RAAD RUSSEN Wordt in Rijssen met twee malen gemeten': bü MEULENBELT nu f3 50 Lang gepraat over huis houdelijke problemen EXTRA RECLAME I STEL ONDERGOED De raad voelt niet voor hoge schuttingen - Woon- wagenbranden kostte de gemeente f 15.000.- - Voorlopig geen bouwterrein meer voorhanden, maar aan de Enterweg mag (nog) met gebouwd worden - Komt er een middelbare school - Elk jaar worden enkele wegen verbeterd - Wethouder Goosen liet ,de eer aan raad - Na i dec Enterweg .aangekleed' BURGERLIJKE STAND Rondvraag; Dienst in Westerkerk weer normaal GOUDEN JUBILEUM VEEMARKT RIJSSEN Sleutelbeen gebroken Bromfietser kreeg ongeluk Zondagsdienst dierenartsen Rij ssen - W ierden GEEWT VULLE, ZE MIST NOG MAER AGENDA PREDIKBEURTEN Vrijdag 18 oktober 1963 41e Jaargang no. 41 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal voor postabonnees f 1 65 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen Teief°on 2303 f05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting VOOR De Rijssense raad was vrijdagavond voor het eerst sedert lange tijd weer volledig. Bij het begin sprak de voorzitter een speciaal woord van welkom tot de heer A. J. Hodes, die ruim 3 maand wegens ziekte afwezig was ge weest. De heer Hodes op zijn beurt dankte de raad voor het medeleven, tijdens z'n ziekte en sprak tevens de wens uit in de toekomst voor de volle honderd procent ziph te kunnen geven. Bij de ingekomen stukken maakte de heer Haase een opmerking over de huren. Hij maakte een compliment aan de betrokken instanties voor de inning. Rijssen is een der weinige plaatsen, waar geen achterstand be staat in de huren. Bij het punt tot wijziging der begroting voor Maatschappelijke Zorg sprak de heer Haase zijn misnoegen uit, dat f 15.000 moest worden uitgetrokken voor ver goeding van een drietal woonwagens, die ver brand zijn. Hij vroeg zich af, hoe dit zo makkelijk gaat en-of hier niets aan te doen is. Wethouder Scholman merkte dien aan gaande op, dat het de taak van de gemeen te is te helpen. 50 pet van de kosten betaalt echter het Rijk. Bovendien moeten de be trokkenen terug betalen. En momenteel gebeurt dit ook! De voorzit ter merkte nog op, dat dergelijke branden overal plaatsvinden en dat Rijssen geen in cidenteel geval is. Toch is het wel frappant, aldus de heer Haase, dat in korte tijd hier 3 wagens achter elkaar afbranden. De heer Hodes hield een warm pleidooi ten gunste van ,de heer A. J. Wassink, die aan de Enterweg een bedrijfswoning wil bouwen bij zijn kuikenmesterij. De heer Averesch had er wel oren naar een gedeelte van de Enterweg in het uitbreidingsplan op te ne men om zo bebouwing mogelijk te maken. Waarop wethouder Goosen opmerkte. da' dit geheel tegen alle plannen zou ingaan. De heer Otten vond dat de raad mee moest gaan met het advies van het college dit verzoek af te -wijzen, aangezien dit gebied bestemd is voor boerderijbouw. De heer Janssen vroeg zich af, wanneer iemand met het verzoek komt om een plaats voor een dergelijk be drijf waar het college dan met een dergelijk bedrijf blijft. Wethouder Goosen deelde mede, dat het uit breidingsplan hierin niet voorziet. De stede- bouwkundige had indertijd geadviseerd ieder geval incidenteel te bekijken en dan van art. 20 gebruik te maken. De heer Hodes wilde het verzoek wel toe staan, hij zag er een verbetering in van de situatie ter plaatse. Hij zag juist hier een incidenteel geval in. De heer ter Avest vond dat de betrokkene verkeerd begonnen is. Hij had eerst om een huis moeten vragen, en nu niet de gemeente iets gaan afdwingen. De heer Pluimers kwam nog eens terug op de bebouwing van de Enterweg (althans gedeeltelijk). De heer Hodes meende, dat de stedebouwkundige het geheel nog in studie heeft, wat de voorzitter beaamde. Wethou der Goosen deed een beroep op de Raad nooit Advertentie DEZE WEEK bij aankoop van 1 Helanca pyjama VAN f 7.