Schuitemaker opende nieuwe machinefabriek in De Mors I TSSST Streekschaaktoernooi geopend Pi ogramma school voetbalcompetitie Binnenkort nieuwe vinding InlOOp+1 gevallen Si"* o—™»— Winnaars puzzelrit BURGERLIJKE STAND JAARVERGADERING Jaarvergadering Dierenbescherming VAN D.O.S. Rijssens Mannenkoor niet naar concours Zwemkampioenschap 1500 meter SeliooIvoetbaJ start weer Gevonden voorwerpen Bromfietsers in botsing Puzzelrit R.B.C. „Op Stap NOTTER Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging Ledenvergadering Boerendochtersvereniging Met pensioen Vrijdag 3 mei 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Over de hele wereld Feest WmmËm wat de huid ook deert of ontsiert helpt PUROL meCt LT hr in b°tsin§ kwa™ telLn E.VChr' SCh Ent« Enter RIJSSEN, Met een ver legen lachje overhandigden Henriette Bake (6) en Jan- neke Gerritsen (6) vrijdag middag de sleutel van het nieuwe complex van de ma chinefabriek Schuitemaker in de Mors aan mevrouw Schuitemaker, echtgenote v. de oudste directeur. Een werkplaatsoppervlak te van meer dan 1800 vierkante meter werd na het omdraaien van de sleutel in het daarvoor bestemde sleutelgat, ontsloten. Na een verblijf van bijna 45 jaren aan de Rjjssense- weg in Wierden - an 't Vèèr - in een behuizing die voor het zeer progressief denken de bedrijf langzamerhand te klein was geworden, zullen nu Schuitemakers produkten vanuit de Mors over de hele wereld uitzwermen. Over de hele wereld, want niet alleen dat de export van de gepatenteerde stal- nieststrooier naar vrijwel alle landen van West-Euro pa geschiedt, tot zelfs in Is raël kan men deze Rijssen- se ontwerpen aantreffen. Binnenkort zal men zelfs met een nieuw ontwerp op jaar in gebruik is, is uiterst loelmatig ingericht. Onge veer drie-vierde gedeelte va de ruimte wordt benut voor het vervaardigen van de on derdelen van de stalmest- strooier, waarna in een strook langs de binnenmuur de wagens via een soort lo- pende-band-systeem in el kaar worden gezet en kant en klaar, met een snelheid de markt komen, een uni versele transportwagen, waar de boer in alle onder delen van zijn bedrijf „wat aan heeft". De nieuwe hal, die eigen lijk al sinds december vorig van ongeveer zes stuks per dag, er uit komen rollen. De festiviteiten van vrij dag waren overigens be stemd voor het personeel, ongeveer 50 personen, met hun dames. In hotel Gijs- bers werden eerst enkele filmpjes vertoond, waarna 't gezelschap in twee bus sen naar de Mors toog Na ingeleid door toespraakjes van de heer W Schuitema ker en de heer J. Harbers, werd het complex bezich tigd. In de kantine bood de heer H. Bake de directie een ge schenk aan. Het was een door 't personeel in de vrije tijd vervaardigd model op schaal (1 op 5) van een stalmeststrooier, dat door de heer J. Schuitemaker sr. werd „onthuld". Terug in hotel Gijsbers werd gedineerd, waarna men onder leiding van Jacques Reinders een ge animeerde feestavond ge noot. Janneke Gerritsen kijkt toe, terwijl mevrouw Schuitemaker de deur van de nieuwe machinefabriek opent. Nevenstaande foto toont een Qe* deelte van het interieur van de nieuwe machinefabriek. Woensdagavond vond de eerste van een 5-tal schaakavonden plaats in hotel Weitering te Rijssen. Nadat de voorzitter „yan _d^ Rijs^n- se Schaakclub de heer Wierda allen welkom had geheten en gewezen had op het ideale schaakweer nam de heer J. Koese het woord. Hij wees erop, dat de heer Lulof het plan had geopperd om een z.g. Streektoernooi te organiseren om niet alleen de spelers op hoger plan te brengen, maar vooral om pro paganda voor deze tak van sport te maken. De heer Koese wees erop, dat Twente een Advertentie Woensdagmorgen werden op de Chr. ulo school de winnaars bekend gemaakt van de puzzelrit, die de leerlingen op Koninginnedag hadden verreden. De uitslag luidde Eerste klas Gerrit Fokker, l.e prijs Jan Rozendom, M. Gerritsen, Kees Monteban en Jan Bakker. 