Rijssense Middenstand organiseert Veilig Verkeersaktie Vereniging voor Veilig Verkeer te Rijssen verricht belangrijk werk Vorig jaar groot succes Gecombineerde lijst AR-CHU Emmahloemcollecte Vergadering Bromfietsclub Bloembollenbericht Coöp. Boerenleenbank „Notter" Kandidatenlijst K.V.P. Zondagsdienst Groene Kruis Zondagsdienst dierenartsen Nutsspaarbank Het is wier zo late J. LICHTENBERG AGENDA Burgerlijke Stand Veemarkt Rijssen Predikbeurten Vrijdag 6 april 1962 40e jaargang no. 13 Dte abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal, voor post-abonnees f 1.40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10, Rijssen, Telef. 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm Bij contract korting 8 H 1 „Ten Berge" HUI TEN WAL 31 - RIJSSEN WEEKBLAD VOOR RUSSEN De Rijssense Middenstandscentirala, (over koepelend orgaan van de besturen van de beide Rijssense Middenstandsverenigingen), beeft heloten ook dit voorjaar weer een grote Veilig Verkeersactie te organiseren. Toen men een soortgelijke actie het vorig jiaar voor het eerst organiseerde bleek de belangstelling van de zijde van het publiek er voor zo groot, dat eigenlijk wel vaststond, dat dit snort acties voor herhaling vatbaar was. Natuurlijk is de bed'oeïïiig een zakelijke, de middenstand van Rijssen wil metterdaad bewijzen dat het haar wat waard is de goe de naam steunend ap keuze en service in de Rijssense zaken te behouden en men wil de mede door allerlei acties en andere ac tiviteiten verkregen reputatie die Rijssen toch ergens als koopcentrum heeft consolideren. Men kan natuurlijk het beste naar buiten treden met een bepaalde actie, die ten doel heeft de verkoop in Rijssen te stimuleren, vooral als deze actie er op gericht is via een bepaald sportief element het publiek op actieve wijze tot deze actie te interesseren. Daarmee is men het vorig jaar bij de Veilig Verkeersactie uitstekend geslaagd. In grote, lijnen volgt men dit (voor) jaar de zelfde weg als in 1'961, wn ook nu weer zijn er voor de deelnemers waardebonnen te „ver dienen", die de moeite van da deelname zeker zullen lonen. Naast het zakelijke eldmemt, diat de actie wij zouden haast zeggen - natuurlijk bevat zit er ook een bepaald iideëel, een leerzaam element in. Iedere dag constateren wij het grote belang van de noodzaak van het nauw keurig kennen en toepassen van de veilig verkeersregels. Ook in Rijssen zien we dagelijks dat er fou- uen op dit gebied gemaakt worden r,i vaak is het een wonder, dat er niet meer onge lukken gebeuren. Vooral fietsers maken vaak de wonderlijkste en gevaarlijkste fouten. De Veilig Verkeers actie, kan mits er op serieuze wijze aan wordt deelgenomen een leerzame werking hebben en daarom moet deze actie, van de Rijssense Middenstands verenigingen uit meer dan één oogpunt worden toegejuicht. De actie wordt gehouden van 7 april tcrt en met 21 april. In deze periode wordt in de deelnemende zaken bij aankoop van iedere gulden een z.g. veilig verkeerzegel, (waar van er 20 verschillende in omloop zijn) verstrekt Het is de bedoeling, dat deze 20 verschillende zegels op een deelnameformu lier worden geplakt, waarmee aan de eerste voorwaarde tot deelname is voldaan. Op de deelnameformulieren zijn een 4 tal probleemschetsjes aangebracht, die verband houden met verkeerssituaties. Concreet ge zegd, moeten er een aantal vragen, ver band houdend met de verkeersregels wor den beanwoord. In hoofdzaak handelen de ze vragen over de voorrangsregels. Op het formulier kunnen de 4 vragen worden in gevuld. Niet minder dan 7 keer in de ac tieperiode wordt onder de beste oplossingen een bedrag van 305,- verdeeld. De hoofd prijs is 100,- verder is er een waardebon van 50,- 1 van 25,- 3 van 10,- en 40 bonnen ter waarde van 2,50. Naast de voorwaarde 20 verschillende ze gels te hebben geplakt en de vragen juist te hebben beantwoord, zal er door de jury In een gemeenschappelijke vergadering