Pastoor Peters ontving hoge kerkelijke onderscheiding Geestelijke vader was 40 jaar in Rijssen werkzaam Kerstfeestviering Kleding van LICHTENBERG AUTOBUS CONTRA VRACHTWAGEN Kerstuitvoering; Rijssens Mannenkoor mmm BURGERLIJKE STAND Coöp. Boerenleenbank „Noiter" PREDIKBEURTEN Ned. Ver. van Huisvrouwen HET OOLE JOAR AGENDA Successen op Kersttentoonstelling Jaargang 39 No. 52 Vrijdag 29 december 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal, voor post abonnees f 1 40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Rijssen Telef 2101 (054^0) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting „Ten Berge" TRAGISCH OVERLIJDEN Zondagsdienst dierenartsen Rijssen - Wierden Overal in ons land zwieren, zwaaien en glijden de schaatsers op hun dunne ijzers over de gladde ijsvloer. Zelden komt het de laatste jaren voor dat de winter zo vroegtijdig en hardnekkig zich laat gelden en de statistieken spreken reeds van de koudste kerst van deze eeuw, Zoals op onze foto (genomen in Friesland) zullen velen reeds van de ijsvreugde geprofiteerd hebben. f****"' voorschottmn HYPOTHüiCJBf HUTTENWAL 31 RIJSSEN WEEKBLAD VOOR RUSSEN De vorige week vierde de 86-jarige Pas toor R.W.J. Peters een uniek jubileum. Het was n.l. 40 jaar geleden, dat hij Pastoor werd van de Parochie van de H. Dijonisius in Rijssen. De vitale parochieherder is nog steeds ac tief en heeft nog steeds een grote interesse voor het wel en wee van zijn parochie. Het parochiecomité heeft waarschijnlijk wel plannen gehad om dit bijzondere feit op feestelijke wijze te vieren, maar de uitdruk kelijke wens van de jublaris heeft het ge ëerbiedigd. Deze wens was n.l. het jubileum alleen maar op kerkelijke wijze te vieren. Dat is geschied en wel op bijzondere sfeer volle wijze. Het zal voor Pastoor Peters zon der twijfel een onvergetelijke dag zijn gewor den, toen deken Gerritsen van Deventer hem namens Kardinaal Alferink Aartsbisschop van Utrecht een hoge Kerkelijke onderschei ding verleende, in de vorm van de benoe ming van Pastoor Peters tot ere-kanunnik van het metropolitaan kapittel van het aartsbis dom Utrecht. Deze onderscheiding wordt slechts bij hoge uitzondering verleend, en het was voor de jubilaris een volkomen ver rassing. Kardinaal Alferink, die in zijn be noemingsbrief gewaagt van de vele verdien sten, die Pastoor Peters heeft verworven achtte deze onderscheiding een welverdiende waardering voor het vele, dat door de Pas toor tot stand was gebracht. In een persoonlijk woord schetste deken Gerritsen de jubilerende pastoor als een goe de herder en zeide altijd getroffen te zijn door de vaderlijke wijze waarop hij de jonge priesters, die bij hem als kapelaan dienden had omringd. Kapelaan v.d. Hoorn, die kennelijk met de hoge eer, die zijn pastoor, die van nu af aan de titel monseigneur draagt, ten deel was ge vallen, verheugd was, feliciteerde de jubila ris op hartelijke en sympathieke wijze en bood namens de oud-kapelaans een fraai an tiek beeldje aan. De heer A.J. Hodes bracht namens het kerkbestuur van de parocnie zijn gelukwensen over. De parochie aldus spr. is U dankbaar voor de wijze, waarop u hier een zo lange reeks van jaren hebt ge arbeid aldus spr. Wij zijn allemaal zeer verheugd, dat de kardinaal U deze hoge onderscheiding heeft verleend aldus spr, die de hoop uitsprak, dat de pastoor nog een aantal jaren zijn Advertentie voor Uw naar ons wij adviseren Si U deskundig. Drogisterij afd. mod. bondages Telefoon 2293 Onder leiding van het onderwijzend perso neel vierden de leerlingen van de „School met de Bijbel' hoofd de heer R. Doorn weer hun jaarlijks kerstfeest in het gebouw „Irene" aan de Klokkendijk. De zaal was geheel be zet met belangstellenden en ouders. Toen het hoofd der school dit feest opende, en na het kerstgebeuren verteld te hebben werd de mid dag verder gevuld met zang door de verschil lende klassen, het opvoeren van een kerst- declamatorium, en