Rijssen vierde ORANJEFEEST Rijssens eerste burger ontving Koninklijke onderscheiding Intrede Ds. H. A. Vosman Een „Keizer als schilIterskoning KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Tijd rede S.G.P. Burgemeester C. B. J. Landweer Ridder in de Orde v. Oranje Nassau DODELIJK ONGEVAL OP DE HOLTERWEG Oud-plaatsgenoot raadslid in Almelo Benoemd KONEGINNEFEES Herdenking op 4 mei AGENDA Pater Rafaël Hazewinkel met verlof VEEMARKT RIJSSEN PREDIKBEURTEN Moederdag advertentie Vrijdag 3 mei 1963 41e Jaargang No. 17 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal voor postabonnées f 1,65 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen Telefoon 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting m 500 KEER ZANGAUBADE LAMPIONOPTOCHT Zondagsdienst dierenartsen RijssenWierden NED. HERVORMDE GEMEENTE GROTE KERK VOOR RUSSEN „De Marsmannetjes", groep Jan Esbuis, wonnen in de lam pionoptocht op Ko ninginnedag de Ie pr. in de rubriek groepen. Mede dank zij het initiatief van de Oranje vereniging heeft Rijssen op passende en waar dige wijze Koninginnedag gevierd. Het bestuur van de enkele maanden geleden opgerichte Oranjevereniging had gezorgd voor een rijk en gevarieerd programma. Om 7 uur 's mor gens werden de inwoners van Rijssen reeds gewekt door herauten en motorordonnansen. Van tien voor acht tot acht uur luidden alle kerkklokken, waarna de vlag werd gehesen op het Schild. De padvinders en verkenners verzorgden deze ceremonie. Medewerking ver leenden hierbij het Rijssens Mannenkoor e de drumband van de muziekvereniging „Wv- helmina". Toen even later de Schutterscom- mandant B. Paauwe op het Schild arriveer de, werd hij vergezeld van de drumband „Wil- helmina en begeleid door motorordonnan sen naar het R.V. terrein gebracht. Voor het vogelschieten bestond flinke be langstelling. Er werd vlot geschoten. Toch moest er cir ca 500 keer geschoten worden, voor de schut- terskoning bekend was. Het was de Rijssenaar Gerard Keizer, uit de Graaf Ottostraat, die nadat hij de kop eraf geschoten had, ook ten slotte de romp afschoot. De winnaar kreeg 'n speciaal hiervoor ontworpen kostuum aan, waarna hij in een open auto, begeleid door het muziekkorps „Wilhelmina" een feestelijke tocht door Rijssen maakte. In hotel Weite- ring, waar velen de winnaar feliciteerden werd hij allerhartelijkst door de voorzitter van het Oranjecomité de heer Elzinga toege sproken. „Wij hebben nu niet alleen een Echutterskoning, aldus deze praeses, doch ook ïen schutterskeizer. Nadat de nieuwe schut- terskoning Keizer een „rondje" had gegeven, werden de nodige toosten uitgebracht. Ook werden nog prijzen uitgereikt aan de heren Giesbers, die de rechter vleugel had af geschoten, H. ten Berge voor de linker vleugel en H. Zwoferink voor de staart. De schutterskoningen H. ten Berge (1960) en A. J. ten Berge (1961) ontvingen nog een medaille. Tenslotte werd nog het Wilhelmus gespeeld. In de morgenuren war er verder 'n zangauba de op de driehoek Elsenerstraat Rozengaar- de-Kerkstraat. Door de zangeverenigingen St. Caecilia en Hosanna werd o.a. gezongen Wilt heden nu treden, en Dankt allen God, terwijl het Rijssens Mannenkoor o.a. Piet Hein en Ferme jongens ten gehore bracht. Het ge heel stond onder leiding van Gerrit Hulsink Om 2 uur brachten de kinderen van diverse scholen een zangaubade op het Schild. Op het bordes van het Stadhuis hadden o.a. plaats genomen burgemeester C. B J. Landweer en echtgenote. Burgemeester Landweer pas geridderd werd even als zijn vrouw bedolven onder vele cadeaus, bloemen, fruit