Feestelijke opening School met den Bijbel IJsclub „Rijssen" had druk seizoen Prachtige prijzen op Jongdieren-show Voetbal-amateurs vergaderden Speciale aandacht voor de HEREN- EN JONGENS- Wessels Smakelijk Gemakkelijk Krachtig DfllflpO breekt GESLOTEN BEHANG ORGEL Jan Aolbert rf haardkachel Pracht handen WASMACHINE administratief BEAMBTE WOONHUIS KOOKKACHEL MAGAZIJN „DE SPORT" Wegens vakantie Jan Aolbert WASMACHINE Vrijdag 18 oktober 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 de kracht van een verkoudheid Onderzoek sportvelden en particuliere tuinen Gezinskaarten worden afgeschaft Schaakclub „Rijssen" bereidt zich voor Gevonden voorwerpen en nimmer ruw of schraal Tube 16°-95" Hamea-Gelei Rijssense sportverenigingen verstrekten gegevens voor rapport sportaccommodatie Lagere Excelsior-elftallen verf met voldoening U; Elsenerstraat 70-72 Het was zaterdag een feestelijke en blijde dag voor de buurtschappen Notter en Zuna, want in tegenwoordigheid van het voltallige college van b en w de gemeentesecreta ris de heer Schipper, de directeur Gemeen tewerken, de heer Brand, enkele raadsleden en tal van andere autoriteiten van de ge meente Wierden, de inspecteur van het CNS kerkeraadsleden van kerkgenootschappen uit Rijssen en Wierden, hoofden van naburige scholen en schoolbesturen, ouders en oud leerlingen en tal van genodigden, had de her opening plaats van de geheel verbouwde en vernieuwde school met de Bijbel aan de Klokkendjjk. Na een welkomstwoord van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. J. Bloemendaal (in een vooraf gehouden bijeenkomst in het gebouw „Irene", welks grote zaal tot de laatste plaats bezet was) nam allereerst burgemees ter Maalderink van Wierden het woord. Spre ker noemde de verbouwing van de school een behoorlijke stap in de verbetering van het l.o., waaraan het gemeentebestuur graag zijn medewerking verleent, aangezien Wierden, alleen te maken heeft met lagere scholen, zal zij dit ook zoveel mogelijk doen. Hij roemde daarom het initiatief van de verschil lende schoolbesturen om aan deze verbetering van het l.o. de volle aandacht te schenken. Meer nog dan een stadsschool, aldus spreker, eist 'n plattelandsschool beter onderwijs omdat de schooljeugd hiervan zo veel mist. Het is een dag van blijdschap en dankbaar heid zo sprak de inspecteur van het CNS, de heer Visser uit Zwolle. Blijdschap ook, om dat ik zie dat de school leeft in het midden van de vuurtschap wat blijkt uit de grote belangstelling van de ouders bij deze opening. Hij hoopte dat de kwaliteit van het onder wijs straks ook in 't nieuwe gebouw, mag blij ven staan op het zelfde peil als het nu reeds staat. Ds. Kool Ned. herv. predikant te Rijssen sprak namens de kerkgenootschappen. Hij roemde de grote vooruitgang van het onder wijs. Bij vroeger vergeleken, toen het grote offers van de ouders vroeg. Het gaat niet alleen om het gebouw aldus ds. Kool maar meer nog welk onderwijs gegeven wordt. Met nadruk kunnen wjj dit merken op de ca techisaties. Tot het onderwijzend personeel sprak ds. Kool „Wp hebben als predikanten u nodig, wijw illen u steunen in uw moeilijke taak". De heer Bosma voerde het woord namens het schoolbestuur van Rijssen als „noabers" Hij wees de ouders op de gevaren die ook na de gelijkstelling het christelijk onderwijs nog steeds bedreigen, ja die zelfs de laatste ja ren weer groter worden. Hij wekte op om op dit terrein waakzaam te blijven. Namens het schoolbestuur van Rectum-Ype- lo sprak het hoofd de heer Schooten, die er op wees dat 'n nieuwe school opvoedend werk te onder de jeugd. Hij bood een onveloppe met inhoud aan. De heer Tillema 78 jaar en oud hoofd haalde tal van herinneringen op van Advertentie ■■■■bij Vader, Moeder en Kind.aaiM Ofschoon het Bedrijf slaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek in eerste instantie een laboratorium