Hondenshow in openlucht werd groot succes Schoolzwemmen in „De Koe FILMNÏEUWS pompvers Uitreiking getuigschriften huishoudschool Geslaagden en bevorderingen aan christelijke u.l.o. Kynologische sport op hoog peil 264 geslaagden Schietwedstrij den res. rijkspolitie Vrijdag en zaterdag de film: SPOORWEGOORLOG IN HET WESTEN Woensdag de film: DE WEENSE IJSREVUË Donderd. en vrijd. de film: ALS TWEE DRUPPELS WATER Jaarvergadering Excelsior Orgelbespeling door D. J. Zwart op woensdag 24 juli "s avonds in de Schildkerk Folklore-festival Saasveld vrijdag 19 juli 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 RIJSSEN Heel wat kynologen waren zaterdagmiddag naar Ryssen gekomen, waar op het Volkspark een hondenshow door „R.E.O." werd gehouden. Ondanks enkele regenbuien en onweer, waardoor de keuring iets werd verlaat, kon voorzitter Frans Heering na afloop toch van een geslaagde middag spreken. De winnaar in de zgn. vrye klasse werd de Duitse herder Hanka van Twentebloed van de Enschedeër Danie Bolkenstein, die tot de beste hond van de dag werd uitgeroepen. Een extra-prijs ontving hij ook voor de beste zelfgefokte hond. Gezien de klasse van de honden had de jury een zware taak. In de kampioensklasse viel de beslissing van de jury veel sneller. Hier werd bij de teven winnaar de draadh. Duitse staander Lyda van Huisstede van de Almeloër H. J. Weggeman. Bij de reuen werd de Duitse korth. Waldo van de Rjjssenaar G. J. Slagman eerste. Hier waren de juryleden het vrijwel direct eens, wat de uitslag betreft. WOONHUIS INGEZET Tot slot reikte de voorzitter van „R E O", de heer F. Heering, met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij dankte allen, die hadden mee gewerkt tot het slagen van deze pret tige middag, vooral ook de heren F. A. J. Alofs, Wassenaar, J. v. d. Zanden, Tilburg, S. Franzen, Brummen, H. J. Kieftenbelt, Almelo, C. P. Knape, Haarlem en mevr. Gondrexon Ives Browne, die als keurmeesters hadden gefungeerd. Het bestuurslid van REO de heer G. J. Slagman betrok hij voor al in zijn gelukwensen. „Met 3 be stuursleden hebben we aan de match deelgenomen. U vriend Slagman, oude rot in de kynologische sport hebt op nieuw het kampioenschap behaald en daarmee ons de loef afgestoken", aldus deze voorzitter. De uitslagen luidden: Vrije klasse: 1 Duitse herder van D. Bolkenstein; 2 Amerikaanse cockerspa- niel, G. Kamphuis, Rijssen; 3 Boxer, H. Mulder, Nijverdal; 4 Dobberman, Pincher, J. Holtkamp, Rijssen; 5 Whip- pert, J. ten Brinke, Enter; 6 Duitse staande korth. J. Draaier, Rijssen; 7 Keesje van B. Haarman, Rijssen. Kampioensklasse teven: 1 Draadh. Duitse staande, H. J. Weggeman, Al melo; 2 Boxer, G. J. Nekkers, Hellen- doorn; 3 Belg. herder, Groenendealer, Bonny, eig. B. J. van Heek, Rijssen; 4 Dalmatische hond, B. J. Vossenbelt, Rijssen; 5 Amerik. Cocker Spaniel G. Kamphuis, Rijssen; 6 Boxer, G. J. Wie- gerink en Slag. Kampioensklasse reuen: 1 Korth. Duitse staande G. J. Slagman, Rijssen; 2 Rottweiler, B. J. Huiskes, Almelo; 3 Dwergkees J. Holtkamp; 4 Boxer Buco, A. Slag, Nijverdal; 5 Berner Sennen- hond, B. J. van Heek, Rijssen. Langh. St. Bernard: 1 J. P. van de Belt, Rijssen, eveneens 1 Ynka van dezelfde eig. Boxer: Barry A. Fleer, Hellendoorn; lu; Armindy R. Bults, Rijssen 2u; Con- l-aad, G. J. Wiegerink, Nijverdal 3u; Betsie G. J. Wiegerink en Slag, Nij verdal lzg.; Adelheid, G. J. Nekkers, Hellendoorn 2zg.; Lona, H. J. Kuiper, Nijverdal 3g; Biitzy, F. Koster, Rijssen; zzg.; Bucko, A. Fleer, Hellendoorn 