PALTHE heeft filiaal te RIJSSEN I Jaarvergadering Amateurfotograïen- vomiifjiii'j Aldolem Rijssen ZEBRA-ACTIE 1963 FIL M NIE U W S b" SPORTCLUB RIJSSEN SPEELDE GELIJK EXCELSIOR ONTVANGT NOORDW1JK De lagere Excelsior-elftallen R.K.S.V. VERLOOR Rijssense bejaarden op stap Dronken automobilist aangehouden Tamboercorps ,Wilhelmina' behaalde eerste prijs JONGERENREIS REEBOK GESCHOTEN DAMES VIELEN BUITEN DE PRIJZEN Vrijdag en zaterdag de film: GODS GEUZEN Woensdag de film: JUNGLE CAT R.M.C. hield laatste puzzelrit van het seizoen GESLAAGD BENOEMD INZATE WOONHUIS Schapenfokdag in Rijssen Gevonden voorwerpen Vrijdag 13 september 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 MÉUf' wMli ALT HE W> fi s& I" gffif 'li HE INK EL f W I -f R>.\ ,T» W\éti Mi»;. Donderdagmiddag vond de opening plaats van de schoonheidssalon, Palthe. Dit filiaal is gevestigd in de zaak van de firma A. Pen- nings, Wierdenseweg 15. De zaak van de heer Pennings is intact ge bleven, alleen heeft het intérieur een kleine verandering ondergaan. Beide afdelingen zijn gescheiden, zonder dat het cachet van de zaak er onder geleden heeft het geheel biedt een sluitend geheel. Onder dit filiaal ressorteren nu de dépots, Nijverdal, Hellendoorn, Enter, Goor, Holten, Markelo, Diepenheim en uiter aard Rijssen. Door de extra service die Pal- the biedt worden de kledingsstukken gehaald en bezorgd, zonder dat dit in rekening wordt gebracht. Binnen 24 uur kan zo de reiniging plaats vinden. Sportclub Rijssen ontmoette zaterdag het zeer sterke Enter Vooruit en wist in een re delijk goede wedstrijd een verdiend 2-2 gelijk spel uit het vuur te slepen. De ploegen deden weinig voor elkaar onder doch de ervaring van de diverse oud le elf talspelers van Enter Vooruit was doorslagge vend bij de bezetting van het middenveld. De gasten namen de leiding, waardoor Schel- levis tegenscoorde (1-1). Na de rust was het weer Enter Vooruit die de stand tot 2-1 wist op te voeren, doch weer zorgde Schellevis voor de gelijkmaker. Zaterdag gaat Sportclub Rijssen naar En schede om het op te nemen tegen Sparta II. In deze ontmoeting zit winst voor de Rijsse- naren. Doordat vorige week het terrein van SDCP werd afgekeurd tengevolge van de hevige re genval zullen de Excelsioren nu zaterdag van start gaan in de nieuwe competitie west, waarin 3 oostelijke 2e klassers zijn onderge bracht. De roodwitten ontvangen om 4 uur de kam pioen van west II, Noordwijk. Het is bekend dat de Noordwijkse ploeg uit het goede hout gesneden is en dat alleen ploegen van goede huize zich tegen hun kun nen meten. De Noordwijkers laten technische vaardigheid gepaard gaan met enthousiasme, zodat er zaterdag in de Mors ongetwijfeld zal zijn te genieten. Excelsior kan nog niet in de sterkste for matie uit komen, doch overigens hoeft dit nog geen reden te zijn om te wanhopen. In tegen deel wij zijn er van overtuigd dat de rood- baadjes tot winst zullen komen, indien op frisse wijze gespeeld wordt en men direct de „plankenkoorts" de nek indrukt. Veel succes jongens en laat zien dat er ge ducht getraind wordt. Evenals het eerste kwam ook Exselsior 2 za terdag nog niet binnen de lijnen, doordat het terrein van DOS II in Vriezenveen werd afge keurd. Excelsior 3 startte goed in de nieuwe competitie en won thuis van SVZW 3 uit Wier den met 3-2, ruststand 3-1. Ook Excelsior 4 begon goed en stuurde het derde elftal van Hulzense Boys met een 4-1 nederlaag naar huis. DES a was te sterk voor Exselsior a waardoor de Rood-Witten met 6-1 het onder spit moesten