RLTSiS EN buiten de ivallen Bil'artver- VI0S 1 kamP'oen GROOT FEEST TE RUSSEN FILM NIEUWS Het teken van Zorro Hoe zeg in het mijn dochter PUROLinhuis! Gemeenteavond Ger. Kerk JUBILEUMAVOND CHR. METAALBOND Ouderavond R.-K. scholen Lezing over Israël Veemarkt Rijssen Schaakclub Rijssen Dropping RKSV-junioren Notter Waarop men Iet bij het winkelen Vrijdag 9 maart 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Vrijdag en zaterdag de film: Woensdag de film: De leden van Vios I gefotografeerd op het moment, dat voorzitter G. Kranenborg zijn gelukwensen, ver gezeld van een fraai boeket voor jaarsbloemen, aanbiedt aan aanvoer ders Gijsbers. Gezamenlijk jaarfeest Meisjesver. en Jongelingsvereniging De Gapert stuurde de stadsbode door Rijs- sen en meteen Schutten-Abraham de stads omroeper, met de pan. Heden over acht da gen kwam de drost van Twente te Rijssen om de stad aan een singeliere inspectie te onderwerpen. Dat was nodig. Want de jeugd van Rijssen en de jeugd niet alleen, had doorgangen gemaakt door de wallen. Men had in de grachten dammetjes gezet, daar liepen koeien en schapen en varkens over. De burgemeester GapeJan had er de heer van Bevervoorde attent op gemaakt, dat het zo geen toestand was met de versterking van de stad. Maar Jonker Berend had er om gelachen. Het kwam op de Rijssenaren zelf aan, om hun stad te verdedigen. Die Wallen waren goed voor de jeugd om krij gertje in te spelen en Jonker Berend van Langen herinnerde zich maar al te goed, hoe zijn moeder vroeger steeds zuchtend de kleren had bekeken, wanneer de Jonkers ge ravot hadden op de Wallen. En de Jonker die nu heer van Rijssen was vond het een aangename herinnering dat alles zo geble ven was. Maar de Gapert was zich ter dege van zijn plicht als rentmeester en burge meester bewust, van zijn verantwoordelijk heid. De Gapert was trots op zijn burge meesterschap en bovenal op Rijssen. Te Rijssen was hij geboren en opgegroeid. Daar had hij als jongen als de tijd dat zo mee bracht appels, peren en kersen gesnaaid uit de tuinen en eens had de oude Vrouwe van Bevervoorde hem een best pak voor de broek gegeven. Dat was nu al weer jaren gele den, hij was toen elf jaren geweest en was de kasteelbrug over geslopen, en een zij poort doorgegaan. En had de kostelijke pe ren gesnaaid en toen was de Vrc nve van Be vervoorde gekomen en had de jonge Gapert zoveel voor de broek gegeven, dat hij in een week niet zitten kon. Thuis gekomen had de oude Gape-Berend het nog eens fris overgedaan. En nooit nadien had de Gapert zich weer in andermans tuinen gewaagd. Later had hij Jenne leren kennen, Jenne, met het strokleurige haar. En Jenne had het weten klaar te spelen,, dat zij haren lieven Gapert van kindafaan onder de duim had. Jonker Berend had hem uitgescholden voor kwit en Lapzak. De Gapert had de verke ring uitgemaakt, maar Jenne had haar maat regelen genomen. Toen de Gapert het een keer op Riissense kermis, wat al te bont had gemaakt, had Jenne hem tot rede ge bracht met een bezemsteel. Tegen zoveel aanhankelijkheid was de Gapert niet bestand. En Jenne had het pleit gewonnen. Dat was nu ook al weer jaren geleden. En nu prees zich de Gapert gelukkig met Jenne. Want Jenne kon niet alleen goed koken, maar wist waar zij staan moest, zij kende uitstekend manieren. Daarom was zij dan ook de rech terhand van de hoge Vrouwe Christina van Warmelo. Freule van Westerflier. De hoge Vrouwe had het veel te druk met kinderen