is waar onderzoek wordt verricht voor boer en tuin der, stijgt het percentage grondmonsters af komstig buiten deze sectoren met de jaren. Zo worden uit de sector particuliere tuinen thans reeds vele duizenden grondmonsters per jaar onderzocht. De liefhebbers van tuinieren zijn nu in staat hun tuin zo evenwichtig mo gelijk te mebesten, iets waar aan het dikwijls ontbreekt met alle teleurstellende resultaten van dien. Ook de sector sportvelden geeft meer acte de presence. Weliswaar worden thans jaar lijks nog enkele honderden grondmonsters ont vangen, doch dit zal zich in de toekomst zeker verder uitbreiden. Een krachtige grasmat is een van de belangrijke voorwaarden voor een goed bespeelbaar veld en daartoe kan een juiste bemesting zeer veel bijdragen. de jaren dat hij aan de thans verbouwde school was werkzaam geweest. De oudleerlingen J. Langkamp, H. Lohuis en G. Schuitemaker boden namens het comité van oud-leerlingen 'n zonnewijzer, een vlagge- stok en een bandrecorder aan, waarbij hun goe de wensen via de bandrecorder werden uit gesproken in dichtvorm. De heer Ooms sprak namens de Coöp. aan- en verkoop Ver. en de Boerenleenbank waar bij hij van elke vereen, een bedrag onder couvert aanbood. Nadat ds. Brinkman had gesproken als af gevaardigde van de geref. kerk van Rijssen, voerde als laatste het woord de architect de heer Nijhof uit Wierden onder wiens lei ding de verbouwing is tot stand gekomen. Deze dankte het schoolbestuur voor de op dracht en de medewerking die hij had ont vangen van de verschillende gemeentelijke in stanties van Wierden tijdens de bouw. Na mens alle aannemers bood hij een envelop pe aan met inhoud, bestemd voor een reeds bestelde verlichte elektrische buitenklok. Na een korte pauze bracht het hoofd der school de heer R. Doorn dank aan alle spre kers. Hij refereerde de oorzaak van de ver bouwing en de aanleiding hiertoe, n.l. te wei nig licht in de lokalen, de aansluiting aan het drinkwaternet, de slechte toestand van de WC en geen behoorlijke controlekamer voor de schoolarts, alsook de centrale ver warming. Verder bracht hij dank aan b. en w. en de raad van Wierden, de inspecteurs, de heer Middelkamp voor de aanleg van de tuin om de school, alle firma's die het werk hadden uitgevoerd en de architect, de heer Nijhof, aan de schoolschoonmaakster, en ten slotte aan het bestuur van het gebouw Irene voor het beschikbaar stellen van het gebouw zodat het onderwijs kon doorgaan. Van verschillende zijden waren bloemstukken ontvangen terwijl bericht van verhindering was binnen gekomen van de inspecteur van het l.o. de heer Van Vliet, de inspecteur van lichamelijke opvoeding de heer Koning, de oud hoofden Van Dijk en Haaring, van wacht meester Beun en het bestuur van de chr. Kweekschool te Almelo. Vervolgens begaf men zich naar de school waar burgemeester Maalderink op verzoek van het bestuur de schooldeur ontsloot, waarna er gelegenheid bestond alles te bezichtigen. Het geheel maakt een fraaie en keurige indruk De lokalen waarin 't daglicht nu volop bin nen dringt, en waaruit alle kasten zijn ver dwenen door het bouwen van een leermid delenopbergruimte, maken een ruime indruk, vooral nu alle banken zijn vervangen door sets. Ook de schooltuin is door de plantsoendienst van Wierden prachtig aangelegd. Hierin komt de door de oudleerlingen geschonken zonne wijzer goed tot zijn recht, terwijl het school plein nu voor een groot deel betegeld is voor het geven van gymnastiekonderwijs in de openlucht. Aan het begin van de jaarvergadering, die de ijsclub „Rijssen" in hotel Weitering hield sprak voorzitter J. Nijhoff zijn grote vreugde uit over de goede opkomst der leden. Na de notulen las secretaris H. Kamphuis het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de vereniging een druk seizoen achter de rug had. In totaal was de baan 57 maal open ge weest. 