Beroepententoonstfllinjj Wierden-Kijsscii officieel geopend IS VADKRDAC 4> 3t A VOETBAL TEN BATE VAN OUDS! RIJDERS Rijssen heeft tweede gediplomeerde badmeester RAADSVERGADERING BOUW INDUSTRIEHAL Gepensioneerden Ter Horst maakten uitstapje BURGERLIJKE STAND GEKOZEN Avoriclnijverlieidsscliool Rij ssen J ubileumVierin g van envoy Nieuwenliuizen Rivo-dames verrasten aangenaam in eigen v oiley bal toer 11 ooi Zondagsdienst dierenartsen Rijssen- YV ierden Geen voorrang verleend Onfortuinlijke zwemster BENOEM I) AGENDA VEEMARKT RIJSSEN Gevonden voorwerpen PREDIKBEURTEN tijdag 14 juni 1963 41e Jaargang No. 23 De abonnementsprijs voor dit .blad bedraagt t l.50 per kwartaal voor postabonnees t 1.05 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen Telefoon 2303 (054R0) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting SffSfiiïïfiïÏÏÏïo* VOOR De beroepententoonstelling welke op ini tiatief van het Rijksarbeidsbureau en het gewestelijk Arbeidsbureau te Almelo tot en met 22 juni a.s. wordt gehouden in hel chr. verenigingsgebouw „Het Anker" in Wierden is woensdagavond officieel ge opend. De waarnemend directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Almelo, de tieei Leenhorst wees er in zijn welkomstwoord op, dat deze tentoonstelling geen Wierdense aan gelegenheid is, doch tot stand is gekomen dooi voortreffelijk samenwerking tussen de ge meente Rijssen en Wierden. De fraaie zaalac- comodatie was doorslaggevend voor de plaats, waar de tentoonstelling werd gehouden In zijn toespraak wees de spreker erop, dat het doel van deze tentoonstelling is om aan leer lingen van de hoogste klassen der lagere scholen en hun ouders en verzorgers op aanschouwelijke wijze inzicht te geven in de hedendaagse beroepenwereld. De tentoonstel ling telt ongeveer 80 panelen met 220 beroe pen, zowel mannelijke als vrouwelijke. In een bonte verzameling worden deze be roepen uitgebeeld met foto's uit beroep en bedrijf. Wie denkt dat deze tentoonstelling vol ledig is, grijpt zeer zeker mis, want volgens de schattingen telt alleen Nederland ongeveer 4500 beroepen. Niettemin zijn op deze tentoon stelling vele bekende, maar ook een vrij groot aantal minder bekende beroepen te vinden Wat ons opviel, was dat het aantal beroepen in de textiel juist vrij schaars të zien zijn op deze tentoonstelling. Na de uiteenzetting van de waarnemend di recteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, was het loco-burgemeester Kampman, die na een korte toespraak tot de genodigden, waaronder wij o.m. opmerkten vele raadsleden van de gemeenten Rijssen en Wierden, de heer Van Vliet, inspecteur van het Lager Onder wijs, alsmede afgevaardigden van het plaat selijke bedrijfsleven en onderwijs, de tentoon stelling officieel opende. In zijn toespraak wees de loco-burgemees- ter erop, dat deze tentoonstelling niet ge zien moet worden als een beroepskeuze, doch dat men slechts de mogelijkheden wil laten zien. Hij bracht tevëns dank voor de prettige sa menwerking tussen de beide genoemde ge meenten en het Arbeidsbureau. Nadat de genodigden een kopje koffie en een rokertje was aangeboden, was er gelegenheid Het kranige elftal van de Wilhelminascboot met het hoofd der school de heer A. Altena. werd voetbalkampioen van de schoolvoethal- competitie Rijssen-Enter, en kivam daardooi in het bezit van de wisselbeker. De laatste wed strijd icerd zelfs met 13-0 van de hervormde school Enter gewonnen. Proficiat. Volgende week voensdag 19 juni, zal op het Exceslior terrein een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen een Rijssens elftal, be staande uit spelers van de vier plaatselijke voetbalverenigingen tegen elf spelers die bui ten de gemeente voetballen. