Ronde v. Rijssen gaal maandag van stari VEKAANS1E Bezwaarschriften ingediend VISWEDSTRIJD Gevonden voorwerpen PREDIKBEURTEN GESLAAGD Voordracht Stichtings bestuur Kampeercentrum Voorstel College Bestem ming „De Weijerd' AGENDA Gemeenteraad Rijssen SUBSIDIE VOOR ORANJEVERENIGING Verbetering Boomkamp. Enterstraat en Van de Broekestraat GESLAAGD Mooie tocht over de Overijsselse Heuvelrug Illuminatie Giethoorn BURGERLIJKE STAND EXAMEN Vrijdag 19 juli 1963 41e Jaargang No. 28 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 pei kwartaal voor postabonnees f 1,65 pei kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen Telefoon 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uui Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting In een nieuwe woon. wijk te Arnhem is 'n nieuwe zelfbedie ningszaak geopend. Eén van de eerste klanten was één die het bijzonder voor zien had op de bana nen. Laat u door deze foto niet van de wijs brengen: de aap legt de banaan niet in het wagentje, maar haalt hem er uit. Hij vat het begrip zelfbedie. ning dus zeer letter lijk op. VOOR Ondanks vele moeilijkheden, die hel jeugdi ge organisatie comité te verwerken heeft ge kregen gaat de wielerjeugdronde dit jaar loch door. Maandagmiddag om 3 uur vindt de start plaats van de eerste étappe en wel nabij boerderij Hakkert aan de Oosterhofweg. Het programma, .dat het comité reeds „pasklaar" had kon tot haar grote teleurstel ling niet worden verreden. Zo werd het par cours in de Lentfertstukken en de Morsweg afgekeurd. Alle étappes worden nu verreden op een parcours rond de Oosterhof en rond de Ravijntjes. Reeds hebben zich een 20-tal jongens op gegeven voor dit wielerevenement, dat telken jare veel belangstelling trekt. Alle rijwiel handelaren hebben 'n prijsje toegezegd. Even als vorige keren hoopt het comité dat zij alle deelnemers weer een prijsje in een of andere vorm zal kunnen verstrekken. Het programma luidt als volgt: Maandag 22 juli 3 uur Gewone étappe Oos terhof. 7 uur étappe Oosterhof. Dinsdag 23 juli Ploegentijdrit om de Ravijn tjes. 9 uur Gewone étappe rondom de Oos terhof 7.30 uur. Woensdag 24 juli 9 uur. Sprint over 300 m. op Morsweg achter bruggetje. 7.30 uur Gewone étappe rond de Oosterhof. Donderdag 9 uur Individuele tijdrit rond de Ravijntjes. 7.30 uur afval-race rond de Oosterhof. Vrijdag 9 uur. Ploegentijdrit rond de ravijn tjes. 7.30 uur. Gewone étappe rond de Oos terhof. Bij het gemeentebestuur zijn door de fami lie Nijkamp bezwaarschriften ingediend in verband met de bouw van een woning op een perceel aan de Molenstraat. Door de bouw van deze woning zou het uitzicht van de woning van de familie Nijkamp in ernstige mate wor den belemmerd. Indertijd heeft het college in verband met openbare verkoop van dit terrein de notaris gemachtigd te verklaren, dat het college bereid was alle medewerking te verle nen aldaar te bouwen. Om deze reden geeft het college de raad in overweging de bezwaarschriften ongegrond te verklaren. Voor het gemeentepersoneel was in het voor malige zwembad in de Mors een viswedstrijd georganiseerd, waaraan een 31 tal personen deelnam. Na afloop reikte de heer Jansen met een toepasselijk woord in hotel Tijhuis de prijzen uit. De wisselbekers, beschikbaar gesteld door de visvereniging „Ons Vermaak" werd gewon nen door C. G. Knol, hij ving een 13-tal vis sen, totale lengte 374 cm. De 2e prijs was voor