Clubhuiswerk met nieuwe mogelijkheden? Gewestelijke Huisvrouwendag in Park- bebouw trok bijna 300 deelneemsters Jaarvergadering P.J.G.O. afdeling Notter-Zuna-Rijssen Excelsior leed geflatteerde nederlaag pompvers F 1L M NIE U W S K^Dampo Invalide padvinders rijden rally Jeugdpuistjes R.V.-NIEUWS Herf sttentoons telling BENOEMD Laatste bromfietssterrit van het seizoen Postduivenver. ,De Zwaluw" 60-jarig bestaan Kampioen postduivenver. „Luchtvermaak" Woonwagen uitgebrand MET PENSIOEN Vrijdag en zaterdag de film: De stem in het duister Woensdag de film: Blanke vrouw in de jungle Lagere Excelsior-elftallen R.K.S.V.—EMOS 0-6 Opening kunstijsbaan Vrijdag 4 oktober 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 De Stichting „Club- en Buurthuiswerk Rijs- sen staat aan het begin van een nieuw werk- seizoen. Het bestuur vergaderde een dezer dagen met de leiders en leidsters van de verschillende clubs om de mogelijkheden van dit nieuwe seizoen te bespreken. Het ziet er naar uit, dat de stichting in het komende seizoen nog wel op de oude voet verder zal moeten gaan met haar werkzaam heden. De intensieve besprekingen om het werk een andere vorm te geven en met de hulp van een beroepskracht uit te breiden, vragen tijd en overleg. Langzaam krijgen de nieuwe plannen gestalte, maar het zal zeker nog een jaar duren, alvorens met het realise ren van deze plannen kan worden begonnen. In de tussenliggende tijd wil de stichting haar werkzaamheden zeker niet stilleggen en voor de jongens en meisjes van Rijssen is er ook dit jaar weer een goede gelegenheid om deel te nemen aan een club. Voor de jongens zijn het dit jaar timmerclubs, tafeltennisclubs, handenarbeidclubs, voor de meisjes handen- arbeidclubs, zang- en spelgroepen enz. In ons blad van de volgende week hopen wij het clubwerkrooster van het komende sei zoen te kunnen opnemen. De jongens en meis jes kunnen zich dan aanmelden op de eerste clubavond en verder wekelijks de club be zoeken voor een clubgeld van vijftien cent. Intussen wekken wij de volwassen Rijsse- naren graag op zich eens van dit werk op de hoogte te stellen en te overwegen in hoeverre zij hun daadwerkelijke steun kunnen geven aan deze gerichte vorm van vrijetijdsbeste ding. De stichting wil graag plaats geven voor iedere jongen en ieder meisje, dat hierin mogelijkheden ziet, maar heeft een geweldig tekort aan leidinggevende personen. Zijn er niet véél meer actieve Rijssenaren die één uur per week aan dit werk kunnen geven en zodoen de kunnen helpen aan de uitbouw van dit be langrijke werk? De handwerkclubs voor meis jes vragen dringend om dames, de handen- arbedclubs om dames en heren. Belangstel ling voor de jeugd is in dit werk véél be- Advertentie drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenft.- Evenals vorige jaren vond ook nu weer in de Schildschool een herfsttentoonstelling plaats, waar aan door de leerlingen met groot animo is deelgenomen. De in het voorjaar uitgegeven stekjes werden nu weer ingeleverd en het resultaat was vaak verbluffend te noemen. Ook was een groot tableau ontworpen met een grote serie paddestoelen die dit jaar volop in de natuur te vinden zijn. Er werden ook prijs jes uitgereikt voor diverse versierde bakjes etc. De uitslagen waren: Klas 1 en 2 le pr. M. Schreurs, 2e pr Lia Schreurs, 3e J. van de Haar, 4e Sien ten Hove, 5 Ria Bruggink, 6 Jan Wolterink. Klas 3. Gerrit Kosterbok, 3e H. Jansen, 3e Ria Emmink. Klas 4 1 Christien ter Harmsel, 2 Jenneken