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor de vereniging van Rijssense Oud-Strij ders. De opstelling der elftallen ziet er als volgt uit. Rijssens elftal: J. Pheiffer (R.K.S.V.) doel, achter: J. Harbers (Exc.) A. J. Ruiter kamp (Sportcl.) midden: D Nijland (Exc.) A. Kamphuis (R.K.S.V) H. H. Mulder (Rijssen Vooruit) voor: G. J. Schellevis (Sportcl.) J Kappert (Exc.) J. Jansen (Rijsse Vooruit) F J Steen (Rijssen Vooruit) G. J. Klein Rouwelei (R.K.S.V.) Als reserves zijn aangewezen: Lankamp (Sportcl.). Beunk (Exc.) Koster- bok (Sportcl.) Tusveld (R.K.S.V.). De tegenpartij heeft de volgende opstelling G. Witten (S.V.V.N.) doel, achter: J. Dommer- holt (Wierden) M. Rutterkamp (S.V.Z.W.) A Jansen (S.V.V.N.) H. Tusveld (voormalig spe ler Heracles) H. Schuitemaker (Enter Voor uit) voor: H. Heuten (Wierden) H. Baan (SV ZW). J. Grooten (Enter Vooruit) H. van Brus sel (Go Ahead) H. Kamphuis (Enter). De wedstrijd begint om 7 uur. Dinant Baan de rechterhand van badmees ter Jan Tijhof slaagde te Enschede voor het diploma Zwemonderwijzer. de tentoonstelling te bezichtigen Hel voornnnn ste hiervan. vermelden wij reed» D< tentoonstelling zal in de komende dagen dooi ongeveer 1100 kinderen worden bezocht, waai bij enkele dames en heien uitvoerige explica ties zullen geven in de avonduren is ei ge legenheid tol bezichtingen "oor ouders en ver zorgers i Hieivooi is een schéma opgesteld en zijn uit nodigingen verzonden 'rom hen die geen uitno diging ontvingen en toch interesst hebben vooi deze tenloostelling vermelden wij. dat ei iede re avond om 7 en H um een rondleiding plaats heefl Men kan deze tentoonstelling dan alsnog bezoeken De gemeenteraad van Rijssen is vooi een openbare vergadering bijeengeroepen op vrij dag, 14 juni a s des avonds om half acht ten gemeentehuize Op de agenda komen voor de volgende pun ten: ingekomen stukken, voorstel tot instel ling van een verkeer scommissie, voorstel be treffende sanering van het bedrijf bezittingen, voorste) bestraffende aan- en verkoop v grond van - aan H Nijland, voorstel betreffende ver hoging van het krediet voor d<= bouw van een industriehal, vooi stel tot hel beschikbaai stel len van een krediet voor aanschaffing van 'n stencilmachine en een typemachine, voorstel tot het verstrekken van een krediet voor aan schaffing van gereedschappen voor de lood gieter. De gemeenteraad van Rijssen besloot in ja nuari 1962 een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een industriehal op het in dustrieterrein in de Mors. De aanvankelijke raming, opgemaakt in 1961, gaf toen een bedrag aan voor bouw kosten van 155.000.- Bij een bespreking door de architect met de beide gegadigden voor deze hal, bleek de wenselijkheid om het oorspronkelijke plan in grijpend te wijzigen, Waartegen geen bezwaren bestonden. In verband met het feit dat de laatste ja ren de bouwkosten vrij aanzienlijk zijn geste gen en mede in verband met een wijziging van het plan hebben b en w de architect ver zocht om andermaal een begroting op te zet ten. Deze raming van kosten wijst thans een bedrag aan voor bouwkoster, van 238.205, zodat met de ongewijzigde grondkosten van 30.000,- de raming van de totale kosten sluit c een bedrag van 268.205. B. en w. zijn er van bewust, dat deze ver hoging zeer groot is, maar bij onderzoek is gebleken, ook al gelet op- bovenvermelde fei ten, dat de ramingscijfers verantwoord zijn te achten. De raad wordt voorgesteld het reeds gevo teerde krediet te verhogen met 83.250. De gepensioneerden