Het Riessender Jöddeken en de Drost FILMNIEUWS Reginox N.Y. hield ,Open Dag Deelnemers Veilig Verkeersactie 1962 Excelsior won moeilijke uitwedstrijd De Saint in actie Der Bettelstudent Propagandatoernooi RIVO SPORTCLUB RIJSSEN VERSLOEG SW Grote Veilig-verkeersrit Vrijdag 6 april 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Vrijdag en zaterdag de film Woensdag de film RIJSSEN buiten de wallen De Almelose koopman Jan Harbers reed door Rijssen. Zijn grote huifwagen verborg een kostbare lading. In het veerhuis had hij in de vroege morgen zijn paarden verzorgd. En door Jenne van het Veer, had hij zich een goede maaltijd laten voorzetten. Bij Ze ver Bats in Rijssen had hij nog stiekum contrabande ingeladen. Want Bats smokkel de soms en Jan Harbers nam het zo nauw niet, dat deed destijds geen enkele voorman. Op de weg naar Holten kwam hij David Poepzak achterop. Voor Jan geen onbeken de. De grote wagen zat vol' granen en ham men en vlak naast de voerman lag een zak met buskruit, iets wat niet vervoerd mocht worden. Maar de Deventer koopman Willem Drop, wilde het graag hebben, en handel was handel. David kroop op het uitnodigend gebaar in de wagen en zette zich neer op de zak met buskruid. Harbers bezwoer Da vid, geen pijp op te steken, want hij zat op het buskruit. David voelde zich niet op zijn gemak, maar de reis ging goed. Ook toen Harbers te Holten voorzichtig achterom keek. En daar bij Biggen Willem ook nog verbaden waar in laadde. Het Riessener Jöd deken vroeg niets. Hij zat alleen maar in de piepzak wat de drost van Salland op Ar- kelstein te zeggen had. Te Bathmen nam hij hartelijk afscheid van Harbers alsof het voor het leven was. De drost en de drostinne waren die morgen vroeg op. Zij verwachten de Jood van Rijssen. Die moest uitkomst brengen in twee zaken. De hoge Vrouwe van Arkelstein, zeer jaloers, had voor acht dagen een zware scene gehad met haren heer gemaal. Dat was zo gekomen. De ze ven-jarige zoon van de drost kwam juist uit het bed. Vader drost wilde juist een wan deling doen. En de zeer mooie dienstbode Fenne opende voor haar heer en meester de deur der drostenkamer. De drost streek de meid onder de kin en fluisterde, dag sahobbejakje! De zevenjarige Walter hoorde dit boven aan de trap. En toen het drostelijk gezin om twee uur in de middag aan tafel zat, vroeg de zevenjarige Walter, Schobbe jakje mag ik nog wat boontjes? Fenne kreeg een hoogrode kleur. En de hoge Vrou we nam haar veelbelovende zoon onder han den En hij biechte alles op, wat hij gezien had. Na de maaltijd kregen vader en moe der slaande ruzie. En Fenne werd op staan- den voet ontslagen. Maar het meisje liet het er niet bij zitten. Zij waarschuwde de meisjes van Bathmen en verre omgeving niet op Arkelstein te gaan dienen want daar deugde het niet. Ook de hoge Vrouwe was zeer kieskeurig wat haar personeel aan ging. En nu zat zij dringend verlegen om een vierde dienstbode. En de drost zelf die leefde van de lage bouw. Als drost zijnde van Salland moest je een hoge staat voe ren. En de inkomsten vloeiden maar lang zaam. De boeten waren weinig omdat de boeren die elkaar bestalen of elkaar de kop kapot sloegen, dat allemaal onderling regel den. De Papboer uit Bathmen had verklaard bij een overtreding dor anderen aan zijn zijn eigendommen begaan, zich liever voor de kop schoot dan te gaan klagen. Het drosten echtpaar had na drie dagen de echtelijke vrede hersteld. Men was over eengekomen dat de heer des huizes de brok ken had gemaakt en dus de zaak ook weer lijmen. De