Veilig Verkeersactie had goede start TOCH NOG FEESTOP 30 APRIL? PREDIKBEURTEN Trekk ïngsdatum 7 april Trekkingsdatum 10 april Nieuwe onderwijzeres De nieje f iet se Gevestigd P. N, KAPTEYN leraar bloemsierkunst Parkeren voor herdenkings monument geeft aanstoot Zend felicitatiekaart naar Paleis Soestdijk Voorlopig geen openbare telefooncel in Rijssen DANK ZIJ V.V.V.: Aanleg van Kruisweg J. LICHTENBERG Benoemd Cu&p Boerenleenbank „fcoutr" Burgerlijke stand AGENDA Zondagsdienst Groene Kruisvereniging Zondagsdienst dierenartsen Rij ssen-W ierden Wachtmeester Berkel plotseling overleden Geslaagd De heer van Maanen weer hoofd Julianaschool Zilveren jubilea bij Ter Horst Co. Vrijdag 13 april 1962 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal, voor post-abonnees f 1.40 per kwartaal 40e jaargang no. 14 Administratie en Redactie: Enterstraat 10, Rijssen, Telef. 2303 (05480) 1® lil Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm Bij contract korting HUTTESrüTAL 31 KIJSSEN WEEKBLi VOOR Evenals vorig jaar toen de Veilig Verkeers actie, georganiseerd door de Rijssense Mid denstandsverenigingen veel belangstelling on dervond, heeft het er de schijn van dat de actie, die dit jaar op dezelfde leest is ge schoeid weer een groot succes gaat worden. Het publiek waardeert de activiteiten van de Rijssense middenstanders kennelijk en de uitgifte van de veilig verkeerszegels werken stimulerend op de verkoop. Vanaf de eerste dag, dat deze zegels in roulatie waren zijn ze bij honderden op de daarvoor bestemde deelnameformulieren ge plakt en de vraagstukjes, die op deze for mulieren waren aangebracht bleken voor de meeste deelnemers oplosbaar. De eerste deelnemers, die in de hoofdprij zen vielen (waardebonnen van 100 en van 50) waren de heer en mevr. Plomp uit Ruurlo, terwijl op de 2e trekkingsdag de hoofdprijs werd gewonnen door de heer A. J. Rutterkamp uit Rijssen. De waardebon van 50 werd op die dag gewonnen door de heer P. M. v.d. Breemen. De waardebonnen kunnen worden afgehaald bij de Twentse Bank. De actie loopt tot en met 21 april. Tot slot de lijst van winnaars van 7 en van 10 april. 100 S. J. Plomp, Wilhelminalaan ld Ruurlo 50 H. S. Plom-Heuvink Wilhelminalaan ld Ruurlo, 25 Mevr. A. B. Ligtenberg-Vene- klaas A. Baanstraat 66a Rijssen, 10 G. J. Buursink, Provincialeweg 2 Nijverdal, 10 A. Ligtenberg A. Baanstraat 66a Rijssen, 10 S. ten Hove Nijverdalseweg 63 Rijssen. De volgende personen or.tvangen een waar debon van 2,50. H. Ligtenberg, Holterweg 74, Rijssen, H. Ligtenberg, idem, C. Dijkstra Trompstraat 25, Rijssen, F. H. Smit Rijssensestraat 136 Wierden, A. Ligtenberg A. Baanstraat 66a Rijssen (7x) F. H. Smit Rijssensestraat 136 Wierden, Mevr. A. Ligtenberg-Veneklaas A. Baanstraat 66a Rijssen, J. Hodes Wierdense- weg 81a Rijssen, Mej. C. Roosink, A. Baan straat 54 Rijssen, Namoa Mouw Trompstr. 32 Rijssen, F. J. Smalbrugge, Blinde Ba- nisweg 6 Rijssen, J. D. Smalbrugge idem, H. Aaftink, Goldsteinstr. 17, Holten, A. Nij- kamp Vennekesgaarden 23 Rijssen, Thea Mouw Trompstraat 32, Rijssen, G. Mouw Trompstraat 32 Rijssen, Nanda Mouw, idem M. Kreijkes, Stationsdwarsweg 49 Rijssen, Kreijkes-Pol, Stationsdwarsweg 49 rijssen M. Kreijkes idem, B. Jansen Markeloseweg 21 Rijssen, Nanda Mouw Trompstraat 32 Rijs sen, B. Jansen Markeloseweg Rijssen, Thea Mouw Trompstraat 32 Rijssen, J. A. Velnaar Schoolstraat 1 Rijssen, A. Nijkamp Vennekesgaarden 23 Rijssen, A. Nijkamp idem, A. Nijkamp idem, A. Struik, Enter straat 5, Rijssen, idem, A. Struik Enterstraat 5 Rijssen, Nanda Mouw Trompstr. 