5zg.; Bonzodoro, E. J. Leemreize, Enter 6zg.; Astrid, A. Fleer, Hellendoorn lu. 6zg. Engelse Buldog: J. v. d. Berg, Hol ten 1. Rotweiler: B. J. Huiskes, Holten lu. Duitse Herdershonden: Frico, J. Companjes, Wierden lzg.; Nuts v. Gra- venburg, G. ten Brinke, Enter 3z; Frank, B. Ebeltjes. Wierden 2zg.; Fal- co mevr. Wichers-Nijboer, Wierden 5zg.; Wolf, E. H. Rikkert, Enter 6g; Roland, H. Rikkert 7g; Andaah, A. Nij- kamp, Rijssen lzg.; Annich, J. Com- panjen, Wierden 2u; Arnie, G. ten Brinke, Enter 3zg.; Anka, H. J. de Wilde, Enter 5zg. Schotse herdershonden: Heraldo, H. Dangermond, Rijssen lg; Edi, G. Jan- sen, Rijssen 2g; Angelica, J. Gerritsen, Rijssen lzg. Ruwh. Belg. Herdersh.: G. V ugte- veen, Rijssen lzg. Belg. Herders (Groenendalers): Co- pine, B. J. v. Heek, Rijssen lzg. Dobberman Pincher: Buco, G. Holt kamp, Rijssen lu; Tanja F. Zomer, Vrie- zenveen lg; Astrid, J. Dannenberg, Rijssen lu; Aide, M. A. Lunding, Goor 1 zg.; Astrit, M. A. Lunding, Goor lu; Gladh. Duitse Dwergpincher: B. J. Huiskes, Almelo 2zg. Katje; J. Tjeerds- ma, Almelo lzg.. Katje; J. H. Bieleman, Holten 3zg., Loekijgan. Dwergkees: A. J. Haarman, Rijssen 1, Blackie. Dwergpoedel: J. Seppenwoolde, Rijs sen 1, Ripca. Schotse terrier: J. v. d. Berg, Hol ten 1, Uppertwe. Draadharige Foxterrier: B. A. S. C. Poortman, Rijssen lzg. Cocker Spaniel: Argon, C. Kamphuis, Rijssen lu; Floortje, J. P. v. d. Belt, Rijssen 1 u; Dolleka, H. Bouwhuis, Nij verdal 4zg.; Nugget, J. H. Goossen, Rijssen 3u; Heiaih, J. v. d. Belt, Rijssen lu; Myrica's, G. Kamphuis, Rijssen 2u. Ierse Setter: Patrick, M. Held, Wier den u; Nancy, G. J. Bekhuis, Enter g; Jackie, W. Dollekamp, Markelo lu; Rodieh, W. H. Kienhuis 2zg. Cordon Setter: Arnohco, A. op den Dries, Nijverdal lzg; Gemma, C. Wol- ters, Nijverdal lzg. Duitse staande draadhaar: Frisei, J. Nijland, Rijssen lu. Duitse staande korthaar: Castordan, C. Kremer, Wierden 3zg; Diana, H. J. Weggeman, Almelo 4zg.; Biancaah, P. J. Drijer, Rijssen lu beste; Dianaka, H. J. Koedijk, Rijssen 2u. Dalmatische honden: Castory, A. Bloemendaai, Markelo, 2zg; Rolando, B. J. Asbroek, Nijverdal lzg; Nobilia, H. Boerman, Rijssen lu; Glauke, H. Boerman, Rijssen lzg.; Sonjare, B. J. Asbroek, Nijverdal 2g. Poedels: Areo, S. B. Wennemers, Nij verdal 1 beste; Katinka, mej. Renske, Nijverdal lu; Alinda, S. B. Wennemers, Nijverdal 1; Anjali, W. Siegerink, Rijssen u. Kortliarige Dashonden (Teckels) Ansje, B. H. Beldman, Enter lg; Bella, H. Beldman, Rijssen 2zg; Lexij, R. den Hartog. Vriezenveen, 3zg.; Beauty, H. J. Scherphof, Nijverdal lu; Blacky, H. J. Scherphof, Nijverdal u; Elsje, M. Pijffers, Rijssen g. Langharige Dashonden: Cherry J. H. Dannenberg, Rijssen lg; Casper, H. J. Bergman, Nijverdal lzg; Quaste, mevr. A. G. v. d. Houwen-Meusink, Wierden lg; Elli, H. J. Berman, Nijverdal lzg.; Sonja, G. Kamphuis, Rijssen 3zg; Alice H. J. Bergman, Nijverdal lu; Carla, H. J. Bergman, Nijverdal 2zg; Cisca, C. W. Oosterkamp, Holten 4zg. Aan de chr. ulo te Rijssen zijn ge slaagd voor diploma A: Mini Dangre- mond, Gerrie Dannenberg, Marie Dit- sel, Ineke Harbers, Jan Harbers, Egbert Harbers, Siebe de Jong, Jenny Kraa, Willy Kreijkes, Manna Ligtenberg Jan Nijkamp Janny Pas, Henk Schippers, Jan Stam, Ria Struijk, Jan Tijhof, Marie Troost, Renger Veldhuis, Berend Verse- put, Dick Waanders, Jan Assink, Wim Baan, Truus ten Brinke, Connie Brouwer, Hermien Burgers, Jan Janssen, Henny Lankamp, Daan van Maanen, Dini Men- sink, Dinant Poortman, Marie