drost zat bij het haardvuur. Een pruikenmaker van Deventer had hem juist behandeld. Hij had de man betaald en het bleek dat de machthebber spoedig op zwart zaad zou zitten. Daarbij kwam zijn vrouw om huishoudgeld En dat durfde meneer niet te weigeren. Want de drostinne was een dame met haar op de tanden. Terwijl de drost diep nadacht schoot hem ineens de Jood van Rijssen te binnen. Hij liet' er geen gras over groeien en stuur de dadelijk zijn dienaar naar Rijssen. Vrouw riep de drost, terwijl hij zich beha- gelijk in de stoel liet zakken, we zijn er! Ik heb die smoes van Rijssen een boodschap gestuurd om morgenochtend hier te komen. Hij zorgt voor mij voor een geldlening en voor jouw voor een diestbode. Zo niet, dan waait er wat! En terwijl het drostenecht- paar voor het raam naar buiten keek ont waarden zij op een honderd pas afstand Da vid uit Rijssen. De drost haastte zich naar zijn kamer en ging in dikke schrijfboeken aan het bladeren, alsof hij het zeer druk hgd; met kloppend hart meldde David zich. Vijf minuten later stond hij voor de drost en haalde ruimer adem. De drost van Sal land was zeer goed gehumeurd toen hij hoor de dat Foepzak kans zag een geldlening voor heer drost los te krijgen. Dat was dan mooi. Over de Jodenvervolging sprak de drost niet. Daarna mocht David in een klein kamerken komen. Een ogenblik schot hem door het hoofd dat hij achter slot en grendel zou gaan, maar ook dat ging weer over. Want daar verscheen plotseling de hoogge kapte blonde schoonheid, de drostinne. Joode vroeg zij kun je mij aan een zeer vlijtige, en zeer zedige dienstmaagd helpen? Om U te dienen drostinne, wanneer moet het zijn? De hoge Vrouwe trok haar wenkbrauwen in de hoogte en nu zag David pas, wat een gloeiende schoonheid hij voor zich zag. Haar ogen doorboorden hem gans en al. Een ogen blik flitste het door hem heen, dat is heel wat anders dan mijn Sara! Zo spoedig mo gelijk! Zo spoedig mogelijk! Herhaalde Da vid, laten we zeggen vandaag over een week. Niet later! Klonk het uit de hoogte. Ik regel zelf het loon wel. De huisknecht kwam, zwaaide wijd de deur open en David Poepzak kon gaan. Een zucht van verlichting ont snapte zijn borst. In Bathmen bij de her berg de Nijvere Landman kocht hij een bor rel. Dat kon er wel af, die borrel zou de drost toch moeten betalen. Want David was gewoon van de schade van een ander te le ven. Ook nu, had hij voorspoed. De Rijssener burgemeester de Snoek reed naar Deventer om Deventer stoelen te halen. Zijn vrouw wilde 't huis wat men nu noemt moderniseren. Sinds zij de Snoek aan de haak had geslagen, was er met de weduwe Taksman geen land meer te bezeilen. De Snoek nam David mee. En de laatste altijd koopman, wist te Deventer nog een adres voor de levering van stenen. Nu zou je toch zeggen! riep de Snoek verbaasd. Het Ries sener Jöddeken nam te Deventer afscheid van de Snoek alsof ze tweelingbroers waren. David ging voor Coenraad Wakkerman eers te burgemeester en een door de wolgeverfd koopman. Toen David met een geldlening op de prappen kwam maakte Wakkerman een luchtsprong van vreugde. Hij nam Da vid mee in de mooie kamer. Is dat boffen! riep Wakkerman. Nou hebben wij het! Wij zijn waar wij wezen moeten. Veel te lang wachten wij op de verbreding van de schip beek bij Arkelstein. De drost krijgt zijn le ning en wij permissie om de Schipbeek onder het mes te nemen. Nog een klaartje David? Morgen stellen wij ons in verbinding met de drost. Wakkerman ging aan zijn schrijf tafel zitten en schreef een kwitantie dat hij aan