Overwinning op historische Rijssense „Bouw". Mogelijk bouw van 140 woningen. Uitbreidingsplan goed op gang. Kosten een miljoen. 1'REDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Rijssens Zwembad „De Koerbelt" trekt vele en onderscheidene bezoekers 40 JAAR IN DIENST VEEMARKT RIJSSEN Folkloristisch festival Enschede A.N.W.B.-ROUTE Toch nog 'n Stukn 333333333333333333333333333333 AGENDA Gevonden voorwerpen AANRIJDING Aanvoer varkensmarkt overtrof de verwachtingen ER WERD GESPAARD R.K.S.V.-NIEUWS OVERGEPLAATST De ab0nnemert^ Wn r-edraa? 1;50, PCT kWartaal Administratie en Redactie Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur postabonnees f 1.6o per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting 41e Jaargang No. 31 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Viijuag a augustus iyo3 de straatstenen, want deze levert de Gemeen te zelf. Deze kosten bedragen circa f 270.600. Als men hier nog bijvoegt de honoraria aan het Adviesbureau etc. dan komt men aan een totaal van 1 miljoen gulden, een toch wel respectabel bedrag. Nog dit jaar vindt de aanbesteding plaats van het tweede gedeelte van dit uitbreidings plan. Deze tweede fase is nog intensiever Aan het werk GETROUWD: Albertus Gerhardus Antonius Otten 27 jr en Maria Johanna Meulman 24 jaar Wierden Enter Rijnsweg 4, 30 juli; Andries Harbers 43 jaar en Josina Trijntje van Wingerden 36 jaar Rijssen de Bleijde- straat 12, 30 juli; OVERLEDEN: Jan Stam, 57 jaar, echtgenoot van A. de Graaf, Stationsdwarsweg 56, 31 juli; Hermannus Hendrikus de Goeijen, 84 jaar, weduwnaar van H. H. Borghuis, Haarstraat 77 1 aug. NED. HERV. GEMEENTE: Grote kerk 9.00 uur en 10.45 uur. Dhr. Hagedoorn (Van Driedorp). 19.00 uur. ds. Kool. Westerkerk: 9.30 uur. Ds. Kool. 15.00 uur. dhr. Hagedoorn. Notter geen dienst, GER. GEM. NOORDERKERK: 9.30 uur en 19.00 uur. ds. Van Haaren. 15.00 uur lees- dienst. GER. KERK BOOMKAMP: 9.30 uur ds. Brink man. 15.00 uur ds. Brinkman. OUD. GER. GEM. BEVERVOORDE: 9.30 uur- en 19.00 uur ds. Vosman. 14.30 uur lees- dienst. OUD. GER. GEM. IN NED Oranjekerk: 9.30 uur en 15.00 uur. GER. GEM. IN Ned. Eskeik. 9.30 uur en 19.00 uur ds. Aangeen- brug, 14.30 uur leesdier>«f Huizen aan de Esstraat T okio begint lang zaam maar zeker m de ban te geraken van de komende Olympi sche .spelen. Overal in het stadsbeeld kan men reeds reclames aantreden, welke naar de aanstaande sportontmoeting ver wijzen. Zo brengt 'n automobielfirma zijn wagens onder de aan dacht met gebruik making van de vijf ringen (foto links), terwijl een elektrici teitsmaatschappij er ook nog de Olympi sche vlam bijhaalt als blikvanger. De eerste fase van het uitbreidingsplan Zuid heeft een gunstig verloop. Reeds is 1400 m. riolering aangelegd. Daarnaast is een enorme hoeveelheid grond verzet. Dit deelde ons gis termiddag de heer D. C. de Ruiter, opzichter bij het Ingenieurs-adviesbureau Bongaert-Kuy- pers mede. Moeilijkheden leverden vooral de Esstraat op mede in verband met hei enorme hoogte verschil. Het ligt in de bedoeling maandag met de bestrating hiervan te beginnen. Ook het feit, dat in deze straat maar liefst 6 kabels lagen leverden vele onverwachte moeilijkheden op. Deze zijn nu hier echter overwonnen. De firma Ten Oever uit Olden- zaal, hoopt met het project in het begin van 1964 gereed te zijn. Het uitbreidingsplan Zuid omvat het gebied gelegen tussen de Lentfertweg en de Welle- weg ten Noorden van de Weynand Zeeuw straat. De totale oppervlakte bedraagt 15 ha.. Dit terrein wordt bouwrijp