welke op donderdag 29 maart 1962 werd ge houden in het gebouw Jeruel tussen de be sturen van de plaatselijke Kiesverenigingen van de A.R en C.H.U. is door de besturen volledige overeenstemming bereikt om tot samenwerking te komen bij de ajs. ge meenteraad verkiezing. Reeds op 16 maart j.l. was ook reeds een samenspreking gehouden tussen de beide be sturen van de kiesverenigingen, welke uit eindelijk resulteerde in het samengaan. De besprekingen hadden een vlot verloop met volledig begrip van wederzijdse be langen. Mede in verband met de algemene samen werking zowel op geestelijk als op materieel gebied was het noodzakelijk om tot samen werking te komen voor alle protestantse kie zers in de gemeente Rijssen. Zo was men van mening. De besturen van beide kiesverenigingen wek ken nu reeds alle" protestanten in de ge meente Rijssen op om straks bij de a.s. ge meenteraadverkiezing hun stem uit te bren gen op de gecombineerde lijst. De lijst waarmede de Protestantse Groe pering uitkomt ziet er als volgt uit: 1. J. A. Scholman, lijstaanvoerder; 2. J. ter Avest; 3. P. Oosthoek; 4. P. T. de Ridder; 5. H. J. Overweg; 6. A. J. Vosman; 7. G. J. Voortman; 8. G. Bruggink; 9. G. H. Olt- hof; 10. G. ten Hove; 11. A. J. Schuitert; 12. A. J. Vos. De propaganda zal door de kiesverenigin gen gezamelijk worden gevoerd. De vereniging Het Groene Kruis organi seert van 9 tot 14 april de jaarlijkse Em mahloemcollecte (tbc-bestrijding) welke col lecte door het bestuur gaarne wordt aan bevolen. tevens worden gelét op <fe wijze van het plakken der zegels, hetgeen dus mede prijs- bepalend is. De formulieren moeten worden gedeponeerd iii een bus, welke zich bevindt voor het kan toorgebouw van de Twentse Bank aan de Haarstraat. (Bij slecht weer staat de bus in het portaal van het bankgebouw). Deelnemers, die aan de „trekkingen" op de eerstgenoemde data mee willen dingen naar de dagprijzen moeten de formulieren hebben ingeleverd voor 's avonds 7 uur. De formulieren, na dit tijdstip ingeleverd dingen mee naar de dagprijzen van de eerst volgende trekkingsdag. De laatste inleve ring kan plaats vinden op dinsdag 24 april 'k avonds om 7 uur. Advertentie Kcjtt voor U\» CORSET g «aar ons Wtj adviseren 2* H U deskundig. Drogisterij abd «led. bandages jp Te'etoon 2293 De bromfietsclub Op Pad hield in café Smit een ledenvergadering, waarin een be spreking werd gehouden over de door de vereniging in het a.s. seizoen te ondernemen activiteiten. Besloten werd o.a. een grote dagtrip te maken van 140 KM langs 11 kastelen in de Achterhoek. Verder werd vastgesteld dat een 10 tal puzzelrittei? zal worden georganiseerd waaraan ook door niet leden kan worden deelgenomen. ,Het resultaat van de bestuursverkiezing was, dat het bestuur er uitziet als volgt: G. Poortman, G. ter Maat, F. W. Scholten en D. ter Maat. Eindelijk is het weer wat zachter en mil der geworden. De voorjaarsregen is zeer wel kom voor de bolgewassen. Vele velden met vroege narcissen staan al in knop en men mag dus verwachten dat gedurende het ko mende week-end naast de gele, paarse en witte crocussen, ook de eerste narcissen zul len bloeien. Op de Keukenhof valt momenteel nog wei nig te zien. De grote verwarmde kas daar entegen biedt de bezoeker vele soorten bloei ende tulpen in allerlei vorm en kleur. De opperbevelhebber van bet Amerikaanse leger in Europa, gene raal Bruce C. Clarke, beeft het personeel van de Sovjetrussische militaire missie in Frankfort huisarrest opgelegd. Het mag de villa, waarin 't woont, slechts in gezelschap van Amerikanen ver laten. Foto: Amerikaanse mi litairen leggen een telefoonlijn aan voor missie. Aan de voorjaarsactie van de Rijssense Middenstandsverenigingen, die ook dit jaar in het teken van het Veilig Verkeer staat wordt ook nu medewerking verleend door de afd. Rijssen van het "Verbond voor Veilig Verkeer. Deze afdeling, die in 1958 werd op gericht heeft al vele activiteiten ondernomen en bij gelegenheid van de winkeliersactie hebben wij ons in verbinding gesteld met de heer G Strijker, secretaris-penningmeester van de Rijssense vereniging met de vraag Advertentie De deur van onze spaarbank slaat wiid open voor iedereen. Bovendien kennen wij alle moderne spaarvormen en werken mede met: bedrijfssparen - spaarregeling voor ambtenaren - jeugdsparen schoolsporen. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BIJ DE: De afdeling Rijssen van de K.V.P. hield in het St. Jozef gebouw de groslijst stemming voor de gemeenteraadsverkiezing. Het resultaat was, dat het zittende raads lid de heer Arn. J. Hodes de eerste plaats inneemt. Volgens de behaalde stemmen zou het thans eveneens zitting hebbende raads lid de heer A Paauwe de 2e plaats bezet ten, maar in verband met een gemaakte af spraak tussen de besturen van de R.K. Mid denstandsvereniging en de Kath. Arbeiders beweging, zal de heer Paauwe deze plaats afstaan aan de heer A. M. Geuzendam. De K.V.P. zal bij de a.s raadsverkiezing uitkomen met de volgende lijst: 1. A. J. Hodes; 2. A. M. Geuzendam; 3 A F M Paauwe; 4. M. Bekhuis. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen in het wijkgebouw Koninginneweg. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298. Gedurende de maand maart werd bij het bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Al melo ingelegd een bedrag van 200.905,99 en terugbetaald 134.653,94. In deze maand werden 55 nieuwe spaarrekeningen geopend. Ieder joar opniej dan he'k Ees nog wal wat mood, Deank ik biej miej zelf, wee weet, Miskien geet 't non good. Mear het is mear net april Dan hej 't skoap anoch, Lao 'k det woord mear neet gebroekng, Mear zo is het toch. Skient de zunne mear ne dag Lekker duur de roetn, Dan mut 't hele hoes op 'n kop, Geet de zaak noar boetn. Of 't oons ansteet, joa of nee, Det maakt gin veskil, Want het is de tied doar vuur, 't Is jums al april. Met de ruste is 't gebuurd, Noarns kuej mear vekeem, En het hef ook ech gin zin Aj goat lammenteem. Alle vrouwleu zeent geliek, Poetsen, skrobm en vrieuwn, Det is aalt al zo ewes, 't Zal ook aalt wal bliewn. J. Rozendom, Rijssen. Advertentie CONFECTIE- en KERKO-OVERHEMDEN een verbinding van de wachtpost met hel hoofdkwartier. Op de achtergrond het ge bouw van de Sovjet hoe de vereniging in de ruim 3 jaar van haar bestaan heeft „gedraaid". De heer Strijker herinnerde aan het feit, dat voor de vereniging Veilig Verkeer in Rijssen werd opgericht via een consul van het Verbond van Veilig Verkeer ook allerlei medewerking aan de activiteiten van dit Verbond werd verleend. Door de oprichting van een vereniging met 126 leden heeft de vereniging natuurlijk meer armslag gekregen. Het bestuur van de vereniging heeft zich een aantal taken gesteld, die ten doel heb ben te bevorderen het kennen en het toe passen van de veilig verkeersregels. Een van de belangrijkste middelen daar toe is het Veilig Verkeersexamen op de scho len. Dit jaar aldus de heer Strijker namen daaraan niet minder dan 258 kinderen uit de hoogste klassen der lagere scholen deel. Dit examen komt tot stand door een goede samenwerking tussen het onderwijzend per soneel, de gemeente, de politie en onze ver eniging. Van groot belang vindt de heer Strij ker ook, het houden van z.g. Veilig Verkeers- cursussen, waarmee in 1961 is gestart. De goede resultaten hiervan hebben geleid tot een herhaling van deze cursus, die wordt geleid door de wachtmeester le klas der Rijkspolitie de heer H. Berke 1. Voor deze cursus bestaat goede belangstel ling, de lessen worden gratis gegeven en de cursus wordt bekroond met een soort ge tuigschrift. Aan de propagering van de ui terste noodzaak, die de kennis van de ver keersregels toch zeker is, wordt middels veel materiaal grote aandacht besteed. Op regel matige tijden verleent onze vereniging me dewerking aan de bekende kernthema ac ties van het Verbond. Aan de acties van de