Grote Marktverloting Rijssen Uitreiking Modinette diploma's bij de N.V. HEKA V P.I.T.-collecte 1962 Maandag trekking, die velen in spanning houdt Burgerlijke stand Schoorsteenbrand Pa dd cstoc 1 -tentoonstelling Zondagsdienst dierenartsen Rijssen-Wierden Instituut voor voorlichting bij Huishoudelijke Arbeid (I.V.H.A.) Ontvangst op Soestdijk Wee was zo fleenk PREDTKBEURTEN Rode Kmis-wedstrijden AGENDA Bejaardensocieteil Opbrengst collecte Nieuwe Prijs-sensatïes Vrijdag 12 oktober 1962 40e jaargang - No. 40 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal voor post-abonnees f 1.65 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10, Rijssen, Telef. 2303 (05480) Inzending van adverenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm. Bij contract korting H.M. de Konin gin heeft dinsdag op het paleis te Soestdijk de ministers van Financiën van de EEG-landen ontvangen. Op de foto zien we de vorstin met haar hoge gasten in de tuin bij het paleis. POSTDUIF-GOOR POSTDUIF-GOOR WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Maandag wordt de Grote Marktverloting gehouden. Voor de negen en dertigste keer Voor de zoveelste keer zitten maandag „de boeren, burgers en buitenlui" om met de marktkoopman te spreken, in spanning, wie de hoofdprijs, als altijd de Vette Koe ter waarde van ongeveer duizend gulden zal trek ken. Het volgend jaart viert de vereniging, die deze verloting dan voor de veertigste keer zal organiseren een jubileum. Of dan de verloting een bijzonder karakter zal dra gen, daarover zijn de bestuursleden het wel licht nog niet eens, maar dat er aanleiding toe is, staat dunkt ons toch wel vast. Be ginnen de voorbereidende werkzaamheden tot de organisatie al maanden voor de Gro te Najaarsmarkt in zicht is, de grote slag de grote lotenslag, wordt door de wederver kopers de laatste weken pas geleverd. Het is eigenlijk wonderlijk, dat de Grote Marktverloting zich zo uitstekend weet te handhaven. Tot nog toe is er voor de 20.000 loten altijd zo'n grote belangstelling geweest, dat op de trekkingsdag altijd het voor de bestuursleden zo prettige geluid „uitverkocht" kon worden gehoord. Natuurlijk gaat de verkoop van de 20.000 loten niet vanzelf. Er zijn wederverkopers ingeschakeld tot in verre omtrek. Er zijn er bij, die geen enkele verloting hebbben overgeslagen. Ieder dorp of buurtschap in de streek rond Rijssen, heeft zijn eigen „agent", die ieder jaar opnieuw zorgt, dat de kans op een vette koe, wat spanning brengt rond de dag waarop de grote Na jaarsmarkt wordt gehouden. De verloting heeft een lange reeks van jaren een bijzondere sfeer om de grote na jaarsmarkt geschapen. De grote markt vroeger een hoogtijdag voor velen, is zowel naar grootte naar be tekenis als naar karakter volkomen veran derd. Ondanks alle moeite die van de zijde van de vereniging marktwezen is gedaan om de markt op peil te houden is men daarin niet geslaagd. Men had verschillende factoren tegen, die andere steden voor hadden en de teruggang heeft zich geleidelijk doorgezet. Niemand ook de bestuursleden van de vereniging markt wezen niet, die dit vaststaande feit tegen spreekt hoewel men daarover natuurlijk al leen maar met zpijt (en soms bitterheid praat. Wat wl gelukt is, is de instandhouding van te instellingen gestimuleerd door radio en televisie soms, of vanb.v. de voetbalpool, waarin kapitale sommen te winnen zijn, heeft de Rijssense markt verloting toch een gro te aantrekkingskracht behouden. Dat is te danken, aan de traditie van de Rijssense markt. Rijssenaren, marktkooplieden, boe ren tot uit verre omgeving, hebben sinds jaar en dag, „meegespeeld" in de Rijssense marktloterij, en