Leusman, 3 Joke Capelle. Klas 5 1 H. Ehrenhard, 2e Truus Plui- mers, 3e R. Eherenhard. Klas 6 en 7 W. Rutterkamp Ria Smeyers, 3 A. Scherphof. Bakjes le J. Schepers, 2. R. Strokap en J. Bakker, 3e W. ter Haar. Ouderstukjes: 1 Earn. Steenhuizen, 2 fam. Ter Haar, 3 fam. Scholten, 4 fam Webbink 5 fam. Ten Hove. Mevr. Laapu alhier is benoemd tot onder wijzeres aan de r.k. Jongens School te Nij- verdal. De heer J. Boersbroek, onderwijzer aan de Schildschool te Rijssen is benoemd tot on derwijzer aan de o.l. school te Almelo. Erg groot was de belangstelling niet voor de bromfietsrit, die R.B.C. zaterdagmiddag hield. Het was de laatste sterrit van dit sei zoen. De weersomstandigheden en de concur rentie van andere soortgelijke ritten in de omgeving waren ongetwijfeld oorzaak waar door maar een 20-tal brommers had ingeschreven. De tocht ging over een af stand van 44 km. via de Borkeld-Holten-nieuwe autoweg, Nijverdal-Ligtenberg weer terug naar Rijssen waar bij café Smit de finish was. De uitslag was 1. J. van de Barg, Delden, 43 str. p. 2. G. ter Maat, Delden 44 str. p. 3. Nagengast Hengelo 61 str. p., 4. G. J. Buursink, Rijssen 62 str. p., 5. H. Poortman Rijssen 65 str. p. De poedelprijs was voor H. Nijveld met 196 str. p. langrijker dan kennis! Er zijn nog diverse activiteiten, die de stichting graag wil ont plooien, maar de leiders en leidsters daar voor ontbreken. Wilt u niet meehelpen aan dit belangrijke werk binnen onze Rijssense gemeenschap? U kunt dat op verschillende manieren doen: financieel door een gift of een donatie, mo reel door Uw belangstelling en steun en door de jongens en meisjes te wijzen op deze mo gelijkheden. Daadwerkelijk helpt U aan de nieuwe mogelijkheden van dit werk, door eens te komen overleggen of U niet één uur per week kunt komen helpen. De bestuursleden van de stichting, i.e. zuster J. Hulst, Stations dwarsweg 55 en de heer H. N. Hollander, dr. Stokkersstraat 27, ontvangen u gaarne voor het verstrekken van nadere inlichtingen. Dit jaar viert de oudste postduivenvereni ging ter plaatse „De Zwaluw" haar 60-jarig bestaan. Opgericht in 1903 heeft zij in de 60 jaren van haar bestaan veel ups en downs meegemaakt. Haar ledental, dat in de jaren voor de laatste oorlog ongeveer 10 a 12 be droeg is de laatste 10 jaar rond de 20 a 23 De vereniging stelt zich ten doel het organi seren van wedvluchten in samenwerking met de C .C „De Reggestreek" die weer is on dergebracht ni de afd. G. van de N.A.B.V.P. Ook organiseert „De Zwaluw" telkenjare een grote tentoonstelling en dit jaar heeft bij ge legenheid van haar diamanten feest een ju bileumtentoonstelling plaats en wel op 29 en 30 nov. Dit jaar werden de kampioenschappen op de wedvluchten als volgt behaald. Kampioen Oude duiven M. J. Geuzendam Jonge duiven J. Bakker. Bijna 300 dames van de diverse afdelingen in Overijssel van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen waren naar het Parkgebouw te Rijssen gekomen om de Gewestelijke dag bij te wonen. Zij werden in de grote zaal ont vangen, die eenvoudig maar smaakvol ver sierd was en de bakjes en vazen met kleuri ge bloemen maakten, dat zij er zich erg „thuis" voelden. De presidente mevr. Thomassen - van de Wildt heette allen welkom en in hel bijzonder wethouder J. A. Scholman. Zij be treurde het, dat burgemeester C. B. J. Land weer hierbij niet aanwezig kon zijn. Hierna nam mevr. H. T. T. L. de Vries - Van de Hardt het woord. Als gewestelijke presidente vond zij het contact, dat men op zo'n dag met el kaar heeft het belangrijkst. „Als de zon van binnen schijnt, mag het buiten regenen! Zo eindigde ze haar geestige toespraak. Mevr. F. Postma-Roemer sprak namens het hoofd bestuur. Deze dag is wel een bijzondere dag, nu vandaag eveneens de eerste vergadering van het instituut voor Huishoudelijke Arbeid plaats heeft in E.E.G.