FILM NIEUWS ANJERFONDS OVERIJSSEL IN Mi HANDEN,HET LEVEN VAN AND'REN Steeds meer belangstelling Grote nederlaag van Sportclub Rijssen Fraaie watersport-folder Provinciale V.V.V. Veteranen R.V.-Borne speelden nog goed ORIENTERINGSRIT NOTTER Aan- en Verkoopver. op reis MELKEXAMEN Laat mij op zondag nooit alleen Rilling Collecte, bloemen- esi kaartenverkoop Gebruikt U ook een Veiligheidsgordel Natuurlijk bruin Vrijdag 22 juni 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 De finale om de K.N.V.B.-beker, welke woensdag avond op het Spart a-terrein in Rotterdam is gespeeld tussen Sparta en D.H.C., is na verlenging geëindigd in een 1-0 zege voor Sparta. Op de foto toont de gelukkige Sparta-aanvoerder Tonny van Ede triomfantelijk de felbegeerde beker. Links de bondsvoorzitter A. L. M Scliroeder, die de beker uit reikt Van Ede werd bovendien gehuldigd omdat hij woensdagavond voor Sparta zijn 500ste wedstrijd speelde. Vrijdag en zaterdag de film Woensdag de film Maandag is de Russische premier en partijleider Nikita Kroetsjev zijn be zoek aan Roemenië begonnen. Op de foto: In een open wagen rijden Kroetsjev en de Roemeense partijleider Gheorgh Gheorghiu Dej door Boekarest na aankomst van de Russische gast. veilig tegen zonverbranding Pigmadem. Tube 2.95 - PI. 7.50 en 2.95 1-M Na het grote succes, dat de polovereniging de Mors wist te behalen (het eerste team werd op eervolle wijze kampioen) heeft het er de schijn van, dat het enthousiaste eer ste zevental van de Mors ook in de le klasse van de afd. Twente van de KNZB een goed figuur zal slaan. De le wedstrijd in de nieuwe „omgeving" werd een daverende zege, waarvan de Ber- kel 2 uit Zutphen het slachtoffer werd. De Mors won deze wedstrijd met 13-0. Deze cijfers bewijzen, dat het geen span nende wedstrijd werd, omdat het krachtver- schil eigenlijk te groot was, waardoor het een spelletje van kat en muis werd, zoals dit soort wedstrijden wel genoemd wordt. Duidelijk trad aan het licht, dat de Rijsse- naren het winterseizoen niet stil hebben ge zeten. Door de wintertraining en de trai ning te Zwolle verkeerden de Mors spelers in een veel betere conditie, dan de Zut- phense spelers. De Mors was over alle li nies de meerdere, en wist dit ook duidelijk in doelpunten uit te drukken. Zaterdagavond speelde het le team van de Mors, tegen de Aa uit Almelo. Voor de rust was de Mors duidelijk beter dan de Almeloërs en de ruststand 2-0 in het voordeel van de Mors was niet anders dan verdiend te noemen. Na de rust kwa men de Almeloërs beter en meer in het of fensief, welke activiteiten resulteerden in een tegendoelpunt. De wedstrijd kreeg een sensationeel slot toen de Rijssense keper Piet Wieringa de bal met grote kracht in eigen doel werkte, waardoor de stand op 2-2 kwam. Het 2e zevental van de Mors dook te wa ter voor de wedstrijd tegen Nijverdal 1. Dit werd vooral voor de Nijverdalse ver eniging, die nog niet zo lang geleden is op gericht een goede test-match. Hoewel de Nij- verdallers qua spelinzicht nogal tekorten aan de dag legden compenseerde men deze tekor- koming door bijzonder enthousiast spel. Het resultaat, een overwinning voor de Mors met 2-1, was vooral voor Nijverdal eervol. Het damesteam van de Mors, was - zo kwam al gauw tot uiting - de meerdere over de dames van Nijverdal. Hier kwam vooral de onvoldoende routine van de gasten tot uiting. De Mors wist 4 doelpunten te scoren, waar Nijverdal niets tegenover wist te stellen. De bestuurders van de