ds. W van Tuyl. NOORDERKERK 9.30 uur Ds. Van Haaren. 19.30 uur. Ds. Van Haaren. ESKERK 9.30 uur Ds. Aangeenbrug 19.30 uur Ds. Aangeenbrug. BEVERVOORDE 9.30 uur Ds. Vosman 19.30 uur Ds. Vosman. ORANJEKERK 9.30 uur Ds. Du Marchie van Voorthuysen van Leersum 19.30 uur lees- dienst. (auto) no. 24.410. 2e pr. (koe) 18.852. 3e prijs (centrifuge) 1841. 4e prijs (transiostor) 12628 5 e pr. (wollen deken) 5774. Ook volgens traditie was 's avonds reeds de trekkingslijst verkrijgbaar. In café de Goeyen vond de verkoop hier van plaats door het bestuur van „Marktwe zen". Hoewel niet zo druk als vroeger, wanneer deze dag 'n complete feestdag was voor iedere Rijssenaar (er was toen ook'n .draaischuitje' in de straten) toch was het deze avond druk ker in de café's en cafetaria's dan op andere avonden. Gezien het feit, dat met de eigenaren van een 5-tal percelen, liggende in het sportvel dencomplex niet tot overeenstemming kon worden gekomen wil het gemeentebestuur van Rijssen een rechtsgeding gaan voeren. Vooral het feit, dat op korte termijn deze gronden nodig zijn om het sportveldencomplex aan de Arend Baanstraat te verwezenlijken wil zij de eigenaren voor de Arrondissementsrecht bank dagvaarden. Een en ander op advies van de rechtskundige de heer Y. W. Kranenburg. De raad zal nu om haar fiat worden ge vraagd. Onze plaatsgenote mej. I. Hodes slaagde te Nijmegen voor de hoofdakte Montessori-kleu- terleidster. Het is nog niet zeker, dat de Enterstraat op 1 december geheel gereed zal zijn. Wel wordt er ernstig naar gestreefd. Met alle middelen wordt gewerkt om op die dag de weg voor het verkeer open te stellen. Er worden moeilijkheden ondervonden, die de streefdatum misschien zullen doen opschui ven. Zo is er 14 dagen lang niet gestraat. Moeilijkheden van interne aard, waarover de uitvoerder zich niet verder wilde uitlaten zijn hiervan de oorzaak. Inmiddels heeft hij de hand weten te leggen op nieuwe straten makers, zodat dit werk zeer binnenkort weer hervat zal worden. En nu maar hopen, dat de weersomstandigheden niet opnieuw roet in het eten zullen gooien. De oud-Rij ssenaar Jan van Losser, wonen de Parallelstraat 11 te Nijverdal heeft de eerste prijs van de Rijssense Marktverloting een Renault Dauphine, gewonnen. Woensdag morgen kreeg hij dit verheugend bericht via de telefoon doorgegeven. De heer J. H. van Losser, die werkzaam is in de bouwvak was voor karwei in Olst, toen hij door de heer Meulenbelt, kioskhouder te Nijverdal werd op gebeld. Deze bracht hem via mevr. Van Losser, die woensdagmorgen de trekkingslij st had na gezien van de verheugende tijding op de hoog te. „Zeg maar tegen mijn vrouw, dat ik op de gewone tijd thuiskom", dit was de nuchtere reactie van Jan van Losser, die ondanks dit buitenkansje met beide benen op de grond blijft staan, 's Avonds in café de Goeijen, waar hij officieel aangifte deed in het bij zijn van het vrijwel voltallige VVV-bestuur vertrouwde hij de aanwezigen toe: we doen geen gekke dingen, maar toch kopen we er nog wel wat voor. Hij wist zich teveel voor- valllen te herinneren van prijswinnaars, die dolle dingen hadden gedaan, nadat Vrouwe Fortuna hen ruim had bedacht. Mevr. Van Los ser ontving een boeket bloemen, dat haar door de voorzitter der VVV de heer G. Kap- pert werd overhandigd. Het echtpaar heeft 5 kinderen en is 15 jaar getrouwd. Mevr. Van Losser-Achterkamp had van de heer G. Geels, uit Rijssen, die 800 loten aan de man heeft ge bracht, één lot gekocht. Na een gezellig sa menzijn in café de Goeijen had later in gara ge Bakker aan de Stationsdwarsweg de aan bieding plaats van de auto. Zaterdagavond om ruim elf uur werd de Rijssense Brandweer gealarmeerd voor een brandje op de Oosterhofweg. Ofschoon er een zeer dichte mist hing, slaagde zij er spoe dig in de plaats van de brand te vinden. Het bleek, dat een auto van een zekere S. uit Vriezenveen in brand was geraakt, doordat de