L. J. Brinks met 186 cm. 3e pr. H. Voortman met 140 cm. 4. Mevr. ten Berge met 115 cm. De poedelprijs was voor de heer J. Meken- kamp. De strijdlustigste visser was de heer Gevonden voorwerpen: autoped kleur blauw met wit; klein rood prtemonnaie inh. 1,75; rechter wit kinderschoentje; witte damespor- temonnaie inh. 0.60; bruin jongensjasje; bei ge damesknipje, inh. halsketting met kruis je; snelbinder, gastang, enige foto's; ver chroomde autowieldop; plank van een vracht auto; drie bankbiljetten van f 10.; zwarte regenjas; fietspompje kleur wit; spanning zoeker; dubbele fietstas; damessjaal, beige met rode streep; grijze regenbroek; bruin damestasje; bruine portemonnaie met slui ting; bril; gouden ring, vermoedelijk een trouwing; grijze armband horloge; bruine portemonnaie met inhoud; snelbinder met ge le haken; sleutel no. 4; blauwe zwembroek met rose witte handdoek; beige regenjas; blau we mantel; sleutel; lichtbruine Marokkaan se portemonnaie; jongens tweedjas, kleur groen; leren jas; beige regenjas; groen ball point; wieldop van een auto; twee shawls, resp. 1 witte met blauwe splitsing en bruine bloemen en 1 rood; pakje kleren o.a. jas, vest en trainingshirt; rood etui met 4 sleutels; bruine damestas met ritsluiting; groen witte wollen das; gummilaars; paar leren hand schoenen; groene jute tas met inhoud; bruine regenjas; bay wollen muts, kleur blauw met geel-wit; japonceintuur (meerkleurig); zilve ren gulden; blauwe plastic regenjas; hond, witte fox met zwart oor. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7, op werkdagen tussen 18.00-20.00 uur. Niet telefonisch! Ned. herv. gemeente Grote Kerk 9.30 en 10.45 u. De heer Hagedoorn van Driedorp. 19.00 u ds. A. Kool (Bed. H.D.) Westerkerk 9.30 u. Ds. A. Kool. 15.00 u. Ds. Plomp van Gouderak. Eisen 10.00 u. Ds. Plomp van Gouderak. Ger. gemeente Noorderkerk 9.30 u., 15.00 u. en 19.30 u. leesdienst. Ger. Kerk Boomkamp 9.30 u. en 15.00 u. Ds. Brinkman. Oud Ger. Gem. Bevervoorde 9.30 u. Ds. Vosman (Bed. H. A.), 14.30 u. leesdienst. 19.00 u. Ds. Vosman (Dankzegging). Oud Ger. Gem. in Nederland Oranjekerk 9.30 u. en 15.00 u. leesdienst. Ger. gemeente in Nederland Eskerk 9.30 u. en 19.00 u. Ds. Aangeen- brug. Oud ger. gemeente in Nederland Oranjekerk woensdag 24 juli 19.30 u. De heer Van de Kamp te Utrecht. Het comité doet een beroep op het publiek i tijdens de wedstrijden niet onnodig het par- I cours op te lopen. Vooral bij de finish wer den vorig jaar nog wel moeilijkheden ver oorzaakt, doordat het publiek na binnenkomst van de meeste renners de weg opstoven, waardoor de laatkomers hiervan grote hinder ondervonden. Er deden zich toen nog enkele valpartijen voor. Aan de Opleidingsschool Detailhandel te Enschede slaagde onze plaatsgenoot de heer H. H. Struik. Voor het Betex A-diplomaslaagde tc En schede de heer J. ten Hove. Te Enschede slaagde onze plaatsgenoot de heer H. H. M. Oude Luttighuis voor het di- piama Sociale Academie met als spe cialisatie Algemeen Maatschappelijk werk. In een schrijven aan de Raad doet het col lege van b en w het voorstel een bestuur te kiezen van 7 personen, voor de Stichting Kam peercentrum „De Goolne Ket'n". Na verloop van tijd kan dan bekeken worden of de groot te van het bestuur in de praktijk voldoet. Door de vereniging Marktwezen en Plaat selijk Belang zijn voorgedragen: 1. J. Zeeuw 2. E. Bouwmeester. 