delven. In de wedstrijd Excel sior b-DES b werden de puntjes broederlijk ge deeld uitslag 1-1. Excelsior c en d kwamen beiden met elk 2 winstpunten terug uit Nijverdal en wonnen res pectievelijk van DES c en d met 1-0 en 5-1. De wedstrijd Haarl. Boys d -Excelsior e ging niet door. Voor zaterdag a.s. is het volgende program ma vastgesteld. Excelsior 2 gaat naar DETO 2 in Vriezen veen. Excelsior 3 heeft weer een thuiswed strijd, en ontvangt Enter Vooruit 2, terwijl Excelsior 4 in Enter het vierde elftal van En ter Vooruit ontmoet. De A. junioren gaan op bezoek bij SOS a in Hellendoorn en het b elf tal bij plaatsgenote RKSV a. Excelsior c krijgt op eigen terrein Nijverdal b en Excelsior d ontvangt SWN d uit Nijverdal. De e junio ren ontvangen RV b. R.K.S.V. heeft de competitie wel heel slecht ingezet door op het Almelose Sportpark met 6-1 van Luctor te verliezen. Het eerste half uur wist R.K.S.V. zich nog staande te hou den. Toen echter Van Dalen, stopper Oude Luttighuis omspeelde, maakte hij met alleen de Rijssense doelman voor zich geen fout, 1-0. Even later maakte Augustein van een blunder in de RKSV-defensie gebruik en het was 2-0. Direct na de rust, gingen de Rijs- senaren fel in de aanval, doch doordat er vaak zonder overleg gespeeld werd, leverde dit geen doelpunten op. Luctor had meer succes, toenna twintig minuten spelen, stopper oude toen na twintig minuten spelen, stopper Oude was R.K.S.V. een geslagen team, De Leeuw en Van Dalen voerden in de 23e en 27e minuut de stand op tot 5-0. Stopper Velthuis maakte uit een penalty het halve dozijn vol, Op vrijdag 6 september hield de AFV Aldolem te Rijssen in hotel Gijsbers de jaar lijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer Westerik kon om acht uur een bijzonder groot aantal leden welkom heten. In zijn openingswoord concludeerde de voor zitter, dat de vereniging een buitengewoon goed jaar achter de rug heeft, vele belangrijke spre kers zijn in Rijssen geweest, en het einde van het vorig seizoen, de in mei gehouden (eerste) fototentoonstelling, kan zonder meer een groot succes genoemd worden. Spreker drong er bij de leden op aan, om nog regelmatiger de door de vereniging te or ganiseren contactavonden te bezoeken. De notulen van de vorige vergadering en de jaarverslagen van de secretaris en de pen ningmeester werden ongewijzigd goedgekeurd. In de loop van de avond maakte het bestuur een deel van het komende programma be kend. De eerste contactavond zal op vrijdag 20 sept. a.s. worden gehouden, spreker is dan de heer Van Gorsel uit Arnhem over „Foto grafie en misdaad". Evenals vorige jaren zal er naar worden gestreefd om ongeveer om de drie a vier weken avonden te beleggen, het programma tot en met november staat reeds vast. In oktober belegt de vereniging een excursie naar een lezing van de bekende fotograaf Wim Noordhoek in Enschede, in november komt er een demonstratie speciale vergrotings techniek do0,1- de heer Van der Colk uit We- zep. Verder zullen in dit seizoen de leden weer Advertentie drie verplichte onderwerpen te fotograferen krijgen. Voor beoordeling van de resultaten zal zoals gebruikelijk een beroep worden ge daan op bekende verenigingen uit de omgeving. Om ongeveer half elf besloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Vele ouden van dagen te Rijssen hebben dinsdagmiddag deelgenomen aan het jaarlijk se uitstapje, dat telken jare wordt georgani seerd door het comité ouden van dagen. Dit jaar was de deelname niet zo groot dan in andere jaren. Deze