declamatie van een der onderwijzeressen, terwijl een kerstverhaal werd verteld door juffrouw Jansen. Nadat in de pauze alle leerlingen rijkelijk waren getracteerd, ontvingen zij aan het slot van het feest allen een boekwerk. A (1 vei 'en I Ie ZIT BETER STAAT BETER Op de ijsbaan van de IJsclub Rijssen ont stond woensdagavond grote ontsteltenis, toen de 25-jarige W.S. plotseling onwel werd. Dok ter Oosthoek, die spoedig aanwezig was, kon niet anders dan de dood constateren. Het bestuur van de Ijsbaan voelde zich verplicht na dit tragische gebeuren, de baan te sluiten. OPBRENGST „KWARTJE VOOR BARTJE" De aktie „een kwartje voor Bartje", voor Bartiméus te Zeist, welke door de leerlingen van de Oranjeschool. Julianaschool, Wilhel- minaschool, Openbare School, Haarschool en Banisschool werd gevoerd, heeft 1308.25 opgebracht. De dienst wordt zondag en nieuwjaarsdag waargenomen door dierenarts J. Siebelink te Wierden, tel. 05496-298. plaats in de pastorie zou kunnen innemen. Namens het parochiecomité sprak de heer D. Duindam, die eveneens zei, zeer ver heugd te zijn over deze onderscheiding,,, die getuigt van de grote waardering voor Uw werk in Uw zo rijke priesterleven. Pastoor Peters kwam in december 1921 naar Rijssen met de opdracht een nieuwe kerk te bouwen. Een soortgelijke opdracht had hij met goed gevolg uitgevoerd in het Twentse kerkdorp Tilligté waar hij 6 jaar werkzaam was geweest. Pastoor Peters heeft het verenigingsleven in Rijssen altijd krachtig gestimuleerd en de tot standkoming van het R.K. Rusthuis en het Louisahuis heeft zijn krachtige steun ge had. Zoals voor praktisch alle Nederlanders zijn de oorlogsjaren bijzonder moeilijk ge weest voor pastoor Peters. Hij werd twee keer door de Duitsers gevangen genomen, en de laatste keer is hij als door een won der gespaard gebleven voor de ongenaakba re Duitse laars. In augustus 1960 vierde de vitale pastoor zijn 60-jarige priesterfeest, bij welke gele genheid hij werd onderscheiden met de be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Woensdagmorgen had op de Wierdense straat nabij de Firma Bökkerink een aanrij ding plaats tussen een bus van de O.A.D en een vrachtauto. De aanrijding was een gevolg van het feit, dat de aanhangwagen slipte, toen de bestuurder T.M. uit Vriezen- veen afremde. De linkervoorzijde van de bus werd open gescheurd, toen de aanhangwagen er tegen aan botste. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het Rijssens Mannenkoor hield op 2e kerstdag een goede traditie in stand door het geven van een Kerstuitvoering in het Parkgebouw. Een bijzondere kleur aan dit concert werd gegeven door de medewerking van het Rijs sens Knapenkoor (onderdeel van Rijssens Mannenkoor) en door het optreden van de alt-mezzo Katinka Koppejan uit den Haag. Dirigent Ber Joosen heeft kennelijk ontdekt, dat het Mannenkoor over uitstekend materi aal beschikt. De partijen zijn goed op elkaar ingestemd en de liefde en overgave waar mee het koor al sinds jaren optreedt, zijn elementen, die een verantwoorde uitvoering van moeilijkere werken alleen maar verge makkelijken. Met het engageren van Katinka Koppejan heeft het bestuur van het Mannenkoor een stellen wij nieuwe aan. Dat gebeurd om de goede greep gedaan. Deze altmezzo be schikt over een goede ademhalingstechniek en zingt met overtuiging, waarbij het fraaie timbre in haar stem zeer opvallend is. De uitvoering is een gebeurtenis geworden waarop velen zich hebben verheugd. Het Rijssens Mannenkoor zo staat vast, voor die genen die vergelijkingen kunnen maken be hoort tot een der beste uit het Oosten des lands. Voor Ber Joosen een koor, om met veel enthousiasme en liefde te dirigeren. Het Knapenkoor heeft alleszins bevredigd. De techniek is natuurlijk nog te verbeteren, maer rich zuilen velen van de oi bevangen hoge jongenssopranen (Stille Nacht) met ont roering hebben genoten. Men presenteerde een alleszins verant woord programma, waarvan het hoogtepunt zonder twijfel is geweest de uitvoering van het Halleluja koor uit „der Messias" van Handel. Ook in andere werken heeft Joosen bewe zen een dirigent te zijn, die de mogelijkhe den die dit koor biedt kan uitbuiten. Wij en met ons vele anderen hebben met veel genoegen dit Kerstconcert beluisterd. - i X - XV"C GEBOREN: Manna, d.v. G. van den Noort en D. Bouw huis, Bouwstraat 27, 18 dec; Gradus, z.v. G. H. Smalbrugge en W van de Maat, de Ruyterstraat. 