David Poepzak, Joode te Rijssen, vijf entwintighonderd gulden weggegeven had voor den Hoogwelgeboren baron van Oeler- weiden tot Den Roggekamp als voorschot op lening vijfduizend carolus guldens! zie zo. Dat was achter de rug. David maakte dat hij naar een eethuis kwam het was hoogop middag. Daar aangekomen, vond hij de Al- meloër Jan Harbers, die uitstekende zaken had gedaan. Met goede winst had hij zijn produkten afgezet. En een kostbare lading had hij weer ge laden. Daarvoor had hij weliswaar heel De venter moeten afklepperen maar het was ook de moeite waard. Heerlijke wijnen had hij op de kop getikt. Men vertrok uit De venter en reed langs Arkelstein, waar Da vid maar meteen de vijfentwintighonderd gul den afdroeg. De koopman Jan Harbers maakte meteen van de gelegenheid gebruik om de drost van Salland een anker duren wijn aan te smeren, daarbij jammerend dat de verdiensten zo slecht waren, en dat er gedurig geld bij moest. De drostinne begon het zowaar te geloven.. En door haar toe doen kreeg Jan Harbers nog een fooi. Dav- vid uit Rijssen, ook niet onder de uilen uit gebroed vroeg aan de Almeloër, gaat dat altijd zo? Bijna nooit! Loog Harberts, want hij was bang dat het Riessener Jöddeken hem de kunst af zou kijken. In Holten was het weer raak. Daar woonde op het land goed de Rinkelaar Jonker Wije tot Nathals. Een goede klant van Harbers. Ook hier sneed het mes flink. Daarna ging het in één ruk door naar Rijssen. Bij de Zwarte Koekoek moesten de paarden verzorgd worden. De Zwarte Koekoek lag buiten de poort. Dit was altijd makkelijk voor lieden als Harbers zij konden er alle uren van de nacht te recht. David spoedde zich naar huis, het was tien uur in de avond. Zijn Sara sprong op van blijdschap toen zij de bekende tred hoorde. Toen hij binnen kwam omarmde Sara haar man. Sara vroeg haar man, hoe het hem gegaan was. En David vroeg op zijn beurt hoe het in Rijssen was. Nou, er was groot nieuws. De algemeen bekende voerman en boer de Saare, uit de Bouwstraat die een verduvel de knappe vrouw had, had de heer van Eisen getrappeerd bij zijn vrouw en de Saare had de heer van Eisen met een wagenroug geslagen, zodat men hern in de hele Bouw straat had horen schreeuwen. De koetsier de Rinne had hem opgehaald met een rij tuig. Men wist te Rijssen niet of de Jonker het nog zou halen. De Saare liep nog los. De schout van Rijssen had geen termen aan wezig geacht, om de Saare op te sluiten. En de Drost van Twente zou wel moeite doen om de Saare in handen te krijgen. Maar niettemin, heel Rijssen smulde er van. En dan was er nog ander nieuws. De Gapert was een boodschap komen brengen Rudolf van Langen, heer van Brandlicht in het Bentheimse, had nog schapen te missen. En daar de complimenten van Jenne, of David al iets gevonden had voor Miene van Schöpkes Geze? Van Coeverden. Simon Templar, spreek uit De Saint, be hoeven wij U niet meer voor te stellen. Zijn humor en zijn avontume zijn beroemd en u weet dat hij de moeilijkste misdaden oplost, dat zijn charme en goede manieren hem al- lerwege sympathie bezorgen. Een nieuwe avontuur begint als hij op zeke re dag door een zonderlinge, aan de drank verslaafde miljonair wordt aangesproken. Deze Freddie Pellman vertelt dat zijn le ven in gevaar is en smeekt om bescherming. De houding van deze zonderling maakt Simon Templar nieuwsgierig en hij besiuit op het voorstel van de miljonair in te gaan, echter niet eerder dan nadat hem een voortreffelijk honorarium in uitzicht wordt gesteld. De weelderige villa van de miljonair