— VOOR VADER ZOON aan een lintbebouwing van de Enterweg te beginnen, bovendien krijgen we dit toch niet voor elkaar. Met de stem van de heer Hodes tegen werd ten slotte het verzoek van de heer Wassink afgewezen. Bij het punt verkoop van grond aan de heer J. Harbers toonde de raad zich wat hui verig, maar op voorstel van de voorzitter dat de consequenties te overzien zijn, ging de raad akkoord. Ook de gereconstrueerde Enterweg deed de tongen nog even in beweging komen De heer Pluimers drong aan de borden zo spoedig mogelijk te plaatsen, aangezien velen denken, dat de voorrangsweg reeds een feit is, Uit mededelingen van de voorzitter bleek, dat de goedkeuring nog niet afgekomen is. Vóór 1 dec. de dag van de officiële openstelling zal de weg nog niet „aangekleed" worden. De kom zal ruim 150 m in de richting van Enter worden verplaatst om het gevaarlijke kruis punt bij de Schapendijk te ontlasten. De heer Hodes betreurde het, dat het fietspad niet Alleen de heer Smeijers was ter plaatse we zen kijken en zag het plaatsen van een 2 m. hoge schutting als een verbetering, ik zie al thans dan niet zoveel rommel meer, aldus dit raadslid. De heer Goosen deelde mede, dat veel hinder was ondervonden van de oude schuur en dat een dergelijke schutting storend voor de omgeving zou werken De heer Hodes vond, dat ieder moet worden gegeven, waar op hij recht heeft. Er zijn in Rijssen op andere plaatsen wei dergelijke schuttingen aange bracht. die veel meer stoorden De heer Smey- ers noemde er een in plan Zuid terwijl de heer Kreijkes een plaats vooraan in de Eterstraat noemde, waar ook een hoge schutting staat De heer Geuzendam deelde zelfs nog mede, dat bij donker weer de zaken man, die hiervan veel hinder ondervindt, de hele dag het licht moet ontsteken. De heer Otten was tegen, wanneer het on gunstig voor deze mensen zou zijn. Het colle ge bleek echter niet helemaal op de hoogte te zijn van het een en ander en zegde een on derzoek toe. GEBOREN: Johanna," d.v. H. Klein Legtenberg en A. Rui terkamp, Holtentorensweg 15, 7 okt; Hendrika Janna, d.v. E. Averesch en D. Kamp huis, Hutten wal 6, 7 okt; Berendina Janna, d.v. B. J. Schepers en A. Zandvoort, Nassaustraat 28, 7 okt;. Gerritdina d.v. H. Plas en H. ter Harmsel, Holtentorensweg 43, 8 okt; Albert z.v. R. Borghuis en J. W. Bieleman, Nassaustraat 78, 9 okt; Johan, z.v. J. ten Hove en J. Haase, de Bleij- destraat 11, 10 okt; Bertus Gerrit z.v. J. H. Pluimers en E. Ligtenberg, J. ter Horst JHznstraat 9, 11 okt; Leonie Regina Celeste, d.v. J. Eshuis en A. C. Groenewegen, Weth. H. H. Korteboslaan 43, 12 oktober. Ondertrouwd: Albert ter Weele 20 jaar, Wierden Enter, Rijssensestraat 26c en Gerritdina Nijland, 19 jaar, Rijssen Nijverdalseweg 30, 10 okt. GETROUWD: Hendrikus Jansen 25 jaar en Gezina Johanna Vosman 22 jr. Almelo Rohofstraat 58, 8 okt; Jannes Tijhuis, 24 jr en Hendrika Poortman 20 jr Rijssen Arend Baanstraat 67a, 11 okt. doorliep tot aan