1. J. Th. Gijsbers 2. J. Mensink. Door de Middenstahdsvereniging „De Ha- bi" 1. I. de Lange 2. B. Eshuis. Door de r.k. Middenstandsvereniging 1. A. F. M. Paautve 2. Th. Koedijk. Voor de 3 overige bestuursleden stelt het college de volgende personen voor 1. G. van Weerd. 2. G. J. Dommerholt. 1. J. H. Seppenwoolde 2. J. W. Keizer. 1. H. Pluimers 2. H. J. Wolterink. Als voorzitter stelt liet college voor 1. G. van Weerd 2. J. Zeeu w. Ingevolge toezegging van het gemeentebe stuur aan de raad heeft zij dezer dagen een schrijven aan de raadsleden gericht. Zij schrijft hierin, dat zij aan de dienst gemeen tewerken opdracht heeft verstrekt een plan te ontwerpen voor de aanleg van een eenvou dig plantdoen met speelweide en bleekveld op de Weijerd. Door deze dienst zijn twee plan nen ontworpen, die in zoverre van elkaar ver schillen, dat in het ene plan langs de particu liere afrasteringen een heestergordel is gepro jecteerd. Naar de mening van het college kan met het eenvoudigste plan worden volstaan en zal de geprojecteerde zandbak moeten verval len. De kosten worden geraamd op 7.194 verhoogd met toezicht enz. ad 1206.- in to taal 8400. Zij stelt de raad voor het nodige krediet beschikbaar te stellen en zo de Weij erd de bestemming van plantsoen te geven. Het lijkt haar gewenst daarom de Stads- bleek uit Bedrijfsbezittingen over te brengen naar de Algemene Dienst. Een dubbel loon, ne wekke vriej En loawe hopn mooi weer, Miej duch, dan hewwe niks te klaang, Want wat wiej dan nog mear. 't Is aanders as in vrooger tied, Toen gung het aajt vedan, Vekaansie keann iej toen nog neet, Doar dach gin meanske an. Nee, awwe 't good bekiekt dan hew't Non bette vuur mekoar, Ne hele wekke niks te doon Is toch wal mooi neetwoar. Nen heeln hoop leu dee hebt ne pas, En as 't mear efkes kan Dan goat ze vaste ouwer 'n streep, Trekt ze op Duutslaand an. Mear ook in aandre vrumde laann Kom iej oons volk dan teeng, De leu dee hebt de leste joarn 'n Smaak wal te pakng ekreeng. Het lik wel moode rechtevoort Um heel vear vot te trekng, Het skient of ze in Hollaand al Totaal zeent oet ekekn. En toch is Hollaand woondermooi, Alleen, wiej zeet 't neet mear, Want earkle awwe wat weelt zeen, Dan hoowe neet zo vear. J. ROZENDOM, RIJSSEN. Vergadering te houden op vrijdag 19 juli '63. AGENDA. 1. Vaststelling notulen vergaderingen d.d. 17 en 30 mi 1963. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethou ders d.d. 13 juli 1963 nr. 128, tot het verlenen van medewerking ex art 72 der lager-on- derwijswet 1920 ten behoeve van de Chr. Ulo-school. 4. Als voren tot het verlenen van mede werking ex art. 50 der Kleuteronderwijswet ten behoeve van de Prinses Beatrixkleuter- school. 5. Alsvoren betreffende intrekking van een garantie van rente en aflossing voor de aan koop van een woningwetwoning. 6. Alsvoren tot aanwijzing van een voet gangersoversteekplaats in de Elsenerstraat. 7. Alsvoren, tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1959. 8. Alsvoren, betreffende het „Onleigenings- plan 1962 Sportveldencomplex II". 9. Alsvoren, tot voorlopige vaststelling van enige bedrijfsrekeningen 1960. 10. Alsvoren, tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1960. 11. Alsvoren, betreffende de zogenaamde Industrierekening. 12. Alsvoren, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verharding van de Ligtenbergerweg, een zijtak van de Witmoes- dijk en de ie Zanddijk. 