krijgen. Jenne was dus een zeer grote steun. Me vrouw had gesproken over het bezoek van de drost aan Rijssen. En Jenne had haar aangeboden alles te regelen en dat was een pak van het hart der edelvrouwe. Want zij dacht bij zich zelf. haar man was mooi. Een knappe man door haar toedoen onberispe lijk verzorgd,- maar je had er niets aan. Maar rossen en rijden en kegelen en kaatsen en grollen verkopen in de Tabaksgaarden. De Gapert sprak met zijn vrouw. Rijssen zag er onogelijk uit. Maar de Jonker wilde van een goede beurt niet weten. De Jonker verordonneerde dat Rijssen moest blijven wat het altijd geweest was, echt Rijssen. Maar Jenne de kokkin sprak er met haar mevrouw over en natuurlijk vond de laatste het een schandaal dat Rijssen er zo uitzag. Maar dat niet alleen! Er moest meer ge beuren. Er moest een commissie van ont vangst zijn. De vlaggen van Rijssen moes ten gewassen worden. Dit was het laatst gebeurd op haar trouwdag en hoelang was dit alweer geleden? Ja, ja, De Gapert werd ontboden hij had zijn uniform aan, en mevrouw vond dat het onberispelijk zat. Zij gaf bevelen en Gape Jan noteerde ijverig. Alles om het kasteel moest er hagelblank uitzien. De stad ook. Dat sprak van zelf en dat binnen een week, dat sprak ook van zelf. En zo zien wij de Gapert aan den ar beid. De stadsbode een jonge man van drie entwintig jaar, moest naar de Oosterhof. De Grimberg en naar de huize Almelo. Want de heer van Almelo had ook nog iets met Rijssen te maken. En Jacob Peppels, de stadsbode kreeg op het huis Almelo de dag van zijn leven. Daar leerde hij de schone Geertje kennen. Die hem een heerlijke maaltijd voorzette, want een schoner jongeling als de Rijsse- ner stadsbode had Geertje in haar leven nog niet gezien. En Jacob Peppels beloonde Geer- tjen met vele zoenen en zij zoende even hartelijk terug. Toen Jacob in Rijssen terug kwam werd hij door de Gapert onderhanden genomen. Was dat wegblijven. Jacob deed er deemoedig het zwjgen toe en haastte zich naar de Snoek. Of deze twee of drie dagen met al zijn werkvolk wilde komen om de wallen van Rijssen op te knappen en de grachten te zuiveren. De Snoek voelde zich zeer vereerd. De omroeper Schutten Abra ham schreeuwde zich het haar uit de keel, dat alle niet vrije burgers dat waren lieden die niets in de melk te brokken hadden, veelal daghuurders en armen, de volgende morgen om zeven uur op de Schiid moesten verschijnen met een schop. Garrit Mosterd de werkbaas van de Snoek zou hen aan het werk zetten. De volgende morgen waren er tachtig man aanwezig van achttien tot tachtig jaar. Garrit Mosterd monsterde het volk. Zocht er de tien besten uit en maakte die voorwerker. Het werk schoot niet op, naar de zin van de Gapert. Daarom moest de stadsbode gaan bidden om werkvolk op de Oosterhof en bij de Grimberg. Daar op de Grimberg was de Wapper dadeliik van zessen klaar. De oude Snor gaf gretig pèr- missie, maar waarschuwde meteen dat de Wapper geen commoties mocht maken met de Snoek Fier trok de Wapper zich aan ziin sikbaard toen hij als een veldheer met zijn heirscharen naar Rijssen optrok Hij kreeg echter een koud bad, toen hij oog in oog met de Gapert kwam te staan. De Gapert we es de Wapper het deel aan van de gracht en wel wat hij in orde te maken had. Te tien uur in de morgen zouden alle werkers vergast worden op bier. De Gapert had Gar rit Mosterd bevel gegeven de hoofden te tel len. En Garrit kwam bij de Wapper en vroeg