Eerdmans. Ik begrijp zo iets niet. Er zijn buitendien parkeerhavens ge plaatst op plaatsen, waar helemaal geen hui zen staan. Er tussendoor bracht de heer Janssen de stichting van een middelbare school. Vol gens wethouder Scholman was dit plan in be werking. Het voorstel tot beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van boerderij „De Kroeze" vond de heer Averesch geld weg smijten, aangezien aan het geheel weinig ver andert. Wethouder Goosen vond een totale verbouwing waarom de heer Averesch vroeg niet verantwoord. Er wordt alleen naar ge streefd de boerderij in stand te houden zolang de pachter aanwezig is. De heer Pluimers zag toch gaarne een kos tenberekening van het totaal. Tenslotte werd dit toegezegd, we] zal een krediet worden beschikbaargesteld om de vei ligheid van dit pand te waarborgen met de uitvoering zal echter vooreerst nog gewacht worden. De raad gaf wel haar fiat tot verbetering van enkele wegen waaronder de Albertsdijk, toch waren er leden, die vonden, dat de Akker- dijk eerder verbetering verdiende. Het verzoek van de dames Hodes een schut ting op 2 m hoogte aan te mogen brengen bij het perceel Watermolen 7, had een hele dis cussie tengevolge. Vooral de heer Hodes hield een vurig plei dooi ten gunste van deze dames. Hij stond daarin trouwens niet alleen, want het werd een spannende stemming. Tenslotte waren 8 stemmen tegen dit verzoek en 7 voor. Het was de heer Haase, die tot veler verbazing de door slag gaf met zijn stem. Vooraf had de Pmeyers nog gezegd, dat hij sterk de indruk had. dat er alle ar tikelen waren bijgesleept om het maken van een schutting aan de Watermolen te verhin deren. De heer Nijland bracht bij de rondvraag de verbetering van de Esstraat ter sprake. Hij vroeg, wat met het middengedeelte van deze straat gaat gebeuren. De voorzitter deel de dienaangaande mede, dat dit gedeelte in het geheel zal worden betrokken en ter zijner tijd een beurt zal krijgen. De heer Janssen vroeg'of er geen mogelijk heid bestat om in te grijpen, bij gevallen, waarbij de bouw van een garage niet de be stemming krijgt, waarvoor de vergunning af gegeven is. Op deze manier blijven de auto's op de weg. Zit hier ergens een lek, aldus dit raadslid. Hij ging nog verder door te zeggen, dat er gevallen zijn waarbij wel en waarbij niet door het gemeentebestuur wordt ingegrepen De een moet wel en de ander hoeft niet af te breken. Hij noemde desgewenst een voor beeld hiervan aan de Markeloscheweg. De voorzitter was er van overtuigd, dat het gemeentebestuur dienaangaande werd mis leid. Bij een rondrit door Rijssen was hem dit deze middag nog opgevallen. Dit kunnen wij niet tolereren aldus de voorzitter wij zullen het er ook niet bij laten zitten. Meerdere raadsleden stelden dienaangaan de vragen of plaatsen opmerkingen. Naar aanleiding van opmerkingen van de heer Otten merkte wethouder Goosen op, dat In tegenstelling tot hetgeen wij vorige week meldden, zal de Westerkerk niet gedurende vier weken gesloten zijn. Zondag 20 oktober zullen de diensten weer normaal worden her vat. Maandagmiddag werd ten kantore van de directie Ter Horst en Co. de heer G. Knol, BUinde Banisweg 8, ontvangen Hij werd door de heer A. H. ter Horst allerhartelijkst toe gesproken. Deze bood hem namens de direc tie gelukwensen aan. Mevr. Knol werd even eens in de huldiging betrokken. Zij ontving bloemen. De heer Knol was 50 jaar in dienst bij de