1, 18 dec; Fenneken, d.v. J. Nijkamp en F Janssen, Dannenberg 33, 20 dec; Arend Dinant, z.v. H. ten Hove en G. Pias, Morsweg 23, 21 dec.; Gerrit Hendrik, z.v. A. Rouwendal en J Averesch, Haarstraat 150, 22 dec; Sonja, d.v. A. van Heek en G. Pieffers, Mar- keloseweg 93a, 21 dec; Berend Jan, z.v. B. J. van Heek en A. A. van de Voren, Braakmansdijk 4, 20 dec. te Al melo; ONDERTROUWD; Jannes Abbink 31 jaar, Rijssen Ligtenber- gerweg 2, en Jantina Rozemuller, 27 jaar, Wierden, Enter Julianastraat 43, 20 dec; Gerrit Kroon, 31 jaar. Baarn, Zandvoortsweg 20, en Willemina Tijhuis, 24 jaar, Rijssen, Holterstraatweg 127, 20 dec; Wilhelmus Antonius Maatman, 27 jaar, en Arendje Cornelia Aagje van Haasteren, 29 jaar, Rijssen, van den Broekestraat 4, 21 dec. GETROUWD: Gerrit ter Maat, 28 jaar. en Lutina van Pijkeren, 28 jaar, Rijssen, Markeloseweg 31, 20 dec; Hendrikus Lankamp 30 jaar, en Gerda Huis ken, 26 .jaar, Rijssen, Middeldijk 6a, 21 dec; Johan Abraham van Huizum 27 jaar en Janna Eshuis, 25 jaar, Rijssen, Markeloseweg 58, 21 dec; Gerrit Goossen", 27 jaar, en Rozina Voort- man, 23 jaar, Hellendoorn, Nijverdal, Berglei- dingsweg 2a, 21 dec; Arend Jan Willems, 30 jaar, en Gerritje ter Maat, 26 jaar, Rijssen, Baankamp 9, 22 dec; Berend Jan Schepers, 25 jaar, en Arendina Giesbers, 19 jaar, Rijssen, Marijkestraat 6, 27 dec; Advertentie ■sjJUMAIfT Ned. Herv. Gemeente (Grote Kerk) 9.30 uurDs. van Tuyl, 15.00 Ds. Kool. Westerkerk: 9.00 uur Ds. Noordegraaf, Daarle, 10.45 uur Ds. Noordegraaf, Daarle, 19.00 uur Ds. van Tuyl. Nieuwjaarsdag (Grote Kerk) 9.30 uur Ds. van Tuyl. Westerkerk: 9.30 uur Ds. Vos. Zondag Elzen: 10.00 uur Ds. Kooi. Ger. Gemeente (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. van Haaren, 15.00 uur leesdienst, 19.00 uur Ds. van Haaren. Nieuwjaarsdag: 9.30 uur Ds. van Haaren. Oud Ger. Gemeente (Bevervoorde) 9.30 uur en en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Nieuwjaarsdag: 9.30 uur de heer Vosman. Ger. Kerk (Boomkamp) 9.30 uur Prof. Ridder bos van Kampen, 15.00 uur Ds. Vogelaar Almelo. Nieuwjaarsdag: 10.00 uur Ds. Gaumare van Almelo. Ger. Gem. in Nederl. (Eskerk) 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. Nieuwjaarsdag: 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Aan geenbrug. Oud Ger. Gemeente in Ned. (Oranjestraat) 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds. van Dijk. Nieuwjaarsdag: 9.30 uur Ds. van Dijk. Ned. Pret. Bond: Oudejaarsavond 17.00 uur Ds. M. Wabeke, Enschede. In de sfeervol versierde zalen van Hotel Tijsserberg vierde de afd. Rijssen van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen woens dag, 20 dec. j.l. haar Kerstavond. In haar welkomstwoord vestigde de Pre sidente mevr. J. C. Zillinger-Molenaar-van Rossem speciaal de aandacht van de in grote getale aanwezige leden op de waarde van de traditie, welke kan ontstaan door een goede Kerstviering, zowel in de huis kamer als in verenigingsverband, ook nu in deze tijd van grote spanningen in de wereld. De spreekster, Mevrouw Hogman-de Vries uit Groningen verzorgde het programma voor de pauze. Zij vertelde het Kerstver haal, doorweven met enige legenden. Na een praatje over kerstgebruiken in ons land zowel als elders ter wereld, vertelde zij een Kerstverhaal. Een en ander afge wisseld door het declameren van enige ge dichten die evenals voorgaand kerstverhaal door haarzelf waren geschreven. Aan het slot