Dahliatentoonstelling Rijssense Pluimvee- en namen afscheid van hun voorzitter Gewestelijke dag Ned. Ver. van Huisvrouwen Biljartcompetitie start met 40 viertallen HEKA „RUSSEN" florerend bedrijf met uitstekende geest Lezing Ned. Ver. v. Huisvrouwen Vrijdag 27 september 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Modeshow door Rijssens Textielbedrijf 21 meisjes ontvingen V.O.C.-diploma Huldiging zilveren jubilarissen A.N.B. Gouden jubilaris bij ter Horst Co. 40 jr. in dienst bij ter Horst De Oosterhofruitertjes traden op in Vriezenveen Opbrengst collecte Najaarsexcursie Ned. Ver. van Huisvrouwen Volksuniversiteit Rijssen biedt elk wat wils Aantrekkelijk en gevarieerd programma VERKOOP Weekend gidsenkringen BENOEMD Najaarsconcert „Caecilia" R.-K. JONGEREN IN IBBENBÜREN R.B.C. „Op Stap houdt laatste puzzelrit Oud-leerlingen willen cadeau aanbieden ONS GENOEGEN" Een nieuw team Bolscher SCHAKEN In het najaar van 1945 werd in een lokaliteit aan de Markeloscheweg te Rijssen een confec- tie-atelier gevestigd, van de heer H. J. van Heek, Almelo. Het was de heer G. van Weerd bedrijfslei der, die de stoute schoenen aantrok en met een 14-tal meisjes van wal stak. Veel moeilijk heden heeft hij vooral in het begin moeten overwinnen. Maar met grote onverzettelijk heid ging hij op de ingeslagen weg voort. De bouw van een nieuw fabriekje aan de Braakmansdijk, een hartewens van de pionier ging enkele jaren later in vervulling. Inmiddels is dit fabriekje al weer uitge breid en uitgegroeid, tot een bedrijf, waar 230 meisje emplooi vinden. Ongetwijfeld een dynamisch bedrijf, waar Rijssen met zijn eenzijdige industrie trots op kan zijn. En dat niet alleen. Wat vooral hier opvalt is de uitstekende geest, die hier heerst. Dit vooral ook viel ons op tijdens een gezellige avond, waarop een 21-tal meisjes, zelf door het bedrijf opgeleid tot modinettes „promoveerde". Naast de examinandi was ook een groot aantal ouders aanwezig in de nieuwe kantine die met deze diplomauitreiking voor het eerst officieel in gebruik werd genomen. De direc teur van de Heka, de heer A. Schootstra sprak een welkomstwoordje waarin hij zijn vreug de over de grote belangstelling der ouders niet onder stoelen of banken stak. Ook de directrice van de huishoudschool mej. Aal- derink en de heer Van Maanen betrok hij hierin. De heer H. van Weerd jr. vertoonde een aanta dia's van o.a. de Heka-reis naar Rotterdam. Vooral echter zijn dia's over de omgeving van Rijssen waren subliem, echt door „natuurproever" gemaakt. Afwisselend kwa- kwamen enkele meisjes op de proppen met leuke toneelstukjes, terwijl 2 accordeonnisten (ook modinette) voor de muzikale noot zorgden. Uit de toespraak van de heer van Maanen, die namens het VOC de diplomauitreiking verrichtte bleek, dat hij graag naar Rijssen kwam. Hij wees op de prettige verstandhou ding bij de Heka en vooral ook met de huis houdschool. In het verleden was elders wel eens met de vuist op tafel geslagen. Op de meis jes deed hij een beroep het speldje waardig te tonen door houding, tempo en goede kwali teit. De promotor de heer G. van Weerd, die vervolgens wees op de waarde van het V.O.C. diploma schetste in het kort de ontwikkeling hiervan. Hij hoopte nog vele jaren met het V.O.C. te kunnen samenwerken. De modeshow, die tot slot van deze avond In café Hegeman hield de afd. Rijssen van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, waar bij een viertal leden gehuldigd werd haar jaarvergadering. 