Bouwver. St. Jozef heeft 24 woningen in aanbouw Fifty-fifty-actie Fraaie uitvoering „Kunst naar Kracht" dam PO Vos geschoten Kunst- en filmavond Blindenbond Successen op kleindiertentoonstellinij Fraaie expositie postduiven ver. ,De Zwaluw' Bronchi letten Sympathiek idee voor „Het Dorp Woonwagen afgebrand Rijssen bouwde mee aan „Het Dorp" Herinnering aan onze overleden oud-vorstin verkouden Nieuw uitbreidingsplan „Oost' ter inzage GESLAAGD NOTTER Kringtentoonstel] ing WÊmmB: Wim Kan praat ton voor het Dorp bijeen Vrijdag 30 november 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 In het St. Jozefgebouw te ïtijssen was dinsdagavond een vergadering belegd door het bestuur van de r.k. woningbouwvere niging st. Jozef. In zijn openingswoord deel de voorzitter G. Kienhuis mede, dat door de vereniging een 12-tal eengezinswonin gen en 2 flats, ieder van 6 woningen wor den gebouwd. Hij wees er met klem op, dat het niet helemaal in de macht van het bestuur ligt deze woningen te verdelen. Bij de toewijzing van deze woningen is zij af hankelijk van de urgentielijst van het ge meentebestuur. Er is door een bestuurslid nog geen en kele woning toegezegd aan een bepaald lid aldus de heer Kienhuis. Wel is door het gemeentebestuur een van onze te bouwen woningen reeds toegewezen. Secretaris D. Duindam gaf vervolgens 'n overzicht wat betreft de stand van zaken bij de vereniging. Het bestuur zal trach ten bij het schilderen der reeds bestaande woningen een bepaald systeem toe te pas sen, en wel zo dat dit zoveel mogelijk zo mers zal gebeuren. Mochten de huurders werkelijke klachten hebben, wat betreft het onderhoud dan zal het bestuur trachten dit te verhelpen. Ver volgens zette hij de lijdensweg uiteen, die het bestuur heeft moeten gaan, voordat de door haar te bouwen woningen tot stand zijn gekomen. Aanvankelijk was een toewij zing van 12 premiewoningen afgekomen. Aangezien het bestuur aan de vereiste 10 pet. met moeite kon voldoen, was het uit eindelijk nog blij, dat deze premiewoningen in woningwetwoningen werden omgezet. Het gevolg was, dat weer nieuwe tekeningen etc. moesten worden gemaakt. Uiteindelijk werd na een ondershandse aan besteding (De woningen worden door de fir ma Haase en Hoelofs gebouwd) vlak voor dat de vergunning er was in september be gonnen. Aangezien het gemeentebestuur flats in de Lentfertsstukken had geprojecteerd, is het bestuur met bouw hiervan gestart. Ook de Algemene woningbouwvereniging bouwt in deze omgeving dergelijke wonin gen. Evenals vorige jaren heeft het publiek van Rijssen en omgeving grote belangstel ling voor de door de Rijssense middenstands verenigingen georganiseerde Fifty Fifty ac tie. De bonnen, die door de deelnemende win keliers bij aankoop van ieder bedrag van 0,50 verstrekt worden, worden met graag te geaccepteerd en steeds weer heerst er spanning, welke winkelier zal worden aan gewezen om de helft van het bestede be drag te kunnen terugbetalen. Tot nu toe werden de volgende winkeliers aangewezen: Zaterdag (openingsdag): Drogisterij Frans van Garrat, en Magazijn Het Centrum, Schild. Maandag: Fa. Ten Hove Smit, Grotestraat en Gebr. Boemendal Wierdensestraat. Dinsdag: Fa. E. Bouwmeester, Schild, Klein Hors man Elzenerstraat en G. J. ter Harmsel (naaimachines) Julianastraat, Woensdag: E. Bouwmeester Schild en Het Hoedenhuis Grotestraat. Advertentie De 12 eengezinswoningen zijn bestemd voor grotere gezinnen, beneden een bepaalde loon grens. Hierna gaf architect Borglfuis uit Olden- zaal een duidelijke uiteenzetting over de wijze van bouw en de inrichting van deze 12 