van de firma ter Horst en Co. maakten vorige week met een 6-tal autobussen en enkele personenauto's hun jaar lijkse uitstapje. De tocht voerde door diverse mooie plekjes in Overijssel en Gelderland. Door de Holterberg reed men in de richting van Nijverdal. Via de nieuwe straatweg ging de rit naar Deventer en Teuge. Hier werd in D'Olde Herberg de inwendige mens versterkt Diverse oudjes maakten van de gelegenheid gebruik om een tochtje te maken met een boot of autootje. Enkelen maakten zeifs met een treintje een tochtje naar het vliegveld Teu ge. De terugtocht ging via Deventer-Zutfen Lochem-Markelo naar het Volkspark te Rijs sen. Hier werden allen getrakteerd op kof fie, saucijzebroodjes en andere consumpties. Zeer voldaan keerden allen huiswaarts. De voltallige directie van Ter Horst, ook het oud ste lid de heer J. J. ter Horst maakte het uitstapje mee. Onder de 300 gepensioneer den bevond zich ook het echtpaar Dommer- holt dat onlangs zijn 60-jarige huwelijksfeest vierde GEBOREN: Janna Hendrika, dv G Sieme- rink en F Hopster, Gosterhofweg 62a, 5 juni; Maria Irene dv J H J Rensen en G H T Heuver, Middeldijk lb, 6 juni; Johan zv G J Witten en C Zandbergen, Molenstal- weg 3, 7 juni; Gerritjen Berendina dv A Smeijers en H J Potman, Enterstraat 24, 7 juni; Willemina dv H Vrugteveen en J Otten. Oranjestraat 30, 7 juni; Aleida dv J F Smit en W Zandvoort, Spuitstraat 20, 10 juni; Jan, zv D Pas en B Averesch, Haarstraat 100, 9 juni; Alt Jan, zv J Harbers en J Kars- ten, Molendijk 30, 9 juni. ONDERTROUWD: Willem Boers 21 jaar, Apeldoorn, Frankenlaan 70 en Jannie Kiers 16 jaar, Rijssen, Vennekesgaarden 29a, 7 juni GETROUWD: Hans van der Walle, 25 jaai en Hendrika Everdina Pongers, 24 jaar Rijs sen, Esstraat 71. 7 juni. OVERLEDEN: Frederik Jan Temmink 56 jaar echtgenoot van J. Poortman, Holtento- rensweg 11, 4 juni. Tot ouderling aan de Gert. kerk (Boom kamp) is gekozen de heer R. Doorn en tot diaken G. J. Beldman. Het stoffelijk overschot van Paus Joannes XXIII is voorlopig bijgezet in de Crypte van Sint Pieter. Een foto van de uitvaartplechtigheid in de basiliek van Sint Pieter. In het midden de katafalk en op de achtergrond de kardinalen. In het gebouw van h°t Leger des Heils te Nijverdal werd een bijzondere bijeenkomst ge houden om 't jubileum van envoy Nieuwenhuis te vieren. Op 10 juni uerdacht de heer J C. Nieuwenhuis te Rijssen woonachtig, dat hij 55 jaar geleden als heilssoldaat werd in gezegend, 45 jaar officier was van het Le gér des Heils en 25 jaar als korpssecretaris van Korps Nijverdal werkzaam is geweest. Er was een groot aantal belangstellenden aanwezig, o.w. familieleden, zelfs uit Limburg, oud-bevelvoerende officien.n die in Nijverdal enkele jaren werkzaam waren geweest en ve le vrienden uit Rijssen en Nijverdal. Verder waren er afgevaardigden van het korps Enschede en Almelo. Een koperkwar tet uit Almelo verleende muzikale medewer king. Deze bijeenkomst stond onder leiding van brigadier A. Schram, divisie officier te Velp. Na een welkomstwoord door brigadier Schram, zong een dameszangkoor o.l.v zr. J. A. Kaspers-De Boer Kapitein F. Kor te Amsterdam haalde oude herinneringen op waaruit veel waardering voor het werk van envoy Nieuwenhuis naar voren kwam Bri gadier Schram wees op de getrouwheid, die de heer Nieuwenhuis had betoond. Nadat hem een brief van de commandant van het Leger des Heils in Nederland was overhandigd, werden hem de zilveren eretekenen voor trou we en langdurige dienst op de revers ge speld. De aanwezigigen zongen hem de oud-Testamen- tische zegebede toe. Envoy Nieuwenhuis sprak hierna een hartelijk