Jeugd C JUBILEA BIJ TER HORST CO. m K?^?Pampo Club- en Buurthuiswerk bood vele Rijssense kinderen ontspanning hengelo Wedvlucht postduiven INGEZONDEN Waar gaan we heen Bouw 24 woningen Weekblad voor Rijssen Pagina 3 - puistjes PUROL-POEDER Slotavond 10x1 O-actie Onteigeningsplan Zuid Sluitingsavond met zang spel op zaterdag 19 mei „Ten Berge" Ledenvergadering Speeltuinver. „Margriet Bouw bejaardenwoningen Behoorlijke opkomst bevolkingsonderzoek Voor de langdurige zieken Chr. Landbouwhuishoud- school VEEMARKT RIJSSEN Dinsdag is in Parijs het proces begonnen tegen de leider van de O.A.S., ex-generaal Raoul Salan. Voor de aanvang van de zitting gaf een commissaris nog laatste instructies aan de bewapende leden van de veiligheidsdienst op de foto hiernaast. WÊMm. Reeds uren van tevoren hadden velen zich bij de ingang van het Hof opgesteld om toch maar zeker te zijn van een plaatsje op de publieke tribune. (hiernaast) In de vakantie: Voetbal toernooi en wielerronde Gecombineerde vergadering A.R.-C.H.U. Aanbesteding Verkoop bouwterreinen Advertentie De 10 x 1 O-actie, door de Hotltense jon geren met veel enthousiasme gevoerd, na dert haar eindpunt. Zij zal op zaterdag 19 mei besloten worden met een daverende dans avond in Amiicitia georganiseerd door het Rainbow Quartet met medewerking van de band „The Sensation Rockets" en het Rijs- sense ensemble „Rosita and her Rocking Gang". Als zangeresje zal deze avond optreden Ger ry Ketfcelarij, reeds algemeen bekend als de Larense Siw Madmkvist, die in samenwer king met de beide bands in de pauze enige liederen uit haar repertoire ten gehore zal brengen. Het optreden van het Rijssense gezelschap wordt vooral ook met belangstelling tegemoet gezien. Rosita won onlangs op een door het geïllustreerde tijdschrift „Romance" te En schede georganiseerd festival de 3e prijs. Haar „Rocking Gang" hebben een contract lopen In Duitsland. Er zal een enitréé geheven worden. De netto-opbrengst komt ten bate van de 10 x 1 O-actie. Bij deze actie heeft de u.l.o.-school met een storting van ruim 470,- de 1500,— volgemaakt, terwijl nog andere spaaracties van de jongeren lopende zijn. Zoals reeds gemeld zal nu deze avond het 10 x 10-actieoomité door de burgemees ter officieel ontbonden worden en het eind resultaat van deze actie, ten bate van de hongerende mensheid in de onderontwikkel de gebieden, warden bekend gemaakt. B. en w. berichten aan de raad. Ter verwezenlijking van het uitbreidings plan Zuid zijn diverse percelen grond be nodigd. Vele percelen konden bij minnelijke schikking worden aangekocht, helaas is een 40-tal personen in eerste instantie niet bereid gebleken om op aanbiedingen in te gaan. Het is echter noodzakelijk dat de gemeen te deze percelen z» spoedig mogelijk in eigendom verkrijgt, daar anders de woning bouw geen doorgang meer zal kunnen vin den. In het plan Lentfersstukken en in het plan Vennekesgaarden zijn nog maar en kele bouwterreinen beschikbaar en voor 1963 zal een beroep moeten worden gedaan op het plan Zuid. Dit uitbreidingsplan zal in fasen worden uitgevoerd en de eerste fase zal nu zo spoedig mogelijk worden uitge voerd. Daarvoor is echter nodig dat de per celen in eigendom gaan toebehoren aan de gemeente. Nu echter geen minnelijke schikking is ver kregen, zien wij ons tot ons leedwezen ge noodzaakt om het middel van onteigening toe te passen. Artikel 80 van de onteigeningswet schrijft voor dat Uw college het onteigeningsplan voorlopig goedkeurt, waarna het plan gedu rende 30 dagen ter secretarie ter inzage wordt gelegd. Gedurende deze 30 dagen en 14 dagen daarna kunnen belanghebbenden bij ons college bezwaren inbrengen. Deze