F1LMN1EIJWS Excelsior won van Blauw-Wit HEB HET HART EENS Spit,Spierpijn Woonwagen vernield: gezin dakloos Vergadering C.H.U. Veraadering IJsclub Rijssen Vrijdag en zaterdag de film Eddie slaat zich er door' Clubgebouw „Margriet7' Woensdag de film „Later zul je dansen" Pracht handen Tube95ct Hamea Celei Opgenomen in liet Ned. Rundvee-Stamboek Sportclub Rijssen verloor Veiligheidsgordels worden goedkoper Nieuwe anti-vries 1 blijft in de auto RV 1- PH 1 0-4 Verder Excelsior-nieuws DSVD-RKSV 3-3 De lederen muilkorf toegestaan Vrijdag 2 november 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 JLj-kd Altijd gaaf huidje Veel lezers van het weekblad van Rijssen, zal deze titel waarschijnlijk niet veel zeggen. Daarom willen wij U graag iets vertellen over HEB HET HART EENS. Deze titel is de naam van een actie, die door de ge reformeerde jeugd van Nederland, gevoerd wordt. Het doel vah deze actie Is, het zendingswerk in Rwanda te bevorderen. De jeugd heeft de taak op zich genomen het geld, dat voor dit prachtige werk nodig is, bijeen te brengen. De Gereformeerde jeugd van Rijssen or ganiseert voor de actie HEB HET HART EENS op dinsdagavond 6 november om 7.15 uur een dropping. Het mleggeld bedraagt voor volwassenen 1- voor kinderen 0.75. We starten bij de Geref kerk. Denkt u nu a.u.b. niet, dit geldt alleen maar voor de Gereformeerden. De zorg voor het zendingswerk geldt niet alleen voor de Gereformeerden, maar voor alle kerkgenoot schappen. Christus heeft zijn zendingsbevel aan alle mensen gegeven. Daarom durven wij een beroep op u aller medewerking te doen. Dus tot dinsdagavond 7.15 bij de Geref. kerk. Het actie comité „HEB HET HART EENS". EENS" Advertentie en reumatische pjjnem wrijft U eveneens weg met Doordat een woonwagen getrokken door een personen auto, tegen een boom aanreed werd een gezin van 5 personen dakloos. De bestuurder van de personenauto de heer D. alsmede zijn gezinsleden, die allen plaats hadden genomen in de auto kwamen met de schrik vrij. Alleen de woonwagen werd ver nield. Het gezin werd aanvankelijk onder gebracht bij de zusters van het St. Henri- cusgesticht aan de Rozengaarde, terwijl la ter een leegstaande woning, eveneens in de Rozengaarde, kon worden betrokken. Dinsdagavond werd door de Christelijke Historische Unie te Rijssen een algemene vergadering gehouden in het gebouw Jeruel. In verband met het ongeval de heer A. W. Smit overkomen werd de heer G. Strijker als tijdelijk voorzitter benoemd, waarna de ze de vergadering opende met het lezen van psalm 62. De voorzitter riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe bij deze eerste ver gadering. Uitvoerig stond hij stil bij het ongeval de heer Smit overkomen. Hij wen ste hem van deze plaats een spoedig herstel toe en hoopte dat hij gauw terug mag ke ren bij zijn vrouw en kinderen. De voorzitter gaf hierop een duidelijke toe lichting over het verloop van de gemeen teraadsverkiezing in mei j.l. De heer Ter Avest gaf daarna een zake lijke beschouwing over de voor- en nadelen van het samengaan. De bestuursverkiezing werd in verband met het niet vereiste aantal leden uit gesteld tot de volgende vergadering. Wel werd besloten om met ingang van 1 januari 1963 de contributie te verhogen zoals door het bestuur was voorgesteld. Deze verho ging is nodig in verband met de gestegen onkosten. In de rondvraag brengt de heer Fassen zijn dank over voor het cadeau ontvangen