benzineleiding vlam had gevat. Door ge bruik te maken van een mistblusser was het brandje spoedig geblust. De schade aan de auto viel nogal mee. De Chr. Oratoriumvereniging „Hosannah" brengt op dinsdag 5 november het bekende werk van Josef Haydn „Die Jahreszeiten" ten gehore in het Parkgebouw te Rijssen. Het Overijssels Philharmonisch Orkest ver leent hieraan haar medewerking. Daarnaast weiken mede op de sopraan Anette de La Bije. de tenor Jan Waayer en de bas Herman Schey terwijl mevr. Ans de Rook van Leeuwen de clavecimbelpartij speelt. Het geheel zal onder leiding staan van Gerrit Peuscher uit Hengelo. Maandag 4 no vember heeft de generale repetitie plaats, welke alleen toegankelijk is voor scholieren. Gedurende de gehele maand november zijn in zes bekende wegrestaurants ogentest-sta tions gevestigd. Weggebruikers kunnen hier zonder kosten hun ogen laten testen op geschiktheid voor deelname aan het snelverkeer. Met behulp van een drietal apparaten wor den de ogen getest op zien in de verte, kleu- renonderscheidingsvermogen, dieptezicht, ge zichtsveld, enz. Apparatuur voor een reactie test is eveneens aanwezig. De Stichting Oog en Bril wil met deze teststations opnieuw onder ieders aandacht brengen hoe noodzakelijk het is, dat de ver keersdeelnemer zich op zijn gezichtsvermogen laat testen alvorens hij of zij achter het stuur plaats neemt. Eerdere onderzoekingen in Nederland toonden aan dat een groot per centage automobilisten en andere weggebrui kers aan oogafwijkingen lijdt, zonder dat zij zich daarvan bewust zijn. In dat verband wijst de Stichting ook op de resultaten in Beieren, waar sinds 1 janua ri van dit jaar een ogentest bij het rij-exa- men verplicht is. Van 1 januari tot en met 15 april werden 100.000 proefpersonen ge test. Ongeveer 10 pet van de kandidaten kon den wegens duidelijke en ernstige gezichts gebreken het rijbewijs niet onmiddellijk in ontvangst nemen. Aan 53 pet van deze afgewezenen werd Op vrijdag 8 november houdt de amateur- fotografenvereniging ALDOLEM een lezing in het lokaal van de Neutrale kleuterschool aan de Tabaksgaarden. Op deze avond zullen een 40-tal foto's (formaat 30 x 40) worden ge toond, waarbij dan tevens een geluidband zal worden afgedraaid. De te vertonen Bondscollectie is afkomstig van de fotogroep „De Muggen" uit Haar lem. „De Muggen" wordt gevormd door een groep van topwerkers die drie jaar geleden uit de amateurfotografenver. „De Kennemer Foto kring" traden. De bedoeling van deze avond is dat er zg. „discussiegroepen" gevormd worden, die bij monde van hun „voormannen" hun mening over de vertoonde foto's zullen geven. Men kan hiep dus spreken van een geheel nieuw experiment. De dienst wordt zondag a.s. waargeno men door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rijs sen, tel. 2487. een bril voorgeschreven. Anderen konden het rijbewijs ontvangen nadat men aanwijzingen voor het rijden had ontvangen, dan wel ver plicht gesteld was om bepaalde voorzienin gen aan de wagen te treffen. Twee procent van de bij eerste keuring afgewezen kandida ten ontving in het geheel geen rijbewijs. In Nederland kunnen thans de verkeers deelnemers geheel gratis en anoniem (men behoeft geen naam op te geven) zeker heid krijgen over de werking van de ogen. De teststations zijn geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 2 tot 5.30 uur. De teststations bevinden zich in de volgende wegrestaurahts: 1. Motel „Amsterdam",Sloterweg 535, Am sterdam. 2. Restaurant „De Lucht", Rijksweg A 16, Bruchem (tussen Zaltbommel en 's-Her- togenbosch). 3. Restaurant „Vianen" (bij de brug te Via- nen). 4. Motel „Breda", Rijsbergseweg 20, Breda. 5. Motel „Friesland", Wieringerwerf. 