25 jaar lid van deze vereniging waren; de heren, J. Arends, G. Grooten, J. Dannenberg en H. Nijland. Deheer Van Dijk, Districtsbe stuurder van de A.N.B. sprak de jubilarissen hartelijk welkom toe en bood hun 't zilve ren insigne, alsmede een kristallen vaasje aan bij dit jubileum. De heer Tijhof, waarnemend voorzitter van de afd. Rijssen bood namens de afd. een cadeau aan voor de jubilarissen en hun echtgenoten, die ook aanwezig waren. De heer Dannenberg bedankte namens de ju bilarissen voor deze onderscheidingen en ca deaus. Na verdere afhandeling van enige agendapunten, waarbij ook twee bestuursleden werden gekozen, namelijk de heren S. Baan en H. J. Ditsel, die deze functie aannamen, sloot de voorzitter deze prettige en leerzame ver gadering. In verband met zijn 50-jarig dienstverband bij de firma Ter Horst en Co te Rijssen werd maandag de heer J. A. Tempelman, Welle- weg 11, die o.a. poetser is in de weverij met zijn echtgenote ten kantore van de direc tie ontvangen. De jubilaris werd allerharte lijkst door de heer H. Jordaan namens de di rectie toegesproken. Naast een gouden horlo ge ontving de heer Tempelman ook het gou den insigne, terwijl mevr. Tempelman bloemen werden aangeboden. In verband met hun 40 jarig dienstverband bij de firma Ter Horst werd een drietal on derscheidingen uitgereikt. De bronzen medail le, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau ontvingen uit handen van loco-burgemees ter J. A. Scholman, J. W. Kappert Molen dijk, 86a wever, H. Wessels, Vennekesgaarden 39, veger krasserij en B. J. Wessels Keizers- dijk 20 wever. De heer H. Jordaan dankte de jubilarissen voor hun nauwkeurige plichtsbetrachting. Hij bood hen namens de directie een enveloppe met inhoud aan, evenals een insigne. werd gehouden, was een waardig sluitstuk. Ongetwijfeld hebben velen verwonderd op gekeken, dat dergelijke textiel-modeprodukten bij de Heka in Rijssen worden vervaardigd. De aanwezigen kregen een deel van de voor jaarscollectie 1964 te zien. De firma HEKA heeft o.m. een zestal ver- tegenwoordigeres in ons land en één in 't bui tenland. Daarnaast heeft zij nog een aantal agenten buiten Europa tot in het Midden Oosten. Op de grote Europese Damesmodebeurs in Düsseldorf verschijnt zij trouw met een stand. De heer G. van Weerd bracht in een uitvoe rig slotwoord allen, die aan het slagen van deze avond hun medewerking hadden verleend dank. Door mevr. Bloemendaal werd de volgen de meisjes het V.O.C.-insigne opgespeld: H. Baan. T. Beldman, A. ten Bolscher, T. Brink man, G. Dokters, R. Eshuis, J. Harbers, T. ter Harmsel, P. Harmsen, M. Immink, J. Kamp J. Ligtenberg, B. Mekenkamp, G. Meier, D. Nijkamp, T. Nijland, H. Plas, R. Seppen- woolde, D. Timpers. G. Voortman en A. Wes sels. Zaterdag jl. was een grote dag voor onze Rijssense Ponyclub. Voor het eerst werd er deelgenomen aan een demonstratie met po ny's buiten Rijssen nl. te Vriezenveensewijk. De uitnodiging hiervoor was slechts enkele dagen tevoren ontvangen dus tijd om zich voor te bereiden was er niet. Niettegenstaande dit en ondanks het ge brek aan wedstrijdervaring wisten de kranige Rijssense ruitertjes beslag te leggen op een eerste prijs voor het springen kleine klasse en op een troostprijs voor de Tally Ho. Een mooie aanmoediging voor „De Oos terhofruitertjes" welke club kans heeft ge zien in een jaar tijds een ledental van 30 te bereiken en die sedert korte tijd beschikt over een prachtige buitenmanege aan de En- terweg. Naar wij vernemen zal er binnenkort ook in Rijssen een demonstratie