bij zijn 25-jarige echtvereniging. De volgende vergadering zal worden gehouden op 11 de cember 1962. Getracht zal worden om op die avond een spreker te krijgen. De voorzitter dankte hierna de aanwezi gen, waarna de vergadering met gebed werd gesloten. In hotel Weitering hield de ljsclub „Rijs sen" haar jaarvergadering, waarvoor wei nig belangstelling bestond, hoewel het le denaantal meerdere hcgiderden bedraagt. In verband met wensen van de vergade ring deelde de 2e voorzitter de heer J. Ca- pelle mede, dat voortaan direct na het schaatsseizoen een ledenvergadering zal wor den gehouden omdat dan direct eventuele grieven naar voren gebracht en besproken kunnen worden. Uit het financieel verslag van de penning meester de heer J. Muller bleek, dat de kas sloot met een batig saldo, ofschoon de baan slechts een vrij korte tijd geopend is geweest. De gewestelijke vergadering zal niet bezocht worden. Dit gezien het feit, dat het niet mogeljk is wedstrijden te organi seren. De kijkstrook voor het publiek is na melijk niet groot genoeg. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer A. H. ter Horst her kozen, terwijl in de vacature R. Braakhek- ke de heer J. A. Kuipers gekozen werd. In de baancommissie werden gekozen de he ren J. Smalbrugge. H. Averesch, G. ten Berge, G. Hofstede, G. Vruggink en J. Smal brugge jr. In de wedstrijdcommissie werden gekozen H. Averesch, G. ten Berge, H. W. Jansen, G. Hofstede, G. ten Berge (Wierden) en H. Kamphuis. Het voorstel de ijsbaan te kopen vond geen voldoende steun in de vergadering, ge zien het feit, dat het gebruik van de baan gewaarborgd is. Naar aanleiding van vra gen uirt de vergadering, de lonen van de baanvegers te verhogen, deelde de voorzit ter mede, dat zo nodig de lonen zullen wor den herzien. Er werd voorts besloten een proef te ne men met cementbulzen in de baan aan te brengen om zo de vele barsten in het ijs te voorkomen. De leden, die deelnemen aan de droogtraining te Almelo zullen vrij ge steld worden van de contributie. Deze zal door de IJsclub worden vergoed. Getracht zal worden, wanneer wedstrijden op de kunst ijsbaan te Deventer worden gehouden, een bus te laten rijden voor leden. Eddie. Mac Avoy, eens 'n beroemd jour nalist, is in moeilijkheden geraakt, omdat hij ervan werd verdacht de hand te heb ben gehad in een juwelendiefstal, die twee jaar geleden in Marseille werd gepleegd. Ofschoon werd bewezen, dat hij hier niet mee had te maken, is hij toch niet meer in tel bij zijn vroegere collega's. De Gehei me Dienst biedt hem nu een kans om zich te rehabiliteren. Hij moet een microfilm ver pakt in een sigaret afgeven op een adres in Marseille. Eddie grijpt deze kans aan hoewel zeer ongaarne, want hij weet dat hij in Marseille wordt gezocht door de po litie en door de onderwereld. Aan boord van het schip dat hem naar Marseille brengt, maakt hij kennis met An nie, een charmante jonge vrouw, die zijn bescherming inroept tegen vier heren die haar lastig vallen. Het blijken vier zaken lieden te zijn die zich begeven naar een congres van handelaars in Marseille. Bij nadere kennismaking blijken zij wel mee te vallen en Edde raakt bevriend met hen.. In Marseille begeeft Eddie zich direct naar het afgesproken adres, maar zijn contact man, een zekere Pormontier, is er nog niet. Dan loopt Eddie doelloos door de straten, terwijl allerlei schaduwen hem achtervolgen. Na een harde vechtpartij