etc. Hier voor zorgden kleuters van de diverse kleuter scholen. Behalve door burgemeester Landweer werd i nog het woord gevoerd door de voorzit- v 'er van het schoolfeestcomité P. T. de Rid der. Gezamenlijk zong de jeugd, begeleid door het muziekcorps „Wilhelmina", dat vrijwel de he le dag in touw is geweest een drietal Oranje- liederen. Na afloop ging de stoet niet naar de sportterreinen voor de spelen, maar naar de respectievelijke scholen Het Excelsior terrein bleek te drassig door de vele regen. Op 'n an der tijdstip zullen de spelletjes nu worden ge houden. Alleen de Oranje-Wilhelmina- en BLO school werkten deze middag nog het traditio nele programma af. De overige kinderen ont vingen alleen de traktaties. Een groot succes werd 's avonds de lam pionoptocht. Nadat de vlag was gestreken op het schild met de gebruikelijke ceremonies, vertrok de stoet vanaf't plein van de Schild- school, Ruim 500 kinderen namen aan deze optocht deel. Door diverse kinderen was veel zorg besteed aan hun lampionuitrusting. Ieder jaar groeit de animo voor dit kin derevenement. Het was dan ook voor de ju ry een vrij moeilijke taak de winnaars aan te wijzen. De uitslagen luiden: Paren: 1. Romantiek in Crêpe, Trudy de Boer en Alita Gijsbers. 2. Piratengeschut Har- rie Struik, 3. Eva de Lange, 4. Inge Struik, 5. L. Nijhog. 6. J. van de Laan, 7. Jennie ter Harmsel. GROEPEN: 1 Marsmannetjes Jan Eshuis. 2. Bloemen Jenny van Pij keren, 3. Zonne bloem Janna ter Horst, 4. 4 jaargetijden Ger- da Kienhuis. 5. Ridders Johan Kippers, 6. Kruis Gerda ten Hove. INDIVIDUELEN: E. H. Dijkgraaf. 2. M. Bruins. De lampionoptocht die door 'n groot aantal straten ging, trok veel belangstelling. De dag werd besloten met het optreden van eeen boe- renkapel en Boerendansers de Hooiplukkers op de driehoek. Al met al was voor het nieuwe Oranjeverenigings bestuur deze feestviering een groot succes en ongetwijfeld heeft zij een stimulans gevonden op de ingeslagen weg voort te gaan. De vier-en veertig jarige H. Nijkamp wonen de te Almelo, is in de nacht van zaterdag op zondag om plm. kwart voor een, dood in zijn auto aangetroffen. De wagen is door nog onopgehelderde oor zaak, juist voor de overweg, in de Holter- straatweg, tegen een links van de weg staan de boom gebotst. Een passerende bromfietser trdf het slachtoffer dood achter het stuur van de zwaar beschadigde wagen. De heer E. Dasselaar, oud-directeur van het postkantoor te Rijssen, werd ter gelegenheid van de verjaardag van H M de Koningin, onderscheiden met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud. De heer H. G Kamphuis, Rijssenaar van geboot te, is in de Almelose raad opvolger van mr E. G. M. Roolvink in de KVP fractie. De heer Kamphuis is secretaris van de afdeling Almelo van de Katholieke Volkspar tij, en heeft zich al geruime tijd druk gemaakt voor de politiek. Voordat de heer Kamphuis naar Almelo kwam, was hij negen jaar woonachtig in Goor. Hij is werkzaam als hoofd assistent in de afdeling contributie bij de Rijksbelas tingen, en werd op 5 december 1922 te Rijssen geboren. In verband met de a.s. verkiezingen hoopt de heer De Redelijkheid, godsdienstonderwij zer een tijdrede te houden voor de Staat kundig Ger. Partij, op vrijdag 10 mei a.s. om half acht in de Walkerk. Mej. Vreugdenhil, hoofd van de Chr Kleu terschool Prinses Beatrix, werd in gelijke functie benoemd te Genemuiden. Non deensdagmoam um kwat vuur achte Ko'j heel wat leu op 'n skeeld zeen stoan, Miskien ewekt duur de trompetters Dee al op tied warn roond egoan. Um good acht uur kluenk het Wilhelmus En