- - HORLOGE-WEEK VUURWERK IN DE KOERBELT MOEST NAT. MIL. ZEVENTAL GROTE NEDERLAAG SLIKKEN PREDIKBEURTEN ^ïèJI ï- 4* Vakantiemarkt met standwerkersconcours trok grote belangstelling Een stand- werker in actie VERTROUWEN Vakantieprogramma <n ibb. 3 3 ^51 OP DE MOARK Coöp. Boerenleenbank „Notier LICHTENBERG BURGERLIJKE STAND AGENDA Afscheid bij Ter Horst en Co. Vrijdag 3 augustus 1962 40e jaargang No. 30 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal voor post-abonnees f 1.40 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10, Rijssen, Telef 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 u. Advertenties 10 cent pnr Rb 'rt>np POSTDUIF-GOOR POSTDUIF-GOOR 3 3 1 isÊÈÈm* '1 H4 2 - ,'n^ Bevorderingen aan de R.K.-ULO-school Zondagsdienst dierenartsen Rij ssen-W ierden Zondagsdienst Ver. Het Groene Kruis HUTTENWAL 31 RIJSSEN VOOR Een recente foto van prinses Irene, die zondag haar 23ste verjaardag Foto: M. Koot. vieren Deze week vanaf vrijdag 3 augustus t.m. woensdag 8 augnstns 205 gouden ftft Aft DAMESHORLOGES ad 07.UU 50 doublé ftft ir KLEMBANDHORLOGES ad Lo.l J 20 doublé ft 4 ftft HERENHORLOGES ad Z't.yU A Zie ook onze advertentie op ar' pagina 6 van dit blad. SATERDAG 4 AUGUSTUS 3 uur, Kindervoorstelling, Tom Poes en Ollie B. Bommel. (bij slecht weer in de zaal) 8 uur, Kapel „de Stroodorpers" - Zutphen - conferencier Gait Jan van Achteren. NA AFLOOP tHiiiiiiiiiif if f Hiiiiiiiif if if ttitïtiinixi. 4 «8 -f •h i' •8 v- 'H W n* i' •8 H4 •H K> •8 vv K4 - >;v W: H4 -:b L 'V 1 .1 K4 3 K4 •8 h* •8 •h Een recente foto van prinses Irene, die zondag haar 23ste verjaardag 3 hoopt te vieren. Foto: Al. Koot. -h •8 2 F F -F 5* "F 3* "F *F F F F FF F -f F F F F F F F F F F F F F F F F F F "F F F F "F FF FF FFF FFF F "F F F F F F De wedstrijd stond onder (goede) leiding van de heer H. Kettlaar. Aanvankelijk leek het er op dat de militairen op de overwin ning afstevenden. Het team had in de le fase een meerderheid weten te veroveren, die men echter niet in doelpunten wist uit te drukken. De ex doelman van het natio naal team Ben Kniest van Neptunus ver richtte enkele fraaie safes, waarin hij nog steeds toonde van grote klasse te zijn. Ondanks dat kregen de militairen reden tot juichen, toen Bultman met een bekeken boogballetje doelman Kniest wist te ver schalken. Lang duurde deze militaire vreug de niet doordat Beute de stand op gelijke voet wist te brengen. Dezelfde Neptunus man bracht zijn club aan een voorsprong, die Rueling wist te vergroten tot 3-1. In de 3e speelperiode werd het doel van Kniest als het ware belegerd, maar hij stond als een ducdalf alle bedoelingen van de militai ren in de weg, al had hij meer dan eens de hulp van paal en lat. Ondanks de duidelijke meerderheid van de militairen had Beute aan de andere zijde succes en wist de Neptunus voorsprong te vergroten tot 4-1 Bultman had met een fraai sohot succes zodat de stand op 4-2 werd ge bracht. Daarmee had het militaire team zijn kruit verschoten en was het initiatief wat doelpunten maken betreft althans ge heel voor Neptunus, vooral in de laatste periode. Nadat Arnold de stand op 5-2 had gebracht scoorde Moolhuijzen 2 maal evenals Jansen, zodat met de eindstand 9-2 het einde kwam van deze interessante wedstrijd. Voor de wedstrijd werd de jubilerende badmeester Jan Tij hof toege sproken door dokter Oost hoek