6. Hotel Waanders, Staphorst (tussen Zwolle en Meppel). Donderdag vierde de heer G. J. Dannen- berg, Korteboslaan te Rijssen de dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij het sla- gersbedrijf van de heer H. G. Huiskes, aan de Enterstraat. Dinsdag heeft het echtpaar Dannenberg zijn zilveren huwelijksfeest ge vierd. De heer H. G. Huiskes bood zijn knecht als dank voor zijn 25 jaren trouwe dienst een gouden horloge aan. Hij sprak de wens uit dat het hem nog vele jaren gegeven mag zijn in zijn bedrijf te mogen werken. Getjan dreenk iej oew gleasken lüeg, Wiej munn dr ech van duur, En 't kan miej duch non ook wal lukng, Het is zoowat elf uur. Joa Jannoa, wiej goat rap noar 't hoes, Leu, 't beste met mekoar, Bedaankt vuur oons en haalt 't wier op, Joa, det kuemp vuur mekoar. Kiekt mear good oet woer iejleu loopt En doot het heaneg an, Iej zeet niks met den dikken daamp, Doar is non wat van an. Och Dieks, den daamp vaalt nog wal met, En dan, ik zol in 'n bleenn, Zoo vake zin ik hier ewes, De weg ook wal kunn veenn. Ze harn een klean half uur elop; Getjan, woer ziewwe toch, Wiej monn dr toch al lange wean, Nog neet, heel efkes nog. Mear Jannoa haaln de skoolders op, Ze wus het ech neet mear, Getjan, wiej zeent toch nog wal good, Het lik miej non zoo vear. O nee Jannoa, det lik mear zoo, Det kuemp daj neet wat zeet, Wiej zeent zoo biej de leste boch; Getjan, ik gleuwe 't neet. Eawn later, non wat he'k ezeg, Hier hew' de leste boch, Getjan, iej hoowt niks mear te zeg'n, Ik weete non genog. Wiej zeent hier wier biej Dieks zin hoes, Getjan den skodn met 'n kop, Joa Jannoa, iej hebt wal geliek, Wiej zeent in 't roone lop. J. ROZENDOM, RUSSEN. 1 en 2 nov. Bazar Voetbalvereniging Rijssen Vooruit Café Struik. 5 november Uitvoering C.O.V. „Hosanna", met medewerking van solisten en O.Ph.O, „die Jahreszeiten van J. Haydn" Park gebouw. 8 november Amateurfotografenvereniging Al- dolem, Bonds fotocollectie met geluidsband Neutrale kleuterschool. 8 november Algemene ledenvergadering Pony club „de Oosterhofruitertjes" café Smit, 8 uur. 15 november Contactavond Amateurfotogra fenvereniging Aldolem 8 uur, spreker de heer van der Colk, Wezep. Demonstratie speciale vergrotingstechniek Neutrale kleu terschool. 22 november Lezing met dia's Volksuniver siteit, spreekster mevr. C. C. Klay-Lan- cée over „mannen en vrouwen in de V.S. van Amerika", 8 uur Jeruël. 22 november Vergadering A.R.P., spreker B. Roolvink Heka. 26 november Vergadering S.G.P. spreker de heer P. van de Meulen, lid van de pro vinciale staten over „Plaats en taak van de provincie in ons overheidsbestel" Wal- kerk. 26 november Toneeluitvoering „De Gong", blijspel „Polly Perkins". Parkgebouw. 30 november Uitvoering Muziekvereniging „Wilhelmina" 8 uur Parkgebouw. 6 en 7 dec. Tentoonstelling ERKV. 13 december Amateurfotografenvereniging Al dolem, Bondsfotocollectie (minicamera's) met geluidsband Neutrale Kleuterschool. 13 en 14 dec. Vogeltentoonstelling V.V. „Zang- lust" café Bakker. 26 december Kerstconcert „Rijssens Mannen koor", 17 uur Parkgebouw. 6 januari Volksuniversiteit, Marionettenthea ter van Bert Brugman, operette „Die Fle- dermaus", 8 uur Parkgebouw. 10 en 11 januari 1964 Tentoonstelling „Lucht- vermaak" café de Bakker. 17 januari Vergadering ARP spreker mr. van de Sluis. 17 januari Amateurfotografenvereniging Al dolem,Bondsdiacollectie met geluidsband Neutrale Kleuterschool. 7 februari Propaganda-avond Dierenbescher ming met Lode van Gent. Jeruël. 21 februari Volksuniversiteit, lezing met dia's van Hugo F.Volkers over „Sicilië land van zon en zwavel" Jeruël 8 uur. 6 maart Amateurfotografenvereniging Aldo lem, Bondsfotocollectie met geluidsband Neutrale kleuterschool. 13 maart Vergadering ARP, spreker prof. I. A. Diepenhorst, lid le Kamer der Staten Generaal. 27 maart Volksuniversiteit, voordracht Drs. W. Zoneveld over „Snel leren en goed ont houden" 8 uur Jeruël. 17 april Amateurfotografenvereniging Aldo lem, Bondsfotocollectie Neutrale Kleuter school. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven).

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1