RAAD RIJSSEN Aanleg sportveldencomplex Verzoek R.V. tot hum- terrein R.K. Bouwver. bouwt 24 woningen pasvorm PREDIKBEURTEN il Vrouwelijke belangstelling Sportvelden mm MEULENBELT Afscheid bij Ter Horst Co. Zondagsdienst dierenartsen Zondagsdienst Groene Kruis Sterrit R.B.C. „Op Stap" Puzzelrit R.M.C. 24 woningen R.K. Bouwvereniging Coöp. Boerenleenbank „Notter" Steimzoln LICHTENBERG Burgerlijke Stand Geslaagd Benoemd, V eteranen we dstrij d Vrijdag 6 juli 1962 40e jaargang No, 26 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal, voor post-abonnees f 1 40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10. Rijssen. Telef 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm Rij contract korting Ongerustheid in en om Nieuw-Guinea heerst thans bij vele landgenoten. Op onze foto HUTTENWAL ?l - RIJSSEN VOOR De raadsvergadering, die dinsdagavond werd gehouden was om meer dan één reden een bijzondere. De agenda vermeldde het minimale aan tal van 5 punten en na slechts een half uur kon loco burgemeester Scholman de verga dering al weer sluiten. De dames van prak tisch alle raadsleden bevonden zich op de publieke tribune waardoor deze wel een in druk kregen van de gang van zaken bij een raadsvergadering. Geen juiste indruk, zoals de echtgenotes van de vroede vaderen maar al te zeker zullen weten, omdat een vergadering in het algemeen uren en uren kan duren. De reden van de vrouwelijke belangstel ling op de publieke tribune is geweest, dat de raadsleden en hun dames na afloop van de vergadering een visite zouden afleggen bij burgemeester Landweer, die na een gun stige afloop van een operatie te Amsterdam aardig op weg is naar volledig herstel. Er werd in de korte vergadering overi gens een belangrijk besluit genomen, n.l. het beschikbaar stellen van een krediet van 259.900 voor de verdere uitvoering van de le fase van het sportveldencomplex in het recreatiegebied De werkzaamheden in de eerste fase van dit project vorderen gestaag zo hadden b en w de raad in een nota medegedeeld. Deze le fase behelst de aanleg van een drie tal voetbalterreinen. Mede gezien de grote vraag naai' en be hoefte aan sportterreinen waren b en w van mening, dat thans het tijdstip is geko men om over te gaan tot de voorbereiding der uitvoering van de 2e fase. In dit verband dachten b en w aan de nog resterende werkzaamheden van de le fase, het grondwerk enz. voor de aanleg van nog een 2-tal voetbalterreinen alsmede een oefenterrein, volleybalterreinen en de par keerplaats, de toegangswegen tot de verschil lende terreinen, de hoofd afrastering en het aanbrengen van de beplanting van het gehele plan. De kostenbeigroting opgemaakt door de Ne derlandse Heidemaatschappij vermeldde een bedrag van 259.900. In dit gedeelte van het plan zo hadden b en w de raad medegedeeld zijn dus nog niet opgenomen de aanleg van een sintel- baan, windhondenirenibaan, hockeyvelden, kleedgebouwen, trappen en 'n beregeningsin- stallatie. Hieromtrent wensten b en w zich nog nader te beraden om bij de uitvoering van de slotfase met nadere voorstellen te komen. De heer Ter Avest, die niet tegen het voor stel van b en w was, merkte op, dat hij gaarne had gezien, dat er meer wedstrijd- velden zouden zijn ontworpen. Wij beschik ken nu slechts over één wedstrijdveld, de andere tereinen worden niet als zodanig er kend. De accommodatie rondom het terrein vond spr. vrij bescheiden, er kan b.v. geen tribune worden gebouwd meende spr. die dit als onjuist beschouwde. Spr. vreesde, dat het complex straks niet zou bevredigen. Dat zou zeer jammer zijn, omdat wij er een kapitaal bedrag aan uitgeven. De voorzitter verduidelijkte, dat het in dit voorstel uitsluitend ging om de beschikbaar stelling van het krediet benodigd voor de uitvoering van de 2e fase. De uitvoering van dit plan is in het verleden reeds door de raad goedgekeurd aldus spr. De Heidemaatschappij heeft ten aanzien van