be zwaren moeten om advies worden gezon den aan de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie Overijssel. Binnen 6 maanden nadat beslo-ten is tot voorlopige goedkeuring van het plan dient een raadsbesluit te worden genomen tot het definitief vaststellen van het onteigenings- plan. zaterdag 19 mei van het winterseizoen 61-62 afscheid. Door de zanggroep wordt het zangspel „Lentebloemen" uitgevoerd in gebouw Je- ruël. Er is veel tijd en moeite besteed aan de aankleding van de zangeresjes alsook aan de coulissen. Het ziet er naar uit, dat het werkelijk een mooie avond zal worden. In de pauze bestaat er gelegenheid om de werkstukken die de kinderen uit de ver schillende groepen hebben gemaakt, te be zichtigen. Al is de stichting Club en Buurthuiswerk de afgelopen jaren weinig naar buiten getreden, thans krijgt Rijssen de gelegenheid kennis te maken met het werk, dat men zo geheel belangeloos voor de Rijssense jeugd verricht Gehoopt mag dan ook worden, dat er voor de sluitingsavond grote belangstelling zal worden getoond, dit tot voldoening van de kinderen, die met veel enthousiasme op het zangspel hebben gerepeteerd maar ook tot voldoening van allen, die de afgelopen win. ter mede hebben gewerkt aan 't elubhuis- weric, dat hopelijk in de toekomst dank zij grotere medewerking en waardering een gro tere vlucht zal nemen. Hoewel het toch bijzonder belangwekkende werk van de stichting Club en Buurthuiswerk te Rijssen weinig naar buiten treedt staat toch vast dat een groot aantal Rijssense kinderen ook in het zojuist afgelopen seizoen een grote bron van ontspanning en ontwik, keling in de mogelijkheden die het clubhuis, werk biedt heeft gevonden. Het is zeer te betreuren, dat de bestuurs leden van de stichting niet de medewerking hebben kunnen verkrijgen om hun ideaal over een eigen gebouw, waarin de activitei ten van het clubhuiswerk zouden kunne wor den verwezenlijkt, te kunnen beschikken. De mogelijkheden daartoe zijn terdege on derzocht, maar het heeft er de schijn van, dat het werk van de stichting tot in brede kringen niet op de juiste waarde wordt beoordeeld. Dat is jammer, te meer omdat, gezien ook de belangstelling die van de zijde der Rijssense jeugd voor het clubhuiswerk wordt getoond, de behoefte in Rijssen duidelijk aan wezig is. In het afgelopen seizoen zijn er niet min der dan 10 groepen jongens en meisjes actief geweest op iedere doordeweekse avond, be halve 's zaterdags. Bovendien is 's zater dagsmiddags een soort instuif gehouden voor jongens van welke gedegenheid er veel een dankbaar gebruik hebben gemaakt. Andere groepen deden aan timmeren, teke nen, radio voor jongens, handwerken, boet seren, enz. terwijl er bovendien nog een zanggroep voor meisjes was gevormd. Zonder de medewerking van vrijwillige krachten, had het bestuur van de Stichting uiteraard weinig kunnen bereiken. Daarom is het bestuur dankbaar gestemd, dat in het afgelopen seizoen niet minder dan 16 me dewerkers en medewerksters bereid zijn ge weest, de leiding van een bepaalde groep op zich te nemen. Niet minder dan 250 kinderen hebben de di verse clubs regelmatig bezocht, waaruit de conclusie kan warden getrokken, dat de stich ting belangrijk werk voor de Rijssense jeugd verricht. Dank zij de medewerking van verschillende schoolbesturen, waardoor voor de diverse groepen onderdak kon worden gevonden, heeft het werk van de stichting het afgelo pen seizoen kunnen „draaien". Uiteraard hoopt men, dat ook in de toekomst deze mogelijkheid kan blijven bestaan, voor al omdat het „eigen gebouw" niet binnen af zienbare tijd gebauwd zal zijn. Met een groot se sluitingstijd neemt het