VEILIG VERKEERS-ACTIE VAN MIDDENSTANDSVERENIGINGEN Veilig Verkeersdag in Rijssen Weekreclame 1 DAS GRATIS bij MEULENBELT Gezin Kennedy hoopt op uitbreiding Dinsdag 23 april Herdenking gevallenen Raadsbesluiten nog niet goedgekeurd op 4 mei Agenda raadsvergadering Tien gulden regels voor automobilisten, motor en scooterrijders Hoofd openbare lagere school vraagt ontslag Verbetering Enterstraat Kostprijsberekening plan zuid wordt herzien BURGERLIJKE STAND Zondagsdienst dierenartsen AGENDA PREDIKBEURTEN Zondag 21 april van 20 april l.m. 27 april Volop Weekenders SHORTS SPIJKERBROEKEN ZWEMSLIPS voor Vader en Zoon De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen Telefoon 2303 (05480) voor post-abonnees ƒ165 per kwartaal Administratie er, Redactie: Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Rij contract korting Vrijdag 19 april 1963 41e Jaargang No. 15 WEEKBLAD VOOR RUSSEN De voorjaarsactie georganiseerd door de bei de Rijssense middenstandsverenigingen heeft zo is de algemene indruk van de Rijssense winkeliers aan de verwachtingen beantwoord. Vele kopers hebben grotere of kleinere be dragen terugbetaald gekregen hetgeen altijd 'n ven-assing betekende, die zeer op prijs werd gesteld. De Rijssense middenstanders hebben nog eens weer de aandacht gevestigd op de mogelijk heden in Rijssen, en nog eens weer blijken van activiteiten gegeven en zonder twijfel zullen de omzetten door de actie gunstig beïnvloed zijn geworden. Dat men via de veilig-verkeerregels ook de aandacht heeft gevestigd op het Veilig Ver keer of beter gezegd op de Veilig verkeers regels is een belangrijke factor geweest. In onderstaande lijst staan de winkeliers vermeld, die op de betrekkelijke dagen werden aangewezen om voor ieder „winnend" bord Van die dag 10,- uit te betalen: Donderdag 4 april: Slager Ebbing Verfhuis Jan Aolbert, Magazijn de Sport Haarstraat, G. J. Vos, Elzenerstraat Bord no. 1. Vrijdag 5 april: Fa Kienhuis Enterstraat, fa. Ilbrink Oosterhofweg, G. J. Vos, Elzener straat, J. Bökkerink, Enterstraat 14, Magazijn de Sport Bord no. 7. Zaterdag 6 april: Koedijk's Linnenhuis, Meijer Bloemist, Slager Ebbing, Th. Koedijk (Jan Heedt) bord no. 7 Maandag 8 april: J Bökkerink Enterstraat 14, J. Muller Haarstraat 99, Gebr. Pluimers Enterstr. Bord no 8. Dinsdag 9 april: Fa. J. Kieven Haarstraat Woensdag 10 april: Foto Zandvoort, Ijzer handel De Beek, I. de Lange Elzenerstraat Bord no 7 Donderdag 11 april: Ijzerhandel de Beek, Ra- dio Baan Haarstraat, Fa. J. Kieven Haar straat bord no 20 Vrijdag 12 april: Kappert Meubel en Ge schenkenhuis Enterstraat, fa. J. vd. Berg bloe mist, Haarstraat bord no 18. Zaterdag 13 april: Fa. Meulenbelt Grote straat bord no 9. Twee besluiten van de Rijssense raad zijn door de Ged. Staten van Overijssel verdaagd. De beslissing over herziening 6 B (Zuid) werd verdaagd voor de duur van 6 maanden. De beslissing omtrent het raadsbesluit tot het oprichten van een stichting voor oprichting inrichting, instandhouding en exploitatie van zomerhuisjes en een kampeerterrein, werd ver daagd voor de tijd van 2 maanden De Rijssense vereniging van Oud Strijders hield in café de Goeijen onder voorzitter schap van de heer G. J. Rozendom een ver gadering. De heer Rozendom herdacht het overlijden van de heer L. Ligtenberg, die van af de oprichting lid van de vereniging is ge weest. Aan de herdenking van de gevallenen die op 3 mei op de Grebbeberg wordt ge houden zullen 3 afgevaardigden van de Rijs sense vereniging deelnemen n.l. de heren W. Rozendom, H. ten Berge en A J. Kreijkes. De herdenking van de gevallenen van de oorlog 1940 1945 zal in Rijssen worden gehou den op 4 mei. Zoals dat ook vorige jaren het geval was, zal de stille tocht worden gehouden vanaf de Oranjeschool naar de alg. begraafplaats aan de Lentfersweg. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Rozendom, W. Rozendom en B. J. Brinks herkozen. Tot slot werd in principe besloten een z.g. glazenactie te houden ter versteviging van de kas. Deze foto van het gezin Kennedy, de president, zijn vrouw Jacqueline en de kin deren Caroline en John jr. werd met de paasdagen gemaakt in Palm Beach Florida, waar de familie in het huis van de vader van de president een privé mis had bijge woond, nadat het Witte Huis officieel had bekend gemaakt, dat mevrouw Kennedy in augustus haar derde kind verwacht, kwam de bekendmaking, dat het bezoek dat president Kennedy aan Italië gaat brengen van een staatsiebezoek is veranderd in een werkbezoek, omdat zijn vrouw hem niet zal kunnen vergezellen. „Jackie", die nu 33 jaar is, zal voorlopig in Palm Beach blijven. De raad van Rijssen komt heden vrij dagavond bijeen (om 20.15 uur) ter afhande ling van de volgende agenda: 1 Vaststelling van de notulen van de vergade ringen d.d. 15 en 19 maart 1963 2 Ingekomen stukken 3 Voorstel van burgemeester en wethouders tot onbewoonbaarverklaring van een vier tal woningen 4 Intrekking van de verordening op de waak honden in de gemeente Rijssen 5 Intrekking van het raadsbeluit d.d. 25 maart 1959 tot aanwijzing van de Verenlandweg als B-weg 6 Verkoop van grond aan de N.V. Omefa 7 Het beschikbaarstellen van een crediet in verband met het houden van een leger- tentoonstelling 8 Verkoop van grond aan de Waterleiding maatschappij Overijssel N.V. 9 Betreffende het urgentieplan straten 1963 10 Het beschikbaarstellen van een crediet voor een te houden beroepententoonstelling. 11 Wijziging van het „Onteigeningsplan Zuid le fase". 12 Het beschikbaarstellen van een crediet voor revisie van de roltrommelvuilnis auto 13 Het beschikbaar stellen van een crediet in verband met bestrating en inrichting van een terrein voor autoboxen tussen de Nassaustraat en Koninginneweg, alsmede voor verlichting van de burgemeester Knot tenbeltlaan. 14 Betreffende de bouw van een bedrijfspand aan de Braakmansdijk door H. ten Bolscher 15 Aankoop van grond van G. Wessels 16 Het verlenen van medewerking ex artikel 72 der L.O.-wet ten behoeve van de Haar- en Banisschool. 17 Wijziging van de Verordening op de Keu ringsdienst voor slachtdieren en van vlees 18 Herziening van de kostprijsberekening plan Zuid 19 Aankoop van grond van de erven G. ter Horst. 20 Het beschikbaarstellen van een crediet in verband met de verbetering van de En terstraat (riolering en plantsoenaanleg) 21 Het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Nijhof, hoofd der openbare lage re school 22 Wijziging der gemeentebegroting 1961 23 Aankoop van grond van G J Voortman Het Verbond voor Veilig Verkeer ontwikkelt een zeer intensieve propaganda. Daarbij wordt onder meer gebruik gemaakt van een aantal modern uitgeruste propagandawagens, die ge durende het gehele jaar (de vakantiemaan den uitgezonderd) Nederland doorkruisen om in grote en kleine gemeenten de verkeers veiligheid te propageren. Alle propaganda wagens van deze colonne zijn in dezelfde licht grijze kleur geschilderd en trekken daarom sterk de aandacht. Het Verbond beschikt over drie grote luid- 1. Denk in de bebouwde kom aan de maxi mumsnelheid. 