verkrijgt hij van Tony, de koning van de onderwereld, de toezegging van een wapenstilstand vah 48 ur. Nu wordt Eddie nog op de hielen geze ten door de spionnen, die het gemunt heb ben op de microfilm. Als hij in zijn hotel kamer komt in hetzelfde hotel waar ook Anne en de handelaars logeren - bljkt daar alles overhoop te liggen. Die avond zijn Annie en Eddie door de handelaars op een diner uitgenodigd in 'n zeer afgelegen res taurant. Als zij beiden in de nacht naar Marseille teruglopen, worden zij door de spionnen overvallen en ontvoerd. Dank 2ij een handige list weet Eddie met zijn vrién- din te ontkomen, voor de spionnen zijn ge heim hebben ontdekt. Daar Eddie pas de volgende dag zijn si garet kan afgeven aan Pormontier zoekt hij, samen met Annie voor de nacht een schuilplaats bij een vroegere vriendin, de Spaanse Mercedes. Maar als hij de volgen de morgen Pormontier op de afgesproken plaats dood vindt, dringt het tot hem door, dat Annie tot de spionnen behoort, want alleen zij wist waar hij heen zou gaan. Geholpen door de handelaars, die zich nu bekend maken als agenten van de Gehei me Dienst en de Spaanse vrienden van Mer cedes, maakt Eddie de spionnenbende on schadelijk. Eddie's opdrachtgevers zijn bijzonder te vreden. Niet omdat Eddie de sigaret nog in zijn bezit heeft, want daar zat in het geheel geen microfilm in, maar omdat Ed die twee dagen lang de spionnen heeft vast gehouden in Marseille. Inmiddels heeft de echte microfilm zijn doel in Parijs kunnen bereiken. Het enige positeve dat Edde over houdt van zijn avontuur, is zijn rehabili tatie. En het ziet er ook naar uit, dat hij de berouwvolle Annie weer in genade zal aan zijn kind te laten dopen maar steeds niet ver vuld ziet. Steeds probeert David vergeefs aan de slag te komen om zodoende drie honderd gulden bij elkaar te sparen om éen baan als marktsjouwe- te kunnen overnemen. Op zekere dag probeert David stèun te vinden bij een louche oom van hem, die David een aanbevelingsbrief geeft voor een zekere Mog- lie. Deze Moglie, die de tijd, dat zijn vrouw met vakantie buiten de stad verblijft, lie ver besteedt aan aantrekkelijke vriendinnet jes, dan aan zijn werk, stuurt David door naar een advocaat. rT~ wordt de jongen van het kastje naar de muur gestuurd, tot hij uiteindelijk weer bij Moglie terecht komj. Maar voor het zover is, ontmoet Dzvid zijn jeugdvriendin, de mooie en verleidelijke Ma rina. Het toevl wil, dat Marina, zogenaamd als manicure ook op weg is naar dezelfde Moglie. Dank zij de „hulp" van Marina slaagt David er uiteindeiljk in een baan als meerijder op een vrachtwagen tekrijgen. Reeds dezelfde dag vertrekt David naar het hoofdkwartier Van de grote baas. Het vriendinnetje van deze man is de aantrek kelijke Fréja, die van haar kant grote in teresse voor David aan de dag legt. Da vid en Fréja brengen samen de middag door en als beloning geeft Fréja aan een collega van David de drie honderd beno digde guldens, met de opdracht deze aan David te overhandigen. De collega stopt echter het grootste gedeelte van het geld in zijn eigen zak, zodat David nog altijd niet uit de narigheid is. Hij is echter zo dicht bij de verwezenljkng van zjn Idealen gekomen, dat Davd besluit het ontbreken de bedrag zelf te gaan stelen. Door deze daad is David in staat z'n kind te laten dopen en de baan van marktsjouwer aan te nemen. Iets beter ziet de toekomst voor David en zijn gezin er nu wel