gung de vlagge hoog in 'n mas, En eawn doarnoa kum 'n skutterskunnek, Net of 't ech ne kunnek was. Um tien uur zang en oondertusken Wur ne niejn kunnek oet erop, Den kunnek was dit keer ne kaejzer, Ne toga an, 'n hoong hood op 'n kop. Noar 'n middag wam dr heel wat wichter Op 'n skeeld genueglek biej mekoar, En 't sprek vanzelf ook Wilhelmina, Dee stoat toch ook mear aajt wier kloar. Mear één deenk det was ech heel jammer, Det doar neet alle wichter wam, Wat zol 't toch mooi wean aw' ze ook ees Almoale biej mekaander ham. Miej duch det is toch ech wal mueglek, Wat of 't ook is, 't mut oet de weg, Too loaw' toch met mekaander zorgen Det als heel gaauw wodt biej eleg. 's Oawns lampionoptoch vuur wichter, Meziek vuurop, het leup gesmeard, De boernebloazers um half tiene, Dee warn ook ech de müejte weard. Als wa'k ehuerd heb en ezeene, 't Zat almoa netjes in mekoar, Aw' almoa met helpt dan spuelt vaste 't Feescommité het aajt wal kloar. Het commité kuej 't beste helpen Duur oe as lid loatn op te skriewn, Vul in dan oew oranjebreefke, Det mag neet achterweage bliewn. J. ROZENDOM, RUSSEN, De jaarlijkse stille tocht langs de oorlogs graven en de kranslegging bij het oorlogsmo nument zal zaterdag plaatsvinden om 8 uur. Het vertrek vanaf het schoolplein bij de Oranjeschool is om 7.45 uur. Maandagmorgen was burgemeester C. B. J. Landweer niet weinig verrast, toen hij ten stad- huize werd ontboden, waar hem een aange name verrassing wachtte. Rijssens Eerste Burger, die in het verleden reeds menige koninklijke onderscheiding had uitgereikt werd in de raadszaal door de Commissaris der Koningin Ridder de van der Schuren de Rid der Orde uitgereikt. In het bijzijn van zijn echtgenote kinderen en hoofden van dienst van de Gemeente Rijssen wethouders en secr. speldde de commissaris hem de versierselen, die bij deze Hoge On derscheiding horen op. Eerst las deze verte genwoordiger van H. M. de Koningin het K.B. voor. Spr. releveerde de goede staat van dienst van burgemeester Landweer. Hij wees erop, dat naast het burgemeesters- Een beeld uit de kinderoptocht gehouden door de schooljeugd op Koninginnedag. In een stampvolle kerk preekte ds. H. A. Vosman woensdagavond intrede in de Oud- Gej-ef. gemeente Bevervoorde te Rijssen, na in de middagdienst te zijn bevestigd door ds. C. de Jonge van IJsselmuiden. Ds. De Jonge sprak over 1 Petrus 5-2 Des anderen daags stond Johannes en twee uit zijne dicipelen; En ziende op Jezus, daar wandelende, zeide hij: Ziet het Lam Gods. En de twee dicipelen hoorden hem dat spre ken en zij volgden Jezus. SU,VU' iOM Het voltallige college van b. en w. was bij deze intrede aanwezig. Voorts merkten wij onder de aanwezigen o.m. op ds Kool ds. Ligtenberg, ds. Van Tuyl, ds. Aangeen- brug en afgevaardigden van alle kerkgenoot schappen uit Rijssen. De nieuwe predikant bepaalde de aandacht van zijn gehoor bij Joh. 1 vers 35-37 Weidt de kudde Gods, die onder u is, hebbende op zicht daarover, niet uit dwang, maar ge- williglijk, noch uit vuil gewin, maar met een volwaardig gemoed. Als thema had spreker gekozen een herhaalde preek en als punten een ware prediker, een ware preek en een ware hoorder. Na de predikatie richtte ds. Vosman zich allereerst tot zijn bevestiger ds. De Jonge die hij hartelijk dank bracht voor al hetgeen hij voor hem had betekend. Vervolgens sprak ds. Vosman de burger lijke autoriteiten de afgevaardigden van de plaatselijke kerken en kerkgenootschappen, van de gemeenten waar hij was voor gegaan de kerkeraad hartelijk toe. Ds. Van Tuyl richtte het woord tot de nieuwe