de afmetingen van de terreinen enz. overleg gepleegd, met de Ned. Sportfedera tie, er is gewoekerd met de ruimte en alles is gedaan om het complex zo attractief mo gelijk te doen worden, wij kunnen nu niet meer aankomen met wijzigingen, die het he le plan op losse schroeven zouden zetten al dus spr. De heer Ter Avest bleef van mening, dat het complex straks aan de behoefte zou moe ten voldoen. Wij beschikken slechts over één wedstrijdterrein, dat de voorgeschreven af- metinen heeft. Het ene terrein dat nu is gepland op de afmeting 100 x 64 meter kan verruimd worden meende spr. Wij zijn nooit te oud om te leren. Nu is het nog mogelijk in overleg wijzigingen aan te bren gen, straks kan het niet meer zo besloot de heer Ter Avest De heer Paauwe was van mening, dat de accommodatie voor de toeschouwers „pre cair" was, althans „niet erg ruim". Spr. had zich de vraag gesteld of de bij- velden wel aan de minimumeisen van de KNVB voldeden. De voorzitter: Ik neem aan van wel, om dat de Heidemaatschappij zich heeft laten adviseren door de Ned. Sportfederatie. De heer Ter Avest had toch liever, dat deze kwestie „uitvoerig" zou worden beke ken, anders vrees ik, dat het complex ons straks niet ten volle zal bevredigen. De heer Smeijers meende dat het ontwerp sprak voor zich zelf. Er is sprake van één wedstrijdveld, terwijl de andere velden bij- velden zijn met de afmeting 105 x 69. Spr. meende te weten, dat alle grond in het complex nog geen eigendom van de ge meente was. Hij achtte het wenselijk, dat de gemeente de nog resterende terreinen zo snel mogelijk in haar bezit krijgt. Wethouder Goosen zei, dat het college haar uiterste best deed, er zijn echter enkele moeilijke gevallen bij Reagerende op de opmerkingen door en kele raadsleden gemaakt herinnerde weth. Goosen aan het door de raad ingenomen standpunt, dat het complex aan de minimum eisen van de KNVB zou moeten voldoen. Daarmee is rekening gehouden, hadden wij dat niet gedaan, dan waren wij met de ruim te in 't gedrang gekomen. „Misschien is het mogelijk," aldus spr. „dat wij één terrein wat kunnen uitbreiden". De heer Hodes was op de hoogte van de door de KNVB voorgeschreven afmetingen. Goedgekeurde afmetingen zijn, 100 x 64 m, 110 x 74 m (maximum) en gewoonlijk wor den terreinen bespeeld van 105 x 69 meter. Spr. was het met de heer Ter Avest eens. die had gezegd, dat het goed mogelijk kon zijn, dat 2 verenigingen van het complex ge bruik maakten. Spr. achtte het wenselijk, dat een terrein zou worden vergroot tot 105 x 69 m en deed het college de suggestie zich in ver binding te stellen met de technische dienst van de KNVB. Weth. Goosen antwoordde, dat deze dienst al 2 keer in Rijssen was geweest. De voor zitter zei bereid te zijn de gemaakte opmer kingen „door te geven". Misschien is het mogelijk een terrein nog wat te doen ver groten. De heer ter Horst vroeg waarvan de raad destijds is uitgegaan. Was het niet omdat Excelsior uit de Mors verdwijnen moest en daardoor nieuwe terreinen noodzakeljk wer den. Vredige rust in hel haventje van Meraukc op Nieuw-Guinea, waar vele bootjes roer loos liggen te zinde ren in de felle tropen zon. Nu is de situatie echter geheel anders meende spr. Er zijn nu meer verenigingen die over onvoldoende terreinen beschikken. De heer Paauwe bracht naar voren als het mogelijk was dat er een terrein kon wor den bijgemaakt hij er dan voor zou zijn. De voorzitter: Wij zijn bereid de gemaak te opmerkingen met de Heidemaatschappij te bespreken. De heer Hodes (lachend): Dat is ook het minste wat u kunt doen. De heer Jansen meende dat maar niet zo zonder meer van een in het verleden ge nomen besluit moest worden teruggekomen. Misschien is het helemaal niet aantrekke lijk dat 2 verenigingen van hetzelfde com plex gebruik maken. Als er op gemakkelijke wijze een terrein kon worden bijgemaakt, zou hij zich niet verzetten, maar spr. bleef er bij, dat het plan