uit, maar zal zijn kind inderdaad later dansen? Het clubgebouw van de speeltuinvereniging Margriet werd op feestelijke wijze in ge bruik genomen door de jeugd van de speel tuin, ingedeeld in 2 groepen. Nadat de voor zitter de heer A. J. Dannenberg had gewe zen op het feit, dat dit mooie clubgebouw ook het eigendom is van de jeugd, vroeg hij de kinderen er zuinig op te zijn op dit mooie clubgebouw. De kinderen werden getracteerd en er wer den enkele humoristische filmpjes vertoond, waardoor er 'n feestelijke stemming in het gebouw heerste. Het clubgebouw wordt ook benut door de stichting club en buurthuis werk evenals door de judoclub, die hier don derdagsavonds trainingen houdt (Deze club telt momenteel reeds 57 leden). De speeltuinvereniging Margriet stelt po gingen in het werk om te komen tot oprichting van een damclub, zowel voor oudere als voor jongere leden. nemen.. In een kazernewoning in één der armste buurten van Rome woont de twintigjarige David Saraceno in bij zijn moeder. De moe der van zijn enige weken oude zoontje woont een étage lager in hetzelfde huizenblok in bij haar moeder. David heeft werk noch gled, zodat hij zijn wens om te trouwen en Advertentie Het ii de Hamamelis die 't 'm doet Voor de fokvereniging „Notter en Omstre ken" werkende in het gebied van de N.V. Omefa te Rijssen werden door de Inspec teur de heer J. Nieuwenhuis, de volgende dieren in het Stamboek ingeschreven. (Voor x leze men plus) Geertje b- 77 R. F. J. Egberts, Toosje 12 b-77S. J. G. Meijer, Hennie 2 b-77 S. J. Baan, Alle 4 bc76 S. M. Smeijers, Klara 13 b-77 R. Erven G. J. Hietland, Mina 2 bcx75 S. Erven G. J. Hietland, Cato 9 b-78 R. Erven G. J. Hietland, Frieda b-77 R. J. ter Avest, Doortje b 79 R. J. ter Avest. Jo 5 bcx75 S. J. ter Avest, Truusje 2 bcx 76 R. J. W. Jansen, Claartje 4 bx82 K.S. J. H. Roelofs, Bontje 3 b 80 S. J. H. Roe lof s, Ruurdje 9 B-77 S. J. H. Roelofs, Claar tje 5 bcx75 S. J. H. Roelofs, Annie 8 b-77 S. J. Brunnekreef, Dora 3 b-77 R. Wed. E. H. Eertink, Roza 3 bcx76 R. Wed. E. H. Eer- tink, Jennie 8 b-78 R. G. J. Bouwhuis, Coba 2 bcx76 S. F.Hopster, Coba bcx76 S. F. Hopster, Nora 4 bcx76 S. Gebr. Otten, Kei- zersweg, Irma b 80 K.S. J. J. a.d. Stegge, Corrie bcx75 S. J. J. a.d. Stegge, Hilda 2 b-77 R. W. G. Brunnekreef, Grietje 7 b-78 S W. GHrunnekreef, Bertha 3 bcx76 S. H. ter Steege, Doratha 10 bcx76 S. H. ter Steege,, Roelie 3, bcx76 R. G. J. Kolhoop, Roosje 2 b-77 R. H. J. Nijenhuis, Annie 18 b-77 S. Gebr. Otten, Zuiderstraat, Annie 10, bcx76 S. Gebr. Otten, Zuiderstraat, Helma 4 b-77 S. Gebr. Freriksen, Dinie 19 b-77 S. Joh. Nijmeijer, Hanna 4b-77 R. Joh. Nij- meijer, Liene 2 b 79 S. F. Wolters, Gerda 3 b-77 S. F. Wolters, Hanna 13 bcx76 R. H. Bloemendaal, Gerda 3b-78 S. J. Reijerlnk, Lora 4 b-77 S. G. J. Rikkert, Neeltje 9 b-78 S. G. Freriksen, Jo 2 bcx76 S. J. Men- sink, Mientje 2 b 79 K.S. Wed. H. Rotman, Gerda 4 bcx76 R. Wed. H. Rotman, Doortje 9 bcx76 R. D. J. Rotman, Orpa b-7? R. D. J. Rotman. Opgenomen stieren. Manus b-77 S. Gebr. Holsappel, Dinie's Bo. ris bcxV J. J. a.d. Stegge, Aaltje's Gus- taaf bcx76 S. Wed. J. H. Wessels, Met een enigszins gewijzigd team trok Sportclub Rijssen naar Daarlerveen om het op te nemen tegen D.V.V. Onze plaats genoten verloren deze wedstrijd met 2-0. Voor rust was er van krachtsverschil weinig spra ke, doch de aanvallen van D.V.V. waren ge vaarlijker. Drie minuten voor rust moest de strijd