fir ma Ter Horst, waarvan vele jaren als touw- steller. Aangevoerd: 97 runderen, 1072 varkens Totaal 1169. Prijzen vette koeien van 2.90 tot 3.20 per kg. slacht- gewicht. melk- en kalfkoeien van 750 tot 950 per st. pinken van 550 tot 650 per stuk. graskalveren van 225 tot 325 per stuk. drachtige zeugen van f 400 tot 475 per stuk. biggen van 65 tot 80 per stuk. Overzicht handel' Rundvee: Handel vrij vlot voor de tijd van het jaar, prijzen staande. Zeugen: Handel rustig, prijzen staande. Biggen: Handel vlug, prijzen zelfde hoge De Excelsior speler T. Schuiterd kwam za terdagmiddag tijdens de wedstrijd Excelsior 4—DES 5 zo ongelukkig te vallen dat hij een sleutelbeen brak. Na door dr. P. Oosthoek be handeld te zijn werd hij voor controle naar het P. I. Ziekenhuis in Almelo overgebracht, vanwaar hij later weer naar huis kon terug keren. Op de Parkstraat werd de bromfietser I', J. G. uit Wierden woensdagavond om 12 uur in bewusteloze toestand aangetroffen. Waarschijnlijk is hij tegen de hoop stenen opgereden, die op het trottoir stond, G. werd ernstig aan het hoofd gewond. Hij is in het P.I. ziekenhuis te Almelo opgenomen. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. van Nouhuys, Rijssen, tel. 2487. het met de bouwerij in Rijssen niet fout liep. Eerstgenoemde was van mening, dat door de ondervonden stagnatie men niet in de klem was komen te zitten. Door de aandrang, die de raad telkens had uitgeoefend, zou alles nog op zijn pootjes terecht zijn gekomen. U mag de eer wel hebben, als u dit verkiest, aldus wethouder Goossen, die zich hierover nogal opwond. De heer Otten vroeg uit te zien naar meer bouwterrein. Alle bouwterreinen zijn verkocht. Er moet ook naar een wijk worden uitge zien voor beter gesitueerden, die is er nog steeds niet. Er werd aan de Kruisweg in dit verband gedacht. De heer Otten vond, dat het werk van de stedebouwkundige niet vlot genoeg was. Er leven in de S.G.P.-fractie plannen om zo no dig met het voorstel te komen tot het aanstel len van een andere stedebouwkundige. ATHENE Zo le ven op dit moment nog steeds mensen in de Atheense vluchte- lingenwijk Dourgou- ti. Veertig jaar gele den zetten Armeniërs die naar Griekenland uitweken deze en der gelijke hutten neer. Ze worden nog steeds „bewoond"! In totaal zijn er in Griekenland (en Turkije) nog Irieduizend mensen die geholpen moeten worden. Als dat ge beurd is, is het vluch telingenhulppro gram- na der VN in Euro pa geheel ten einde. Maandag 21 oktober al er 's avonds in lijssen door 200 col- ectanten een inzame- ing worden gehou- len voor de vluchte- ingenhulp. In 1 uur tijds hoopt men hier mede klaar te zijn. Moandag zal in alle plaassen In oons laand worn roond egoan, Wordt op 't Nederlaandse volk wier Ees ne keer 'n beroop edoan. Zeg'nt non neet: Is 't wier zoo laate, Het is alle daage geewn, Stelt oe 's vuur wat of het zeg'n wil Oet oew laand te wean verdreewn. Zinne wiej dan miskien better Dan dee Griekse vluchtelingn, Loa' we daankboar wean dar wiej nog Disse stumpers biej mag'nt springn. 't Nederlaandse volk hef vake Kloar estaon vuur leu in nood, Joa, in aandre laann te helpen Was oons kleane laand aajt groot. En det geelt gewis vuur Riessen, Nooit wür hier van veartn estoan, En ook moandag zal gin meanske Vuur dee leu verstek loatn goan. Nee, het is beslist neet nuereg Um het Riessens volk te zeg'n Moandag vuur dee oarme bleute Extra wat op zied te leg'n. J. ROZENDOM, RIJSSEN. 