keer hadden zich 145 perso nen voor deze tocht aangemeld. Onder gunstige weersomstandigheden werd, 's middags in drie autobussen vertrokken in de richting Holten, naar Laren, langs het kas teel Dorth en via Joppe en Gorssel naar Eefde, waar de sluizen werden bezichtigd. Vervolgens ging de route over Zutphen, Eerbeek en Loenen naar de Woeste Hoeve met bezoek aan de gedenkplaats van de geval lenen. In Apeldoorn volgde een rustpauze bij de Julianatoren, waarna, verfrist, de mooie tocht werd vervolgd via Deventer, Schalkhaar, Lettele, Okkenbroek na?- Holten, waar de laatste aanleg werd gehouden. Zeer voldaan bereikten de bejaarden 's avonds in goede stem ming hun woonplaats. Door de Rijkspolitie alhier werd een inwo ner van Rijssen in dronken toestand aange troffen achter het stuur van een personenauto. Hij werd ingesloten en proces verbaal werd opgemaakt. Het rijbewijs van deze Rijssenaar zal zeer waarschijnlijk worden ingehouden. Op het concours te Eefde bij Zutphen be haalde het tamboerkorps onderleiding van tamboermaitre H. Markering, zaterdag de le prijs met 73 punten. Het korps werd vanaf De Haar ingehaald. In het Parkgebouw vond een kleine hul diging plaats. De 2e voorzitter de heer G. Hofstede feliciteerde de jongens van Marke ring met hun uitstekende prestatie. Voor het staande nummer behaalden zij 36 punten, voor het lopende 37 punten. De heer Schepers bood namens Wilhelmina een enveloppe met in houd aan. De heer A. H. ter Horst bood allen een consumptie aan. Zaterdag 21 september maken de R.K. Jon geren een uitstapje naar Duitsland. Ze zijn te gast bij de Jongeren van Ibbenbüren. Reeds enkele jaren houden de Rijssen*; jongeren hier mee contact. Enkele dagen voor de sluiting van het sei zoen slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Mul der, Oosterhofweg erin een vijfjarige reebok te schieten (zes-ender) nabij de schietbaan in Hollands Schwarzwald. Op verzoek van de minister van Justitie nam de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers het initiatief tot een Voorlich- tings-actie, die tot doel heeft een veiliger gedrag van voetgangers en rijverkeer, op en nabij de voetgangersoversteekplaatsen te be vorderen. Bij deze ZEBRA ACTIE 1963 weet de ver eniging zich gesteund oor alle organisaties en verenigingen die zich bezighouden met de verkeersveiligheid, alsmede door de Cen trale Politie Verkeers Commissie. De voorlichting is gebaseerd op de volgende régels: VOETGANGER: 1. Sta stil voor u het trottoir verlaat: kijk naar links, naar recht en nog eens naar links. Kijk niet alleen naar het voertuig maar ook naar de bestuurder. Ziet hij u? 2. Blijf uitkijken tijdens het oversteken. Steek nooit aarzelend over Wees duidelijk. In het oude zwembad in de Mors werden zaterdagmorgen viswedstrijden gehouden door leden van hef gemeentepersoneel. Het fraaie weer werkte er vooral aan mee dat de wed strijd een succes werd. Gemeentesecretaris H. Nijland en marktmeester H. Jansen con troleerden telkens de buit die door de ama teurvissers aan de hengel werd geslagen. L. Brinks nam spoedig de leiding, de ene vis na de andere haalde hij op. C. Krol de winnaar van de vorige wedstrijd moest de ze morgen het loodje leggen. Bij het opmaken van de eindstand om half 12 bleek dat L. J. Brink met een vangst van 10 vissen winnaar werd. Krol kreeg de 2e prijs met een vangst van 5 vissen. De 3e prijs was voor J. H. Poortman, de 4e voor G. J. Wessels, de 5e voor H. ten Hove, terwijl G. J. van Put ten de 6e prijs behaalde. De heer H. Jansen reikte