OVERIJSSEL trekpleister voor toeristen FILMNÏEUWS mm -I m R.B.C. „op stap" Vrijdag 28 juni 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 IA ^te:i»te; V V De autoweg tussen Holten en Nijverdal, die gistermiddag officieel in gebruik is gesteld, zal het verkeer over de Holter- en Nijverdal- seberg aanzienlijk doen stijgen. TOERISTEN TREKKEN j Vrijdag en zaterdag de film: TANZE MIT MIR IN DEN MORGEN Bijna 15000 bezoekers bij „Paraat" Woensdag de film: IK HEB GEZONDIGD PERSONEELSUITSTAPJE „De Mors" won met 3-2 Een van de vele karakteristieke zijweggetjes' die overal in het Twentse landschap zijn te vinden. «te ip *5 tetete;.. :v te V p 2 Een bekend econoom heeft onlangs verklaard 2 dat het toerisme zeker niet minder zal opleve- 1 ren, dan de kolossale aardgasbron onder Slochteren. Het is dus zaak het toerisme zo veel mogelijk te bevorderen. In de provincie Over- 2 ijssel liggen hiervoor rijke mogelijkheden, want 2 er zjjn weinig provincies die zo'n verscheiden. heid aan natuurlijke attracties bezitten, dan juist Overijssel. Dat is echter niet genoeg. Ook goede accommodatie voor de toeristen mag niet 2 ontbreken. En daaraan wordt gewerkt. I Nu de Provinciale VVV deze week haar jaar- I 1 vergadering heeft gehouden en haar nieuwe plannen heeft ontvouwd, brengen wij enkele van de mooiste plekjes in onze provincie in - beeld op deze pagina. De tijd is nu ook weer aangebroken, dat de boeren gaan hooien. Ook dat gebeurt per boot. Het punteren in Giethoorn (Venetië van het Noorden) is een toeristische attractie van wereldformaat. En wie het geluk heeft een trouwerij per punter mee te maken, heeft een onvergetelijke dag. (Foto boven) Bij Tubbergen staat de fameuze Kroezeboom op een der hoge rogge-essen. De boom is echter al jaren in verval. Op de achtergrond een kapel met een altaar waar de mis gelezen kan worden. De watermolen van Bels in Vasse wordt steeds meer een toeristische trekpleister. Het pannekoeken eten in deze molen begint nu ook al traditie te worden. Geen wonder: ze smaken uitstekend. (Foto links) "«>4. Ü3 si&s 3É&É -I V V Ir - S v.-:' vte - V {!ii!iiiiiiiiHiHiiiiiii;!iiiitiiiiiiii!ii!iiiiiiiiiiii!iiiii!itiiinniiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiinini!iiiiififiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lÜlllllllllf ItSlitllllllHIIIIItllilllllIlIlllllIillllUIIIIIIIIIIIIRIIIIilllinVIIIUIIIIIIIUItlllilüllilülHllllIllilllllHIIIII'lllltll V- Vv, Johann Ebesder, een typische, ouderwetse Wener, directeur van een klein theater in een der Weense voorsteden, is wanhopig als hij hoort, dat precies op de plek, waar zijn geliefde Thalia Theater staat een enorm park zal worden aangelegd als onderdeel van de binnenkort te houden internationale tuinbouw tentoonstelling. Zijn woede hierover lucht hij in de eerste plaats op de jonge tuinar chitect Stefan Breuer, die hiervoor de nodige opmetingen komt doen. Zeer verheugd over het verdwijenen van Tha lia is daarentegen de waard van het Café „In de dorstige vis", Frans Biedermann, die met Ebeseder op slechte voet staat o.a. omdat de theater-directeur in de pauze ook warme worstjes verkoopt. Pas als hij hoort, dat zijn café ook plaats zal moeten maken voor de Ook de laatste dag van de leger- en lucht machttentoonstelling „Paraat" te Rijssen is een groot succes geworden, want ook zater dagmiddag en avond was de stroom bezoe kers weer bijzonder groot. Wij vernemen dat in totaal gedurende drié dagen ruim 14.700 personen een bezoek aan deze expositie hebben gebracht. tentoonstelling verzoent hij zich met Ebese der. Ebeseders kleindochter Franziska vecht energiek voor de belangen van haar groot vader. Ook zij krijgt het met Stefan Breuer te kwaad, maar zoals het vaker gaat: de liefde is toch sterker en Stefan gaat pogen om Ebeseder te helpen. In het raadhuis hoort hij echter, dat Ebeseder niet eens een vergun ning heeft om een theater te exploiteren, en eigenlijk dus al jaren strafbaar is. Men heeft dat echter door de vingers gezien. Het blijkt, dat men de oude man het beste zou kunnen helpen, door hem een uitverkocht huis te be zorgen, zodat de gemeente-ambtenaren zou den kunnen vaststellen, dat het Theater „in een grote behoefte voorziet". Maar hoe vult men ineens een theater, dat al jarenlang geen bordje „Uitverkocht" bezit? Het goede idee daarvoor heeft Georg, die met Franziska in de stad in een bloemenzaak werkt. Georg is jazz-enthousiast en lid van Donau Fan Club, die opgericht is door Daisy de doch ter van caféhouder Biedermann. Georg is al lang verliefd op Daisy, maar heeft het af moe ten leggen tegen Max, de zoon van de apothe ker die als dilletant-acteur nogal eens bij Ebeseder optreedt. Een van Georg's cliënten is de bekende zanger Gerhard Wendland en door een list wordt deze min of meer ont voerd en naar de Donau Fan Club gebracht, waar jongelui hem weten over te halen om de eerstvolgende zaterdag in Ebeseder's Tha lia te zingen. Inmiddels hebben twee particuliere detecti ves in opdracht van een mysterieuze mr. Wer- neruit Amerika Johann Ebeseder