32 Rijs- Advertentie sen B. J. ten Brinke Markeloseweg 19 Rijs sen A. Nijkamp Vennekesgaarden 23 Rijssen. 100 A. J. Rutterkamp, v.d. Broekestraat 19 Rijssen, 50 P. M. v.d. Breemen Enter straat 168a Rijssen, 25 J. A. Kuipers Bea- trixstraat 10 Rijssen, 10 S. J. Plomp Wil helminalaan ld Ruurlo, 10 A. Ljgtenberg Arend Baanstraat 66a Rijssen, 10 A. J. Rutterkamp v.d. Broekestraat 19 Rijssen. Onderstaande personen ontvangen een waar debon van 2,50: H. Ligtenberg Holterstraatweg 74, Rijssen (3x) J. ten Hove Tabaksgaarden 20 Rijssen J. ten Hove, Tabaksgaarden 26 Rijssen (6x) B. Jansen, Markeloseweg 21 Rijssen (2x) G. J. Buursink, Provincialeweg 2, Nijverdal W. Nieuwenhuis-ten Berge J. H. ter Horst- str. 24 Rijssen, E. de Ruiter, Hendrik Worm- sestraat 1, Nijverdal, W. Dijkgraaf, Nijver- dalsestraat 134 Wierden, S. J. Plomp Wil helminalaan ld, Ruurlo, J. H. Wolterink, Tuinstraat 10a, Rijssen J. Brunnekreef, Ju- lianastraat 22 Enter, A. Ligtenberg, A. Baanstraat 66a Rijssen (3x) Mevr. A. B. Ligtenberg-Veneklaas, A. Baanstraat 66a, G. J. L. Kroeskop, Dannenberg 53 Rijssen (2x) D. Wessels, Vennekesgaarden 39 Rijssen, H. ten Berge-Baan J. ter Horststraat 24 Rijssen G. Klein Horsman, Verenlandsweg 29 Rijs sen (2x) Wed. Smit, Spuitstraat 20 Rijssen (9x) J. H. Kappert Irenelaan 8 Rijssen (2x) Tot onderwijzeres aan de chr. school in de Zuiderstraat (Julianaschool( werd be noemd mej. W. Vixseboxe te Almelo. Dieks har ne nieje fietse, Het was een heel bes moark, En zo as 'n fietsenmaker Ezeg har, iezerstoark. Zeg Jenne, ik wil efkes Noar Beernd op 'n Eanterweg, Nee, 'k bliewe doar neet lange, 'k Zin der wal wier biej 't lech. Beernd stun net vuur de dure, Wel heb ik van min leawn, Dieks wat ne mooie fietse, Zeg Jannoa, kiek ees eawn. Ook Jannoa prees de fietse, Non iej heb 't vuur mekoar, Mear komt ter ion ik hebbe Krek 'n lekker betje kloar. Joa Jannoa mear neet lange, Ik stap op tied wier op, De fietse teeng de mure, Dieks dee het slot er op. Het was zonn half uurkn later, Non goa 'k, zear Dieks, wier weg, Ik zol neet lange kuiern He'k teeng de vrouwe zeg. De dure in de hane Bleef Dieks nog efkes proatn, Hee veuln in alle tasken, Woer har hee 'n sluttel loatn. De laatste rotswand tussen de Ita liaanse en Zwitserse kant van de Sint Bernardtunnel is gisteravond doorbroken. Het enorme project werd uitgewerkt door Italiaanse en Zwitserse ingenieurs. Het werkelijke boren begon in '5$, Nu, 40 maanden later, zijn er dui zenden kubieke meters rotsgrond reeds verwijderd uit het binnenste van de berg; men hoopt de tunnel het volgend jaar in gebruik te kunnen stellen. Op de foto een interieur van de tunnel in wording. Telefoon 05486-2829 Grotestraat 160, Nijverdal De Rijssense vereniging van Oud Strij ders hield in café Hegeman haar jaarlijkse ledencontactavond. Na een openingswoord van de voorzitter de heer G. J. Rozendom, bracht de secre taris de heer J. Brandriet zijn jaarverslag uit. Het ledental bedraagt momenteel 140. De verschillende activiteiten van de vereni ging van het afgelopen jaar