met hoeveel mannen hij was. De Wap per riep, dat een kanis van een knecht van de Snoek daar niets mee te maken had. Ook goed. zei Garrit en telde hoofden van de werkers van de Grimberg niet. Om tien uur liet de Vrouwe van Bevervoorde het nodige bier brengen bij de toren. Dit was een extra toegift want de stad betaalde het dagloon dit was een kwartje per dag. Toen de man nen uit Rijssen en van de Oosterhof flink aan het bierdrinken waren, ging de Wapper eens polshoogte nemen op de markt en wie stond daar tussen het volk? Snoek GatJan De Wapper zei niets, hij durfde ook niets te zeggen. Verbeeld je als de Snoek eens riep, pak aan! Dan waren die kleigravers in staat, de Wapper tot moes te slaan. De heer van Bevervoorde was in de Tabaks- gaarden. Hij stelde zijn kegel vrienden voor „in het Dorstige Hert" een borrel te nemen. Op de Schild wachtte de Wapper hem op, deze vroeg hem of hij de Jonker nog heer van Rijssen was. En wat wil je daar mee zeggen? vroeg de Jonker uit de hoogte, wacht hij mocht de Wapper niet. Dat ik het gemeen vind dat alle werkers op bier getrakteerd worden en mijn volk niet Het volk van de Grimberg bedoel je toch zeker? Nou ja, het volk van de Grimberg dan. Ik zal het onderzoeken. Goeden morgen! Daar stond de Wapper voor schut. Hij stuurde een zijner knechts naar de Grimberg om de oude heer in te lichten. Bier zeg je? Mom pelde de oude heer. Krijgen de Rijssenaren bier? Welnu, dan krijgen jullie het ook. De daghuurder moest dadelijk Stotter Jannes de voorman roepen. Een grote ton bier werd op de kar geladen en om half twaalf zat de Wapper met zijn volk bier te drinken op de Schild. De Gapert zeer geagiteerd, liep over de Schild. Het hoofd liep hem om. Daar was nog zoveel te doen. De straten waren nog vuil, dat waren ze altijd. De bewoners moest nog aangezegd worden dat zij hun mestvaalt netjes afdekten met kaf. De Gapert klaagde zijn nood bij Jonker Berend. Maar kreeg ten antwoord waarom ben je zo gek. De drost is een man met een paardevjet. Dit heer schap eet en drinkt bij mij op Bevervoorde. Mevrouw heeft het mij bevelen! Riep de Gapert. Al die drukte om een dag! lachte de Jonker. Rijssen was netjes voor elkaar. De grach ten waren netjes uitgediept. De Gapert had een schut laten zetten in de Regge. Een tocht sloot zorgde voor de vulling van de gracht. Hetgeen tot gevolg had veel getwist en bek- vechterij met de schippers die op de Regge voeten. Met het Regenwater dreef veel vis mee in "de grachten.' Boten Jonas uit Wier den werd naar Rijssen ontboden. Boten Jo nas was een oud varensgezel, die een brand merk droeg, dat hadden de moren hem ge leverd. In zijn zeemansiaren zat Jonas steeds in het kraaiennest. Hij had een Snaanse dame aan de haak geslaeen met een flink bom duiten, en was in Wierden gaan wonen waar het goed stil leven was, omdat je er bijna niemand ontmoette. Van Coeverden Diego Vega is cadet op de militaire Aca demie te Madrid. Hij wordt daar door ie dereen bewonderd om z'n vaardigheid in het schermen en paardrijden. Op 'n goede dag wordt hij door zijn vader, de burgemeester van Los Angelos, naar Californië teruggeroe pen en met tegenzin verlaat Diego Madrid. Bij zijn aankomst in Los Angelos gaat hij terstond naar de ambtswoning. Daar komt hij tot de ontdekking dat er in de plaats van zijn vader iemand anders burgemeester is geworden, een zekere Luis Quintero. Deze is een speelbal in handen van de geweten loze kapitein Esteban