OV. PHILHARMONISCH ORKEST F BESCHERMT de MM erk concerteert in Parkgebouw Mededeling voor onze abonnees Solist: Gerard Hengeveld Burgerlijke Stand Afscheid bij Ter Horst Predikbeurten Kynologensuccessen Gevonden voorwerpen 0u\^°TZ ST"™" "0 Zondagsdienst dierenartsen 1 I Nutsspaarbank Veemarkt Rijssen Bijeenkomst Pro Juventute Nen niejn bril AGENDA Op tweetal ig.HÉ.im-Hrt.T.i SENSATIONELE PRIJZEN .Vrijdag 5 oktober 1962 40e jaargang - No. 39 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1. tO per kwartaal voor post-abonnees f 1.65 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10, Rijssen, Telef. 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 u. Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting „Ten Berge" J. LICHTENBERG - Schild Coöp Boerenleenbank „Notter POSTDUIF-GOOR WEEKBLAD VOOR RUSSEN Voor de muziekliefhebbers in Rijssen zal het concert, dat het Overijssels Philharmo- nisch Orkest in Rijssen op dinsdag 16 okto ber zal verzorgen zonder twijfel een groot, se gebeurtenis worden. Het O.Ph.O. onder leiding van Jan Bras sen zal concerteren met als solist de beken de pianist Gerard Hengeveld. Op het programma staan o.a. de ouver ture Donna Diana van E. van Reznicek, het concert voor piano en orkest in D. gr. t. K.V. 537 beter bekend onder de titel Krö- nungkonzert van W. A. Mozart de tweede suite uit het Coppelia ballet (entr'acte e Valse, Prélude e Mazurka, Ballade et The me Slave en Valse et Czardas) van L. De- libes. Van S.S. Prokofieff voert het O.Ph.O. uit: Scherzo en Mars uit: Liefde voor de drie sinaasappelen, van G. Gershwin de Rhapso dy in blue en van F. Liszt: Les Preludes. Dat Gerard Hengeveld als solist aan dit concert meewerkt is een reden om veel van dit concert te verwachten omdat deze so list bewezen heeft te zijn doorgedrongen ot de top van de verolkers van klassieke wer ken. Enkele gegevens over Gerard Hengeveld als solist en over de door het O.Ph.O. uit te voeren werken: GERARD HENGEVELD, 7 december 1910 geboren te Kampen, behoort sinds jaren tot de vooraanstaande pianisten van ons land. Zijn vertolkingen worden gekenmerkt door een dichterlijke bezonkenheid, die hem tot een bevoorrecht vertolker van de klassieke lit-ratuur stempelen. Nooit verleidt zijn dis positie van virtuoos hem ertoe, de weg van het gemakkelijk succes te zoeken. Integen deel: hij dwingt als weinigen zijn gehoor tot het mee-musiceren en mee-beleven, waarin de liefhebber toch altijd nog de hoogste mu zikale belevenis vindt. Gerard Hengeveld, reeds dertig jaren con certpianist en geregeld solist bij alle grote orkesten, is tevens hoofdleraar voor piano aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Hij is woonachtig te Amsterdam. OUVERTURE DONNA DIANA. E. von Reznicek Hoewel von Reznicek aanvankelijk rech ten studeerde, verwisselde hij spoedig de toga voor de dirigeerstok. Zijn eerste muzi kale opleiding ontving hij van Wilhelm May er, eveneens een rechtsgeleerde; later vol tooide hij zijn studie aan 't Conservatorim te Leipzig. Achtereenvolgens was hij dirigent in di verse Duitse steden, militaire kapelmeester te Praag, Conservatoramleraar te Berlijn, operadirigent te Warschau en tenslotte le raar aan de Hochschule fr Musik te Ber lijn. Hij werd bijzonder gewaardeerd om z'n enorme kennis op het gebied van instru mentatie en de componeertechniek van Rich. Strauss en zijn tijdgenoten. De ouverture waarmede dit concert opent is hiervan een merkwaardig specimen: pit tige, levendige en virtuoos-briljant geïnstru menteerde muziek, die met een overrom pelend elan is neergeschreven. PIANO-CONCERT W. A. Mozart. Mozart schreef dit concert in 1788, hetzelf de jaar waarin de 32-jarige meester zijn laatste drie symfonie'' componeerde, wel ke tot het meest volmaakte en schoonste van de muziekliteratuur behoren. Op dit piano-concert is het werk van een gerijpt genie, geschreven aan het einde van zijn korte leven, een leven vol