Wermink, Dina Baan, Hermien van Brussel, Jan Heuvelman, Ali Jansen, Ali Karkdijk, Dine Landeweerd, Jannes Nijkamp, Al- bert Pluimers, Jan Rosman, D rk Smeij- ers, Grietje Strijker Gerrit Wessels. Geslaagd voor diploma-B: Berend Aan stoot, Anja Gijsbers, Dora Hietland, Jannes Keizer, Dicky Meeuse, Dina Scherphof. Bevorderd van klas 1 naar 2: Meisjes. Anneke Bax, Henny Bax, Cobi Bloemen dal, Dini Drijer, Dini Goossen, Marie Harbers, Ria de Lange, Gerda Mark- voort, Dini Nijhuis, Johanna Roosink, Willy Rotman, Hannie Stam, Janneke Tijhuis, Janneke Vermaas, Hermien Vin kers, Jannie Dannenberg, Dini Eertink, Gea ten Hove, Gerdien Klein-Horsman, Marietje Ligtenberg, Wilma Rutterkamp Jannie Scheppink, Mientje Troost, Jan na Vosman, Hanneke van Putten, Dini ter Weele, Manna Wibbelink, Mineke Bloemendaai, Anneke Koers, Marian Ban- nink, Fenny ten Berge, Fietje Blom, Margareth Court, Jenny Dommerholt, Henny de Fretes, Janny Gerritsen, Di- neke van de Maat, Hendrika van de Maat, Dini Markvoort, Janna Nieuwen- huis, Ali Nijland, Rebecca de Ridder. Jannie Rutterkamp, Annie ter Steege, Anneke van Tuyl. Jongens: Dinant van de Belt, Meino Huizinga, Wim Jansen, Hans Kloek, Wim van de Maat, Dick Poortman, Ger hard Reinink, Jan Rothman, Johan Seppenwoolde, Dick van de Westeringh, Johan Woudenberg, Rien Eyzinga, Gerrit Assink, Johan Averesch, Dinant Baan, Gerrit Beunk, Gerrit Boerman, Jan Borg huis, Gradus Bruins, Dick van Brussel, Wim ter Harmsel, Bertus Heu velman, Dick van de Houten, Gradus Ligtenberg, Anton Schooten, Tonny Smelt Herman Voortman, Andries Baan, Jan Bisschop, Johnny Eertink, Jan Jansen, Wim Janssen, Frits Jongeneel, Renger v. Lindenberg, Paul Mannot, Gerard Wit- teveen, Jan Brunnekreef, Wim Altena, Henk Grotenhuis, Henk Kastenberg, Piet Monteban, Siebren Visser. Van klas 2 naar 3 Meisjes: Dineke Baan, Ina Baan, Rineke Baan, Mineke Baan, Janna Bakker, Janna ten Bolscher, Jannie Dommerholt, Jannie ten Hove, Hannie Kraa, Jannie Ligten berg, Riet Meeuse, Ina Nijzink, Hanne ke Schooten, Joke ten Voorde, Hermien Voortman, Rina Averink, Jannie Beunk, Jannie Harbers, Mientje ter Harmsel, Janna Nijland, Gerda Poortman, Wil ly Poortman, Jenny van de Riet, Dini Seppenwoolde, Janna Aaftink, Ineke Gro- teboer, Joke ten Hove Hetty Huinzinga, Dini Jurriëns, Ali Kamans, Janny de Lange, Dini Nijmeisr, Janny Schuur man, Ina Waanders, Dineke Zwoferink. Jongens: Wim Altena, Seino Baan, Jan Brandriet, Gerard Burgers, Jan Koster, Jan Leijendekker, Albert van Maanen, Dirk Nijland, Kees Otte, Jan Pluimers, Bert Schippers, Jannes van de Willige, Gerrit Langkamp, Johan van de Belt, Gerrit Hietland, Roelof Hofman, Jan Pongers, Gerti Steunenberg, Koos Vene klaas. Jan Wessels, Gerrit Wevers, Lam- ber Voortman, Wim Otten, Mattheus Batlajery, Theo van Eijzeren, Gerrit Fokker, Marinus Gerritsen, Gerrit Jans sen, Gerrit Meenks, Jan Mensink, Me- zak Rada, Jan Rozendom. ~Van 3 naar 4: Meisjes: Grietje Ave rink, Rina Baan, Jannie Bremmer, Her min van Brussel, Willemien Dollen, Han- ny ten Hove, Henny Kreijkes, Janneke Marra, Johanna Mensink, Hendrika Nieuwenhuis, Dini Pas, Toos Schuitert, Leoni Vlaardingerbroek, Martha Wes sels, Hendrika Wessels, Gea ter Horst, Dini ter Harmsel, Ria Bakker, Elly ten Bolscher, Alike Eshuis, Fenny van de Maat, Riek Mensink, Truida ter Stee- ge, Lucie Vermaas. Jongens: Jan Bosch, Henk Brinks, Geert van Brussel, Henk ter Harmsel, Albert Janssen, Jan Kamp, Johan Kosters, Wim In het zwembad „De Koerbelt" vond het