werden in kor te trekken gereleveerd. De penningmeester de heer H. J. Brinks bracht vervolgens zijn financieel verslag uit, dat in orde was be vonden door de kascommissie bestaande uit de heren W. Schulenburg, en J. Baan. De aftredende bestuursleden de heren J. Brand riet, G. J. Ligtenberg en H. ten Berge wer den herkozen. Tot lid van de kascommissie werden benoemd de heren A. J. Kreijkes en C. van Eijk. Tot afgevaardigden naar de herdenking op de Grebbeberg werden aan gewezen de heren G. J. Ligtenberg, G. J. RozendotmW. Rozendom en J. H. Dammen- holt. Besloten werd ook dit jaar op de avond van de 4e mei een stille tocht naar de al gemene begraafplaats te houden ter herden king van allen, die gevallen zijn in de jaren 1940-1945. Door een der leden werd opgemerkt, dat voor het monument aan de Lentfersweg (voor de alg. begraafplaats) vaak vrachtauto's ge parkeerd staan, hetgeen getuigt van weinig begrip voor de betekenis van het doel van het monument. Ik heb me daaraan vaak ge- ergerd aldus dit lid van de vereniging van Oud Strijders, en hij stelde de vraag of ihet bestuur hier „iets aan kon doen". Het bestuur, dat veel begrip had voor deze op merking zegde toe, dat alle moeite zou wor den gedaan hiervoor een oplossing te vinden De burgemeester van Rijssen heeft zich tot de ingezetenen van de gemeente gewend met een schrijven, waarbij een felicitatiekaart is gevoegd, waarop postzegels geplakt kunnen worden, waarvan de opbrengst bestemd is votv een huldeblijk aan het Koninklijk Zil veren echtpaar. De tekst van het schrijven luidt al-s volgt: Met het doel de actie van het NATIONAAL COMITé voor het zilveren huwelijksfeest van de Koningin en de Prins der Nederlanden te ondersteunen, wend ik mij bij deze tot de ingezetenen onzer gemeente met het verzoek postzegels op bijgevoegde felicitatiekaart te plakken en deze vóór 21 april a.s. te zenden aan het Koninklijk Zilveren Echtpaar. Wellicht ten overvloede zij vermeld, dat het Nationaal Comité zich ten doel stelt een kapitaal bijeen te brengen, waaran H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins een passende bestemming willen geven. De waarde van de postzegels kan een be langrijke bijdrage vermen. Ik vertrouw dat U aan mijn verzoek, de kaart beplakt met postzegels te verzenden aan het Koninklijk Paleis Soestdijk, wel gevolg wilt geven, over tuigd als ik ben van Uw grote genegenheid en trouw jegens H. M. de Koningin en Haar Koninklijke Gemaal zomede jegens de overige leden van het Koninklijk Huis. Het bestuur van de VVV Rijssen heeft een verzoek' tot de directeur van het Telefoon district te Hengelo gericht in Rijssen een openbare telefooncel te plaatsen. Plaatsing van een telefooncel is in de plannen opgenomen, zo reageerde men van de zijde van het telefoondistrict, maar het zal nog wel geruime tijd duren voordat in Rijssen een openbare telefooncel kan wor den geplaatst o.a. ook in verband met de ter beschikking staande apparatuur". Onze plaatsgenote mej. D. M. Jorissen, hoofdleidster aan de Oranjekleuterschool te Almelo, slaagde te Amsterdam voor het examen kleuter-pedagoge. Het comité tot viering van nationale feest dagen, dat de laatste 9 jaar op verantwoor de wijze op nationale ho >gtijdagen in Rijs sen festiviteiten heeft gr ,.rganiseerd, bestaat praktisch niet