na afloop met een humoristisch woord de prijzen uit. 6-0. Vlak voor afloop redden de Rijssenaren de eer, 6-1. Voor zondag a.s. staat de thuiswedstrijd tegen TVC uit Tubbergen op het program ma. In het verleden werd nog nooit van de ze ploeg ge won n en. Vooraf speelt het 2e elftal tegen Haarle Boys, 4, het 3e elftal is vrij. De junioren A ontvangen het B-elftal van Excelsior, terwijl het b-elftal te Nijver dal tegen S.V.V.N. speelt. De pas in Nederland afgestudeerde arts Anton Drager arriveert in 1936 in Battavia om zijn contract met de Nederlandse regering na te komen en vijf jaar bij de Dienst voor Volksgezondheid in Nederlands Oost Indië te werken als compensatie voor de hem ver leende studiefaciliteiten. Na zijn verwelko ming op het bureau van deze dienst door de directeur, dr. Kramer, de onderdirecteur dr. Sordjano, en enkele andere medici, maakt An ton al spoedig zijn hartewens kenbaar. Hij wil namelijk het liefst werken bij dr. Bits Jansen, een der oudste Nederlandse doktoren in de Oost, die een van 's werelds beroemdste mannen op het gebied van lepra en lepra bestrijding is. Hoewel het verzoek ongewoon is stelt dr. Kramer hem toch aan als assistent van dr. Jansen, die in een dorp in het oer woud juist bezig is een pest-epidemie te on derdrukken. Op reis naar Rauwatta, in Rokoel maakt Anton kennis met twee mensen die hij ook later nog zal ontmoeten, n.l. de Waterstaat ambtenaar Harry Vrolijk, een direkt voor beeld van de eenzame man in het oerwoud, die aan drank verslaafd is en Willem Waterreus, kapitein bij het Leger des Heils, een evenwich tig en godvruchtig man, die aan het hoofd van een lepra-kolonie staat. De jonge medi cus, die niet in God gelooft, staat zeer scep tisch tegenover deze man. Anton, door de ruwe, maar karaktervolle dr. Jansen wat sma lend als „totok" ontvangen, moet al dadelijk helpen om een dorp, dat door de pest geteis terd wordt af te branden. Als hij kort daar na ontdekt, dat de Sultan aan melaatsheid lijdt, iets dat dr. Jansen nog niet ontdekt had, stijgt echter de achting van de tropenspecialist voor zijn jonge collega. Berichten over een cholei'a-epidemie op Su matra dwingen dr. Jansen en Anton om daar heen te gaan. De onverwachte komst van Anton's verloofde, Els van Duin, die met een hoge ambtenaar van „Koloniën" en diens vrouw een inspectiereis mag meemaken, brengt Anton, na een uitbundig plantersfeest in de soos, tot de overtuiging, dat zij hun huwelijk niet langer mogen uitstellen, al verzet dr. Jansen zich daartegen, omdat hij bang is, dat Anton's aandacht voor het werk dan zal verslappen. Zij trouwen echter toch, maar dr. Jansen laat Anton overplaatsen naar het ziekenhuis in Batavia. Deze overplaatsing is eet. klap voor de jon ge eerzuchtige dokter. Zijn huwelijk lijdt er onder. Els overtuigt dr. Jansen ervan, dat hij Anton weer moet terugnemen, al zal zij haar man dan maar zelden zien. In de volgende periode ziet Anton kans om de slordige en onsystematische notities van dr. Jansen over zijn 30-jarige ervaring met lepra, in een boek te verwerken. Dr. Jansen is daar woedend over, maar trekt later weer bij, omdat het werk zo uitstekend gedaan is. De eigen conclusie van Anton, speciaal han delend over de lepra-kolonie van Kapitein Wa terreus, die zij samen bezocht hebben, leiden tenslotte echter tot een nieuwe breuk. Anton krijgt opdracht om met de bestuurs ambtenaar Bevers naar het oerwoud te gaan, waar Harry Vrolijk in nood verkeert. Het ge bied daar wordt beheerst door de machtige tovenaar-medicijnman