teleurstel lingen en leed, maar van ongekende muzi kale produktiviteit. Toch heeft de menselijke tragiek nimmer de overhand gekregen, al zal de aandachtige luisteraar ook in dit con cert met zijn volmaakte evenwicht van he lijnenspel en het vloeien van de rijkste the matiek, de schrijnende klank van een ge kweld en eenzaam leven onderkennen. Het werk ontleend zijn bijnaam „Krönings- konzert" enkel en alleen aan het feit, dat Mozart het uitvoerende te Frankfurt ter ge legenheid van de kroningsfeesten van Leo pold de tweede, 15 oktober 1790. De orkestbezetting is groter dan gewoon lijk; de gebruikelijke strijkers, hobo's en hoorns, zijn aangevuld met fluit, fagotten en pauken. De pianopartij van het eerste deel is het manuscript het meest uitgewerkt. Van de overige delen is in hoofdzaak de melodie neergeschreven. Een componist was in die dagen n.l. steeds de uitvoerder van zijn werken. Het Larghetto wordt aan geduid als Romance, waarmede de sfeer ook zeer juist is weergegeven. In het slotdeel is het of Mozart een volks lied gebruikt, zo eenvoudig, zo populair doet dit spirituele thema aan. Dit concert draagt met recht zijn koninklijke naam; het is een króón op Mozarts pianowerken. Een rechtbank in Stuttgart heeft dinsdag de internationaal bekende ver- keersdeskundige prof. Kurt Leibbrand wegens gebrek aan bewijs vrijgespro ken. Hij was beschuldigd van moord op 22 Italiaanse vrijwilligers in de om geving van Avignon in 1944. De openbare aanklager had tegen hem levens lange gevangenisstraf geëist: Fotoprof. Leibbrand (1.) en zijn verdediger Dr. Laternser verlaten het gerechtsgebouw. Advertentie Wordt lid v. d. afd Rijssen Dierenbescherming GEBOREN: Jenneke, d.v. J. Leferink en B. Meijerink, Hangerad 8, 24 sep; Ronald, z.v. G. Koetsier en G. Beuving, Bloemstraat 3,24 sep; Reinder, z.v. H. A. Groothedde en T. Tem mink, Beaitrixstraat 9, 25 sep; Herman-na d.v. A. Ligtenberg en A. B. Ve neklaas, Arend Baamstraat 66, 25 sep; Renskina Berendina, d.v. A. Baan en J. Dok ter, Bleekstraat 3, 26 sep; Willemina, d.v. A. Otten en J. Goosen J. ter HorstJHznstraat 35, 27 september. Elisabeth Aleida, d.v. H. Bouwmeester en H. ten Berge, Vennekesgaarden 57b 28 sep; Gerhard, z.v. H. ten Hove en G. J. Wes- sels Nijverdalseweg 63, 28 sep; Johanna Ger- hardina, d.v. A. J. Dannenberg en L. Wes- sels, Johan Willem Frisostraat 2 29 sep; Alexander Maximiliaan George, z.v. W. Brou wers en J. P. Darenoh, Boomkamp 1 21 september geboren te Almelo. ONDERTROUWD: Gerrit Jan Knol, 25 jaar, Rijssen J. ter Horst- JHznstraat 30 en Tonia Johanna Voortman, 26 jaar, Rijssen Banisweg 5, 25 sep; Jan Seppenwooolde, 21 jaar, Rijssen Welle- weg 13 en Johanna Voortman 18 jaar Rijs sen, Molendijk 48, 26 sep; Gerrit Jan Klein Nagelvoort, 25 jaar, Rijs sen Marijkestraat 15 en Roelofje van Del den, 21 jaar, Almelo Rappersweg 51, 27 sep; Herman Kamp, 24 jaar Hellendoom Nijver- dal Rijssensetraat 361 en Wilhelmina Hen- drika Theijink 27 jaar, Rijssen Zuiderstraat 12, 27 september. GETROUWD: Nico Willem Renger, 25 jaar en Arendina Ligtenberg, 22 jaar, Vledder Nijensleek Hoofd weg 134 25 sep; Fredrik Jan Beverdam, 24 jaar en Klasina Hermanna Harbers, 23 jaar, Rijssen Bouw- straat, 21, 27 september. Arend Jan Kolhoop, 25 jaar en Hendrika Goossen, Rijssen Holterstraatweg 21, 28 september. Albert Pijffers, 23 jaar en Gerritdina Pijf- fers, 19 jaar, Rijssen Nijverdalse weg 39 28 september. OVERLEDEN: Hendrik Jan Mensink, 84 jaar weduwnaar van G. Averesch, Tahaksgaarden 24, 21 "her. Een 3-tal werknemers bij Ter Horst en Co. NV namen in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid. De scheidende arbeiders werden op het directiekantoor ontvangen alwaar zij werden toegesproken door de heer H. Jor- daan, die hen dank bracht voor de trouwe wijze waarop zij de onderneming zo vele jaren hadden gediend. De heren H. Kappert, wever (49 dienstja ren), J. H. Nijkamp keurder (47 dienstja ren) en J. Waggeveld wever (40 dienstja ren) ontvingen uit handen van de heer Jor- daan het traditionele fraaie wandbord. Ned. Herv. Gemeente (Grote Kerk) 9.30 u. Ds. A. Kool (bev. diaken), 15 u. Ds. J. Vos (bed. H.D.) Westerkerk 9.00 u. Ds. W. van Tuyl, 10.45 u. Ds. W. van Tuyl, 19.00 u. Ds. A. Noude- graaf van Daarle. Eisen 10.00 u. leesdienst. Geref. Gemeente (Noorderkerk) 8.30 en 19.00 u. Ds. Van Haaren, 15.00 leesdienst. Geref. Kerk (Boomkamp) 9.30 u. Ds. Brink man (H.A.), 15.00 u. Ds. Brinkman. Ger. Gemeente in Nederland (Esikerk) 9.30 u. en 18.00 u. Ds. Aangeenbrug, 14.