LIJST 5 Nieuwe wijkgebouw Groene Kruis officieel geopend BW CONTRACT JAGERSVERENIGING ZAL WORDEN GEWIJZIGD m Weyerd wordt wandel Eervol ontslag dierenarts Van Doorn Gemeentebelangen Zondagsdienst dierenartsen RAAD RIJSSEN: plantsoen Coöp Boeren eenbank „Notter" VUU9JOAR J. LICHTENBERG AGENDA BURGERLIJKE STAND S.G.P. a.s. Dinsdag 8 uur Predikbeurten Vrijdag 18 mei 1962 40e jaargang No. 19 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per voorpost-abonnees f 1 40 per kwartaal kwartaal, Administratie en Redactie: Enterstraat 10. Rijssen Telef 2308 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties '0 cent per mm Bij contract korting HU1TENWAL 31 - RIJSSEN VOOR In verband met zijn vertrek naar elders heeft de heer A. van Doom de raad verzocht hem eervol ontslag te verlenen als hoofd van de vleeskeuringsdienst en als directeur van de veemarkten. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek in te willigen. De opvolger van de heer Van Doorn de heer J. P. van Nouhuijs heeft inmiddels ge solliciteerd naar de beide vrijgekomen func ties. B. en W. stellen de raad voor de heer van Nouhuijs te benoemen tot keuringsvee arts, hoofd van de vleeskeuringsdienst in vaste dienst en tot directeur van de vee markten voor de duur van 1 jaar. Advertent i'e STEMT STEMT [T A. H. TER HORST M. JANSEN H. ROOSINK De dienst wordt zondag a.s. door dierenarts J. Siebelink, 05496-298. waargenomen Wierden, tel m ■■s Het was dinsdag voor de ver. Het Groene Kruis Rijssen een belangrijke dag, want het nieuwe wijkgebouw (het 2e gebouw van de ver.) staande aan de Koninginneweg werd officieel geopend. De gemeenteraad van Rijssen kwam woens dagavond voor de laatste keer voor de verkie zingen bijeen. Hoewel er niet zo heel veel belangwekken de punten aan de orde waren, nam de ver gadering toch nog behoorlijk veel tijd in be slag. De heer Otten merkte bij het punt ingeko men stukken op, dat hij „een schrijven van de Rijssen.se Jagersvereniging" van 18 april miste. Dit schrijven was aldus de heer Otten toch gericht aan het college van b en w en aan de raad. De heer Jac Voortman sloot zich hierbij aan. Dit raadslid, dat het al eens eerder voor de Rijssense jagers heeft opgenomen deed dat ook nu met overtuiging en enthousiasme. De algemene Inspectie op de Jachtwet al dus de heer Voortmae is van mening, dat het contract dat de gemeente met de Rijs sense Jagersvereniging heeft, niet voldoet aan de eisen van de Jachtwet. De gemeenteraad heeft het jachtrecht op de gemeentelijke ter reinen in 1960 aan deze vereniging verpacht, en als het zo is aldus spr. dat er onvolkomen heden in dit contract te ontdekken zijn, dan kunnen deze toch gewijzigd worden. Dan kunnen zo ging de heer Voortman ver der de jaehtacties aan de Rijssense jagers worden uitgereikt. De heer Haase vond het bevreemdend, dat het contract dat 6 jaar geleden is opgesteld nu plotseling onvoldoende blijkt te zijn. De voorzitter (Burgemeester Landweer) merkte op, dat er grote animositeit heerst bij de Rijssense jagers, hetgeen het vorig jaar aanleiding heeft gegeven tot grote moei lijkheden. „Ik ben nu uitermate voorzichtig met het uitgeven van de jachtactes, en daar om is het A.I.J. ingeschakeld om een afdoen de advies uit te brengen. Het contract zal ongetwijfeld worden gewij zigd, en dan kunnen de jachtaktes uitgereikt