clubhuiswerk a.s. Advertentie r\orr voor l iv» CORSET fg naar ons Wii adviserer jl U deskundig. Drogisterij g SIS aid med bandages Telefoon 2293 De speeltuinvereniging Margriet hield in haar deze winter tot stand gekomen club gebouw een ledenvergadering, waarvoor een behoorlijke belangstelling bestond. De voorzitter de heer A. J. Dannenberg sprak een openingswoord, waarna door de heer R. Smelt (penningmeester) het finan cieel verslag werd uitgebracht. De voorzit ter en de penningmeester van de vereniging resp. de heer A. J. Dannenberg en de heer R. Smelt waren periodiek aftredend. Beide bestuursleden werden herkozen. Een 3-tal andere bestuursleden t.w. de heer Jhr. J J. Bamaart en G. Mulder en mevr. Verton- Muller stelden zich niet herkiesbaar. Hier voor werden gekozen de heren J. Hanstede, G. H. Fokker en J. Voortman. Het bestuur achtte het wenselijk dat het ""bestuur met 2 leden werd uitgebreid. De vergadering koos de heren A. de Wilde en W. Bargmans. In de kascommissie werden benoemd de heren A. J. Poortman, J. Wolterink en W. Visser. Vastgesteld werd vervolgens een re glement tot verhuur en gebruik van het clubgebouw. Beslaten werd de contributie te verhogen tot 0,75 per maand. Er werd een werkcommissie gevormd be staande uit personen die zich bereid ver klaarden het bestuur in te nemen maatre gelen te steunen. De voorzitter de heer Dan nenberg bracht de scheidende bestuursle den dank voor het werk, dat zij in het be lang van de vereniging vooral in de moei lijke opbouwperiode hadden verricht en hoop te, dat met de nieuwe bestuursleden tot de zelfde prettige samenwerking kon worden ge komen als dat met de afgetreden leden het geval was geweest. Spr. legde er de nadruk op, dat de speel tuinvereniging niet alleen kan bloeien door de werkzaamheden van de bestuursleden, maar dat alle leden bereid moeten zijn het bestuur bij te staan. Het bestuur van de Grietje en Jan ter Horststichting heeft het gemeentebestuur ver zocht te mogen beschikken over een bouw terrein gelegen ten zuiden van de Welleweg, teneinde daarop bejaardenwoningen te bou wen. B. en W. achten het van belang, dat de grond niet aan de stichting wordt verkocht maar dat het voor 75 achtereenvolgende ja ren in erfpacht wordt gegeven. B. en W. stellen de raad voor een besluit hiertoe te nemen. Het bevolkingsonderzoek op tbc, dat in Rijssen van 9 tot en met 16 mei is gehou den, heeft wat betreft de opkomst beant woord aan de verwachtingen. Nadat men vorige jaren de deelname mid dels huisbezoek heeft gestimuleerd, is dit jaar van deze methode afgezien, omdat men van mening was dat het belang van het onderzoek voldoende door de bevolking zou worden onderkend. Dit is inderdaad het geval geweest. De op komt was goed te noemen. Namen aan het bevolkingsonderzoek, dat laatstelijk in 1959 werd gehouden 3114 pers. deel thans meld den zich in het onderzoeklokaal 3370 Rijs- senaren. Aangezien het personeel van de NV ter Horst en Co van bedrijfswege wordt doorgelicht namen de werknemers van deze onderneming uiteraard niet aan het gemeen telijk onderzoek deel. Vastgesteld is gewor den, dat aan de uitnodiging tot deelname slechts een betrekkelijk klein aantal Rijsse naren geen gehoor heeft gegeven. De volgende week - Van 21 tot 26 mei wordt een collecte ten bate van de Vereniging „HET ZONNEHUIS", de vereniging die chris telijke verpleging beoogt van langdurige zie ken in „Zonnehuizen", van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte. Deze „Zonnehuizen" zijn speciale zieken huizen voor chronische patiënten. Thans zijn er vier van deze huizen, namelijk te Beek bergen, Doom, Roermond en Schiedam. „Het Zonnehuis" te