en uitvoerig dankwoord, waarna brigadier Schram de bijeenkomst sloot Het damesteam van onze volleybalvereniging RIVO zorgde dinsdagavond voor een grote en aangename verrassing door het toernooi met Rexalco uit Nijverdal en Zwaluwen 2 uit Almelo te winnen. Alle drie de teams spelen in de 2e klasse afdeling. De eerste wedstrijd, Rexalco - RIVO lever de na spannende strijd een 2-1 overwinning voor de Rijssense meisjes op. De Nijverdal- se ploeg kon het daarna tegen Zwaluwen niet klaren, verloor met 2-1, maar speelde toch zo goed, dat de Almelose dames het meer malen zeer benauwd kregen De beslissende wedstrijd tussen RIVO en de Zwaluwen bracht daarna enorme spanning De eerste set brachten de RIVO-dames door enthousiast spel op hun naam, maat in de tweede set leek het anders te gaan. Tot 12-12 ging de strijd volkomen gelijk op, maar onder een maximum aan spanning slaagde RIVO er daar na in door te stomen tot 15-12, zodat de wed strijd met 2-0 gewonnen was. Het eerste herenteam van RIVO zal op zaterdagmiddag 29 juni deelnemen aan een toernooi in Eibergen. Dit toernooi wordt ge organiseerd door Boemerang De Rijssenaren zullen in hun sterkste samenstelling uitko men. Uitreiking lasdiploma's op dinsdag j.l. 11 juni 1963 Geslaagd voor autogeen lassen beginners: W Kruik Holten, D. Ligtenberg, Rijssen. C J Kelder, Nijverdal, B J. Brinke, Rijs sen, J Endeman, Nijverdal, M Tijhof Rijs sen, M Boerman Rijssen, J. A. Fokker Rijs sen, R. Nieuwenhuis Rijssen, C J Overmeen Markelo, N Rohaan Rijssen, B Schu- lenburg Rijssen, A N. v. Weert Nijverdal, J. J. Wering Almelo, M. C. D, Zijlstra Rijssen, G. Baan Rijssen, C. J. Wolthuis Rijssen, J. Maneschijn Zuna, M. Schulenburg Rijssen. niet geslaagd 5. Elektrisch lassen beginners: J. Agteresch Rijssen, J. v Egmond Nijverdal, G. J Mennegat Enter, J. J. Wering Almelo, M G. P Zijlstra Rijssen, J. Endeman Nijver dal, J. A Beldman Holten, W Kreyenzang Rijssen J. Mensink Wierden, E. Mtiller Rijs sen, D. v.d. Noort Rijssen, F. J Smit Wierden, E. Tijhof Rijssen, A. N. v. Weert Nijverdal, H ter Haar Rijssen, F. J. Baan Holten G. J. Kelder Nijverdal. 17 geslaagd, niet geslaagd 3. Elektrisch lassen gevorderden: G. H Averesch Rijssen, C. Baan Rijssen, N Boer man Rijssen, H. J. Z. Huisken Wierden, N Nieuwenhuis Rijssen, M. Rohaan Rijssen, B. Schoolderman Enter, R. J. Brinks Rijssen, J. Berkenbos Nijverdal, K. Catsburg, Wier den, H. Goossen Rijssen, J Eucunde Nijver dal, D. Poorman Rijssen, A. A. Reine Nij verdal, V A. Totorissa Nijverdal, M. Tij hof Rijssen, J.W de Vries Wierden. 17 geslaagd, niet geslaagd 4 De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. van Nouhuys, Rijssen, tel 2487. Vrijdagavond om ongeveer 6 uur had er op de hoek van de Boomkamp en Haarstraat een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De personenauto, die uit de Haarstraat kwam gereden verleende geen voorrang toen hij de Boomkamp in wilde rij den, juist toen de bromfietser W W uit Nij verdal uit deze straat hwar. gereden W W kwam door deze aanrijding te vallen en werd op advies van eer arts naai het P I ziekenhuis te Almelo overgebracht Hij klaagde over pijn in de maagstreek Mej. H. ten Brinke uit Enter was zo onfor tuinlijk van de hoge springplank te vallen in het Rijssense zwembad, waarbij zij een rib brack. Het ongeluk gebeurde, doordat zij van de trap afgleed en op de vloei terecht kwam Mej J Kremei te Assen is benoemd tot onderwijzeres aan de Wilhelminaschool te Rijssen Tot onderwijzers aan de Oranjeschool te Rijssen is benoemd mej. G, W. Wolthuis te Enter. Zol 't nog nuereg wean te skrlewn Wat of 't zuendag is, Elke vrouwe weet det toch, Of heb ik het mis. Zuendag zesteen juni is Het jums vaderdag, Zol dr eene vrouwe wean Den doar nee' an dach. 