wordt dan de plaats van handeling en diens beide knappe secretaressen Gina en Norma vor men tezamen met een omvangrijk huisperso neel het décor. De Saint kan aan het werk gaan! En een reeks vreemde incidenten, zo als de dood van een enorme hond, stellen hem daartoe reeds onmiddellijk in staat. De terugkeer van nog een derde secreta resse, Dany, die haar taak zeer nauwkeu rig opneemt, een vechtpartij en een moord aanslag waaraan onze miljonair als door een wonder ontsnapt, geven onze detective dan meteen al handen vol werk. Als in de buurt waar de moordaanslag ge pleegd werd 't verborgen lijk van de chauf feur Louis ontdekt wordt, weet De Saint dat de moordenaar in de villa moet zijn. Maar wie Niemand mag het huis meer verlaten en De Saint begint zijn nauwgezet onderzoek. Dat de dader gevonden wordt behoeft geen betoog. Maar hoe, en wie de schuldige is zul len wij U hier natuurlijk niet verklappen. Maar ook U zult ervan overtuigd zijn, dat Simon Templar zijn bijnaam ten volle ver dient! August de Sterke, de keurvorst van Saksen en koning van Polen, heeft het bestuur van Krakau opgedragen aan overste Ollendorf, Dit bestuur is van die aard, dat het verzet van adel en studenten tegen Ollendorf steeds "toeneemt. De studenten Simon Hymanowicz en Jan Janicki denken op dat ogenblik nog niet aan verzet, aangezien de liefde hen in beslag neemt. Zij hebben tijdens hun voetreis naar Krakau twee mooie meisjes gezien en zij zou den de beide schonen graag terugzien. In Krakau hebben zij echter geen tijd voor lief de, want hier wordt hun patriottisme wak ker geschud en al gauw zitteh zij in het complot tegen Ollendorf. Zij hebben tijdens hun reis twee danseressen, de tweelingzus ters Katja en Mira ontmoet en Katja zal hen helpen de Poolse Hertog Adam te bevrij den, die in Krakau gevangen zit. Hiertoe overmannen zij een nieuwe in Krakau aange komen Saksische kornet - von Reichberg - en Katja kleedt zich in zijn uniform, waar na zij zich als von Reichberg bij Ollendorf meldt. Zo helpt zij het net te knopen, waarin men Ollendorf zal vangen. Ollendorf zelf denkt inmiddels niet aan complotten, maar aan de schone jonge gra vin Laura Howalska en hij geeft op zijn slot een bai, waarop hij Laura om haar hand wil vragen. De moeder van Laura, Gravin Pal- matica, is er blij om dat Ollendorf een oogje pp haar oudste dochter heeft, want zij is een eerzame, maar arme weduwe en zou het erg aangenaam vinden als haar dochters wat geld in haar lege huishoudlaadje brach ten. Het loopt echter anders af dan Ollen dorf en Gravin Palmatica hopen. Tijdens een dans doet Ollendorf zijn aanzoek en kust Lau>- ra tegelijkertijd op haar schouder. Haar ant woord is een oorvijg. Ollendorf zint nu op wraak. Zijn omgeving vertelt hem, dat Laura hem weigert, omdat hij niet van adellijke bloede is en dan be sluit hij Laura erin te laten lopen. Hij' zal haar laten trouwen met een armoedzaaier, die hij voor een vorst zal doen doorgaan en na het huwelijk zal hij Laura en haar heb zuchtige Mama de waarheid in het gezicht slingeren. Waar vindt men het best een ar moedzaaier? En dus gaat Ollendorf naar de gevangenis om een in zijn ogen geschikte huwelijkspre tendent uit te zoeken. De gevangenis die al vol studenten zit, heeft er onlangs nog twee logees bijgekregen. Het zijn Simon Hymano wicz en Jan Janicki, die in conflict met Ol lendorff politie geraakt en opgesloten zijn. Ollendorf keus valt op Simon. Zijn gezicht ts beschaafd genoeg om Simor de rol van een vorst te laten spelen en verdei- is hij een