simplexwoningen. Hieruit bleek, dat de vereniging over goede ruime woningen de beschikking krijgt. Wat de flatwoningen be treft meende de heer Borghuis, dat ook de ze woningen weer voordelen hebben op een gezinswoningen. Vooral wanneer de eerste tegenzin is overwonnen, zal blijken, dat deze woningen een goede behuizing bieden. Voorzitter G. Kienhuis deelde mede, dat waarschijnlijk woensdagavond 12 dec. door het bestuur zitting zal worden gehouden voor diegenen, die in aanmerking wensen te ko men voor een nieuwe woning. Hij wees er met klem op, dat het bestuur bij het op maken van de lijst voor een zo eerlijk mo gelijke verdeling zal zorgen. Uiteindelijk ge schiedt de toewijzing door het gemeente bestuur. Twee Rijssense meisjes Annelies Eertink en Hennie v.d. Maat hebben zich op ver dienstelijke wijze ingezet voor de actie Open het Dorp. Van hun zakcenten kochten zij een pop, die zij de naam Thea gaven. Een groot aantal Rijssenaren werden middels „huisbe zoek" in de gelegenheid gesteld de naam van de pop te raden. Degene die de naam zou raden zou de pop in ontvangst mogen nemen nadat de meisjes om een „vrije gift" hadden gevraagd. Het idee en het initiatief van de meisjes werd zo sympathiek gevonden, dat er een mooi bedrag van niet minder dan 416,- bij- eenkam, een resultaat, waarvan de meis jes „ondersteboven" waren. De naam van de pop werd door geen enke le „deelnemer" geraden, waarna de meisjes besloten de pop en de 416,- af te dragen aan de stichting Open het Dorp, welke stich- ting, zoals Mies Bouwman meerdere malen heeft gezegd, even blij was met kleine gif ten van de kleine man, als met de dui zenden van diegenen, die tot het afstaan daarvan in staat zijn. De toneelvereniging Kunst naar Kracht had zich zelf met de keuze van het toneel spel „Bonaventura" van Charlotte Hastings voor een moeilijke taak geplaatst. In dit stuk moeten aan de spelers van praktisch alle rollen zware eisen gesteld worden. Is er in vele stukken sprake van kleine rollen, die vaak als bijrolletjes worden beschouwd, in „Bonaventura" zijn alle rollen, alle spe lers en speelsters belangrijk. Om deze reden vooral is dit spel een en-, semblespel te noemen, dat niet door enke le spelers wordt „gedragen", maar met en door het ensemble „met volle kracht" moet worden gespeeld. Kunst naar Kracht is er in geslaagd van Ter secretarie ligt ter inzage, een her ziening van het uibreidingsplan „Oost". Deze herziening betreft het gebied tussen LSENERSTRAAT, Kerkstraat en Oranjestraat Elsenerstraat, Kerkstraat en Oranjestraat en het gebied aan de westzijde van de El senerstraat tussen Tabaksgaarden en Wal- straat. In het plan is de Hagen als een nieuwe straat aangegeven moet een uitmonding naar de Oranjestraat en een overkluizing naar de (verlengde) Kerkstraat. Verder zijn er een tweetal overkluizingen geprojecteerd en wel een naar de Oranje straat en een naar de Rozengaarde. De Elsenerstraat, Rozengaarde en (ver lengde) Kerkstraat zijn' bestemd voor win kels, terwijl aan de Oranjestraat winkels mogen komen, maar niet verplicht zijn. Het nieuwe gemeentehuis is nu zo gepro jecteerd dat het voldoet aan het ontwor pen en door de raad aanvaarde schetsplan. Aan de westzijde van de Elsenerstraat, tussen Walstraat en Tabaksgaarden (terrein Schooten) is een parkeerterrein gepland. Al met al is het een plan van allure om de binnenstad zodanig te saneren, dat de mogelijkheid wordt geschapen om hier een soort winkelcentrum te stichten. De Kerkstraat is nu zodanig geprojecteerd dat de Schildkerk van die zijde meer ruimte krijgt en niet meer zo ingeklemd