meer. Daarom aldus de heer G. Kappert, de ac tieve voorzitter van de Rijssense VW) moe ten wij met elkaar trachten, dat het zilveren jubileum van het Koninklijk Paar op 30 april in Rijssen niet ongemerkt voorbij gaat. Hiermee hield een aantal afgevaardigden van verschillende verenigingen zich bezig in Café Struik, met als resultaat, dat het er de schijn van heeft, dat de VW voorzitter nog juist op tijd is geweest om een aantal Rijssenaren te animeren zich in te zetten voor het bijzondere feest, dat op 30 april overal in den lande zal worden gevierd. De heer Kappert gaf een uitvoerige uiteen zetting van de reden, waarom de VVV ge meend heeft deze vergadering te organise ren. Na het overlijden van de heer J. de Jong, die de grote animator van het Comité Nationale Feestdagen was is het met de activiteiten van dit comité bergafwaarts ge gaan. Verschillende comitéleden hebben om uiteenlopende redenen bedankt, zodat van het oorspronkelijke comité alleen nog de heer J. Ehrenhard zitting heeft. Het zou zeer te betreuren zijn aldus de heer Kappert als er op 30 april niets zou gebeuren. Wij moeten ons inzetten met al onze krachten om 'alsnog een waardig pro gramma in elkaar te zetten. Namens het bestuur van de VVV kon hij mededelen, dat deze vereniging bereid was, het gehele avondprogramma op 30 april te Met de aanleg van de Kruisweg (verbin dingsweg Markeloseweg-Arend Baanstraat) zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. Deze weig was geplaatst op de z.g. urgen- tielijst van de in 1962 te verbeteren straten. Inmiddels is een globale raming van dé kosten gemaakt tot een bedrag van 37.950. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag voor bovengenoemd doel te voteren. -rzorgen gesteld, dat de gemeente hiervoor een subsidie wil voteren. Besloten werd 'n voorlopig comité op te richten, dat de mo gelijkheden zal onderzoeken tot het samen stellen van een verantwoord, afwisselend pro gramma. Gedacht werd aan een zangauba de, een défilé, vlaghij sen, enz. In het voorlopig comité namen zitting: Mej. A. van Pijkeren, Mej. R. Velner en de heren D. Bakker, J. Rozendom, J. Ehren hard, G. Kappert, J. Zeeuw en E. Bouw meester. Mear woer of Dieks ook zocfaen, Dan boetn en dan wier binn, Noarns lear zin fietsensluttel, Wa t mos hee non begin n. Iej kuent zear Beernd, het beste Die fietse hier loatn sitoan, Mear Dieks wol zoonder fietse Neet wier noar 't hoes hen goan. Dieks is met zinne fietse Wal wier in 't hoes ekumm, Hee hef, wat mosse aanders, De fiets op 'n nakke numm. J. Rozendom, Rijssen Advertentie CONFECTIE- EN KERKO-OVERHEMDEN Advertentie De heer J. M. van Hunen hoofd aan de Julianaschool werd benoemd tot hoofd van de chr. school te Hoevelaken. Onze landelijke reserves ruim f 100. miljoen stellen ooi- Uw spaarsaldo veilic Wendt U vol verirou**n tot de GEBOREN: Hendrika Paulina, d.v. J. ten Hove en J. Haase de Bleijdestraat 11, 2 april; Leny d.v. P. C. Aangeenbrug en A. Visser Arend Baanstraat 5, 31 maart; Johannes Petrus Albertus, z.v. J. Fokke en G. de Vos, Molendijk 36b, 4 april; Jan, z.v. H. van Rees en B. J. van den Berg, Opbroekweg 15, 6 april; Saskia Maria Jacinta Theresia, d.v. F. W. H. Griepink en T. H. M. Veld, Julianastraat 9, 5 april; Jan, z.v. A. Wessels en W. Hageman, Braak- mansdijk la, 7 