worden. „Ik hoop, dat de nieuwe voorzit ter van de jagersvereniiging in staat zal zijn de rust in de kringen van de Rijssense ja gers te herstellen", aldus de voorzitter. De heer Voortman merkte tot slot op, dat iedereen die zich daartoe aanmeldt als lid van de Jagersvereniging wordt ingeschreven. Het voorstel betreffende het verlenen van bijdragen ten behoeve van super-onrendabele waterleidingaansluitingen gaf aanleiding tot verschillende opmerkingen, waarvan er een deel in het verleden, ook .reeds .zijn gemaakt. De heer Jansen achtte het een onbillijk heid. dat voor de kosten van de super-onren dabele aansluitingen de kleinere en de mid delgrote gemeenten moeten opdraaien. Spr. vroeg zich af of er geen mogelijkheid zou kun nen worden gevonden om de grote en de gro tere gemeenten, die beschikken over een eigen waterleidingbedrijf, te dwingen bijdragen voor deze super onrendabele gebieden ter beschik king te stellen. Het is toch een algemene voorziening, aldus spr. Toen Rijssen ongeveer 30 jaar geleden trachtte een eigen bedrijf te stichten werd dit door de regering onmogelijk gemaakt. Wethouder Scholman achtte deze dwang maatregel moeilijk te verwezenlijken. Des tijds hebben verschillende grote gemeenten een concessie voor een eigen waterleidingbe- dr:if gekregen. De W.M.O. (Waterleidingmaat schappij Overijssel) kreeg toen de taak de re9t van de provincie te bedienen. Het zal nu moeilijkzijn om de grote gemeenten te dwingen bij te dragen in aansluitingen in su- pei-onrendabele gebieden. De voorzitter zegde toe, dit vraagstuk voor te leggen aan de vereniging van Nederlandse gemeenten. Het voorstel tot uitgifte in erfpacht van bouw terrein aan de Grietje en Jan ter Horststich ting voor de bouw van een bejaardencentrum was voor de heer A. H. ter Horst aanleiding te vragen of de grondprijs niet lager gesteld zou kunnen worden, omdat de stichting toch een sociaal doel beoogt. De voorzitter antwoordde dat er dan spra ke zou zijn van een soort gemeentelijke sub sidie. De heer Haase vreesde de consequenties hiervan. Dan zouden ook woningbouwvereni gingen, die waningen voor bejaarden zouden gaan bouwen met hetzelfde verzoek kunnen komen. De heer Paauwe zag in het goedkoper stel len van de grondprijs ook een gevaar. Hij zou liever zoeken naar een andere manier om de stichting te helpen. De heer Otten vroeg of ook woningbouw verenigingen bouwterrein van de gemeente in erfpacht zouden kunnen krijgen. De voorzitter dacht dat hiertegen geen be zwaar zou bestaan. Het voorstel betreffende de voorrangskruising Oranjestraat-Graaf Ot- tostraat Kerkstraat werd zonder enige discus sie aangenomen. De raad besloot eervol ontslag te verlenen aan de heer A. van Doorn als keuringsvee arts en als directeur der veemarkten en in zijn plaats te benoemen de heer van Nou huijs, met dien verstande dat de benoeming tot directeur van de veemarkt tijdelijk (voor 1 jaar) zou zijn. De heer Hodes vroeg zich af of het nog no dig was, een directeur van de veemarkten te benoemen, gelet op het verschijnsel, dat de veemarkt van minder betekenis is geworden. De voorzitter wees op de grote aanvoeren op de varkensmarkt en wethouder Scholman was van mening, dat er op de markt leiding moet zijn. In verband met dit heuglijke feit, had het bestuur een bijeenkomst belegd in hote) Weitering, waar