diplomazemmen plaats voor de leer lingen van de diverse scholen onder lei ding van de 'heren H. Speck en J. W. W. ten Dolle. Het diploma verwierven: J. van Losser, D. v.d. Maat, M. Court, M. Bannink, M. Ligtenberg, M. Tuller, R. ter Harmsel, J. Roosink, G. Mark voort, M. Troost, H. Stam, C. Bloemen dal, H. Bax, D. Drijer, J. Brinks, H. Voortman, D. Baan, A. Hartsuiker, J. Bakker, Z. Jansen, J. Dommerholt, D. Nijmeijer, J. Beunk, J. Harbers, J. Aaftink, M. ter Harmsel, I. Baan, J. ten Voorde, J. ten Hove, H. Schooten, H. Romp, D. v.d Weteringh, J. Seppenwool de, G. Ligtenberg, G. Reinink, J. Wou denberg, D. van Putten, T. Smelt, H. v. den Berg, B. J. Ligtenberg, J. Brand riet, J. Pluimers, G. Burgers, D. Lig tenberg, G. Steunenberg, J. Rozendom, J. Bakker, L. Voortman, A. Eshuis, E. ten Bolscher, D. ten Hove, G. Kreijkes, J. Marra, H. Nauta, D. Markvoort, A. Nijland, J. ter Harmsel, G. Klein Hors man, M. Baan A. Kamans, J. Grote- boer, D. ter Keurst, A. de Wilde, J. Bisschop, J. Ligtenberg, G. Averesch, E. van Beek, D. Zwoferink, R. van Lindenberg, G. Meenks, J. Marra, L. Vermaas (allen Chr. Ulo): E. Bökke- rink, A. Verver, M. Paauwe, L. Bearzat- to, L. Huls, A. Geerdink, R. Huls, B. Bearzatto, A. Struik, (allen R.K. Ulo): J. ter Harmsel. J. Hofstede, H. Agter- esch, J. v.d Noort, H. Lohuis, J. v.d. Berg, L. Dommerholt, G. ter Harmsel, J. Beunke, T. Nijkamp, W. Mennegat, W. Langenhof, G. ter Harmsel, J. Klein Legtenberg, W. Hageman, H. Rozendom, A. Jansen, J. ter Harmsel, D. Agteresch, F. Mensink, E. Haase, J. Nijkamp, R. Ligtenberg, J. Ligten berg, D. ten Berge, D. Ligtenberg, G Timmerman, E. ter Harmsel, P. Baan, D. Pluimers, W. Zandvoort, H. Ligten berg, H. Reijkers J. Harbers, D. ten Bolscher, J. Eertink, H. Baan, G. Baan, J. Paalman, G van Lindenberg, J. de Boer, J. Nijmeijer, J. Waanders, J. van Heek, D. Harbers, J. Aaftink (allen Chr. L.H.S.): W. Seppenwoolde, H. Schu- lenburg, J. Twllhaar, H. Bosch, J. Boer man, A. Ligtenberg H. Baan, P. Kreijkes, G. Nijland, H. Markvoort, W. Bouwhuis, F. ter Halle, W. ten Hove, J. Gewald H. Seinen, J. Lodeweges, G. Bartels, H. Hegeman, D. Rozendom, H. Koster, J. G. van Heek, H. Meijer, H. Gorter E. Stegink, F. Ekelenkamp, J. Mane schijn, G. Stam, J. Jansen, H. Smalbrug- ge, G. Bolink, J. Temmink, H. Baan, G. Hanstede, G. Altink, A. ten Hove, W. Tijhof, W. Pas J. Visser, H. Slooyer, Romp, Gerrit ter Harmsel, Gerrit ter Maat, Gerrit-Jan Averesch, Herman ten Berge, Ad Bolks, Jan ten Brinke, Gerrit Broekhuis, Albert Dannenberg, Albert Goorman, Jan van Heek, Dinant ten Ho ve, Dinant Hulsman, Gradus Kreijkes, Jan Ligtenberg, Jan Marra, Wim Nij- enhuis, Jan Nijkamp, Albert Oosterveen, Henk Stam, Johan Stam, Gerrit van Weerd. J. Sprakel, J. Welink, H. Dekkers, P. Woesthuis, M. Nijzink, M. Tijhof, D. Wolters, G. Wennemers, J. Broekmaat, D. van Zon, C. Dommerholt E. Schui temaker, J. Wild (allen L.T.S.): J. Nij land, G. Schreuder, J. Tijhof, T. Schuur man, J. Nijkamp, J. Wolterink, H. Nij kamp, G. Teela, H. Teela (allen Ju- lianaschool), A. Gijsbers, D. Meenks, E. Hofstede, S. Wieringa, H. Dannenberg, J. ten Brinke, H. Mensink, G. Veen, J. Braakhekke (allen Wilhelminaschool) H. van Putten, M. Walstra, A. Krabshuis, D. Schreurs, L. Markvoort, G. Dannen berg, D. Stegeman, D. Bakker, G. téh Hove, M. Schreurs, W. Wessels, J. Nij land, R. Haase, J. Dijkstra, G. Teela, E. v. Veen, G. Leusman, A. Schouten, J. Gijsbers, D. Baan, G. Goosen, J. v.d. Maat G. Nij land, K. R. Boonstra, J. Bakker, S