2. Geef bij afslaan naar links voorrang aan tegemoetkomend verkeer op dezelfde weg. 3. Parkeer bij kruispunten op z'n minst 10 meter uit de hoek. 4. Denk er aan bij het afslaan naar links goed voor te,sorteren. Duidelijk en tij dig richting aangeven. 5. Houd bij het wachten voor een verkeers agent of stoplicht de oversteekplaats voor voetgangers vrij. 6. Drink vóór en tijdens het rijden uitslui tend alcoholvrije dranken. 7. Maak gebruik van parkeergelegenheden. 8. Wees bij stilstaande voertuigen altijd be dacht op overstekende voetgangers. 9. Houd bij het afslaan naar rechts reke ning met fietsers aan uw rechterkant, die rechtdoor gaan. 10. Houd bij het afbuigen naar rechts reke ning met voetgangers, die in de andere straat op de hoek oversteken. spreker-wagens elk met een complete 16 mm - geluidsfilminstallatie, alsmede over een twee tal aanhangwagens. Bovendien is een V. W.- busje beschikbaar, dat bij bijzondere ge beurtenissen eveneens voor propaganda-doel- einden wordt gebruikt. Twee van de drie pro- paganda-auto's zijn door de N.V. Vredestein te Doetinchem aan het Verbond beschikbaar gesteld. Alle auto's zijn voorzien van de be kende Verbondsdriehoek alsmede van het op schrift „Propaganda- en filmdienst Verbond Veilig Verkeer". De Propaganda- en Filmdienst van het Ver bond voert zijn jaarlijkse tournee uit volgens een van te voren tot in alle details vastge steld schema. In nauwe samenwerking met de gemeentebesturen en met de plaatselijke politieautoriteiten worden een of meer veilig- verkeersdagen georganiseerd. De autocolon ne van het Verbond komt in de vroege mor genuren van de veilig-verkeersdag in Rijssen op dinsdag 23 april a.s. Des morgens en des middags worden in drie tot vier scholen voor alle scholieren film voorstellingen georganiseerd. Naast instruc tieve verkeersfilms wordt de kinderen veelal ook nog een documentaire op ander gebied getoond. Een van de beide aanhangwagens wordt overdag als verkoopcentrum voor bro chures, boeken, verkeerskrantjes, speldjes enz. ingericht. Des avonds vindt een gelijksoortige film voorstelling voor volwassenen plaats in het kader van een door de plaatselijke Vereniging voor Veilig Verkeer georganiseerde veilig- verkeersavond. Tijdens de avondbijeenkomst wordt een kort propagandistisch woordt gesproken, waarbij op het grote nut van een doelbewuste strijd tegen de verkeersonveiligheid en onder meer op het gevaar van alcoholgebruik voor en tij dens het rijden wordt gewezen. Per jaar worden op deze wijze enkele dui zenden filmvoorstellingen gegeven, waarbij naar schatting ongeveer IV2 a 2 miljoen kin deren en volwassenen worden bereikt. De heer J. Nijhoff heeft de raad verzocht hem, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, ontslag te verlenen uit zijn betrekking van hoofd der openbare lage re school dezer gemeente. De heer Nijhoff is van 1 januari 1927 tot 1 augustus 1955 als onderwijzer en van 1 augus tus 1955 tot heden als hoofdonderwijzer aan genoemde school werkzaam geweest. Ingevolge artikel 38, lid 1, sub a der Lager- onderwijswet 