worden gege ven samen met de Ponyclub Vriezenveen. De collecte ter bestrijding van de polio heeft in onze gemeente de som opgebracht van 1279,90. Mevr. de Mol van Otterloo leidde haar le zing voor de Ned. Ver. v. Huisvrouwen afd. Rijssen over haar reis naar Israël in met een algemeen historisch en geografisch overzicht van dit land, dat nog steeds de belangstel ling v.d. wereld heeft. Hier wordt een nieuwe staat in snel tempo opgebouwd met behulp van moderne mid delen in tegenstelling tot Jordanië waar vaak nog primitieve werktuigen gebruikt worden. Daar kan men nog ploegen van wel 2000 j oud zien. De Israëlische jeugd wordt Sabies genoemd naar de Sabrescactus, een veel voorkomende plant. Behalv, de oorspronkelijke bewoners wonen er o.a. Arabieren, een tienduizend Dru- zen, een merkwaardig volk, dat een gelofte van zwijgen heeft afgelegd, zodat van hun leefwijze niet veel bekend is en immigran ten uit alle delen van de wereld. Een ware smeltkroes van volkeren dus. Het land zelf heeft een vruchtbare kuststreek, bekend om de sinaasappelcultuur. Het binnenland moet door bevloeiïng vrucht baar gemaakt worden. De taal is het He breeuws. Daarbij is het een driemaal gehei ligd land. Drie godsdiensten (Christendom, Joodse geloof, Mohammedaanse godsdienst) vinden daar hun heilige plaatsen. Zo is Je ruzalem een driemaal geheiligde stad. Deze moderne stad met vele grote gebouwen is op drie bergen gebouwd. Merkwaardig is de sa menleving in een Kibboets waar het werk ge meenschappelijk wordt uitgevoerd en de op brengst aan de staat komt. Elke werker ontvangt een gelijk zakgeld. De kleinere kinderen worden in een tehuis verzorgd. Vele duidelijke en kleurige dia's werden getoond. Zo zagen de aanwezigen de scheidingslijn tussen Israël en Jordanië, dag en nacht bewaakt door scherpschutters. De vestingwerken van de Kruisvaarders plm 1200 n Chr. De pijpleiding van 3 m doorsnee ter bevloeiing van de Negeb woestijn. Een typisch beeld gaf een wade (droge rivierbed ding). Voor de muziekliefhebbers toonde mevr. De Mol een concertgebouw met 3000 zitplaatsen waar 's werelds beroemdste musici optreden. Zij, die van natuur houden, konden hun hart ophalen aan de welige plantengroei van een oase. De drijvende zwemmers in de Dode zee bracht enige vrolijkheid. Ernstig werd men bij het bekijken van een grote zevenar- mige kandelaar met bijbelse voorstellingen en van recente datum, de uitbeelding v.d. opstand Door de plaatselijke afdeling werd een ex cursie georganiseerd naar de „Coca-Cola- Bottelarij" te Almelo. Hiervoor bleek wel belangstelling te bestaan, een groot aantal da mes nam aan de tocht deel. In de kantine - tevens filmzaal - van het bedrijf werd een uiteenzetting gegeven over het Coca-Cola concern en werd de gang van zaken in de fabriek uitgelegd aan de hand van een folder, die elke bezoekster ontving. Vervolgens werd de fabriek bezichtigd. Op enkele handelingen na worden de flessen auto matisch gereinigd, gevuld, afgesloten, gemi- xed en ingepakt. De dames keken dan ook geboeid toe naar deze schijnbaar nooit eindi gende rijen voortbewegende flessen. Na aanbieding van koffie met cake werden er twee kleurenfilms vertoond: „Refreshment through the years" en „Onze wondermooie wereld". De laatste film werd tevens het on derwerp van de quiz, die hierna volgde en waaraan door enige dames enthousiast werd deelgenomen. De presidente mevrouw P. Thomassen - van de Wildt bracht tenslotte de dank over van de dames voor de bijzonder goed verzorgde