4 dec. ging voor het eerst de baan open. 8 dec. echter was de ijspret reeds ten einde. 24 dec. begon de 2e ijsperiode. Diver se wedstrijden werden er georganiseerd zoals o.m. de Gijs Müllerbeker, wedstrijden voor de leerlingen der Lagere Scholen LTS en Huis houdschool. De ijsbaan trok zeer veel bezoekers. Een zaterdagmiddag gingen 3000 personen door de controle. Over het geheel werkte de lange ijs- periode echter niet animerend. Opvallend was dat de deelname van de dames aan de wed strijden gering was. Met kortebaanwedstrijden werd afscheid genomen van Koning Winter. Uit het verslag bleek verder, dat een hindernis- baan en een kunstrijdersbaan wel gewenst is, deze dienen met borden te worden aange duid. Naar aanleiding van de notulen werd be sloten een speciale parkeergelegenheid voor auto's te maken. De toegangsweg naar de baan zal worden verbeterd (verhard), terwijl de brug over de Maatgraven gerepareerd zal worden. Uit het financieel verslag van de heer J. J. Müller bleek, dat er dit seizoen een nadelig saldo was. Voorts zal een nieuwe regeling voor lid maatschapskaarten gelden. De Gezinskaarten worden afgeschaft, terwijl er een persoonlijke kaart zal worden afgegeven. Tot 16 jaar zijn de kosten hier voor 1,-, boven 16 jaar 2,50. Na 1 dec. worden deze tarieven verdubbeld. Een en ander zal nog nader bekendgemaakt worden. Ook voor de startkaarthouders is een Als voorbereiding op de komende competi tie, die op 29 oktober begint met een wed strijd tegen Hardenberg, zette de schaak club „Rijssen" haar clubcompetitie deze week voort. De uitslagen hiervan luiden: C. J. G. Keulemans H. J. Ridder 1-0. F. Krommendijk K. Munneke 1-0. W. ter Harmsel W. H. Baltus 0-1. J. G. H. Kieven A. Pouw 0-1. J. Dannenberg mej. W. C. Brouwer 0-1. Dat de leden van de Rijssense pluimvee en konijnenfokkers vereniging „De Eendracht" ook dit seizoen weer over prima dieren be schikken bleek duidelijk op de jongedieren- tentoonstelling, georganiseerd door de vereni ging, „Ornithophilia" in de Jaarbeursgebou wen te Utrecht. Deze tentoonstelling waarmee het tentoonstellingsseizoen werd geopend, had een record aantal inzendingen van ruim 4000 dieren. De volgende fraaie prijzen en predica- ten werden door de Rijssense inzenders met hun dieren behaald. Grote hoenders G. Heuvelman met zwart Leg horn haan G. idem hen 4 ZG. J. Tijhof met Sebright kriel zilver haan G, idem hen G, G. idem hen 2 ZZG en ereprijs. Joh. Scheppink met Mod. Engelse vechtkriel pele haan G. G. J. Slagman met Maleierkriel haan G, G. idem hen 3 ZG idem hen GG Afd Sierduiven H. Scheppink met Brünner kroppers rood dof fer 2 ZZG en ereprijs, idem doffer ZG, idem duif 2 GG idem duif 3 GG. Afd. Konijnen. H. Wolterink met Vlaamse Reus wit ram ZG en ereprijs, idem ram ZG, idem voedster GG, idem voedster GG idem stam dit is ram en 2 voedsters ZZG, ZZG, ZZG totaal 284 punten en 5 ereprijzen, waaronder één ereprijs voor de mooiste stam alle rassen, van de tentoonstelling. E. J. Schuiterd met Vlaamse Reus wit jeugdklas- se ram G G idem voedster jeugdklasse ZG G. H. Lohuis met Vlaamse Reus, konijngrijs voedster ZG, idem voedster ZG, idem voed ster 2 ZZG en 2 ereprijzen, idem voedster 1 ZZG en 5 ereprijzen. G. Nijzink met Rijn lander zwartgeel ram 2 GG Js. Voortman met Rex wit ram 5 ZG id. ram 2 ZZG en ereprijs, idem voedster ZG, idem voedster 2 ZZG en ereprijs, idem ram jeugdklasse 1 ZG. Comb. Ter Harmsel-Vos met Klein Chinchilla zwart ram ZG, idem ram ZG, idem ram ZG, idem voedster 2 ZG en 2 ereprijzen, idem voed ster 1 ZG en 3 ereprijzen, idem ram jeugd klasse 2 ZG. Comb. Ter Harmsel-Pluimers met Papillon-zwart ram 1 ZG en ereprijs, idem voedster 1 ZG, idem voedster jeugdklasse 2 ZG, idem ram madagascar 3 ZG. idem voedster 1 ZZG en 5 ere prijzen, waar onder één ereprijs voor het jeugdkampioenschap van de Papillons. nieuwe regeling getroffen. Voortaan zal een medische keuring vereist zijn. Verder zal alsnog getracht worden een droog- trainingscursus te bewerkstelligen. Ook werd nog besloten een brancard op wieltjes of op een slede aan te schaffen. De mogelijkheid zal onderzocht worden om een 400 m baan uit te zetten. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. J. Müller en H. W. Janssen her kozen. Tot slot dankte waarnemend voorzitter J. J. Capelle de heren J. J. Müller en H. Kamphuis voor het vele werk, dat zij voor de vereniging hebben verricht. plastic babypopje, bruin kinder suède jasje, bruine portemonnaie (knip) met inhoud, brui ne motorhandschoen regenbroek, grijze jongenspet met bont gevoerd, zwarte porte monnaie, zwarte dop benzine tank van brom fiets, portemonnaie met inh. t.n.v. D. Dijk. rode portemonnaie met inhoud, winter beige handschoenen, donker kinder winterjasje, sleu teltje van een autodeur, rechter kinderwant paraplu (grijs gekleurd), groen dekkleed en een grijze overjas, nieuwe portemonnaie, zwar te jonge hond, soort Bouvier, rode damessjaal. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7, op werkdagen tussen: 18.00 en 20.00 uur. Niet telefonisch! Zaterdagmiddag hadden er een tweetal ver gaderingen plaats in Hotel Royal voor de le den van de besturen der Oostelijke Amateur voetbalverenigingen. Eerst vergaderde de Eond van Amateur verenigingen (LBA) onder voorzitterschap van mr. J. A. Heemstra. Er waren weinig be langrijke punten aan de orde. Hij wees erop, dat het orgaan der LBA „Zaken, die ons ra ken" een betere uitvoering had gekregen. De reden hiervan was voornamelijk dat in de Advertentie Vrijwel alle Rijssense sportverenigingen had den gehoor gegeven aan de uitnodiging, die door het gemeentebestuur aan hen gericht was in verband met het opmaken van een rapport waar uit de behoefte aan sportaccommodatie in Rijssen zou moeten blijken. Enkele weken geleden zijn de voetbalverenigingen door de sportcommissie van Rijssen gehoord. Toen ging het zuiver om de verdeling van het nieuwe Sportpark aan die voetbalverenigingen, die hier behoefte aan hadden. Deze avond waren beide gymnastiekvereni gingen, de zwem- en waterpolovereniging en ook de voetbalverenigingen uiteraard aanwe zig. Deze avond werden alle verenigingen, gehoord om hun wensen kenbaar te maken. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Daar naast werden zelfs door diverse verenigin gen grieven geuit Het was vaak een uitwisseling van gege vens, waardoor beide partijen enigszins aan hun trekken kwamen. Er waren verenigingen bij, die deze avond te horen kregen, dat zij recht hadden op subsidie.... Namens de vereniging van Nederlandse ge meenten (die door het Rijssens gemeentebe stuur met deze behoeftepeiling was belast) was aanwezig de heer H. Funcke uit Zeist, die het een en ander meedeelde over de sport accommodatie in Rijssen zover deze hem be kend was. Ook de accommodatie in het ge heel betrok hij in zijn vrij uitvoerig betoog. Hij noemde enkele cijfers in dit verband. Zo gaan sportvelden zonder accommodatie min stens 30.000 kosten, terwijl een gymzaal rond de twee ton en een overdekte zwemin richting rond een half miljoen zal vergen. Dit laatste was natuurlijk wel interessant voor de Stichting de Koerbelt, die een instruc- tiebad op de nominatielijst heeft staan. De heer Funcke kon nog niet overzien of een sporthal in Rijssen urgent-is. Gezien het-aan tal inwoners kan Rijssen-hier wel aanspraak- op maken. Sportkroniek" te weinig aandacht aan het ama teurvoetbal werd besteed. De verenigingen zal nu een heffing van ƒ6,- worden opgelegd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren mr. J. A. Heemstra en W. v.d. Kolk herko zen. In de vacature waarin door r.k. verenigin gen moest worden voorzien, kon gezien de reorganisatie in de NKS officieel niet wor den voorzien. De heer J. Borghuis, voorzit ter van