18 oktober Excursie Amateurfotografenvere- niging Aldolem naar lezing Wim Noord- hoek te Enschede. 18 oktober Lezing Volksuniversiteit, spreker W. van der Veer over „Nasser in Hitiers Voetspoor", 8 uur Jeruël. 22 oktober Jaarvergadering P.D.V. Het Lucht- vermaak, 8 uur café de Bakker 31 oktober Receptie in verband met afscheid' van de heer Nijhoff als hoofd van de openbare lagere school 15-16.30 uur hotel Gijsbers. 31 oktober Zangdienst herdenking Kerkher vorming, met medewerking van twee ko ren en koperkwartet, aanvang half acht. geref. kerk. 5 november Uitvoering C.O.V. Hosanna, met medewerking van solisten en O.Ph.O „die Jahreszeiten van J. Haydn" Parkgebouw. 8 november Amateurfotografenvereniging Al dolem Bondsfotocollectie met geluidsband neutr. kleuterschool. 15 november Contactavond Amateurfotogra fenvereniging Aldolem 8 uur, spreker de heer van der Colk, Wezep demonstratie speciale vergrotingstechniek neutr. kleu terschool. 22 november Lezing met dia's Volksuniversi teit, spreekster mevr. C. C. Klay-Lancée over „mannen en vrouwen in de V.S. van Amerika", 8 uur Jeruël. 22 november Vergadering A.R.P., spreker B. Roolvink Heka. 26 november Toneeluitvoering De Gong Blij spel „Polly Perkins" Parkgebouw. 30 november Uitvoering Muziekvereniging Wil- helmina, 8 uur Parkgebouw. 6 en 7 dec. Tentoonstelling E.R.fCV. 13 december Amateurfotografenvereniging Al dolem, Bondsfotocollectie (minicamera's) met geluidsband neutr. kleuterschool. 13, 14 dec. Vogeltentoonstelling V.V. Zanglust café Baan. 26 december Kerstconcert Rijssens Mannen koor, 17 uur Parkgebouw. 17 januari Vergadering A.R.P., spreker mr. v.d. Sluis. 17 januari Volksuniversiteit, Marionettenthea ter van Bert Brugman, operette „Die Fledermaus", 8 uur Jeruël. 17 januari Amateurfotografenvereniging Al dolem, Bondsdiacollectie met geluidsband neutrale kleuterschool. 7 februari Propaganda-avond Dierenbescher- ming met Lode van Gent Jeruël. 21 februari Volksuniversiteit, lezing met dia's van Hugo F. Volkers over „Sicilië land van zon en zwavel", 8 uur Jeruël. 6 maart Amateurfotografenvereniging Al dolem, Bondsfotocollectie met geluidsband, neutrale kleuterschool. 13 maart Vergadering A. R. P. spreker prof. mr. I. A. Diepenhorst, lid van de le Ka mer der Staten-Generaal. 27 maart Volksuniversiteit, voordracht drs. W. Zonneveld over ,Senl leren en goed ont houden', 8 uur Jeruël. 17 april Amateurfotografenvereniging Aldo lem, Bondsfotocollectie neutrale kleuter school. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene zaken, kamer 7 (boven). NED. Herv. Gemeente. GROTE KERK 9.30 uur. Eerw. heer J. v. d. Born' uit Moordrecht. 15.00 uur ds. W. van Tuyl. WESTERKERK: 9.00 uur en 10.45 uur. ds. A. Kool. 19.00 uur Eerw. heer J. v. d. Born. ELSEN 10.00 uur ds. W. van Tuyl. GEREF. -GEM. NOORDERKERK: 9.30 uur en 19.00 uur ds. J. van Haaren. 15.00 uur leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP: 9.30 uur Ds. Brinkman 15.00 uur. Ds. Brinkman. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 uur leesdienst. ESKERK: 14.30 uur. leesdienst. 19.00 uur lees dienst. OUD. GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur. leesdienst. 19.00 uur leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 3 uur leesdienst. NED. PROTESTANTENBOND 10.45 uur ds. G. v. d. Gronden van Deventer. t

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1