Brons voort, B. Bloemendal, W. Waanders, G. Webbink, D. Wolterink, R. Smeijers, J. van Benthem, W. Stoker, E. de Lan ge, (allen O.L. school) J. Poortman, D. ten Wolthuis, J. Goosen, W. Kreijkes, M. Ligtenberg, J. ten Hove, H. ter Harmsel, L. Brinks, W. Jansen, J. Paul, G. D. Wessels, E. Langkamp, B. Haa se, H. Baan, J. Dannenberg, J. Pas, H. Siemerink, G. Koster, G. Dangre- mond, J. Rouweler, J. Bekhuis, T. Rut gers, B. Schrooten, G. Geerdink. T. Lin- ders, J. Klein Rouweler, B. Hilgerink, T. Spekhorst, R. Struik, J. Struik, M. Nedei (allen Haarschool) G. J. Harbers W'school. RIJSSEN Op de schietbanen te Rijs sen werden voor de Reserve Rijkspolitie uit het district Almelo revolver-schiet wedstrijden gehouden. De uitslagen wa ren als volgt: 1 J. Baan, Rijssen 114 pnt; 2 E. J. Brinkerink, Losser 112 pnt; 3 G. M. Legtenberg, Denekamp 112 pnt; 4 J. A. Kolkman, Holten 111 pnt; 5 W. Mark voort, Rijssen 110 pnt; 6 J. Bril, Goor 109 pnt; 7 T. J. M. Hoogenbosch, Borne 109 pnt; 8 G. Wind, Vriezenveen 107 pnt; 9 F. Jager, Vriezenveen; 10 A. J. W. Wolf, Tubbergen 106 pnt; 11 G. W. Hek man, Denekamp 105 pnt; 12 B. Geerdink, Parket 105 pnt; 13 J. B. A. Slot, Tubber gen; 14 C. G. Spikkel-, Haaksbergen 99 pnt; 15 G. A. J. Veldhuis, Losser 99 pnt; 16 D. Koers, Staf Ditsrict 97 pnt; 17 J. Hartman, Staf District 96 pnt; 18 L. G. Gazenbeek, groep Markelo 95 pnt; 19 H. A. in 'tVeld, Weerselo 94 pnt; 20 G. H. Rupert, Delden 93 pnt; 21 H. A. Berg man, Weerselo 88 pnt; 22 J. Booy, Gramsbergen 84 pnt; 23 G. D. W. Brinks, Holten 81 pnt; 24 S. Derksen, Markelo 80 pnt; 25 D. W. Swienink, Bome 78 pnt; 26 A. J. Gerritsen-Mulkes, Wierden 75 pnt; 27 M. Grob, Parket 75 pnt; 28 P. Horst, Delden 71 pnt; 29 H. C. F. Ehren- cron, Gramsbergen 66 pnt; 30 J. J. Hol- ters, Haaksbergen 59 pnt. ENTER GESLAAGD G. Braamliaar slaagde te Hengelo voor het middenstandsexamen. De oudste broer Britt (RANDOLPH SCOTT) kan zich het best aanpassen. Hij neemt als opzichter dienst bij de in aanbouw zijnde spoorweg naar Santa Fé. Hij kan het goed vinden met ingenieuw Baxter (WARNER AN DERSON) maar de vrouwelijke kassier ,van de maatschappij, Judith Chandler (JANIS CHAR TER) kan niet vergeten dat Britt met de zuidelijke troepen heeft gevochten tegen haar man, die in de noordelijke rangen gesneu veld is. Een verplaatsbare drank- en goktent, die de constructiegroep op de hielen volgt naar mate de spoorlijn vordert, maakt de werklie den geregeld ongeschikt voor hun werk. Tot zijn verdriet merkt Britt dat zijn drie broers samen met een zekere Sanders (ROY RO BERTS), de leiding hebben van de tent. De spoorwegmensen slaan ten slotte het drank- hol kort en klein. Als later zijn broers betrokken zijn bij een overval op een geldtransport van de Santé Fé neemt Britt hen tegenover de sheriff nog in bescherming, maar keert hun daarna voor goed de rug toe. De jongste broer, die gewond werd bij de overval sterft. Britt weet door snel te handelen een berg pas voor de Santa Fé-lijn te reserveren, voordat deze door een concurrerende lijn wordt bezet. Judith gelooft nu in zijn goede trouw en begint hem steeds meer te waarderen. Nog eenmaal proberen Britts broers en San ders'n overval te plegen. Britt kan nu niet ver hinderen dat de politie erin wordt gemengd; hij helpt sheriff Masterson in het gevecht tegen de bandieten en zijn broers vinden de dood. De spoorlijn bereikt Santa Fé en Britt neemt ontslag om bij een spoorweg in Nevada te gaan werken. Dan merkt Judith hoeveel