Beekbergen is het meest bekende. Het verricht zijn zegenrijk werk reeds meer dan 30 jaar. In de Zonnehui zen worden in totaal 250 langdurig zieken verpleegd. Bij uitvoering van de huidige plannen zul len dit er binnen tien jaar ongeveer duizend kunnen zijn. Deze plannen omvatten het bou wen van de volgende tehuizen: te Zuidhom (Groningen) met 136 bedden, dat men in het voorjaar van 1963 officieel denkt te kunnen openen (opname van patiënten zal waarschijn lijk reeds enkele maanden eerder mogelijk zijn); te Vlaardingen met 204 bedden en te Amstelveen met 250 bedden. De Vereniging „Het Zonnehuis" Is dus een grote landelijke vereniging die zich maxi maal inspant om haar doel, de verpleging van steels meer hulpbehoevende chronische lijders, te verwezenlijken. Er is nog heel veel te doen. De behoef te aan gespecialiseerde verpleging van lang durig zieken in ons land is zeer groot. Het grootste deel dezer lijders (ongeveer 15.000!) wordt thans onvoldoende verpleegd of ver zorgd op een overantwoorde wijze. Er zij in Nederland nog te weinig goed ingerichte en sociaal ingestelde verpleeggelegenheden voor deze zieken Vandaar dat het streven der Vereniging „Het Zonnehuis" allerwegen grote waardering ontmoet en de Zonnehuis- collecte bijzondere aanbeveling veridient. Blijkens de advertentie kan weer aangifte plaats hebben voor de opleidingen die na de grote vakantie zullen beginnen. Behalve de Primaire Opleiding kan ook nu weer de Opleiding Assistente in de Huis houding worden gevolgd, een opleiding, die niet alleen nuttig is voor meisjes, die in de huishouding werkzaam willen zijn, maar te vens de vooropleiding is voor de opleiding kinderverzorgster. Inrichtingsassistente (Inas) Vooropleiding verzorgende beroepen (V.V.B.). Ook is de assistentenopleiding een goede voorbereiding voor de opleiding tot verpleeg ster, gezinsverzorgster, kraamverzorgster, be j aard en verzorgster Dit jaa bestaat de mogelijkheid te kiezen tussen een assistentenopleiding, waarbij de nadruk valt op de huishoudelijke vakken of een opleiding waarbij veel lessen worden gegeven in de naaldvakken. Meisjes, die 2 klassen van de Uloschool hebben doorlopen kunnen direct in de op leiding Assistente in de Huishouding ■'"or den geplaatst. Aangevoerd: 234 runderen. Prijzen: vette koeien van 3,10 tot 3,25 per kg. sdachtgewicht. melk- en kalfkoeien van 8,00 tot 100,per stuk. pinken van 700,tot 850,— per stuk. graskalveren van 500,— tot 650,per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onveranderd. Dezer dagen werden verschillende werkne mers van de NV ter Horst en Co op het kantoor van de directie ontvangen in ver band met jubilea die door deze werknemers werden herdacht. Een 3-tal arbeiders van de Kon. Jute we verijen en spinnerijen waren een halve eeuw bij de grootste Rijssense onderneming in dienst. De gouden jubilarissen de heren B. ten Bolscher, Wierdensestraat 74, S. Baan, Markeloseweg 37 en W. Kreijkes Stations dwarsweg 85 werden op het directiekantoor toegesproken door de heer A. H. ter Horst, die er op wees, dat het feit dat werknemers 50 jaar in dienst zijn bij eenzelfde bedrijf waard is om gevierd te worden. De directie, aldus de heer Ter Horst is dankbaar voor de trouwe wijze waarp U bij ter Horst en Co in dienst bent geweest. Spr. hoopte, dat als de jubilarissen bin nenkort gepensioneerd worden zij nog vele jaren van het welverdiend pensioen zouden mogen genieten. De heer Ter Horst bood hen een gouden horloge aan en het ere insigne „50 jaar trouwe dienst". Vrijdag 11 mei vierden de volgende Rijs- senaren hun 40-jarig jubileum bij ter Horst en Co: G. J. Harbers, Eschstraat 64 en E. J. Kip pers Walstraat 