middag. De liefhebbers van bloemen en dan speciaal van dahlia's konden eind vorige week aan hun trekken komen, toen de enige bloemen vereniging, die in Rlijssen bestaat „Flora" 'n expositie meld in café de Bakker. Vorig jaar moest de tentoonstelling in verband met de zeer slechte weersomstandigheden komen te vervallen. Dit jaar leek het er eerst ook op. De vele regen en later plotseling de felle zon maakten zelfs de grootste optimisten tot pes simisten. Toch wanneer men de collecties ging zien viel alles nog al erg mee. Het geheel bood een fleurig aanzien, waar aan ongetwijfeld de heer Slagman zijn sporen verdiend heeft. De grote verscheidenheid van dahlia's was zeer deskundig gesorteerd. Door de heer J. van de Berg zijn de bloemen gekeurd. De uitslagen luiden: le pr. La Paix J. Rutterkamp. 2e pr. Surpri se J. Ilbrink, 3e pr. Bachus G. J. Ligtenberg, 4e pr Glorie van Heemstede, J. Rutterkamp, 5e pr Symbool A. Barnaart, 6e pr Good Mor ning, J. W. Scholten, 7e pr. Indepence E. Schui- tert. 8e pr. World. News G. J. van de Maat. 9e pr. Holland Festival G. J. Ligtenberg. 10e pr. Bachus A. Barnaart, 11e pr. Bachus, E. Schuitert. Pompon. 1. Magnificat, J. Rutterkamp, 2e Orchid Gem J. Rutterkamp, 3e Magnificat G. Tijhof. Gemengde Vazen. 1 J. Ilbrink, 2 J. Schulenburg, 3 H. Bruins. in Warschau, evenals bij het aanschouwen van de Olijfberg en de plaats, waar Judas Iskariot zich van het leven beroofde. Vol interesse keek men naar het hol, waarin de eerste Chris tenen zich ophielden en dat kenbaar was aan inscripties in de rotswand. (De Joden heb ben een grote kennis van de geologie!) De kopermijnen van Salomo met daarnaast de mo derne koperwinning had aller belangstelling. Een heel ander beeld gaven de Bedoeïnenten- ten, bedekt met zwarte geitenvellen, afkomstig van de Arabische geit. De kamelenmarkt was slechts bevolkt met twee kamelen, er heerste juist mond- en klauwzeer, werd de toeristen verteld! Nog vele dia's kwamen aan de orde, maar tenslotte werd de terugreis aanvaard en was de aanblik van de besneeuwde Alpentoppen en de merkwaardige laarsvorm van Italië een belevenis. Deze zeer leerzame avond werd besloten met een woord van dank ge sproken door de presidente mevr. Thomassen- v.d. Weidt. In verband met zijn vertrek naar Haarlem namen de leden van de Rijssense pluimvee en konijnen fokkers vereniging „De Eendracht" vorige week in een druk bezochte vergadering in 't café Koedijk aan de Enterstraat, af scheid van hun voorzitter de heer P.» J. Holt- kamp. Het programma, dat het bestuur van de Volks universiteit te Rijssen voor dit winterseizoen heeft vastgesteld ziet er als volgt uit: Vrijdag 27 september gaat J. Strijbosch van start met een lezing aan de hand van enkele lichtbeel den over het Iberisch Schiereiland. Op 18 oktober komt majoor Van der Veer naar Rijssen met een causerie over Nasser- in Hitiers sporen. Met als onderwerp Mannen en vrouwen in de U.S.A. komt mevr. Klay-Lan- cer uit Bilthoven een spreekbeurt houden op vrijdag 22 november. Ook het bekende mari onettentheater van Bert Brugman komt in het kader van de V.U. avonden naar Rijssen en wel op vrijdag 17 januari, de operette van Johan Strauss „Die Fledermaus" staat ook op het programma. De heer H. F. Volkers uit Huizen zal op 21 februari te gast zijn. Hij houdt een in leiding over „Sicilië, land van zon en zwavel". Drs. W. Zonneveld uit Hengelo, die op 27 maart in gebouw Jeruël een voordracht houdt heeft een heel ander onderwerp n.l. Snel leren en goed onthouden". Een