Rijssense midden standsverenigingen, wordt door het bestuur van de vereniging voor Veilig Verkeer ook nu weer gaarne medewerking verleend, ter wijl men momenteel bezig is, met de ver strekking van materiaal voor een suggestie ve schoolcursus over de voorrangsregels. In een 6-tal lessen, die worden verstrekt door het Verbond voor Veilig Verkeer wor den de kinderen uit de hoogste klassen der lagere scholen bepaald bij de belangrijke voorrangsregels. Het verbond voor Veilig Verkeer heeft de beschikking over een groot aantal films, al dus de heer Strijker, die gaarne worden uit geleend aan scholen, verenigingen enz. De kosten zijn minimaal terwijl de films van uitstekende kwaliteit zijn. Afgevaardig den van verenigingen enz., die hiervoor be langstelling hebben kunnen zich vervoegen bij een der bestuursleden van onze vereni ging, die daarover gaarne alle gewenste in lichtingen wil verstrekken. Het bestuur is samengesteld als volgt: Voorzitter Burgemeester C. B J. Landweer, Secretaris-penningmeester G. Strijker, Le den: Adjudant D. v.d. Vegt en J. H. Plui- mers. Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat de vereniging voor Veilig Verkeer belangrijk werk heeft verricht en dat in de toekomst zeker zal blijven doen. 6 april Fotografenvereniging Aldolem lunch room de Goeijen 6 april Ledenvergadering Tennisclub Rijssen hotel Gijsbers. 9 april V. U. ontspannings- en propaganda- avond Jeruël. 16 april Jaarvergadering Groene Kruis ho tel Weitering 17 april Vergadering Unitas Jeruël. 23 april Internatonale rennen „Windhonden- renvereniging Rijssen" baan Dannenberg 31 mei Sportdag Rijssen Vooruit R.V.-ter- rein. 7 juli Drumbandconcours Volkspark Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize (kamer 7, afdeling algeme ne zaken). GEBOREN: Gerrit Lefert, z.v. A. J. Krejenzang en B. H. Kalkhuis Walstraat 63, 1 april; Manna d.v. M. ten Hove en H. Pluimers, Tabaks- gaarden 39a 22 maart te Almelo; Gerda d.v. A. Pouw en Y. J. de Groot, Enterstraat 33, 25 maart te Almelo; Hendrika Johanna, d.v. J. Nijland en H. Willemsen, Molendijk 80, 27 maart te Almelo. ONDERTROUWD: Jan Pluimers, 23 jaar, Rijssen, Lentfers- weg 61 en Willemina Lubbers, 21 jaar, Rijs sen Vennekesgaarden 25, 27 maart. Hendrik Pongers 25 jaar, Rijssen Tuinstr. 4a en Jenneken Nijkamp 24 jaar, Rijssen, Hangerad 23, 29 maart; Jan Slots, 27 jaar, Rijssen de Ruyterstraat 29 en Janna Voortman, 25 jaar, Wierden, Enter, Werfstraat 16, 29 maart. GETROUWD: Tonnis Jager, 23 jaar en Hendrika Gerda de Boer, 23 jaar, Groningen, Friesestraatweg 164, 27 maart; Aalt Leusink, 26 jaar en Hendrika Seppen- woolde, 22 jaar, Rijssen Esstraat 82, 30 mrt. Jan Scheppink, 24 jaar en Janna Beltman, 19 jaar, Rijssen, Holtentorensweg 29, 30 mrt. OVERLEDEN: Gradus Wessels, 51 jaar, echtgenoot van H. B. Nijland, Haarstraat 134, 30 maart. Maria Brugge 72 jaar, ongehuwd Keizersdijk 43, 30 maart. Maria Nijsink, 65 jaar, echtgenote van J. H. Altink, Holterstraatweg 91 30 maart te Almelo. Aangevoerd 265 runderen. Prijzen: 11 vette koeien van 2,90 tot 3,10 per kg. slachtgewicht. 95 melk- en kalfkoeien van 900 tot 1100 per stuk. 110 pinken van 550 tot 800 per stuk. 49 graskalveren van 350 tot 600 per stuk. Overzicht handel: Handel kalm, prijzen onveranderd. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk: 9.30 uur ds. Vos (bev. van lidmaten) 15.00 uur ds. Van Tuyl. Westerkerk: 9.00 uur en 10.45 uur ds. Kool, 19.00 uur ds Vos. Elzen: 10.00 uur ds Van Tuyl. Ger. Gemeente Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst. Ger. Kerk. Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. Ouu Ger. Gemeente Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gemeente Oranjestraat: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk. Ger. Gemeente in Nederl. Eskerk: 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug. 14.30 uur leesdienst. I i

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1