Boeroebi, die door zijn mysterieuze bijgeloof-methoden en geraffineerd gebruikmaken van Vrolijk's zwakheden deze tot waanzin heeft gebracht. Vrolijk valt Anton aan. In zelfverdediging moet Anton zijn land genoot neerschieten. Nog ontdaan over dit avontuur krijgt hij op nieuw een soortgelijke opdracht om dr. Sor djano te redden, die bij het bestrijden van een pest-epidemie in Boeroebi's gebied een volgend slachtoffer van de diabolische tove naar wordt. Pogingen om hem te redden falen en An ton besluit om daar te blijver en Boeroebi uit te dagen. Deze tracht hem op alle manieren er onder te krijgen, maar Anton verzet zich. Tenslotte komt Boeroebi hulp voor zijn zieke volk te vragen. Gelovende, dat hij de strijd ge wonnen heeft, gaat Anton met Boeroebi mee. Deze laat hem echter verdwalen in de jungle. Na een dagenlange vreselijke tocht, steeds belaagd door Boeroebi's „toverkunsten" en op het randje van de waanzin, bereikt Anton de spoorwegwagon, waarin hij woont, en waar zijn laatste daad is: een kort radiocontact te maken met Batavia. Een hulpexpeditie geleid door dr. Jansen, wordt uitgezonden. Zij vinden met veel moeite Anton, die in een coma geraakt is. Dr. Jansen's hulp en daarna de eindeloze toewijding van Els, bregen de jonge dokter, die God dankt voor zijn redding, weer in het normale leven terug. „Jungle Cat" toont u het vrijwel geheel on bekende gebied van de Amazone, het meest ontoegankelijke oerwoud van de wereld. Hier leeft in de schemer van het laatste machtige oerlandschap de grootste van alle jagers. Zijn naam - jaguar - en voor de eer ste maal komt zijn zeldzaam levensverhaal in een opzienbarend nieuw avontuur op het witte doek. In verbazingwekkende scènes, in nooit eerder vastgelegde filmbeelden onthult Walt Disney het binnenland van het Amazone gebied, een ruwe en woeste ogrwoudwereld. Wij maken kennis met de bewoners van dit oerwoud. De apen, reuzen-hagedissen, toe kans, papegaaien, ara's, krokodillen, mieren eters, kortom u zult de vreemdste wezens zien, die uit de diepten van het pre-histori- sche verleden schijnen te kruipen en die vechten als de oude gladiatoren. Wij zien honderden prachtige vogels, wilde bloemen, enorme orchideeën, die het oerwoud met hel dere kleuren opvrolijken. Het is de jaguar, die oppermachtig regeert over al deze dieren en over het hele mysteri euze oerwoud, de jungle cat met z'n flitsen de snelheid, zijn sterke tanden en klauwen, het woeste dier, dat geen vrees kent. In de strijd is hij een monster in de kunst van het besluipen, vol list en moed - Het verhaal ver telt ons van een zwarte en een gele jaguar die besluiten samen door het leven te gaan. In opwindende scènes ziet men hen de strijd aanbinden met de gevaarlijkste dieren van het oerwoud. De gevechten tussen de jaguars en krokodeillen, met de dodelijke boa constric tor - met monsterachtige vissen die brullen, zijn adembenemend. De beelden, waarin de jaguar moe der haar jongen leert op jacht te gaan en hoe zij hun gevaarlijkste vijanden moeten aanvallen, zijn onbeschrijfelijk. Ondertussen gaan de apen voort met hun idyllische bestaan, eten fruit bloemen en no ten. Rusten, wat, doen trapeze-oefeningen en krabben zich hier en daar. Hoog in de boom toppen leeft de luiaard, een diersoort met een zeer eenvoudige en rustige levenswandel. De luiaard hangt zijn hele leven in.de lucht, niet omdat hij dat zo leuk vindt, maar enkel en alleen omdat hij niet anders kan. Jungle Cat is een film voor hen, die van Walt Disney het waarlijk ongewone verwach ten, in de traditie van de serie avonturen uit het werkelijke leven, de films, die steeds meer prijzen winnen. 