culturele filmavond vormt tenslotte het sluitstuk van dit seizoen. Het woonhuis Stationsdwarsweg 40, dat 14 dagen geleden in hotel W. G. Spekhorst werd ingezet op 30100 is bij toeslag ten overstaan van notaris F. van Schooten verkocht voor 34.400 aan H. van de Riet te Enter. Dinsdag 1 oktober zal in het Parkgeixmw te Rijssen de Gewestelijke dag worden gehou den van de Ned. Ver. van Huisvrouwen (Ge west Overijssel), 's Morgens wordt er een to neelstuk opgevoerd n.l. „De vrolijke vrouw tjes" door de toneelgroep Dionysos uit Den Haag, terwijl de dames 's middags aan een gezamenlijke lunch zuilen aanzitten in „De Wielen" te Holten! Daarna bestaat er gele genheid voor een wandeling in de omge ving van de Holterberg. De Gewestelijke dag wordt jaarlijks geor ganiseerd ten einde het contact tussen de af delingen in 't Gewest te bevorderen. De Ned. Ver. van Huisvrouwen is een algemene vereni ging, die open staat voor alle huisvrouwen, onverschillig tot welk geloof, welke politieke richting of welk sociaal milieu zij behoren. De vereniging stelt zich tot taak: A. Bijstand verlenen aan de huisvrouw in haar huishoudelijke en gezinstaak. Hiiertoe is werkzaam het Instituut tot voor lichting bij huishoudelijke arbeid (IVHA). Fa brikanten worden door dit instituut in de ge legenheid gesteld hun artikelen ter keuring aan te bieden. Dit systeem leidt min of meer tot sanering v.d. markt. Wordt aan de gestelde eisen voldaan, dan wordt het goedkeu- ringsmerk van deze vereniging toegekend en mag het werk op de artikelen worden aan gebracht. B. Vertegenwoordiging der gezinsbelangen op economisch en sociaal gebied. Zo is de Vereniging vertegenwoordigd in een dertigtal landelijke organisaties zoals bijv: Bestuur Ned. Fabrikaat, Ned. Huishoudraad, Het Bestuur van het district Almelo van de Ned. Gidsen Beweging had voor haar ron deleidsters en assistenten van hun gidsen kringen een week-end georganiseerd op het erf van Wethouder Hemmer te Geesteren. De gidsen die afkomstig waren uit Almelo, Rijssen, Vasse, Albergen en Nijverdal heb ben zich die dagen uitstekend vermaakt. 't Week-end begon zaterdagmiddag met het maken van gerechten op een hike vuur. Bij de opening heette Guido L. Kuipers uit Almelo hen allen hartelijk welkom. Hierna hadden de gidsen een bespreking over haar taak als rondeleidster. De dag werd besloten met een gezellig kampvuur waarbij iedere parochie met een schetsje, reidans of liedje zich van haar beste zijde lieten zien. De zondagmor gen was geheel gevuld met een grote tocht, als een soort ganzenbordspel. Na de patate met knak werd een grote ker mis georganiseerd waarbij de gidsen bij ver schillende stands lintjes konden verdienen. Er was o.a. een stand bussen gooien, veilig verkeer, wie is wie, kën je beweging, enz. Tenslotte werd een gids Ria Hanstede uit Vasse, winnares met 31 lintjes. Toosje Blom uit Almelo en Barbara Bearzarto uit Rijssen elk met 30 linten kregen de 2e prijs. Het week-end werd besloten met een H. Mis in de open lucht die opgedragen werd door Pater Tangelder. De gidsen en leidsters kunnen op een ge slaagd week-end terugzien. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de r.k. meis jesschool alhier is benoemd mevr. Kerkhof ten Elzen te Enter. Mevr. Laper is in gelijke functie benoemd aan de r.k. Jongensschool te Nijverdal. Mej. Eshuis alhier is benoemd tot lerares aan de Landbouwschool te Bolsward. Opleiding Meisjes leerlingenstelsel, Emigratie- cie NNC, Normalisatie commissies enz. C. Bevordering van saamhorigheidsgevoel en gemeenschapszin bij haar leden. Dit doet zij door de uitgave van een maand blad; het organiseren van cursussen en geza menlijke excursies en het houden van lezingen over diverse onderwerpen. Ook verleent ze haar medewerking aan landelijke en plaat selijke acties. Op de vraag: „Staat de huisvrouw met haar veel omvattende taak alleen op de wereld" kan met een volmondig „neen" worden ge antwoord, wat betreft de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen! A.s. zaterdag geeft de r.k. Gemengde Zang concert in het Jozefgebouw te Rijssen. Aan dit concert werken mee de sopraan Ma rijke van Wijk, de alt Jonge Frölich en de pianist Ben Kerkhof. Het programma is erg aantrekkelijk en ziet er als volgt uit: O Crux ave van G. P. da Palestrina. Popule Meus van G. P. da Palestrina (kerk koor). Cantate Domino van H. L. Hassler (kerkkoor). Benedictus van H. Andriessen (kerkkoor). Pater Nost°r van I. Strawinsky. Ave Maria van I. Strawinsky. Art thou troubled van G. F. Handel. Psalm 23 van F. Schubert. Villanella van B. Donati. O Lovely peace van G. F. Handel, duet. Freund, ich bitte van J. Haydn, Dir Seele des Weltalls van W. A. Mo zart, met sopraan solo. Het geheel staat onder leiding van de heer G. Hulsink. Vanaf de oprichting in 1931 tot 1946 was de heer Holtkamp voorzitter van de Rijssense ko nijnenfokkersvereniging „De Eendracht". Toen in dat jaar de fusie tot stand kwam met de Rijssense Pluimveevereniging, werd hij ook tot voorzitter van de nieuwe vereniging ge kozen, zodat hij meer dan 32 jaar als voor zitter de kleindiersportfokkers in Rijssen heeft geleid. Niet alleen in Rijssen, maar in het hele land genoot de heer Holtkamp grote be kendheid als konijnenfokker, waaraan ze ker de talrijke prijzen die hij steeds op grote tentoonstellingen behaalde niet vreemd zijn. De penningmeester als oudste bestuurslid bracht hem dank voor hetgeen hij in die 32 jaar voor de vereniging geweest was, maar ook wat hij gedaan had voor de kleindier- sport in Rijssen. Hij hoopte dat de heer Holtkamp in Haarlem zijn liefhebberij zou kunnen voortzetten en ook daar spoedig in verenigingsverband zou worden opgenomen. Namens „De Eendracht" bood hij de schei dende voorzitter een prachtige vulpen aan, en het erelidmaatschap der vereniging. In zijn antwoord, dankte de heer Holtkamp de le den voor het fraaie cadeau en het erelid maatschap, maar in het bijzonder, voor het vertrouwen die zij al die jaren in hem gesteld hadden. Hij wenste allen het allerbeste toe in hun mooie sport, en deed de toezegging dat hij ook vanuit Haarlem, via 't clubblad der vereniging, waaraan hij een der voornaamste medewerkers was, hen zou blijven voorlich ten over de kleindierteelt, en zijn ervaringen opgedaan in het westen van het land. Zeer voldaan keerde zondagavond een ge zelschap r.k. jongeren terug van een trip naar Duitsland, waar het weekend temidden van hun Duitse gastheren werd doorgebracht. Za terdagmiddag waren de jongens en meisjes, een 40 in getal in de richting van de grens vertrokken. Om 7 uur arriveerden ze in Ibben- bühren bij Tecklenburg. Nadat ze bij hun gastheren waren ondergebracht volgde er een dansavond in hotel Vosskamp, waar de eerste Vriendschapsbanden werden gelegd, die in de loop van de zondag werden verstevigd. 