zij om hem geeft en reist hem achterna. Voor de keiharde financier John Michael Markes staat één ding als een paal boven wa ter: zijn fiat voor de financiering van 'n gro te ijsrevue hangt af van het contracteren van Helga Held als soliste. Helga (Ina Bauer) is „hot news" geweest, sinds ze zich als gevreesde kandidate voor de Europese kampioenschappen plotseling te rugtrok, omdat haar conditie niet honderd procent was en ze risico wilde uitsluiten. Maar de heren Barsch en Klappe, twee concurreren de sportpromotors, die hij tegen elkaar uit speelt om Helga te contracteren, halen bak zeil, omdat het meisje en haar moeder be slist weigeren: Helga wil alleen nog voor haar plezier rijden. Heinz, een neef van de heer Barsch (Toni Sailer), een sportieve jongen, die met zijn sporttoestelletje toeristen over de gletschers vliegt, ski-lessen geeft en assistent is van zijn oom, oppert een geniaal, ofschoon niet brandschoon idee om oom's financiering te redden: aangezien het woord „schaatsenrijd- ster" nergens voorkomt in het concept-con tract van Markes kan dus ook een eventuele andere Helga Held uit Berlijn gecontracteerd worden en dat gebeurt: een kostuum-ont werpster van die naam, vermoedend dat het om de aankleding van de ijsshow gaat, laat zich overhalen om mee te werken, waardoor aan de letter van Markes' financieringscon tract voldaan is. Een eindeloze reeks lachwekkende compli caties ontstaat evenwel, wanneer Heinz in het wintersporthotel waar de heren hun intrek nemen, de echte Helga leert kennen, die daar als receptioniste volontairt bij haar oom. Hij geeft het leuke meisje ski-lessen en wordt prompt verliefd op haar, een genegenheid die langzamerhand wederzijds wordt, zodat zij op het laatste ogenblik de grootst opgezette ijshow redt, waaraan haar naam dus listiglijk verbonden was. Als partner van Heinz daalt zij net op tijd letterlijk als een ster uit de hemel op het spiegel gladde ijs, waardoor iedereen gelukkig is. Haar aanstaande man in het bijzonder. Juni 1944. Plaats: het dorp Voorschoten. Ducker, een kleine sigarenwinkelier verdraagt zijn heerszuchtige vrouw die hem bedriegt met een N.S.B.-er. Ducker heeft alleen hart voor zijn krankzinnige moeder die bij hem inwoont. Het land is bezet, de oorlog woedt ondergronds verder. Ducker merkt er weinig van, hij doet als vroeger zijn dagelijkse plich ten. Zijn enig amusement is zijn judoclubje. Dan daalt, op een nacht, een man aan een parachute neer in zijn tuintje. Het is Dorbeck, een uit Engeland gestuurde agent die gehei me opdrachten moet uitvoeren. Ducker ont dekt nu iets bijna ongelooflijks: Dorbeck lijkt op hem als een tweelingbroer. Alleen, terwijl hijzelf blond en minnetjes is, heeft Dorbeck een donkere haardos en hij is een man die nooit genoegen genomen zou heben met het mid delmatige leven van Ducker. Ducker voelt zich weerloos aan hem overgeleverd. In opdracht van Dorbeck verricht Ducker nu allerlei gevaarlijke dingen. Hij wordt een ander mens. Dorbeck heeft hem een Leica ge bracht en een pistool. Ducker neemt deel aan een moordaanslag op een paar Duitse provo cateurs, brengt een andere Engelse agent onderdak. Kort daarop worden zijn vrouw en moeder gearresteerd. Het is duidelijk dat de De voetbalvereniging „Excelsior" te Rijs sen hield in hotel Gijsbers haar jaarverga dering onder voorzitterschap van de heer J. Harms en. De 2e secretaris de heer J. Poortman deel de in zijn jaarverslag mede, dat het ledenaan tal steeds stijgende is, voornamelijk