-verband. Sinds kort is dit instituut n.l. aangesloten bij het internatio nale centrum voor kwaliteitsverbetering van de goederen. Wethouder J. A. Scholman noem de het 'n eer voor het gemeentebestuur dat deze dag ditmaal te Rijssen („De Poort van Twente") gehouden wordt. Het eerste kopje koffie wordt dan ook door de gemeente de dames aangeboden. Tenslotte huldigde mevr. J. C. Zillinger Mo lenaar Van Ross de scheidende geweste lijke presidente mevr. H. de Vries van de Hardt, die in het hoofdbestuur gekozen is en bood haar namens alle leden een „diplomatentas" aan. Na dit officiële gedeelte werd het stuk „De Na het beëindigen der wedvluchten zijn thans de kampioenen bekend geworden in de diverse afdelingen. De verdere eindstanden luiden: Hokkampioenschap Jonge Duiven: 1. Joh. ter Harmsel, 2. A. J. Temmink, 3 G. J. de Wilde, 4 B. Kreykes, 5 H. Kosterbok, 6. W .Scherphof, 7 H. J. Nieuwenhuis, 8 E. Lohuis, 9. W. Nijzink, 10 A. Lankamp, 11 H. Waggeveld, 12 G. J. Dokters, 13 C. Boer man, 14 G. Strokap, 15 D. Dennekamp. Eeerste kampioen duif J. Kamp. Tweede kampioen duif W. Sikkelbein. Generale Kampioen: 1 A. Lankamp, 2 Joh. ter Harmsel, 3 G. J. van de Willige, 4 A. J. Temmink, 5 H. J. Wil mink, 6 H. J. Lankamp, 7 E. Lohuis, 8 W. Sikkelbein, 9 T. Geerling, 10 J. Nijkamp v.d. Broekstr. 11 W. Nijzink, 12. W. Scherphof, 13. H. J. Kienhuis, 14 H. Meenks, 15 J. W. Baan. Hokkampioenschappen natoer. 1 W. Sikkelbein, 2 H. Meenks, 3 A. J. Tem mink, 4. W. Scherphof, 5 Joh. ter Harmsel, 6. J. Harmsen, 7 H. Koster, 8 G. J. van de Willige, 9 H. J. Wilmink, 10 H. J. Lankamp, 11 A. Lankamp, 12. G. J. de Wilde, 13 H. J. Beltman, 14. H. Wessels, 15 J. W. Baan. Winnaar beker aangewezen vogels: G. J. Tijhuis. Winnaar bekers van de Attractie beker: Oud A. Lankamp. Dinsdagmorgen werd de Rijssense brand weer gealarmeerd voor een in brand staan de woonwagen in het woonwagenkamp aan de Holterstraatweg. Toen de brandweer arriveerde, was de wa gen een ruïne. De wagen werd bewoond door het gezin H. Wolters, een echtpaar met 4 kinderen, die bij het uitbreken van de brand niet in de wagen aanwezig waren. De oorzaak van de brand is onbekend. De inboe del was voor 10.000 verzekerd. Het gezin is bij kennissen ondergebracht. In het gebouw „Irene", te Notter hield de afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de PJGO onder grote belangstelling van de zijde van haar leden haar jaarvergadering onder lei ding van haar voorzitter, de heer A. Ooms jr. In zijn openingswoord richtte deze zich in het bijzonder tot mej. J. Odink uit Markelo, lid van het hoofdbestuur die deze avond de ver gadering bijwoonde. Uit het jaarverslag van de secr. me]. T. Eertink bleek dat het ledental flink gestegen was (mede door de aansluiting van de in het voorjaar opgerichte meisjesafdeling) en thans 54 bedraagt. Ook de penningmeester de heer J. Mensink kon een optimistisch geluid laten horen en zijn boeken afsluiten met een batig saldo van 204,87. Op voorstel van het bestuur werd besloten de contributie te brengen op 8,- per jaar. Evenals vorige winters zullen ook nu weer enige cursussen worden gehouden. Over de