zal zijn. Tijdens een drijfjacht had de Rijssense jager W. Wessels het geluk een vos te' schieten. De Ned. Blindenbond organiseerde in het Parkgebouw een kunst- en filmavond waar aan o.a. medewerking werd verleend door het Rijssens Mannenkoor onder leiding van de dirigent de heer Ber Joosen. Burgemees ter Landweer sprak een openingswoord, waar in hij zijn spijt uitsprak over het feit, dat voor deze avond niet meer belangstelling aan de dag werd gelegd. Het Rijssens Mannenkoor n.l. trad op met de uitvoering van: Boven de starren, Sanctus en Merck toch hoe sterk. Het Rijssens Mannenkoor oogstte hierme de veel succes en het publiek beloonde de zangers met een welgemeend applaus. De prpagandist van de Ned. Blindenbond de heer Joh. v. d. Berg hield vervolgens een propagandistische toespraak, die veel in druk maakte. Spr. vertelde, dat hij op 17e jarige leeftijd blind was geworden; hoewel dit een bijzonder ernstige handicap is, aldus spr., is het niet zo, dat de blinde geen nut tige taak in de maatschappij kan uitoefe nen. Met verschillende voorbeelden toonde spr. aan, dat vele blinden vooraanstaande posities kunnen verwerven en gaf een op somming van de grote hulp die de Ned. Blindenbond kan bieden. Er werd volgens een brailledemonstratie gehouden, waaraan kleine prijzen verbonden waren. Na de pauze voerde het Rijssens Man nenkoor uit: Nachtgesang im Walde, Pries terkoor, Jagerskoor en als toegift het lied op tekst van de voorzitter van het Mannenkoor de heer G. J. Rozendom: Riessen, Jao Ries- sen iej, blieuwt nommer ééne, waarvoor het publiek veel waardering had. De heer v.d. Berg declameerde op zeer verdienstelijke wijze enkele gedichten van Annie M. G. Schmidt, waarna de film In de nacht van donderdag op vrijdag is brand ontstaan in de woonwagen van de fam. F. J. R. in het woonwagenkamp aan de Hol- terstraatweg. Toen de brandweer arriveer de was de wagen reeds geheel uitgebrand. De inboedel ging verloren. Het gezin bestaan de uit man, vrouw en 4 kinderen is voorlopig bij colléga's ondergebracht. De wagen was niet verzekerd. „De stoute schoenen" op een scenario van ds. J. Witt werd vertoond. In deze film is het historisch gegeven verwerkt van een medische student, die voor zijn eindexamen blind werd en later opgeleid werd tot masseur. Deze ontroe rende film werd met grote aandacht ge volgd. Er werd een collecte gehouden voor de Ned. Blindenbond, welke een bedrag van 70,- opbracht. Van het optreden van het Mannenkoor werden door de ziekenomroep O.Z.O. opna men gemaakt. de uitvoering in het St. Jozefgebouw een ver antwoorde presentatie te geven. Men heeft het publiek weten te boeien en te interesse ren, en het spoAtane applaus dat na ieder bedrijf en tafereel opklaterde bewees, dat men de prestaties van de verschillende spe lers en speelsters wist te waarderen. Bonaventura is het verhaal, dat speelt in een klooster in een dorp nabij Norwich. Een inspecteur van politie met zijn assis tente en ee" kunstenares (veroordeeld wegens een ernstig misdrijf) belanden in het klooster, doordat hun verdere weg versperd werd door een dijkdoorbraak. Een van de religieuze ziekenverpleegsters Zuster Mary Bonaventura, interesseert zich intens met het geval van de veroordeelde artieste en probeert begrip op te brengen voor haar moeilijke situatie. Zij gaat zelfs zover, dat zij als een soort particuliere detective, de achtergronden van het misdrijf opzoekt, de motieven tracht op te sporen en ondanks vele moeilijkheden ook mgt haar moeder overste, slaagt zij daarin uiteindelijk op ver rassende wijze. Wij volstaan er mee vast te stellen, dat in het algemeen goed tot zeer goed spel werd gegeven. Van enkele hoofdrolspelers valt te zeggen, dat zij hun zware rol op uit stekende wijze hebben gespeeld. Als en semble is Kunst naar Kracht er in ge slaagd een boeiende toneelavond te verzor gen, waarvoor het publiek veel waarde ring had. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct De golf van enthousiasme, ontketend door de radio en televisieuitzending, voor Het Dorp, sloeg ook over naar Rijssen. Verschillende kruideniers fungeerden maan dag als verzamelcentrum van lucifersdoos jes, met grotere of kleinere bijdragen. Tot 11 uur 's avonds konden de kruide niers ook in Rijssen de doosjes inzamelen op het postkantoor, waar na telling bleek, dat een bedrag van bijna ƒ2.000 bijeen was ge bracht. Op initiatief van de directeur van het post kantoor, konden ook dinsdag nog bijdragen op het postkantoor worden afgegeven, 's Middags maakte men dit via een ge luidswagen in geheel Rijssen bekend, en bij het opmaken van de balans bleek, dat op deze wijze nog ongeveer 1000,- was inge zameld. Met het bedrag, dat door het gemeentepersoneel spontaan was geofferd en met de bedragen, die de leerlingen van de landbouwhuishoudschool bijeen had den vergaard kon een bedrag van f 3008,72 overgemaakt worden aan de stichting Open het Dorp. In verschillende bedrijven werd even eens een inzameling gehouden. De werk nemers van Ter Horst en Co stonden met een bijdrage van de directie een bedrag af van ongeveer 3000.—. Mej. R. Nijland slaagde te Groningen voor apothekers assistente. H.K.H. Prinses Wil- helmina ten tüde van haar inhuldiging als vorstin van de Neder landen. (Statieportret door Thérèse Schwartze) Dat de leden van de Rijssense pluimvee en konijnenfokkersvereen. „De Eendracht" over prima dieren beschikken bewezen ze wel op de kringtentoonstelling van hoenders konijnen en sierduiven in Nijverdal, waar ze met hun inzendingen de volgende prachti ge prijzen en predikaten benaalden. Grote hoenders Comb. Peters-Schreurs met Twentse Grijzen haan jong 2 ZG, hen jong 2 ZG, idem G. H. J. ter Harmsel met Zilver Braekel haan jong 1 ZG, idem haan jong 2 ZG, idem haan jong 3 GG. G. Heuvelman met Zwarte leghorn haan jong G.G. idem haan jong G.G. idem hen jong G.G. idem hen jong 1 ZZG en 2 ere prijzen waaronder één voor de mooiste hen der tentoonstelling. Joh. Steenbergen met zwarte leghorn haan oud 1 G. idem haan jong G. idem hen jong G.G. Krielen J. Tijhof met Sebright krielen zilver haan oud 1 G.G. hen oud 1 G.G, haan jong 1 Z.Z.G. idem hen jong 1 ZG. G. Smit met Java kriel zwart haan jong 1 G.G. idem hen jong 1 G. G. J. Slagman met Maleier kriel haan jong 1 ZZG en ere prijs. Afd. Konijnen Joh. Borkent met Vlaamse Reus wit voedster jong G.G., idem Zwart voedster jong 1 ZG. idem blauw voedster jong 1 Z.G. B. Schreurs met Vlaamse Reus geel ram jong G. voedster jong 1 G.G. P. J. Holt- kamp met Franse Hangoor konijngrijs ram oud 1 Z.G. idem ram jong 1 Z.Z.G. en 2 ere prijzen, waarvan een voor op één mooiste konijn der tentoonstelling zware rassen, idem ijzergrauw voedster jong 1 G.G. Dezelfde met Groot Chinchilla ram jong 1 G.G. idem voedster jong 1 Z.G. H. Schep pers met Wener Wit voedster jong 2 Z.G. G. Nijzink met Rijnlander voedster oud 1 G.G. Comb, ter Harmsel Pluimers met Papilion zwart voedster oud 1 Z.G. idem voedster jong 1 Z.G. idem Madagascar ram jong 1 Z.G. idem voedster jong 1 Z.Z.G. en ere prijs. G. Vos met Klein Chinchilla ram oud 1 Z.G. H. ter Harmsel met Klein Chinchilla voedster jong 1 G.G. idem 2 G. J. ter Harm sel met Hollander zwart ram