waarom, zo is misschien de In de loop van de volgende week (15 tot en met 20 oktober) zal weer huis aan huis worden gecollecteerd voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront. GEBOREN: Diana d.v. J. ten Hove en J. Kalter, Molendijk 22, 1 okt; Lucas Lambertus Martinus, z.v. M. H. Bal- tus en P. J, M. Bulder, de Kaempe 39, Harmina Gerritdina, d.v. H. G. Deijk en G. J. Jansen, Blinde Banisweg 15; Seino, z.v. H. Rietman en F. Baan, Hag- weg 36; Janna Hendrika, dv. G. J. Sprakel en J. Boerman, Holterstraatweg 162, Gerritdina Antonia Maria, d.v. H. J. Slag- hekke en A. Siegerink, van de Broekestr. 20. Aaltje, d.v. F. Brunsman en B. Pluimers, Hogepad 33. Angelina Francisca Marianna, d.v. A. Hen- driksen en P. P. Waltmans, Karei Door manstraat 19; Wilhelmina Margaretha d.v. O. ter Steege en G. Nijland, Haarstraat 156; Ria, d.v. A. Plas en G. Pluimers, Baankamp 23, te Almelo; Hermina d.v. J. Breukink en J. C. J. Baan, Koninginneweg 39 te Almelo; Jan Willem z.v. G. J. Zandvoort en T. Sta man, Hagweg 8 te lmelo. ONDERTROUWD: Mannus Harbers, 24 jaar, Rijssen Hangerad 42 en Berendina Janna Brinks, 25 jaar Rijs sen Middeldijk 7. Gerrit Willem Nijland 26 jaar, Rijssen Han gerad 39 en Gerharda Smeijers, 24 jaar, Rijs sen Walstraat 5, Gerrit Jansen, 22 jaar, Rijssen Zuiderstraat 25 en Gerritdina Josephina van der Voort, 17 jaar, Rijssen Molendijk 56; Albertus Gerardus Wilhelmus Schapenk, 27 jaar, Vught Helvoirtsweg 154 en Alida Mar garetha Landweer, 26 jaar, Rijssen Enter straat 120. GETROUWD: Hermannus Johannes Antonius ten Berge, 31 jaar en Gerhardina Maria Hendriksen, 27 jaar, Rijssen Oosterhofweg 15; Kornelis Johan ten Velde, 23 jaar en Johan na Mulder, 29 jaar, Zandvoort Mamix van St. Aldegondestraat 5. OVERLEDEN: Willem Nijland 38 jaar ongehuwd Hutten- wal 22; Hendrik Jan de Vos, 13 jaar, Nassaustraat 37 te Almelo. visie van velen zullen wij voor een gulden niet proberen met vrouwe Fortuna op goede voet te komen. Een „vette koe" zo vroeg 'n mevrouw, die pas in Rijssen woont aan een lotenverkoper? De hoofdprijs een vette koe? Een onge looflijke mop, die zij schaterlachend door vertelde aan haar man, die ook nog nooit van de grote marktverloting had gehoord. De jongeman, die graag een goede omzet wilde halen zette nuchter uiteen, maar ieleu keunt dee ioo verkoop'm voor doezend geuln a'j ne wint teminsen". Ja, dat was ook en voor de grap kochten ze enkele lote. Ik hoppe ealke dar ieleu de koo wint, zo ver trok de jongeman, die zich niet kon voor stellen, dat er mensen wonen in Rijssen, die nog nooit van de Grote marktverloting hadden gehoord. De trekking wordt maandag na de middag gehouden in café Hodes (Kerkstraat) door notaris F. van Schooten. De trekkingslij sten, waarvoor altijd grote belangstelling bestaat, zijn maandagavond omstreeks 9 uur ver krijgbaar aan het trekkingslokaal. De hoofdprijzen kunnen direct na het ver schijnen van de trekkingslij sten in ontvangst worden genomen, de andere prijzen zullen worden uitgereikt dinsdag en woensdag van 15.00 tot 20.00 uur. De brandweer werd gealarmerd voor een schoorsteenbrand ontstaan in de woning van de heer P. Nabij het oude zwembad de Mors. Het gevaar van uitbreiding kan door de brandweer, die snel ter plaatse was met gebruikmaking van de z.g. mistblusser in de kiem worden gesmoord. Onder leiding van de heer G. Eshuis is er door de meisjes van de chr. Landbouw- huishoudschool een paddestoeltentoonstelling verzorgd. De jury bestaande uit mevr. A. Wessels-Ooms en de heren J. A. Scholman en G. J. Slagman kende de prijzen als volgt toe: le prijs Dirkje Schepers, 2. Jenny Klein Legtenberg, 3. Nara Mouw. 4. Willie Kreijkes, 5. Dineke Agteresch, 6. Joke Lig- tenberg, 7. Jannie Harbers, 8. Herma Baan. Zondagsdienst dierenartsen Rijssen-Wierden. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rijssen, tel. 2487. Namens dit instituut, een der voornaam ste onderdelen van de huisvrouwenvereni ging hield mevr. Kingma Boltjes uit A'dam een voordracht over het werk van dit in stituut. Mevr. Kingma had zich geïnstalleerd ach ter een grote tafel vol met nuttige gebruiks voorwerpen, die alleen de „postzegel" van het instituut verworven hadden. In haar inleiding vertelde Mevr. Kingma dat fabrikanten dikwijls zeer veel moeite doen om het keurmerk te verkrijgen en de door het instituut aangeraden verbete ringen eerst aanbrengen, voor zij het keur merk krijgen. Koopt U in een winkel een apparaat of textiel met het keurmerk, kimt u "r van verzekerd zijn dat het grondig uit geprobeerd is. Is een apparaat niet voorzien van het keurmerk, wil dat niet altijd zeggen dat het afgekeurd is, het kan ook niet ter keu ring zijn aangeboden. Het is het I.V.HA. jammer genoeg verboden, de namen van de afgekeurde artikelen te noemen. In de pauze kon iedereen zelf de handige dunschillers, fijnsnijders enz. zelf proberen. Mevr. Thomassen dankte de spreekster voor haar goede voorlichting. Vief perzikn hung d'r nog an 'n boom, Ze warn van 't joar neet groot, Mear disse viewé gung nog al, Ze wurn al lekker rood. De meessen wam dr of evuln, Klean, pierig en nog greun, 't Was met de perzikn disse keer Toch earlke ech misseun. Mear disse viewe warn bliewn hangn, Ze warn non hoaste good, Dee perzikn dee zol Gropmoo hemm, Doar keek ze op, den blood. Zee was al 'n poar joar zeek ewes, Met 't etn was 't niks edoan, Noams hoaste koej eur met verearn, Het meeste leut ze stoan. Moam doo 'k ze dr of zear Dieks, ik dacli Moamvroo dan mear meteen, Ik deanke det ze dee wal mag, Non Dieks, det zuej ees zeen. Mear zee, toen Dieks den aandern moam, Heel vroo, 't was nuwkes lech, De perzikn plukn wol, hoown 't neet mear, Wam z' allemoale weg. Hee zag, ze warn um vuur ewes, De perzikn wam dr of, De steene ham ze um eloatn, Dee zag hee lig'ng in 'n hof. 'k Wuenske gin meanske 't slechtste too, Mear 'k gunne det pesoon Det 't hef edoan, ne goon zeam boek, Det 's zin vedeende loon. J. Rozendom, Rijssen. Terwerkstelling bij 't confectiebedrijf van de Heka NV aan de Braakmansdijk, bete kent vooral voor jonge meisjes die hier wil len gaan werken, dat zij eerst een gedegen opleiding moeten volgen. Dit gebeurt op een dagschool onder leiding van een ervaren instructrice, in een goed ingerichte lokaliteit van het bedrijf. De opleidingsperiode wordt zo prettig mo gelijk gemaakt, zodat de overgangsperiode van de meisjes die zo van school komen niet al te moeilijk wordt. Bedoelt de opleiding in de eerste plaats ee- vakopleiding te zijn tot „modinette", de opleiding heef officieel V.O.C. (Vakopleiding confectieindustrie) daarnaast krijgen de leerlingen tijdens de cursus al begrip en in zicht in het karakter van het werk in een confectiebedrijf, zodat zij, als ze geslaagd zijn voor het diploma, niet als een vreemde eend in de bijt hun plaats in het bedrijf innemen. Met deze opleiding' heeft de Heka goede ervaringen opgedaan, en dat deze opleiding een goede naam heeft bewijst het aantal aanmeldingen voor de nieuwe cursus waar voor niet minder dan 24 nieuwe leerlingen, die inmiddels met enthousiasme aan de cur sus zijn begonnen, zijn ingeschreven. De cursus, die enige tijd geleden werd be- NED. HERVORMDE GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds. J. Vos 15.00 uur Ds. W. van Tuyl WESTERKERK 9.00 uur Ds. A. Kool 10.45 uur 19.00 uur NOTTER 19.30 uur Ds. A. Kool Ds. J. Vos Ds. W. van Tuyl GER. GEMEENTE NOORDERKERK 9.30 uur. 