verschillende genodigden aanwezig waren, o.m. het college van B en W. dr. Hulshof, zr Slotboom en wijk zusters van het Groene en Wit-Gele Kruis, di recteur van gemeentewerken en de archi tect. De voorzitter de heer A. H. ter Horst sprak een openingswoord. Het feit, aldus spre ker, dat wij de opening van het nieu we wijkgebouw vrij sober vieren, is dat wij dit getouw beschouwen als een depen dance, welke nodig was omdat het hoofd gebouw niet in het centrum, maar in het oos ten lag en de uitbreiding van Rijssen meer in westelijke richting is gegaan. Spr. noemde het min of meer een feest dag, omdat de vereniging een goed ingericht gebouw rijker is gewerden, dat bovendien architectonisch een as ;inst voor Rijssen is, waarvoor spr. architect Warnaar dank bracht. Weth. Scholman bracht hierna namens het gemeentebestuur een felicitatie over (wegens verhindering van burgemeester Landweer). De inwoners van het westelijk deel der ge meente zijn ook verheugd over dit gebouw en hij sprak de hoop uit dat dit gebouw aan de verwachtingen die het bestuur hier aan stelt, moge voldoen. De heer Vos, secretaris van 't Prov. Over. bestuur van het Groene Kruis was van me ning, dat het niet overal even gemakkelijk gaat omdat de financiën noga] een rol spe len. Maar Rijssen kan het wel aan, aldus spr Het Groene Kruis ontwikkelt zich snel en krijgt steeds meer taken, maar de wijk verpleging moet in de eerste plaats genoemd worden. Namens het Wit-Gele kruis sprak de heer Paauwe zijn gelukwensen uit. Hij bracht dank voor de prettige en collegiale wijze van =amenwerking met zijn kleine ver. Hij bood een enveloppe met inhoud aan. Dr. Hulshof, districtskinderarts te Ensche de, was van mening, dat men door dit ge bouw hier beter kan werken voor de kin- derhygiëne, omdat er nu meer mogelijkhe den voor d- inwoners van westelijk-Rijssen komen. De voorzitter bedankte in zijn slotwoord de diverse sprekers voor hun hartelijke woor den. Weth Scholman dankte hij voor de goe de samenwerking en de ontvangen subsidie. Bloemen waren ontvangen van de aan nemers fa Stam en Smeijers en van de fa. Schreuder. Van de architect was een prach tige plant voor het gebouw ontvangen. Na afloop van dit samenzijn begaf het ge zelschap zich naar het nieuwe wijkgebouw- west (zoals het thans door het bestuur wordt aangeduid), om dit nader in ogenschouw te nemen. Allen waren zeer enthousiast over deze nieuwe aanwinst van het Groene Kruis. Ook voor de gemeente als geheel. Na stemming bleek dat de heer van Nou huijs was gekozen zowel als keuringsveearts als tot directeur van de veemarkten. De raad stelde een krediet beschikbaar voor de aanschaffing van een veegmachine ten be hoeve van de dienst gemeentewerken. Het laatste voorstel dat aan de orde was, wss het plan tot verbetering van de Weijerd. B. en w. waren van mening, dat de beste oplossing zou zijn de oude stadsbleek te be stemmen als wandelplantsoen. In een vorige vergadering was een voor stel van b en w aan de orde geweest de stadsbleek in te richten tot hertenkamp, dit op verzoek van enkele raadsleden. De heer Jac Voortman verklaarde zich nog steeds een voorstander van het hertenkamp idee. Spr. herinnerde aan het standpunt van de commissie van openbare werken, hetgeen inhield dat deze commissie ondanks de hoge kosten een hertenkamp de beste oplossing achtte, omdat men geen betere idee kon vin den. De heer Otten (lid van de commissie van openbare werken) wijzigde zijn standpunt, dat hij in deze commissie had ingenomen. Ik be twijfel aldus spr. of de commissie zich de ho ge kosten die een hertenkamp met zich zouden brengen heeft gerealiseerd. Er zijn verschil lende mogelijkheden, aldus spr. die zich in verband met de onderhoudskosten een voor- Advertentie Onze lunJelijke reserves ju ruim f 1UO.