Nijverdalse polo- Sportclub Rijssen was in de 2e wedstrijd van haar nederlaagtoernooi lang niét in haar beste vorm, zij het, dat het feit, dat men niet minder dan 5 reserves had opgesteld, waar onder 3 junioren, als excuus kan gelden. Het was voor Voorwaarts, dat op een gro- overwinning gebrand was niet zo heel moei lijk om de sterke meerderheid, die deze club aan de dag legde in doelpunten uit té druk ken. Reeds na 3 minuten spelen opende de mid- voor van Voorwaarts de score. In de beginperiode hield Sportclub ondanks de eerste tegenslag behoorlijk stand, maar in de twintigste minuut, wist de linksback, de voorsprong te vergroten. Korte tijd voor rust maakte de linksbinnen er 3-0 van. Na de rust kwam Sportclub Rijssen prac- tisch niet meer aan bod. Voorwaarts was over alle linies de meerdere. Na 5 minuten spelen keek de Rijssense club al tegen een achterstand van 5-0 aan. Enkele gevaarlijke aanvallen van Sportclub brachten nog enige aantrekkelijkheid aan de wedstrijd. Midvoor ter Harmsel kreeg een paar unieke kansen, maar door slechte balcontrole, werden deze niet benut. Anders ging het Voorwaarts, welke club haar naam alle eer aandeed in deze wed strijd. De score werd op regelmatige wijze opgevoerd tot niet minder dan 8-0, met welke grote overwinning Voorwaarts een grote kans maakt op de le prijs, hetgeen uiteraard jam mer is voor de andere deelnemers aan het toernooi, en ook voor de organiserende ver eniging zelf, omdat het er de schijn van heeft dat de spanning van het toernooi voor een belangrijk gedeelte is weggenomen. Zaterdag komt Enter Vooruit op bezoek. Sportclub Rijssen verschijnt dan in een an dere, en naar verwachting, betere opstel ling, welke is als volgt: G. Lichtenberg, J. Kosterbok, A. J. Rutter- kamp, M. Rutterkamp, G. Grevelink, L. Lo- huis, J. Bruggeman, H. ten Bolscher, A. J. Rutterkamp, J. Schellevis en J. Steenbergen. Ook deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein nabij de Kamgarenfabriek in de Mors. Voor het eerst heeft de Provinciale VW- van Overijssel via een prachtige watersport folder aandacht gevraagd voor de moge lijkheden van watersport, die de provincie Overijssel kan bieden. De watersport, zo zijn velen van mening, is een touristische factor voor het WV we zen, die men niet mag verwaarlozen, omdat deze naar verwachting steeds meer in de belangstelling zal komen te staan. De nieuwe folder van de Prov. WV coör dineert de gegevens, die voor de watersport beoefenaar van belang zijn en vast staat, dat deze in een grote behoefte zal voorzien. De folder is met veel zorg samengesteld en vermeldt tal van gegevens, die de wa- tersporttourist van dienst kunnen zijn. Uitgevoerd in kleurendruk naar een ont werp van Han Prins te Zwolle trekt de fol der grote aandacht, door de keurige wijze van uitvoering. Op duidelijke wijze zijn de waterwegen aangegeven en de mogelijkheden van service, camping, jachthavens, anker plaats, botenverhuur, viswater enz. enz. van iedere plaats in Overijssel, die iets te bie den heeft op het terrein van de watersport. Vanzelfsprekend nemen de waterwegen in Nrd West-Overijssel (Vollenhovermeer, Giet- hoomsemeer, Beulakkerwijde, Belterwijde enzeen grote plaats in de „watergids" waarmee de Prov. VW een uitstekende pres tatie heeft geleverd, in. De folder kan voor liefhebbers van de wa tersport warm worden aanbevolen. vereniging, kunnen de toekomst met vertrou wen tegemoet zien. Het jongens zevental speelde n.l. een goede wedstrijd tegen een