gemaakt. Behalve we gen met riolering worden ook trottoirs aan gelegd. Dit bouwrijp terrein is ongeveer 10 ha. groot. Naar globale schatting kunnen hier 140 woningen worden gebouwd. Nog dit jaar wordt een aanvang gemaakt met de bouw van een 50-tal woningwetwoningen van de vereniging „De Goede Woning". Ook zullen hier een tweetal Bejaardencentra verrijzen. Het bejaardencentrum van de Grietje Jan ter Horststichting is reeds in aanbouw. Ook zal hier een Lagere School (Gereformeerd) worden gebouwd. Verder zijn er een tweetal bijzondere of open bare gebouwen gepland. Verder is er plaats voor een 16-tal winkels, een en ander is uiter aard afhankelijk van de breedte en ont werp. De heer Hattink deelde ons desge vraagd nog een aantal détails mede, die het vermelden waard zijn. 3,6 km. bedraagt de lengte van het wegennet, de lengte van de riolering is 3,58 km. 21.340 m. bedraagt de klinkerbestrating. 6,4 km. trottoirband en 7 km opsluitband is nodig voor de afwerking van dit project. 10.000 m betontegels moeten worden gelegd, evenals 1100 m. gresbuis. Er dienen 280 stuks straat en trottoirbanden te worden aange bracht. Er worden klinkers (d.fgelegd en wel totaal één en half miljoen. De lengte van de profielstrips voor aansluiting rioolbuizen onderling bedraagt 3,5 km. Er moet ook heel wat grond worden afgegraven; voor het leg gen van rioleringen moet maar eventjes 8500 m3 worden uitgegraven, terwijl voor het aan leggen van wegen en trottoirs 35000 m3 zand afgegraven, verdeeld en uitgegraven moet worden. De totaal om te zetten grond be draagt maar liefst: 130.000 m3. Daarnaast moeten nog een 70-tal controle- putten worden gemetseld, voorzien van klim- ijzers. Indertijd is het project aanbesteed voor 568.500 Hierbij komen nog de kosten van GEBOREN: Jan Johan Alidus z.v. J. H. ter Keurst en G. Dannenberg, Haarstraat 59 30 juli; Gerritdina, d.v. J. Kreijkes en G. Grooten, Hogepad 5, 30 juli; Hendrika Johanna, d.v. J. Nijland en J. G. Nieuwenhuis, Holterstraatweg 60, 31 juli; Abraham Cornelis z.v. A. C. Otto en J. ter Harmsel, Boomkamp 35, 31 juli; Johannes Alfonsius Maria z.v. J. M. Hege man en G. M. M. Lucas Ligtenbergerdijk 39 31 juli; Frederik Jan, z.v. W. Dommerholt en A. Goosen, Graaf Ottostraat 185, 4 aug; Gezinus Johan z.v. J. Dangremond en J. Kreij kes, Weth. H. H. Korteboslaan 59, 25 jul. te Almelo. ONDERTROUWD: Andries Hendrik Baan 25 jaar Rijssen Wier- densestraat 91 en Hermar.na Pluimers 26 jaar Wierden Enter Wierdenseweg 16, 1 aug; Albert Bouwhuis 19 jr Wierden Smalendijk 2 en Janna Voortman, 18 jaar, Molenstraat 32 1 aug; Wilhelm Haase, 39 jaar, Baankamp 15 en Hen drika Braakman 40 jr Hellendoorn, A 10 1 aug; Fredrik Stegink 41 jr Hellendoorn Nijverdal, Daliastraat 2 en Janna Hofman 41 jr Rijssen Enterstraat 15, 2 aug; Afgelopen week, maar vooral afgelopen week-end moest het zwembad De Koerbelt weer een stroom van bezoekers en bezoeksters verwerken. Zaterdag was echter de topdag, toen passeerden bijna 8000 personen de con troles. Donderdag werd weer een mijlpaal een feit. Van klein tot groot maakt gebruik van het bad, dat bleek ook dezer dagen wel duidelijk toen de 84-jarige heer Webbink zelfs nog zijn zwemcapaciteiten liet zien. Tot groot ver maak van jong en oud nam hij zelfs een duik in het water. Zo kan men zien, jong geleerd, is oud gedaan. In verband met zijn veertig-jarig jubileum bij de firma ter Horst en Co. alhier werd de heer H. Aaftink, Witmoesdijk 11 ten kan tore van de directie ontvangen. Hij ontving de bronzen medaille, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Namens de directie werd het woord gevoerd door de heer G. W. ter Horst, die hem feliciteerde en dankte voor de vele werkzaamheden, die hij in de func tie van chauffeur voor de firma Ter Horst had verricht. Aangevoerd 1178 stuks vee, runderen 74, varkens 1104. Prijzen: 10 vette koeien van 2,90 tot 3.20 per kg. slachtgewicht. 