69. Ter gelegenheid van dit feit, werden de jubilarissen onderscheiden met een brozen ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Loco burgemeester Scholman reikte de decoratie met een toepasselijk woord uit, waarna de heer A. H. ter Horst woorden van dank sprak namens de directie voor de wijze waarop deze jubilarissen de belangen van ter Horst en Co hadden ge diend. Dinsdag 15 mei was het feest voor de he ren J. Kreijkes Eschstraat 62, D. Mulder Holterweg 122, W. Nijsink Eschstrat 169 en G. J. Zandvoord Van Wijngaardenstraat. Ook deze jubilarissen ontvingen de bron zen ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het was wethouder Goosen, die het eremetaal met waarderende woorden aan het adres van de trouwe werknemers van ter Horst en Co uitreikte. De heer A. H. ter Horst sprak namens de directie en bood hen het gebruikelijke jubileumgeschenk aan. De heer G. H. Wessels Stationsdwarsweg 33 vierde op 11 mei zijn 40-jarig jubileum en de heer Slagman Eschstraat 6 op dins dag 15 mei. Ook deze jubilarissen werden toegespro ken door de heer A. H. ter Horst en ont vingen eveneens de gebruikelijke jubileum cadeaus. De haren Brinks Holterweg 147 en J. Ligtenberg Holterweg 74 vierden hun 25-ja- rig jubileum als werknemers van ter Horst en Co. Ook aan dit feit werd aandacht ge schonken. De zilveren jubilarissen werden door de heer A. H. ter Horst toegesproken, ontvin gen een cadeau onder couvert en het ere insigne „25 jaar trouwe dienst". Reeds verschillende jaren achtereen is 'n comité van jeugdige Rijssenaren actief ge weest om de schoolgaande Rijssense jeugd tijdens de vakantie wat ontspanning te bie den. Ook dit jaar zal een comité bestaande uit de gebr. G. en P. Oosthoek, J. Brunnekreef en W. Meenks de organisatie op zich ne men van zowel een grote voetbaltoernooi als van de jeugd wielerronde van Rijssen. Vooral de wielerronde heeft de laatste ja ren een grote vlucht genomen en de be langstelling voor dit gebeuren was telken male groot zowel van de jeugd als van de volwassenen. De ronde van Rijssen zal worden gehou den van 23 tot en met 29 juli. Er zal 's mor gens en 's avonds een etappe worden ver reden, behalve op de woensdag wanneer al leen 's middags een etappe zal moeten wor den afgelegd. Belangstellenden voor het voetbaltoernooi (leeftijd 10 tot en met 13 jaar) en voor de wielerronde (10 tot en met 14 jaar) kunnen zich als deelnemer aanmelden bij het bu reau van de WV Rijssen of bij Magazijn Het Centrum (Schild). In verband met de organisatie is het ge wenst, dat men zich voor 5 juli als deelne mer aanmeldt. Wat de wielerronde betreft wordt nog me degedeeld, dat er ploegen bestaande uit 4 renners gevormd worden. Het inschrijfgeld voor voetballers bedraagt 0,15 en voor wielrenners 25. Het comité moet nog kunnen beschikken over een 3-tal scheidsrechters voor het voet baltoernooi. Zij die zich daarvoor beschikbaar stellen worden verzocht zich bij één van de comité leden te melden. De gezamenlijke kiesverenigingen van de Anti Rev. Partij en van de Chr. Historische Unie beleggen op maandag 21 mei in ge bouw Jeruel een gecombineerde ledenverga dering, waarin de heer G. B. B. Renger een .Opwekkend woord" zal spreken over de plaatselijke tot stand gekomen samenwer king van beide kiesverenigingen. Advertentie De postduivenvereniging Het Luchtver- maak nam deel aan een wedvlucht op Sit- tard. De eerstaankomende duif was van H. J. Wilmink om 13.31.57. Een geldeelte van de uitslag luidt: 1. H. J. Wilmink, 2. A. J. ter Steege, 3. J. Harmsen, 4. H. J. Wilmink, 5. J. Slagman, 6. W. Sikkelbein, 7. W. Baan, 8. A. J. Dan nenberg 9. J. Kamp, 10. D. J. ten Hoeve. Winnaar