bedelstudent, dus net rijk genoeg voor Laura. Ollendorf vertelt Simon, dat hij de rol moet spelen van Vorst Wibicky, een miljonair, die in Engeland woont en die - zo genaamd - naar Krakau is teruggekomen om een bruidje te zoeken. Ollendorf zal „Vorst Wibicky" dat bruidje dan wel in handen spe len. De Volleyballclub RIVO organiseert a.s. zaterdag een toernooi, dat is bedoeld als propaganda voor deze mooie sport. Aan het toernooi wordt o.a. deelgenomen door de Hengelose overgangsklasser Smash en door de 3e ULO uit Enschede (hoofdklas ser). Rivo, dat vorig jaar oktober op feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan kon vieren kampt momenteel met een tekort aan leden. Hoe wel het eerste team in de Nijverdalse com petitie ook dit jaar een goede indruk ach terlaat (het le van RIVO bezet de 3e plaats) is men er van overtuigd, dat toevloed van nieuwe leden noodzakelijk is, wil men in de toekomst het bereikte peil kunnen handhaven. Vooral de damesafdeling staat er slecht voor. Telde RIVO het vorig seizoen nog een 20-tal actieve dames in haar gelederen, dit aantal is thans gedecimeerd tot 7. Een oproep aan alle sportieve Rijssense dames en heren het toernooi van RIVO a.s. zaterdag te bezoeken teneinde een indruk te verkrijgen van het aantrekkelijke van de ze sport, lijkt ons zeker op zijn plaats. Voornamelijk door het zwakke spel der bezoekers werd de ontmoeting tussen Sport club Rijssen en S.V.V. (Sibculo), zaterdag op het terrein van de Kamgarenspinnerij gespeeld, een eenzijdige vertoning. De wedstrijd begon met aan beide zijden goed opgezette aanvallen, doch al vrij spoe dig nam de thuisclub het heft in handen en werden de bezoekers in de verdediging ge drongen. Na 20 min. spelen was het Ten Bolscher die voor zijn ploeg de score open de (1-0). Aan de schotloosheid der Sportelubvoorhoe- de is het te wijten dat de rust met deze stand inging. De tweede helf gaf een actievere thuis club te zien. S.V.V. werd geheel in de ver dediging gedrongen en met de regelmaat van de klok kwamen de doelpunten. Midvoor Rutterkamp zorgde voor het twee de doelpunt. Uit een zuivere pass van Gre- velink scoorde de Sportclub aanvalsleider eveneens nummer drie (3-0). Grevelink miste zelf nog een droomkans doch even later was het weer Ten Bolscher die 4-0 liet aantekenen, terwijl laatstgenoem de ook de hattrick verrichtte. (5-0). Zaterdagmorgen was de fabriek van roest vrij stalen aanrechten aan de Industrieweg voor het publiek opengesteld. Een groot aan tal inwoners van Rijssen heeft deze gele genheid aangegrepen om kennis te maken met deze, nu drie jaar oude, industrie. Van de hier en daar opgevangen opmer kingen werd duidelijk, dat velen verrast waren over de grote activiteit die in het an ders schijnbaar zo rustige gebouw heerste. De fabriekshal is veel groter dan men zou denken. Niettemin blijkt de beschikbare ruim te niet groot genoeg voor het produktiepro- gramma van de firma en er wordt dan ook aan uitbreidingsplannen gewerkt. Bij het betreden van het gebouw kon men eerst een kleine tentoonstelling zien van de verschillende produkten die door de firma worden gemaakt: enkele en dubbele roest vrij stalen gootsteenbakken en wasbakken, waarvan sommige met zeer aantrekkelijke hoogglans randen; complete roestvrij stalen aanrechten met enkele of dubbele gootsteen- bak, foutloos gepolijst. In de fabriek stonden groepen mensen ge ïnteresseerd toe te kijken bij de voornaam ste machines, die door de desbetreffende be dieners met groot enthousiasme werden ge demonstreerd. Reginox