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gemeente (Bevervoorde) 9.30 u. en 19.00 u. de heer Vosman, 14.30 u. lees dienst. Op de internationale hondenten toonstelling te Breda behaalden enkele leden van de ky- nologenclub REO fraaie resultaten Zo werd de Duits staande jachthond Wal do v.d. Boomplaats van de heer G. J. Slag man bekroond met een le U en de aante kening CACIB (kampioen). De heer A. Slag te Nijverdal had met 2 ingezonden boxers eveneens groot succes, Een zijner inzen dingen behaalde een le U met CACIB (kam pioenschap) en een and re verwierf even eens het praedicaat le U met de aanteke ning reservekampioen De heer Bergman te Enter behaalde met Dalmatiner 'n Ie ZG en de heer Joh. Holtkamp zag zijn ingezon den dwergkees bekroond met ZG. Advertentie Hu Korr voor Uw A m m CORSET naar ons Wii adviserer U deskundig. Drogisterij afd mea bandages Fe'efoon 2293 Een kentekenplaat RZ-76-80. Een huissleu tel no. 23. Een kinderbril. Een jongensjas. Een linker heren rubber laars. Een hand- fietspompje. Een hazewindhond. Een rech ter lederen motorhandschoen. Een dames handschoen (wol). Een rechter wit kinder schoentje. Een plastic regenjas. Een bank biljet. Een linker leren handschoen. Een blauw heren vest. Een bougie-sleutel in ge le doek gerold. Een vulpen. Een zwart met bruin glad harig hondje. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der Rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7 op werkdagen tussen 18.00 u en 20.00 u, niet telefonisch. Ned. Protestantenbond. Geen opgave ontvan gen. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rijssen tel. 2487. Advertentie S3 P N s- KERKO Bel-o-fast in wit en grijs Nu ook Bel-o-fast Weekenders Alleen verkoop Gedurende de maand september werd bij de Nutsspaarbank te Almelo ingelegd een bedrag van 199.131,33 en terugbetaald 180.217,43. In deze maand werden 86 nieu we spaarrekeningen geopend. Aangevoerd 1197 stuks vee, runderen 66 varkens 1129. Prijzen: vette koeien van 2.80 tot 3.- per kg. slachtgewicht. Melk- en kalfkoeien van 700.- tot 850. per stuk. Pinken van 450. tot 525. per stuk. Graskalveren van 250. tot 350 per stuk. Drachtige zeugen van 250. tot 325. per stuk. Loopvarkens van 70. tot 90 per stuk. Biggen van 45. tot 55 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel traag, prijzen lager. Zeugen: handel traag prijzen lager. Biggen: handel traag, prijzen lager. Sedert de laatste vaststelling van de abon nementsprijs is ons Weekblad aanmerke lijk in omvang toegenomen. In verband hiermede is de abonnements prijs met ingang van 1 okt< vastgesteld op 1.50 per kwartaal; voo rpostabonné's op 1.65 per kwartaal. Wij vertrouwen, dat deze in verhou ding tot hetgeen onze abonnes meer geboden wordt geringe verhoging van 25 cent per kwartaal voor hen geen bezwaar zal vormen. DE ADMINISTRATIE. De ver. Pro Juventute (afd. Rijssen) hield in de huishoudschool van ter Horst en Co NV een bijeenkomst, welke gepresideerd werd door Mevr. Reichardt. Nadat de heer B. J. Ligtenberg, maat schappelijk werker te Almelo, een inleiding had gegeven op de film „Waarom zijn zij tegen ons", werd deze film, welke gemaak werd onder regie van de Zwitserse acteur Bernhard Wicki vertoond. In deze film werd op indringende wijze een probleem of eigenlijk meerdere proble men aan de orde gesteld, zonder daarvoor een oplossing