door de raad was vast gesteld en dat het met deskundigen was besproken en dat is toch ook een normale gang van zaken aldus spr. De heer J. Voortman (SGP) herinnerde er aan, dat hij, toen de raad het besluit nam een krediet van 79.000 gulden ter beschik king te stellen voor de uitvoering van de Advertentie vetktijgbaat bij VOOR VADER EN ZOON Grotestraat 34, tel. 2359. In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd namen een 12 tal werknemers van Ter Horst en Co afscheid, n.l. de heren S. Baan, J. Goosen, A. J. Lande- weerd, G. Ligtenberg, F. A. Pfeiffer, J. Meijer, Wierden, J. H Altink, J Slagman F. Vrugteveen, J. Slagman, D. Vosgezang en G. Mensink. De heer A. H. ter Horst sprekende na mens de voltallige directie van Ter Horst en Co, bracht de scheidende werknemers dank voor de trouwe wijze waarop zij de onderneming hadden gediend, en wenste hen allen toe, dat zij nog vele jaren in een goe de gezondheid van het pensioen zouden mo gen genieten, waarna hij hen een fraai her inneringsbord aanbood. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen in het wijkgebouw Koninginneweg, tel 2878. Ned. Herv. Gemeente: (Grote Kerk) 9.00 uur en 10.45 Ds. Vos; 19.00 uur Ds. van Tuyl. Wasterkerk: 9.30 uur Ds. van Tuyl, 15.00 uur Ds. KooL Notter: 19.30 uur Ds. Kool. Ger. Gemeente: (Noorderkerk) 9.30 en 19.00 uur Ds. van Haaren; 15.00 uur leesdienst. Ger. Kerk: (Boomkamp) 9.30 en 15.00 uur Ds. Brinkman. Oud Ger. Gemeente: (Bevervoorde) 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman; 14.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gemeente: (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur Ds. van Dijk. Ger. Gem. in Nederl.:. (Eskerk) 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug; 14.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond.: (Afd. Rijssen) 10.45 uur Ds. M. Wabeke, Enschede. Zaterdagmiddag zijn 90 deelnemers ge start voor een sterrit georganiseerd door de Rijssense Bromfietsclub „Op Stap". De start vond plaats bij Café Smit en de route was Rijssen-Nijverdal-Hellendoom-Not- ter v.v. De prijsuitreiking was na afloop bij café Smit, door de heer J. Smalbrugge. De uitslag was als volgt: le pr. G. ter Maat, Delden, 6 str. p. 2e pr. G. Braken, Nijverdal, 7 str. p. 3e pr. J. v.d. Barg, Delden 7 str. p. 4e pr A. Vloedgra ven, Nijverdal, 8 str. p. 5e pr. W. van Zui len, Almelo, 9 str. p. 6e. pr. J. Pieters, Vroomshoop, 15 str. p De Rijssen Motorclub organiseert woens dag 11 juli een puzzelrit voor auto's en mo toren. De start is vanaf 19.30 uur op de vee markt. le fase hij daar toen tegenstander van was geweest, en dat hij ook nu geacht wenste te worden tegen te hebben gestemd. De raad gaf haar fiat aan het voorstel van b en w voorschotten en rijks bijdra gen uit 's rijks kas aan te vragen en te aanvaarden ten behoeve van de bouw van 24 woningwetwoningen (12 ééngezinswo ningen en 12 etagewoigen door de R.K. woningbouwvereniging „St. Jozef"). Deze woningen zullen worden gebouwd in het plan Lentfertsstukken. De grondkosten zijn geraamd op 55.589,86 en de bouwkos ten op 410.844,45. De woninghuur is geraamd voor de één gezinswoningen op 16,15 en voor de etage- woningen op 15,25 per week. De raad keurde vervolgens het voorstel van b en w goed tot 't aanwijzen van een tw-eetal voetgangersoversteekplaatsen bij de uitmondingen van de Vennekesgaarden en de Banisweg op de Holterstraatweg. Over een der ingekomen stukken zijnde een verzoek van de voetbalvereniging Rijs sen Vooruit om verhuur van een voetbalter rein in het nieuwe sportveldencomplex werd een bespreking gehouden. Op verzoek van de heer Ter Horst deel de de voorzitter mede, dat de vereniging als antwoord op haar verzoek de mededeling heeft ontvangen, dat pas als de terreinen gereed zijn, over verhuur kan worden be slist. De voorzitter deelde mede dat de terrei nen op zijn vroegst bespeelbaar zijn in 1964- 1965. De heer Jansen