Pasquale. Deze twee zijn bijzonder gehaat bij de gehele be volking, omdat zij steeds hogere belastingen eisen om zodoende zelf binnen korte tijd rijk te worden. Luis Quintero zegt Diego dat deze de ambts woning nog steeds als zijn eigen woning kan blijven beschouwen. Vervolgens gaat Diego z'n vader en moeder begroeten in hun land huis, waar hij ook de Padre ontmoet. Diego's vader en Padre Pelipe zijn bijzonder ver ontwaardigd over hun huidig regime, maar zij weten niet wat hiertegen te doen. De Pa dre zou het liefste Luis Quintero de hals afsnijden, maar Diego's vader, Don Alejan dro, is 't daar niet mee eens. Zij willen nu met Diego bespreken wat zij het beste kunnen doen. Maar deze veinst dat dergelijke dingen hem niet interesseren, zij vermoeien hem teveel en hij praat liever over goocheltrucjes, de laatste danspassen en zijn ervaringen aan het Spaanse hof. Z'n vader en Padre Pelipe zijn bitter in hem te leurgesteld. Intussen werkt Diego zijn plannetje uit om eigenhandig wat aan de onhoudbare toestand te doen. Hij vermomt zich als een zwarte ruiter en noemt zich Zorro. Op z'n paard stormt hij met adembenemende snel heid door de stad om de aanplakbiljetten over de belastingverhogingen te verwijderen. Overal waar hij komt laat hij als aanden ken een Z achter. Op een goede dag rijdt Luis Quintero met zijn vrouw in hun koets door de bossen om, buiten weten van Don Esteban, in 't geheim een zakje goud weg te brengen voor hun privé-kapitaaltje. Plot seling verschijnt daar Zorro. Hij houdt de koets staande, eist 't goud op en 'n halsketen van mevrouw, krast met z'n degen een Z op de koetsbank en gaat er vandoor. Deze buit brengt hij naar Padre Peline om onder de bevolking te verdelen. De Padre begrijpt dan dat Diego Zorro is en dat deze achteraf toch geen schoothondje blijkt te zijn. Zorro gaat nu een stapje verder. Op zekere dag dringt hij de werkkamer van Luis Quin tero binnen en eist van hem onder allerlei bedreigingen, dat hij zal aftreden en Don Alejandro weer als burgemeester benoemen. Bang voor z'n leven belooft Quintero dit te doen. Zo gauw Zorro echter verdwenen is laat hij het hele huis doorzoeken, omdat de zwarte ruiter zich daar nog moet bevinden. Deze zit inmiddels verkleed als monnik in de huis kapel. Daar ontmoet hij Lolita, het nichtje van de burgemeester, op wie hij terstond verliefd wordt. Lolita ziet echter de punt van zijn degen onder zijn pij uitsteken en als dan Quintero's vrouw binnenkomt om te zeggen dat Zorro zich ergens in het huis moet be vinden, verraadt zij hem niet en verlaat de kapel. Zo kan Diego ontsnappen. Een van de wachters herkent hem echter in de tuin als Zorro, en 'n wilde achtervolging wordt ingezet, waaraan Diego echter ontsnapt. Om steviger in zijn schoenen te staan wil Luis Quintero, die niet de minste verdenking tegen de fatterige Diego koestert. Lolita met Diego laten trouwen. Hij bespreekt dit met Don Alejandro die er niets van wil weten, maar juist op dat moment komt Diego bin nen, die nogal enthousiast over het plan is en aan Quintero belooft 's avonds te komen dineren. Deze film bedoelt op eenvoudige, voor een ieder begrijpelijke wijze in beeld en tekst begrip te wekken voor wat bedoeld wordt met „sexuele voorlichting". Zij doet dit door het simpele verhaaltje van een jong meisje, dat in haar prille liefde, onervaren als zij is door gebrek aan voldoende voorlichting en opvoeding, te ver gaat en, als haar verloofde door