april; Catariena, d.v. D. Roessink en H. Kreijkes, Holterstraatweg 150, 6 april. GETROUWD: Willem Korevaar, 25 jaar en Janna Scherphof, 23 jaar, Krimpen a.d. IJs- sel Breitnerstraat 8, 3 april; Gerrit Jan Pijffers, 22 jaar en Jenneken Nij- land, 25 jaar, Rijssen Huttenwal 22, 5 april. OVERLEDEN: Jan Willems, 76 jaar, we duwnaar van H. Wegereef, Nijverdalseweg 88, 2 april. Zondag 15 april en Goede Vrijdag 20 april NED. HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 9.30 uur ds. Kool (Bev. nieuwe lidmaten) 15.00 uur ds. Van Tuyl (Bed. H. D.) Goede Vrijdag 9.30 uur ds. Vos Westerkerk: 9.00 en 10.45 uur ds. M. J. G. van de Vel den, Renkum 19.00 uur ds. Van Tuyl Goede Vrijdag 19.00 uur ds. Van Tuyl Notter: 19.30 uur ds. Kool GER. GEMEENTE Noorderkerk: 9.30 en 19.00 uur ds. Van Haaren 15.00 uur leesdienst Goede Vrijdag 9.30 uur ds. Van Haaren OUD GER. GEMEENTE Bevervoorde: 9.30, 14.30 en 19.00 uur leesdienst Goede Vrijdag 9.30 uur de heer Vosman OUD GER. GEMEENTE Oranjestraat: 9.30 en 15.00 uur ds. Van Dijk Goede Vrijdag 9.30 uur ds. Van Dijk GER. KERK lomkamp: 9.30 en 15.00 uur ds. Brinkman GER. GEMEENTE IN NEDERLAND ikerk: 9.30 en 18.00 uur ds. Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst Goede Vrijdag 9.30 uur ds. Aangeenbrug NEDERL. PROT. BOND Afd. Rijssen: 10.45 uur ds. M. Blom, Hengelo (O.) 16 april Jaarvergadering Groene Kruis ho tel Weltering 17 april Vergadering Unitas, Jeruël 23 april Internationale rennen „Windhonden- vereniging Rijssen" baan Dannenberg 31 mei Sportdag Rijssen Vooruit R.V.-terrein 7 juli Drumbandconcours Volkspark Opgaven voor deze rubriek kunnen gesohie den ten stadhuize (kamer 7, afdeling Algeme ne Zaken). De dienst wordt zondag a.s. waargnomen in het Wijkgebouw Wierdenseweg. Zondagsdienst dierenartsen Rij ssen-Wierden De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rijssen, tel. 2487. In het Irene ziekenhuis te Almelo is dins dagmiddag heel onverwacht de heer H. G. Berkel, wachtmeester bij de rijkspolitie te Rijssen overleden. De verslagenheid vooral ook onder het politiecorps is groot. De heer Berkel was een zeer geziene figuur, die o.a. als voorzitter van de speeltuinvereniging Irene een grote populariteit genoot. De over ledene was 54 jaar oud en heeft diverse Rijs senaren onderricht in de cursus van het Vei lig Verkeer de z.g. Veiligverkeerssleutel. Voor het examen van de cursus Elastie ken-kousen slaagde te Zwolle mevr. J. ter Harmsel-ten Berge alhier. Tot hoofd van de Julianaschool werd be noemd de heer J. van Maanen, hoofd van een chr. school te Hilversum. De heer van Maanen is geen onbekende in Rijssen. Hij is n.l. eerder hoofd van de Julianaschool geweest, en nam enige jaren geleden een benoeming aan naar Hilversum. Enige werknemers van de N.V. Ter Horst en Co te Rijssen herdachten maandag de dag, dat zij 25 jaar in dienst van genoemd bedrijf werkzaam waren geweest. Het waren de heren A. J. ten Berge te Wierden, baas krasserij, H. van de Maat, Irenelaan 2, we ver, H. Nijkamp, Esstraat 35 spoeler en M. Zonnebelt, Nijverdalseweg 98, papiersnij der. Allen werden op het directiekantoor ont vangen en namens de directie toegesproken door de heer H. Jordaan. Hij bood hun een enveloppe aan en het draagspeldje 25 jaar dienst.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1