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrur 14.00 uur leesdienst OUD GER. GEMEENTE BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosmai 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEMEENTE ORANJESTRAAT 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Van Dijk eindigd met het afleggen van een examen onder officieel toezicht, is een succesvolle geweest, omdat een behoorlijk aantal leer lingen in 't bedrijf kon worden opgenomen dat met goede cijfers het diploma behaal de. Van het uitreiken van de diploma's werd een bijzondere avond gemaakt door de lei ding van het bedrijf, door ook de ouders van de geslaagde meisjes uit te nodigen. De heer G. van Weerd, de gepensioneer de bedrijfsleider van de Heka, die een groot aandeel heeft g:had in de dynamische ont wikkeling van dit bedrijf, en vooral vo«r de V.O.C. opleiding nog grote belangstelling toont reikte de diploma's uit. Het is begrij pelijk dat deze figuur, die de beginperiode van de Heka met al zijn moeilijkheden en problemen heeft meegemaakt en heeft hel pen oplossen, zich maar moeilijk kan los maken van het bedrijf, dat nog steeds ge stadig blijft groeien. Op een of andere wijze voelt hij zich nog aan de Heka verbonden, en het is logisch, dat hij op een contactavond, zoals die dezer dagen was georganiseerd nog graag acte de presence geeft. In z'n openingswoord heette de heer Van Weerd vooral de ouders van de meisjes wel kom. Dat men de gelegenheid, het bedrijf waar de meisjes werken, te komen bezich tigen aangrijpt, is een bewijs van een goede instelling aldus spr. Met een persoonlijk woord, reikte de heer Van Weerd vervolgens de diploma's uit, op de hem eigen wijze. Vervolgens werd een film vertoond over de reis, die het personeel van de Heka en kele weken geleden heeft gemaakt naar Rot terdam. Deze film gaf een prachtig verslag van deze reis die in alle opzichten is geslaagd. De organisatie, zo kwam ook in de film tot uiting was in de perfectie geregeld. Als men bedenkt dat aan deze reis meer dan 400 mensen deelnamen, mag dit met recht gereleveerd worden. De aankomst Rotterdam-Blaak, de Spi- dotocht naar de Deltawerken, het bezoek aan de Euromast, het diner in het Groot handelsgebouw, al deze onderdelen kwamen in deze film voortreffelijk tot uiting, en vooral de goede geest, de har telijkheid en de saamhorigheid, die deze reis heeft gekenmerkt. Na vertoning van deze film werd 'n „mo deshow" gehouden -'-or enkele personeels leden van dc Heka, met kledingstukken, die in dit bedrijf worden vervaardigd. Tot slot werd het gezelschap rondgeleid door het nieuwe fabr-'eksgedeelte, dat langs in gebruik is genomen. Zaterdagmiddag bestond er grote belang stelling voor de gewestelijke wedstrijden voor Roode Kruis helpers en helpsters, die wer den gehouden in 't Volkspakr. Namens de af deling Rijssen van het Ned. Roode Kruis werd een welkomstwoord gesproken door dok ter P. Oosthoek, die zich in het bijzonder richtte tot freule Van der Linden, hoofdbe stuurslid van het Ned. Roode Kruis te Den Haag, en tot burgemeester Crommelin van Hellendoorn, de provinciale kringcommissa ris van het Nd. Roode Kruis. Dokter Oost hoek sprak de hoop uit, dat er sprake zou zijn van een nuttige en prettige oefenmid dag. Dokter Franses uit Enschede de plaats vervangende gewestelijke commissaris wees o.m. op het Nut van de E.H.I.O (eerste hulp in oorlogstijd), en gaf nadere uitleg over de opgave die de helpsters en helpers dze middag zouden krijgen uit te voeren. Nogmaals benadrukte dr. Franses het grote belang de patiënten zo snel mogelijk van de plaats van de ramp