een onge luk om het leven komt, alleen de gevolgen van haar misstap onder de ogen moet zien. Haar oppervlakkige, onvoldoende van hun opvoedingsplichten ten opzichte van hun opgroeiende dochter doordrongen ouders zijn wel de laatsten, tot wie zij zich zou durven wenden en zo zoekt zij haar voorlichting bij een buffetjuffrouw, die niet beter weet te doen dan haar het adrès te geven van een aborteuse. Ten einde raad maakt het meisje gebruik van dit laatste ..redmiddel", met het gevolg dat zij in levensgevaarlijke toestand bii haar dokter wordt binnengebracht Deze weet haar van het randje van de dood redden en van deze nood een deugd mak" 4 de ouders van het meisje thans er van te doordringen, hoezeer zij door gebrek aan begrip en verant woordelijkheidsbesef tegenover hun dochter te kort zijn geschoten. Deze dokter, de vriend des huizes, is de centrale figuur in de film. Hij laat niet af, het bevriende echtpaar op zijn ouderlijke plicht te wijzen, doch zij zo goed beodoelde raadgevingen worden slechts met goed moedige spot en soms nauwelijks verholen geïrriteerdheid aangehoord en blijven zon der enige uitwerking. De loop der gebeurtenissen geeft hem ten slotte gelijk en, na de terneergeslagen ouders deze bittere les goed te hebben ingeprent, houdt de dokter voor een gehoor van belang stellende ouders en opgroeiende jeugd de slot-lezing van een voordrachten-reeks, waar bij hij ons achtereenvolgens een normale be valling, een geboorte door middel van de keizersnede en enige pregnante beelden van venerische ziekten laat zien, door middel van een film in de film. Na een korte samenvatting neemt hij af scheid van zijn gehoor in de film, om dan met enige hardop uitgesproken overpeinzin gen tegenover het publiek in de bioscoop de hoop uit te spreken, dat zijn woorden en beelden ook in de wijdere kring tot lering zullen strekken. Advertentie «ij brand- en smjwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. In gebouw Jeruël werd een gemeenteavond gehouden voor de leden van de Ger. Kerk (Boomkamp). De bijeenkomst werd geopend door ds. H. Brinkman. In het jaarverslag werd uit voerig stilgestaan bij de belangrijke veran deringen, die zich de laatste 2 jaar hebben voorgedaan. Het aantal leden van de gemeente bedraagt momenteel 750. Gememoreerd werd het jubileum van ds. Brinkman en de wijze waarop dit werd her dacht in februari 1960. De overleden leden werden in stilte her dacht. Met dankbaarheid werd de restauratie van het kerkgebouw gememoreerd en de inge bruikname van het nieuwe orgel. De meisjesvereniging herdacht haar 35- jarig bestaan. De meisjesvereniging en de Jongelingsver eniging werden in 1 vereniging de „jeugd vereniging" samengbracht. Na de pauze hield ds. Dorst uit Harden- berg, die een reis heeft gemaakt naar het Heilige Land een lezing over Israël en ver luchtigde de vele wetenswaardigheden, die hij wist te vertellen met fraai geslaagde dia's. De gemeenteavond werd door de heer Schot op de gebruikelijke wijze gesloten. Niettegenstaande Vios I in de laatste 2 wedstrijden het genoegen van een over winning niet heeft mogen smaken heeft dit Rijssens team in de Biljartbond „Ons Genoe gen" te Nij verdal en Omstreken, in de voor laatste competitiewedstrijd toch zoveel pun ten verzameld dat het onbereikbaar is ge worden voor nummer 2 op de ranglijst, HBC uit Hellendoorn. Beide keren draaide het uit op een pun tenverdeling, de inhaalwedstrijd tegen 't Groentje en