't Hele joar wur al espoard, 't Is neet ouwerdreewn, Um oons keals op vaderdag Heel wat moois te geewn. Neet det het tevulle is Det ze oons zoo eart. Want loaw' earlke wean, wiej keals Zeent det ook wal weard. Wiej vedeent het vake zoer, Nee neet lachen leu, Ook ik zelf zin. earlke woar, 's Oawns toch ech wal 's meu. 'k Wil oons keals non neet beklaang, Wee det dech hef 't mis. Dan doarbiej, ik gleuw ook neet Det det nuereg is. Nee, wiej komt met vaderdag Vaste niks te kot. Ook al ziewwe wal beniejd Wat of 't zuendag wodt. 't Vrouwleuvolk zal vaste zik 'n Zuendag neet loatn kenn, Allmoa doot z' eur beste wal Um oons te vervvenn. J. ROZENDOM, RIJSSEN. •riiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiininiriiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiijUQ 20, 21 en 22 juni Leger en Luchtmachtten toonstel ling „Paraat *63" plein Elsenerstraat. 20 juni Rondgang en taptoe militaire kapel 21.30 uur, zonneweide zwembad „de Koer- belt". 2 juni Rondmars militair Tamboerkorps, 19 uur en 2? juni Jaarvergadering Marktwezen en WV, hotel Gijsbers. 13 juli Clubmatch Kynologenclub R.E.O., 1 uur. Parkgebouw. 6 éri 7 dec. Tentoonstelling Ê.R.KV.. Opgave voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven). Aangevoerd 49 stuks vee. Prijzen: 6 vette koeien van f 3.25 tot 3.40 per kg slachtgewicht 20 melk- en kalfkoeien van 700.- tot 900.- per stuk. 18 pinken van 350.- tot f 450.- per stuk. 5 graskalveren van f 200.- tot 300. - per stuk. Overzicht handel: Handels iets trager, vefte koeien gewild en goed geprijsd. Zwarte poedel, blauw terlenka jasje met rits sluiting, pakje jongensbroek, lap witte stof en kant, padvindersriem, alluminium kleu rige klem van Imperial van auto. rode por- temonnaie inh. 0.90. blauw jack met ge breide manchetten, ladder, grijze knipbeurs inh 4.01 en gele sleutel, zwarte dwergkees, (jonge hond), beige regenjas, grijze plastic portemonnaie met foto aan voorzijde, wit wol len kindervest (meisjes), sleutelring en een geel kindervest en huissleutel, nagelgarnituur, dames zonnebril met zwart montuur, paarse zwembroek en handdoek, groene colbert jasje met drie plamuurmessen, hondenhalsband met vaccinatie „Rabies", lange doos inh. ba lastoren, van vracht auto gevallen, geblokte paraplui kleur rood en blauw, rood portemon naie met 2 eendjes, banKbiljet van 10.00, zwarte damesschoen (rechts), zonnebril in' etui, bruine portemonnaie-heren met 5 foto's, bankbiljet van f 2.50. een handdoek, zwembroek en hemd, badpak en baddoek, Twee jonge poesjes, kleur bruin met wit. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie Rijssen, Wierdensestraat 7, op werkdagen tussen 18.00-20.00 uur Niet telefo nisch. NED HERV GEMEENTE: Grote kerk 9 30 uur ds. A. Kool (Bed. H. A). 15.00 ds. A Kool Bed H. D en Nabetr. WESTERKERK: 9.30 uur ds. J. Vos (Bed. HA) 19 00 uur ds. J Vos (NabetrachU GER GEM NOORDERKERK 9 30 uur en 19.00 uur ds. J. van Haaren 15.00 uur lees- dienst. GER KERK BOOMKAMP" 9 30 uur en 15.00 ds Smeenk van Almelo Bed H.A. OUD GER GEM BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur ds. Vosman. 14.30 uur ieesdienst. OUD GER. GEM IN NEDERLAND: Oranje straat: 9.30 uur en 15.00 uur de heer Van Prooyen van Grafhorst. GER GEM IN NEDERLAND: ESKERK: 9.30 uur en 19 00 ds Aangeenbrug, 14.30 uui Ieesdienst NED PROT BOND: 10.45 uur ds M Wabe- ke van Enschede. ORANJEKERK: donderdag 20 juni 7.30 ds. Van de Poel van Ede.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1