aard van deze cursussen zal met de leden nader overleg worden gepleegd. Ook zal weer de jaarlijkse ontspanningsavond worden ge organiseerd, waarop door de leden een toneelstuk zal worden opgevoerd. Na de pauze werd afscheid genomen van de heer H. Mensink, die jarenlang de afdeling had gediend als secretaris en het bestuurs lid de heer H. Bieleman. De voorzitter bracht hun dank voor al hetgeen zij voor de afdeling Notter-Zuna-Rijs sen van de PJGO hebben gedaan en bood hen namens de leden een sigarettenaansteker aan. Na het afhandelen van de agenda werd het verdere gedeelte van de avond gevuld met het houden van enkele gezelschapsspelen. drie vrolijke vrouwtjes" door de toneelgroep „Dionysos" opgevoerd. De zelfstandighed van de jeugd werd hierin aan de kaak gesteld. Om half twee reden de dames naar hotel „De Wielen" in de Holterberg, waar hen een wel verzorgde lunch wachtte. De dag werd be sloten met een wandeling in de Holterberg. De heer G. J. Pas, Ligtenbergeraijk 15 werd maandagmiddag op het kantoor van de firma Ter Horst ontvangen in verband met het feit, dat hij na 50 jaar in dienst te zijn geweest bij deze firma met pensioen ging. De heer Pas, die wever van beroep was, werd toe gesproken door de heer H. Jordaan namens de directie van Ter Horst. Deze dankte hem voor zijn vele jaren trouwe dienst. Hij wenste hem toe nog lang van zijn pensioen te mogen genieten. Zaterdag jl. hebben de Excelsiorploeg en de supporters een klap moeten incasseren, die nog al hard is aangekomen. Immers waren de verwachtingen optimistisch na het uitstekende spel in de voorgaande wedstrij den en werd er bijkans geen rekening meer gehouden met een nederlaag De roodbaadjes moesten een 4-0 nederlaag slikken in een wedstrijd waarin ze beslist niet, de mindere waren, maar waarin zij veel- Advertentie Het eerste van RV moest afgelopen zondag naar Holten. Maar vanwege de weersomstan digheden werd deze wedstrijd afgelast. Ook de wedstrijd v.h. 2e elftal kon geen doorgang vin den, doordat Nijverdal 2 verstek liet gaan. R.V. 3 wist van Omhoog 3 mgt 8-3 te win nen, terwijl het 4e elftal z'n meerdere in Markelo V2 moest erkennen en met 9-3 ver slagen werd. R.V. a evenals R.V. b boekten zaterdag alle beide winst door resp. Haarl. Boys b met 3-2 en Haarl. boys d met 3-1 te verslaan waar door beide ploegen nog ongeslagen a.d. kop van de ranglijst staan. Zondag a.s. gaat R.V. I op bezoek bij Lan- geveen; het tweede elftal krijgt bezoek van De Zweef 3 en het derde zal de gast zijn van RKSV 2. Zaterdag krijgt RV a bezoek van Wierden b. en moet RVb het in Nij verdal opnemen tegen DES e. Kelly Sherwood (LEE REMICK), een meisje dat op een bank met grote geldbe dragen omgaat, wordt door een misdadiger „aangewezen" om honderdduizend dollar voor hem te stelen. Hij wacht haar 's avonds in haar garage op en grijpt haar bij haar nek, achter haar blijvend zodat zij zijn gezicht niet kan zien. Hij vertelt haar dat als zij niet gehoorzaamt, haar leven en dat van haar zusje Toby op het spel staat. Ondanks zijn waarschuwing, zoekt Kelly di rect contact met de recherchedienst. Inspec teur Ripley (GLENN FORD) neemt de no dige routine-maatregelen en laat Kelly zo on opvallend mogelijk bewaken. Afgesproken wordt, dat zij het spel zal spelen totdat de misdadiger zich zo blootgeeft dat de recher che kan toeslaan. De boef bepaalt al spoe dig dat Kelly hem in een soort nachtclub moet ontmoeten. Als een jongeman haar daar aanspreekt, denkt Kelly dat deze voor