- mil loert stellen ooi Uw spaarsaldo veilic Wendt U vol vertrouwen tot de stander verklaarde van het voorstel van b en w. (wandelplantsoen). De heer Hodes kon zich niet voorstellen, dat de onderhoudskosten van een hertenkamp zo hoog zouden zijn. Het maken en onder houden van een plantsoen is ook duur aWus spr. die verklaarde een voorstander te zijn van de inrichting tot hertenkamp. Wethouder Goosen was van mening, dat het grasland op de Weijerd niet geschikt zou zijn voor de herten, een standpunt dat gedeeld werd door de heer Ter Avest. Een herten kamp zou in 'n geheel ander gebied van de gemeente moeten worden ingericht. Als van de Weijerd aan aantrekkelijk plantsoen wordt gemaakt zullen daar vele Rijssenaren blij mee zijn. De heer Haase was weer een tegengestel de mening toegedaan. Een hertenkamp vond spr. een levendigheid in de gemeente waar van velen plezier zouden beleven. Tot. slot werd gestemd over het voorstel van de heer Jac Voortman (hertenkamp). Het voorstel werd verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heren Haase, Hodes en Pluimers en de heer Jac Voortman. De overige raadsleden stemden tegen Dit be tekent dat het voorstel van b en w, (bestem ming tot wandelplantsoen) is aangenomen. De raad besloot nog in principe te beslui ten om de onteigening van verschillende per celen in de le gordel van plan Zuid aan hangig te maken. In de rondvraag infor meerde de hr. Nijland naar de stand van za ken betreffende de huurverhoging van ver schillende gemeentewoningen. Enige tijd geleden had spr. kritiek gehad op het feit, dat in hetzelfde complex door die genen die gereclameerd had een lagere huur werd betaald dan door anderen, die dat niet hadden gedaan. De voorzitter had toen toegezegd deze af faire bij de minister aanhandig te maken. De heer Nijland kreeg ten antwoord, dat van le complex de huurverhoging niet door zou gaan. De heer Otten had kritiek op een teveel aan verkeersborden vooral op markt dagen. De voorzitter zegde toe deze zaak te „laten nagaan". De heer Paauwe vond dat de aanleg van het parkeerterrein bij het zwembad slechts traag vorderde. Het schiet niets op. Er wer ken slechts een 5 tal GSW arbeiders. Wan neer komt dat op deze manier klaar? De voorzitter: We zullen pogen de werk zaamheden te bespoedigen. De heer Ter Horst vroeg of er geen mogelijkheid kon worden gevonden voor de bestemming van een ter rein voor stalling van fietsen in de binnen stad. Busreizigers weten vaak niet waar ze met de fietsen moeten blijven, zodat 't Schild door de vele fietsen een rommelige indruk krijgt. Een duidelijk antwoord op deze vraag werd niet gegeven. Wat is 't non mooi in de natuur, 'k Loop vuur plezeer de buske duur, Nen heeln hoop kntippe stoat op springn, De vuelkes zeent al drok an 't zingn. lej roekt det 't vuurjoar is ekümm, Det 't weenter ofskaejd hef enümm, Al is het dan ook nog wat fris, An als