N.V. had bovendien voor gidsen gezorgd, die de bezoekers rond leidden en de diverse bewerkingen uiteenzet ten. Het meest spectaculaire was wel het in één bewerking persen van een diepe goot- steenbak uit een roestvrij stalen plaat op een 400 tons pers. Ook het lassen van een bak aan een aanrecht door middel van een elek trische rolnaadlasmachine onder stromend koelwater was zeer interessant. De polijstaf- deling helder en opgeruimd, met speciale machines voor al de diverse polijst- en eind bewerkingen, gaf ons de indruk dat hier met grote bekwaamheid werk werd uitge voerd van zeer hoge kwaliteit. Van 't aantal half gerede bakken en aan rechten op wagentjes in de fabriekshal en het aantal reeds gerede en verpakte produk ten in de uitgang, krijgt men de indruk, dat Reginox N.V. over een volle orderportefeuil le beschikt en kan uitzien naar een veel belovende toekomst. A. Baan, H. Baan, J. v. d. Berg, J. H. Beverdam, Gebrs. Bloemendaal, Bouwstraat 8 Maarstraat 11 Maarstraat 6a Wierdensestraat 21. Wierdensestraat 106 't Hoedenhuls, Fa. J. Bökkerink Wierdensestraat 7a G. A. J. Bökkerink, E. Bouwmeester, J. Brinks Zn., Fa. Brinks (Jan Oalbert), G. Brunnekreef, 't Centrum, H. W. Buursink G. v. Dam, W. Dollekamp, Joh. Dijkink, Fa. B. Eshuis, Frans van Garrat Erven Gerritsen, Fa. Griepink, J. Th. Gösbers, G. Haarman, Fa. A. ter Harmsel, J. ter Harmsel, Fa. ten Hove-Smit, A. R. van Houten, Fa. A. J. Janssen, B. J. Kappert, B. Klein Rouweler, G. J. Kasten berg, W. H. Kienhuis, J. Kleven, E. H. Klein Horsman, Gez. Klensman, J. W. Koedijk, Fa. Koedijk v.h. Jan Heedt, Th. Koedijk, „Linnenhuis", J. Landeweerd, I. de Lange, J. Lichtenberg, A. J. Meijer, B. Meinders, Fa. Meulenbelt, T. Moekate, G. A. Nijhof, A. F. M. Paauwe, J. Pas, D. Pas, A. A. Pennings, L. v. Putten Zn., Fa. Gebrs. Pluimers, H. Roosink, A. H. Struik, M. Smit Zn., W. Sok, Fa. v. d. Stouw, J. Th. F. Tusveld, G. J. A. Tijhuis, H. Tijhuis, G. Veen, Fr. Verhaag, G. J. Vos, A. J. v. d. Willige, Foto Zandvoort, Wierdensestraat 39 Kerkstraat 2 Haarstraat 85 Eschstraat 55 Wierdensestraat 1 Holterstraatweg 26 Elsenerstraat 47 Wierdensestraat 36 Wierdensestraat 9a Haarstraat 101 Wierdensestraat 6 Wierdensestraat 47 Wierdensestraat 13 Julianastraat 9 Enterstraat 10 Wierdensestraat 44 Wierdensestraat 40 Haarstraat 2 Wierdensestraat 4 Wierdensestraat 9 Spuitstraat 7/Haarstraat 19 Enterstraat 31 Enterstraat 1 Oosterhofweg 21 Haarstraat 40a Enterstraat 32 Haarstraat 8, Elsenerstraat 38 Wierdensestraat 20 Wierdensestraat 25 Rozengaarde-Oranjestraat Enterstraat 44 Wierdensestraat 16 Elsenerstraat 72 Schild 2 Wierdensestraat 18 Wierdensestraat 37 Wierdensestraat 34 „De zaak van vertrouwen", Julianastraat 13 Enterstraat 22 Wierdensestraat 69 Haarstraat 105 Haarstraat 99 Wierdensestraat 15 Bouwstraat 37 Enterstraat 25-27 Haarstraat 39 Enterstraat 8 Walstraat 87 Elsenerstraat 40-42 Haarstraat 28 Rozengaarde 12 Wierdensestraat 35 Ijzerhandel „De Beek", Wierdensestraat 58 Haarstraat 38 Enterstraat 12 Elsenerstraat 14 Tabakasgaarde 21 Schild 9a Uurwerken - Goud - Zilver Radiohandel Bloemist Slager Rijwiel- en Bromfietshandel Dameshoeden annex schildersart Manufacturen etc. Huish. artikelen Rijwielhandel Schildersartikelen Rijwiel- en Bromfietshandel Huish. artikelen etc. Elektr. artikelen etc. Horlogerie, goud-zilver, optiek Verlichtingsartikelen etc. Manufacturen etc. Drogisterij - Parfumerieën Banketbakkerij Loodgieter, sanitair etc. Sigarenmagazijn Schoenhandel Manufacturen, kruidenierswaren etc, Boekhandel Textielhandel