af te voeren. Mevr. Heemstra gaf nog een nadere toe lichting op de taak van de Roode Kruis help sters, waarna de wedstrijden een aanvang konden nemen, waarvoor ook blijk van be langstelling werd gegeven door dr. Velsing uit Enschede, gewestelijk commissaris van het Ned. Roode Kruis. Er is volgens deskundigen deze middag zowel door de helpsters als de helpers met overgave geoefend en door verschillende af delingen werden bijzonder goede prestaties geleverd. Duidelijk is gebleken, dat men in het algemeen veel begrip heeft voor de taak waarvoor men is opgeleid en vooral dat men met liefde en enthousiasme te werk gaat. Het belang van een goede organisatie in dezen zal door ieder weldenkend mens wor- en erkend en t besef, dat deze dames en heren zo veel vrije tijd opofferen verdient veel waardering en dankbaarheid. Een bijzondere prestatie werd verricht door de commandante vgn de Kampense ploeg, die geen enkele fout heeft gemaakt Haar werk werd zo hoog aangeslagen dat zij als le prijswinnaar werd aangewezen met 35 punten, hetgeen het maximaal aantal te behalen punter was. De commandar' van Slagharen, die 2de .^.w.v£.V/.^vs^*Xv ,v. ..,.w. v.\ 12 oktober Feestavond 35-jarig bestaan Post duivenver. „Het Luchtvermaak" Hotel Gijsbers. 12 okt. Volksuniversiteit. (Spreker Lode van Gent) Jeruël. 13 okt. Receptie Postduivenver. „Het Lucht vermaak" hotel Gijsbers. 15 okt. Grote najaarsmarkt, trekking markt verloting .17 okt. Vergadering C.H.J.G. en ARJOS Wil- helminasehool. 20 okt. Ledenvergadering Eerste Rijssense Kanariever. café Struik. 2 november Amateurfotografenvereniging Al- dolem (spr. J. Frijns) Neutr. kleutersch. 12-13 nov. Uitvoering C.O.V. Hosanna Park gebouw. 26 nov. Amateurfotografenvereniging Aldo- lem (dialezing over Israël) neutr. kleu terschool. 30 nov. Volksuniversiteit (spreker prof. Dr. W. H. C. ten Haeff) Jeruël. 30 nov.-l dec. Clubtentoonstelling Rijssen se Pluimvee- en Konijnenfokkersver. „De Eendracht". Café Koedijk. 30 nov.-l dec. Tentoonstelling Eerste Rijs sense Kanariever. café Baan. 7-8 dec. Tentoonstelling P.D.V. Het Lucht vermaak hotel Gijsbers. 14-15 dec. Tentoonstelling V.V. Zanglust café Baan. 11 januari '63 Volksuniversiteit (Spreker Jan Jans) Jeruël 13 febr. '63 Volksuniversiteit (spreker mr. G. B. J Hilterman) Jeruël. 22 maart '63 Volksuniversiteit (spreker Jan Strijbos) Jeruël 6 mei '63 Amateurfotografenvereniging Al- dolem spreker Cor van Weele) neutr. kleu terschool. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, afdeling Algemene Zaken (kamer 7). Het winterseizoen van de bejaardensocië teit Rijssen vangt dinsdag 16 oktober weer aan om 14.30 uur, in leeszaal van het Park gebouw. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De bibliotheek van de bejaarden soci- teit heeft dringend behoefte aan gebruikte leesboeken. Diegenen die boeken ter beschik king willen stellen, kunnen dit opgeven bij 2724^ dS R'dder' Huttenwal 35> Rijssen, tel. De opbrengst van de in Rijssen vorige week gehouden collecte voor D.E.L. (Draagt el kanders Lasten) heeft opgebracht 1875. werd kreeg 33 van de 35 punten toegewezen. Van welk een groot belang het werk van de leider of leidster is blijkt duidelijk uit de uitslag. De damesploegen van Kampen en Slagharen behaalen resp. de le en 2e prijs. 3e werd Rijssen, 4 Vriezenveen en 5 Zwolle. Bij de herenploegen werd de eom- mandantenprijs behaald door Denekamp, terwijl Zwolle 2e werd. Ook de ploegen van Denekamp en Zwolle behaalden resp de le en 2e prijs. 3e werd Slagharen, 4e Ommen, 5e Vriezenveen 6e Staphorst en 7e Rijssen. Advertentie Zie onze advertentie op pag. 2.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1