3e en 4e klas. Ie prijs Jan Bosch, Gerrit ter Maat, Jan Assink, Wim Romp. GEBOREN. Albert Jan z.v. W. Sanderman en A. H. Landeweerd, Holterstraatweg 66, 23 april, Jenneken, d.v. G. J. Tijhuis en J. ten Hove Weth. H. H. Korteboslaan 125 a, 24 april, Hendiikus z.v. A. Nijzink en W. Nieuwenhuis, Nijverdalseweg 44, 24 april, Richard Lambertus Manfred z.v. H. J. Zijl stra en G. Bruggeman, Stationsdwarsweg 77, 26 april; Janna dv.v. J. Meijerink en J. Karkdijk, Oranjestraat 21, 26 april; Wilhelmina d.v. G. J. Lingeman en G. Bril, Enterstraat 176 c, 27 april; Klaasje Karin, dv. J. Poortman en B. G. Meij er, Huttenwal 13, 26 april; Hendrika Everdina, d.v. J. Seppenwoolde en A. Pongers, Walstraat 75 23 april te Almelo. ONDERTROUWD: Andries Schuurman, 27 jaar, Rijssen Dannenberg 24 en Willemina Westerik, 22 jaar, Rijssen Dannenberg 24, 23 april; Jan Albert Eertink, 26 jaar Rijssen Leijer- weerdsdijk 7 en Maria Sanderman, 28 jaar Rijssen, Walstraat 24, 23 april; Maitinus Hekman, 27 jaar, Den Ham, Vrooms- hoop Hammerweg 11 en Berendina Scheppink 21 jaar, Rijssen Dannenberg 10, 26 april; Gerrit Jan Hazelhorst, 29 jaar, Vriezen veen, Kanaalweg 139 en Hendrika Kippers 24 jaar Rijssen Arend Baanstraat 33, 26 april; GETROUWD: Willem Ligtenberg 25 jaar en Hermina Baan 20 jaar, Rijssen Haarstraat 50, 23 april; Hendrik Jan Harbers, 20 jaar, en Maria Albertdina Janssen 18 jaar, Rijssen Enter straat 70 23 april; Cornelis Jozef Kochanowski 25 jr en Gerrit- dina Maria Velnaar, 25 jaar, Rijssen, Kerk straat 9, 25 april; Dirk Nijkamp 21 jaar en Lamberta Johanna Kastenberg, 19 jaar, Rijssen Nijverdalseweg 9, 26 april; Jan Willem Nijkamp 19 jaar en Emma Ger- trud Baan, 20 jaar, Rijssen Esstraat 97 26 april; OVERLEDEN: Hendrik Nijkamp 44 jaar, echtgenoot van T. Willemsen, wonende te Al melo 28 april; Hendiikus Averesch, 58 jaar ongehuwd, Weth. H. H. Korteboslaan, 93, £2 april te Almelo, enorme achterstand op schaakgebied heeft met het westen en oosten van duid^ijk in de eompeti- NedejSafad ligt wéeT a'êh- ter op internationaal gebied. Aan de top echter worden in tegenstelling tot de schaakamateurs een lesje geleerd, of worden partijen nagespeeld. Wat mij steeds weer opvalt aldus deze voor zitter van de Twentse Schaakbond is, dat te weinig begintheorie wordt gekend. 5. of 6 zet ten theorie in onontbeerlijk bij het schaak spel. Dit geeft vooral het voordeel bij het spelen op de klok. In dit verband wees hij op het nut van de grote routine. Het spelen van 10 vlugge partijtjes is leerzamer dan 1 serieuze partij. Tenslotte wenste hij allen een pretti ge avond toe. Voordat de heer J. Koese de openingszet verrichtte, gaf wedstrijdleider Houtman nog enkele technische gegevens. Aan dit toernooi nemen deel de schaak clubs uit Almelo, Vriezenveen, Goor, Nijver- dal en Rijssen. De 2e avond wordt gehou den op maandag 6 mei te Nijverdal daarna dinsdag 7 mei te Goor, dinsdag 14 mei te Vriezenveen en vrijdag 17 mei te Almelo. Op Tweede Pinksterdag komt de Eerste Ne derlandse Trampoline en Trapezeschool naar Rijssen. Dit deelde de heer F. Zoomér tijdens de jaarvergadering van de Rijssense Gymnastiek vereniging DOS mede. Deze vereniging heeft de beschikking over de beste Neder landse trampoline springers met onder meer de kampioen van Nederland dames mej. Em my Bagehuis en de kampioen bij de heren Tom Cleton. In zijn openingswoord kon voorzitter Zoomer een goede vooruitgang constateren. Hij prees de medewerking van de leden aan wie dit vooral te danken is. Hij zegde deze even als zijn medebestuursle den hartelijk dank. Door dat de vereniging nu over een nieuwe leider en leidster de beschik king heeft t.w. de heer en mevr. Ten Dolle is het mogelijk de vereniging op nog hoger peil te brengen. De heer Ten Dolle merkte op, dat