13. Alsvoren, tot beschikbaarstelling van 'n krediet voor verbetering van de Weijerd. 14. Alsvoren, lot vaststelling van een her ziening van de bebouwingsvoorschriften, beho rende bij het uitbreidingsplan „Verdenius". 15. Voorstel van burgemeester en wethou ders d.d. 9 juli 1963 nr. 142, betreffende het recht van opstel ten name van G. H. Huis ken. 16. Alsvoren, tot wijziging van de Beheers- verordening bedrijven 1953. 17. Alsvoren, tot benoeming van bestuurs leden van de Stichting Kampeercentrum ,.De Goolne Ketn". 18. Alsvoren, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aankoop van aan delen van de Waterleidingmaatschappij „Over ijssel" n.v. 19. Alsvoren, tot benoeming van een tijde lijk plaatsvervangend lid der Verkeerscom- missie. 20. Alsvoren, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van de Boom kamp, het ie gedeelte Enterstraat en de van de Broeksstraat. 21. Alsvoren, betreffende beschikbaarstel ling van een krediet voor subsidieverhoging aan de „Oranjevereniging" Rijssen. 22. Alsvoren, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanleg van de 2e fase van plan Zuid. 23. Alsvoren, tot onbewoonbaarverklaring van In Rijssen zijn de laatste jaren steeds moei lijkheden gerezen met het organiseren dei- feestelijkheden op 30 april. In verband hier mede is door enkele personen het initiatief genomen om te komen tot oprichting van een plaatselijke Oranjevereniging, die zich zou belasten met het organiseren der feestelijk heden op Koniuinnedag en andere hoogtijda gen. Deze pogingen zijn geslaagd en hebben ge stalte gevonden in de oprichting van de Oran jevereniging „Rijssen" op 29 jan. j.l. Deze vereniging is met haar werkzaamhe den begonnen en zal trachten de voor de fes tiviteiten benodigde gelden te verkrijgen door donaties en giften. Verwacht mag worden, dat een groot deel der kosten hieruit bestreden kan worden. Aangezien dit jaar de tijd van voorberei ding vrij kort is geweest, heeft de vereniging het gemeentebestuur verzocht dit jaar de sub sidie met f 300.- te verhogen. De meerder heid van b en w kan zich hiermede vereni gen en stellen de raad voor dit bedrag be schikbaar ie stellen. In opdracht van b en w is door de Grontmij een begroting samengesteld van de kosten voor reconstructie van enkele straten in Rijs sen, nl. de Bomkamp, Enterstraat (le ge deelte tot Oranjestraat) en Van den Broeke straat. De kosten zijn geraamd op 217.230.-. De raad wordt geadviseerd dit bedrag beschik baar te stellen. Voor het middenstandsdiploma slaagden te Zwolle de dames: D. Dannenberg-Baan, G. Harbers, J. Hee ling, G. te Lintelo, J. Ligtenbêrg, D. Nieuwen- huis, J. Pas en J. Poortman te Rijssen, A. Broeze te Eisen en A. Pluimers te Enter, en de heren J. Baan, G. J. Dannenberg, A. L. Lankamp en W. Sanderman te Rijssen. Te Hengelo slaagde de heer G. M. A. Braam- haar te Enter Zij ontvingen allen hun opleiding' van de heer G. Wolterink, leraar aan de chr. ulo school alhier. I I I I I I I I I I I I I I I I de panden Hogepad 1 tot en met 11 (oneven nummers). 24. Alsvoren, tot eerste wijziging van de regeling gratil'icaties bij ambtsjubilea. 25. Alsvoren, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanschaffing van een 2e fit- terswagen. 