de ontmoeting tegen Krijt op tijd 1 eindigden in een 4-4 stand. Na afloop van laatstgenoemde wedstrijd, ge speeld in Hotel Buursink te Nijverdal, moch ten de kampioenen vele gelukwensen in ont vangst nemen. In verband met het 60-jarig bestaan van de Chr. Metaalbedrijfsbond in Nederland, aangesloten bij het C.N.V., werd in gebouw Jeruël een feestavond belegd voor de afd. Nijverdal en Rijssen. De heer G. Strijker sprak een openings woord, waarbü hij stilstond bij de oprichting van de afd. Rijssen, 8 jaar geleden. De afd. Rijssen startte met slechts 7 leden, welk aantal is uitgegroeid tot ongeveer 60. Hierna sprak de districtsbestuurder de heer J. Mulder uit Hengelo een propagandistisch woord. Het verdere gedeelte yap de .avond werd verzorgd door de toneelvereniging W.I.K. van de Chr. Besturenbond uit Wierden. Opgevoerd werd hc* toneelspel in 4 bedrijven Jan, mijn zoon. De spelers zijn er in geslaagd een goede vertolking van dit boeiende stuk te geven. Er werd uitstekend spel ten beste gegeven. Bewondering had men vooral voor de ver tolkster van de hoofdrol, die slechts 2 dagen de gelegenheid had gehad de rol in te studeren in verband met ziekte van de oor spronkelijk aangewezene. Voor de ouders van de leerlingen van de R.K. Meisjes-en Jongensschool werd in het St. Jozefgebouw een ouderavond belegd. Na een openingswoord door de voorzitter van het oudercomité de heer B. Geuzendam werd een bestuursverkiezing gehouden, we gens aftreden van me t. Struik-Boode van mevr. Groothedde-Bosma en van de heer H. Rutgers. Gekozen werden mevr. Struik-Reehuis, mevr. Struik-Freriksen, mevr. Braamhaar-Dijkstra en de heer J. Woolderink. Door het hoofd van de Jongensschool de heer H. Thielen werd de mededeling gedaan, dat men in de jongensschool thans ook de beschikking heeft over tafeltjes en stoel tjes, een verdere stap naar de onderwijsver nieuwing. Onder leiding van mej. Alferink werden door een groepje meisjes enkele to neelstukjes opgevoerd. Door Pater Winfridus werd een causerie over de vernieuwing van het onderwijs ge houden. Op 21 maart 1962 hoopt ds. L. Blok uit Capelle aan de Ijssel, Nederlands Herv. predikant, in Jeruel een lezing te houden over Israël. Deze lezing gaat uil van de Ned. Herv. Jeugdraad. Ds. Blok zal met behulp van kleu rendia's een indruk geven van zijn bevin dingen in Israël en tevens daarbij zijn visie geven op de in de profetenbrieven gedane beloften aangaanne Israël. Het belooft een zeer leerzame avond te worden. Aangevoerd 76 stuks runderen. Prijzen: 51 melk- en kalfkoeien van 800 tot 1000 per stuk. 12 pinken van 500, tot 750 per stuk. 13 graskalveren van 350 tot 500 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onveranderd. In verband met de mond- en klauwzeer is er geen aanvoer op de varkensmarkt. De Schaakvereniging Rijssen speelde 'n competitiewedstrijd tegen de Schaakvereni ging Rekken. Rijssen wist deze wedstrijd gedecideerd te winnen met de cijfers 7% 2%. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: H. Waanders-J. K. Bakker 1-0. J. Ter Harm- sel J G Pleizier 0-1 G J Koedijk E F J Lindeman 1-0 F Krommendijk J. C. Pemie 0-1. T. Groothedde H. Seuhring 1-0. J Lichtenberg J Rohr 1-0. S Wier- da J G Tieman 1-0 G. Troost M. M. Sprenger 1-0. H J. Fidder B de Jager %- Mf en K. Duindam - K. Oostindie 1-0, «III1IIIIIIIIIIHIIIINIIIII1 üiiiüiii:timiiiiiiriiiiiiiliiliili nr STANDEN De standen in de verschillende klassen zijn nu als volgt: le klasse VIOS 1 60-88; HBC 1 60-75; Ten Berge 1 60 68; Krijt op Tijd 1 60-67; NBC 1 64-64; Kalfsterman 1 60-49 Spekhorst 1 56-44 Struik 1 60-42; 't Groentje 1 56-39. 