herder uit naam van alle kerken uit Rijssen. Nadat ouderling Van der Stouw na mens de geref. gemeente Noorderkerk nog had gesproken voerde de heer Schinkelshoek nog het woord namens alle oude geref. ge meenten. Ouderling Zwoferink wenste de nieuwe pre dikant namens kerkeraad en gemeente Gods onmisbare zegen toe. Hij liet ds. Vos man toezingen Psalm 119 25. Na een dank woord tot de sprekers beëindigde ds. Vosman deze goede en plechtige ure. ambt de jubilaris nog vele andere functies in de maatschappij bekleedt. Hierdoor stimu leert u het maatschappelijk bestel, aldus deze Hoge Vertegenwoordiger. Voorts wees Ridder de van der Schuren erop, dat de jubilaris voor dat hij circa 30 jaren geleden tot burge meester van Wijk en Aalburg was benoemd hij werkzaam was geweest in Roemenië en wel voor een oliemaatschappij. Zichtbaar ontroerd dankte de jubilaris. Hier na was het een gaan en komen van personen uit de verschillende lagen van de Rijssense bevolking om de jubilaris te feleciteren. Na een verblijf van 7 jaar in Brazilië komt donderdag 9 mei Pater Rafaël Hazewinkel O. Carm met verlof naar z'n geboorteplaats Rijssen. Sinds dec. 62 is hij Prior in Te- resiopalis (prov. Rio de Janeiro) voordien was hij 16 jaar rector in ITU. Hij zal door zijn familie, die met een extra bus naar Am sterdam gaat van het vliegveld Schiphol wor den afgehaald. 4 maand verblijft hij hier met verle* Aangevoerd: 368 runderen. Prijzen: 156 vette koeien van ƒ2,90 tot ƒ3,10 per kg. slachtgewicht. melk- en kalfkoeien van 750 - tot 900,- per stuk. 150 pinken van ƒ350,- tot 450,- per stuk 106 graskalveren van 150,- tot 250- per stuk 1 nuchter kalf. Overzicht handel: Rundvee: Handel iets vlotter, prijzen prijshoudend. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. 6 mei Amateurfotografenvereniging Aldolem spreker Cor van Weele Neutr. kleuter school. 15, 16 17 en 18 mei Expositie Amateurfoto grafenvereniging Aldolem Leeszaal Parkge bouw. 23 mei Sportdag Rijssen Vooruit met teena gershow en dansavond Volkspark-Parkge bouw. 3 juni Uitvoering gymnastiekvereniging DOS met medewerking van de Eerste Neder landse Trampolineschool te Apeldoorn, aanvang 8 uur. Na afloop openluchtfilm. Volkspark. 20, 21 en 22 juni Leger- en luchtmachttefitoon- stelling „Paraat '63" plein Elsenerstraat. 20 juni Rondgang en taptoe Jan Willem Friso- kapel 21.30 uur Zonneweide zwembad „De Koerbelt". 21 juni Rondmars Tamboerkorps Koninklijke Marechaussee, 19 uur. 22 juni Zangfestival met ontspanningsavond „Stem des Volks" Volkspark. 6 en 7 december Tentoonstelling E.R.K.V. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algeme ne Zaken, kamer 7 (boven.). De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298. 9.30 uur Ds Vos 15.00 uur Ds van Tuyl WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds Kool 19.00 uur Ds Vos NOTTER 19.30 uur Ds van Tuyl GER. GEMEENTE NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds van Haaren 15.00 uur leesdienst GER. KERK BOOMKAMP «TT^9^LUUr en 15 00 uur Ds Brinkman OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur Ds Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. IN NED. ORANJEKERK r-T.*. 9Ü° uur en 15,0° uur teesdienst GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur en 18.00 uur Ds Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst Advertentie In verband met de zeer drukke werkzaamheden, ontvangen wjj van onze adverteerders hun even tuele voor het nnmmer van vrijdag 10 mei. graag uiterlijk woensdagmor g»n 8 mei voor 10 uur.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1