26. Alsvoren, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanschaffingen loodgieters gereedschappen. De vvv-conlact-commissie „De Overijsselse Heuvelrug" heeft onlangs een kaartje uitgege ven, waarop een route is uitgestippeld, die de toeristen door 't mooiste gedeelte van Over ijssel voert n.l. door het enorme recreatie gebied, dat zich uitstrekt van Ommen tot Hol ten. Het heeft zoveel schoons en afwisseling te bieden, dat men er steeds weer gaarne terug wil keren. De lengte van de route is plm. 110 km. die men echter niet in één keer behoeft af te leggen. Men kan deze route nu ook als z.g. „stempel- tocht" rijden, waarbij men zich op een formu lier van de nodige stempels kan voorzien. Bij het behalen van alle stempels ontvangt men een aardig souvenir van de „Overijssel se Heuvelrug". Men kan de tocht vanuit ver schillende plaatsen beginnen en zich op de VVV kantoren te Ommen Hellendoorn, Nijver- dal, Rijssen en Holten van de nodige stempels voorzien, op een formulier, dat aldaar ver krijgbaar is. Een eenvoudige maar altijd toch weer aar dige attractie, die de zelfwerkzaamheid en de oriënteriryjszin van de toerist bevordert. Het dorp Giethoorn is in de maand juli feeëriek verlicht. Alle bruggetjes en oude ge vels van huizen zijn geïllumineerd, hetgeen een prachtig gezicht is. 24 juli Orgelbespeling door D. Jzn. Zwart uit Rotterdam, Schildkerk. 24 juli Kindermiddag, Volkspark. 29 juli Extra vakantie-goederenmarkt. 31 juli Ned. zwemkampioenschappen 1500 m. dames en heren 6.30 n.m., bosbad „de Koerbelt". 17 en 19 aug. Rijssense Hengelver. „Ons Ver maak", hengel wedstrijd, aanvang 3 uur en 7 uur nm., nabij Markelo. 31 aug. Rijssense Hengelver. „Ons Vermaak" hengelwedstrijd, aanvang 3 uur nm, Schipbeek nabij Roudalerbrug. 6 en 7 dec. Tentoonstelling E.R.K.V. Opgaven voor deze rubriek kunnen ge schieden op het gemeentehuis, afdeling Ai- gemene Zaken, kamer 7 boven. GEBOREN: Marinus z.v. M. Legtenberg en W. H. Veneklaas, Nijverdalseweg 16a, 9 jul; Klaasje d.v. J. van den Belt en J. van der Giezen, Walstraat 7, 10 jul; Arend Dinant, z.v. G. J. Rozendom en E. ten Hove, Koninginneweg 15, 9 jul; Gerrit Jan, z.v. A. J. Buursink en M. Wes- selink, Zuiderstraat 32, 12 jul; Jan zv. J. van den Noort en D. Waggeveld, Haarstraat 159, 14 jul. ONDERTROUWD: Andries Harbers 43 jr Rijssen de Bleijdestraat 12 en Josina Trijntje van Wingerden, 36 j Hendrik Ido Ambacht, Lindestraat 39, 12 juli; Cornells Maria Leijdekkers, 29 jaar Gronin gen C. H. Peterstraat la en Anna Maria Wilhelmina Huiskes, 25 jr Rijssen Stations dwarsweg 56, 15 jul. GETROUWD: Frederik Hofstede, 23 jaar en Hendrika Maria Tijhof 24 jaar Goor Nach tegaalstraat 41, 10 jul; Gerrit Johannes Rohaan 24 jaar, en Gerrit- dina Slagman, 22 jaar, Rijssen Weijerdsteeg 22, 11 juli; Albert Jansen, 29 jaar, en Gerritdina Koster- bok, 22 jaar, Rijssen van den Broekestraat 20a, 12 juli; Frederik Jan Benjamins 28 jr en Charlotte Rosemarie van Strik, 28 jaar Amsterdam Nic. Maesstraat 122b, 13 jul; Petrus Antonius Meussen, 23 jaar en Hendrika Mulder 23 jr Beek en Donk, Smalleweg 38, 15 jul. Overleden: Willemina Nijzink 86 jr weduwe van J. W. Leeftink, Nijverdalseweg 62 9 jul. Te Rotterdam slaagde voor het vakdiploma Optiek de heer G. Veen. ZESLANDEN ATLETIEK WEDSTRIJDEN IN ENSCHEDE Een beeld van de za terdagse wedstrijden van de zeslanden at letiekontmoeting in Enschede, dit week einde. De 800 meter v.l.n.r.: no. 4 Bianchi (Italië), de Duitser Manfred Kinder (die eerste werd) en no. 3 de Fransman J. Lurot, die tweede werd. emm

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1