Jr, welke hartelijke woorden met ge juich werden begroet. Ned. Herv. Gemeente Grote Kerk: 9.00 uur en 10.45 uur ds. van Tuyl, 19.00 uur ds. Kuperus, Rouwveen. Westerkerk: 9.30 uur ds. Kuperus, 15.00 uur ds. Vos Notter: 19.30 uur ds. Vos. Ger. Gemeente Noorderkerk: 9.30 uur en 19.00 ds. van Haa- ren, 15.00 uur leesdienst. Ger. Kerk Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 Ds. Brink man. Oud Ger. Gemeente Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gemeente Oir" Ger. Gemeente Oranjestraat: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk. Ger. Gem. in Nederl. Eskerk: 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeen- brug 14.30 uur leesdienst. De moark was 'n moandag drok bezoch, Het was wal good te moarkng Det disse wekke heel wat leu Nog neet wier hoown te woarkng. Wee het mear efkes wochen kon Was noar de maork egoan, Biej eiken kroam zach iej dan ook Ne grote koppel staon. De moarkkoopleu, det bleek al gaauw, Det war'n wal leu van 't vak, Want ze verkochen al eur spil Met 't allergrütst gemak. En kuiern det dee koopleu konn, De wüere roln d'r óf, En toen de maork was of elop, Was alle woar verkof. Ne vlakke in oew züense pak, O det is gin bezwoar, Eén druppel van det spul d'r op En 't pak det is wier kloar. 'n Alloozie, minstens zesteg weard, Ko'j non vuur tien guelr koopm, Won ear wur det wier an ebüen, Det mog iej neet loatn looopm. Doar was tevull' om op te neumm, En vuur heel waejneg geeld, Tenminste aj als konn geleuwn Wat oe doar wur veteeld. De moarkkoopleu hebt zaakng edoan, Det was wal te bekiekng, Mear of de leu ook kuepkes harn, 'k Weet neet, det mut nog bliekng. J. Rozendom, Rijssen. Hoewel het maandag, niet de dag was van de „normale" 14-daagse markt in Rijs sen, bood de Grotestraat en het Schild j.l. maandag toch echt wel het beeld van een drukke marktdag. De extra markt, die tij dens de vakantie wordt gehouden, is in middels al weer een traditie geworden en een extra trekpleister zo die daarvoor nog nodig was, is zonder twijfel het standwer kersconcours geweest, dat onder auspiciën van de vereniging Marktwezen en Plaatse lijk Belang en VW werd gehouden. Ook deze keer was het opvallend, dat vele touristen die hun vakantie in de omgeving van Rijssen doorbrengen (o.a. Nijverdal) naar Rijssen waren gekomen om de gezel lige drukte van de markt in het centrum van Rijssen mee te maken. Deze extra vakantiemarkt Is de dag van de standwerkers geweest. De „vertegenwoor digers van de grote firma's, die spciale toestemming hadden vandaag in Rijssen een reclamestunt uit te mogen halen" hebben zich best geweerd; zonder uitzondering had den ze een goede plaats weten te bemach tigen, een van de voorwaarden, waarop de ze kooplieden het meest succes hebben. Ze waren na afloop allen „ruim tevreden". Het gaat in Rijssen niet vanzelf, we moe ten er meer „smoezen" dan in vele andere plaatsen in ons land, vertelde een van de goedbespraakte verkopers ons na afloop van de markt en van het concours. Weet u wat het is meneer, het is in Rijssen moeilijk te bepalen wat het juiste moment is om het artikel dat wij brengen te gaan verkopen. Onze ouverture het Inleidend praatje, moet op het juiste moment worden afgebroken om tot de „uitdeling" over te gaan. De mensen aarzelen hier te lang, zodat wij al merkt men dat misschien niet, wat onzeker worden. Door niet