gezien de krachten waarover D.O.S. de beschikking heeft dit bij trouw trainingsbe- zoek ook zeker zal gebeuren. Na het keurig jaarverslag van de heer Ehrenhard moest de penningmeester een klein nadelig saldo meedelen. De bestuursleden mej. A. Ziekman en de heer W. Wolterink werden bij acclama tie herkozen, voor Mej. G. Bakker, die wegens huwelijk zich niet herkiesbaar stelde, werd ge kozen mej. D. Tijhof. De voorzitter deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt niet te stoppen met het cluborgaan, maar dat dit blad zo nodig in kleurendruk zal verschijnen, in ieder geval, dat het nog mooier van opzet zal worden. Aan het eind van deze zeer geanimeerde vergadering werden er door de heer J. A. Voortman nog enkele filmpjes vertoond. Het Rijssens mannenkoor dat 2e Pinksterdag deel zou nemen aan 'n Zangconcours in Vught heeft bericht ontvangen dat door te weinig deelname dit concours geen doorgang zal vinden. In cafe Hegeman hield de afd. Rijssen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren vrij- „„dagayond haar half jaarlijkse vergadering. In. zijn openingswoord herdacht voorzitter L. Nijland het overleden bestuurslid Ligten berg, waarvoor bij de bestuursverkiezing de neer Jansen gekozen werd. Hij wees erop dat de vereniging een druk jaar achter de rug heeft en dat de dierenliefde vooral van de kant van de jeugd groter is, dan werd ver wacht. Vooral bij het voederen van de die ren is dit duidelijk gebleken in de afgelopen strenge winter. Hij bracht een speciaal woord van dank aan het politiekorps en het perso neel der diverse scholen. Het voederen der dieren heeft de vereni ging ruim 600 gekost. Gelukkig voor haar had zij extra inkomsten door veel giften plm. 500. De Zilvervloot-actie, waarmee na de win ter werd gestart door leerlingen van de L.T.S. heeft bruto 6200. opgebracht. Waarschijnlijk zal dit netto 1000.- opleveren, Er is nu ook een asiel voor zwerfkatten. Mevrouw Muller werd door de vereniging als afgevaardigde naar de algemene vergadering t eHilversum aangewezen. Uit het financieel verslag van de heer G. Molendijk bleek, dat het batig saldo 473,88 bedraagt. Hij betreurde het, dat het leden aantal met 9 was teruggelopen en momen teel 161 bedraagt. Kees Bos uit Holten, de zoon van de beken de wijlen Piet Bos hield een zeer interessan te causerie over het dierenleven, speciaal in de Holterberg. Hij zette uiteen hoe het mogelijk was om als hartstochtelijk jager zoals hij zichzelf noemde, toch een grote dierenvriend te zijn. Waren er geen ware jagers meer, dan leef den er geen 300 reeën meer in de Holterberg aldus deze: vlotte verteller. Hij ging uitvoerig in op de aard van het ree, de kleur en li chaamsbouw en leeftijd. De grootte van het gewei ligt aan het voedsel en niet aan de leeftijd, aldus deze natuurkenner. Interessant waren de dierengeluiden, die hij op een appa raatje van Duitse makelij liet horen. Uitermate gespannen luisterden de aanwezi gen naar de belevenissen, die hij in de na tuur had gedaan, vooral vanuit een z.g. hoog- zit. In de pauze werd nog een geslaagde lo terij gehouden. Het was de heer L. Nijland, die tot slot de heer Bos dank bracht voor zijn leerzame en boeiende causerie. In het bosbad „De Koerbelt" zullen op woensdag 31 juli de Nederlandse kampioen schappen zwemmen 1500 meter vrije slag wor den gehouden. Zowel de dames als de heren zullen om de titel strijden. Tijdens een bespreking tussen diverse leer rechten van een 8-tal Rijssense en Enterse scholen werd besloten dit jaar weer te star ten met het schoolvoetbal. Maandag 6 mei zullen de eerste wedstrijden gespeeld wor- v!