1920 verleent de gemeente aan onderwijzers, aan gemeentescholen verbonden, rechtstreeks overeenkomstig eigen verzoek ontslag, met ingang van de dag door burge meester en wethouders te bepalen. In verband met het vorenstaande stellen b en w. de raad voor aan de heer J. Nijhoff met ingang van een nader te bepalen dag, eervol ontslag te verlenen, onder dankzeg ging voor de langdurige diensten als onder wijzer en hoofdonderwijzer aan de gemeente Rijssen bewezen. Ter voorziening in de te ontstane vacature is inmiddels in diverse bladen een oproep ge plaatst. De gemeentelijke bijdrage aan de provincie Overijssel voor de verbetering van de riole ring in de Enterstraat, alsook voor het leggen van de groenstroken langs deze straat is geraamd op f 66.800,-. Het college van b. en w. stelt de raad voor een crediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Om het contingent woningwetwoningen 1963 te kunnen verwezenlijken is het noodzakelijk de kostprijsberekening van de gronden in de eerste fase van plan Zuid te herzien, aldus b en w aan de raad. Het is namelijk niet mogelijk om het com plex van 30 woningen financieel rond te krij gen. De kosten van de grond, waar de wonin gen zullen worden gebouwd, zijn te hoog. Van wege de volkshuisvesting en de bouwnijver heid te Zwolle is geadviseerd de prijs van de grond voor woningbouw te bepalen ot, on geveer 10.- per m2. Dit is bereikbaar door de in de kostprijs opgenomen 0,25 per m2 voor diepere fun dering te laten vervallen. De overige prijzen kunnen dan gehandhaafd blijven. De post, on voorzien kan dan nog met 0.10 per m2 worden verhoogd. B en w adviseren het bedrag van f 0,25 per m2 voor diepere fundering te laten verval len, daar zowel de directie van de volks huisvesting en de bouwnijverheid als gede puteerde staten bezwaar maken. In ieder ge val wordt voor woningwetwoningen dit be drag niet geaccepteerd. B en w geven daarom de raad in overwe ging de kostprijs te herzien. GEBOREN: Ingrid Johanna Maria dv A M Oosterlaken en W G M Nijboer Welleweg 50 9 april Ka- tharina Hendrika Ariena Theresia dv M G A Elzinga en A A M Spaaij, Haarstraat 33, 8 apr. Hermannus zv B Pongers en A ter Haar Brekeldlaan 8 9 apr Gerritdina Marie dv J Nijkamp en H Voortman Hoge- pad 31 9 apr Arie zv A Scherphof en H Baan Zuiderstraat 22 9 apr Jan Hendrik zv G J Voortman en J Nijland Trompstraat 19 10 apri Wilhelmina dv R Harbers en H ten Hove Koninginneweg 6 11 apr Hein zv W Leusman en M van der Sleen School straat 38 12 apr Johannes zv G Jansen en G J van der Voort Zuiderstraat 25 12 apr Arend Jan zv J ten Brinke en G J Wolt huis Stationsdwarsweg 12 14 apr Jean- nette dv M Nijland en J Smit Koninginneweg 53 15 apr Arie Johannes zv A Kamans en A A Hanstede Irenelaan 5 15 apr Janna dv G Slokker en W Nijkamp Trompstraat 29 13 apr Anthon Junus Izak zv A Batlaje- rij en S Kdise de Kaempe 67 5 apr te Almelo. ONDERTROUWD: Dirk Nijkamp 21 jaar Rijssen Vennekesgaar- den 23 en Lamberta Johanna Kastenberg 19 jaar Rijssen Nijverdalseweg 9 9 apr Cor nells Jozef Kochanowski 24 j Rijssen Nas saustraat 15 en Gerritdina Maria Velnaar 25 jaar Rijssen Nijverdalseweg 86 11 apr Jan Willem Nijkamp 19 jaar Rijssen Marke- loseweg 50 en Emma Gertrud Baan 20 jaar Rijssen Esstraat 97 11 apr. GETROUWD: Hendrik Leonard ter Avest 28 jaar en Jo hanna Aleida van Klaveren 23 jaar Rijssen Enterstraat 