op het juiste moment tot de uitdeling over te gaan, kan een „ronde" heel slecht uitvallen, terwijl een andere ron de resultaten oplevert, die ver boven de verwachtinen liggen. Ja zeker, standwerker is een vak meneer, met een geheel eigen problematiek". Een beetje hebben wij de koopman in zijn beroepsfilosofie wel kunnen begrijpen, nadat wij bij verschillende stands het werk van de marktlui hadden beluisterd en bekeken. doenerij, tracht men de noodzakelijke be langstelling voor het artikel te wekken. Men demonstreert zo langs zijn neus weg de uitstekende kwaliteit van het schoonmaak middel, dat het beste „aller tijden" is. Of het nu vet is of bloed of inkt of welke on gerechtigheid dan ook, met dit originele Zwitserse produkt. „Vandaag voor een re clame prijs" wordt uw overhemd uw laken of uw luier weer zo helder als witte sneeuw vlokken, die ons vandaag of morgen weer lastig komen vallen, want zomer is het nog niet geweest zodat het eigenlijk nog steeds winter is. Zo oreert de schoonmaakmiddelenman, ter wijl de man van de groenteschaaf „de goed koopste keukenprinses aller tijden" een ge heel ander verhaal oplepelt. Het standwerkersconcours heeft velen een gezellige ochtend opgeleverd. De standwer kers hebben goede zaken gemaakt en Rijs sen heeft met deze markt veel publiek ge trokken. De jury, die het standwerkersconcours beoordeelde en welke bestond uit de he ren C. Lugtigheid, Th. Vos, redactuer van het Dagblad van het Oosten en H. te Lin- telo, heeft een moeilijke taak gehad. Men werd het eens over deze uitslag: le pr. F. J van der Linde (artikel: Groen teschaaf) 2e pr. D. Jansen (Fruitpers) 3. H. van Biessum (Wondpleisters) 4. J. Schön (galanterieën) 5. J. van de Poel (chocola de). De prijsuitreiking vond plaats in hotel Weitering door de 2e voorzitter van de ver eniging Marktwezen enz. de heer A. Paauwe. !*V De door de zwem- en polovereniging De Mors georganiseerde „grote" polowedstrijd tussen het Nationaal Militair zevental tegen Neptunus uit" Arnhem, eindigde 'in een over duidelijke overwinning voor de Arnhemmers, die een beter ploegverband demonstreerden en die deze wedstrijd met veel elan hebben gespeeld. De prestaties van de militairen lagen in dividueel bezien niet beneden die van doel man Kniest c.s., maar kennelijk zocht men teveel naar het verband dat een ploeg tot een eenheid moet maken. Ondanks de teleurstellende uitslag voor de militairen, hebben de velen, die het wed strijdbassin van de Koerbelt omzoomden toch genoten van goed waterpolo, zodat deze wedstrijd min of meer gezien kan worden als een demonstratie van het waterpolo van hoog niveau. Advertentie Aan de R.K. Ulo school Don Bosoo te Rijs sen vonden de volgende bevorderingen plaats Van klas 1 naar 2: J. Asbroek, J. Blik- man, M. Bootsveld, M. Braamhaar, E. Eb ben, A. Geerdinik, G. Hazewinkel, L. Huls, J. van Overbeek, H. Siegerink, N. Tijhuis, H. Vos, J. Woesthuis, H. Woolderink, G. Braam- haar, H. Braamhaar, L. Bearzatte, W. Gerretzen, G. Hegeman, A. Hodes, R. Jan- nink, J. Kolman, H. Kupers, M. Paauwe, P. Roeloffzen, E. Slaghekke, H. Stamsnijder, J. Tijhuis, D. Veldhuis, H. de Vries, J. Walsarie, J. Wesseling, R. van Wieringen, R. Wilmink, I. Groothedde, I. Clark. Van klas 2 naar 3: L. Beerlage, W. van