serie van 2: J. Harmsen, Win naar serie van 3 J. Harmsen. In de courant van vrijdag, 11 mei, schrijft ondergetekende in een ingezonden artikel het volgende inzake de heer Otten: „Hij zal wel nooit de prille jeugd hebben zien voetballen en kan zich niet voorstellen, hoe heerlijk een gezonde boy zich in zijn spel kan uitleven. Jammer, misschien zou hij anders van zijn kwaal genezen zijn". Deze uitdrukking, in 't tij zonder het woord je „kwaal", was door mij geschreven in het verband, dat hij in de raad gezegd heeft, „Zonder meer" zich tegen het voetbalspel als zodanig te stellen. Men maakt mij er op attent, dat het zou kunnen slaan op de minder goede gezond heidstoestand van de heer Otten. Ik wil de heer Otten de verzekering geven, dat mij dit laatste volkomen onbekend was. Ware dit wel het geval geweest, dan zou ik deze amzetting beslist anders gesteld hebben. Indien de heer Otten deze zin derhalve ook anders mocht gelezen hebben dan bedoeld is kan ik hiervoor slechts mijn spijt betuigen. H. VOSMAN. Advertentie In hotel Rijsserberg vond vrijdagmiddag de aanbesteding plaats van een bejaarden centrum van de „Grietje en Jan ter Horst Stichting" te Rijssen. Er werd alsvolgt ingeschreven: Fa. Jansen Arnhem 746500 Fa. H. ter Avest, Nijverdal 699171, Fa. J. A. M. ter Beek Almelo 661.000, Gebr. Bornerbroek Apeldoorn, 719.000, Fa. A. H. Bos Henge- Beek Almelo 661.000, Gebr. Bornebroek lo 695.000 Fa. Te Brake, Lichtenvoorde, 683.000, Fa. G. H. Bröring, Apeldoorn 709.000, Fa. Dollen Wierden 629.600 Fa. J. Dijking, Markelo 662.200, Fa. H. Evers, Deventer 698.800, Fa. Hegeman, Nijver dal 704.000, Fa. G. Hondelink, Goor 688.000 Fa. Huiskes, Enschede 586.000, Erven Jan sen, Nieuw Gennep 668.000 Fa. v.h. S. J. van Kemp Silvolde 699.200, Fa. Mensink Nijverdal 701.500, Fa. G. Miel Almelo 673.000, Fa. Odink Eibergen 653.000 Fa. Gebr. Pas Rijssen 630.325, Fa. F. Paul Apeldoorn 703.000, Fa. H. Podt, Nijverdal 639.120, N.V. Aannemersbedrijf v.h. v.d. Sande 's Hertogenbosch 733.000 Fa. F. Schreuder, Zutfen 702.000, Fa. Stam en Smeyers Rijssen 610.000, Fa. A. J. ter Steege, Rijssen 604.900, Fa. G. Velten, En ter 579.985, Fa. H. de Wilde Enter (Laag ste inschrijver) 575.513, Fa. A. Wolterink Rijssen 632.200. De verkoop van bouwterreinen in de ver schillende uitbreidingsplannen in de gemeen te geschiedt tot nu toe door de gemeente raad. Omdat de verkoop van deze terrei nen geschiedt tegen de bij de exploitatie opzet yan het betreffende uitbreidingsplan vastgestelde prijs per m2 en onder de door de raad vastgestelde „verkoopvoorwaarden gemeente Rijssen" zijn B. en W. van me ning dat het vaststellen van het verkoopbe- sluit door de raad niet anders dan een for maliteit is te noemen. Teneinde de verkoop van bouwterrein vlot af te werken achten B. en W. het wenselijk dat de bevoegdheid van de raad gedele geerd wordt aan het college. De commissie van openbare werken kon zich hiermede verenigen weshalve B. en W. de raad voor stellen een besluit hiertoe te nemen. Door de Algemene woningbouwvereniging „Riessen" zullen in het plan Lentfersstuk ken 24 woningen worden gebouwd n.l. 12 éénsgezinswoningen en 12 etage won togen. De grondkosten voor de 12 éénsgezinswontogen worden geraamd op 34.268,78 en de bouw kosten op 214.531,58. De rijksbijdrage zal bedragen 3.227,49 per jaar. De huur va de woningen zal bedrage 16,60 per week. Voor de 12 etagewoningen worden de grond kosten geraamd op 21.147,54 en de bouw kosten op 211.572,65. De rijksbijdrage voor deze woningen is berekend op 2.901,24 per jaar. De huur voor deze woningen zal bedragen 15,90 per week.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3