worden onderbroken door een minder pret tig ongeval. Rechtsachter Kosterbok kwam in een vol le rush te struikelen en viel met zijn voor hoofd op een lage ijzeren afrasteringspaal buiten het speelveld. De ijlings ontboden ge neesheer, dokter T. Visscher uit Vrooms hoop, achtte overbrenging naar een zieken huis in Almelo noodzakelijk. Na rust toonden de gastheren het beste van het spel. Het was Gritter die de score opende na een omhaal van Ballast (1-0). Uit een indirecte vrije trap wist tenslotte Flierman de eindstand op 2-0 te brengen, Oe Thant. de secreta ris-generaal van de Verenigde Naties, heeft maandagmiddag Vassili Koeznetsof, de Russische onderminis ter van Buiten!, zaken in New York ontvan gen. Bijgaande foto werd gemaakt tijdens dit onderhoud in het gebouw van de Ver enigde Naties, aldaar. Met ingang van november zullen de prijzen van een groot aantal merken veiligheidsgordels worden verlaagd. Deze prijsverlagingen zullen variëren van 15 tot 25 pet. met uitzondering van die gordels, waarvoor in de loop van dit jaar de prijzen reeds zijn verlaagd. Voor deze laatsten zal de prijsverlaging ca. 10 pet. bedragen. Een en ander is het resultaat van over leg dat in de laatste weken heeft plaats gevonden tussen de organisaties van leveran ciers en handelaren in veiligheidsgordels mét de ANWB. De organisaties hopen hiermede een be langrijke bijdrage te leveren tot verhoging van de verkeersveiligheid. De kwaliteit van de gordels, zo tekent de ANWB nog aan, wordt reeds sedert geruime tijd gecontro leerd door het RAI-TNO-Instituut te Delft, dat voor de goedgekeurde typen een keur merk beschikbaar stelt. lUlllltllllltlllHIHIIlIHitllIlUHHiHIIIiniUllllHlllltliUlUllllHIIIIHimiHlilll»" i Een Britse firma heeft een nieuwe? koelvloeistof voor automotoren ont- - wikkeld die het overbódig maakt om - de radiateurs iedere winter met een Z Conventionele „anti-vries" te vullen. e Een radiateur die met de nieuwe koelvloeistof gevuld wordt, behoeft 1 tijdens de gehele levensduur van de wagen nooit te worden afgetapt. I De vloeistof is zuiverder dan gedes- - tillêerd water en bevat een anti-vries waaraan corrosie-werende stoffen zijn toegevoegd. i "•iiiiiiiiiiiaiiiitiiiaiiiiiiiiaiiiiiitiiiiiitiiiitiiiiiiiiiiiiiliiiiiiitiuiiiiuiiiliillliiili Voor de rust was het een spel met wis selende kansen al had P.H. wel een licht overwicht. Dit werd 5 min. voor de rust met een buitenspeldoelpunt bekroond. Na de rust toen de regen het veld zeer zwaar te bespelen maakte werd het al spoedig 0-2 ook al weer met een buitenspeltimtje. R.V. ging wel naar voren maar de achterhoede van P.H. was zeer trapvast en maakte geen fouten. Het geluk had R.V. ook niet aan haar zij. Het spel werd harder vooral door dat de arbiter niet altijd gelukkig was met zijn beslissingen. Met uitvallen kwam P.H. aan 4-0. Een overwinning die ondanks ge flatteerd toch verdiend was. Na in de drie voorgaande wedstrijden slechts één winstpunt te hebben veroverd, is het Excelsior zaterdag gelukt te zege vieren over het Leeuwarder Blauw Wit. Deze overwinning kwam juist op tijd, om dat het moreel van de ploeg zichtbaar aan getast was. Hoe kon het ook anders! De rood- baadjes speelden beslist niet slechter dan de tegenstanders en toch moeten zij met ne derlagen genoegen nemen. De wedstrijd van zaterdag jl. was overi gens niet van hoog gehalte. De wijziging, welke is aangebracht in de voorhoede heeft niet geheel