Bloem, T. v.d. Burgt, W. Duindam, T. Holt- kamp, G. Kienhuis, M. Kok, A. Korbeld, H. Kuipers, E. Lucassen, A. Otte, Th. Pleizier, J. Rosiruk, T. a.d, Stegge, Chr.Veldhuis, G. Wennemers, G. Braamhar, J. Brinker, A. Geerdink, J. Geurtse, J. Hegeman, D. Hoo- gers, E. Keverkamp, J. Kienhuis, H. Mul der, Th. Nieuwveld, R. Nitert, G. Nollen, M. Otte, R. Tokaija, G. Veldman, A. Ver schoor. Van klas 3 naar 4: A. Alferink, T. Al- ferink, H. Braamhaar, H. Brandwagt, J. Brinker, C. Ebben, B. ter Eist, G. Alferink, W. ten Hove, Chr. Kleine Staarman, I. Koe dijk, W. Koedijk, J. Morsink, G. Otte, J. Renzen, Hk. Roelink, Hs. Roelink, G. Ro- sink, K. Rouweler, I. Spenkelink, G. Tijhuis, J. Tokaija, R. Wilms. Van de R.K. Uloschool slaagden de vol gende kandidaten voor het ULO-diploma: I. Brand (m), R. ten Elzen(m), A. Huis in 't Veld (m), I. Koedijk (m), A. Hegeman(m), A. Huis in 't Veld (m), G. Duindam (m), H. ten Elzen (B), A. Geerdink(m), R. Ger retzen (m), A. Otte,. M. Lucassen (m), M. Schrijver (m), P. Souverijn(m), C. IJde- ma (m), M. Zwienenberg, A. Wolfkamp (m), (m) betekent met Middenstandsdiploma. De dienst wordt zondag a-s. waargenomen door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rijssen, tel. 2487. Dedienst wordt zondag a.s. waargenomen in het gebouw Koninginneweg, tel. 2878. vakantiemarkt rOnze landelijke reserves rjn ruim f 100.- miljoen siellen ooA Uw spaarsaldo veilig Wendt U vol vertrouwen tot de Het is een geheel eigen slag, dat van de marktkooplieden. In een waterval van woorden, vergelijkingen, bluf en gewichtig- SCHILD 2 GEBOREN: Arend Dinant, z.v. G. J. Knol en J. van den Berg, Hagweg 20, 24 juli; Janna, d.v. J. Pijffers en J. G. A. Slag huis, de Bleijdestraat 28, 24 juli; Hendrika, d.v. J. W. Poortman en A. Lozeman, Ro- zengaarde 47, 28 juli; jan Willem, z.v. H. Reterink en H. Gulink, Vennekesgaarden 61 a, 29 juli. OVERLEDEN: Berendina Voortman, 73 j, ongehuwd Bouwstraat 46, 26 juli; Berendina Wevers, 76 jaar, ongehuwd, Nassaustraat 28, 28 juli; Lieuwe Jan Steenhuizen, 47 jaar, echtgenoot van H. Mensink, Dokter Stokkers straat 25, 21 juli te Almelo. Vrijdag 3 augustus 8 uur, filmvoorstel ling, zaterdag 4 aug. Volkspark, 3 uur kinder voorstelling, Tom Poes en Ollie B. Bom mel. (bij slecht weer in de zaal) Zaterdag 4 aug. Volkspark 8 uur, kapel de Stroodorpers, Zutfen, conferencier Gait Jan van Achteren. Na afloop vuurwerk. Zater dag 4 aug. parkgebouw, 8 uur filmvoor stelling. Maandag 6 aug. vee- en goederenmarkt. Zaterdag 11 aug. Winschoter Kunstrolschaats- club Volkspark. Tot heden was het de gewoonte, dat de werknemers van ter Horst en Co NV na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de werkzaamheden eerst- neerleg den in het laatst van juni of december. Thans wordt de stelregel gevolgd, dat de werknemer die 65 jaar wordt met ingang van de le van de volgende maand het be drijf zal gaan verlaten. Dezer dagen was het de heer E. J. Voort man, die op het kantoor van de directie werd ontvangen omdat hij met ingang van 1 augustus van zijn pensioen zal gaan genieten. De heer A. H. ter Horst sprak de heer Voortman, die de laatste jaren werk zaam was in de kalanderij, toe en bracht hem dank voor de wijze waarop hij gedu rende een lange reeks van jaren zijn werk zaamheden bij ter Horst en Co had ver richt. Spr. bood de scheidende werknemer een fraai wandbord aan. Advertentie VOOR MAATKLEDING NAAR

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1