te geven, zodat deze rolprent voldoende gelegenheid biedt om daarover van gedachten te wisselen. Hoewel het hoofd thema van de film wellicht het jeugdpro bleem, veroorzaakt door de grotere welvaart aan de orde stelt werpt deze ook niet min der vragen op die aanleiding zijn om te den ken in de richting van een ouderprobleem. De draad van de film wordt aan elkaar gevlochten via een jonge arbeider, die goed verdient en kennis krijgt aan een meisje uit een ander- middenstands-milieu. De reactie van de ouders, goed bedoeld natuurlijk, worden niet op de juiste meri tes beoordeeld met alle gevolgen van dien. De film Waarom zijn zij tegen ons, die nogmaals geen oplossing voor de problemen die aan de orde worden gesteld geeft, is een belangrijk document alleen al omdat ze een reeks van vragen oproept, waarvan de beantwoording en de overdenking er van, veel invloed kan hebben. Advertentie 'n Eén bril noar 'n aandem wür Get jan Duur 'n dokter op ezat, Een stuk of tiene har hee dr Non al op 'n nueze had. Mear duur gineene kon hee zeen, Det was een oareg spil, Getjan, zear 'n dokter, zo at 't lik Heb ik vuur oe ginn' bril. Joa dokter, det zol iej wal zeg'n, Mear wat zuej doar an doon, He -> nüm nen bril en zat um op, Hier dokter, det 's nen goon. Duur dissen kan ik heel bes zeen, Det 's krek wat ik mur hemm, Iej hoowt neet lenger mear te zeukng, 'k Zol zeg'n, loa'k den mear nemm. Wat?, 'n dokter wus neet wat hee huem, Keek un verwoonderd an, Wat zear iej, kuej doar good duur zeen, Iej leengt het toch Getjan. Kunn iej doar earlke good duur kiekng, Nee mear, det is toch kras, Woerumme dokter?, kiek umdet 't Nen bril is zoonder glas. J. ROZENDOM, RIJSSEN. 4, 5, 6 oktober Fancy-fair R.K. Jongeren contact café Struik. 5 oktober Huishoudelijke vergadering Volks universiteit gebouw Jeruël met culturele films. 8 oktober Amateurfotografenvereniging Al- dolem (Bondsfotocollectie) Neutrale kleu terschool. 9 oktober Ned. Ver. Huisvrouwen (instituut voor huishoudelijke voorlichting) Park gebouw. 12 oktober Feestavond 35-jarig bestaan Post duivenvereniging „Het Luchtvermaak" hotel Gijsbers. 12 oktober Volksuniversiteit. Spreker: Lode van Gent Gebouw Jeruel. 13 oktober Receptie Postduivenvereniging „Het Luchtvermaak" Hotel Gijsbers. 15 oktober Grote najaarsmarkt, trekking marktverloting. 17 okober Vergadering CHJG en ARJOS W ilhelminaschool. 20 oktober Ledenvergadering ERKV café Struik. 2 november Amateurfotografenvereniging Al- dolem (Spreker J. Frijns) Neutrale kleuterschool. 12-13 november Uitvoering C.O.V. Hosanna Parkgebouw. 26 november Amateurfotagrafjerwereniging (dialezing over Israël) neutr. kleuterschool. 30 november Volksuniversiteit. Spreker: prof. dr. W. H. C. ten Haeff. Gebouw Jeruël. 30 november-1 december Clubtentoonstelling Rijssense Pluimvee- en Konijnenfokkers vereniging „De Eendracht café Koedijk, dijk. 30 november - 1 december Tentoonstelling Eerste Rijssense Kanarievereniging ca fé Baan. 7 en 8 december Tentoonstelling P.D.V. „Het Luchtvermaak" hotel Gijsbers. 14 en 15 december Tentoonstelling V.V. Zanglust" café Baan. 11 januari 1963 Volksuniversiteit. Spreker Jan Jans Gebouw Jeruël. 13 februari 1963 Volksuniversiteit. Spreker: mr. G. B. J. Hilterman Gebouw Jeruël. 22 maart 1963. Volksuniversiteit. Spreker: Jan Strijbos Gebouw Jeruël. 6 mei 1963 Amateurfotografenvereniging Al- dolem. Spreker: Cor van Weele neutr. kleuterschool. Opgave voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, afdeling Algemene zaken, (kamer 7). Door de Ger. Gemeente (Noorderkerk) zijn op tweetal geplaatst Ds. P. Blok te Dirks- land en Ds. A. Vergunst te Rotterdam-C. Zaterdagavond zal er over worden beslist wie van beide predikanten toezegging van beroep zal ontvange. Laat er dan ook iets van naar onze Spaarbank vliegen. U wordt er beter van! Advertentie PROFITEER M Zie onze advertentie op pagina 2 4

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1