Quick' '20 uit Oldenzaal zegde toe als toehoorder de bestuursvergaderingen te wil len bijwonen namens de r.k. verenigingen, waarmee de vergadering akkoord ging. De heer Veenendaal maakte zijn misnoegen kenbaar over de zoals hij het noemde af gedankte contractspelers, die bij amateurver enigingen als speler-trainer zorgen voor een oneerlijke concurrentie. Hij wenste dat der gelijke spelers eerst een jaar stil moeten lig gen voor zij weer mogen spelen. Voorzitter Heemstra geloofde ook wel, dat dergelijke spelers betaald worden, maar meende even als de vergadering dat de overschrijvingsbe palingen, die pas gewijzigd zijn nu niet di rect weer veranderd dienen te worden. Hierna vergaderde de Afd. Oost van het Amateurvoetbal onder voorzitterschap van de heer J. J. Egberts. In zijn openingswoord wees hij o.a. op het nut van de verplichte verze kering. Na 1 jaar waren er reeds 8500 mel dingen. Het aantal strafzaken (200) was na genoeg gelijk gebleven. Met de bouw van een sportcentrum in Zeist was een begin ge maakt. In 1963 zal dit worden geopend. De medische sportkeuring staat op een hellend vlak aldus de heer Egberts. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren J. J. Egberts F. W. A. Buddingh en J. M. Essing herkozen. Vervolgens werden de agenda's besproken voor de vergaderingen van de Bondsvergade ringen en het Amateurvoetbal. Gezien de kwaliteit van de afd. scheids rechter bleek, dat de afd. Twenthe o.a. tegen afschaffing van protesten was. Ook het be stuur van het zaterdagvoetbal was volgens verklaringen tegen afschaffing om gelijke re den. De heer Heemstra zette duidelijk uit een, wat „de Commissie Zelfstandigheid" met zijn rapport beoogt. De verenigingen spraken zich tenslotte uit voor behoefte aan zelfstandigheid. Zaterdag a.s. ziet het programma er voor de Rood-Witten als volgt uit. Excelsior 2 gaat naar D.V.V. I in Daarler- veen en zal trachten haar vierde overwinning te behalen. Ook Excelsior 3 heeft een uitwed strijd (in Nijverdal) tegen DES 3, evenals het vierde elftal dat in Nijverdal zal trachten de beide puntjes te veroveren op S.V.V.N. 5. Van de junioren krijgt Excelsior A de kans om een overwinning te behalen op Om hoog A in Wierden. Excelsior B moet thuis ongeslagen kunnen blijven tegen Holten B. Hetzelfde geld voor het C elftal dat op eigen terrein S.V.V.N. C als tegenstander krijgt. Ook Excelsior D heeft een thuiswedstrijd -E-junioren naar Nijverdal gaan naar Nijver en krijgt bezoek van de Zweef C terwijl de dal C. TE KOOP houten kuip, met oliebad. Vennekesgaarden 42. De Overijsselse Chr. Boeren en Tuinders- bond vraagt voor de Chr. Huishoudschool te Rijssen een jeugdig voor 5 halve dagen per week, per 1 januari 1964. Sollicitaties te richten aan de directrice der school, Dr. Stokkersstr. 19, Rijs sen. Notaris F. van Schooten te Rijssen herinnert aan de inzet op disdag a.s. in ho tel Gijsbers, Enterstr. 7 te Rijssen van het aan de Klokkendijk no. 1, hoek Wierdensestraat te Rijssen voor de erven J. G. P. Muller. i i PULLOVERS EN VESTEN les de Lange OGEN TREKKEN NAAR OGEN In uw kontakt met ande ren trekken de ogen altijd primair de aandacht. En natuurlijk uw moderne bril van DOLLEKAMP. Deze accentueert immers uw smaak? Er is volop voorraad in moderne mon turen bij ons, in elke prijsklasse, met alle ge bruikelijke kortingen. Te koop g.o.h. en 2 pers. ledikant m. spir. en bedstel. Elsenerstraat 55 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Drogisterij J. TER HARMSEL- TEN BERGE, Eschstraat 4 - Rijssen Haarstraat 8a van 21 tot en met 26 oktober. TE KOOP Enterstraat 10. Het modernste tegen de laagste prijs. Heeft het Verf- en Hobbyhuls Tabaksgaarde 68 Te koop g.o.h. Hag weg 31. TE KOOP en z.g.a.n. fornuispot. Tabaksgaarde 61. rlsenerstraat 10 Maarstraat 27 VAN ROSTPAP WAPfcN OVERIJSSEL

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5