ü' vr Z,aI gespeeld worden op de terreinen Excelsior, Rijssen Vooruit, R.K S V En ter en Enter Vooruit. De wedstrijden tussen Rijssense scholen beginnen om 4 uur de overi ge om 4.15 uur. Tot slot volgt er een wedstrijd tussen de winnende school en een onderwijzersteam. Witte portemonnaie inh. 16.48, stuk Leidse lous prijs 1.54, kunstbloemen (3 stuks). Lioa m6t penninS v. inenting no. -4599, rode sjaal, gebreide grijze vingerhand schoen, een zilveren broche, een zakmes (met inscriptie „Ter Horst Co.".), witte fietspomp, een damesportemonnaie inh. 0.65, paar wit te kindergymnastiek schoenen, een houten ha mer (speelgoed), een oud wit overhemd, een vulpen grijs, zwarte dop merk „Boston" een blauw wollen truitje, een groene glacé hand schoen (heren), een zakmesje so(uvernir) een damespolshorloge (doublé met schakelarm band). een stuk gereedschap voor pompinstal- latie een zwarte regenbroek, een lips huis sleutel (nr. 222). Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7 op werkdagen tussen 18.00-20.00 uur Niet tel'efo- msch! Op de Brekeldlaan botsten zaterdagmiddag 2 bromfietsers tegen elkaar op. Bij de Hoge Bank schoot de bromfietser B. links door de met de bromfietser L. B. bekwam een zware hersenschudding en moest met een hersenschudding naar huis worden vervoerd. De duopassagier J. F. liep een wond boven een zijner ogen op. De gewonden worden beschadigd DS br°mmerS W6rden ZWaar De Rijssense pluimvee en konijnenfokkers vereniging „De Eendracht" hield een leden vergadering in het café ,,'n Hook", onder lei ding van haar voorzitter de heer P, J. Holt- kamp, waarvoor grote belangstelling bestond. De voorzitter bracht verslag uit over de door hem bezochte jaarvergadering van de N.B. K V in Utrecht, waarna de meeste konijnen fokkers zich weer opgaven voor deze bond. Ook noemde hij de verschillende tentoon stellingsdatums voor Overijssel welke wa ren vastgesteld op de provinciale afdelings vergadering van de R.V.B. te Almelo. De club tentoonstelling der vereniging zal worden on dergebracht bij de prov. tentoonstelling te Wierden op 28-29 en 30 november in het ge bouw Het Anker. Besloten werd een biergla zen verkoop actie te houden, waarvoor ver schillende leden hun medewerking toezegden. De voorzitter deelde mede dat op vrijdag 17 mei de bekende keurmeester L. Maas uit Enschede, in het café Koedijk een lezing zal houden met dia's over pluimvee, duiven en konijnen. Deze lezing zal voor ieder toe gankelijk zijn. Tot dekking van de onkosten zal een verloting worden gehouden. Tenslot te werden de prijzen uitgereikt welke door de leden waren gewonnen op de Plusiko show te Zwolle. De Rijssense Bromfietsclub heeft voor dit seizoen verschillende puzzelritten vastgesteld waarvan de eerste wordt gehouden op dins dag 7 mei a.s. De start vindt plaats bij café Smit, om kwart over zeven. Onder leiding van haar voorzitter de heer A. Fokker hield de Chr. Gemengde Zangver eniging „Looft den Heer" haar jaarver gadering in het gebouw „Irene" te Notter. In zijn openingswoord betreurde de heer Fokker het, dat er in de afgelopen winter geen uitvoering kon worden gegeven, we gens de verbouwing van de Chr. school, waar door de grote zaal van Irene als leslokaal in gebruik was genomen. Uit het jaarverslag van de secretaresse mej. M. Nijzink bleek dat 't ledental weer stijgende was, en thans 31 bedraagt. Ook de penningmeester de heer M. Slooijer kon een optimistisch geluid laten horen en zijn boeken afsluiten met een batig saldo van ruim 174 gulden. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de aftredende voorzitter en mej. A. Ooms met algemene stemmen herkozen, terwijl in de vacature van een nieuw dames bestuurslid na enige keren stemmen, werd gekozen mej. A. Baan. Nadat de verschillende verenigings zaken waren afgehandeld werden in de hierna ge houden pauze allen getrakteerd. Het verdere gedeelte van de avond werd op gezellige wij ze doorgebracht met het draaien van plaat jes en het houden van gezelschapsspelen. Win naars waren mej. Fennie Hofman en de heer H. Mensink, terwijl een stoelendans werd ge wonnen door mej. Heijkamp. mej. J. Hals appel en mevr. Ten Berge-Kleinjan. In het gebouw „Irene" te Notter hield de afdeling Notter Zuna- Rijssen van de Boe ren Dochters vereniging een ledenvergade ring, onder leiding van haar presidente me vrouw J. Ooms-Kool. Als gasten waren op deze vergadering aanwezig de leden van de onlangs opgerichte meisjesafdeling Notter- Zuna-Rijssen van de P.J.G.O. In haar ope ningswoord richtte mevr. Ooms zich in het bijzonder tot deze gasten en tot de spreek ster van deze avond mevrouw Sinduma van de KEMA uit Arnhem. Deze gaf een nuttige en leerzame lezing over de diverse mogelijkheden bij het ge bruik van elektriciteit zowel in de huishou ding als op de boerderij, maar ook, en hier wees zij vooral op, aan de gevaren die hier aan verbonden waren door het gebruik van goedkoop en ondeugdelijk en daarom niet goed gekeurd materiaal. Zij lichtte dit praktisch toe met enkele gebruiksvoorwerpen. Mevr. Ooms bracht de spreeksters dank voor haar prachtige en leerzame lezing, en hoopte dat de aanwezigen het gehoorde in praktijk zouden brengen. Tenslotte werd nog besloten om aan de in het najaar te houden bloemententoonstel ling, ook de jongerenafdelingen gelegenheid te geven hier aan deel te nemen, terwijl als afgevaardigden naar de voorjaarsvergadering van de Plattelandsvrouwen te Zwolle werden aangewezen mevr. Ooms-Kool, mevr. A Lo- huis-Assink en mej. M. Nijzink Maandag gingen een 5-tal arbeiders, die werkzaam zijn geweest bij de firma ter Horst en Co met pensioen wegens bereiken van de 65-jarige leeftijd. Ten kantore van de directie werden ont vangen H. Timmerman, Morsweg 1, wever, B. ten Bolscher, Wierdense str 74, poetser] portier, H. Immink, Weyerstraat 16 arbeider kalanderij, W. A. ter Harmsel Kerkstr 6 ar beider krasserij en D. Nijland, Haarstr. 153 magazijnmeester van de pakkerij. Zij werden allerhartelijkst toegesproken namens de directie door de heer H. Jordaan. Zij ont vingen allen het wandbord met inscriptie. Tot grote tevredenheid van de Rijssense en Enterse schooljeugd wordt ook dit jaar een schoolvoetbalcompetitie gehouden. Er wordt maandag 6 mei gestart. De wedstrij den vinden om 4 uur plaats. Alleen wanneer ge speeld wordt tussen Rijssense en Enterse scho len beginnen de wedstrijden om 4.15 u. De or ganisatoren hopen dat zich nog enkelen beschik aar zullen stellen om als scheidsrechter te tungeren. Hiervoor kan men zich aanmelden bij kiidtnSaarde 8 °f aan het terrein' De agenda Maandag 6 mei: O.L.S. - Wilhelminasch. R.V. terrein, Oranjesch. - Jozefsch. Excelsior- terrein, r.k. Rijssen - Chr. sch. Enter R.K.S.V. tenein, Herv. Sch. Enter - Julianasch. EV terrein (Werfstr.). Dinsdag 7 mei: Chr. Sch. Enter-Juliana- school E.V. terrein, Jozefsch-O.L.S terrein En- tei (achter r.k kerk), r.k. Rijssen - Herv R.K.S.V. terrein. Donderdag 9 mei: O.L.S. - Julianasch. R.V terrein, Wilhelminasch - Chr. Enter Exc. ter rein, r.k. Rijssen - Jozefsch. R.K.S.V. terrein Herv. Sch. Enter - Oranjesch. terrein E.v' (Werfstr,). Vrijdag 10 mei Wilhelminasch - Oranjesch terrein Exc. Maandag 13 mei: Chr-. Sch. Enter - Oranje sch. terrein E.V., r.k. Rijssen - Wilhelminasch terrein R.K.S.V., Jozefsch. - Chr. Sch. Enter terrein Enter, O.L.S. - Herv. Sch. terrein R.V Dinsdag 14 mei: Wilhelminasch - Juliana sch. terrein Exc., O.L.S. - Chr. Sch. Enter terrein R.V., Herv. sch. - Jozefsch. terrein Woensdag 15 mei r.k. Rijssen - Oranjesch. terrein R.K.S.V. Donderdag 16 mei Julianasch. - Jozefsch RKSV Exc. r.k. Rijssen - O.L.S. terrein Vrijdag 17 mei Oranjesch. - Julianasch Ex- celcior terrein. Maandag 20 mei: Jozefsch - Wilhelminasch terrein Enter, Julianasch. - r.k. Rijssen ter- Dinsdag 21 mei Herv. sch. Ent - Wilhel. E.V. terrein. Woensdag 22 mei Oranje sch. - O.L S Exc ter rein.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3