Naai- en Breimachines Luxe-lederwaren Woninginrichting Textiel Rijwiel- en Bromfietshandel Huish. artikelen en speelgoed Bijouterie - Cosmetica Bakker-levensmlddelenbedrijf Speelgoed en huish. art. Confectie Manufacturen, confectie, kruidenierswaren Textiel Kruidenierswaren etc. Textiel Herenconfectie Bloemist Banketbakkerij etc. Heren- en jongenskleding Manufacturen Kruidenierswaren en zuivelhandel Kapsalon-parfumerieën Garage, Rijwielen en Bromfietsen Ijzerhandel, huish, artikelen Textiel Schildersartikelen Rijwielhandel - Radio etc. Dameskapper Horlogerie, etc. Huish. artikelen! etc. Rijwielen en motoren Kantoorboekhandel Dierenbenodigdheden Gereedschappen, speelgoed Huish. artikelen, etc. Horlogerie, etc. Kantoorboekhandel Ijzerwaren en huish. artikelen Levensmiddelen Fotohandel De laatste uitwedstrijd in deze competitie bracht het treffen tegen de oude rivaal Spar ta uit Enschede en vorige week hadden de roodwitten deze moeilijke klip weten te om zeilen en werd met 3-2 gewonnen. De Spartanen zouden zich, zo bleek spoe dig, met inzet van al hun krachten enz. trach ten te revancheren voor de in Rijssen gele den smadelijke 6-0 nederlaag. Reeds in de eerste minuten van de wedstrijd hadden zij daarbij succes, toen Vos invaller keeper v.d. Horst volkomen verrastte en de score open de. De rust verdweendaarop uit de Excel- sior-defensie. Niettemin veroverden de rood- baadjes allengs weer terrein en na 10 mi nuten was de stand weer tn evenwicht ge bracht door linksbuiten Leusink. De En- schedese withemden konden hiermede moei lijk genoegen nemen en de roodbaadjes wer den keer op keer geconfronteerd met zeer irriterend speL Het pleit voor de Rijssena- ren dat zij zich daardoor niet lieten impo neren, ook niet toen Sprakel boutweg, ge trapt werd, door de Enschedese keeper, ter wijl 't leer reeds in de Excelsior-defensie ver bleef. Het is verwonderlijk, dat de arbiter slechts trachtte met schouderklopjes de Spar tanen tot de orde te roepen. In de eerste helft scoorden beide teams nog één keer, zodat na de thee de strijd weer volkomen open was. De Enschedeërs raakten langzamerhand uitgespeeld en het overwicht van de rood baadjes was zeer groot Ook in deze periode bleek weer dat doelpunten bij de Rijssena- ren zeer kostbaar zijn. Welliswaar had Nieu- wenhuis en Harbers geen grient je geluk met hun schoten, doch ondanks dit had er meer moeten uitkomen dan het doelpunt van Nij- land. Gescoord uit een subliem genomen strafschop. De Rijssenaren moeten nu nog twee thuis wedstrijden spelen en wel zaterdag a.s. te gen DOS uit Vriezenveen en volgende week tegen Apeldoorn. Word deze beide wed strijden gewonnen, dan is het kampioenschap een feit, doch zover is het nog niet! Aangezien de Vriezenveners nog niet ge heel vrij van degradatie zijn, zullen zij al les in het werk stellen zich zaterdag in de Mors definitief veilig te stellen. Ongetwijfeld zal het dus gaan spannen. Overbodig te ver melden, dat de roodbaadjes zich volledig zullen moeten g<wen en met tomeloze ener gie de wedstrijd zullen moeten uitspelen. De wedstrijd vangt aan om 4.00 uuï Succes heren! In het kader van de Veiligverkeersactie van de Rijssense Middenstands centrale word in samenwerking met de Rijssense Motor club een grote veilig Verkeersrit georgani seerd en wel op 17 april. Voor de winnaars van dit evenement zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De start van deze - zonder twijfel attractieve rit - vindt plaats op de Veemarkt.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 5