jong 1 Z.Z.G. idem ram jong 2 Z.G. J. Harbers met Hol lander bruin ram oud 2 Z.G. Afd. Sierdui ven C. J. C. Vlaardingerbroek met Stral- sunder Hoogvlieger wit doffer jong 1 Z.G. Ook hadden enige leden, fokkers van dwerghoenders enkele dieren in gezonden naar de dwerghoendershow in 't hotel Ham- dorff te Laren NH. met het volgende re sultaat. Lajos Luby met Hollandse kriel blauw patrijs hen oud 1 Z.G. idem haan jong 2 Z.Z.G G. Smit met Java kriel zwart haan jong 2 Z.G.G. J. Slagman met Maleier kriel haan jong 1 Z.G. hen jong 1 Z.Z.G. en 5 ere prijs, idem hen jong 2 Z.G. Op de KRING-tentoonstelling van hoen ders, konijnen en sierduiven in Nijverdal ge organiseerd door de E.N.P.K. aldaar in het Chr. Vereen, gebouw behaalden enkele klein- dierfokkers uit Notter de volgende fraaie prijzen met hun ingezonden dieren. Comb, ter Harmsel-Pijffers met Maleier hen oud 1 ZZG en ereprijs voor op 1 na mooiste hen van de tent. Maleier hen jong 1 ZG. Minora kriel zwart haan jong 1ZZG en 2 ereprijzen waaronder voor de mooiste krielhaan der tent. Modena-Schiettiblauw doffer oud 2 ZG idem duif oud 1 ZZG, idem doffer jong 1 ZZG. G. Kreykes met Buff Orpington haan jong 1 ZG, idem, hen jong 1 ZG, idem hen .jong 2 GG. Dezelfde met Mod. Eng. Vechtkriel prille kleur, haan jong 1 G, idem hen jong 1 G. In café-restaurant W. Koedijk hield de Rijs sense postduivenvereniging De Zwaluwen 'n Kringtentoonstelling. De jury, bestaande uit de heren H. Goedhart, Gouda en B. Camp- huis, Deventer waren zeer enthousiast over de kwaliteit der vogels. Vooral over het jon ge materiaal dat volgens deze heren van uitstekend gehalte was. De beste oude dof fer en duif was van G. Velthuis te Holten. Wim Kan was één van de laatste gasten, die Mies Bouwman in bet RAl-gebouw in Amsterdam ont ving. Hij praatte dins dagavond, op onna volgbare wijze in korte tijd ee-n ton voor Het Dorp bijeen. 55 De beste jonge doffer van J. Slagman, Rijs sen en de beste jonge duif van H. A. Koedijk, Rijssen. De heer G. Veldhuis te Holten was in het bezit van de beste duif der expositie. De verdere uitslagen (beste uit iedere ru briek) luiden: Klas 1. Oude blauwe doffers: 1. G. Veld huis, Holten 92% punt la. G. Veldhuis, Hol ten 92% punt. Klas 2 Oude blauwe duiven G. Steunenberg, Holten 92 p. Klas 3 oude blauwekras doffers 1. H. Kamp. Nijverdal, 92p. la. H. A. Koedijk, Rijssen 92% p. lb. F. Dommerholt, Rijssen 92% p. Klas 4 Oude blauwkras duiven 1 L. Gazan, Holten 92 p la H. Kuipers, -Tubbergen 92 p. Klas 5 Oude rode vale doffers. 1. H. Kui pers, Tubbergen 92% p. Klas 6, Oude rode vale duiven, 1. J. Kamp huis, Rijssen 91 %p. Klas 7 Oude doffers bont en niet genoemd. 1. G. Bargboer, Rijssen, 92% p. Klas 8 Oude duiven bont en nietgenoemd 1. G. Veldhuis, Holten 92% p. Klas 9 Jonge blauwe doffers. 1. J. Slag man, Rijssen 91% p. Klas 10 Jonge blauwe duiven. 1. H. A. Koe dijk, Rijssen 92 p. Klas 11 Jonge blauwkras doffers. 1. J. Slag man, Rijssen 92 p. Klas 12 Jonge blauwkras duiven 1. J. Slag man Rijssen 92 p. la W. Koedijk Rijssen 92 p. lb. W. Koedijk. Rijssen 91 %p. Klas 13 jonge doffers rood en vaal. 1. J. Nijkamp, Rijssen 91% p. Klas 14 jonge duiven rood en vaal 1. T. Geer- ling, Rijssen 92 p. Klas 15 Jonge doffers bont en niet genoemde kleuren. 1. G. Veldhuis, Hol ten 91 p. la W. Koedijk Rijssen 91% p. Klas 16 Jonge Juiven bont en niet genoemde kleuren. 1. H. Nijland, Rijssen 92 p. la J. Harmsen, Rijssen 92 p. Klas 17 late jonge doffers. 1. B. Witten, Rijssen 91 p. Klas 18 Late jonge duiven. 1. J. G. Hodes Enter 89 p.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3