38 melk- en kalfkoeien van 750.- tot 900 per stuk. 20 pinken van f 450 tot 700 per stuk. 6 graskalveren van 250 tot 400 per stuk 17 drachtige zeugen van 325 tot 425 per stuk. 1087 biggen van f 60 tot 70 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel aardig vlot, prijzen staan de. Zeugen: Handel kalm, prijzen goed geno teerd. Biggen: Handel zeer vlot en geanimeerd, prijzen hoog. Op zaterdag 10 en zondag 11 augustus staat Enschede in het teken van een groot inter nationaal folkloristisch festival. De dans- en zanggroepen komen uit Zweden, Ierland, En geland (Wales), Duitsland, België, Oostenrijk, Italië (Sicilië) Frankrijk (o.a. Le Ruban de Pro vence die als enige Franse groep heeft deel genomen aan de festiviteiten rond de kro ning van H. M. Koningin Juliana) en Ne derland (de Enschedese verenigingen Lön- neker Boeren-Daansers, De Krekkei, de Schad- denrieders en de Schuttersvereniging Glaner- brug. Verder zijn er uit ons land verenigin gen uit de districten Noord, West en Zuid nemende groepen zijn gestoken in het kos tuum dat als traditioneel voor de streek waar uit men afkomstig is geldt. Het festival wordt in het Volkspark gehouden, waarbij op beide dagen twee voorstellingen worden gegeven, die beginnen om 15 uur en 20 uur. Zater dagmiddag 10 augustus wordt een optocht van de deelnemers door de stad gehouden die om 13.30 uur begint. Inlichting: VVV En schede, tel. 05420-3200. Op donderdag 8 augustus 's morgens om 10 uur is de nieuwe ANWB-route Salland officieel geopend door de heer H. Bak ker lid van G.S. van Overijssel. De rou te voert door de IJsselstreek, de Heuvelrug, richting Deventer. Ook de directeur van We gen en Verkeer van de ANWB de heer A. G. M. Boost was aanwezig bij de ope ning, die gehouden werd in hotel „De Lin deboom" te Schalkhaar. Inlichtingen: A. N. W. B. Den Haag. Ik har met det mooie wear 'n kop dr neet noar stoan, 'k Dachen, loat ik disse keer Dan mear 's ouwersloan. En woer mos ik ouwer skriewn, 'k Wusse ech neet wat, Want woér oüwer har ik het Non nog neet ehad. En um drok te prakkezeern Was ik vuls te meu, Ik lear leever 's oawns in stool, Kuej 't oe vuursteln leu. En het zol dr eene keer Ook wal good um goan, 't Riessen kreantje det kum jums Toch wal vol te stoan. Mear zoo was ik zoonder oarg Toch an 't skriewn egoan, En zoo kuemp in 'n Sufferd ook Dit keer wat te stoan. En wat het vuurnaamste is, Of har iejleu 't duur, Ook al is 't gin mooi gedich, 'k Krieg min geeld dr vuur. JROZENDOM RIJSSEN. 1 en 19 augustus Rijssense Hengelvereni- ging „Ons Vermaak", hengelwedstrijd, aanvang 3 uur en 7 uur n.m. Twente Rijnkanaal bij Markelo. 17 en 24 augustus Nationale wedstrijden hon- dendressuurclub „Riessen" terrein Bre- keldlaan. 21 augustus Orgelbespeling Schildkerk door D.Jzn. Zwart, 20 uur. 31 augustus Rijssense Hengelvereniging „Ons Vermaak", hengelwedstrijd, aanvang 3 uur n.m. Schipbeek bij Roudalerburg. 6 en 7 dec. Tentoonstelling E.R.K.V. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 boven. Blauw-groen gestreepte zwembroek (nylon), geel-beige damestas, inh. enkele centen en een zakdoek, heren polshorloge, twee sleutels aan elektrisch draadje pop zonnebril, doublé mon tuur, driewielig kinderfietsje rood met blauw, klein bruine portemonnaie met ritssluiting, set met sleuteltjes, bril in groen etui, ko men aanlopen een hond, basterd herdershond geen halsband en penning, roodbruine por temonnaie met diverse inhoud zonnebril, zwembroek, blauw met witte streep, zwem broek met handdoek, khaki kleurige regen jas, in één der zakken enig duitsgeld, lange dameshandschoen (rode glacé), zilveren rozen krans, portemonnaie inh. 0.60, bankbiljet van f 10.- linker kinderschoentje, kleur wit, bruine portemonnaie met ritssluiting en inh. damesportemonnaie met inhoud, grijs plas tic portemonnaie met inh. paar slippers, hou ten opvouwbare duimstok, bedelarmbandje, padvindersriem, bruine portemonnaie met inh. hooivork, sluitstuk radiator van auto. honde- riem met penning no. 137649, kruiwagen van metaal, paar witte plastic schoentjes, beige portemonnaie met inh. geblokte herendas, dubbele rijwieltas met inh. Op de Hagen had een aanrijding plaats toen een groentewagen van de firma W. uit Almelo achteruitreed. Deze kwam hierdoor in botsing met een geparkeerde vrachtwagen van de heer t. H. De wagen van H. werd vrij ernstig, beschadigd. De varkensmarkt, die afgelopen maandag voor het eerst weer sedert december werd gehouden heeft veel bezoekers getrokken. Maar ook de aanvoer was navenant. Meer dan 1000 stuks werden aangevoerd. Vooral ook veel toeristen lieten zich dit buitenkansje niet ontnemen en keken vo! belangstelling naar het spelletje van loven en bieden. Door enkele leden van de marktcommissie van de vereniging Marktwezen werden aan elke aanvoerder, zowel handelaren als fok kers, een waardebon ter hand gesteld, welke, dankbaar door de betrokkenen werden ont vangen. Gedurende de maand juli werd bij de Nuts- spaarbank Almelo, bijkantoor Rijssen inge legd een bedrag van 262.709,40 en terug betaald 195.206,74. In deze maand werden 63 nieuwe spaarrekeningen geopend. Voor a.s. zondag staan er voor alle senio renelftallen weer wedstrijden op het program ma. Het eerste elftal speelt in Lochem te gen de vierde klasser Ruurlo in het kader van het z.g. Hooiplukkerstoernooi, De 2e editie die zondag met 3-0 won van WW 2, moef het nu opnemen in Goor tegen WW I. Het 3e elftal komt na de 1-0 zege tegen WW 3 nu uit tegen Boekelo 2. De heer H. van Dam, wachtmeester bij de Rijkspolitie alhier is benoemd tot opper wachtmeester te 't Zandt. van opzet. Tevens is hierin opgenomen Je verbreding en verbetering van de Arend Baan- straat. Vooral deze aatste wegverbetering zal ongetwijfeld door de vele bezoekers van het zwembad „De Koerbelt" met vreugde worden begroet. Bij deze 2e fase van het uitbreidingsplan Zuid zal het grote verschil in hoogte de uit voerder vrijwel geen parten spelen. In het eerste gedeelte bedroeg het totale hoogtever schil 7 m. Om niet te steile wegen te krij gen heeft men zoveel mogelijk grond ver zet en een helling aangebracht van 1 op 20 m. Normaal wordt altijd gestreefd naar 1 op 25 m. In de 2e fase zullen de kosten nog hoger zijn. In dit gebied komen n.l. de straten veel dichter op elkaar te liggen. Dit gebied zal veel intensiever worden bewoond. De over winning op de „historische bouw" van Rijs sen, zoals de heer D. C. de Ruiter het uit drukte zal hier echter niet hoeven worden behaald. Bij de eerste fase n.l. is men ge dwongen het énorme hoogteverschil op te los sen door het aanbrengen van een viertal ter rassen. Enorm hoogteverschil

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1