voldaan, doch gezien de keuze commissie van de roodbaadjes uit een groot arsenal kan putten, zal daar nog wel een oplossing voor gevonden worden. Over het algemeen had Excelsior gedu rende de gehele wedstrijd een groot over wicht en in dit vlak gezien was het maar een karige beloning dat er maar één keer gescoord kon worden voor de rust. Dit doel punt werd gefabriceerd door linksbinnen Leu- sink, die met ee snelle charg de Blauw wit defensie ontwrichtte en de sublieme Leeuwarder doelman kansloos passeerde. Ex celsior had overigens pech toen Harbers voor open doel ten val was gebracht. Direct i de tweede helft zou Leusink op 't doel afstormen, doch ook nu weer werd hij op de grasmat gewerkt. Resoluut besliste de scheidsrechtèr een strafschop en liet stopper Nijland het tweede doelpunt noteren. Gebrek aan doorzetting belemmerde de roodwitten de score op te voeren waarna Blauw-wit in het offensief ging. Excelsior maakte de fout in de verdediging te trekken. In deze periode van Blauw-Wit, toonde stopper Nijland zijn klasse. Uitermate be heerst klaarde hij moeilijke situaties en van enige paniekreactie was geen sprake. Zaterdag a.s. staat er een uitwedstrijd te gen Leeuwarder Zwaluwen op het program ma. De trouwe en grote supportersschare gaat uiteraard met gemengde gevoelens deze zware uitwedstrijd tegemoet. Aan de rood witten evenwel de grote eer hun vertrouwen niet te beschamen. Indien zij met veel en thousiasme, dat hun vroeger eigen was, spe len en niet oneindig gaan combineren, doch resoluut op doei schieten vanaf de 16 meter lijn, zit er voldoende kans in een ruime zege te behalen. Laten zij gedachtig zijn aan de schone regels van het tweede cou plet van hun clublied: „En als wij eens verliezen, Dan staan wij niet te kniezen". Veel succes jongens. Het is toch al te dwaas, om steeds zonder zege uit Friesland terug te keren! Excelsior 2 leed zaterdag haar tweede ne derlaag. Nu moest zij op eigen terrein met 4-1 haar meerdere erkennen in D.E.S. 2 en werd daardoor naar de derde plaats verwe zen. Ook Excelsior 3 maakte een slechte beurt en kreeg in Vriezenveen met niet min der dan 7-1 klop van Voorwaarts 2, Waar door zij haar ongeslagen record verloor. Excelsior 4 deed het beter en won van plaats- genote Sportclub Rijssen 3 met 4-2 en klom daardoor op naar de tweede plaats in haar afdeling. Wat de junioren betreft, herstelde het A-elftal zich van de 'reeks nederlagen en won verdiend van D.E.S.-A met 6-1. Het B elftal bleef niet achter en wist in Hellen- doom met 5-2 van Vesos A te winnen. Ex celsior C kon het ook dit maal niet bolwer ken en verloor met 3-2 in Nijverdal van DES C. Zaterdag a.s. krijgt Excelsior 2 bezoek van DETO 2 utt Vriezenveen en zal moeten win nen, wil zij nog een woordje meespreken om de bovenste plaats. Excelsior 3 krijgt op eigen terrein tegen Enter Vooruit 2 de kans zich te herstellen van de misstap van vorige week. Van de junioren zijn de A B en C elftallen vrij. Excelsior D zal zich in Nijverdal wel niet laten verrassendoor DES E, hetgeen ook gezegd kan worden van Ex celsior E dat op bezoek gaat bij DES. Het eerste elftal der Oranjewitten levert dit seizoen betere resultaten dan aanvan kelijk verwacht .verd. Na de slechte ope ningswedstrijd tegen Markelo echter her stelde zij zich. Vooral de achterhoede bleek in tegenstelling met vorig jaar aan kracht te hebben gewonnen. Vooral G. Oude Luttighuis bleek de