team van de Mors. De Nijverdalse jongens zegevierden met 4-0, waardoor de Nijverdalse groep toch nog met een zekere mate van voldoening na 2 neder lagen van de seniorenteams naar huis gin gen. Evenals het vorig jaar bestaat er voor het polospel grote belangstelling in Rijssen. De publieke belangstelling neemt geleidelijk toe, hetgeen voor de spelers van alle teams als een belangrijke stimulans wordt beschouwt ter opvoering van het peil. Aan de veteranen wedstrijd Rijssen Vooruit- Borne hebben een betrekkelijk groot aantal Rijssenaren veel genoegen beleefd. De elftallen, samengesteld uit verschillen de spelers uit de bloeiende periode, die bei de verenigingen hebben gekend, bestreden elkaar sportief en enthousiast, waarbij bleek dat de veteranen nog niet helemaal hun goed spel dat zij weleer op de Twentse velden demonstreerden ontrouw zijn geraakt. Er werden dikwijls nog perfecte technische staaltjes op de grasmat getoverd, al kwam tot uiting, dat men het hoge tempo van vroe ger niet meer kon bijbenen. Het resultaat, een 2-1 overwinning voor Rijssen Vooruit, telde eigenlijk minder, dan de gezelligheid, die men van weerskanten tijdens en na de wedstrijd van de ontmoe ting heeft gehad. Het was Borne, dat door de linksbinnen het eerst een doelpunt wist te maken. De linksbuiten van R.V. J. Janssen wist de stand op gelijke voet te brengen, waarna de strijd lange tijd gelijk opging, tot Brons- voort zijn kans schoon zag en de doelman van Bome wist te passeren. Met de stand 2-1 in het voordeel van RV kwam het einde van deze alleszins aardige wedstHjd. De Rijssense bromfietsclub „Op Stap" hield weer een oriënteringsrit. De rit ging door een prachtige omgeving en dank zij het mooie zomerweer konden de deelnemers, be halve van hun sport, ook genieten van de natuur. Start en finish vonden plaats bij café Smit als ook de prijsuitreiking. De uitslag was als volgt: le pr. A. Vloedgreven, Nijverdal 3 str. p. 2e pr. J. Smalbrugge Rijssen, 4 str. p. 3e pr. W. van Zuilen, Almelo, 4 str. p. 4e pr. D. ter Harmsel, Rijssen, 4 str. p. 5e pr. A. Westra, Nijverdal 7 str. p. 6e pr. G. D. Dannenberg Rijssen 9 str. p. 7e pr. Harbers, Rijssen, 9 str.p. De poedelprijs werd toegekend aan de heer G. J. Buursink met 46 str.p. De eerst volgende rit is vastgesteld op zaterdagmid dag 30 juni. Begunstigd door prachtig weer maakten bestuur, leden en personeel van de Coöp. Aan en Verkoop Ver. Notter-Zuna-Rijs- sen weer hun jaarlijks uitstapje. In een drietal autobussen vertrok het gezelschap van 130 personen des morgens om half acht vanuit Notter. De tocht ging allereerst naar Schoonebeek, waar de olieboringen werden bezichtigd. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan het Noorderdierenpark in Em- men, waar aan het gezelschap enkele con sumpties werden aangeboden. Nadat allen de bussen weer hadden opgezocht werd naar Giethoorn gereden, waar een punter- tocht op het programma stond wat bij allen natuurlijk bijzonder in de smaak viel. Hierna werd naar Urk gereden, waar ge legenheid werd gegeven om te winkelen. Door de N.O.