achtte het antwoord van b en w voor de vereniging teleurstellend. Men dient toch te weten of men al of niet in aanmerking komt. Als dat niet het geval is moet RV naar een ander terrein uitzien. Wellicht was het mogelijk dat een prin cipebesluit over het al of niet in aanmer king komen kon worden genomen. Ook de voorzitter kon zich wel voorstel len, dat de vereniging gaarne wil weten waar zij aan toe is. B en w vinden het nu n-og een te vroeg stadium om al over ver huur te praten. Overigens was spr. van me ning, dat als de vereniging wilde voldoen aan de voorwaarden haar door de raad op gelegd bv. terreinen niet bespelen op zon dag) ook Rijssen Vooruit even goed als een andere vereniging voor huur van een terrein in aanmerking kon komen. Overigens zullen wij met de toewijzing niet wachten tot 14 dagen voor de terrei nen bespeelbaar zijn. Misschien aldus de voorzitter kunnen wij hierover binnen 1 jaar beslissen. De heer Hodes bleef van mening, dat het voor de vereniging beter was, dat er een principebesluit werd genomen. Als er voor waarden worden gesteld, waaraan de vereni ging niet kan voldoen, moet men naar een ander terrein uitzien. Hoe eerder men de beslissing weet hoe beter aldus spr. Overi gens werd het voorstel van b en w, het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen, door de raad aangenomen. Advertentie Onze landelijke reserves ran ruim t 100.- miljoen stellen out Uw spaarsaldo veilig Wendt U vol vertrouwen tot de Getjan den deen de veute 'n Poar dage o zo zear, Det mos heel rap veraandem, Zo kon het ech neet mear. 's Oawns in de kluentjesaske, Zo heet' as hee 't kon hemm, Mear 't wuer neet vuile better, Det kon hee wal vernemm. Getjan, zo zear de vrouwe, Iej munn op 'n dokter an, Het wodt nog earder slimmer, Weat toch versteandeg man. Het kossen Geese küjern, Toch kreege um zo vear, Mear ja, wat mosse aanders, Het deer um toch zo zear. Getjan den kum biej 'n dokter, Den dokter kenn Getjan, Zin iej neet good te passé Getjan, wat skaelt er an. O, dokter minne veute 'k Kan hoaste neet mear goan. Trekt mear ees oet dee skoone En goat dan doar ees stoan. Getjan maakt oe neet bange, Iej kuent wier gaauw good loopm, Hier hej van miej een breefke, Want iej mun steunzoln koopm. Wat zeg iej, steunzoln dokter, Dee heb ik al twee joar, 'k Heb ze wal in de skoone, Joa kiek mear, earlke woar. Loat miej ees zeen, zear 'n dokter, Hee kreeg de skoone an, Hee keek, begun te lachen, Zeg lustert ees Getjan. Doot dissen ees in 'n rechter En den in 'n leenker skoon, Non deank ik det de veute Oe neet mear zear zuet doon. J. Rozendom, Rijssen, Advertentie VOOR MAATKLEDING NAAR SCHILD 3. Geboren: Maria, d.v. H. Baan en J. Bruins, Tabaks- gaarden 47, 25 juni; Siegfried Hendrikus Maria, z.v. E. F. F. Körbl en M. T. H. Nitert, Nassaustraat 55 27 juni; Egberdina, d.v. H. Wessels en A Ehren- hard, Enterstraat 67, 25 juni te Almelo. Ondertrouwd; Dirk Pas, 28 jaar, Rijssen Haarstraat 105 en Berendina Averesch, 28 jaar Rijssen, Blinde Banisweg'25, 26 juni; Jannes van den Belt, 25jaar, Rijssen Hol terstraatweg 67 en Johanna van der Gie- zen, 21 jaar, Rijssen, Holterstraatweg 67, 28 juni; Anton Aanstoot, 31 jaar, Holten Look 65 en Diena Reterink, 26 jaar, Rijssen Opbroek- weg 21, 28 juni; Mej. Th. Pfeiffer slaagde te Ottersum voor het verpleegstersdiploma Z. Onze plaatsgenoot de heer F. A. D. Smeijers slaagde te Delft voor werktuigbouwkundig ingenieur. Mej. J. M. M. van den Noort te Rijssen slaagde aan de wijkschool te Deventer voor het examen van wijkverpleegster. De heer G A. ten Hove slaagde te Gou da voor het onderwijzersexamen. Mej. G. Struik werd benoemd tot onder wijzeres aan de r.k. jongensschool te Rijs sen. (Met ingang van 1oktober) De veteranen van Rijssen Vooruit spelen a.s. zaterdag een voetbalwedstrijd tegen het veteranen elftal van de Tubanters uit En schede,

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1