's Middags werd in gezelschap van hun gast heren en uiteraard ook gastvrouwen een wan deling gemaakt naar de bekende uitspan ning het Hoekende Weib, terwijl ook een gebruik werd gemaakt van de Rödelbahn. Een daverende Bonte Avond in het clubge bouw sloot dit zeer geslaaged uitstapje af, maar niet voordat was afgesprken, dat nog dit jaar een returnbezoek zal plaatsvinden. De R.B.C. „Op Stap" organiseert voor za terdag 28 september a.s. haar laatste puzzel- rit van het seizoen. De start en finish zijn als gewoonlijk bij café Smit aan de Enter- weg. De laatste puzzelrit belooft tevens de zwaarste van het seizoen te worden en men is van mening dat alleen- de bekwaamste rijders deze rit tot een goed einde zullen kunnen brengen. NOTTER De school met de Bijbel aan de Klokken- dijk te Notter welke geheel gerestaureerd en verfraaid is, nadert haar voltooiing en zal binnenkort worden heropend. Op initiatief van enige oud leerlingen van de school is nu in Notter en Zuna een comi té opgericht met het doel, om door mid del van vrije giften van ouders en oudleerlin gen gelden bijeen te brengen voor een passend cadeau, het bestuur aan te bieden als blij vende herinnering bij de heropening van de school. Op maandag 30 september a.s. begint de Biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken weer aan haar wedstrijdenprogram ma voor het nieuwe seizoen. Aan de komende competitie wordt deelgenomen door 40 vier tallen, die zijn ingedeeld in vier klassen van elk tien teams. Er heeft zich voor dit seizoen een nieuwe vereniging aangemeld n.l. de B.V. „Bolscher" uit Enter. Ook dit jaar zullen de viertallen weer ge rangschikt worden volgens matchpunten. In de eerste klasse speelt men 125 caramboles per partij, in de tweede klasse 100 caram boles en in de derde en vierde klasse 75 caramboles. Na afloop van de competitie speelt de kam pioen van de tweede klasse twee promotie- Voor de onderlinge competitie van de schaak club Rijssen gespeelde wedstrijden op dins dag 24 september. H Waanders J. ter Harmsel 1-0. F. H. Krommendijk K. Munneke 0-1. C. J. G. Keulemans H. J. Fidder 1-0. B. ter Harmsel H. Wilmink 0-1. M. H. Baltus W. ter Harmsel 1-0. J. Lichtenberg J. G. H. Kiever 0-1. S. Wierda A. Pouw 1-0. M. te Wierik M. van de Belt 0-1. wedstrijden tegen de laagst geplaatste uit de eerste klasse, de kampioen van de derde klas se speelt twee promotiewedstrijden tegen num mer laatst uit de tweede klasse en de kam pioen van de vierde klasse zal tegen de laat ste uit de derde klasse twee promotiewedstrij den spelen. Het bestuur heeft besloten, dat de viertallen die het komende seizoen voor het eerst aan deze wedstrijden deelnemen, buiten mededin ging van de kampioensprijs spelen. Bij een eventueel kampioenschap moet men wel pro motiewedstrijden spelen. De indeling voor de nieuwe competitie ziet er als volgt uit le klasse: Ten Berge 1 Enter; Kalfsterman 1 Holten, H.B.C. 1 Hellendoorn; VIOS 1 Rijssen; KOT1 Nijverdal; NBC 1 Nij-, verdalSpekhorst 1 Rijssen; Struik 1 Rijssen; 't Groentje Hellendoorn; OBK 1 Nijverdal. 2e klasse: KOT 2 Nijverdal; Reggebrug 1 Rijs sen; NB.C. 2 Nijverdal; H.B.C. 2 Hellendoorn; De Poppe 1 Nijverdal; De Tonne 1 Hellen doorn; Oudelaar 1 Nijverdal; KOT 3 Nijverdal VOP 1 Holten. Derde klasse: Reggebrug 2 Rijssen; MKV 1 Raalte; Kalfsterman 2 Holten; De Ster 1 Hellendoorn; NBC 3 Nijverdal OBK 2 Nijver dal; Hofstee 1 Nijverdal; Kalfsterman 3 Holten Bolscher 1 Enter; VIOS 2 Rijssen. 4e klasse: Oudelaar 2 Nijverdal; VOP 2 Holten; MKV. 2 Raalte; De Poppe 2 Nijver dal; De Tonne 3 Hellendoorn; De Poppe 3 Nij verdal; MKV 3 Raalte; Bolscher 2 Enter; De Ster 2 Hellendoorn; De Tonne 2 Hellen doorn. i i

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3