bij de jeugdafdelingen bestaat een grote toeloop. In zijn jaaroverzicht memoreerde spr. de gunstige resultaten van de elftallen in het af gelopen seizoen. Penningmeester E. Meijerink deelde in zijn financieel verslag mede, een batig saldo in kas te hebben. Wegens periodieke aftreding werden tot be stuursleden herkozen de heren J. Harmsen, J. Zandvoort en Klein Horsman. In de elftalcommissie werden herkozen de heren H. van Brussel, H. Wold en B. Nijland. Mededeling werd gedaan dat de juniorenelf tallen in augustus a.s. een trip zullen maken naar de wedstrijd van Sportclub Enschede, een en ander in samewerking met de sup portersvereniging van Excelsior. ENTER Op verzoek van de erven B. Hen- drikse te Enter werd ten over staan van notaris J. A. Potjer te Wierden een woonhuis met schuu en tuin, Zwiks- weg 16 te Enter, ingezet op 14.100. Advertentie Duitsers Ducker op het spoor zijn - later blijkt dat zijn eigen vrouw hem verraden heeft. Ducker moet vluchten. Hij leert Marianne kennen, die zijn haar zwart verft om hem onherkenbaar te maken. Als hij in de spiegel kijkt, begrijpt hij wat er met hem gebeurd is: nu pas lijkt hij helemaal op Dorbeck, zijn zwartharige „super ego" dat alles durft. Hij pleegt op telefonische instructie van Dorbeck een tweede moordaanslag, en vertelt daarna zijn vriendin Marianne dat eigenlijk al zijn heldendaden op instigatie van Dorbeck verricht zijn. Het is hem te moede of het eigenlijk niet zijn eigen daden zijn. Kort daar op wordt hij door de Duitsers gegrepen, die een opsporingsverzoek gepubliceerd hebben op Ducker's naam, maar met Dorbeck's foto erbij. In gebouw „Jeruël", vond de eindles plaats van de leerlingen van de Huishoudschool. In zijn openingswoord heette de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. A. Scholman naast de leerlingen ook de ouders welkom. Hij verheugde zich over de grote belangstelling van de ouders en over de toe name van het aantal leerlingen. Hierna vond de uitreiking van de getuig schriften plaats. Hierbij werden de diverse klassen voorgesteld aan de zaal. De directri ce mej. Aalderink nam telkens enkele leer lingen onder de loep. Zij wees erop, dat de laatste tijd ook belangstelling te bespeuren valt voor de A.V.O. vakken, hoewel het aantal nog te gering is om hiervoor met een cur sus te beginnen. Naast de primaire oplei ding worden alleen momenteel meisjes in de Huishoudelijke en Naaldvakken onderwezen. Voor de laatste opleiding groeit de belang stelling gestadig. De heer Scholman feliciteer de hierna de geslaagden en ook de ouders. Hij toonde zich verheugd, dat de opleiding aan de eisen des tijds voldoet. Ook de direc trice en het personeel betrok hij in de felici taties. Ook mevr. Wessels bood haar gelukwen sen aan. Zij toonde zich verheugd over de groei van de assistentenklas. Zij deed een be roep op de ouders de kinderen te stimu leren in de 3e jaarsopleiding. Namens de C.B.T.B. bood de heer Kolk man zijn gelukwensen aan. Hij wees op de schoolstrijd, ruim 40 jaar geleden. De ge volgen van de gelijkstelling zijn duidelijk waar neembaar. In dit verband wees hij op de nieuwe landbouw-huishoudschool te Rijssen, waarvan de opening voor de deur staat. Tot slot sprak hij de wens uit, dat het huishoudonderwijs mocht meewerken aan de opbouw van ons land. De heer Ligtenberg dankte namens de ou ders het personeel voor het onderwijs aan de kinderen. U kunt, aldus de heer Ligtenberg vol vreugde terugzien op het bereikte resultaat. Onder leiding