172, 10 apr Jan Cornelis Baauw 21 jaar en Hendrikje Hazelhorst 21 jaar Rijs sen Holterstraatweg 152 10 apr Jacobus Louwerse 24 jaar en Trijntje de Witt 26 jaar Rijssen Karei Doormanstraat 16 11 apr. OVERLEDEN: Gradus Johannes Velnaar 78 jaar weduw naar van G Morsink Schoolstraat 3 8 apr Jenneken Dannenberg 83 jaar echtgenote v. H Sanderman Bouwstraat 32 10 apr Fre- derik Jan Egberts 56 jaar echtgenoot van J E Holterbroek Middeldijk 4 14 apr Jo hanna Berendina ten Bolscher 68 j. echt genoot van H J Ehrenhard Esstraat 53 7 april te Almelo. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel 05496-298. Vuur Poasken har Getjan en Dieks Ne wenskop an egoan Wee of de meeste èjer wal Den dag noar binn zol sloan. 's Moarns leutn ze 't bèejde biej één sniekn, Aans wur dr mear egetn, Mear zé warn bange det ze 's oawns Dr neet genog konn etn. Want wee dr 's oawns het meeste at, Den kreeg ne liter kloar, Vuur zonne eerste pries doar dooj Toch ech wat vuur, neetwoar. Ook 'n middagpot wur disse keer Gin eare an edoan, O nee, vanoawnd met 't ajeretn, Dan zol ter pas van goan. Dieks brag 't tot twenteg, maar Getjan Was neet zo heel gaauw zat, Getjan skaejn dr pas oet toen hee Dr datteg har ehad. Getjan den hef zin liter kloar, Nog vol nues 't berre staon, Zoo 't lik doert 't nog wal eawn vuur det Hee wier an 't woark kan goan. Mear 'k deanke det 't nog lenger doert Vuur 't hee um 'n aj wier vrüg, Want 'k heb eheurd det um nog aajt De maage heel slim plüg. Joa, d'eeste tied hebt biej Getjan De ajer of edoan, En 'k vroag miej of, of hee nog wier Zo'n wenskop an zal goan. J. ROZENDOM RIJSSEN. 19 april Volksuniversiteit 8 uur, lezing A. B. Wigman Jeruël. 23 april Veilig verkeersdag en -avond Film avond (8 uur) Jeruël. 23 april Ned. Ver. voor Huisvrouwen (spreker Inspec. Gosker uit Arnhem over Parapsy chologie in de praktijk, 8 uur) Parkgebouw. 26 april, Ledenvergadering dierenbescherming inleiding K. Bos uit Holten café flegeman. 6 mei Amateurfotogratenvereniging Aidolem (spreker Cor van Weele) neutr. kleuterschool 15, 16, 17, 18 mei Expositie Amateurfotogra- fenvereniging Aidolem leeszaal Parkgebouw 23 mei Sportdag Rijssen Vooruit met teenager- show en dansavond Volkspark Parkgebouw. 20, 21, 22 juni Leger- en luchtmachttentoon stelling, Paraat 1963 Elsenerstraat. 20 juni Rondgang en taptoe J. W. Frisoka- pel 21.30 uur Zonneweide zwembad de Koer- belt. 21 juni Rondmars Tamboerkorps Koninklijke Marechaussee, 19 uur. 22 juni Zangfestival met ontspanningsavond Gem. Arb. Zangvereniging „Stem des Volks" Volkspark. 6, 7 december Tentoonstelling E.R.K.V. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op 't gemeentehuis, afdeling Algemene Za ken, kamer 7 (boven). NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds van Tuyl 15.00 uur Ds Kool (H.D.) WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds Vos 19.00 uur Ds van Tuyl NOTTER 19.30 uur Ds Kool GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds van Haaren 15.00 uur leesdienst GER. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds Brinkman OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 uur Ds H. Wiltink GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur en 18.00 uur Ds Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst Advertentie Bjj aankoop van 1 No-Iron OVERHEMD

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1