-polder werd de reis voort gezet via Kampen, Zwolle, Deventer naar Bathmen, waar aan alle deelnemers van de reis door de Coöp Aan en Verk. Vereen, een diner werd aangeboden. Om ongeveer 10 uur arriveerde het gezelschap weer op hun uitgangspunt terug, hoogst voldaan over de prachtige dag welke men gehad had. De leiding van de reis was bij de direc teur van de Aan en Verk. Vereen, de heer H. H. Muller in goede handen. Voor het examen handmelken, slaagden de volgende personen, die werden opgeleid door de heer G. J. Beldman van de NV Ome- fa te Rijssen: J. G. Roelofs en G. J. Lammers te Notter, G. Bloemendaal en G. J. v.d. Berg te Enter, A. J. Alferink, G. J. Alferink en G. Bouw- In een klein idyllisch dorpje in Beieren staat de watermolen van moeder Hauser, die haar zoon Tony eens zal overnemen. Doch Tony verheugt zich er in het geheel niet op om eens molenaar te zijn en zou veel liever in de stad zijn geluk zoeken als zanger. Na lang aanhouden geeft moeder Hauser eindelijk toe en laat haar zoon ver trekken. Bij het afscheid zegt de rijke hotelier Schalier hem, dat hij de hand zal krijgen van zijn dochter Elsie als hij in de stad beroemd wordt. In werkelijkheid heeft hij haar allang beloofd aan de zoon van de bankdirecteur Spessenberger, een jonge in genieur die binnenkort voorgoed uit Turkije naar Duitsland terug zal komen. Elsie zelf weet nog niet van wie zij het meest houdt, van de zanger of de ingenieur Tony vertrekt dus naar de stad, samen met zijn vriend Eddy die teksten schrijft voor de liedjes die Tonv componeert. Maar wat ze ook proberen, ze hebben geen suc ces. Door bemiddeling van de schattige Rosi Földes, de secretaresse van een theater-di recteur komen zij eindélijk aan het toneel, maar. als toneelknechten! Maar Tony en Eddy kunnen tenminste naar huis schrijven dat zij „aan het toneel zijn". Op haar 60ste verjaardag komt moeder Hause onverwacht met Elsie naar de stad om haar zoon in hetthe ater toe te juichen. Goede raad is duur! Maar weer komt de red ding van Rosi. Het lukt haar om de zanger uit de revue tijdens de matinee ergens anders heen te sturen en Tony voor hem in de plaats te ia- ten zingen. Ofschoon Tony een groot succes heeft merken moeder Hauser en Elsie toch het bedrog en zij reizen teleurgesteld naar huis terug. Tony en Eddy worden ontslagen en zoeken een tijdlang hun heil bij een reizend circus. Maar toch was Tony's optreden in het theater uiteindelijk de sleutel tot hun succes. Er zijn namelijk die middag opnamen gemaakt voor radio en televisie van Tony's lied en dit heeft, zeer onverwacht, een enorm succes door het hele land. Met één klap is Tony beroemd als zanger en ook de uitgevers willen zijn lied uitge ven. Maar het duurt een hele tijd voor dit tot Tony en Eddy doordringt, daar zij nu straatzangers zijn geworden en met veel moeite hun kostje ophalen. Als overwinnaars keren zij dan in hun ge boortedorp terug, net op de dag dat Elsie met Stefan Spessenberger in het huwelijk treedt. Tony voelt zich hier niet ongelukkig door, want hij is langzamerhand tot de ont dekking gekomen dat de lieve Rosi de ware vrouw voor hem is. huis te Holten Het hoogst aantal punten (194) werd be haald door de heer J. G. Roelofs, door wel ke prestatie deze deelnemer t.z.t. deel zal mogen nemen aan de kampioenswedstrijd Van de deelnemers slaagden er 3 met de kwalificatie Uitmuntend, 3 met Zeer Goed en 1 met Goed. Invalide Penny Appleby wordt op 't vlieg veld afgehaald door Robert, de chauffeur van haar schatrijke vader. Robert legt uit, dat vader-zelf onverwachts op zakenreis moest. Penny is in tien jaar niet bij haar vader geweest: na de scheiding van haar ouders woonde zij bij haar moeder, later met haar verpleegster Maggie samen. Zij ziet tegen dit bezotis op omdat haar vader hertrouwd is met zekere Jane. Jane blijkt een hartelijke vrouw, doch di rect de eerste nacht heeft Penny een afgrij