mid- halfplaats wel te liggen. Het was daarom zondag zo jammer, dat deze speler een to tale off-day had. Zo kon het gebeuren, dat een 3-0 voorsprong in korte tijd weer ver loren ging. Natuurlijk waren meer verde digers hieraan mede debet, waarschijnlijk doordat zij teveel hinder ondervonden van de gladde grasmat. Zo kon het gebeuren, dat bij het 3e doelpunt der thuisclub de hele verdediging vrijwel miste, waardoor de r. buiten der thuisclub maar voor het inschieten had. Het eerste kwartier was voor de Rijsse- naren, die een lot aanvalsspelletje lieten zien. Eerst scoorde Fons uit een vrije trap, genomen door Herman Kamphuis, terwijl even later Markslag de achterhoede der thuisclub de hakken Met zien, wat 0-2 bete kende. Fons was. even later op de midvoor- plaats beland, vanwaaruit hij met een vlie gend schot het 3e doelpunt scoorde 0-3. Reeds, na het eerste doelpunt, dat. de midvoor der Deumingers scoorde bleek de R.K.S.V. defensie lang niet waterdicht en het verwonderde dan ook weinigen, dat de thuisclub opnieuw scoorde. Hoe de gelijk maker viel hebben we reeds beschreven. Na rust was het Rijssense elftal gewij zigd. Herman Kamphuis bezette de stop perplaats nu wat hem goed afging. Er de den zich weinig gevaarlijke momenten voo*1 voor het Rijssense doel. Ook aan de over zijde wisten de Oranjewitten zich weinig goe de kansen te scheppen. Toch zat er in de ze periode nog wel winst in, als de spelers iets meer overleg hadden gebruikt. Nu bleef het 3-3. Voor zondag staat de thuiswedstrijd tegen Luctor op het programma. Als de R.K.S.V.- ers deze wedstrijd weten te winnen, blijven ze in de kop van de ranglijst, wat onge twijfeld een stimulans voor de spelers zal zijn. Advertentie POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP Met onmiddellijke ingang is een aanvul ling op de ministeriële beschikking van 1922 van kracht geworden, inzake het wegens hondsdolheid voorgeschreven model van de muilkorf voor honden. Dit houdt verband met het in Amsterdam van kracht zijnde muilkorf-gebod. Naast het gebruik van de stalen muilkorf is het thans ook toegestaan een leren muil korf te gebruiken, die zodanig is aange bracht, dat verwijdering zonder toedoen van de mens niet mogelijk is en die zodanig is ingericht, dat de hond geen mens of dier kan bijten. De afgesloten ruimte binnen de korf dient een geringe opening van de onder kaak toe te laten en binnen de korf die nen geen scherpe delen aanwezig te zijn. De Veeartsenijkundige Dienst geeft enke le aanwijzingen, waardoor het aantal hon denbeten sterk verminderd zou kunnen wor den: Speel geen balspel met een hond. Rijdt niet per fiets naast een opgewon den hond. Ren niet met een hond, wanneer hem dit téveel opwindt. Maak een hond niet plotseling wak ker. Pas op de moeder als U jonge hond jes oppakt en wees voorzichtig met zieke dieren. Leer kinderen goed met dieren om gaan en honden niet misbruiken of pla gen. Haal een hond niet aan en laat hem niet schrikken terwijl hij wordt gevoe derd en haal geen voedsel bij hem weg. Vermijdt het in een hondengevecht tussenbeide te komen. Kom met uw gezicht niet te dicht bij een hond of kat ten einde wonden aan het gelaat te voorkomen. Trek niet met uw honden buiten de stad om ze daar uit te laten. Zeer verwerpelijk is, dat sommige men sen, zoals gebleken is, met hun hond bui ten de stad gaan en ze daar laten zwerven.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3