3. Loop nooit zomaar de zebra op; het rijver- keer kan niet plotseling stilstaan. Geef de bestuurders de kans u te laten voorgaan. 4. Bij glad en nat wegdek heeft een voertuig een langere remafstand nodig. Bij duis ternis en slecht weer ziet men u later. 5. Steek zo mogelijk in groepjes over, houd rechts op de zebra en help kinderen en bejaarden. BESTUURDER: 1. Nader een zebra altijd met matige snelheid. U kunt er voetgangers verwachten. Rijd nooit intimiderend. 2. Rijd nooit een zebra op wanneer u hem niet kunt overzien. Passeer een ander voertuig nooit bij de zebra. 3. Let bij links en rechts afslaan niet al leen op het rijverkeer, maar wees bedacht op zebra's om de hoek, ook als het ver keer door politie of lichten wordt gere geld. 4. Wees bij slecht weer of duisternis nog meer bedacht op zebra's, die dan min der goed zichtbaar zijn. 5. Parkeer nooit op of tegen de zebra, maar blijf er tenminste 5 meter vandaan. De Rijssense motorclub had voor de laatste keer dit seizoen een puzzelrit uitge zet, die ondanks de ongunstige weersomstan digheden mede door de bekende „fops" ge slaagd genoemd kan worden. Het parcours liep via Zuna-Nijverdal-Hoge Hexel naar Wierden. De start en finish was bij café Het Witte Hoes, waar na afloop door de heer H. Buursink met een toepasse lijk woord de prijzen werden uitgereikt. De uitslagen luiden: Auto's: 1. B. Eshuis Rijssen 30 strafp. 2. B. Landeweerd 33 str.p. 3. K. Tijhof Vriezenveen 58 str. p. 4. J. Lam- mertink, Enschede 58 str.p. 5. J. ter Maat Hengelo 60 strafp. 6. J. Ossekoppele, Alme lo 62 strafp. 7. H. Meulenbelt, Nijverdal 73 strafp. Motoren: 1. E. Hartbold, Heino 77 strafp. 2. H. Ligtenberg, Rijssen 95 strafp. Te Utrecht slaagde voor aspirant-lerares Diny Aanstoot, Holten. Voor Coupeuse de dames Alberta Wegsta- pel, Holten, Diny Boode, Holten, Dicky Klein Lankhorst, Holten, Voor Tailleusse Willy Weg- stapel Holten, Voor moderne sierkunst, Ria Bolten, Enter. Allen werden opgeleid door mo devakschool D. Wessels-Nijland. Mej. G. Harbers, alhier is benoemd tot ty piste ter Gemeentesecretarie te Rijssen. De heer W. van Brussel te Rijssen werd met ingang van 1 oktober a.s., benoemd tot administrateur aan de lagere technische school te Rijssen. In Hotel Spekhorst vond dinsdagavond ten overstaan van notaris F. van Schooten de in- zate plaats van een woonhuis met erf en tuin aan de Stationsdwarsweg 40, groot 3.70 are voor de erven G. ter Horst. Het huis werd ingezet door de heer Kuipers te Hellendoorn op 30.100,— Maandag wordt op het veemarktterrein te Rijssen de jaarlijkse Schapenfokdag van het Texels Schapenstamboek voor Overijssel ge houden. De inschrijving voor deze fokdag is zeer groot. De keuring neemt om 9.30 een aanvang. Bruine „Big Ben" regenjas, een beige porte- monnaie met inhoud, zwart gymnastiekpakje linker jongensschoen, groene vulpen, gekleur de hoeddoek, kleine hond (zwart bruin), brui ne portemonnaie met inhoud, pakje pi gels, pakje haarkrulpennen, heren g-' regenjas, alpinopet (blauw), beige pr met in houd. kinder portemonnaie, naasappels en repen, linker kind ring met sleutels, paar rolschaat ne jongens portemonnaie met r ten tas met inhoud, gebreid dar bloemde sjaal, rood kindervest. Inlichtingen over bovenstaande zijn te verkrijgen aan het groeps rijkspolitie te Rijssen, Wierdenses werkdagen tussen 18.00 en 20.00 v lefonisch. i

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3