selijke ervaring. Zij ziet in een tuinhuis een flakkerende kaars branden en vindt er haar vader dood in een stoel Gillend rijdt zij terug in haar rolstoel, misrekent zich bij de vijver en geraakt te water. Robert redt haar en dokter Gerrard, die in de villa veel over huis komt, behan delt haar. Haar verhaal over het tuinhuis ge looft niemand en als men gezamenlijk gaat kijken, is daar nu ook niets bijzonders meer te zien. Penny's benauwende ervaring herhaalt zich zij hoort pianomuziek en als zij in de ka mer komt, blijkt de piano op slot zij ziet nogmaals haar dode vader in een donkere kamer. Terwijl Jane en Dr. Gerrard kenne lijk aan haar verstand gaan twijfelen, con stateert, Robert dat de stoel waar in zij haar vader zag, doornat is en hij belooft haar zijn steun. Zij gaan op zoek en ontdekken het lijk van haar vader onder in de vijver. Zij vermoe den, dat Jane en Dr. Gerrard hem gedood hebben en pogingen doen Penny krankzin nig te maken om zodoende het vermogen der Appleby's in handen te krijgen. Zij rijden samen naar de politie als de ontstellende ont knoping zich voordoet. President Modibo Keita van Mali voor malige Franse Soe- dan) heeft 'n staatsie- bezoek gebracht aan de Bondsrepubliek. Eén dag was hij de gast van de fa. Krupp in Essen.- Foto: President Keita en Alfred Krupp tij dens de ontvangst in villa Hügel. Van 25 juni tot 6 juli 1962 zal in Rijssen een collecte voor het Anjerfonds worden gehouden. Een 25-tal collectanten hebben zich daartoe bereid verklaard. Het Anjerfonds Overijssel is een onderdeel van het landelijke Prins Bernhardfonds. In praktisch elke gemeente is weer een plaatselijk comité werkzaam. In Rijssen is dit plaatselijke comité samengesteld uit ver tegenwoordigers van enkele vrouwenvereni gingen, als b.v. „Hosanna", „St. Caecilia" en „de Stem des Volks". Voorzitter is de heer C. B. J. Landweer, burgemeester, terwijl als secretaris fungeert de heer Strijker, am te- naar ten gemeentehuize. Het Prins Bernhardfonds bestaat reeds meer dan 20 jaar. Het werd opgericht in 1940 te Londen en Zijne Koninkl. Hoogheid Prins Bemhard heeft het regentschap van dit fonds op zich genomen. Vandaar ook de witte an jer als symbool van deze actie Het doel van dit fonds is de bevordering van alle activi teiten op het gebied van kunst en jeugdwerk en heeft bv in Rijssen al steun verleent aan de Chr. Oratoriumvereniging „Hosanna", R. K. Zangvereniging „St. Caecilia" en de Gem. Arb. Zangvereniging „de Stem des Volks" en de Muziekschool Rijssen. De plaatselijke bloemisten, de fa. v.d. Berg, De veiligheidsgordel wint terrein <1 Nederland. Tien procent van het Nederlandse wagenpark (ongeveer 550.00 auto's) is met de gordels uit gerust. In totaal zijn er honderddui zend gordels in omloop. De meeste auto's zijn met twee gordels uitgerust. Haarstraat 6a en de heer Meijer, "Wierden. sestraat 18, hebben zich bereid verklaard om gedurende deze 14 dagen een zeer groot deel van de winst op de verkoop van anjers ten goede te laten komen aan het plaatselijk An jerfondscomité. De plaatselijke boekhandelaren, t.w. de fa. v.d. Stauw, Haarstraat 28, fa. ter Harmsel, Wierdensestraat 4, fa. Verhaag, Enterstraat 12, en fa. Velner, Rozengaarde 8 zullen ten bate van het Anjerfonds kaarten verkopen van het Koninklijk Gezin voor de prijs van 0,20 per stuk. Het plaatselijk comité hoopt dat de Rijsse naren hun volle steun willen geven aan het Anjerfonds. Advertentie

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3