van de heer Kaspersma wer den diverse nummers ten gehore gebracht. Beurtelings werden vervolgens diverse voor drachten en declamaties ten tonele gebracht. Het getuigschrift van de Primaire opleiding ontvingen: Dineke Agteresch, Gerda Baan, Dineke ten Bolscher, Jeannette Eertink, Eef- je Haase, Dina Harbers, Jannie Harbers, Wil lie Harbers, Riki Kersten, Toni Koster, Joke Ligtenberg, Ria Ligtenberg, Fennie Mensink, Jannie Nijkamp, Jenneke Ooyink op den Dijk, Janneke Paalman, Gerda Timmerman, Jan nie Timmerman, Dini Troost, Jannie Waan ders. Jennie de Boer, Jennie Geerligs, Jan nie van der Kolk, Marie Lohuis, Lucy Mark voort, Janna Mensink, Jennie Nieuwenhuis, Berta Nijland, Betsie Puitrum, Dini Scheppink, Jannie Scholman, Hendrika Scholten. Gerrie Aanstoot, Narda Beldman, Gera Bolks, Willie Bosschers, Gerrie van Diepen, Jannie Grooten, Johanna Hofstede, Jannie Jansen, Willie Jan sen, Gerda van Lindenberg, Hetty Maatman, Hendrika Oud Aanstoot, Dineke Poortman, Jan nie Scholman, Jannie Scholten, Dini Stam, Tini Wanders, Jannie Aaftink, Herma Baan, Pina Baan, Willie Baan, Dini Bakker, Dini ten Berge, Gerda ten Bolscher, Marrie Brinks, Toosje Fuit, Dineke Harbers, Hannie Harbers, Gerda ten Hove, Ali Kamphuis, Dini Ligtenberg, Dirkje Ligtenberg, Dikie Nieuwen huis, Ina Nijzink, Dini Slagman, Dini Troost. 13 leerlingen ontvingen geen getuigschrift. Een leerlinge kon wegens ziekte nog geen examen afleggen. Het getuigschrift van de opleiding Assisten te in de huishouding H. ontvingen: Dineke Baan, Geesje Bakker, Herma Baan, Hannie van den Houten, Riki Hulsman, Jannie Jansen, Reini Kamans, Johanna Mennegat, Thea Mouw, Engelien Rosman, Herma Schuppert, Dini Schutten Anneke Smith, Hel een Witte- veen. Het getuigschrift van de opleiding Assis tente in de Huishouding N. ontvingen: Dini ter Avest, Jo Kolhoop, Tootje Lande- weert, Truida Ligtenberg, Dini Maneschijn, Mineke van de Noort, Hennie Reinink, Hendri ka Rotman, Engelien Schuitemaker, Sientje Schuppert, Hannie Voortman. Alle leerlingen van deze opleiding ontvingen het getuigschrift. Van de eerste naar de tweede klas werden 84 leerlingen bevorderd, elf leerlingen werden niet bevorderd, drie leerlingen gingen voor waardelijk over. Voor de nieuwe cursus hebben zich 121 leerlingen aangemeld. 1. 2 Koraalbewerkingen A. Canonisch vooi-- spel Ps 84 1, b. Voorspel en koraal Ps 68 10 Jan Zwart. 2. Trio in b-moll (uit Sonate IV) Jo. Seb. Bach. 3. Toccata et Fuga in d-moll Joh. Seb. Bach. 4. A. Trumpet menuet A. Hollins 5. Allegro G. F. Handel. 6. Twee geestelijke liederen, a. Ga niet alleen door 't leven, b. Scheepje onder Jezus hoede, Jan Zwart. 7 .Uit Sonate I, a. Pastorale, b. Fi nale, A. Guilmant. 8. 2 Koraalbewerkingen, a. Psalm 42, Jan Zwart, b Psalm 105:1, Dirk Jansz Zwart. Folkloristische gebruiken herleven op 27 en 28 juli in Saasveld (gem. Weerselo) wanneer op deze data daar het districtsfestival Oost van de Federatie van Folkloreverenigingen wordt gehouden. 28 groepen uit geheel ons land komen naar Saasveld om verscheidene demonstraties te geven. Er zijn schutters verenigingen, vendelzwaaiers, böggelrieders (berijders van de oude velocipèdes), dansgroe pen, midwinterhoornblazers en klootschieters, Uit Zwitserland komt een Alpenhoornblazers- groep en een jodelgroep. Verder zal nog een dansgroep uit Oostenrijk optreden. Elke groep zal gekleed zijn in het folkloristisch kostuum van de streek waar zij vandaan komt.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3