het contact moet zorgen, en gaat mee. Het blijkt de jongen echer slechts om een avontuurtje te doen en de van alle zijden toeschietende rechercheurs hebben voor niets in spanning ge zeten. Op grond van Kelly's beschrijving van het astmatische spreken van haar belager heeft de recherche intussen vastgesteld dat het waarschijnlijk gaat om Red Lynch, een ge vaarlijk man met een overvol strafblad. Men komt op zijn spoor als een zekere Nancy Ash- ton (PATRICIA HUSTON) contact zoekt met de recherche, zogenaamd voor een „vriendin" die in nood zit. Zij moet voor deze stap boeten met haar leven.... Ripley vindt haar opgehangen in haar modepoppen-atelier. Ook „Popcorn" NED GLASS), een tipgever van de politie wordt neergeschoten. Als het uur van de bankroving nadert, weet Lynch (ROSS MARTIN) Kelly's zusje Toby te ontvoeren. Kelly is een zenuwtoeval na bij, maar houdt zich flink. De politie heeft inmiddels een oosterse vrouw gevonden, Lisa Soong (ANITA LOO) die relaties met Lynch onderhoudt; zij laat niets los, want Lynch is haar held sinds hij de gehele verpleging van haar zieke zoontje betaalt. Een speelgoed-tij ger, die hij dat zoontje gaf, brengt de politie naar het adres van de schuilplaats waar Lynch Toby heeft opgesloten. Kelly neemt het geld van de bank volgens Lynch' telefonische aanwijzingen mee. Een ta xichauffeur blijkt opdracht te hebben haar naar het stadion te brengen, waar een honk balwedstrijd wordt gespeeld voor een uitver kocht huis. Als het stadion uitgaat, wordt het voor de overal geposteerde politie moeilijk om Kelly in de enorme mensenmassa in de gaten te houden. Lynch neemt haar het geld af, maar Ripley is nabij. Schietend weet Lynch zich een weg te banen, maar als hij een utweg zoekt over de lege tribunes en het speelveld, wordt hij van alle zijden door de politie ingesloten en neergeschoten. Als Rachel Cade in begin 1940 op haar post als zendelinge-verpleegster in de binnen landen van Kongo aankomt, treft zij deze in volledig ontredderde toestand aan. De zende ling die zij zou assisteren sterft kort na haar aankomst en zij draagt dus onmiddellijk al leen de verantwoordelijkheid. Zij ontmoet veel sympathie en steun van de vertegenwoordi ger van het Belgische gezag in het district, Kolonel Henri Derode, een ongelovige, wiens genegenheid voor Rachel tot een diepe liefde uitgroeit. Zijn geestelijke houding vormt echter een voorlopige onoverkomelijke barrjère voor Rachel. Ook Kulu, haar inlandse bediende, is een grote steun voor Rachel in haar strijd om het vertrouwen te winnen van de vijandig tegenover haar staande bevolking, die opge hitst wordt door Muwango, de medicijnman en Kalanumu, de priester, die een taboe uitspreekt over haar en iedereen, die haar medische hulp aanvaart. Het is vooral deze medische hulp waardoor Rachel hoopt het vertrouwen van de bevolking te winnen en daarbij heeft zij sterk behoefte aan de steun van een dokter. Deze verschijnt ten tonele in de persoon van Capt. Wilton, een RAF officier, wiens vlieg tuig verongelukt in de nabijheid van Rachels ziekenhuis. Nu schijnt het ijs gebroken te zullen wor den, maar in werkelijkheid ontstaat herdoor het grote conflict voor Rachel. Zij wordt op Wilton verliefd, doch weet dat zij hem nooit naar Boston, waar hij een praktijk als chi rurg gaat opbouwen, zal kunnen volgen, daar haar roeping in Kongo ligt. Als Wilton hersteld is van zijn verwondin gen en naar zijn onderdeel vertrokken is, ver wacht Rachel zijn baby. Kolonel Derode