2e klasse p HBC 2 60-80; OBK 1 60-78; Krijt op Tijd 2 60-76; De Reggebrug 1 60 68; Oudelaar 1 64-66; Ten Berge 2 60-47; Krijt op Tijd 3 60-44; NBC 2 60-44; HBC 3 60-41. 3e klasse De Reggebrug 2 68-98; Hofstee 1 68-96; Kalf sterman 2 68-94; OBK 2 68-94; VOP 1 68-78 De Ster 1 68-76; Struik 2 68-62; Krijt op Tijd 4 68-38; Oudelaar 2 68-24 en VOP 2 68-20. Door de junioren leiders van de voetbal vereniging RKSV werd een z.g. dropping ge organiseerd. De jongens werden in een ge sloten auto naar een punt nabij de Friezen- berg vervoerd, waar iedere 2 minuten een tweetal jong ens „in vrijheid" werd gesteld Met de opd-acht zich naar het St. Jozef gebouw aan de Enterstraat te begeven gin gen de jeugdige voetballers op pad en wis ten allen zonder moeilijkheden het punt van bestemming te bereiken. Winnaars werden J. Holtkamp en A. Geer- dink. Zaterdagavond vierden in het gebouw „Ire- NE DE Ned. herv. meisjesvereniging „Ora et Labora" en de Ned. herv. jonge lingsvereniging „Jehova Nissi" hun geza menlijk jaarfeest, in tegenwoordigheid van een groot aantal begunstigers en afgevaar- digden van zusterverenigingen uit de om geving. De leiding van deze avond was in han den van ds. Kool welke na het zingen van Psalm 68-10 deze feestelijke bijeenkomts met gebed opende en enige verzen voorlas uit Psalm 119. Vervolgens was het woord aan mevr. S. Hakkert-Smit welke een bijbels on derwerp behandelde over „Elia op de Kar- mel", wat een aandachtig gehoor vond. Na dat de heer H. Mensink een declamatie had gehouden over: „Een gesprek tussen de dui vel en een kerkganger", werden de diverse jaarverslagen uitgebracht in de vorm van een samenspreking, in dialect, afgewisseld door zang van een dameskoortje met orgel begeleiding van mej. D. Ooms. Na de pauze waarin alle aanwezigen ge trakteerd werden, hield de heer H. Schoon- derbeek wethouder van Enschede, een lezing met dia's over het door hem bezochte Israël aan de hand van de Bijbel. Met grote aan dacht werd deze prachtige en leerzame le zing door de aanwezigen gevolgd. Nadat ds. Kool dank had gebracht aan allen die had den meegewerkt aan het welslagen van deze avond, werd deze feestvergadering door ou derling Bloemendaal met gebed gesloten. ■in"iii.i,iiiiii.m„i,nm(,>ll.lti,u1i.IIllllIIIIIIIlllIII11I1|1|(1|||11IM|iiiiii)ii^ In Duitsland is onlangs een onder zoek ingesteld naar de gewoonten van het winkelend publiek, waarbij de vraag werd gesteld, waarop men in de eerste plaats let. Het bleek toen, dat van de mannen, die een zaak binnen kwamen 67 procent het eerst naar de verkoopsters keek; 22 procent be keek het allereerst de artikelen en 1 procent had geen bepaald punt, dat in het bijzonder de aandacht vroeg. Bij de vrouwen was het 47 procent, flat in de eerste plaats aandacht schonk én aan de eigenaar én aan de verkoopsters en overig personeel, waar bij de kwaliteit van de zaak tegelijker tijd critisch bezien werd. Een 32 pet van de vrouwen keek het eerst naai de vloer en vitrines om te zien of al les wel goed schoon gehouden werd Voorts was er 11 procent, dat di rect de artikelen bekeek, hoe ze ge prijsd en uitgestald zijn en 10 procent had het veel te druk met zich zelf om aan de hier genoemde punten aandacht te besteden,

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3