van de avond werd onder leiding van de heer G. Fokker, alhier de Kerstcantate „Das neugebome Kindelein" uitgevoerd. Hieraan werkten mee een koortje gevormd uit leden der vereniging, versterkt met eni ge herenstemmen. De instrumentale bege leiding werd verzorgd door enige dames en heren uit Rijssen en omgeving. De uitvoe ring van deze cantate was voor allen een grote verrassing. De toehoorders waren zo enthousiast dat men de heer Fokker om een herhaling vroeg. Voor dirigent, musici en koor een groot succes. Oew woark is kloar, Iej hebt oew plich edoan. Het is oew'n tied, Huert wied en zied De klokke twaalne sloan. Iej hebt ebrach Van dag tot dag Oons bliejskop en vedreet. Het is vebiej, Non zinge wiej Al wier oew ofskaejtsleed. De tied gung rap, 't Was mear ne stap Van 't ooi tot 't nieje joar. Iej munn wier goan. Hebt of edoan, Het nieje joar steet kloar. Non deanke wiej An 'n dag dar iej Vuur 't eerste biej oons kumm En dawwe toew Van 't joar vuur oe, Ook net zo ofskaejd numm. De vuurnemns warn Zo good deew harn, Vaak is 't doar biej ebleewn. Mear ioawe doar Oe oole joar Toch neet de skoold van geewn. Iej kuent wier goan, Iej hebt edoan Wat oe was op eleg. Detzelfde kan, Doar kuej op an, Van oons neet worn ezeg. J. Rozendom, Rijssen 2 januari 10 x 10-avond Parkgebouw 4 jan: Amateurfotografenvereniging Aldolem Neutr. kleuterschool 9 jan: Uitvoering „de Gong" Parkgebouw 9 jan: Ledenvergadering C.H.U. Jeruël 9 jan: C.H.U.-jongeren Wilhelminaschool 12 jan: Volksuniversiteit Jeruël 13 jan: Ledenvergadering Unitas Jeruël 15 januari Amateurfotografenvereniging Al dolem Neutr. kleuterschool 6 jan: Ontspanningsavond Volksonderwijs Parkgebouw 23 jan: Uitvoering Stem des Volks met Al- melo's Chr. Dubbel Mannenkwartet Park gebouw 2 feb: Volksuniversiteit Jeruël 6 feb: Uitvoering gymnastiekver. D.O.S. Park gebouw 10 feb: Pro-Rege avond met Urker Mannen koor Jeruël 10 feb: Streekconferentie N.U.S.O St. Jozef gebouw 19 feb: Amateurfotografenvereniging Aldo lem Neutr. kleuterschool 27 feb: Ledenvergadering Unitas Jeruël 9 maart Volksuniversiteit Jeruël 24 maart Kynologenclub R.E.O. Parkgebouw 17 april Vergadering Unitas Jeruël Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, kamer 7. (afdeling Alge mene Zaken). Verschillende leden van de Rijssense pluim vee en konijnenfokkers Vereen: „De Een dracht", behaalden op de grote landelijke kersttentoonstelling te Meppel georganiseerd door de Meppeler tentoonstellings combina tie in de Markthallen aldaar met hun inzen dingen weer fraaie prijzen en predikaten. De heer H. Scheppink was wel zeer succesvol met zijn Brunner kroppers, want na reeds in Nijkerk het Provinciaal kampioenschap van Gelderland behaald te hebben, werd nu zijn Brunner kropperrood, doffer oud ook Por- vinciaal kampioen van Drente. De andere Rijssense winnaars waren met hun dieren Afd. Krielen. Lajos huby met Hollandse kriel, blauw patrijs haan jong 2 GG idem hen jong 2 GG. A. J. Tijhof met zilver Sebright kriel hen oud 1 GG idem haan jong 1 GG idem hen jong 1ZG. G. Smit met Java kriel zwart haan jong 1 ZG, idem hen jong 1 ZZG en ereprijs, idem trio jong 2 ZG, idem blauw haan jong 1 ZZG en 3 ereprijzen. Aid sierduiven H. Scheppink met Brunnei kropper rood doffer oud 1 ZZG en 4 ereprij zen, idem duif oud 1 ZZG en ere prijs idem doffer jong 1ZZG en 2 ereprijzen idem duif jong 1 ZZG en 2 ereprijzen J. W. Koster met Engelse Dwergkroppers wit doffer oud 1 ZG, idem doffer oud 2 GG. dezelfde met Duitse schoonheids postduiven wit duif jong 1 ZG ereprijs, idem duif jong 2 ZG. G. J. Wessels met Oud Hollandse Meeuwen Blauw duif jong 1 ZG. idem doffer jong 4 GG, idem doffer jong GG. Afd. Konijnen J. ter Harmsel met Lotha- ringer blauwbont ram oud I GG. idem voed ster oud 1 Z.G. Comb, ter Harmsel. Pluimers met Pappllon zwart ram oud 1 GG idem voedster jong 1 ZG. en 3 ere prijzen.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1