vraagt haar met hem te trouwen maar Rachel's lief de voor Wilton is sterker en dus weigert zij. Doch zij is er zich sterk van bewust, dat zij vervallen is in de zonde die zij in de inlan ders zo sterk veroordeelde. Haar geweten knaagt aan haar overtuiging en Kalanumu weet hiervan te profiteren door het voor te stellen alsof het taboe, dat hij over haar uit sprak begint te werken. Kolonel Derode be richt, zonder dat Rachel dit weet, aan Wilton dat Rachel een baby van hem ver wacht. Hij komt terug en vraagt Rachel met hem te trouwen en naar Boston te gaan. Maar Rachel weigert, op het laatste moment beseffend, dat hij dit niet vraagt uit liefde maar uit plichtsbesef en bovendien kan zij „haar" mensen niet in de steek laten. Wil ton gaat terug en Rachel blijft alleen ach ter, want ook Derode is naar het front ver trokken. Toch is Rachel niet eenzaam, haar kind en de hartelijke gevoelens van de bevolking zijn bij haar. Bovendien is zij thans weer met haar geweten in het reine gekomen. eer domineerden. Binnen een kwartier scoor de G.V..V. tweemaal en toen daarna Dang- remond zelf no. drie liet noteren was Excel sior een geslagen ploeg tot voor de rust werd no. 4 aan de score toegevoegd. Zowel voor als na de rust hebben de Rijs senaren scoringskansen gehad, doch het vlot te niet. Gezien het spelbeeld is de uitslag erg geflatteerd. Zaterdag a.s. ontmoet Excelsior thuis het Rotterdamse HOOGVLIET. De „westelijken" zullen gebrand zijn op een overwinning, zo dat Excelsior wel attent moet zijn. Toch ge loven we wel dat de „Morsbewoners" de punt jes thuis zullen houden en aansluiting bij de kopgroep zullen krijgen. Het tweede elftal van de Rood-Witten schijnt dit jaar bijzonder sterk te zijn. Werd vorige week van SVZW 2 met 10-1 gewon nen, thans moest het sterke DES 2 in Nijverdal er met 7-2 aan geloven, waar door zij haar derde achtereenvolgende over winning behaalde. Ook Excelsior 3 deed ver rassend goed werk door plaatsgenote sportclub Rijssen I op eigen terrein een gelijkspel 3-3 af te dwingen. Excelsior 4 bleef niet ach ter en hield de puntjes thuis door met 3-2 van SVVN 3 te winnen. De A junioren schijnen dit jaar niet bij zonder sterk te zijn. Nu werd weer met 5-2 van de Zweef A verloren. Beter deed het Ex celsior B, dat thuis met 7-2 won van Nijver dal A. Ook het C elftal zette haar overwin ningsreeks voort en klopte in Hellendoorn Ve- sos A met 5-2 Excelsior D was te sterk voor Wierden B en stuurde de Wierdense junioren met een 3-0 nederlaag weer naar huis. De E junioren konden het in Enter tegen Enter C niet bolwerken en verloren met 3-2. Zaterdag a.s. komen de volgende Excelsior elftallen binnen de lijnen. Excelsior 2 ontvangt op eigen terrein Vesos I uit Hellendoorn en moet gezien de suc cessen van de laatste weken, kunnen winnen indien de tegenstander niet onderschat wordt. Excelsior 3 krijgt bezoek van het tweede elftal van Vesos en zal ook zeker trachten de puntjes thuis te houden. Excelsior 4 is vrij. Het A elftal van de junioren gaat naar Haarle naar Haarler Boys A. Msischien ligt hier de kans om 1 of 2 punten rijker te worden. Excelsior B ontmoet op de Mors de Zweef B. en zal zeker trachten haar ongeslagen record te handhaven, terwijl de D junioren in Wierden tegen SVZWb binnen de lijnen ko men. De C en E junioren hebben een vrije dag. Een technisch en vooral ook sneller spe lend Emos heeft R.K.S.V. een grote nederlaag toegebracht. Voor de wedstrijd werd de RKSV speler Herman Kamphuis