kuej zeen det 't vuurjoar is. De vuelkes breut of bouwt een nüs, De heeste waejt in 't greune grüs, De bueme kotns nog zo misseun, Zeent hoaste allemoa wier greun. Joa als wat dood skeen lüp wier oet, De vruchbueme zeent as ne broed, Ze hebt, as ham ze 't of espvükn, Het mooiste feestkleed an etrükn. Gin meanske zal het ooit gelukng Um dit in wüere oet te drukng, 't Is 'n woonder daw' neet kuent vestoan, Allene mear kuent oondergoan. J. Rozendom, Rijssen. Advertentie Bad-slips. Weekenders, spnrtkleding, Bell-o-fast hemden enz. Schild 2, Rijssen 19 mei Ledenvergadering Eerste Rijssense Kanarievereniging café ,,'n Hook" 21 mei Ledenvergadering C.H.-A.R. Jeruël. 30 mei Ledenverg. Hengelver. Ons Vermaak café Smit. 31 mei Sportdag Rijssen Vooruit, R.V.-terrein. 8 uur Teenagershow Muziektent Volksp. 8 uur dansen Volkspark. 7 juli Drumbandconcours, Volkspark Elke zaterdag en woensdag om 2 uur en 7 uur Schietvereniging Tubantia terrein Bies- terij. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, kamer 7 (afdeling Alge mene Zaken). GEBOREN: Arend Jan, z.v. E. J. Schuttert en M. J. Seppenwoolde, Keizersdijk 16, 7 mei; Jannette, d.v. H. Nijkamp en A. Pongers, Brekeldlaan 10, 9 mei. Dina, d.v. J. Sanderman en J. van Putten, Tabaksgaarden 54, 9 mei; Johannes, z.v. A. J. Smelt en G. Nieu- wenhuis, Banisweg 7, 10 mei; Albert, z.v. H. Wierbos en G. van Putten, Vennekesgaarden 66, 10 mei; Jan Hendrik, z.v. G. D. Baan en J. Brunne- kreef, Banisweg 13, 11 mei; Hermannus, z.v. J. Baan en G. Rohaan, Margrietlaan 2, 12 mei; Alberdina Hermina, d.v. H. Meenks en H. Ligtenberg, Holtentorensweg 37, 13 mei. ONDERTROUWD: Jan Willem Beltman, 24 jaar, Rijssen, Kei zersdijk 58 en Gerritdina Ligtenberg, 22 jaar Rijssen, Bleekstraat 23, 8 mei; Jan Willems, 25 jaar, Rijssen, Marijkestraat 2 en Hendrika Waanders, 20 jaar, Rijssen, Wilhelminastraat 3a, 10 mei. GETROUWD: Derk Jan Nijzink, 23 jaar en Jansje Har- bers, 22 jaar, Lochem, Hoge Enk 3, 10 mei. Jan Zieleman, 26 jaar en Egbertdina Derkje Dommerholt, 22 jaar, Rijssen, Nassaustraat 32, 11 mei. OVERLEDEN: Jan Ilbrink, 85 jaar echtgenoot van R. Prins Elsenerstraat 20, 8 mei te Almelo Johanna Willemina Danneberg, 60 jaar echtgenote van G. Pijffers, Nijverdalseweg 39, 8 mei te Almelo. Advertentie spreekt in een lokaal v.d. Walkerk BURG. G. A. A. ADELAAR Onderwerp: „POLITIEK EN GEMEENTEBELANG" Ned. Herv. Gem. (Grote Kerk) 19.30 uur ds. Steebeek, Em pred. van Zeist, 15.00 uur ds. van Tuyl, (bed H.D.) WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur ds van Tuyl, 19.00 uur ds. Steenbeek, Zeist. NOTTER: 19.30 uur ds. van Tuyl. Ger. Gem. (Noorderkerk) 9 30 uur en 19.00 uur ds van Haaren, 15.00 leeedienst. Ger. Kerk (Boomkamp) 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. Oud. Ger. Gem. (Bevervoorde) 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur lees- dienst. Oud Ger. Gem. (Oranjestr.) 9.30 uur en 15 00 uur ds van Dijk. Ger. Gem. in Nederl. (Eskerk) 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond. (Afd. Rijssen) 10.45 uur ds. M, Blom, Hengelo (O.) SPREEKBEURT S.G.P. A.s. dinsdagavond hoopt Burg. G. A. A Adelaar, Meliskerk, een tijdrede te houden in de Walkerk. Als onderwerp heeft hij gekozen „Politiek en Gemeentebelang". Zie adverten tie in dit nummer.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1