en diens kleindochter aandachtig geschaduwd. Mr. Werner blijkt geen mr. te zijn maar een vrouw, de schatrijke miljonaire Clarissa Wer ner, die om een ol andere reden bijzondere belangstelling koestert voor de Ebeseders. Er is flink reclame gemaakt. De voorstel- lnig met Gerhard Wendland is een groot suc ces. Maar 't ovationale applaus wordt ineens door de kreet: „Brand ("onderbroken. Ebe seders Thalia gaat geheel in vlammen op. Slechts met moeite kan het publiek wor den gered. Spanje in de zomer van 1812De vallei van Miraflores is een bloeiende streek en de bevolking prijst zich gelukkig in de genade van de Madonna van Miraflores, het beeld van de Heilige Maagd, dat in de kloosterka pel staat. Teresa, een jonge postulante, beantwoordt in haar hart de liefde van de Engelse officier Michael, die in het klooster verpleegd wordt na gewond te zijn in een gevecht tegen de troepen van Napoleon. Als Michael vertrok ken is, neemt haar liefde voor hem de over hand en Teresa vlucht weg uit het klooster en gaat hem na. De volgende morgen mist geen van de zusters Teresa; zij is aanwezig temidden van de nonnen, ingetogen en devoot, maar het Madonnabeeld in de kapel is ver dwenen. Teresa komt in het dorp waar ze Michael hoopt te vinden, maar de Fransen zijn bezig het dorp plat te branden en Teresa wordt weggesleept door een dronken Franse sol daat. Ze wordt uit zijn handen gered door La Roca, een oude zigeunerin, en Flaco, een zigeuner-muzikant, die het meisje meenemen naar hun kamp. Teresa meent, dat Michael dood is; ze blijft bij de zigeuners, die haar als een der hunnen beschouwen. La Roca's beide zonen, Guido en Carlitos, worden ver liefd op haar en Teresa stemt tenslott toe in een huwelijk met Guido, die door Carlitos aan de Fransen wordt verraden en op zijn trouw dag wordt doodgeschoten. Dan grijpt La Ro ca een geweer en schiet Carlitos neer om zijn verraad. Vervuld van wanhoop en wroeging verlaat Teresa het kamp en reist met Flaco naar Ma drid, waar zij als zangeres optreedt in een café. Daar leert zij de beroemde matador Cor doba kennen en ook de oude rijke graaf Casi- mir, die haar tot een Europese beroemdheid maakt. Als Cordoba dan in de arena door een stier wordt gedood, verlaat Teresa Madrid. In Brussel wordt haar rijtuig opgehouden door voorbijtrekkende Britse dragonders on der wie ze plotselingmichael herkent. In-ge lukkig herenigen zij zich en Michael wil zo spoedig mogelijk trouwen, doch Teresa maakt bezwaren, omdat zij ongeluk brengt over al len tot wie haar hart uitgaat en dit wil zij Michael niet aandoen. Tijdens een bal vertelt Michael haar van zijn vreemde ervaring Lij zijn terugkeer naar het klooster, waar hij Teresa ging zoeken: hij heeft haar gezien temidden van de zusters, stralend en devoot, maar zo onwerkelijk. Hij vertelt haar ook, dat het Madonnabeeld van zijn voetstuk is verdwe nen en dat het eens zo bloeiende dal van Mi raflores nu dor en verschroeid is van droog te. Teresa is diep geschokt en als Michael met zijn regiment is vertrokken naar Waterloo waar slag geleverd zal worden met de Franse troepen, gaat Teresa naar de kerk. Zij bidt God om Michaels behouden terugkeer, niet naar haar, doch naar zijn familie en zij smeekt om vergeving voor haar zonden. Dan keert ze terug naar Miraflores om boete te doen en haar leven opnieuw aan God te wij den. Vol berouw btereedt Teresa de kapel en werpt zich in uiterste deemond ter aarde voor het lege voetstuk, waar eens het beeld van de Heilige Maagd stond. Een ongeziene hand maakt het teken des kruises over haar en als Teresa zich opricht ziet ze dat de Ma donna haar plaats op het voetstuk weer heeft ingenomen. Het personeel van de confectie fabriek de Kroon van Twenthe maakte vorige week vrij dag haar jaarlijks bus-uitstapje. De eerste aanlegplaats was Elburg, vanwaar men via de Flevopolder, Knardijk, Harderwijk bezocht, waar het gezelschap enige uren verbleef. Vanuit Harderwijk werd een boottocht ge maakt naar de Zuiderzeewerken. Via de Kroon domeinen op de Veluwe werd Apeldoorn be reikt waar een bezoek werd gebracht aan de Julianatoren. Na enige uren van gezonde ont spanning in dit park werd koers gezet naar Diepenheim, waar gezamenlijk werd gedi neerd Na afloop bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen, waarbij verschillende gezelschaps spelletjes voor de nodige gezelligheid zorg den. De Rijssense Bromfietsclub „Op Stap" or ganiseert zaterdagmiddag om drie uur een gecombineerde oriënteringsopdrachtenrit. De start is, zoals gewoonlijk bij café Smit aan de Enterweg. De waterpoloclub „De Mors" te Rijssen speelde een wedstrijd tegen VZPC uit Vrie- zenveen en wist deze ontmoeting na een span nende strijd met 3-2 te winnen. De Mors wist in het begin een voorsprong van 2-0 te behalen door doelpunten van Mein- dert Schreuder, maar later kwamen de Vrie- zenveners opzetten en de achterstand weg te werken. Jan Schreuder wist vlak voor hel ein de nog te doelpunten en de eindstand op 3-2 te brengen.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3