allerhartelijkst door voorzitter H. Tielen toegesproken, dit in ver band met het spelen van zijn laatste wed strijd. Hij bood hem namens de vereniging een cadeau aan. De heer Tielen wees o.m. op het feit, dat hij 20 jaar lang in het eerste elftal heeft gespeeld en nog nooit een waarschuwing van een scheidsrechter heeft ontvangen. Di verse keren in het verleden is Kamphuis ge kozen in vertegenwoordigende elftallen. De aanvoerder van RKSV A. Kamphuis bood na mens de spelers een enveloppe aan. De heer H. Kamphuis dankte voor het aangebodene en sprak de wens uit, dat het RKSV in de toekomst naar wens mag gaan. Voor de rust was het een wisselend wedstrijd beeld, waarbij beide voorhoedes kansen kre gen. Terwijl de Rijssense voorhoede hiervan geen gebruik wist te maken, was het aan de overzijde wel raak, toen r. binnen Enzing' uit een vrije trap de openingstreffer scoorde. Over de debuterende doelman Geuzendam heen verdween de bal in het doel. Na de rust toen de thuisclub windvoordeel had, wa ren het desondanks de gasten, die scoorden. Binnen tien minuten spelen was het opnieuw Enzing, die 2x scoorde (0-3). Hierna moest 1. back Alferink wegens een enkelblessure de strijd staken. De tegenstand van de thuis club was toen gebroken, ook al doordat de voorhoede geen kans zag tot doelpunten te ko men. Het was midvoor Pierik, die met een goed schot de stand op 0-4 bracht. Vooral in deze periode bleek, dat het tempo bij de En- schedeërs veel hoger lag. Enzing en Pierik wisten nog voor de arbiter inrukken blies ieder een keer te scoren. Voor zondag staat wéér een competitiewedstrijd op het pro gramma en wel een thuiswedstrijd tegen Stevo uit Geesteren. Opnieuw zal met een aantal invallers moeten worden uitgekomen. Met veel inspanning zit er misschien een kansje in. Advertentie De Deventer kunstijsbaan aan de Rembrandt- kade zal op 19 oktober met muziek worden geopend. De baan zal 's morgens om 10 uur voor het publiek worden opengesteld. Een en ander geschiedt zonder officieel tintje. Inlich tingen: Kunstijsbaan Deventer - tel 06700 - 16200. Op 5 oktober zal in Ede een evenement plaats vinden, dat de warme belangstelling geniet van zeer velen in den lande. De pad vindersbeweging in Nederland kent ook enke le groepen jongens, die omdat ze op eniger lei wijze gehandicapt zijn, hun spel anders spelen dan de meeste padvinders. De Post- groep I „Luctor et Emergo" viert dit jaar haar 15-jarig bestaan in Ede. Het belang rijkste onderdeel van het programma wordt gevormd door de „Padvinders Speurtocht", een soort rally, die de jongens met mede werking van ca. 70 automobilisten zelf tot een goed einde moeten zien te brengen. In totaal zullen ongeveer 200 personen (in clusief verzorgers) aan deze tocht deelne men. Na afloop worden de jongens opgewacht door de padvindersband uit Arnhem. Dankzij de medewerking van een Bakkerspatroons- vereniging zal een historische Gelderse kof fietafel (met o.a. enorme broden) door dames in Gelderse kledij worden geserveerd. De gehele feestelijke viering wordt mogelijk gemaakt dankzij de steun van de Edese Com merciële Club en vele andere instanties. Aanwezig zullen o.m. zijn Burgemeester Plat- teel en de hoofdcommissaris van de N.P.V. oudbaas Volkmars. De start van de rally vindt plaats tussen 14.00 en 15.15 uur bij het Prot. militair te huis. De festiviteiten na afloop beginnen om ongeveer 15.30 uur in de loods van de fam. Hey, Veenderweg, Ede.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3